Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Πρόβλημα με δυναμό και ανακατασκευή (το επισκεύασα)

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-11
    Μηνύματα
    65
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Unhappy Πρόβλημα με δυναμό και ανακατασκευή (το επισκεύασα)

    Γεια σας

    Έχω ένα bmw e46 1995κεκ

    Χάλασε το δυναμό Bosch 150Α. Το πήγα για ανακατασκευή σε μια εταιρεία στη Φιλαδέλφεια Kalahar και με χρέωσαν 210€ γιατί άλλαξαν ρουλεμάν , αυτόματο καρβουνακια τροχαλία κλπ με γνήσια ανταλλακτικά. (Γενικά επιδιορθώνουν μόνο μίζες κ δυναμό)

    Μεταχειρισμένο κοστίζε το ίδιο 130€

    Μου είπαν ότι πάσχουν τα δυναμό στα ε46 γιατί πέφτει λάδι στο δυναμό και χαλάει ο αυτόματος κ τα καρβουνακια. Όταν τσεκαρε ο μηχανικός, λάδι δεν υπήρχε χυμένο σε εκείνη την περιοχή.

    Με την παράδοση του δυναμό, μου πρότεινε να πλύνω τον κινητήρα γιατί είχε πολύ πασαλιμενο λάδι και να βρω την αιτία που το χάνει γιατί με το βαντιλατερ ανεμιστήρα και τις μεγάλες θερμοκρασίες απλώνεται το λάδι παντού.

    Μου είπε να μην βραχεί με νερό το δυναμό στο πλύσιμο και δεν αναλαμβάνει εγγύηση.

    Αν δεν φτιαχτεί το πρόβλημα με το λάδι σε 1-2 μήνες πάλι εκεί θα είμαι είπε.

    Σας έχει τύχει να χαλάσει το δυναμό έτσι;
    Θέλει τόσο προσοχή στο πλύσιμο κινητήρα ;
    Υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν τα άλλα καλώδια που έχει ο κινητήρας αν μπει ισχυρό καθαριστικό red fox κλπ;

    Σαν τιμή επισκευής καλή ήταν; Νομίζω με έγδαρε
    Σκέφτηκα να πάρω το μεταχειρισμένο ανταλλακτικο στα 130€ αλλά φοβήθηκα μην έχω το ίδιο θέμα αργότερα ή χαλάσει κάτι άλλο.

  2. The Following User Says Thank You to leonidasgr2003 For This Useful Post:

    BILL007 (03-09-23)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP