Σελίδα 11 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 275

Θέμα: κομπρεσσορας σε Z3 1.9 M43

  1. #101
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια! εχω φτιαξει ηδη τις βασεις ,κουμπωσα τον κομπρεσσορα...εχω τοποθετησει το ιντερκουλερ.. μου μενουν καποιες σωληνωσεις και ο προγραμματισμος! ολα τα εχω φτιαξει μονος μου....και φυσικα εχω παιδευτει αρκετα! ξερω πως με λιγη, υπομονη ακομα...το αποτελεσμα θα με δικαιωσει!
    Σου ευχομαι τα καλυτερα! Ισως καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα εχοντας τελειωσει και το project σου.

  2. The Following User Says Thank You to turbodog For This Useful Post:

    paganis (08-03-10)

  3. #102
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αλλη μια απορια πανω στο προτζεκτ..για τους γνωστες! τα δικα μου τα μπεκ...ειναι ιδια με αυτα του μ42 και μ44...ή ειναι μικροτερα? θα ταιριαξουν στην δικη μου μπεκιερα..ή η μπεκιερα του μ42 ,μ44...στο δικο μου μοτερ?? επισης πια ειναι τα επομενα μεγαλυτερα απο αυτα..για το δικο μου, στην περιπτωση που δεν μου κανουν???? ευχαριστω προκαταβολικα...οποιον γνωριζει...

  4. #103

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλη μια απορια πανω στο προτζεκτ..για τους γνωστες! τα δικα μου τα μπεκ...ειναι ιδια με αυτα του μ42 και μ44...ή ειναι μικροτερα? θα ταιριαξουν στην δικη μου μπεκιερα..ή η μπεκιερα του μ42 ,μ44...στο δικο μου μοτερ?? επισης πια ειναι τα επομενα μεγαλυτερα απο αυτα..για το δικο μου, στην περιπτωση που δεν μου κανουν???? ευχαριστω προκαταβολικα...οποιον γνωριζει...
    Λευτερη αν θυμαμαι καλα ο Μ40 με τον Μ42 φορανε ιδια .
    και ο Μ43 με το Μ44 επισης φορανε ιδια.
    Τωρα μεταξυ τους τι διαφορες εχουν δεν θυμαμαι!
    Θα ψαξω αν ειναι να βρω τις παροχες τους ,αν δεν τις βρω ...θα σου δωσω τους κωδικους της bosch παρεις να ρωτησεις specs

  5. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    paganis (08-03-10)

  6. #104
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    5.121
    Thanked
    12703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλη μια απορια πανω στο προτζεκτ..για τους γνωστες! τα δικα μου τα μπεκ...ειναι ιδια με αυτα του μ42 και μ44...ή ειναι μικροτερα? θα ταιριαξουν στην δικη μου μπεκιερα..ή η μπεκιερα του μ42 ,μ44...στο δικο μου μοτερ?? επισης πια ειναι τα επομενα μεγαλυτερα απο αυτα..για το δικο μου, στην περιπτωση που δεν μου κανουν???? ευχαριστω προκαταβολικα...οποιον γνωριζει...
    αν χρειαστείς μπεκ, στην περίπτωση που σου κάνουν τα δικά μου (αυτά που φοράω τώρα /30lbs), σε λίγες μέρες θα είναι διαθέσημα (6 τεμ.)

  7. #105
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οι κωδικοι μπεκ του μ43 ειναι..13641247931...του μ44 13641247196.. τωρα τι διαφορες στην παροχη εχουν δεν γνωριζω..

  8. #106
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν χρειαστείς μπεκ, στην περίπτωση που σου κάνουν τα δικά μου (αυτά που φοράω τώρα /30lbs), σε λίγες μέρες θα είναι διαθέσημα (6 τεμ.)
    σ ευχαριστω Βαγγελη...αν μου κανουν ,θα το κανονισουμε! θα ρωτησω και θα σου πω!να σαι καλα...

  9. #107
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ενας πινακας με τα specs των bosch injectors:

    https://www.injectorrx.com/boschtf.html

    και ενα προγραμματακι που σου υπολογιζει τι μπεκ χρειαζεσαι περιπου και σε τι πιεση βενζινης αναλογως με το HP target που εχεις

    https://www.injectorrx.com/sizing.html

    και εδω πως να υπολογισεις την παροχη τρομπας καθως και τα specs της walbro

    https://www.injectorrx.com/fpump.html


    Ελπιζω να σε βοηθησουν λιγακι

  10. The Following 5 Users Say Thank You to turbodog For This Useful Post:

    BILL007 (08-03-10), m-power_01 (08-03-10), NickE60 (09-03-10), paganis (08-03-10), stratos (08-03-10)

  11. #108
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εκανα τις μετρησεις που μου εδωσες στο λινκ

    Target Horsepower at the flywheel 190
    Number of Injectors 4
    B.S.F.C. * 0.5
    Max Duty Cycle in % ** 80
    Injector Flow Rate @ 43.5 psi 29,7lb/hr 311,7 cc/min

    του Βαγγελη τα μπεκ...ειναι 312 cc.. 30 lbs/hr
    αν μου κανουν απο πλευρα τοποθετησης...ουτε παραγγελια να τα ειχαμε ..ακριβως οτι πρεπει!!

  12. #109
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απο την εμπειρια μου η συγκεκριμενη παροχη των μπεκ μπορει να υποστηριξουν και μεγαλυτερες ιπποδυναμεις (μεχρι 250 bhp) αλλα οπως λεει και το site για να εισαι safe μεχρι 80% injector cycle (βεβαια εντο στο Ελλαντα δεν ειναι σπανιο φαινομενο το 100% injector cycle απο τους περισσοτερους προγραμματιστες).
    Οποτε εισαι οκ απο injectors...απο τρομπα θα σου προτεινα μια εσωτερικη walbro...δεν ειναι και ακριβη και χρησιμοποιηται κατα κορον απο ολους,εκτος αν ξερεις την παροχη που ηδη εχει η τρομπα σου και σε καλυπτει.

  13. The Following User Says Thank You to turbodog For This Useful Post:

    paganis (08-03-10)

  14. #110
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την εμπειρια μου η συγκεκριμενη παροχη των μπεκ μπορει να υποστηριξουν και μεγαλυτερες ιπποδυναμεις (μεχρι 250 bhp) αλλα οπως λεει και το site για να εισαι safe μεχρι 80% injector cycle (βεβαια εντο στο Ελλαντα δεν ειναι σπανιο φαινομενο το 100% injector cycle απο τους περισσοτερους προγραμματιστες).
    Οποτε εισαι οκ απο injectors...απο τρομπα θα σου προτεινα μια εσωτερικη walbro...δεν ειναι και ακριβη και χρησιμοποιηται κατα κορον απο ολους,εκτος αν ξερεις την παροχη που ηδη εχει η τρομπα σου και σε καλυπτει.
    δυστηχως ..το ενα φερνει το αλλο....θα ψαξω να βρω παροχες...αν και χλωμο το κοβω να επαρκει!! θα το ψαξω και αυτο!

Σελίδα 11 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP