Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 180 από 181

Θέμα: Seat Leon Cupra 463ps!!!

  1. #171
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...φίλος με S3 1ου σταδίου ΦΠΕ μόλις πήρε τη τουρμπίνα στο χέρι τη περασμένη Πέμπτη. Απ όσο ξέρω καύτης δεν είναι, ούτε στήνεται ποτέ σε κόντρες. Αντίθετα πρόκειται για απίστευτο ψείρα. Το αμάξι έχει 42.ΧΧΧ χλμ. Φυσικά δεν είναι το πρώτο περιστατικό που ακούω με τα 2.0 TFSI.
    και μετα μου λες "φτηνυσε το Τιγγουαν στα 2Χ.ΧΧΧ ευρω..."
    μακριαααα απο VW.....
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  2. #172
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...φίλος με S3 1ου σταδίου ΦΠΕ μόλις πήρε τη τουρμπίνα στο χέρι τη περασμένη Πέμπτη. Απ όσο ξέρω καύτης δεν είναι, ούτε στήνεται ποτέ σε κόντρες. Αντίθετα πρόκειται για απίστευτο ψείρα. Το αμάξι έχει 42.ΧΧΧ χλμ. Φυσικά δεν είναι το πρώτο περιστατικό που ακούω με τα 2.0 TFSI.


    Συνηθως προκαλειται απο ραγισμα στις τουρμπινες του VAG..
    Γενικα η vw εχει βγαλει αρκετες βλαβες με τα τουρμπο TSI..παντως δεν ειναι ο πρωτος!

  3. #173
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα, αν το σκεφτουμε καλα,
    η πισω κινηση, για οδηγους που ξερουν (οχι εμενα) προσφερει ΑΛΛΗ μια χρησιμη δυνατοτητα-εναν τροπο ρυθμισης της συμπεριφορας του αυτοκινητου στην πραξη ανα πασα στιγμη. Σε αγωνες και λιγοτερο στο δρομο.

    Ενω με μπροστινοκινητο, δεν ξερω καμμια περιπτωση να θελει κανεις να επιδιωξει "σπιναρισμα" παρα μονο για "εντυπωσιασμο".



    EDIT: πειτε μου ποιοι θα διαλεγαν μπροστινοκινητη μοτοσυκλετα ??? ακομα και "μεγαλυτερης" ιπποδυναμης οπως το παραδειγμα αυτο του Λεον


    Η Πισω κινηση ειναι αλλο πραγμα..αλλο να σε "τραβανε'και αλλο να σε "σπρωχνουν"πιστευω να καταλαβαινεις τι λεω!..

    Ενταξει υπαρχουν προσθιοκινητα με σωστη ιπποδυναμη που βγαινει στο δρομο ΣΩΣΤΑ και ειναι απολαυστικα στην οδηγηση μην ξεχναμε οτι και στα ραλλι αναβασεων τρεχουν αρκετα προσθιοκινητα κανοντας καταπληκτικους χρονους!
    Στη πιστα των Μεγαρων απο τι εχω ακουσει τα Rally ειναι απο τα ποιο γρηγορα...


    Γενικα αν ξερεις να οδηγεις σωστα θα ευχαριστηθης και την μπροστινη και την πισω κινηση ασχετως αν εμεις οι περισσοτεροι δηλαδη προτιμουν την πισω κινηση...

  4. #174
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μετα μου λες "φτηνυσε το Τιγγουαν στα 2Χ.ΧΧΧ ευρω..."
    μακριαααα απο VW.....
    Tiguan φίλε χαλαρά λέμε. Και με τα 122ΗΡ χωρίς τετρακίνηση, δε με χάλαγε. Αλλά το r-line ειδικά σε αυτά τα χρήματα, is tough to beat.

    Γενικά δε πρέπει να παίζουμε με τις πιέσεις των turbo. Σαφώς και μειώνεται η αξιοπιστία τους και sooner or later κάτι θα κάνει κράου.

  5. #175
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tiguan φίλε χαλαρά λέμε. Και με τα 122ΗΡ χωρίς τετρακίνηση, δε με χάλαγε. Αλλά το r-line ειδικά σε αυτά τα χρήματα, is tough to beat.

    Γενικά δε πρέπει να παίζουμε με τις πιέσεις των turbo. Σαφώς και μειώνεται η αξιοπιστία τους και sooner or later κάτι θα κάνει κράου.
    ρε φυγε απο δω με τα τουρμπο....

    Ε36 λεμε εξακυλινδρο δοκιμασμενο σκυλι λεμεεε...!!
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  6. #176
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τι να κανουν οι εταιριες που βγαζουν μπροστοκινητα δλδ?
    Να κατσουν με σταυρωμενα χερια?
    Η τεχνολογια,ο ανταγωνισμος και η εξελιξη ειναι σε ενα φρενηρη ρυθμο.
    Πρεπει να ακολουθησουν ο ενας τον αλλο.
    Σπορ κατασκευες ενος μικρομεσαιου αυτοκινητου που προσπαθει να προσφερει τα παντα και σε "καλη" τιμη.
    300 αλογα σε δυο τροχους που προσπαθουν να τραβηξουν την καροτσα αντι να την σπρωχνουν...
    Κινησεις εντυπωσιασμου με συμμαχο τα υλικα και την τεχνολογια-τεχνογνωσια που προσπαθουν να αποδοσουν τα μεγιστα σε θεμα ιπποδυναμης με την καλυτερη δυνατη καταναλωση.
    Θα μου πεις "Κακο ειναι αυτο"?
    Οχι δεν ειναι καθολου κακο,ειναι απεναντιας πολυ καλο.Ειναι πολλες φορες ομως λαθος πλασαρισμενο.
    Αποψεις ειναι αυτες και μη βιαστειτε να με κατακρινετε αλλα δεν μπορω και δεν θελω να δω την χαρα του urban-motorsport σε μπροστοκινητη κατασκευη.

    Motorsport ειναι μια Porsche,μια Lambo και ενα Caterham απο την αλλη.
    Δεν ειναι το Opc και το Rs.Tουλαχιστον για μενα.
    Ναι συγκρινω exotics με hot hatches και ειναι λιγακι ατοπο αλλα εχοντας ενα πισωκινητο αυτοκινητο πλησιαζω πιο πολυ στο απολυτο.
    Ναι το Zed μου δεν προκειτε ποτε να πλησιασει την ποιοτητα που στριβει ενα Lambo αλλα στριβουν με τον ιδιο τροπο,ειτε το θες ειτε οχι!

    "Παιχνιδιαρικη ουρα","Ρυθμισημο το πισω μερος" και αλλα τετοια κλισε αραδιαζονται στον ειδικο τυπο για πολλα αυτοκινητα οπως και το Mini.
    Και τι να λεει δλδ αυτο.Αδρανω πανω στη στροφη και πανω στην κοψη του ξυραφιου ολες οι δυναμεις της φυσικης ρουφανε το αψυχο πισω μερος του αυτοκινητου μου...και γω γουσταρω τρελα.
    Γουσταρω τρελα που ενιωσα (ισως) οπως περιπου νιωθει ο οδηγος του πισωκινητου?

    Καταλαβενετε πιστευω τον τροπο σκεψης μου.
    Ναι στην ευθεια το κωλοφτιαγμενο Cupra ζαρωνει την ασφαλτο,ανεβαινει το βουνο βαζοντας σε σκεψεις τον Μεντελεγιεφ και την παρεα του και μπορεις να κανεις και οτιδηποτε αλλο θα εκανες με το καθημερινο σου αυτοκινητο...οκ.

    Να κλεισω (επιτελους) λεγοντας οτι τα παντα ειναι θεμα γουστου και οπτικης γωνιας.
    Εγω ομως για να απολαυσω τον καφε μου,τραβιεμαι και ψαχνω τους πιο ιδιεταιρους κοκους καφε,"κοβω" τους κοκους μου ακριβως πριν πιω τον καφε μου και ο καφες πεφτει μεσα μονο σε σωστα ζεσταμενο φλυτζανι και σαφως ειναι σκετος.
    Το ξερω ειναι υπερβολη,οπως ειναι υπερβολη και τα 500 αλογα σε μπροστοκινητο.
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  7. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (11-12-10)

  8. #177
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..........
    Εγω ομως για να απολαυσω τον καφε μου,τραβιεμαι και ψαχνω τους πιο ιδιεταιρους κοκους καφε,"κοβω" τους κοκους μου ακριβως πριν πιω τον καφε μου και ο καφες πεφτει μεσα μονο σε σωστα ζεσταμενο φλυτζανι και σαφως ειναι σκετος......
    Να' χω στο νου μου, αμα τα φέρει η ζωή και έρθεις επίσκεψη στο σπίτι μου, να είναι για φαγητό και όχι για καφέ..........

  9. #178
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να' χω στο νου μου, αμα τα φέρει η ζωή και έρθεις επίσκεψη στο σπίτι μου, να είναι για φαγητό και όχι για καφέ..........
    Ελιωσα.....
    Μη μασας πινω οτι καφε γουσταρεις μονο μη μου βαλεις ζαχαρη!!!!
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  10. #179
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι πιστευω οτι ενα τετοιο αυτοκινητο δεν εχει να σου προσφερει τιποτα οδηγικα!
    Μια 2λιτρη Ε46 με τα 150 αλογα εχει ποιο ουσια στην οδηγση..

    Αυτο που λεω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη μιας και εγω δεν ειμαι τυπος των χιλιων αλογων και τις ευθειας.
    Εχει να σου προσφερει και πολλα μαλιστα. Αν το αυτοκινητο ειναι σωστα στημενο με ενα καλο οδηγο, τα πολλα αλογα δεν ειναι προβλημα ουτε στις στροφες




  11. #180
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φυγε απο δω με τα τουρμπο....

    Ε36 λεμε εξακυλινδρο δοκιμασμενο σκυλι λεμεεε...!!
    Εννοείται ότι θέλω εξακύλινδρο σκυλί ρε Νίκο, αλλά εδώ είναι Ελλάδα και τα κυβικά τιμωρούνται.

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP