Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: Ταξιδι στη Γερμανια

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ταξιδι στη Γερμανια

    Λοιπον, κυριοι, στις 26 Δεκεμβριου ξεκιναω ενα ταξιδι προς τη Γερμανια οδικως και οχι μεσω Ιταλιας. Αρχικα θα παω στο Regensburg, επειτα στη Νυρεμβεργη για μια επισκεψη σε συγγενεις και μετα περνωντας απο Φρανκφουρτη, Βοννη, Κολωνια να φτασω στο Ντυσσελνορφ, οπου θα μεινω μερικες μερες. Στο γυρισμο για Regensburg θα ακολουθησω αλλη διαδρομη για να παω και στη Χαϊδελβέργη, που δεν εχω παει ποτε και ειναι πανεμορφη και μετα θα παω Στουτγκαρδη, Ulm, Augsburg για να φτασω στο Μοναχο να δω και τον ξαδερφο μου και ισως το φιλο μας alexk και την επομενη μερα θα γυρισω για δυο-τρεις μερες ακομη στο Regensburg πριν γυρισω στη Θεσσαλονικη.
    Η διαδρομη προβλεπει να ξεκινησω χαραματα απο Θεσσαλονικη να περασω Σκοπια, Σερβια, Κροατια, Σλοβενια, Αυστρια και μετα να φτασω στο Regensburg της Γερμανιας. Οι διαδρομες ειναι δυο. Τη μια την εχω κανει, την αλλη οχι. Η πρωτη ειναι να παω στο Μοναχο και απο κει να παω στο Regensburg περνωντας απο Ζαγκρεμπ και Λουμπλιανα και επειτα Σαλτσμπουργκ και να περασω στη Γερμανια. Ως εδω ολα καλα μιας και εχω ξανα παει. Αν παω απο το δρομο αυτο θα κανω +125 χιλιομετρα Μοναχο-Regensburg. Για να βγω απ'αυθειας, ομως, στο Regensburg γλιτωνοντας αυτα τα χιλιομετρα μπορω απο το Ζαγκρεμπ να μην παω στη Λουμπλιανα αλλα να φυγω προς το Μαριμπορ της Σλοβενιας και απο κει μετα στο Graz της Αυστριας και να περασω στη Γερμανια, δρομος που δεν εχω παει και δε ξερω τι γινεται απο κει. Γνωριζει καποιος τι γινεται απο κει; Οποιαδηποτε γνωμη-συμβουλη δεκτη.
    Εννοειται πως θα παω με το κομπακτ.

  2. The Following 11 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    A8hnaios (25-11-12), alexk (21-11-12), apostoles46 (25-11-12), Bazil Van Sinner (21-11-12), BILL007 (25-11-12), bill_m3 (21-11-12), katrin_bmw (25-11-12), Kazakos Garage (25-11-12), Skyline_IS (21-11-12), spar@ (21-11-12), Vasilis (21-11-12)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP