Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 122

Θέμα: E46 coupe ή compact

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Cool E46 coupe ή compact

    Η μάνα μου έχει ξεμείνει από αυτοκίνητο!
    Μου λέει να της δώσω το κόμπακτ και να πάρω άλλο εγώ!
    Αυτό που θα ήθελα όσο τίποτα άλλο είναι ένα Ε46 κουπέ!
    Το αυτοκίνητο είναι μαύρο Μ Pack και δεν έχει κάτι άλλο από εξοπλισμό πέρα από το Μ πακέτο και είναι αυτό:

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1577136/

    Αλλά !

    Έχω βάλει πολλά πράγματα στο κόμπακτ, τα οποία δεν θα έχει το κουπέ που σκέφτομαι προς αγορά!Έχω σπαταλήσει επίσης πολύ χρόνο για να το φέρω στη σημερινή του κατάσταση!
    Αυτός ,λοιπόν, είναι ο λόγος για τον οποίo λυπάμαι να αφήσω το αυτοκίνητο μου,διότι ακόμη δεν το έχω χαρεί όπως είναι!
    Να μπώ στη διαδικασία να κάνω ότι έκανα στο κόμπακτ και στο κουπέ αποκλείεται,διότι αυτά μία φορά γίνονται!
    Οπότε:
    1)Κρατάω το κόμπακτ όπως είναι με όλα τα πράγματα που έχω βάλει πάνω,
    ή
    2)παίρνω το κουπέ και το αφήνω όπως είναι?

    Σκέφτομαι από τη μία ότι το κουπέ ήταν το αυτοκίνητο που πάντα ήθελα αλλά δεν είχα τότε την δυνατότητα να αποκτήσω διότι είχαν μία αξιόλογη διαφορά τιμής!

  2. #2
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    316 δεν ειναι και το κομπακτ σου?Απ'οτι ειδα στο γκαραζ σου η διαφορα των 2 αυτοκινητων ειναι οτι εσυ εχεις βαλει αμορτισερ ελατηρια στο δικο σου.Βαλτα και στο κουπε τοτε,νομιζω μπαινουν.Κατα τ'αλλα δεν ειδα σημαντικες διαφορες στο θεμα εξοπλισμου....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  3. #3
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    316 δεν ειναι και το κομπακτ σου?Απ'οτι ειδα στο γκαραζ σου η διαφορα των 2 αυτοκινητων ειναι οτι εσυ εχεις βαλει αμορτισερ ελατηρια στο δικο σου.Βαλτα και στο κουπε τοτε,νομιζω μπαινουν.Κατα τ'αλλα δεν ειδα σημαντικες διαφορες στο θεμα εξοπλισμου....
    Έχω ηλεκτρικά δερμάτινα θερμαινόμενα με μνήμες,εργοστασιακά ξένον,εργοστασιακό συναγερμό,pdc, και πόσα άλλα που δε θυμάμαι τα οποί τα έβαλα εγώ και για τα οποία έδωσα χρήματα!Από αυτά τα περισσότερα για κάποιους είναι ασήμαντα αλλά εγώ για να τα βάλω τα ήθελα!
    Θα μου πείτε το κουπέ είναι Μ πακ τί συγκρίνεις?Εγώ όμως δε θα ήθελα το επόμενό μου αυτοκίνητο να μην έχει αυτά που έβαλα στο προηγούμενο!

  4. #4
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Kozani
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    233
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    coupe με κλειστα τα ματια, το πιο ομορφο 46αρι .........................καμια σχεση με το compact μερα με την νυχτα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimtz : 07-08-11 στις 23:38

  5. The Following 6 Users Say Thank You to dimtz For This Useful Post:

    bill_m3 (08-08-11), georggge46 (09-08-11), giannis_compact (07-08-11), Kostas_1 (08-08-11), m3e36 (08-08-11), super duper (03-09-12)

  6. #5
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οχι το καταλαβαινω...παρε το κουπε για τη μητερα σου τοτε
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  7. #6
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι το καταλαβαινω...παρε το κουπε για τη μητερα σου τοτε
    Χαχα για να το παίρνω όποτε θέλω έ?
    Δεν είναι άσχημη ιδέα...

  8. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    nikos1400 (08-08-11)

  9. #7
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα για να το παίρνω όποτε θέλω έ?
    Δεν είναι άσχημη ιδέα...
    αυτο!


    και οταν του κανεις το Long term test drive, μετα αποφασιζεις !
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  10. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    giannis_compact (08-08-11)

  11. #8
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παρε αλλο ενα κομπακτ σε αλλο χρωμα

    // το κουπε θα επαιρνα .. ειναι κουκλα.

    //ειδικα το τελευταιο με αυτα τα φαναρια που εχει η αγγελια.. η αδυναμια μου!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panos90 : 07-08-11 στις 23:40
    πατα και εσυ ενα m3.. δεν πανε μια..

  12. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.210
    Thanked
    14102
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη δεν ξέρω πόσα θες να διαθέσεις,αλλά αυτή τη στιγμή σιγουρα βρίσκεις full extra κουπέ -ΑΛΛΑ-Αυτό όμως εκτός τα χρήματα προυποθέτει ψάξιμο και γερά νεύρα,γιατί οι ιδιοκτήτες που έχουν αυτά τα αμάξια ξέρουν την αξία τους στην αγορά και δεν τα δίνουν εύκολα (είναι και αυτοί δεμένοι μαζί τους).Επίσης μην ξεχνάς ότι πιο εύκολα βρίσκεις FULL EXTRA 330 Ε46 παρά 316-318

    Συμερίζομαι τον κόπο σου,γιατί και εγώ κάτι ανάλογο έχω κάνει με το sedan και γι'αυτό δεν το δίνω ούτε στον αδερφό μου που μου το ζητάει,για να πάρω κάποιο coupe ή cabrio που θα υπαγόρευε η λογική.

    Για εμένα κράτα το compact και βρες άλλο για την μάνα σου.



  13. #10
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη δεν ξέρω πόσα θες να διαθέσεις,αλλά αυτή τη στιγμή σιγουρα βρίσκεις full extra κουπέ -ΑΛΛΑ-Αυτό όμως εκτός τα χρήματα προυποθέτει ψάξιμο και γερά νεύρα,γιατί οι ιδιοκτήτες που έχουν αυτά τα αμάξια ξέρουν την αξία τους στην αγορά και δεν τα δίνουν εύκολα (είναι και αυτοί δεμένοι μαζί τους).Επίσης μην ξεχνάς ότι πιο εύκολα βρίσκεις FULL EXTRA 330 Ε46 παρά 316-318

    Συμερίζομαι τον κόπο σου,γιατί και εγώ κάτι ανάλογο έχω κάνει με το sedan και γι'αυτό δεν το δίνω ούτε στον αδερφό μου που μου το ζητάει,για να πάρω κάποιο coupe ή cabrio που θα υπαγόρευε η λογική.

    Για εμένα κράτα το compact και βρες άλλο για την μάνα σου.
    Και γώ αυτό λέω Βασίλη!Ότι δεν το δίνω αλλά πάλι τριγυρνά το κουπέ στο μυαλό μου γιατί αυτό ήταν που πάντα ήθελα αλλά δεν είχα τη δυβατότητα απόκτησής του!
    Όσον αφορά το κουπέ θέλω να είναι 316 διότι δε θέλω να έχω ένα αυτοκίνητο που στη συντήρησή του θα βοηθά και ο πατέρας μου (έτσι όπως μας έκαναν).Μέχρι 1600 με παίρνει!

  14. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (07-08-11)

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP