Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 42

Θέμα: Γνώμες/Εμπειρίες Αναρτήσεις Μ3 Ε46

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή Γνώμες/Εμπειρίες Αναρτήσεις Μ3 Ε46

    Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις προσωπικές σας εμπειρίες σχετικά με διάφορες αναρτήσεις για M3 E46.

    Λύσεις υπάρχουν πολλές και σίγουρα η ανάρτηση είναι υποκειμενικό θέμα... αλλά ....

    Αυτή τη στιγμή το δικό μου αυτοκίνητο φοράει KONI με HR ελατήρια. Γνωρίζει κανείς ποια koni είναι ;;; Ο Μονστα μου είπε ότι δεν είναι ρυθμιζόμενα. Βγαίνουν και μη ρυθμιζόμενα για Μ3;;;

    Σκέφτομαι μήπως ...
    ΟΕΜ
    Bilstein
    D2
    Tein... αν και ο Θωμάς είπε ότι είναι πιο σκληρή από τη δική μου.

    Ίσως να κρατούσα τα Κονι και να έβαζα τα μαμά ελατήρια ;;;

    Περιμένω νέα σας...

  2. #2
    Εγγραφή
    22-03-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.588
    Thanked
    1495
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η oem 6 χρόνια τώρα με ικανοποιεί 1000%, η οποία είναι βάσει μελέτης σε πίστα.
    Και πάντα άλλαζα αναρτήσεις στα αμάξια μου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη STREETRACING : 09-09-12 στις 19:59
    A4 2.0 TFSI FWD B7
    - M3 E46 sold

  3. The Following User Says Thank You to STREETRACING For This Useful Post:

    alexk (09-09-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γενικά μου αρέσει να είναι το αυτοκίνητο πιο σφιχτό από μαμα (αν και δεν έχω εμπειρία από μαμά Μ3) αλλά να είναι και αρκετά άνετα.
    Σε άλλα μου αυτοκίνητα κατέληγα, να χρησιμοποιώ βελτιωμένες μεν αναρτήσεις από το ίδιο το εργοστάσιο ή από τον βελτιωτή του εργοστασίου. (Σε forester ανάρτηση upsidown από το forester sti, στο ντάτσουν Ζ από τη nismo κλπ ).
    Εδώ ίσως η επιλογή να ήταν, ανάρτηση από csl, αλλά υπάρχει κ η διαφορά του βάρους...οπότε ...

  5. #4
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γενικα η ΟΕΜ αναρτηση του Μ3, η οποια ειναι SACHS ετσι? ειναι παρα πολυ καλη και ''αντιμετωπιζει'' με επιτυχια το 99%,θα ελεγα, των περιπτωσεων..

    Τωρα απο αφτερμαρκετ δεν εχω μεγαλη πειρα, μιας απο βδομαδα θα βαλω στο δικο μου PSS10. Εχω οδηγησει ομως αρκετουτσικα του Χρηστου(mormon) το οποιο φοραει την φουλ ρυθμιζομενη D2 και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. ΟΚ το αυτοκινητο δεν ειναι Μ3 αλλα μονο στον κινητηρα, ολα τα υπολοιπα ειναι Μ3, και ειναι και 6κυλινδρο 3λιτρο οποτε το βαρος μπροστα εχει απειροελαχιστη διαφορα. Ειναι αρκετα σφιχτη χωρις να ''κοπαναει'' καθολου και ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα της.

    my 2 cents..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  6. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    vagmag (09-09-12)

  7. #5
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα η ΟΕΜ αναρτηση του Μ3, η οποια ειναι SACHS ετσι? ειναι παρα πολυ καλη και ''αντιμετωπιζει'' με επιτυχια το 99%,θα ελεγα, των περιπτωσεων..

    Τωρα απο αφτερμαρκετ δεν εχω μεγαλη πειρα, μιας απο βδομαδα θα βαλω στο δικο μου PSS10. Εχω οδηγησει ομως αρκετουτσικα του Χρηστου(mormon) το οποιο φοραει την φουλ ρυθμιζομενη D2 και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. ΟΚ το αυτοκινητο δεν ειναι Μ3 αλλα μονο στον κινητηρα, ολα τα υπολοιπα ειναι Μ3, και ειναι και 6κυλινδρο 3λιτρο οποτε το βαρος μπροστα εχει απειροελαχιστη διαφορα. Ειναι αρκετα σφιχτη χωρις να ''κοπαναει'' καθολου και ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα της.

    my 2 cents..
    από εσένα θέλω βόλτα !!!! !!! και πριν και μετά !!!

    και από το Χρήστο φυσικά !

    Πόσο κάνει καινούργια στην Ελλάδα μία ΟΕΜ ;;;

  8. #6
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν γνωριζω..την Τεταρτη το πρωι κατα τις 10 θα παμε στον αναρτησα μου, στο δρομο για Περαια μολις περασεις το αεροδρομια περιπου 2 χλμ στα δεξια πανω στον δρομο. Αν ερθεις ευχαριστως να σε παω μια βολτα. Αυριο και μεθαυριο δουλευω οποτε λιγο δυσκολο..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  9. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    vagmag (09-09-12)

  10. #7
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν γνωριζω..την Τεταρτη το πρωι κατα τις 10 θα παμε στον αναρτησα μου, στο δρομο για Περαια μολις περασεις το αεροδρομια περιπου 2 χλμ στα δεξια πανω στον δρομο. Αν ερθεις ευχαριστως να σε παω μια βολτα. Αυριο και μεθαυριο δουλευω οποτε λιγο δυσκολο..
    Ευχαριστώ !

  11. #8
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι μπορεί τα αμορτισέρ που φοράει τώρα το αυτοκίνητο δεν είναι για Μ3 ! Ο Μονστα μου είπε ότι δεν είναι ρυθμιζόμενα, και δε βρίσκω κάπου η koni να βγάζει μη ρυθμιζόμενα για Μ3 Ε46

    https://www.koni.com/index.php?id=254

    Από εδώ βγάζω το συμπέρασμα ότι για Μ3 δείνει ρυθμιζόμενα ! Καμία ιδέα ;

  12. #9
    Εγγραφή
    01-06-11
    Περιοχή
    Κυπρο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    355
    Thanked
    497
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    τωρα με αυτη που εχεις τι δεν σου αρεσει ?ειναι πολυ σκληρη?ειναι μαλακη?θελεις περισσοτερο ανεση?τι ψαχνεις ακριβως εσυ απο την αναρτηση για να εισαι ευχαριστημενος?

  13. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν πας για ΟΕΜ, σφυρα. Την εχω κομπλε και με τα ελατηριακια της, και δεν εχει ουτε 15 χιλ. Χιλιομετρα.
    Η δικη μου ειναι πολυ σκληρη πισω, μιας και τα ελατηρια ειναι 170 κιλα.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    soc12r (10-09-12), vagmag (09-09-12)

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP