Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 34

Θέμα: [E46] Inspection 2

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για φίλτρο καμπίνας, φίλτρο λαδιού και βενζίνης, μπουζί και λάδια, δεν βλέπω το λόγο να μην ασχοληθεί ο βενζινάς της γειτονιάς μου δωρεάν και να πληρώσω μόνο τα υλικά.

    Αφού μιλάμε για απλό σέρβις και όχι βλάβες, δεν υπάρχει λόγος νομίζω να πληρώσεις οτιδήποτε σε εργασία, απο τη στιγμή που μπορείς ακόμα και μόνος σου να το κάνεις.
    Στην κεντρικη ιδεα συμφωνω μαζι σου...Εχω ομως δυο ενστασεις!
    1)Εχω δει απειρες κλωτσημενες ταπες σε καρτερ! Απο παιδακια σε βενζιναδικα, που ειπαν να δειξουν τα μπρατσα τους στα αλουμινενια καρτερ! Επισης το φιλτρο θελει δυναμοκλειδο για τον ιδιο ακριβως λογο! Ασε που ο Γερμανος εχει μπει στον κοπο να γραψει πανω του και την ροπη συσφιξης...Μαλλον δεν το εκανε για πλακα!

    2)Ολα τα πραγματα δουλευουν μια χαρα μεχρι που μια μερα χαλανε... Αυτο το πιστευει ο περισσοτερος κοσμος! Η αληθεια ομως δεν ειναι ακριβως ετσι... Καποια πραγματα φθειρονται και μετα αστοχουν! Αν το αυτοκινητο δεν ελεγχεται απο εναν τεχνικο, πως θα εντοπιστουν αυτες οι φθορες?

    Η πιο ''εξυπνη'' λυση για μενα ειναι εξειδικευμενα συνεργεια τα οποια χρησιμοποιουν ιδιας ποιοτητας ανταλλακτικα ,αλλα κατευθειαν απο την προμηθευτρια εταιρια! Bosch,lemforder,ate,mann,mahle, ετσι γλιτωνεις τον ''αερα'' που πληρωνεις στην bmw! Και παιρνεις ακριβως το ιδιο πραγμα. Απο εκει πρεπει να εξοικονομηθουν χρηματα και οχι απο την εργασια του καθε μαστορα!

  2. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Samaro (17-05-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κεντρικη ιδεα συμφωνω μαζι σου...Εχω ομως δυο ενστασεις!

    Η πιο ''εξυπνη'' λυση για μενα ειναι εξειδικευμενα συνεργεια τα οποια χρησιμοποιουν ιδιας ποιοτητας ανταλλακτικα ,αλλα κατευθειαν απο την προμηθευτρια εταιρια! Bosch,lemforder,ate,mann,mahle, ετσι γλιτωνεις τον ''αερα'' που πληρωνεις στην bmw! Και παιρνεις ακριβως το ιδιο πραγμα. Απο εκει πρεπει να εξοικονομηθουν χρηματα και οχι απο την εργασια του καθε μαστορα!

    Συμφωνώ απόλυτα, αυτό κάνω για το peugeot 206 και για το corsa sport 1.4.
    Αξιόπιστοι, ευδιάθετοι, εξυπηρετικοί.
    Οι του corsa μάλιστα, με πλήρη θεωρημένη απόδειξη για εργασίες και ανταλλακτικά καθώς και με εγγύηση.
    Το πρόβλημα είναι με την μπέμπα που δεν γνωρίζω κάποιον σωστό εξειδικευμένο και με τον σωστό εξοπλισμό.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. #3
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ερωτηση προς οσους ειναι υπερ των εξουσιοδοτημενων...
    Πιστευετε πραγματικα οτι ειναι σε ολες τους τις εργασιες σχολαστικοι και αλανθαστοι ωστε να μην εμπιστευομαστε περισσοτερο η το ιδιο ενα εξειδικευμενο συνεργειο που φυσικα θα εχουμε και μια γνωμη απο καποιον πριν παμε?
    Ασ αφησουμε το θεμα των υπερβολικων χρεωσεων.
    Μονο και μονο που διαβαζω τα αστεια περι φροντιδας οχηματος 12 ευρω και κουραφεξαλα δεν ξαναβλεπουν πινακιδα απο κανενα αμαξι μου σε αντιπροσωπεια
    Δηλαδη να παω να μου δουν το αμαξι απο κατω για καποιο θορυβο ας πουμε και να σταξω 30ευρω οπτικο ελεγχο???ενω στο εξειδικευμενο με καφεδακι κιολας και φυσικα σε ωρα που δεν ενοχλω θα το δει τζαμπα..
    Συγνωμη αλλα δεν ....

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  5. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Kostas_1 (15-04-10), NickE60 (16-04-10), sierra (18-04-10)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP