Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 66

Θέμα: Ζυγοστάθμιση - Ευθυγράμμιση

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ζυγοστάθμιση - Ευθυγράμμιση

    Πριν λιγο καιρο (σχεδον μηνας) ειχα παει σε γνωστο και με "ονομα" μαγαζι με πραγματι καλα μηχανηματα, για ζυγοσταθμιση - ευθυγραμμιση. Ακριβός, αλλα λεω τι στην ευχη εχει πανακριβα και καλα μηχανηματα ας γινει.....

    Εμπειρίες:

    1. Ζυγοσταθμιση:
    Ειδαμε ότι οι ζαντες ήθελαν λίγο ισιωμα. Πολυ λίγο.
    Ρωταω: Μια και ειναι λιγο το θεμα που εχουν, εστω οτι προχωραμε στη ζυγοσταθμιση, θα διορθωθει μονο με τα βαριδακια το ελαχιστο τρεμουλο που εχω ή να προηγηθει πρωτα το ισιωμα? Απάντηση του: Βεβαίως, αλλά καποια στιγμη στο μελλον να τις ισιωσουμε.

    ΟΚ λεω, και για το ισιωμα οταν το αποφασισω πόσο θελεις?
    Απάντηση: 200 ευρω (με ξαναχρεωση βεβαια στη ζυγοσταθμιση), και δεν τις κανω εγω θα τις στειλουμε σε πολυ καλο που ξερω κλπ κλπ

    Αποτέλεσμα: Εγινε χειροτερο το τρέμουλο, και βεβαια χτες πηγα μονος μου σε αυτον που θα τις εστελνε για ισιωμα, εδωσα 100 ευρω για ολα και ειμαι μια χαρα πλέον.


    2. Ευθυγραμμιση:
    Αφου ενας χοντρος τεχνιτης που εχει εφτιαξε τις πισω, κοιταει και μπροστα και διορθωνει μονο την αριστερη. Η δεξια ηταν στο οριο.
    Λεω τι ετσι θα το αφησεις? Απαντηση: ναι μωρε σιγα στο οριο ειναι μια χαρα. Του λεω τι λες ρε φιλε εισαι καλα? Το φτιαξε με το ζορι....

    Ο πακιστανος μπαινει στη θεση του οδηγου να βασταει το τιμονι ευθεια με τα βρωμικα χερια του απο τις ροδες και μου κανει το δερματινο τιμονι χαλια.

    Και φευγει...ετσι σαν να μην τρεχει τιποτε. Βαζω τις φωνες, και τοτε μονο παει να το καθαρισει με ....αζαξ.....Ακομη τρεχει απο τις φωνες....
    Τρελαθηκα... .Καθαριζα μετα στο σπιτι μια ωρα με τα ειδικα καθαριστικα του δερματος και προστασια κλπ κλπ

    3. Το κερασακι:
    Παει ο χοντρος να βαλει στο πορτμπαγκάζ το καρυδακι ασφαλειας των τροχων και σπαει ενα πλαστικο πυρακι απο αυτα που βαστανε την ταπετσαρια. Δεν ειναι το κοστος βεβαια, αλλα η γαιδουρια. Μου λεει το "αφεντικο": Αυριο θα σου εχω καινουργιο. Ναι σωθηκα....Το αυριο αυτο, ακομη δεν εχει ερθει....

    Ολη την ωρα των εργασιων το "αφεντικο" ηταν στο γραφειο και προσπαθουσε να πεισει εναν αλλο πελατη για αλλαγη ελαστικων.....Κατι που ειχε και σε μενα πριν προσπαθησει....


    Αυτα για να προσεχουμε.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 17-10-12 στις 13:12

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    beliris (28-01-11), BILL007 (11-10-12), Nino (07-10-10), Panos 316T (11-10-12), Ptboul (17-10-12)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP