Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28

Θέμα: πωλουνται νησια????

  1. #21
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παρακαλώ να αλλάξει ο τίτλος του θέματος από πωλούνται νησιά σε χαρίζονται νησιά, ή ακόμα καλύτερα ΧΑΡΙΣΤΗΚΑΝ νησιά.

    https://www.defencenet.gr/defence/in...322&Itemid=139

    Πρέπει κάποιος να αρχίσει να ψηφίζει από τις οροφές...

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ να αλλάξει ο τίτλος του θέματος από πωλούνται νησιά σε χαρίζονται νησιά, ή ακόμα καλύτερα ΧΑΡΙΣΤΗΚΑΝ νησιά.

    https://www.defencenet.gr/defence/in...322&Itemid=139

    Πρέπει κάποιος να αρχίσει να ψηφίζει από τις οροφές...
    Ή πουλημενος ή ασχετος με τις διεθνεις συνθηκες και τους διεθνεις ορους.
    Εδω υπαρχει αγωνας για να εδραιωθει η εννοια της Αποκλειστικης Οικονομικης Ζωνης της Ελλάδας και βγαινει ο Μ______ς και λεει οτι του ερθει.

    Οταν ομως ψηφιζουμε με βαση το προσωπικο συμφερον και τα βολεματα στις θεσουλες στο δημοσιο και στις διαπλεκομενες εταιρειες τι να περιμενει κανεις...

    Τι ψαχνω και γω να βρω....Ξεχνιεται η νυχτα των ιμιων με τους 2 ανεκδιηγητους που εψαχναν ο ενας τον αλλον και τον σαχλαμαρα που δεν ηξερε τι να κανει και μας παρέπεμπαν ο ενας στον άλλον? Ή μαλλον ηξεραν....περιμεναν την εγκριση από τον...Θείο......

    Θλιβερα γεγονοτα που δεν γραφονται.....ντρεπομαι για το τι βιωσα....

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    oldcarskickass (26-07-10), Ptboul (23-07-10)

  4. #23
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ατυπες συμβασεις με το δημο. Ανα πασα στιγμη μπορεις να τις προσβαλλεις. Αλλου που οι ελληναρες πληρωνουν. Καποια μετρα απο εκει που σκαει το κυμα το χειμωνα(νομιζω 15 αλλα δεν το θυμαμαι σιγουρα), ανηκουν στις εκτασεις του ελληνικου κρατους. Δεν εχει δικαιωμα κανεις να το κανει ιδιοκτησια του.
    Στις παραλιες με εισοδο μπαινω παντα ετσι. Δεν γινομαι προκλητικος και δεν πιανω τις ξαπλωστρες τους, αλλα δεν τους δινω δεκαρα τσακιστη.
    ολοσωστος

    Τα 30 μετρα απο εκει που σκαει το κυμα.Στη περιπτωση αυτη μπορει να σε συλλαβει η να σε ελεγξει μονο το λιμενικο και οχι η αστυνομια

  5. #24
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλεπω ο ενας πλουσιος φιλος μου εγραψε πανω στο θεμα την γνωμη του.
    ο αλλος πλουσιος φιλος μου δεν θα γραψει?????
    αν καποιος εχει τιτλους ιδοκτησιας απο μια βραχονησιδα θα πρεπει να τον σκωτωσουμε;οχι

    το θεμα ειναι πως προεκυψαν οι τιτλοι ιδοκτησιας.

    θα πρεπει να κανουμε αναδασμο;Θε ελεγα μαλλον οχι

    Τουλαχιστον εγω θα εμενα ικανοποιημενος αν το κρατος αποφασιζε τη παυση της οποιασδηποτε αποκρατικοποιησης και εκποιησης κρατικης περιουσιας ειτε αυτο λεγεται ΟΣΕ ειτε λεγεται βραχονησιδα.

    Αν ομως ο Βουλινος εχει βραχονησιδα απεναντι απο το κελυφος και θελει να τη πουλησει ας τη πουλησει.Μακαρι να παει σε ελληνικα χερια.Το τελευταιο ειναι μια προτιμιση και οχι μια απαιτηση.

    Προσωπικα δε γνωριζω με ποιο καθεστως ο Ωνασης πηρε το σκορπιο.Αν η εγγονη του θελει να τον πουλησει ας το πουλησει.Μακαρι να ειναι Ελληνα ς ο νεος ιδιοκτητης

  6. #25
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν πρεπει σε κανεναν,για κανεναν να γινονται εξαιρεσεις οσο αφορα εδαφικη κυριοτητα που ανοικει σε κοινο συμφερον..
    τι ειναι κοινο συμφερον???
    ειμαι εγω ο μαγκας που θελω να κανω μπανιο σε ΑΥΤΗ τη παραλια?
    ειμαι εγω ο μαγκας που γουσταρω να παω στο ταδε βουνο ετσι?
    κοινο συμφερον ειναι και η χλωριδα,η πανιδα ο ορυκτος πλουτος και τα οικοσυστηματα.ειδικα για τα οικοσυστηματα,που ειναι βεβαιο οτι αν βαλει το χερακι του ο ανθρωπος θα παψει να ειναι οικοσυστημα,ειναι αναγκαια η απουσια του.
    μας πειραξαν μονο τα νησια?οχι βεβαια μονο τα νησια,αλλα και ολη η καταπατηση δασων που απο το πουθενα φαινεται ενα σπιτι στη μεση του δασους,λες και μιλαμε για παραμυθι του χενσελ και γρετελ...
    ΑΝ ειχαμε σωστη κυβερνηση,θα επρεπε να γινοντουσαν κατασχεσεις.απολυτα και ξεκαθαρα...
    τι δουλεια εχει καποιος να του ανοικει ενα νησι???
    τι δουλεια εχει ενας λεφτας να εχει σπιτι στη μεση του δασους??
    και αν ο λεφτας αποφασισει να πουλησει το νησι σε εναν οποιονδηποτε???
    οτι ακριβως εχει γινει με τους αλλοδαπους στη χωρα μας,οπου εχουν ερθει οι διαφοροι οποιοι,εχουν αγορασει σπιτια και τωρα??τι θα τους διωξουμε απο την περιουσια τους??δε γινονται αυτα τα πραγματα..
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  7. #26
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν πρεπει σε κανεναν,για κανεναν να γινονται εξαιρεσεις οσο αφορα εδαφικη κυριοτητα που ανοικει σε κοινο συμφερον..
    τι ειναι κοινο συμφερον???
    ειμαι εγω ο μαγκας που θελω να κανω μπανιο σε ΑΥΤΗ τη παραλια?
    ειμαι εγω ο μαγκας που γουσταρω να παω στο ταδε βουνο ετσι?
    κοινο συμφερον ειναι και η χλωριδα,η πανιδα ο ορυκτος πλουτος και τα οικοσυστηματα.ειδικα για τα οικοσυστηματα,που ειναι βεβαιο οτι αν βαλει το χερακι του ο ανθρωπος θα παψει να ειναι οικοσυστημα,ειναι αναγκαια η απουσια του.
    μας πειραξαν μονο τα νησια?οχι βεβαια μονο τα νησια,αλλα και ολη η καταπατηση δασων που απο το πουθενα φαινεται ενα σπιτι στη μεση του δασους,λες και μιλαμε για παραμυθι του χενσελ και γρετελ...
    ΑΝ ειχαμε σωστη κυβερνηση,θα επρεπε να γινοντουσαν κατασχεσεις.απολυτα και ξεκαθαρα...
    τι δουλεια εχει καποιος να του ανοικει ενα νησι???
    τι δουλεια εχει ενας λεφτας να εχει σπιτι στη μεση του δασους??
    και αν ο λεφτας αποφασισει να πουλησει το νησι σε εναν οποιονδηποτε???
    οτι ακριβως εχει γινει με τους αλλοδαπους στη χωρα μας,οπου εχουν ερθει οι διαφοροι οποιοι,εχουν αγορασει σπιτια και τωρα??τι θα τους διωξουμε απο την περιουσια τους??δε γινονται αυτα τα πραγματα..
    υπαρχουν ομως κι Ελληνες στη Γερμανια που εχουν περιουσιες εκει περα

  8. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή πουλημενος ή ασχετος με τις διεθνεις συνθηκες και τους διεθνεις ορους.
    Εδω υπαρχει αγωνας για να εδραιωθει η εννοια της Αποκλειστικης Οικονομικης Ζωνης της Ελλάδας και βγαινει ο Μ______ς και λεει οτι του ερθει.

    Οταν ομως ψηφιζουμε με βαση το προσωπικο συμφερον και τα βολεματα στις θεσουλες στο δημοσιο και στις διαπλεκομενες εταιρειες τι να περιμενει κανεις...

    Τι ψαχνω και γω να βρω....Ξεχνιεται η νυχτα των ιμιων με τους 2 ανεκδιηγητους που εψαχναν ο ενας τον αλλον και τον σαχλαμαρα που δεν ηξερε τι να κανει και μας παρέπεμπαν ο ενας στον άλλον? Ή μαλλον ηξεραν....περιμεναν την εγκριση από τον...Θείο......

    Θλιβερα γεγονοτα που δεν γραφονται.....ντρεπομαι για το τι βιωσα....
    Έλα βρε γκρινιάρη και εσύ, τώρα αρχίζουμε σιγά σιγά να ανοίγουμε τα επαγγέλματα, σε καμιά πεντηκονταετία θα πάμε και στις ΑΟΖ.

    Το θέμα είναι μέχρι τότε να έχουμε έστω και ένα κατοικισιμο νησί, γιατί όπως το βλέπω...

    Αλλά και οι Έλληνες είμαστε και γαμώ τα παιδιά δε μπορείς να πεις.

    Δώσαμε ΚΑΙ την Ίμβρο ΚΑΙ την Τένεδο ΜΑΖΙ με τους κατοίκους της δώρο...

    Οπότε μην περιμένεις και πολλά πράματα.

  9. #28
    Εγγραφή
    01-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    87
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..........Τουλαχιστον εγω θα εμενα ικανοποιημενος αν το κρατος αποφασιζε τη παυση της οποιασδηποτε αποκρατικοποιησης και εκποιησης κρατικης περιουσιας ειτε αυτο λεγεται ΟΣΕ ειτε λεγεται βραχονησιδα.............

    Απλά ξεχάστε το κάτι τέτοιο.Εχουν πουληθεί αρκετά, και θα πουληθούν ΑΚΟΜΑ περισσότερα.Τόσα χρόνια ΑΦΗΝΑΝ τον ΟΣΕ να "ζει" έτσι, και δεν έκαναν ΤΙΠΟΤΑ. Τώρα τον πουλάνε.Το ίδιο έκαναν και με την Πολεμική Βιομηχανία.Πάει και αυτή....στα τάρταρα.Και έπετε συνέχεια.Ολες οι ΒΑΣΙΚΕΣ υποδομες της χώρας (επικοινωνία-ταχυδρομεία-λιμάνια-δρόμοι-αεροδρόμια) σιγά-σιγά θα αποτελέσουν παρελθόν !!!!!!
    www.bmw-fanatics.gr
    www.bmw-fanatics.eu


    Η "πραγματική παρέα"........

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP