Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 32

Θέμα: [E46] ρετάρισμα-τρέμουλο μηχανής

  1. #21
    Εγγραφή
    26-11-10
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο takis1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια! εχω ενα Ε46 του 12/04 1,6 κυβικα. εχω προσεξει τα εξης προβληματα. το βασικοτερο ειναι οτι κατα την εκκινηση το αμαξι δυσκολευεται να παρει ευκολα μπροστα κ ρεταρει για κανα 2-3 δευτερα! δηλαδη για να παρει οσο το δυνατον πιο ευκολα, την ωρα που γυρναω την μιζα ταυτοχρονα πρεσαρω πανω κατω το γκαζι λες κ εχω κανενα καρμπυρατερατο! επισης εχω προσεξει οτι πολλες φορες μου το κανει κ ζεστο οταν ειναι! μου εχει τυχει κ να δουλεψει κ τρικυλινδρα για λιγα δευτερολεπτα κατα την εκκινηση ειτε ζεστο ειτε κρυο κ με ενα μικρο μαρσαρισμα να ερθει στην κανονικη λειτουργεια του! εχω κανει 104.000χλμ κ σε λιγο θα πρεπει να κανω κ το μεγαλο σερβις, λαδια μπουζια, φιλτρο βενζινης κτλ!
    εχεις καψει φλατζα μαλλον φιλε μου

  2. #22
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη μαλλον ΔΕΝ πηγες σε διαγνωστικο αντιπροσωπειας, μπορει και να μην εφταιγε ο λ.. Τα διαφορα διαγνωστικα που εχουν τα συνεργεια δεν μπορουν να διαγνωσουν ακριβως τη βλαβη..
    Κι εμενα εβγαζε το λ σφαλμα, αλλα μαλλον ηταν το maf.. Το αλλαξα και ησυχασα..
    Ειναι καποιες βλαβες που βγαζει το λ αλλα δεν φταει ο λ..
    Καποια διαγνωστικα βγαζουν κωδικους 4ψηφιους, αμα τους χτυπησεις στο google μπορει να βρεις τι σημαινει το καθε σφαλμα και να σε βοηθησει ετσι να βρεις που ειναι το προβλημα..
    zaharia σε αντιπροπωπια της bmw πηγα το εβαλαν για διαγνωση και μου ειπαν για τον αισθητηρα λ, ασε 250 euro αγορα και 30 περασμα ηθελαν εκει στην bmw, τελικα το παρηγγειλα απο ebay 90 euro της bosch (τετοιο φορα και μαμησια) και το περασα σ ενα φιλικο συνεργειο

  3. The Following User Says Thank You to dimtz For This Useful Post:

    zaharias (06-02-11)

  4. #23
    Εγγραφή
    03-05-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    62
    Thanked
    32
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos e46 16v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν την ακουσει ο πολ/στης αναβει μετα απο λιγη ωρα το check και το διαγνωστικο καταγραφει 'ατελης καυση κυλινδρος ταδε' .Βεβαια ο πολ/στης μπορει μετα απο λιγο να ξαναδουλεψει!! Σ'αυτη την περιπτωση το λαμπακι σβυνει μονο του ομως η βλαβη μενει καταχωρημενη στη μνημη μεχρι να την σβησει το διαγνωστικο του συνεργειου.Ολα αυτα τα εχω περασει δυο φορες!!
    και εμενα αυτο ακριβως κανει, εχω αλαξει πολ/στες, αλλα το check αναβει ακομα

  5. #24
    Εγγραφή
    16-12-10
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο soukou Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις καψει φλατζα μαλλον φιλε μου
    αν ειχα καψει φλατζα φιλε μου θα ηταν σιγουρα διαφορετικα τα συμπτωματα! κ ολοι τα ξερουμε αυτα!

  6. #25
    Εγγραφή
    16-12-10
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λοιπον μαντεψτε τι ηταν να τραβατε τα μαλια σας! η π@υτ@ν@ η μπαταρια εκανε ολη τη ζημια! ηταν πεσμενη ελαφρως (μαυρη η βουλα της) κ οταν γυριζε η μιζα δεν ειχε αρκετη ισχυ κ για τους πολλαπλασιαστες! το πιο κουλο ομως ειναι οτι η μπαταρια με αυτο το προβλημα αντεξε 1 χρονο!! απιστευτο!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to takis1983 For This Useful Post:

    dimtz (12-02-11), Kostas_1 (12-02-11), m-power_01 (12-02-11)

  8. #26
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο takis1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον μαντεψτε τι ηταν να τραβατε τα μαλια σας! η π@υτ@ν@ η μπαταρια εκανε ολη τη ζημια! ηταν πεσμενη ελαφρως (μαυρη η βουλα της) κ οταν γυριζε η μιζα δεν ειχε αρκετη ισχυ κ για τους πολλαπλασιαστες! το πιο κουλο ομως ειναι οτι η μπαταρια με αυτο το προβλημα αντεξε 1 χρονο!! απιστευτο!
    μαλλον εδωσες λυση και για μενα, οταν εχω 2 με 3 μερες να βαλω το οχημα μπροστα μου το κανει λιγο αυτο

  9. #27
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kαι σε εσενα Μητσο το χρωμα της στο τζαμακι ειναι σκουρο?

  10. #28
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dathanaso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι σε εσενα Μητσο το χρωμα της στο τζαμακι ειναι σκουρο?
    τζαμακι???????? τι ειναι αυτο Διονυση? αληθεια την μπαταρια την εχει πισω και δεν την ειδα ακομα αν και θα επρεπε

  11. #29
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν ειναι ξηρου τύπου που μάλλον ειναι... στην επάνω επιφανεια της Δημητρη εχει ενα στρογγυλο μικρο τζαμι οπου φαινεται η κατασταση της μπαταρίας :

    Πράσινο----> ΟΚ
    Ροζ-------> Αρχιζει και πεφτει η απόδοση
    Μαυρο-----> Σε χαιρετάει..

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Dathanaso For This Useful Post:

    BILL007 (13-02-11), dimtz (12-02-11)

  13. #30
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dathanaso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι ξηρου τύπου που μάλλον ειναι... στην επάνω επιφανεια της Δημητρη εχει ενα στρογγυλο μικρο τζαμι οπου φαινεται η κατασταση της μπαταρίας :

    Πράσινο----> ΟΚ
    Ροζ-------> Αρχιζει και πεφτει η απόδοση
    Μαυρο-----> Σε χαιρετάει..
    Οκκκκκκκ θα ριξω μια ματια αυριο

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP