Καλησπέρα σε όλους σας.

Έψαξα να δω εάν υπάρχει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιον φίλο εδώ μέσα αλλά δε βρήκα και έτσι είπα να ανοίξω νέο θέμα.

Το πρόβλημα μου είναι η οθόνη από το professional που έχω στο Ε60 μου.

Να πάρω τα πράγματα με τη σειρά όμως.

Πριν καιρό (6-7 μήνες) πήγα σε ένα φίλο 600χλμ μακριά. Πήγα ήρθα όλα καλά.
Την άλλη μέρα που πήρε η γυναίκα μου το αμάξι δεν έπαιζε το cd player. Στα καλά καθούμενα. Δεν με ενόχλησε και τόσο (ιδικά όταν είδα πόσο έχει για να αλλάξω cd και dvd μαζί) και το άφησα έτσι. Κάποια στιγμή άρχισε να μην ανοίγει η οθόνη μου. Άνοιγε μέχρι το σημείο που φαίνεται το σήμα τις BMW και έκλεινε πάλι. Αναβόσβηνε με λίγα λόγια. Όσο δε δούλευε η οθόνη το i-drive γυρνούσε τρελά, δεν κλείδωνε δηλαδή. Όσα χιλιόμετρα και αν έκανα δεν δούλευε ο οθόνη. Έπρεπε να σταματήσω να σβήσω και λίγα λεπτά και μετά ίσως δούλευε, ίσως και όχι. Και θα έπρεπε πάλι να σταματήσω να σβήσω για κάποια λεπτά κτλ κτλ...... Έκατσα και έβγαλα όλες τις ασφαλιες , άνοιξα την αριστερή μεριά του πορτμπαγκάζ που έχει μια πλακέτα navi είναι δεν ξέρω, έβγαλα τη φύσα την καθάρισα με σπρέι την ξανά έβαλα. Δούλεψε εκείνη τη μέρα αλλά μάλλον ήταν τυχαίο. Την άλλη μέρα άρχισε πάλι τα ιδία. Η μόνη διαφορά με πριν είναι ότι κατά την διάρκεια τις οδηγήσεις σε κάποια στιγμή κλειδώνει το i-drive, δε γυρνά τρελά δηλαδή, και μπορεί μετά να δουλέψει και η οθόνη, και εκεί που οδηγάς αρχίζεις και ακούς μουσική, μιας και ποιο πριν(όσο δε δουλεύει η οθόνη δηλαδή δε δουλεύει και το ράδιο ) δεν παίζει. Αυτό που παρατήρησα επίσης είναι ότι όταν δουλεύει, νιώθω ότι δουλεύει συνέχεια. Δηλαδή: βγαίνω από το αμάξι, ανεβαίνω σπίτι να πάρω κάτι που θέλω, ξανά μπαίνω στο αμάξι και με το που βάλω το κλειδί αρχίσει και παίζει αμέσως μουσική (ράδιο). Δίχως να μου ανάψει πρώτα η οθόνη με το σήμα τις BMW κτλ, κατευθείαν η οθόνη πάει στην αρχική τις σελίδα και παίζει και το ράδιο, κάτι που δεν έκανε όταν το πηρά.

Εδώ να πω πως το έχω από τον 11/2013. Έχει καμία σχέση το ότι δε δούλευε το cd από κάποια στιγμή και έπειτα με αυτό που συνέβη μετά; Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις απαντήσεις και για το χρόνο που υα μου διαθέστε.