Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: Φίλε οδηγέ!Θα τσακωθούμε !

  1. #11
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή πρέπει να μαζέψει το κράτος αυτούς που πάνε αργά και αριστερά μόνο/? όχι και αυτούς που πάνε αρηστερα και με 200 300 250 260 ?/ λέω εγώ?/ ωραία πράγματα. όσο επικίνδυνος είναι αυτός που πάει αργά και αριστερά και είναι ανεγκέφαλος άλλο τόσο είναι αυτός που πάει σε έναν δρόμο που δεν είναι κατάλληλα φτιαγμένος και πάει με 300 και οι 2 κατηγορίες είναι για πολύ βαθιά μέσα στα σίδερα


    Αγαπητέ Κων/νε δεν πρόκειται να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας (και δεν ξέρω και αν μπορώ για να είμαι ειλικρινής).
    Αρκεί να πας σε μια χώρα με οδηγική παιδεία και να κάνεις μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα για να πειστείς.
    (τωρα για το αν είμαι για τα σίδερα θα σου πω ότι ήμουν οδηγός στα ασθενοφόρα -με ότι συνεπάγεται αυτό -> σε άλλη χώρα αυτοί χαίρουν απίστευτης εκτίμησης, εδώ δεν σημαίνει τίποτα μάλλον, και ότι οδηγώ σχετικά αργά και δεξιά)

  2. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Samaro (18-02-12)

  3. #12
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ωρηστε?? δεν είπα ότι εσύ είσαι για τα σίδερα μάλλον κατάλαβες κάτι λάθος. είπα ότι όσο επικίνδυνοι και ανεγκέφαλοι είναι αυτοί που πάνε αριστερά και σιγά άλλο τόσο είναι και αυτοί που πάνε αριστερά και πάνε τέρμα αυτό είπα εξάλλου στο εξωτερικό επειδή έχει κάνει ο πατέρας μου 20 χρόνια και εκτός από μερικούς δρόμου που έχουν υψηλά όρια ταχύτητας η και καθόλου όλοι οι άλλοι δρόμοι έχουν όρια και χαμηλά εκεί τολμάνε να τα υπερβούνε τα όρια όταν σε ένα δρόμο έχει 140 ας πάνε με 150 160 να δεις τι ωραία που θα τν πληρώσουν.

  4. #13
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και κάτι άλλο συμφωνώ απώλητα ότι δε έχουμε παιδιά να σ ερωτήσω κάτι σου έχει τύχει ποτέ ασθενοφόρο να ανοίγει την σειρήνα για να περάσει και να κάνουν όλοι στην Άκρη που έτσι πρέπει και εσύ νομίζεις ότι κάτι έχει γίνει και πρέπει να βοηθήσεις. και να ακολουθήσεις το ασθενοφόρο και να το δεις να αράζει σε καφε?επιδη μου έτυχε ήθελα ειλικρινά να τους σπάσω στο ξύλο επίσης στο εξωτερικό έχουν ιδικές λωρίδες για τα ασθενοφόρα λεωφορεία εδώ έχουμε?/ τότε το κράτος πως ζητάει από έναν οδηγό να κάνει στην Άκρη που πρέπει για να περάσει το ασθενοφόρο και να διακινδυνεύει λόγο ακαταλληλότητας του δρόμου να τρακάρει το αμάξι του να χτυπήσει . και αυτό γίνετε συχνά στην Αθήνα εγώ ειλικρινά όταν πάω και τυχαίνει τέτοιο περιστατικό δεν ξέρω τι να κάνω αφού δε έχει χώρο να κάνω στην Άκρη για να περάσει που θα πάω θα τρακάρω επειδή το κράτος είναι ακατάλληλο να φτιάξει υποδομές?/

  5. #14
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    44
    Thanked
    12
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κάτι άλλο συμφωνώ απώλητα ότι δε έχουμε παιδιά να σ ερωτήσω κάτι σου έχει τύχει ποτέ ασθενοφόρο να ανοίγει την σειρήνα για να περάσει και να κάνουν όλοι στην Άκρη που έτσι πρέπει και εσύ νομίζεις ότι κάτι έχει γίνει και πρέπει να βοηθήσεις. και να ακολουθήσεις το ασθενοφόρο και να το δεις να αράζει σε καφε?επιδη μου έτυχε ήθελα ειλικρινά να τους σπάσω στο ξύλο,
    /
    +1000!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstantinos;246677[COLOR="black"
    ] στο εξωτερικό έχουν ιδικές λωρίδες για τα ασθενοφόρα λεωφορεία εδώ έχουμε?/ τότε το κράτος πως ζητάει από έναν οδηγό να κάνει στην Άκρη που πρέπει για να περάσει το ασθενοφόρο και να διακινδυνεύει λόγο ακαταλληλότητας του δρόμου να τρακάρει το αμάξι του να χτυπήσει . και αυτό γίνετε συχνά στην Αθήν[/COLOR]α εγώ ειλικρινά όταν πάω και τυχαίνει τέτοιο περιστατικό δεν ξέρω τι να κάνω αφού δε έχει χώρο να κάνω στην Άκρη για να περάσει που θα πάω θα τρακάρω επειδή το κράτος είναι ακατάλληλο να φτιάξει υποδομές?/
    ΛΕΑ!!

  6. #15
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κάτι άλλο συμφωνώ απώλητα ότι δε έχουμε παιδιά να σ ερωτήσω κάτι σου έχει τύχει ποτέ ασθενοφόρο να ανοίγει την σειρήνα για να περάσει και να κάνουν όλοι στην Άκρη που έτσι πρέπει και εσύ νομίζεις ότι κάτι έχει γίνει και πρέπει να βοηθήσεις. και να ακολουθήσεις το ασθενοφόρο και να το δεις να αράζει σε καφε?επιδη μου έτυχε ήθελα ειλικρινά να τους σπάσω στο ξύλο επίσης στο εξωτερικό έχουν ιδικές λωρίδες για τα ασθενοφόρα λεωφορεία εδώ έχουμε?/ τότε το κράτος πως ζητάει από έναν οδηγό να κάνει στην Άκρη που πρέπει για να περάσει το ασθενοφόρο και να διακινδυνεύει λόγο ακαταλληλότητας του δρόμου να τρακάρει το αμάξι του να χτυπήσει . και αυτό γίνετε συχνά στην Αθήνα εγώ ειλικρινά όταν πάω και τυχαίνει τέτοιο περιστατικό δεν ξέρω τι να κάνω αφού δε έχει χώρο να κάνω στην Άκρη για να περάσει που θα πάω θα τρακάρω επειδή το κράτος είναι ακατάλληλο να φτιάξει υποδομές?/

    Φίλε Κων/νε, όταν βλέπεις ασθενοφόρο με σειρήνες να κάνεις στην άκρη, πολλοί δεν κάνουν και είναι κρίμα επειδή θα μπορούσε να είναι δικός τους συγγενής κάποια άλλη φορά στη θέση τους.
    Πριν σπάσεις στο ξύλο τον οδηγό του ασθενοφόρου σκέψου ότι κάποιος μπορεί να χρειάστηκε βοήθεια, να έγινε κλήση στο κέντρο και για κάποιο λόγο που δεν ξέρεις ο ασθενής να έφυγε από εκεί ή χιλια άλλα πράγματα.

    Γεια σου Ολυμπιακάρα Κων/νε (εγώ δεν ασχολούμαι με ομάδες, sorry)

  7. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Samaro (19-02-12)

  8. #16
    Εγγραφή
    07-10-11
    Μηνύματα
    230
    Thanked
    248
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα πρεπει να σημειωθει οτι το μεγαλυτερο ποσοστο ατυχηματων σε ολη την ΕΥΡΩΠΗ και οχι μονο στην Ελλαδα γινεται με λιγοτερο απο 80 χλμ ανα ωρα.

    Λοιπον δεν φταιει η υπερβολικη ταχυτητα για τα ατυχηματα αλλα η υπερβολικη βλακεια!!!

    υγ.Η Αττικη Οδος ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων κατασκευη και αντεχει πολυ υψηλες ταχυτητες!!!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to race850i For This Useful Post:

    120ie87 (18-02-12), Panos 316T (18-02-12)

  10. #17
    Εγγραφή
    18-11-11
    Περιοχή
    μεγαρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    216
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μωρε εγω να κανω στην ακρη με τα χαρας?/αλα οτα ειμαι στρυμογμνος σε ενα δρομο που εχει δεξια αρηστερα αμαξια. εμενα το αμαξι μου που θα το τρακαρω ποιος θα το πλυρωσει?/το κρατοσ χωρης υποδομες?/

  11. #18
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kαι μόνο που συζητάμε για πολύ σοβαρά θέματα, αυτό είναι πολύ θετικό για όλους μας - όχι μόνο για εμάς που γράφουμε σε αυτό το νήμα αλλά και για τους φίλους που διαβάζουν και βγάζουν συμπεράσματα.
    Πολλές φορές διαβάζω θέματα χωρίς να συμμετέχω ενεργά και μαθαίνω πολλά χρήσιμα πράγματα και σας ευχαριστώ για αυτό!

  12. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Samaro (19-02-12)

  13. #19
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οφειλω να ομολογσω ότι σημαντικο κομματι ανηκι και σε εμενα κινουμενος με μηχανη. Μου κανει εντυπωση ομως οτι ενω εχω δει πνω απο 100 φορες κυριως βραδυ να αστραφτει, δεν μου εχει ερθει παρα μονο 1 φορα φωτο και προστιμο . ερωτηση οι καμερες ειναι ψηφιακες? ή εχουν φιλμ
    παιδια μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα μου ηρθε

  14. #20
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    44
    Thanked
    12
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο super duper Εμφάνιση μηνυμάτων
    οφειλω να ομολογσω ότι σημαντικο κομματι ανηκι και σε εμενα κινουμενος με μηχανη. Μου κανει εντυπωση ομως οτι ενω εχω δει πνω απο 100 φορες κυριως βραδυ να αστραφτει, δεν μου εχει ερθει παρα μονο 1 φορα φωτο και προστιμο . ερωτηση οι καμερες ειναι ψηφιακες? ή εχουν φιλμ
    παιδια μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα μου ηρθε
    ειδεσ ποτε κανεναν μπατσο σε σκαλα πανο να τουσ αλαζει φιλμ??????????


    υ.γ.:μιν παρεξγηθεισ δεν σε χλευαζω κανω απλοσ χιουμορ!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP