Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 159

Θέμα: Car wrapping / μεμβράνη χρώματος / ΜΑΤ

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Car wrapping / μεμβράνη χρώματος / ΜΑΤ

    Αυτό μάλλον χάθηκε κάπου....άρα τα ξαναγράφω.

    Όσο αφορά το car wrapping ή αλλιώς τύλιγμα αυτοκινήτου με ειδική μεμβράνη γυαλιστερή / ματ ή carbon vinyl ισχύουν τα ακόλουθα:

    1) Αλλαγή χρώματος αυτοκινήτου με μεμβράνη σύμφωνα με το χρωματολόγιο της εταιρείας. Μεγάλη ποικιλία χρωμάτων, μέσα στον Ιούλιο θα έχουμε πλήρες κατάλογο.

    2) Τύλιγμα μεμονωμένων κομματιών πχ καπό - ουρανός κτλ

    3) 7-ετή εγγύηση της 3Μ

    4) Τη παχύτερη και ανθεκτικότερη carbon μεμβράνη με πάχος 250 μ (άλλες εταιρείες έχουν πάχος 130 μ). Επιπλέον η 'πλέξη' της 3Μ είναι σαφώς ανώτερη οπτικά από τις υπόλοιπες (έχω δείγματα προς σύγκριση).

    5) Made in Japan

    Δε θυμάμαι κάτι άλλο προς το παρόν....

    Πέρα της αισθητικής αναβάθμισης, η μεμβράνη προστατεύει το χρώμα του αυτοκινήτου όσο είναι σε αυτό, ενώ σε περίπτωση επισκευής (από γρατζουνιά) απλά αλλάζεται το κομμάτι. Η προστασία από πετραδάκια στο δρόμο είναι σαφώς αποτελεσματικότερη. Για σύγκριση μόνο σκεφτείτε ότι το πάχος ΟΛΩΝ των υποστρωμάτων του αυτοκινήτου μαζί με χρώμα και βερνίκι είναι μεταξύ 100 - 140 μ. Εδώ η μεμβράνη ΜΟΝΗ της είναι 250 μ, άρα αντιλαμβάνεστε το μέγεθος της διαφοράς. Επίσης η διαδικασία είναι πλήρως αναστρέψιμη, αφού αφαιρείται σε περίπτωση που ο πελάτης το επιθυμήσει.

    ΝΕΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

    Πρόσφατα βρήκαμε ΝΕΟ προμηθευτή της carbon μεμβράνης όπου μετά από πολλές διαπραγματεύσεις την αγοράζουμε αρκετά φθηνότερα από πριν. Άρα οι τιμές θα είναι αρκετά χαμηλότερες . Σε εκείνους που με έχουνε ρωτήσει πρόσφατα για τιμές με ΡΜ, παρακαλώ ξαναστείλτε μου μήνυμα για νέα προσφορά.

    Μερικές φωτό....στη 5η συγκεκριμένα ο δικός μου ουρανός....εκτός από το Ζ4 όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε ντύσει εμείς.
    Attached Images Attached Images

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP