Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Χρεωσεις εταιρειων κινητης τηλεφωνιας

  1. #1
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή Χρεωσεις εταιρειων κινητης τηλεφωνιας

    εχω WIND με συμβολαιο 4 ωρων με το παγιο δλδ καπου 35-36 ευρω.
    μεχρι πριν 2 μηνες δεν ειχα ποτε παραπανω χρεωση και ξαφνικα τον προηγουμενο μηνα μου εσκασε ενα 65αρι και σημερα ενα 70αρι ,χωρις να εχω μιλησει πανω απο 2.30 ωρες.
    Σε κινητο φιλου με WIND εγινε το ιδιο τους τελευταιους 2 μηνες και αρνουμενος να το πληρωσει του ειπαν θα κινηθουν δικαστικα..
    Σας εχει ερθει και εσας παιδια κανα τετοιο "φουσκωμενο" ποσο???
    Σταθηηηηηηηηηηηηηηηηηη για δωσε φως...

    Θα παω μετα βεβαια σε καταστημα να ενημερωθω ,γιατι ενω στελνανε αναλυτικα τις κλησεις τωρα ειχε μονο συνολικα τις ωρες ομιλιας προς τα αντιστοιχα κινητα.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  2. #2
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω WIND με συμβολαιο 4 ωρων με το παγιο δλδ καπου 35-36 ευρω.
    μεχρι πριν 2 μηνες δεν ειχα ποτε παραπανω χρεωση και ξαφνικα τον προηγουμενο μηνα μου εσκασε ενα 65αρι και σημερα ενα 70αρι ,χωρις να εχω μιλησει πανω απο 2.30 ωρες.
    Σε κινητο φιλου με WIND εγινε το ιδιο τους τελευταιους 2 μηνες και αρνουμενος να το πληρωσει του ειπαν θα κινηθουν δικαστικα..
    Σας εχει ερθει και εσας παιδια κανα τετοιο "φουσκωμενο" ποσο???
    Σταθηηηηηηηηηηηηηηηηηη για δωσε φως...

    Θα παω μετα βεβαια σε καταστημα να ενημερωθω ,γιατι ενω στελνανε αναλυτικα τις κλησεις τωρα ειχε μονο συνολικα τις ωρες ομιλιας προς τα αντιστοιχα κινητα.

    ειχα wind πολλα χρονια και περυση την εκοψα. δεν μπορεις να κανεις τιποτα. εγω επι ενα χρονο ειχα 8 ωρεςς δωρεαν και πληρωνα καθε μηνα απο 80 εως 200 ευρω χωρις φυσικα να εχω μιλησει τον χρονο στον μετρητη του τηεφωνου μου. το θεμα ειναι οτι αυτοι παντα τα εβγαζαν οτι ειναι σωστοι. αν πας απο εκει θα δεις οτι θα σε βγαλουν τρελο και μαλιστα με τον λογαριασμο σου. αν κατσεις και κανεις το αθροισμα της διαρκειας θα δεις οτι εχεις ξεπερασει τον χρονο στα χαρτια τους ενω στο κινητο σου μπορει να εισαι 4 με 5 ωρες κατω ας πουμε.. μου εχει τυχει και αυτο και ειχα πληρωσει ενα 60αρι.εκει οταν πας θα σου δωσουν τον αναλυτικο ο οποιος θα πιστοποιει τον λογαριασμο τους.. κοσμοτε και ησυχασα

  3. The Following User Says Thank You to patriNOS For This Useful Post:

    katsaraios (30-07-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ναι ρε συ αλλα μου κανει εντυπωση οτι δεν στειλανε και αναλυτικο με τις κλησεις ενω μεχρι Ιουλιο στελνανε.
    Τυχαιο,δεν νομιζω....

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  5. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Ptboul (30-07-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ρε συ αλλα μου κανει εντυπωση οτι δεν στειλανε και αναλυτικο με τις κλησεις ενω μεχρι Ιουλιο στελνανε.
    Τυχαιο,δεν νομιζω....
    τυχαιο δεν ειναι αλλα μπορει να ειναι λογω θερμοκρασιας. ειναι μια παθηση η οποια λεγεται κοπροσκυλιαση. την παθαινουν αυτοι που και να κανουν μ@λ@κι@ δεν τρεχει τιποτα. ειναι σαν να μην εγινε...την παθαινουν συνηθως σε υψηλες θερμοκρασιες καιρου. πηγαινε σε ενα καταστημα τιμ και ζητησε τον αναλυτικο. δεν θα κερδισεις κατι αλλα θα σου φυγει η περιεργεια και θα σηνειδητοποιησεις οτι μας κλεβουν νομιμα οπως εκανα και εγω περυσι. μετα απλα αλλαξε εταιρια τηλεφωνιας..

  7. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να ζητησεις αναλυση του λογ/σμου σου.

    Στη συνεχεια, να αποτανθεις στο Υπουργειο Μεταφορων και Επικοινωνιων - (Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων & Ταχυδρομειων) και
    στο Συνηγορο του Καταναλωτη.

    Καλο ξεμπερδεμα !!!

  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περιμενε λιγο να το δει ο Σταθης, πιστευω θα βρει ακρη

  9. #7
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ζητησεις αναλυση του λογ/σμου σου.

    Στη συνεχεια, να αποτανθεις στο Υπουργειο Μεταφορων και Επικοινωνιων - (Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων & Ταχυδρομειων) και
    στο Συνηγορο του Καταναλωτη.

    Καλο ξεμπερδεμα !!!
    δεν βγαζει ακρη. στον αναλυτικο του θα ειναι καταγεγραμμενες οι κλησεις του και τα νουμερα των μετρητων τους θα συμπιπτουν με την χρεωση τους αλλα οχι με τον μετρητη του κινητου του. αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.... δεν βγαζεις ακρη με αυτα τα πραγματα. εγω περυσι ειχα αγανακτησει.. φαντασου οτι μιλαγα 5 με 6 ωρε και με εγβαζαν οτι μιλαγα 15- 16. πηγα κοσμοτε και ησυχασα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμενε λιγο να το δει ο Σταθης, πιστευω θα βρει ακρη
    αν και ο σταθης ειναι θεος δεν νομιζω στο συγκεκριμενο να βρει ακρη..

  10. The Following User Says Thank You to patriNOS For This Useful Post:

    Stathis (30-07-10)

  11. #8
    Εγγραφή
    11-03-10
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    422
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έπαθα ακριβώς το ίδιο με Cosmote το Μάιο. Απο 240 λεπτά χρόνου ομιλίας βρέθηκα να έχω μιλήσει 680 (!) χωρίς φυσικά να τα έχω μιλήσει. Απαθέστατοι οι "γερμανικοι" υπάλληλοι και οι τηλεφωνητές της εταιρείας εδιναν ως μόνη απάντηση "Τα έχετε μιλήσει κύριε...". Όταν έκαψα θερμοστάτη απο τα νεύρα μου και ανέβασα θερμοκρασία το τροπάριο άλλαξε λέγοντας μου οτι οι χρεώσεις άλλαξαν απο την εταιρεία (χωρίς βέβεια να έχω ενημερωθεί για κάτι τέτοιο..) και δε γίνονταν ανα δευτερόλεπτο αλλά ανα 5λεπτο και γι'αυτό ήρθε "φουσκωμένος" ο λογαριασμός. Επειδή δεν έβγαζα άκρη με το μακρύ και το κοντό του καθενός απλά έκοψα τη σύνδεση χωρίς φυσικά να πληρώσω τον τελευταίο μου λογαριασμό. Με έχουν ενοχλήσει 2-3 φορές απο τότε και μόλις με απειλούν για δικαστήρια και άλλα τέτοια, κρατάω τα στοιχεία του εκάστοτε υπαλλήλου και του λέω οτι θα γίνει μήνυση σ'αυτόν και στην εταιρεια για απειλή. Μετά μαλακώνουν, αρχίζουν τις συγνώμες, μιλάνε ευγενικά και τέλος απλά το κλεινουν.
    Όταν μεγαλώσω θα γίνω Μ5....

  12. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ψαξτε τα ψιλά γράμματα που λένε πολιτική ορθής χρήσης...ελάχιστη χρέωση ανα κλήση... Για αυτό υπάρχουν διάφορες στο μετρητή της συσκευής

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    BILL007 (30-07-10), Stathis (30-07-10)

  14. #10
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψαξτε τα ψιλά γράμματα που λένε πολιτική ορθής χρήσης...ελάχιστη χρέωση ανα κλήση... Για αυτό υπάρχουν διάφορες στο μετρητή της συσκευής
    τα ψιλα γραμματα λενε ελαχιστη χρεωση 30 δευτερολεπτα....οχι 5 λεπτα..χαχαχα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP