Σελίδα 17 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 170 από 242

Θέμα: LpG μία ακόμη συζήτηση

  1. #161
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ρε παιδες μην τρωγεστε οποιος περισσευει χρημα να πηγαινει με βενζινα εγω παντως θα προτιμησω τιμη λιτρου 80,9..i'm sorry.
    επισης σε ολα τα δυνατα γκαζια που κανουν μετατροπη σε αεριο δεν εχουν μονο το διακοπτακι να αλλαζεις καυσιμο αλλα με το που δωσεις φουλ γκαζι αμεσως γυριζει στη βενζινη.φυσικα μπορει και με lpg να στροφαρει 8500 στροφες αλλα καποια στιγμη θα λιωσουν ολα μεσα.οποτε αν πηγαινεις χαλαρος με 110 γιατι να μην καις αεριο????
    οταν τσιμπας το γκαζι γυριζει στη βενζινη να γουσταρεις χωρις τυψεις.

  2. The Following User Says Thank You to bmwz3 For This Useful Post:

    ΔημήτρηςΜ3 (06-08-12)

  3. #162
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    1.809
    Thanked
    4003
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νομίζω συμφωνήσαμε να διαφωνούμε.

    Θα συμφωνήσω, ότι καλύτερα είναι να κάνει ότι θέλει ο καθένας.
    Επέτρεψέ μας να γελάμε όμως όταν βλέπουμε Μ3 ή Μ5 με μπουκάλες γκαζιού στο χώρο αποσκευών.
    Νόμιζω και αυτοί που τα φτιάξανε στη Γερμανία, θα γελάνε και αυτοί.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to alexk For This Useful Post:

    Nikos (07-08-12), S8N (06-08-12), Stathis (06-08-12), Thomelef (06-08-12)

  5. #163
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια. Στο απλο bmw μου εγω δεν το βαζω.
    Δεν το βαζω γιατι το θεωρω πατεντα και δε θα θελα να βαζει ο καθενας το κουλαδι του πανω στο αυτοκινητο, να τρυπαει πορτ παγκαζ, να τρυπαει εισαγωγες και ολα τα συναφη. Το σκεφτηκα καποια στιγμη γιατι το αυτοκινητο τσουλαει αρκετα αλλα οχι...

    Κατανοω ομως οτι καποιος αλλος νοιαζεται παραπανω για την οικονομια καυσιμου και ειναι λογικο να αδιαφορει για τα παραπανω. Προσωπικα σε καποια ζητηματα τραβαω σκαλωματα...
    Και η θηκη διπλα απο το χειροφρενο για μικροαντικειμενα ειναι. Μπαινει ομως μονο το κινητο μου το οποιο εχει λαστιχενια θηκη. Αν μπει κατι αλλο σαλταρω. Καποιος αλλος μπορει να πεταει κλειδια εκει, ειναι πως το βλεπει ο καθενας...

    Επι του θεματος. Ο S54 ειναι ενα μοτερ μελετημενο με ακριβεια. Προσπαθει να εκμεταλλευτει το παραμικρο. Ειναι φτιαγμενος απλα για να δουλευει τελεια. Ειναι κριμα θεωρω πρωτον να τον υποβαλεις σε χιλιομετρα για δουλεια και δευτερον σε... πατεντες. Και ειδικα αμα μιλαμε για πατεντες που θα σου γλιτωσει λιγο καυσιμο σε ενα αμαξι που εχει καινουριο 100.000, τεκμηρια 20-25.000, τελη με εκτακτες ποσο? 2.000? Σερβις στη χρονια? Το θεμα ειναι το καυσιμο του? Νομιζω οτι αν φτασεις σε σημειο να σκεφτεσαι καυσιμα και εχεις Μ3 εχει ερθει η ωρα για το πωλητηριο. Τες πα. Προσωπικη αποψη αυτο.

    Πανω στο θεμα των χιλιομετρων... Δλδ αμα φτασει τα 300.000 χλμ ο S54 θα ειναι Οκ? Και οταν λεω οκ δεν εννοω οτι δε θα δουλευει. Μια χαρα θα δουλευει, αλλα θα μπορεις ρε παιδι μου να τον σκισεις αφοβα? Θα ειναι οπως τα πρωτα 100.000 χλμ πχ? Θα παραμενει Μ?
    Να μου πεις αμα τον συντηρεις γιατι να μην ειναι. Ειναι και αυτο... Δεν εχω αποψη για τους S54. Για τους Μ54 οτι θελετε

    Στο δικο μου φορτωνω χιλιομετρα. Γι αυτο το πηρα. Ενα Μ3 θα το επαιρνα καθαρα και μονο για διασκεδαση οποτε δε θα ηθελα να εχει πολλα χιλιομετρα. Θα επαιρνα και ενα δευτερο(ενα μεταχειρισμενο απλο bmw με την ιδια καροτσα στο κατω κατω αν θελω σωνει και ντε να οδηγω Ε46 καθε μερα. Αλλιως ενα vw η κανενα κουρσακι ιαπωνοκορεατικο. Ενα kia ceed πχ) και θα προσπαθουσα να φορτωνω οσο το δυνατο λιγοτερα στο Μ. Οποτε αν γραφει το πολυ μεχρι 15-20.000 το χρονο ποιος ο λογος να ειναι υγραεριο??

    Αυτη ειναι η δικη μου οπτικη γωνια. Δεν την επιβαλλω σε κανεναν και δεν σκοπευω να αντιπαρατεθω με κανεναν.
    Στο κατω κατω παιζει αμα ειχα Μ να το εβλεπα διαφορετικα.
    Αληθεια, συζηταμε γενικα? Υπαρχει καποιος κατοχος Μ αυτη τη στιγμη που να το εχει κανει γκαζι, να μας πει εντυπωσεις. Τι χρηματα γλιτωνει μεσα στο χρονο και τι ποσοστο ειναι αυτα επι των ετησιων δαπανων του αυτοκινητου?
    Θα συμφωνήσω και θα πάω την άποψη σου ένα βήμα παραπέρα. Όταν άρχισα και εγώ να την ακούω με το κόστος της βενζίνης, δεν άρχισα να σκέφτομαι διάφορες παρεμβάσεις στο αυτοκίνητο, το οποίο, στην τελική, πληρώσαμε ένα σεβαστό ποσό και περιμένουμε να κάνει απόσβεση στο χρόνο. Αυτό που έκανα ήταν να κόψω τις μ@λακίες στο δρόμο. Πλέον οδηγώ πιο συνετά, πιο ομαλά και με γνώμονα την οικονομία. Έκοψα τα χαζά προσπεράσματα, τις απότομες επιταχύνσεις/επιβραδύνσεις, και πλέον είτε ξεκινάω νωρίτερα, είτε καθυστερώ περισσότερο, ώστε να κινηθώ οικονομικά.

    Το να αρχίσω τις παρεμβάσεις σε ένα μηχανικό σύνολο, από το οποίο ζητάω πρώτα απ' όλα αξιοπιστία, και μετά επιδόσεις/οικονομία/κλπ, το θεωρώ παράλογο.


  6. The Following 8 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    alexk (06-08-12), ghost-rider (06-08-12), Nino (07-08-12), S8N (06-08-12), Stathis (06-08-12), Thomelef (06-08-12), Vassilis ///M (06-08-12), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (06-08-12)

  7. #164

    Προεπιλογή

    Εγώ όταν ανέβηκε η βενζίνη έκοψα τα δυο πακέτα την ημέρα. Σιγά μην το σπρωχνω κιόλας για να μην κάψει...

  8. The Following 4 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    ghost-rider (06-08-12), S8N (06-08-12), Stathis (06-08-12), Thomelef (06-08-12)

  9. #165
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όταν ανέβηκε η βενζίνη έκοψα τα δυο πακέτα την ημέρα. Σιγά μην το σπρωχνω κιόλας για να μην κάψει...
    Κάπνιζες πολύ Σπύρο!


  10. #166
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω, ότι καλύτερα είναι να κάνει ότι θέλει ο καθένας.
    Επέτρεψέ μας να γελάμε όμως όταν βλέπουμε Μ3 ή Μ5 με μπουκάλες γκαζιού στο χώρο αποσκευών.
    Νόμιζω και αυτοί που τα φτιάξανε στη Γερμανία, θα γελάνε και αυτοί.
    αυτο ακριβως σκεφτομουν κι εγω.
    ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει.
    οποτε οπως μπορουν καποιοι να βαζουν πετρογκαζ σε Μ, ετσι και καποιοι αλλοι μπορουν να ξεκαρδιζονται στα γελια οταν βλεπουν τετοια σκηνικα.
    no offense...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    alexk (06-08-12), Thomelef (06-08-12)

  12. #167
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όταν ανέβηκε η βενζίνη έκοψα τα δυο πακέτα την ημέρα. Σιγά μην το σπρωχνω κιόλας για να μην κάψει...
    Με 20.000 χλμ το χρονο(μπας και λεω πολλα?) φιλε θα επρεπε να δουλευεις μονο αγωνιστικη...

  13. #168
    Εγγραφή
    26-07-10
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    18
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    paidia egw exw dyo xronia ygraerio se m3 e46 kai kanena provlima!!!

  14. #169
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4.109
    Thanked
    2483
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωχ ωχ ετοιμασου για κράξιμο απο τους
    Φανατικούς τις μπεντζινας !!!!
    Αχχχχ αχαχαχ
    P.s
    Ήρθες σα βούτυρο στο ψωμί
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΔημήτρηςΜ3 : 06-08-12 στις 20:58

  15. #170
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε δε πανα λέτε ότι θέλετε ας είχα εγω
    E92 m3 και ας ήταν και μαζούτ ούτε που με νοιάζει
    Για το τι θα έλεγε ο καθενας εδω μέσα !!!
    Εσενα ετσι και αλλιως, το Μ3 σου ειναι ακομα πιο οικονομικο απο οριτζιναλ Μ3 με υγραεριο.
    Δεν χρειαζεται να μας πεις οτι θα το εκανες. Το εχεις ηδη το εργο ετοιμο.
    Οποτε δεν υπαρχει και λογος να λες ας το ειχα, και και και...

    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

Σελίδα 17 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP