Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 33

Θέμα: VW polo 1.4 100 ps 1998

  1. #21
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα βι-νταμπ δε βγαινουν απο το εργοστασιο τελεια, θα γινουν μετα ??

    Νίκο εμένα και 100 ευρο ζημιά να έβγαζε θα το πέταγα δεν ειναι όμως αυτο το θέμα μας χαχαχαχαα

  2. #22
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια πηγα το αμαξι σε μεγαλη αντιπροσοπια γιατι σε ενα προσφατο ταξιδι μου κοπηκε ο ιμαντας δυναμου.Το πηγα λοιπον να το αλλαξουν και με ευκαιρια αυτο να αλλαξουν ιμαντα χρονισμου και να γινουν ελεγχοι σε ακρομπαρα γτ ακουγα κατι θορυβους.Τιμη ολα μαζι 1000 ευρω.Το αμαξι εχει 47000 ειναι απλα για την πολη και ξερω οτι εχει κακοποηθει λογο ακινισιας αλλα 1000 και καλα ζημιες απο τον ελεγχο τους.
    Εγινα εξαλλος αυριο το πρωι θα παω απο εκει να δω τι γινετε.
    θελω να μου πει καποιος ενδεικτικα τιμες για ιμαντα χρονισμου συν εργασια εαν γνωριζει.
    στα σοβαρα τωρα, Σπυρο, πας το αμαξι και οπως λεει και ο Βασιλης τους λες
    να το αλλαξουν (ιμαντας δυναμου) και με ευκαιρια αυτο να αλλαξουν ιμαντα χρονισμου και να γινουν ελεγχοι σε ακρομπαρα γτ ακουγα κατι θορυβους.
    Τι μπορει να αλλαξανε δηλαδη ? Μπαλακια, ψαλιδια ολοκληρα, τι ? Και ποσο θα επιανε ?
    Και καταρχην, δεν ειδοποιουν τον ιδιοκτητη προτου προχωρησουνε σε εργασιες που φτανουν συνολικα τα χιλια (1000) ευρω ?



    ( για το συνεργειο εννοω)
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  3. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Ptboul (08-08-13)

  4. #23
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή


    *Volkswagen = People's Car
    volkswagen --> volks + wagen --> λαος + αυτοκινητο --> κοσμος + αυτοκινητο --> κοσμος +car --> kosmocar

    Φοβερη εμπνευση ο Μανδυλας...

    Οσον αφορα τις τιμες, αλλαγη λαδιων στο GTI με φιλτρο λαδιου 180 ευρω το 2006. Μικρο σερβις στα 300+, μεγαλο στα 600+, αλλαγη βαλβολινων στο DSG 450 ευρω.

    Πριν μερικους μηνες καηκε ο εγκεφαλος του βεντιλατερ στο Tiquan του αδερφου μου. 700 ευρω.

    Πριν δυο βδομαδες μιλουσα με τον Σταματη στο τηλεφωνο γιατι ενας γνωατος εμεινε απο DSG στο Σιροκο του οπως εμεινε κι ο ιδιος στο Polo. Με 30% συμμετοχη πληρωνει 800 ευρω. Η εγγυηση ελειξε τον Ιουλιο.

    Μετα απο αυτα που τραβηξα και που βλεπω τριγυρω, εχω δωσει τον ορκο της ανδρικης μου τιμης οτι δεν προκειται να ξαναγορασω group VAG. Ουτε ενα ευρω δε θα παει στα ταμεια των Πορσε/Πιχ ξανα. Συμφωνοι, και η BMW βγαζει προβληματα αλλα οδηγεις αυτοκινητο με DNA και προσωπικοτητα, οχι χαμπουργκερ απο τα McDonald's της αυτοκινητοβιομηχανιας. Ουστ.

  5. The Following 9 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (09-08-13), EVERGET (08-08-13), gnx (09-08-13), Konstantinos E60 (08-08-13), nik200 (08-08-13), nikos1400 (08-08-13), PANOS-E60 (08-08-13), Ptboul (08-08-13), wheelman (08-08-13)

  6. #24
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα σοβαρα τωρα, Σπυρο, πας το αμαξι και οπως λεει και ο Βασιλης τους λες

    Τι μπορει να αλλαξανε δηλαδη ? Μπαλακια, ψαλιδια ολοκληρα, τι ? Και ποσο θα επιανε ?
    Και καταρχην, δεν ειδοποιουν τον ιδιοκτητη προτου προχωρησουνε σε εργασιες που φτανουν συνολικα τα χιλια (1000) ευρω ?



    ( για το συνεργειο εννοω)
    δεν αλλαξανε τιποτα.οι αλλαγες που ζητησα ητανε ιμαντα δυναμο ιμαντα χροσνισμου και απο εκει και περα ακρομπαρα ελεγχο.με πηρανε τηλεφωνο και μου λενε συνολικα χρειαζεται ολα μαζι συν κατι αλλα οπως παγουρι αναθυμιασεων 1000 ευρω.η μπαταρια.προφανως και η μονη αλλαγη που θα γινει θα ειναι ιμαντας δυναμο και πολλα φιλακια..το θεμα ειναι αξιζει να τους ξεφτισλισω η οχι???

  7. The Following 2 Users Say Thank You to PATSIMINI For This Useful Post:

    bill_m3 (08-08-13), nikos1400 (08-08-13)

  8. #25
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σαμπως θα τους ξαναδεις;

  9. #26
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    απλα πραγματα, πας με χαμογελο και τους λες
    "οκ!μια χαρα!!! θα σας το φερω μετα τις 25 του μηνα γιατι αυριο φευγω διακοπες για εξωτερικο" και φευγεις κυριος!

    και αστους εκει να περιμενουν την χηνα στο τελος του μηνα

  10. #27
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι σύμφωνα με τα δικαιώματα του καταναλωτή, υποχρεούνται όλοι να ενημερώνουν τον πελάτη για το κόστος πριν προβούν σε οποιαδήποτε εργασία.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-08-13), Ptboul (08-08-13)

  12. #28
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Under the hood
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.162
    Thanked
    1967
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αλλαξανε τιποτα.οι αλλαγες που ζητησα ητανε ιμαντα δυναμο ιμαντα χροσνισμου και απο εκει και περα ακρομπαρα ελεγχο.με πηρανε τηλεφωνο και μου λενε συνολικα χρειαζεται ολα μαζι συν κατι αλλα οπως παγουρι αναθυμιασεων 1000 ευρω.η μπαταρια.προφανως και η μονη αλλαγη που θα γινει θα ειναι ιμαντας δυναμο και πολλα φιλακια..το θεμα ειναι αξιζει να τους ξεφτισλισω η οχι???
    Πλάκα κάνεις; Εννοείται. Πολλά μπορείς να κάνεις!!! Πάρα πολλά, όχι μόνο να τους ξεφτιλίσεις . Προστασία του καταναλωτή.... Εφορία.... Γενικό εισαγωγέα...... email στην εταιρία (που πίστεψέ με θα πάθεις πλάκα με το τι θα κάνουν αυτοί απο εκεί. Μιλάω με ιδία εμπειρία...) που θα κάνεις περιγραφή του παραπόνου. Όρεξη να έχεις και φυσικά μια επίσημη γραπτή προσφορά απο αντιπροσωπεία (άλλη) που να φαίνονται οι τιμές των ανταλλακτικών. Αυτό είναι πανεύκολο και μπορώ να σε βοηθήσω.

  13. The Following User Says Thank You to Azurius For This Useful Post:

    nikos1400 (08-08-13)

  14. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αλλαξανε τιποτα.οι αλλαγες που ζητησα ητανε ιμαντα δυναμο ιμαντα χροσνισμου και απο εκει και περα ακρομπαρα ελεγχο.με πηρανε τηλεφωνο και μου λενε συνολικα χρειαζεται ολα μαζι συν κατι αλλα οπως παγουρι αναθυμιασεων 1000 ευρω.η μπαταρια.προφανως και η μονη αλλαγη που θα γινει θα ειναι ιμαντας δυναμο και πολλα φιλακια..το θεμα ειναι αξιζει να τους ξεφτισλισω η οχι???
    Κατάλαβα ότι στα αλλάξανε και σου ζήτησαν 1000¤, μετά μην το σκέφτεσαι άλλαξε αυτα που θες ( προσωπικά δεν θα τα άλλαζα εκει) και χαιρετίσματα!!!


  15. The Following 2 Users Say Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (08-08-13), Ptboul (08-08-13)

  16. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πάντως παίδες η τιμή του σέρβις για vw αντιπροσωπεία είναι αυτή που θα ζητούσε κάθε αντιπροσωπεία.

    Εγώ για ιμάντα στο clio έδωσα 220, στο 34άρι είχα δώσει 300. (μην ξεχνάμε τα εργατικά που λύνεις τα πάντα).

    Σε golf V συνάδελφος έδωσε 500 γιούρο στον Παζαρόπουλο (νομίζω) για μεγάλο σέρβις.

    Δεν εξετάζω αν είναι πολλά τα 1000, απλά θεωρώ πως για επίσημη αντιπροσωπεία και για τέτοιας έκτασης σέρβις είναι κάτι που το περιμένεις.

    Να μιλήσουμε για τις χρεώσεις του Σπανού; :P
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    S8N (08-08-13), spar@ (08-08-13)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP