Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24

Θέμα: ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ

  1. #21
    Εγγραφή
    29-05-13
    Περιοχή
    Σιδηρόκαστρο Σερρών
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    142
    Thanked
    96
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλησπερα παιδια εχω βαρεθεί να γραφω τα διαφορα μικροπροβληματα που βγαίνουν το ενα μετα το αλλο, με εχει κουρασει λιγο να πω την αληθεια ο ασσος μου...
    εχει ενα θεμα τωρα με τον συμπλέκτη υποθέτω (δεν το ζορίζω δεν κανω ταρζανιες οδηγώ οσο πιο τυπικά γίνεται) μερικές φορες στην εκκίνηση αλλα και στην όπισθεν οταν αφεινω τον συμπλεκτη σιγα σιγα το αυτοκινιτο κανει ενα τρέμουλο ενα σκορτσαρισμα αλλες φορές πιο έντονο και αλλες λιγότερο αισθητό...ειχα ρωτηση στην αντιπροσωπια και μου ειπαν οτι μπορει να ειναι απο την ζεστη,μετα μου ειπαν οτι μπορει να φταινε τα μπουζι τα άλλαξα και έστρωσε αρκετα αλλα δεν εξαφανιστηκε το κανει και οταν ειναι κρυο και οταν ειναι ζεστο αλλα οχι παντα... βοήθεια παιδια
    Μεράκι έχουμε Λεφτά δεν έχουμε......

  2. #22
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Eίναι μαλακός σκληρός ?? μήπως τον αφήνεις κάπως απότομα ασυνείδητα
    και όντας πάει να σβήσει τρέμει ??

  3. #23
    Εγγραφή
    29-05-13
    Περιοχή
    Σιδηρόκαστρο Σερρών
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    142
    Thanked
    96
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    νομίζω ειναι κανονικός ετσι ειναι απο την μερα που το αγόρασα δεν εχω δει διαφορά...οχι δεν τον αφήνω απότομα τον αφήνω πολυ ομαλα και δεν το ζοριζω.. και 2-3 φορες που δοκιμασα να το ξεκινήσω μονο με συμπλέκτη αργα αργα μια το εκανε μια δεν το εκανε αλλα οταν το εκανε ηταν πολύ έντονο
    Μεράκι έχουμε Λεφτά δεν έχουμε......

  4. #24
    Εγγραφή
    26-06-13
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    66
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lefteris116 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα μια βλακεια κ ενω ειχα πατημενο το συμπλεκτη πατησα τερμα γκαζι κ αφηνα λιγο λιγο το συμπλεκτη.δεν εμπαιναν καλα οι ταχυτητες κ μυρισε πολυ.πετα απο λιγο σταματησα στην ακρη του δρομου κ εσβησα το αμαξι να κρυωσει.λειτουργει κανονικα το αμαξι αλλα στην αλλαγη 1ης κ 2αρας οταν βρισκεις το σημειο συμπλεξης ψιλοτρεμει το αυτοκινητο μεχρι να αφησεις τελειως το συμπλεκτη σαν να πηγαινει να σβησει.στις υπολοιπες ταχυτητες δεν υπαρχει κανενα προβλημα.δημιουργηθηκε καποιο προβλημα η εγω το κανω να παει να σβησει λογο φοβου μην εχει παθει τπτ κ χανω την αισθηση του σημειου συμπλεξης?
    πανω σ'αυτο που λες το τρεμουλο στην 1τη και δευτερα ειναι φυσικο γιατι αν φαγωθουν τα φερμουιτ του δισκου πλατω (λογικο ειναι να φαγωθηκε αφου υπηρξε Μυρουδια εντονη κιολας απ οτι λες) στην 1η και 2ρα ταχυτητα λοιπον εκει το σημειο συμπλεξης καταναλωνη ολο του το ζορι για να κινηση το αυτοκινητο στις υπολοιπες 3τη-4η-+ δεν τρωη ζορι γιατι το αυτ. ειναι σε κινηση,,,,,,,,,,,τωρα υπαρχη ενα καλο τεστ για ναδης την κατασταση ποσο θετικη ειναι:
    Βαλε το μοτερ να δουλευη σε νεκρο και δρομος ισιος ουτε ανηφ.-κατηφορα,,
    βαλε τεταρτη ταχυτητα μαρσαρε κανονικα οπως ξεκινας κανονικα με την πρωτη.
    Τωρα Αν σου σβηση παη να πη εχει ακομη ζωη ο δισκος/πλατω,,,,,αν ξεκινηση ομως εστω και λιγο,,,,,,,,,εκει τα πραματα ,,,,μουσκευουν

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP