Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 35

Θέμα: Σοκαριστικο δυστυχημα

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή Σοκαριστικο δυστυχημα

    Παιδια δυστυχως χτες το μεσημερι (5 λεπτα αφου χωρισαμε με τον Γιαννη) εγινα αυτοπτης μαρτυρας πολυ ασχημου τροχαιου δυστυχηματος...Παρκαρα το σμαρτ στην καταβαση της Λ.Αμφιθεας (λιγο μετα τον Στουμπο σε ενα τριγωνακι στα δεξια)βγαινω εξω,κλειδωνω και παω να περασω απεναντι για να δω ενα αυτοκινητο σε μια εκθεση...Με το που κλειδωνω και ειμαι πανω στο τριγωνακι ενας σχετικα ηλικιωμενος ανδρας περναει τη Λεωφορο δυστυχως χωρις να κοιταξει στα αριστερα του...τη στιγμη εκεινη κατεβαινε μονο ενα αυτοκινητο στο αριστερο ρευμα του δρομου με φυσιολογικη ταχυτητα...ακουω ενα φρεναρισμα,σηκωνω το βλεμμα μου και βλεπω τον ανθρωπο να χτυπαει με την αριστερη πλευρα του το καπο,και το κεφαλι του να διαλυει το παρμπριζ...για περιπου μισο δευτερολεπτο χτυπιοτανε πανω στο καπω/παρμπριζ μεχρι που (ενω το αμαξι φρεναρε)εκτοξευτηκε και σωριαστηκε αναισθητος στην ασφαλτο 5 μετρα μακρια...Βγηκε εξω ο οδηγος και πηραμε αμεσως την αστυνομια η οποια ηρθε σε 3 λεπτα και σε 10 λεπτα ηταν εκει ασθενοφορο...Ο ανθρωπος ψυχοραγουσε καθως ειχε χτυπησει πολυ ασχημα στο κεφαλι του...ειναι μια εικονα που οσο και να προσπαθω δεν μπορω με τιποτα να την βγαλω απο το μυαλο μου...Ηρθε το ανακριτικο και εδωσα καταθεση καθως ημουνα ο μονος μαρτυρας...Απλα ευχομαι να εζησε...

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    μακαρι να εζησε ο χριστιανος......το 1ο κ σημαντικοτερο....

    αλλα κ ο αλλος ο ανθρωπος που τον χτυπησε....απ οτι καταλαβαινω δεν εφταιγε...ετσι δεν ειναι.....?
    τι ψυχολογια κ αυτος...κ τι μπλεξιμο τωρα.....!

    μακρια απο ολους μας....
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μακάρι να είναι καλά ο άνθρωπός, το κυριότερο απ΄ολα.

    ΖΩΝΗ παιδιά ΠΑΝΤΑ!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    197
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θεος να φυλαξει να μην συνβενουν τετοια πραγματα ,θελει πολυ προσοχη απο ολους μας.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειναι αλλιως να το λεω και αλλιως να το βλεπετε...Ουτε στον εχθρο μου...

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι αλλιως να το λεω και αλλιως να το βλεπετε...Ουτε στον εχθρο μου...
    Τη 1η μερα που πηρα το αμαξι πινω καφε με τον πατερα μου στο Περιστερι. Εγω καθομαι πλατη στη λεωφορο, ο πατερας μου απεναντι. Ετσι οπως καθομουν μπορουσα να βλεπω αυτους που κατεβαινουν. Οσο μιλαω με τον πατερα μου, κατεβαινει ενα ασπρο φορτηγακι "κλουβα" με αρκετα χλμ σε σχεση με τα υπολοιπα οχηματα και λεω πως παει ετσι..

    Γυρισα προς τον πατερα μου για να συνεχισω τη κουβεντα μας, ακουω φρεναρισμα αλλα και ενα "γκτουπ" ισα που ακουστηκε(δεν ηταν κοπανημα σε λαμαρινα).. δεν σηκωθηκα να δω αλλα μου λεει ο πατερας μου οτι το ασπρο φορτηγακι καποιον χτυπησε αλλα δεν βλεπει κατι γιατι ηταν παρκαρισμενο ενα φορτηγο καταστηματος μπροστα στο οπτικο πεδιο του. Συνεχιζουμε την κουβεντα μας, εγω πλατη, και λεει ο πατερας μου γινεται χαμος πισω μου απο τον κοσμο που μαζευτηκε.

    Σηκωθηκα να παω να δω να μου λυθει η απορια, ηταν μια γυναικα σχετικα μεγαλη, πεσμενη κατω με αιματα ολογυρα του κεφαλιου της και κανενα σημαδι κινησης.

    Ο οδηγος της κλουβας βγηκε εξω και εκλαιγε σαν παιδακι "δεν το ηθελα, δεν το ηθελα" και μεχρι να ερθει το ανακριτικο και το ασθενοφορο (5-10 λεπτα?) συνεχισε να φωναζει δεν το ηθελα, δεν το ηθελα..

    Περιττο να σας πω οτι οταν φυγαμε, μεχρι να γυρισω σπιτι (και ολη την επομενη βδομαδα) ειχα σοκαριστει τοσο πολυ που οπου εβλεπα πεζο, ποδηλατη, μηχανη, αφηνα πολλα μετρα αποσταση.

    Ηταν η πρωτη φορα που ειδα νεκρο ανθρωπο μπροστα μου (απο τοτε εχω δει αλλες 2 φορες) και μου εχει μεινει ακομα αυτη η εικονα αν και εχουν περασει 2 χρονια και μερικοι μηνες.

    Αρκετοι κανουμε τις μαλακιες μας στο δρομο, αλλα το οτι εχουμε "δει" τον αλλο, δεν σημαινει οτι και ο αλλος εχει δει εμας. Πολλες φορες ετυχε να φρεναρω γιατι καποιος που ηθελε να περασει απεναντι δεν υπολογισε τα χιλιομετρα μου και περασε τελευταια στιγμη.

    Επισης βρισκω ηλιθιο το να θελει καποιος να περασει απεναντι ανοδο και καθοδο, και να στεκεται στη μεση χωρις εστω διαχωριστικη λωριδα. Το οτι ξερεις οτι θα κατσεις στη μεση, δεν σημαινει οτι ο αλλος δεν θα κανει στραβοτιμονια!!

    Για τους πεζους...προσοχη στη διασχιση δρομων, και οταν βαριεστε να πατε στο φαναρι(ή δεν υπαρχει), να περιμενετε να αδειασουν και τα 2 ρευματα και να ΜΗΝ καθεστε στη μεση.

    Για τους οδηγους..ας κοιταμε και 2 και 3 φορες αριστερα-δεξια, δεν κοστιζει σε χρονο.

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι αλλιως να το λεω και αλλιως να το βλεπετε...Ουτε στον εχθρο μου...
    Δυστυχως , αυτο ηταν ενα φαινομενο που ειχε γινει αρκετες φορες στο Πανεπιστημιο Πατρων! Πολλες φορες οι επιβατες των λεωφορειων ,επιχειρουσαν να περασουν τον δρομο μπροστα απο το σταματημενο λεωφορειο με αποτελεσμα κα τους χτυπουν τα διερχομενα αυτοκινητα! Μονο εγω εχω γινει αυτοπτης μαρτυρας 2-3 φορες και αλλες τοσες εχω ακουσει...Τωρα πλεον εχει γεμισει ο κοσμος με κυκλικους κομβους και αλλα τοσα σαμαρια, ωστε να αποφευγονται οι υψηλες ταχυτητες...Δεν λεω μπροστα στην ασφαλεια της ανθρωπινης ζωης ολα πανε περιπατο, αλλα μηπως αν ειχαμε λιγη παιδεια σαν πεζοι αποφευγονταν τετοιες οικονομικες σπαταλες, δεν εμποδιζοταν η κυκλοφορια και δεν θα καταστρεφαμε τα αυτοκινητα μας? Αν προσεχαμε λιγακι...δεν ειναι παντα ο οδηγος ο ασυνειδητος!

    Μακαρι να την γλιτωσει ο ανθρωπος και σιδερενιος να ΄ναι!

  8. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να ναι καλα ο παππους! τιποτα αλλο, και να το ξεπερασει γρηγορα και ο οδηγος........τρομερο σοκ!!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    239
    Thanked
    82
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε κάτι τέτοια περιστατικά, αναγνωρίζω τη μάνα μου για μια ατάκα που με λέει για διάφορες καταστάσεις ...

    "Εσένα σε εμπιστεύομαι, τους άλλους δεν εμπιστεύομαι"

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μας εκανες την καρδια περιβολι ρε δημητρη....

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP