Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 39

Θέμα: VREDESTEIN για Μ3

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή VREDESTEIN για Μ3

    Καλησπέρα,
    Είμαι για νέα ελαστικά για το Μ3 τα οποία θα φορεθούν σε 19άρες Competition ζάντες. Από κριτικές στο internet (πάντα σε αναλογία με την τιμή τους) μου φαίνονται πολύ καλή αγορά τα Vredestein Ultrac Sessanta τα οποία μου βγαίνουν στα 750 ευρώ από camskill (τα έχει προσφορά αυτή την περίοδο). Υποψήφιο ακόμη έχω το Continental Sport Contact M3, τα οποία κοστίζουν γύρω στα 900 ευρώ και γενικά βλέπω πως θεωρούνται παρωχημένα λάστιχα. Γνωρίζω πως το σημείο αναφοράς είναι τα PS2 αλλά τα θεωρώ πολύ ακριβά στα 1200 που κοστίζουν.

    Θα ήθελα γνώμες για τα Ultrac Sessanta, τα έχει δοκιμάσει κανείς?
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τα conti M3 απλα ξεχασετα αυτα φοραγα και ηταν για γελια οσο για ps2 κοιταξε καλυτερα pilot supersport που τα εβγαλε τωρα με 50 ευρω παραπανω
    αντε γεια...

  3. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    EVERGET (21-06-11)

  4. #3
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    φιλε, αν μπορεις βρες στοιχεια και για το βαρος τους.
    πολυ σημαντικο.
    και η προσφυση βεβαιως.
    αλλιως οποιο σου ταιριαζει στην αναλογια value for money...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    EVERGET (21-06-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    νάσο...γνώμη μου είναι να μην λυπηθείς λεφτά για τα λάστιχα του αυτοκινήτου...επίσεις γνώμη
    μου είναι να πας για CUP...βάλτα και δεν θα μετανοιώσεις τα λεφτά που θα δώσεις...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    EVERGET (21-06-11), gnx (21-06-11)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    άσε και που στο κάτω κάτω δεν θα μείνεις και ια μια ζωή με τα ίδια...
    αν δεν σ'αρέσουν του χρόνου τα πετάς και βάζεις άλλα. τον σεπτέμβρη που θα αλλάξω
    και εγώ, CUP θα βάλω πάντως.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. #6
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4.109
    Thanked
    2483
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για δες και τα hankook

  10. The Following 3 Users Say Thank You to ΔημήτρηςΜ3 For This Useful Post:

    Bassakos (21-06-11), EVERGET (21-06-11), M3 GT ATHENS (30-08-11)

  11. #7
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εντάξει τα CUP είναι αλλού από θέμα handling αυτό είναι γνωστό! Απλά κατ εμέ έχουν δύο αρνητικά: Πρώτον δε βγαίνουν στις μαμά διαστάσεις του Μ3 και δεύτερον έχουν χαμηλό rating φθοράς. Γι αυτό κοιτάω κάτι καλό αλλά πιο "δρομίσιο" όπως τα conti, τα ps2 και τα vreds μιας και δεν βάζω ποτέ το Μ3 σε πίστα. Επίσης θεωρώ πολύ σημαντικό και το θόρυβο κύλισης.

    Κακά τα ψέματα, με τα αμάξια που έχουμε θέλουμε συχνά λάστιχα (κυρίως πισινά) οπότε εάν μπορούμε να βρούμε κάτι value for money μόνο κερδισμένους μας βγάζει...1500άρι κάθε 2 χρόνια ΔΕ λέει!!! Δεν μιλάω φυσικά για λάστιχα του στιλ falken ή kumho, αλλά τα Ultrac Sessanta μου φαίνονται καλά και με καλή τιμή...Έχει αγοράσει κανείς Vredestein????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVERGET : 21-06-11 στις 19:14
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  12. #8
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νάσο, έχω διαβάσει τα καλύτερα για τα sessanta σε ξένα fora, όχι όμως συγκεκριμένα σε Ε46 Μ3. Ηταν μιά από τις επιλογές μου γιά το 520 σε 18αρια. Απο camskill φυσικά. Ακριβώς επειδή δεν έβρισκα συγκεκριμένες πληροφορίες γιά τη συμπεριφορά τους σε ελληνικές συνθήκες, δεν τα πήρα.

    Εχω όμως φίλο, πολύ αξιόπιστο πρόσωπο και καλό οδηγό που τα φοράει σε Χ5 4,4 σε 19αρες και τα προσκυνάει, σε στεγνό και βρεγμένο. Ασχετο, το ξέρω, αλλά δύσκολα θα βρεις κάποιον να τα έχει βάλει σε Μ3 ... Η τιμή του cam είναι πρόκληση.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    EVERGET (21-06-11), Panos 316T (21-06-11)

  14. #9
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων

    1500άρι κάθε 2 χρόνια ΔΕ λέει!!!

    Έλα ρε Νάσο, εδώ θα τα σκάμε τα 1.500 στο Τζέφρι για Τ.Κ. κάθε χρόνο από δω και μπρος, στα λάστιχα θα κάνουμε οικονομία?

    Πέρα τη πλάκα πάντως, εγώ πέρυσι έβαλα τα Φάλκεν (made in Japan) και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Για σχέση ποιότητας/τιμής μιλάω πάντα, διότι σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα λάστιχα στην αγορά.

  15. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα ρε Νάσο, εδώ θα τα σκάμε τα 1.500 στο Τζέφρι για Τ.Κ. κάθε χρόνο από δω και μπρος, στα λάστιχα θα κάνουμε οικονομία?

    Πέρα τη πλάκα πάντως, εγώ πέρυσι έβαλα τα Φάλκεν (made in Japan) και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Για σχέση ποιότητας/τιμής μιλάω πάντα, διότι σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα λάστιχα στην αγορά.
    Κώστα πόσα χλμ εχεις κάνει? έχω ακούσει ότι πέφτει πολύ γρήγορα η απόδοση τους.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP