Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 56

Θέμα: [Ε36] διαφορικο 318is

  1. #11
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M54POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δισκακια που αγοραζουμε γιατι αν θυμαμαι καλα η bmw δεν τα πουλαει ξεχωριστα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου τα βρισκει ο μαστορας επισης υπαρχουν στο νετ https://www.driveandtraction.blogspot.gr/
    μου φαινεται οτι καποια δισκακια απο porsche 944 κανουν ή μηπως αλλο μοντελο ??
    μπορει να κανω και λαθος.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  2. #12
    Εγγραφή
    21-01-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    465
    Thanked
    332
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον εγω θα σου προτεινω 3.45 βημα που απο προσωπικη εμπειρια ειναι μια χαρα!!Τωρα βεβαια η αληθεια ειναι οτι δεν βλεπω και πολλα να κυκλοφορουν και ετσι οι τιμες ειναι τσιμπιμενες(400+). . .απο θεμα αξιοπιστιας το ειχα οταν το αμαξι μου ηταν 316 και συνεχιζω να το εχω τωρα που ειναι 325 οπου το αμαξι μπαινει σε πιστα και γενικα το ψιλοζοριζω και παρολαυτα δεν εχει κανει κιχ (και ελπιζω να παραμεινει ετσι!!)

  3. #13
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αρα εαν καταλαβα καλα, για να ειμαι σε σωστο επιπεδο ωστε να μην χανω δυναμη σε ολα τα σταδια θα πρεπει να παω στον μαστορα μου και να του πω να μου βρει κορωνα, πηνιον για βημα s3,38( σαν το ιδανικο ) αλλιως s3,45 για να μην χρειαστει να αλλαξω ολο το διαφορικο... και ποσο μπορει να κοστιζει μονο κορωνα πηνιον για αγορα στο περιπου γνωριζουμε? και εαν ειναι και ευκολο και γνωριζει καποιος ας μου πει και απο που θα μπορουσα να βρω και να παραγγειλω μονος μου. σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας, με διευκολυνατε πολυ !!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  4. #14
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα εαν καταλαβα καλα, για να ειμαι σε σωστο επιπεδο ωστε να μην χανω δυναμη σε ολα τα σταδια θα πρεπει να παω στον μαστορα μου και να του πω να μου βρει κορωνα, πηνιον για βημα s3,38( σαν το ιδανικο ) αλλιως s3,45 για να μην χρειαστει να αλλαξω ολο το διαφορικο... και ποσο μπορει να κοστιζει μονο κορωνα πηνιον για αγορα στο περιπου γνωριζουμε? και εαν ειναι και ευκολο και γνωριζει καποιος ας μου πει και απο που θα μπορουσα να βρω και να παραγγειλω μονος μου. σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας, με διευκολυνατε πολυ !!!
    μετα τους ανταλλακτικατζηδες, πας car.gr και ebay.
    ακους τιμες και κανεις αυτο που νομιζεις καλυτερο.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. #15
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα εαν καταλαβα καλα, για να ειμαι σε σωστο επιπεδο ωστε να μην χανω δυναμη σε ολα τα σταδια θα πρεπει να παω στον μαστορα μου και να του πω να μου βρει κορωνα, πηνιον για βημα s3,38( σαν το ιδανικο ) αλλιως s3,45 για να μην χρειαστει να αλλαξω ολο το διαφορικο... και ποσο μπορει να κοστιζει μονο κορωνα πηνιον για αγορα στο περιπου γνωριζουμε? και εαν ειναι και ευκολο και γνωριζει καποιος ας μου πει και απο που θα μπορουσα να βρω και να παραγγειλω μονος μου. σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας, με διευκολυνατε πολυ !!!
    Ρε μαν λαθος το εχεις παρει το θεμα, παμε παλι απο την αρχη...
    Κορονα πινιον καβουκι ημιαξονια κλπ ειναι τα μονα που δεν χρειαζεται να αλαξεις , τα εχεις ειδη πανω στο αμαξι σου.Αυτο που θες ειναι γκρουπακι διαφορικου μπλοκε.Απλα στα μεταχειρισμενα δεν το πουλαν χωρια μονο πακετο με το διαφορικο

  6. #16
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M54POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μαν λαθος το εχεις παρει το θεμα, παμε παλι απο την αρχη...
    Κορονα πινιον καβουκι ημιαξονια κλπ ειναι τα μονα που δεν χρειαζεται να αλαξεις , τα εχεις ειδη πανω στο αμαξι σου.Αυτο που θες ειναι γκρουπακι διαφορικου μπλοκε.Απλα στα μεταχειρισμενα δεν το πουλαν χωρια μονο πακετο με το διαφορικο
    επομενως ψαχνω να βρω ενα μπλοκε διαφορικο ολοκληρο και ο μαστορας το ανοιγει και παιρνει μονο το γκρουπακι απο μεσα και το βαζει στο δικο μου.. απο αφτερμαρκετ του τυπου quaife τι παιζει ξερουμε ?? η ειναι καλυτερα να βρω απο bmw ??
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  7. #17
    Εγγραφή
    21-01-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    465
    Thanked
    332
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον αμα βρεις ολοκληρο το διαφορικο μπλοκε βγαζεις το δικο σου το διαφορικο και βαζεις το μπλοκε!Αμα βρεις μονο το γκρουπακι μπλοκε, δηλαδη τα εντοσθια χωρις το καβουκι, τοτε ανοιγεις το δικο σου και αλλαζεις μονο το γκρουπακι. . .Για Quaife αλλη κατηγορια πας για χιλιαρικο εχεις εγγυηση εφορου ζωης κλπ.Για μενα αξιζει μονο αν θες να μπλεχτεις παραπανω δηλαδη μονο αν θες να το βαζεις πιστα και να αναιβασεις αρκετα τα αλογα,οπου αν ανεβασεις αρκετα τα αλογα θα πρεπει να βαλεις το μεγαλο καβουκι με τα πιο χοντρα ιμιαξονια και παει λεγοντας.Οποτε ψαξε για ενα μπλοκε ''μαμα'' απο IS και εισαι μια χαρα

  8. #18
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    επομενως ψαχνω να βρω ενα μπλοκε διαφορικο ολοκληρο και ο μαστορας το ανοιγει και παιρνει μονο το γκρουπακι απο μεσα και το βαζει στο δικο μου.. ?
    οχι το βαζεις οπως ειναι αν το βρεις ολοκληρο.βγαζεις το ενα διαφορικο ολοκληρο και βαζεις το αλλο

  9. The Following User Says Thank You to S54POWER For This Useful Post:

    Stunt Mike (11-12-12)

  10. #19
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliose36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον αμα βρεις ολοκληρο το διαφορικο μπλοκε βγαζεις το δικο σου το διαφορικο και βαζεις το μπλοκε!Αμα βρεις μονο το γκρουπακι μπλοκε, δηλαδη τα εντοσθια χωρις το καβουκι, τοτε ανοιγεις το δικο σου και αλλαζεις μονο το γκρουπακι. . .Για Quaife αλλη κατηγορια πας για χιλιαρικο εχεις εγγυηση εφορου ζωης κλπ.Για μενα αξιζει μονο αν θες να μπλεχτεις παραπανω δηλαδη μονο αν θες να το βαζεις πιστα και να αναιβασεις αρκετα τα αλογα,οπου αν ανεβασεις αρκετα τα αλογα θα πρεπει να βαλεις το μεγαλο καβουκι με τα πιο χοντρα ιμιαξονια και παει λεγοντας.Οποτε ψαξε για ενα μπλοκε ''μαμα'' απο IS και εισαι μια χαρα
    οχι οχι , το θελω για καθημερινη χρηση και για παιχνιδι μεσα στη πολη. ουτε πιστες ουτε μετατροπες, μαμα ειναι το αμαξι και μαμα θα μεινει. οποτε ψαχνω για μπλοκε απο is οπως ειπες με βημα 3,45 και ειμαι τζετ !!!! τελεια, σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας ( και θα σας ξαναχρειαστω για αλλα μπαξιματα που θα θελω γνωμες κτλ. ) !!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  11. #20
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    α, και κατι ακομα !!! επειδη εχω αντισπιν στο αυτοκινητο ( οχι οτι μου ειναι ιδιαιτερα χρησιμο ) αλλα ετσι για την ιστορια, θα εχει καποιο θεμα εαν βαλω μπλοκε η θα δουλευει κανονικα ??
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP