Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: [E46] Ολικο βαψιμο coupe

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Question [E46] Ολικο βαψιμο coupe

    Πρωτα απο ολα καλησπερα σε ολους.Ανοιγω το θεμα αυτο γιατι θελω πληροφοριες και γνωμες σιναμα.Ενας παππους το καλοκαιρι επειδη του ειχα κλεισει γκαραζ,θεωρησε σωστο να μου χαρακωσει με κλειδι ολη την πλευρα του οδηγου( ολη την πορτα και λιγο απο το πισω φτερο,περιπου 15 ποντους-σχεδον συνεχομενα και σχεδον στην ιδια ευθεια)ευτυχως δεν φαινεται πολυ καθως δεν ειχε δυναμη αλλα και παλι φαινεται.Στην ChipsAway μου ειπαν 120 ευρω,ενας φανοποιος μου ειπε 500 ευρω επειδη ειναι κουπε και πρεπει να βαψει εκτος απο την πορτα και το υπολοιπο φιλετο και ενας φιλος μου ειπε οτι στον σπανο το ολικο βαψιμο παει περιπου 1200ε αν δεν ειναι ταλαιπωρημενο το αυτοκινητο και δεν θελει στοκαρισματα ,γνωριζει κανεις περιπου τιμη και την ποιοτητα βαψιματος????????????????????????????


    Μια παρενθεση σημερα πηγα και ειδα για 17' ζαντα και μου ειπαν οτι για bbs θελω κοντα στα 2.000ευρω.Μετα το εγκεφαλικο μου εδειξε κατι γερμανικες κοντα στα 700 ευρω κατεληξα σε αυτη , ειναι ασημι χρωμα το αμαξι για αυτο θελω μαυρη αλλα αμφιβαλλω αν θα του πηγαινει η συγκεκριμενη .
    Attached Images Attached Images

  2. #2

    Προεπιλογή

    Αν δεν έχεις αλλα θέματα στο αμάξι γιατι να το βαΨεις όλο ;
    Ένα 200αρι πάνω κάτω θα σου πάρει ένας βαφεας για πόρτα και πίσω φτερό σβήσιμο.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (25-02-12), GEORGE BMW 316ci (25-02-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το σκεφτηκα διοτι ειναι και ταλαιπωρημενο το χρωμα .

  5. #4
    Εγγραφή
    18-01-12
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ
    Μηνύματα
    46
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλε καταρχάς καλησπέρα..Τώρα που οι καιροί είναι δύσκολοι έχουν πέσει και οι τιμές..Εγώ σε ένα μήνα θα το πάω για ολικό βάψιμο και μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στα 800 ευρό μαζί με βάψιμο και τις ζάντες..Θέλει να τρέξεις λίγο για να βρεις την καλύτερη τιμή για την τσέπη σου.Καλή επιτυχία!

  6. The Following User Says Thank You to m3marios For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (26-02-12)

  7. #5
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το βαψιμο ειναι σχετικο να ρωτησεις τι μαρκα υλικα χρησιμοποιει παιζει μεγαλο ρολο σε θεμα κοστολογιου

    Γερμανικη ζαντα 17αρα 700 ευρω απο χλωμο εως κατακιτρινο μου φαινεται

    Τι μαρκα ειναι η ζαντα?

  8. #6
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Atsa linos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βαψιμο ειναι σχετικο να ρωτησεις τι μαρκα υλικα χρησιμοποιει παιζει μεγαλο ρολο σε θεμα κοστολογιου

    Γερμανικη ζαντα 17αρα 700 ευρω απο χλωμο εως κατακιτρινο μου φαινεται

    Τι μαρκα ειναι η ζαντα?
    AEZ .Oι κινεζικεις κατασκευεις ειχαν κοντα στα 500 ευρω

  9. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE BMW 316ci Εμφάνιση μηνυμάτων
    για bbs θελω κοντα στα 2.000ευρω.
    αυτή η ζάντα που έχεις βάλει είναι αντίγραφο της ΒΒS.
    Υπάρχει BMW by BBS, τέτοια και είναι η cross spoke 42 μπορείς να τις βρεις μεταχειρισμένες γύρω στο 1.000ρικο.

  10. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (26-02-12)

  11. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14075
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Α φίλε δες και εδώ για ολική βαφή

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=10341



  12. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (26-02-12)

  13. #9
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE BMW 316ci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα απο ολα καλησπερα σε ολους.Ανοιγω το θεμα αυτο γιατι θελω πληροφοριες και γνωμες σιναμα.Ενας παππους το καλοκαιρι επειδη του ειχα κλεισει γκαραζ,θεωρησε σωστο να μου χαρακωσει με κλειδι ολη την πλευρα του οδηγου( ολη την πορτα και λιγο απο το πισω φτερο,περιπου 15 ποντους-σχεδον συνεχομενα και σχεδον στην ιδια ευθεια)ευτυχως δεν φαινεται πολυ καθως δεν ειχε δυναμη αλλα και παλι φαινεται.Στην ChipsAway μου ειπαν 120 ευρω,ενας φανοποιος μου ειπε 500 ευρω επειδη ειναι κουπε και πρεπει να βαψει εκτος απο την πορτα και το υπολοιπο φιλετο και ενας φιλος μου ειπε οτι στον σπανο το ολικο βαψιμο παει περιπου 1200ε αν δεν ειναι ταλαιπωρημενο το αυτοκινητο και δεν θελει στοκαρισματα ,γνωριζει κανεις περιπου τιμη και την ποιοτητα βαψιματος????????????????????????????


    Μια παρενθεση σημερα πηγα και ειδα για 17' ζαντα και μου ειπαν οτι για bbs θελω κοντα στα 2.000ευρω.Μετα το εγκεφαλικο μου εδειξε κατι γερμανικες κοντα στα 700 ευρω κατεληξα σε αυτη , ειναι ασημι χρωμα το αμαξι για αυτο θελω μαυρη αλλα αμφιβαλλω αν θα του πηγαινει η συγκεκριμενη .
    Στο site τις ΑΕΖ, τις δινει απο 18ιντζες και πανω, σιγουρα σου ειπε για αυτες?
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ....ΑΦΗΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ.

  14. #10
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο site τις ΑΕΖ, τις δινει απο 18ιντζες και πανω, σιγουρα σου ειπε για αυτες?
    Ναι μου εδειξε καταλογο τις ΑΕΖ και μου εδειξε τις συγκεκριμενες γιατι εχουν βγει για την καινουργια ΒΜW ,αυτο που λες οτι τις ειδες στο σιτε της ΑΕΖ 18' το ειδα και εγω αλλα ειπα για να μου τις δειχνει κατι θα ξερει.Θα παω να ψαξω και σε αλλα μαγαζια οποτε θα δουμε .

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP