Σελίδα 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 136

Θέμα: 335 ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

  1. #121
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos_e93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είχαμε κάνει ολόκληρο αντίλογο για αυτοκίνητο με 95.000 km
    και τώρα σκεφτόμαστε ένα που χει τα διπλά + ...

    Τέλως πάντων ακόμα και για μένα με τον υπερβολικό ενθουσιασμό
    είναι πολλά τα χιλιόμετρα
    Φιλε μου το τι θα κανεις τελικα εςυ, ειναι δικο σου θεμα. Αν θελεις ντε και καλα αμαξι με 60κ χιλιομετρα, εχε κατα νου οτι μπορει να μην ειναι και πραγματικα.
    Που το προβλημα αν το αμαξι ειναι σε καλυτερη κατασταση ακομα και απο ενα που εχει δηθεν 50-60 χιλ. Χιλιομετρα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aμαξι με leasing και καλο?
    Παει στον Σπανο ε? καθε ποτε ? λαδια στις 25000 ...
    Εχετε ιδεα απο leasing???
    Aν θες Νικο να σε παω στην Hertz.
    Μπορει το αμαξι περαν των τυπικων σερβις που καλυπτει το λιζινγκ, ο ανθρωπος να εκανε και εργασιες απο την τσεπη του.
    Πολλοι ειναι αυτοι που το κανουν αυτο. Γειτονας μου με Μ6, και μαλιστα απο τα πρωτα της θεσσαλονικης, αλλαζε λαδια καθε 5κ χιλιομετρα.
    Δεν ειναι απολυτο αυτο που λες, ασχετα που το μεγαλυτερο ποσοστο κανει ακριβως αυτο που αναφερεις.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    giannis_compact (18-09-12), mark e92 (19-09-12)

  3. #122
    Εγγραφή
    02-02-12
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    269
    Thanked
    340
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aμαξι με leasing και καλο?
    Παει στον Σπανο ε? καθε ποτε ? λαδια στις 25000 ...
    Εχετε ιδεα απο leasing???
    Aν θες Νικο να σε παω στην Hertz.
    Πόσο δίκιο έχεις !!!!!
    Μιλάμε τα 9/10 leasing είναι για τον κάδο...
    M3 E46 PoWeR
    Stig said for the M3: " It was such a gem I wanted to kiss the designer."

  4. #123
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μα και ο Νικος που ψαχνει 335, leasing ειναι το αμαξι του! Δε βλεπω κατι ασχημο, ομως, πανω του

  5. #124
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα και ο Νικος που ψαχνει 335, leasing ειναι το αμαξι του! Δε βλεπω κατι ασχημο, ομως, πανω του
    What he said

    To αμάξι το πήρα καινούριο μέσω χρονομίσθωσης, με προαγορά,
    οπότε το πρόσεχα
    σαν τα μάτια μου, με όλα του τα services στην ώρα τους + την αλλαγή
    λαδιών ανα τακτά χρονικά διαστήματα -> όλα στην αντιπροσωπία
    και μπορεί να πιστοποιηθεί

    Μην κολλάτε ετικέτες, η χρονομίσθωση από χρονομίσθωση διαφέρει

  6. #125
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νταξει ρε συ δεν ειναι απολυτο αυτο.
    Αν εχεις παρει ληζινγκ με σκοπο να κανεις εξαγορα στο τελος της μισθωσης και να σου μεινει, το προσεχεις για να κρατησει.
    Πρακτικα βεβαια, τοτε που ειχα leasing και εγω, τι πετσο ειχε φαει εκεινο το αμαξι, αν ειχε χερια θα με επνιγε.
    Λαδια καθε 15.000χλμ και τεντωμα το χειροφρενο.
    Τιποτα αλλο δεν ειχε γινει απο συντηρηση στη αμαξι.
    Και σερβις εκαναν σε δικο τους συνεργειο, οχι στην αντιπροσωπεια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #126
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σκοπος του leasing ειναι να το παρεις για 3ή 5 χρονια και μετα να το δωσεις για να παρεις αλλο Συντηρηση κανεις οτι σου λεει ο πωλητης τα ποιο πολλα τα καναμε σερβις εμεις (Ηertz) Moνο οσοι τα κραταγαν τα προσεχαν (20%) ολα τα αλλα .....

  8. #127
    Εγγραφή
    08-10-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    145
    Thanked
    262
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν κάποιος θέλει και ενδιαφερεται , πάει και το εξετάζει το αυτοκινητο.
    Βλέπει τι αλλαγές εχουν γινει στα 200.000χλμ και κρινει αναλογα .Αν εχει τις ιδιες δισκοπλακες , τα μαμα αμορτισέρ , το μαμα φιλτρο βενζινης ,τοτε λες ευχαριστώ και φεύγεις.Αν ειναι τρακαρισμένο εννοείται οτι δεν το συζητας καθόλου.
    Μπορει ομως τα πραγματα να ειναι και αλλιώς.ΜΠΟΡΕΙ-δεν ειναι σιγουρο αλλα αν δεν το εξετασει κανεις δεν προκειται να το διαπιστώσει.Απο μακρια μονο κουβεντα ''καφενειου'' γινεται.


    Συγνωμη για το οφφ τοπικ,αλλα ειναι λίγο σχετικο με το θέμα μας.

    Πριν χρονια ειχα φέρει απο την Ιταλία και ειχα εκτελωνισει μονος μου ενα alfa romeo που ειχα βρει ευκαιρια.Μου είχε κοστίσει σχεδόν μισή τιμη απο τα αντιστοιχα μεταχειρισμενα της Ελλάδας ,οποτε οταν ηρθε η ωρα να το πουλήσω το εβαλα αγγελια όσο μου κοστισε ,που και πάλι ηταν 5.000¤ φθηνοτερο απο τα αντιστοιχα μεταχειρισμένα.
    Με παίρνανε τηλεφωνο και μου λέγανε ''φιλε αν ειναι τρακαρισμένο το αμαξι ,πες το μου να μην ερθω καθόλου'' και κάτι τετοια.Τελικά όσοι μου λέγανε κατι τετοια δεν πιθονταν οτι και αν τους ελεγα και δεν ερχοντουσαν καθολου να το δούνε.
    Ο μηχανικος (οχι κανένας ασχετος) που το αγορασε τελικά ,όταν είδε οτι το αυτοκινητο ηταν σε εξαιρετικη κατασταση μονο που δεν χοροπήδαγε απο τη χαρα του που βρήκε τετοια ευκαιρία.Οι ''δύσπιστοι'' ή πλήρωσαν παραπάνω για να αγοράσουν κάτι ''εγγυημένο'' ή ακομα ψάχνουν ...

  9. The Following 7 Users Say Thank You to rallakias For This Useful Post:

    kostas 325 (19-09-12), mark e92 (19-09-12), Panos 316T (20-09-12), panose30 (20-09-12), pilot (19-09-12), Stamatis (19-09-12), Thomelef (19-09-12)

  10. #128
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι....
    99% των φιλων μου αγορασαν "παραμυθι" απο εμπορο και αφησαν εξω απο τις επιλογες τους ιδιωτες.
    Με αποκορυφωμα μερσεντες 250 της οποιας το service book ηταν γραμμενο με το ιδιο στυλο, τα ιδια γραμματα και ευλαβικες αλλαγες λαδιων καθε 7.000 χιλιομετρα.
    Σφραγιδα: Ισμαηλος.

    Στον Ισμαηλο ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ οταν το πηγε για σερβις.
    Φυσικα ακομα τσακωνεται με τον εμπορο ο οποιος απαντησε ψυχρα: ετσι μου το φερανε, ας επαιρνες να τσεκαρεις.

    Για αυτο το "κελεπουρι" αφησε εξω ενα 250 με 36.000 χλμ επειδη ηταν στην Σπαρτη "και εκει ποιος ξερει που εκανε σερβις"

    Το θελουμε το παραμυθι μας νομιζω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following 4 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    kostas 325 (19-09-12), Panos 316T (20-09-12), pilot (19-09-12), Thomelef (19-09-12)

  12. #129
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι....
    99% των φιλων μου αγορασαν "παραμυθι" απο εμπορο και αφησαν εξω απο τις επιλογες τους ιδιωτες.
    Με αποκορυφωμα μερσεντες 250 της οποιας το service book ηταν γραμμενο με το ιδιο στυλο, τα ιδια γραμματα και ευλαβικες αλλαγες λαδιων καθε 7.000 χιλιομετρα.
    Σφραγιδα: Ισμαηλος.

    Στον Ισμαηλο ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ οταν το πηγε για σερβις.
    Φυσικα ακομα τσακωνεται με τον εμπορο ο οποιος απαντησε ψυχρα: ετσι μου το φερανε, ας επαιρνες να τσεκαρεις.

    Για αυτο το "κελεπουρι" αφησε εξω ενα 250 με 36.000 χλμ επειδη ηταν στην Σπαρτη "και εκει ποιος ξερει που εκανε σερβις"

    Το θελουμε το παραμυθι μας νομιζω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μερικοι "εμποροι" εχουν μεχρι και σφραγιδες απο Service πχ ΒΜW MERC. κλπ!

  13. #130
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι....
    99% των φιλων μου αγορασαν "παραμυθι" απο εμπορο και αφησαν εξω απο τις επιλογες τους ιδιωτες.
    Με αποκορυφωμα μερσεντες 250 της οποιας το service book ηταν γραμμενο με το ιδιο στυλο, τα ιδια γραμματα και ευλαβικες αλλαγες λαδιων καθε 7.000 χιλιομετρα.
    Σφραγιδα: Ισμαηλος.

    Στον Ισμαηλο ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ οταν το πηγε για σερβις.
    Φυσικα ακομα τσακωνεται με τον εμπορο ο οποιος απαντησε ψυχρα: ετσι μου το φερανε, ας επαιρνες να τσεκαρεις.

    Για αυτο το "κελεπουρι" αφησε εξω ενα 250 με 36.000 χλμ επειδη ηταν στην Σπαρτη "και εκει ποιος ξερει που εκανε σερβις"

    Το θελουμε το παραμυθι μας νομιζω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μα έτσι γίνεται η δουλειά. Πριν δύο χρόνια είχα πέσει πάνω σε μια τέτοια συναλλαγή στο συνεργείο της αντιπροσωπείας που πήγαινα το δικό μου. Ήμουν στο γραφείο του υπευθύνου του σέρβις και κάποια στιγμή έρχεται ένας τύπος, του δίνει ένα 50ρικο και παίρνει ένα εργοστασιακό βιβλίο σέρβις. Μερικές μέρες αργότερα ανακάλυψα ότι ήταν μαντράς. Ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε, αλλά το book service δε λέει ούτε τη μισή αλήθεια.

    Στον αντίποδα, το δικό μου Clio δεν έχει καν book service τα τελευταία 5-6 χρόνια, αλλά η συντήρηση και οι αλλαγές λαδιών τηρούνται ευλαβικά!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    Panos 316T (20-09-12), RallyArt (23-09-12)

Σελίδα 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP