Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Τρέμουλο τιμόνι- επισκευή ζαντών

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή Τρέμουλο τιμόνι- επισκευή ζαντών

    Παιδιά καλησπέρα σας! Ελπίζω να είστε όλοι καλά! Για άλλη μια φορά θα ήθελα τη συμβουλή σας σε ένα πρόβλημα που έχω!εδώ και περίπου 8 μήνες έχω τοποθετήσει στο αυτοκίνητο μου (bmw 316i e46) τις jr-21 17" με λάστιχο Dunlop Sport Maxx RT2 225/45R17 91Y . Οι ζάντες καινούργιες με καρέ 5x120. Στη αρχή λίγο τρέμουλο, αφού έγινε ζυγοστάθμιση και έστρωσαν τα λάστιχα το τρέμουλο έφτιαξε λίγο ! Τώρα πλέον αφού στο τιμόνι ήταν έντονο το τρέμουλο Πήγα για ζυγοστάθμιση λοιπόν στα 10χιλ χιλιόμετρα και οι ζάντες ήταν ολοισιες χωρίς να χάνουν.0-0 έδειχνε το μηχάνημα.. αφού ελεχτηκαν όλα από κάτω και ήταν εντάξει (αμορτισέρ-συνςμπλοκ-μπαλακια) είπαμε να κάνουμε τα μπρος πίσω. Τα κάναμε λοιπόν και το τρέμουλο παρέμεινε αλλά λίγο λιγότερο αυτή τη φορά. Ο μηχανικός μου μου είπε ότι οι ζάντες μπορεί να μην έχουν στραβωσει όπως λέει το μηχάνημα αλλά μπορεί να έχει αρπάξει ο αφαλός. Έτσι λοιπόν για να καταλάβουμε πήραμε τις 2 μπροστά αθάνατες μαμά 15αρες και τις βάλαμε πάνω πάντα ζυγοσταθμισμενες φυσικά και το τιμόνι δν έτρεμε καθόλου. Ένα μικρό τρέμουλο πάντως το καταλαβαίνεις από τους πίσω τροχούς. Και σας ρωτώ λοιπόν ρε παιδιά να μου πείτε θέλω να πάω τις ζάντες να τις δουν στην Αθήνα και τις 4 μαζί με το αυτοκίνητο, χρειάζονται δαχτυλίδια μήπως και ισίωμα ο αφαλός τους? Που να πάω μου έχουν πει για τον Πέττα τον Νίκο ξέρετε όμως κάποιον καλύτερο να πάω να το κοιτάξει να τελειώνω? Πείτε μου τα πάντα για το τι πιστεύετε! Σας ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας πάντα συμβουλευετε στα δύσκολα! Να είστε καλά!
    Attached Images Attached Images

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP