Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: εμπειρια με chip tuning σε E92 320i

  1. #1
    Εγγραφή
    18-03-11
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή εμπειρια με chip tuning σε E92 320i

    καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να κανω μια αναβαθμιση με chip tuning αλλα θα ηθελα να ξερω αν καποιος απο εσας εχει προσωπικη εμπειρια σε καποιο ελληνικο οικο?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.975
    Thanked
    20100
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να ρωτησεις τον m3est ειναι ο ανθρωπος σου και μελος του φορουμ μας .
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  3. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    soc12r (14-03-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mike4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να κανω μια αναβαθμιση με chip tuning αλλα θα ηθελα να ξερω αν καποιος απο εσας εχει προσωπικη εμπειρια σε καποιο ελληνικο οικο?
    εχω κανει το δικο μου στη βιεννη στην Powertec.at προγραμμα new softwear και στους 2 εγκεφαλους και προγραμμα αγνοησης των μονοξυδειων για λειτουργεια χωρις καταλυτες (οπως και τους εβγαλα) αυτο παιζει σημαντικο ρολο τουλαχιστον σε κλασατα σπορτ αυτοκινητα και πηρα συνολικα 15% απο 410 σε 425PS αλλα δεν ειναι μονο τα αλογα αλλα και η οικονομικοτερη λειτουργεια απο καυσιμο 0,900lit. σε μενα 13 στα 100 εξω 15 - 17 μεικτο (πολη και εξω)
    τωρα για ελλ.οικους τουνινγκ εχει πολλους αλλα θα σε συμβουλεβα να προσεξης διοτι απο μοντελλο σε μοντελλο θελη την ιδιαιτεροτητα του και παιζει Τεραστιο ρολο να παρευρεθη η εξεληκτηκωτερη softwear στο chip του μοντελλου του αυτοκινητου σου διοτι π.χ σημερα μπορεις να αγορασεις ενα τσιπακι π.χ. απο ερωτηση στο google στο e bay και μετα απο 2 μηνες π.χ. να δεις τυχαια οτι καπιος ασχοληθηκε καλυτερα στο μοντελλο σου και προσφερη πιο πολλα και ισως με καλλυτερη τιμη

  5. #4

    Προεπιλογή

    Ψάξε στο φόρουμ , υπάρχει ίδιο θρεντ που γράφει ο Γιάννης (Z4 dct) τις εντυπώσεις του από ακριβώς την ίδια επέμβαση , σε ίδιο αυτοκίνητο. Είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος!

  6. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    deepBLUE (14-03-12)

  7. #5
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το αυτοκιντηο του Γιαννη ειχε φτιαχτει απο εμενα,με custom tune σε δυναμομετρο..Αψογη λειτουργια,αυξηση ροπης και ιπποδυναμης και καλυτερη αποκριση στο γκαζι...Αν ενδιαφερεσαι περαιτερω υπαρχει και πακετο βελτιωσης με φιλτρο,προγραμμα και αφαιρεση προκαταλυτων σε τιμη πακετου...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

  8. The Following User Says Thank You to skandalis447 For This Useful Post:

    Z4 DCT (15-03-12)

  9. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω κανει το δικο μου στη βιεννη στην Powertec.at προγραμμα new softwear και στους 2 εγκεφαλους και προγραμμα αγνοησης των μονοξυδειων για λειτουργεια χωρις καταλυτες (οπως και τους εβγαλα) αυτο παιζει σημαντικο ρολο τουλαχιστον σε κλασατα σπορτ αυτοκινητα και πηρα συνολικα 15% απο 410 σε 425PS αλλα δεν ειναι μονο τα αλογα αλλα και η οικονομικοτερη λειτουργεια απο καυσιμο 0,900lit. σε μενα 13 στα 100 εξω 15 - 17 μεικτο (πολη και εξω)
    τωρα για ελλ.οικους τουνινγκ εχει πολλους αλλα θα σε συμβουλεβα να προσεξης διοτι απο μοντελλο σε μοντελλο θελη την ιδιαιτεροτητα του και παιζει Τεραστιο ρολο να παρευρεθη η εξεληκτηκωτερη softwear στο chip του μοντελλου του αυτοκινητου σου διοτι π.χ σημερα μπορεις να αγορασεις ενα τσιπακι π.χ. απο ερωτηση στο google στο e bay και μετα απο 2 μηνες π.χ. να δεις τυχαια οτι καπιος ασχοληθηκε καλυτερα στο μοντελλο σου και προσφερη πιο πολλα και ισως με καλλυτερη τιμη
    410 + 15% = 425 ;
    Έχω βγάλει 4 κομπιουτεράκια, προσπαθώ, αλλά δεν μου βγαίνει ρε γμτ.
    Κάνω κάτι λάθος ;

  10. #7
    Εγγραφή
    18-03-11
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλο μου ακουγεται...αν δεν σου ειναι κοπος πες μου το κινητο σου να σε παρω τηλεφωνο και να μιλησουμε για της λεπτομεριες

  11. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάξε στο φόρουμ , υπάρχει ίδιο θρεντ που γράφει ο Γιάννης (Z4 dct) τις εντυπώσεις του από ακριβώς την ίδια επέμβαση , σε ίδιο αυτοκίνητο. Είχε μείνει πολύ ευχαριστημένος!
    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1113



  12. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    Z4 DCT (15-03-12)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP