Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 89

Θέμα: BMW ή audi;

  1. #21
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω ιεροσυλία αυτο που θα πω αλλα σε αυτα τα λεφτά μπορεις να βρεις και το merc sports coupe.
    Είχα κανει πολλα χλμ με τέτοιο αμαξι και ειναι έντιμο και δεν βγάζει και προβλήματα. Το μεγάλο θετικό ειναι ότι ειναι 1800,163 άλογα που εύκολα και σχετικά οικονομικά φτάνουν 200.
    Γκάζι εχει πολυ καλο ( όπως ενα 325 που επίσης πέρασε απο τα χέρια μου οπότε εχω τάξη μεγέθους ) και απο θέμα άνεση δεν το συζητάω.
    Ειναι λιγο ασαφές το τιμόνι αλλα με το esp εκτός εχει πολυ ομαλές αντιδράσεις αν σου αρεσει λιγο το ανάποδο.
    Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ειδικά ως πρώτο αμαξι.
    Μήπως θυμάσαι αν έστριβε;;; γιατί το δικό μου δεν...
    Όσο για την οικονομική αναβάθμιση δεν θα το έλεγα,για να γίνει Μκ4 ήθελες 2500...

  2. #22
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σ'αυτό που είπες mark e92 περί ροπής στην ανηφόρα

    taki95, το E36 318iS coupé, το σκέφτηκες;
    Είναι βέβαια πιο παλιό μοντέλο, αλλά είναι στα 1800 κε παρά κάτι, πιο ελαφρύ από τα νεότερα μοντέλα και βγάζει 140 άλογα. Σαφώς πιο φτηνό και θα κάνεις το κέφι σου στην ευθεία και στις στροφές
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 17-08-14 στις 11:04
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  3. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (17-08-14)

  4. #23
    Εγγραφή
    19-06-14
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    48
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν ανεβεις στα 10κ και εχεις υπομονη μπορεις να βρεις Ε92 διλιτρο του 07

  5. #24
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εποχη τους ηταν μια χαρα ολα αυτα, πλεον δεν ειναι γρηγορα αλλα ας τα βαφτισουμε ετσι για να μη στεναχωριομαστε Ας φυγει το παιδι απο το οικογενειακο 316 να παει στο προσωπικο 318 (αφου ειναι κατω απο το οριο των 1.927cc). Πιο γρηγορο απο αυτο που ειχε θα ειναι, πιο γρηγορο απο τα συγχρονα τουρμποκουβαδακια ή τα "αφορολογητα" 1.8T δεν θα ειναι. Μετα το μηνα θα κλαιει τα λεφτα του.
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το πως τα βαπτίζεις και αν τα θεωρείς γρήγορα η όχι, αλλά τo να λές ένα 320 η 325 τάφο είσαι out
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (17-08-14), vasilisf30 (17-08-14)

  7. #25
    Εγγραφή
    13-10-13
    Μηνύματα
    774
    Thanked
    1415
    Rides
    0

    Προεπιλογή BMW ή audi;

    Τάφοι είναι και τα Μ3 παιδιά. Υπάρχει και το veyron μη το ξεχνάτε. Αναλόγως με το πάπλωμα του καθενός, όσο μπορεί απλώνεται.

    Φίλε μου topic starter απο το 316 σε ότι και να πας 318-320 θα σου φανεί πολύ γρήγορο κ ναι 150-170 άλογα είναι ένα πολύ καλό σβέλτο αυτοκίνητο. Γνώμη μου να πάρεις ένα 320 εξακύλινδρο 2200 με 170 άλογα με κλεισμένη δεκαετία κ έτσι θα έχεις μόνο τα τέλη 660. Φορολογικά αν θυμάμαι καλά το τεκμήριο πρέπει να είναι 5300 ενώ το 316 είναι στα 3200. Η διαφορά είναι κάπου 2100 επιπλέον. Αν σε παίρνει το κάνεις. Εσύ αποφασίζεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JiMk86 : 17-08-14 στις 12:14
    Από 330 θέλω να μεγαλώσω να γίνω M3.

  8. #26
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Under the hood
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.162
    Thanked
    1967
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο takis95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλο το forum και καλώς σας βρήκα. Εδώ και μερικούς μήνες σκέφτομαι τι αμάξι θα μπορούσα να αγοράσω ως το πρώτο μου αυτοκίνητο. Εδώ και 3 χρόνια οδηγώ το οικογενιακό αυτοκίνητο ένα bmw 316i 2002 που βγάζει περίπου 105 άλογα αν θυμάμαι καλά. Θα μπορούσα να πω ότι πια τα 105 άλογα δεν μου φτάνουν και σκεφτόμουν τι θα ήταν πιο καλύτερο σαν αμάξι και τι απόδοση θα είχε; συζήτησα με αρκετό κόσμο και για τις 2 μάρκες και άκουσα γνώμες όπως "πάρε ένα 318 ή ένα 320 και δώσε τουρμπα" άλλος μου είπε "ψάξε κανένα audi tt 1,8T turbo quattro ή κάνα audi s3 1,8 turbo" ενώ άλλος ένας μου λέει "ψάξε για 330 η Μ3 δηλωμένο 2λιτρο για να γλιτώσεις φορολογίες κτλπ" ,αλλά επειδή δεν θέλω να πάρω κάποια απόφαση που μετά από ένα μήνα θα τη μετανιώσω σκέφτηκα να γράψω εδώ ένα post αφού οι περισσότεροι από δω θα ξέρουν κάποια πράγματα παραπάνω από μένα. Ευχαριστώ όσοι κάνουν τον κόπο να απαντήσουν. Διαθέτω περίπου 8 χιλιάρικα,μιλάμε πάντα για sport coupe κατηγορία. Ευχαριστώ όσοι κάνουν τον κόπο να απαντήσουν
    Καταρχάς καλή σου μέρα. Κατά δεύτερον εδώ μόνο αντικειμενική άποψη δε θα πάρεις. Είναι σαν να κάνεις την ίδια ερώτηση σε ένα φόρουμ φανατικών Audάκηδων... Αυτό όμως που μπορείς να κάνεις για να έχεις μια ολοκληρωτική άποψη είναι το εξής: Κάνε ένα ξεσκόνισμα όλα τα θρεντ με τα προβλήματα των αυτοκινήτων και οτιδήποτε έχει να κάνει με το κόστος ανταλλακτικών και συντήρησης. Στην συνέχεια κάνε μια εγγραφή σε ένα Audoφόρουμ και κάνε το ίδιο κι εκεί. Μελέτησε καλά τα αντίστοιχα θέματα εκεί και τότε θα είσαι σε θέση να έχεις μια 100% αντικειμενική και υποκειμενική άποψη, μιας και που θα έχεις δει με τα μάτια σου το νόμισμα και απο τις δυο πλευρές.

  9. #27
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    mx5 nbfl 1.8 @ πηλιο II: https://youtu.be/uyFu765D77g


    Προσωπικα, οπως και αρκετοι αλλοι νομιζω, δεν εχω προβλημα με τα audi αλλά με ολα τα προσθιοκίνητα ανεξαρτητως μαρκας.

    Ρωτα οτι θες φιλε σε φορουμ με audi, προσθιοκινητα μπροστοβαρα κουβαδακια με κινητηρες που κρεμονται μπροστα και ατελειωτη υποστροφη στο οριο ειναι.
    Απόψεις ιδιοκτητων μπροστοκινητων μην τις πολυεμπιστευεσαι πανω στην οδηγικη απολαυση που θες....


    (Προσωπικη αποψη και οποιος θελει ας μου απαντησει.... με δικο του βιντεο )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 17-08-14 στις 12:51

  10. The Following 3 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Andri (17-08-14), Bazil Van Sinner (17-08-14), chrisgiapz3 (19-08-14)

  11. #28
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ θα σου πρότεινα ένα BMWδικό 46άρι κουπέ μέχρι 2000cc και θα είσαι ΑΡΧΗΓΟΣ...

    Σε καμία περίπτωση δεν θα έπαιρνα Audi... Όχι επειδή έχω κάτι με την φίρμα αλλά είμαι κατά των αυτοκινήτων που έχουν κίνηση σε λάθος άξονα...

    Παρεπιπτόντως φιλαράκι μου που πήρε Α3 του '07 λίγο πριν πάρω εγώ το 36άρι εδώ και ενάμιση χρόνο που έχω το αμάξι βλασφημάει την ώρα και τη στιγμή που πήρε Audi γιατί με τα ίδια λεφτά θα χτυπούσε 46άρι κουπέ σπέσιαλ...

    Τώρα απλά με παρακαλάει να πάμε καμια βόλτα για να δει καμια άσπρη μέρα... Που να είχα και δύναμη....

    Όλα βέβαια είναι σχετικά στον καθένα ανάλογα με το τι ζητάει... Εγώ πάντως δεν μπορώ να με φανταστώ με μπροστοκίνητο ή ακόμα και με τετρακίνητο...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  12. The Following User Says Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    120ie87 (17-08-14)

  13. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το πως τα βαπτίζεις και αν τα θεωρείς γρήγορα η όχι, αλλά τo να λές ένα 320 η 325 τάφο είσαι out
    Ουτε και εμενα με ενδιαφερει η αναφορα αποδεδειγμενα αργων αυτοκινητων ως γρηγορων και ειδικα, χωρις το VFM.

  14. #30
    Εγγραφή
    30-10-11
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    78
    Thanked
    41
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν ας πω και γω την άποψη μου.Συμφωνώ με Φάνη εως και 325 βαριούνται να κουνηθούν,το παιδί απ'ότι κατάλαβα θέλει να το ''γυρνάει'' με την σκέψη οπότε με το 320 το πολύ πολύ να κάνει καμιά μπάντα με 1η σε γυαλάδα.Εγώ θα του πρότεινα ένα s2000 αν θέλει πισωκούνα ή s3-ibiza-polo αν θέλει ''κόντρες''.bmw και γρήγορο μόνο m3 e46-e92 ή 335,κακά τα ψέμματα έτσι είναι τα πράγματα τώρα πλέον..
    330ci

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP