Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 41

Θέμα: Με τα φωτοβολταικα ασχολήθηκε κανεις ?

  1. #21
    Εγγραφή
    21-07-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    300
    Thanked
    98
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κλασσικος ο μακακας ο Ελληνας Αντι να πει εχω αυτο το μαγαζι, η γνωμη μου για το θεμα ειναι αυτη, δοκιμαστε αυτο, μη δοκιμασετε εκεινο, αλλοι πελατες σχολιασαν θετικα/αρνητικα τουτο.. λεει οτι ακουσε για ενα μαγαζι που του ειπαν καποιοι και τρεχα γυρευε.. οξω πονηροι.
    καλα τα λες ρε Φάνη... σωστος,, πες τα απλα ωραια σταρατα και ντομπρα.
    τη να πω ακομα παρα πολλοι δυστηχως εχουν αυτην τη νοοτροπια.
    το ειπα ετσι για να μην βρισωωωωω...

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα τα λες ρε Φάνη... σωστος,, πες τα απλα ωραια σταρατα και ντομπρα.
    τη να πω ακομα παρα πολλοι δυστηχως εχουν αυτην τη νοοτροπια.
    το ειπα ετσι για να μην βρισωωωωω...
    Να τους ευχηθεις καλα κανονια

  3. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    923
    Thanked
    1122
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως ανεξάρτητα από την κακή προσπάθεια προσέγγισης του φίλου μας, όποιος θέλει να ενημερωθεί για κάτι σχετικό με φωτοβολταϊκά, μπορεί να μου στείλει π.μ. και να του απαντήσω, ειλικρινά και φιλικά, μιάς και είναι η δουλειά μου.

    Γενικά όπως σε όλα τα πράγματα στην Ελλάδα, έτσι και στα φωτοβολταϊκά, υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση.....
    Mini Kart !!!

    .

    Χτίζοντας το μέλλον...

  4. The Following 4 Users Say Thank You to merlin For This Useful Post:

    bill_m3 (06-12-11), Kostas_1 (06-12-11), Nino (06-12-11), oldcarskickass (01-02-12)

  5. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Νικο για να μη σε γεμισουμε πμ πες μας εδω αν θες τα βασικα. Πχ ενα σπιτι για να μειωσει τη ΔΕΗ (και ποσο?) ή ακομα και να'ναι αυτονομο (γινεται?) τι χρειαζεται περιπου?

  6. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    θα σε ενδιεφερε Νικολα (ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ)

    να μας κανεις μια παρουσιαση σαν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

    οπως επισης κ μια προσφορα στους χρηστες του φορουμ μας?

    φυσικα θα μπει στις προσφορες των Επαγγελματιων του φορουμ κ μπορει να φανει χρησιμο σε Ολους μας!

    δεν σε ρωταω με πμ γιατι ξερω τι ειδους ανθρωπος εισαι (οτι καλυτερο θα το κανεις-ειμαι σιγουρος)!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    merlin (07-12-11), Ptboul (06-12-11)

  8. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    923
    Thanked
    1122
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο για να μη σε γεμισουμε πμ πες μας εδω αν θες τα βασικα. Πχ ενα σπιτι για να μειωσει τη ΔΕΗ (και ποσο?) ή ακομα και να'ναι αυτονομο (γινεται?) τι χρειαζεται περιπου?
    Θα σου απαντήσω με πμ, γιατί θα αναγκαστώ να πώ πράγματα που θα θεωρηθούν, μάλλον δικαίως, διαφήμιση και δεν θέλω να αντιπαρατεθώ στους κανόνες του forum μας...

    Δεν θα κουραστώ να απαντάω σε πμ... μάλλον θα φτιάξω κάτι ολοκληρωμένο και θα το κάνω copy paste....
    Mini Kart !!!

    .

    Χτίζοντας το μέλλον...

  9. The Following User Says Thank You to merlin For This Useful Post:

    Ptboul (06-12-11)

  10. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Στειλε στειλε

  11. #28
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    νικο χρονια πολλα καταρχας..
    πες σε παρακαλω για να βαλεις το συστημα σε καινουργια οικοδομη τι ακριβως χρειαζεσαι απο χαρτουρα,,,,..
    πολεοδομια αδειες,κτλ
    tnxs..



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  12. #29
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπερα φιλε.Ειναι παρα πολυ μεγαλο το θεμα αυτο να ξερεις.Εγω ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος και τα γνωριζω οσο αναφορα το τεχνικο κομματι λογω της δουλειας-ειδικοτητας μου..(πανελ-inverter-καλωδια κλπ κλπ)

    Για να μην σε κουραζω ομως δεν θα επεκταθω πολυ..θα σου αναφερω την περιπτωση μου ως παραδειγμα..

    Επειδη υπαρχουν διαφορες επενδυσεις πανω σε αυτο το κομματι, ειναι διαφορετικα τα πραγματα..Θα σου πω το εξης σε γενικες γραμμες γιατι παλι ξαναλεω ειναι πολυ μεγαλο το θεμα..

    Εγω μεχρι στιγμης εχω κανει 3 φωτοβ/κα σε στεγη(σε 3 σπιτια δηλαδη) σαν επενδυτης μιλαω παντα, και οχι σαν τεχνικος,δεν εχω καποια τεχνικη εταιρια δεν κανω τοποθετησεις δηλαδη..

    Σε αυτα τα 3 φωτοβολταικα που εχω κανει,μιλαμε για τρία 10άκια όπως τα αποκαλουμε,δηλαδη 10κw στο κάθε σπίτι..Ειμαι υπερ ευχαριστημένος διοτι εκανα την δουλεια μου, και γραφειοκρατια, αλλα και τοποθετηση, σε περιπου 1 χρονο με την ανεση μου να δω τι θελω να βαλω κλπ,αλλα και απο θεμα γραφειοκρατιας καμια σχεση με οτι αφορα τα παρκα σε αγροτεμαχια κλπ,πολυ απλουστερα τα πραγματα 5-10 δικαιολογητικα, πολυ καλυτερο το καθεστως γενικοτερα,δεν μπορω να μπω σε λεπτομερειες απο εδω τωρα!!

    οσο αναφορα ομως τα μεγαλα παρκα όπως πχ. τα 100kw για παραδειγμα σε αγροτεμαχια κλπ,ειναι αστα να πανε!! ετσι οπως το λεω,εαν κατσω και σου αναλυσω το τι εξοδα και τι ψυχολογικη κουραση εχω φαει και κυριως αυτή!! δεν περιγραφεται φιλε..Να μην μπορω να κοιμηθω ορισμενες φορες απ το αγχος εαν προχωρησει η δουλεια μου..

    Εχω κανει εταιρια Ο.Ε για να καταθεσω το φακελο μου στην ΔΕΗ η οποια μετα απο 1μιση χρονο μου εστειλε τους ορους συνδεσης,Επίσης η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ πληγη που ειναι η αρχαιολογια η πουτνα!! η οποια πεδευομαι με αυτη την υπηρεσια εδω και 2 χρόνια να μου δωσει μια κωλοβεβαιωση για να μπορω να προχωρησω!!! Ηρθα μου καναν το χωραφι σκατα στην κυριολεξια!! εχω πληρωσει ενα καρο εξοδα και δουλεια δεν εχει γινει!!μου καναν το χωραφι γεμτο τρυπες να βρησκουν πετρες και να ισχυριζονται οτι ειναι αρχαια ευρηματα!!! να καθονται με το πινελακι και να σκουπιζουν τις πετρες!!! αν ειναι ποτε δυνατον!! αυτο το πραγμα δεν συμβαινει σε κανενα κρατος πιστεψε με!!δεν εχω κουραστει τοσο πολυ απο τετιου ειδους θεμα,αλλα και που οποια υπηρεσια και να πηγα παντου βρησκανε προβλημα!!

    ασε που καθε 6 μηνες μη σου πω και νωριτερα αλλαζουν τους νομους,φίλε μακρια ουτε ξερουν τι τους γινεται!!

    ειμαι νεος ανθρωπος θελω να κανω μια επενδυση και παντου το ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ αυτο που ζουμε μ βρισκει προβληματα!!

    τι να σου λεω,απο Εφορια-ΔΕΗ-ΤΕΒΕ-Διευθυνση Γεωργίας-Δασαρχία τι τι δεν ξερω και γω τι αλλο, τι να σου λεω εχω παθει πλακα εδω και 3 και παραπανω χρονια που ασχολουμε να δω εαν μπορω να κανω 100κw παρκο!! Εδω για το ΤΕΒΕ για να μ δωσουν μια απλη απαλαγγη δεν μπορεις να φανταστεις το τι δικαιολογητικα μου ζητησαν να τους παω!!! και για μια απλη απαλλαγη καναν 4μιση μηνες να μου την δωσουν!!! αφου τους ειχα παει ολα τα δικαιολογητικα!!!

    μην την ψαχνεις φιλε!! καντε 10άρια στα σπιτια σας ειναι η ποιο καλη επενδυση και αμεση!!

    τωρα δεν ξερω αν μπορω να γινω αντηληπτος αλλα ειναι τοσο πολλα που δεν μπορω να τα πω απο το πληκτρολογιο!!αυτοι που ασχολουνται γενικος ειτε ειναι επενδυτες,ειτε τεχνικες εταιριες καταλαβαινουν τι λεω!!!

    ειδικα εδω στην επαρχια που ειμαστε εμεις εχουμε μεγαλο προβλημα με τα παρκα στα αγροτεμαχια!!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (07-12-11), merlin (07-12-11), Vasilis (06-12-11)

  14. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    923
    Thanked
    1122
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα σε ενδιεφερε Νικολα (ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ)

    να μας κανεις μια παρουσιαση σαν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

    οπως επισης κ μια προσφορα στους χρηστες του φορουμ μας?
    Φυσικά και με ενδιαφέρει να κάνω παρουσίαση και προσφορά για τα μέλη μας...

    Θα το δουλέψω αυτές τις ημέρες και θα ανεβάσω ενημέρωση και προσφορά...

    Υ.Γ. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... η εκτίμηση είναι αμοιβαία !!!
    Mini Kart !!!

    .

    Χτίζοντας το μέλλον...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to merlin For This Useful Post:

    bill_m3 (07-12-11), Vasilis (07-12-11)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP