PDA

Επιστροφή στο Forum : Ευθυγραμμιση Hunter και ζυγοσταθμιση, που?



fanisk
21-09-11, 02:51
Στο Z εχω αποστατες 20mm (αν θυμαμαι καλα... 15+ σιγουρα) λογω φρενων γιατι ακομα δεν εχω καταληξει σε ζαντα σωστη. Μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Μεσα στη βδομαδα επεσα σε 2 καλους ταφους στο Περιστερι, και απο τοτε το αμαξι τρεμει σαν κομπρεσσερ και παει οπου να'ναι. Σιγουρα η ευθυγραμμιση χαθηκε, θελω και ζυγοσταθμιση.. θα ειμαι ενταξει ή υπαρχει κατι πιο σοβαρο? Η διαγνωση για ρουλεμαν τροχου ποια ειναι? Τι ακουγεται?

Δεν ακουω κατι εκτος αν το υπερκαλυπτουν αλλοι θορυβοι, νιωθω τρεμουλο στο τιμονι, ακομα και οι συνοδηγοι που δεν ακουμπανε τιποτα το καταλαβαινουν, και η κοπελα μου και ο Snoo μολις μπηκαν μεσα με ρωτησαν τι φταιει και κανει ετσι. Καλα για μενα που ακουμπαω το τιμονι και περνανε ολοι οι κραδασμοι.. εχουν σπασει τα νευρα μου!!

Μολις βρω χρονο θελω να κανω και τα 2.. ποιος εχει Hunter ευθυγραμμιση εντος Αττικης και κανει καλη δουλεια? Και σε ποιον να παω για ζυγοσταθμιση με αποστατες? Χρειαζομαι κανονικη, παλι hunter ή γουρουνοζυγοσταθμιση για τους αποστατες μου?

Επισης, αν εχει στραβωσει η ζαντα (oem bbs bmw), ισιωνει ή πετιεται?

:thanks:

spar@
21-09-11, 03:12
Aρχικα να μας πεις που στο περιστέρι να επιμεληθω! Οταν λες τρέμει όταν κινείται; Με πολλά κμ η λίγα; Ρουλεμαν τροχου κάνει βουητο μετά από κάποια κμ βρες μια ευθεία πάτησε βάλε νεκρά και άκουσε, αλλά δεν παίζει με αυτά που λες! Υ.γ γράφω από κινητό αν δεν βγάζετε άκρη με βριζετε το πρωί

kplc16
21-09-11, 06:12
ξεκινα απο ζαντες σε σχεση με τους αποστατες. ο Βασιλης ειχε κανει καλη ζυγοσταθμιση οτaν εβαλε τα galfer. Ολες οι ζαντες επανερχονται αρκει να μην εχουν γινει τετραγωνες
ρουλεμαν οπως ειπε ο προηγουμενος.θα το ακουγες
το κοσκινισμα του τιμονιου δεν εχει σχεση με ευθυγραμμιση εχει σχεση με τουε τροχους.

Αν το αμαξι χρειαζεται ευθυγραμιση το καταλαβαινεις απο ανομοιορφη φθορα ελαστικων και τραβηγμα δεξια αριστερα.

Snoo
21-09-11, 06:45
Ας με διορθώσουν οι γνώστες αλλά νομίζω πως η διάγνωση αν έχει πρόβλημα το ρουλεμάν τροχού σηκώνεις το αυτοκίνητο σε αναβατήρα γυρνάς την ρόδα με δύναμη και καθώς γυρνάει ακουμπάς το ελατήριο της ανάρτησης με το χέρι σου, αν όντως τελικά έχει πρόβλημα το ρουλεμάν νιώθεις κραδασμούς στο ελατήριο.

m-power_01
21-09-11, 13:10
Για το ρουλεμάν , ανεβάζεις ταχύτητα 60-80 πατας συμπλεκτη ,να έχει ησυχία και αν ακούσεις κάποιο βουητό ,πάει το ρουλεμάν σου... στην συνέχεια κάνεις ζικ-ζακ αριστερά δεξιά για να διαπιστώσεις πιο είναι. Όποιο πιέζεται, αλλάζει την χροιά του ήχου.
Πήγαινε στον λαστιχά σου να κάνεις μία ζυγοστάθμιση, για να λες οτι τρέμει και ο συνοδηγός θέλεις στα σίγουρα ζυγοστάθμιση, μην σου πω ότι θα έχεις στραβώσει και καμιά ζάντα.
Αφού τελειώσεις με αυτά ,πες μου να σου πω που θα πας για ζυγοσταθμιση, εκεί στα Δ.Π που γυρνάς

spar@
21-09-11, 14:22
Ας με διορθώσουν οι γνώστες αλλά νομίζω πως η διάγνωση αν έχει πρόβλημα το ρουλεμάν τροχού σηκώνεις το αυτοκίνητο σε αναβατήρα γυρνάς την ρόδα με δύναμη και καθώς γυρνάει ακουμπάς το ελατήριο της ανάρτησης με το χέρι σου, αν όντως τελικά έχει πρόβλημα το ρουλεμάν νιώθεις κραδασμούς στο ελατήριο.

σωστο και αυτο, ή οπως ειναι σηκωμενο στο ανυψωτικο ειναι καποιος μεσα ανεβαζει 40κμ και το αφηνει ελευθερο και καποιος ακουει απο κατω,απλα ο πιο ευκολος τροπος για να το καταλαβεις πριν πας συνεργειο ειναι αυτος που ειπαμε, και πιο σωστα ο τροπος που ειπε το αφεντικο μου γιατι το βουητο μπορει να προερχεται και απο σασμαν!

Stathis
21-09-11, 14:40
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1935&highlight=Hunter

Vassilis ///M
21-09-11, 14:50
Ρουλεμάν αποκλείεται να είναι,απο πού το συμπέρανες αυτό???Όπως προείπαν και τα παιδιά άκουσες κάποιο βουητό σε κάποιον απο τους τροχούς???Δοκίμασε το πείραμα αυτό με την νεκρά ταχύτητα στο σαζμάν και με κάμποσα χιλιόμετρα μέσα και θα παρατηρήσεις ότι όσο πιο πολύ αυξάνεις ταχύτητα τόσο πιο πολύ θα ακούγεται ο ήχος αυτός(βουητό).Αν έσπαγαν όλα τα ρουλεμάν έτσι με το παραμικρό σε λακούβες τότε θα είχαμε καεί όλοι μαζί μ'αυτούς τους δρόμους που έχουμε.

fanisk
21-09-11, 15:02
Aρχικα να μας πεις που στο περιστέρι να επιμεληθω! Οταν λες τρέμει όταν κινείται; Με πολλά κμ η λίγα; Ρουλεμαν τροχου κάνει βουητο μετά από κάποια κμ βρες μια ευθεία πάτησε βάλε νεκρά και άκουσε, αλλά δεν παίζει με αυτά που λες! Υ.γ γράφω από κινητό αν δεν βγάζετε άκρη με βριζετε το πρωί

Καπου μεταξυ Ανθουπολης και Μπουρναζιου, να επιμεληθεις αμεσα μη ξαναπερασω και εχουμε αλλα!
Δεν ξερω αν ακουω βουητο, νομιζω πως οχι.. θα δοκιμασω με Ν και θα σας πω. Οσο αυξανονται τα χλμ τοσο χειροτερα ειναι, μετα τα 130 γινεται πολεμος.


ξεκινα απο ζαντες σε σχεση με τους αποστατες. ο Βασιλης ειχε κανει καλη ζυγοσταθμιση οτaν εβαλε τα galfer. Ολες οι ζαντες επανερχονται αρκει να μην εχουν γινει τετραγωνες
ρουλεμαν οπως ειπε ο προηγουμενος.θα το ακουγες
το κοσκινισμα του τιμονιου δεν εχει σχεση με ευθυγραμμιση εχει σχεση με τουε τροχους.

Αν το αμαξι χρειαζεται ευθυγραμιση το καταλαβαινεις απο ανομοιορφη φθορα ελαστικων και τραβηγμα δεξια αριστερα.

Τραβηγμα ειχα ελαχιστο, μετα τους ταφους εχω περισσοτερο, θα κανω και ευθυγραμμιση λοιπον.



Ας με διορθώσουν οι γνώστες αλλά νομίζω πως η διάγνωση αν έχει πρόβλημα το ρουλεμάν τροχού σηκώνεις το αυτοκίνητο σε αναβατήρα γυρνάς την ρόδα με δύναμη και καθώς γυρνάει ακουμπάς το ελατήριο της ανάρτησης με το χέρι σου, αν όντως τελικά έχει πρόβλημα το ρουλεμάν νιώθεις κραδασμούς στο ελατήριο.

Ετοιμασε τα συνεργα να το κοιταξουμε μια σπιτι σου!



https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1935&highlight=Hunter

Σταθη ηταν το 1ο που διαβασα πριν ανοιξω το θεμα, βλεπω ομως και πολλα παραπονα απο κοσμο που πηγε. Προτεινουν και καποιον Διονυσοπουλο αλλα δεν ξερω αν εχει Hunter. Εχεις παει σε αυτον ή απλα ξερεις οτι δουλευει Hunter?



Ρουλεμάν αποκλείεται να είναι,απο πού το συμπέρανες αυτό???Όπως προείπαν και τα παιδιά άκουσες κάποιο βουητό σε κάποιον απο τους τροχούς???Δοκίμασε το πείραμα αυτό με την νεκρά ταχύτητα στο σαζμάν και με κάμποσα χιλιόμετρα μέσα και θα παρατηρήσεις ότι όσο πιο πολύ αυξάνεις ταχύτητα τόσο πιο πολύ θα ακούγεται ο ήχος αυτός(βουητό).Αν έσπαγαν όλα τα ρουλεμάν έτσι με το παραμικρό σε λακούβες τότε θα είχαμε καεί όλοι μαζί μ'αυτούς τους δρόμους που έχουμε.

Δεν το συμπερανα απο κατι, απορια ηταν μηπως χαλασε και πως θα καταλαβω αν εχει χαλασει για να ξερω τι γινεται.. Θα βρω σημερα μια ερημια και θα κανω τη δοκιμη με το βουητο να σας πω.

doctore
21-09-11, 15:10
Στο Z εχω αποστατες 20mm (αν θυμαμαι καλα... 15+ σιγουρα) λογω φρενων γιατι ακομα δεν εχω καταληξει σε ζαντα σωστη. Μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Μεσα στη βδομαδα επεσα σε 2 καλους ταφους στο Περιστερι, και απο τοτε το αμαξι τρεμει σαν κομπρεσσερ και παει οπου να'ναι. Σιγουρα η ευθυγραμμιση χαθηκε, θελω και ζυγοσταθμιση.. θα ειμαι ενταξει ή υπαρχει κατι πιο σοβαρο? Η διαγνωση για ρουλεμαν τροχου ποια ειναι? Τι ακουγεται?

Δεν ακουω κατι εκτος αν το υπερκαλυπτουν αλλοι θορυβοι, νιωθω τρεμουλο στο τιμονι, ακομα και οι συνοδηγοι που δεν ακουμπανε τιποτα το καταλαβαινουν, και η κοπελα μου και ο Snoo μολις μπηκαν μεσα με ρωτησαν τι φταιει και κανει ετσι. Καλα για μενα που ακουμπαω το τιμονι και περνανε ολοι οι κραδασμοι.. εχουν σπασει τα νευρα μου!!

Μολις βρω χρονο θελω να κανω και τα 2.. ποιος εχει Hunter ευθυγραμμιση εντος Αττικης και κανει καλη δουλεια? Και σε ποιον να παω για ζυγοσταθμιση με αποστατες? Χρειαζομαι κανονικη, παλι hunter ή γουρουνοζυγοσταθμιση για τους αποστατες μου?

Επισης, αν εχει στραβωσει η ζαντα (oem bbs bmw), ισιωνει ή πετιεται?

:thanks:

Όπως τα λες για στραβές ζάντες ακούγεται.
Για ίσιωμα ζάντας πήγαινε στο Τζαφό στο Νέο Κόσμο, για ζυγοστάθμιση Σπέγγο στον Κολωνό.
Επίσης θα χρειαστείς έλεγχο αμορτισέρ.

Stathis
21-09-11, 15:12
Σταθη ηταν το 1ο που διαβασα πριν ανοιξω το θεμα, βλεπω ομως και πολλα παραπονα απο κοσμο που πηγε. Προτεινουν και καποιον Διονυσοπουλο αλλα δεν ξερω αν εχει Hunter. Εχεις παει σε αυτον ή απλα ξερεις οτι δουλευει Hunter?


τι παραπονα φανη για πες.

kplc16
21-09-11, 15:41
υπαρχει hunter στη Θεσσαλονικη;

gant
21-09-11, 17:57
υπαρχει hunter στη Θεσσαλονικη;

Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά υπάρχει ο "Τούρκος", κορυφαίος στις ευθυγραμμίσεις από προσωπική εμπειρία αλλά και από μερικούς αγωνιζόμενους.

yodas
21-09-11, 18:04
ο Τούρκος που είναι Γιώργο;

Driver M
21-09-11, 18:23
τι παραπονα φανη για πες.
Λογικά θα εννοεί κάποια πράγματα που είχε γράψει ο Κώστας (Sharky) παλαιότερα.
Κι εγώ έχω ακούσει αρκετά άσχημα κατά καιρούς για το μαγαζί αυτό στα β.π., αφού παρά το καλό μηχάνημα, δεν γίνεται σωστή δουλειά.

Πάντως δε νομίζω πως υπάρχει λόγος για hunter ντε και καλά.
Υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί μάστορες του είδους με άψογα αποτελέσματα κι ας μην έχουν τέτοια μηχανήματα.

Όσο για τη ζυγοστάθμιση, μου φαίνεται κάτι αρκετά απλό για να κάθεται κανείς να το ψάχνει ιδιαίτερα. Όπου γίνει η ευθυγράμμιση μπορεί να γίνει κάλλιστα και η ζυγοστάθμιση.

gant
21-09-11, 18:24
ο Τούρκος που είναι Γιώργο;

Είναι Ζουμετίκου 23 & Ανδιανουπόλεως, την 1η παράλληλο της Κ. Καραμανλή, προς τα πάνω, στο ύψος της Γρηγορίου του Ε΄. Στα φαναριά ακριβώς στρίβεις προς τα πανω (προς Χριλάου δηλαδή) και αμέσως αριστερά.

kplc16
21-09-11, 18:35
Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά υπάρχει ο "Τούρκος", κορυφαίος στις ευθυγραμμίσεις από προσωπική εμπειρία αλλά και από μερικούς αγωνιζόμενους.

εχω ακουσει για το Τουρκο απο ταξιτζηδες που ειναι και αγωνιζομενοι.
Δε μπηκα ομως ποτε στη περιεργια να ρωτησω σε ποια οδο βρισκεται.
Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι αν σου ξεφυγει καμια χοντραδα και τον αποκαλεσεις τουρκο την εβαψες!!!Τοτε θα γινει τουρκος!!!
Εχεις τηλεφωνο;Θα ξερει και για hunter αυτος

fanisk
22-09-11, 00:43
τι παραπονα φανη για πες.

Αυτα Σταθη. Και στο Motorsport και στο 4T διαβασα παρομοιες εμπειριες.


Λογικά θα εννοεί κάποια πράγματα που είχε γράψει ο Κώστας (Sharky) παλαιότερα.
Κι εγώ έχω ακούσει αρκετά άσχημα κατά καιρούς για το μαγαζί αυτό στα β.π., αφού παρά το καλό μηχάνημα, δεν γίνεται σωστή δουλειά.


Λογικά θα εννοεί κάποια πράγματα που είχε γράψει ο Κώστας (Sharky) παλαιότερα.
Κι εγώ έχω ακούσει αρκετά άσχημα κατά καιρούς για το μαγαζί αυτό στα β.π., αφού παρά το καλό μηχάνημα, δεν γίνεται σωστή δουλειά.

Πάντως δε νομίζω πως υπάρχει λόγος για hunter ντε και καλά.
Υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί μάστορες του είδους με άψογα αποτελέσματα κι ας μην έχουν τέτοια μηχανήματα.

Όσο για τη ζυγοστάθμιση, μου φαίνεται κάτι αρκετά απλό για να κάθεται κανείς να το ψάχνει ιδιαίτερα. Όπου γίνει η ευθυγράμμιση μπορεί να γίνει κάλλιστα και η ζυγοστάθμιση.

Αρη για τη ζυγοσταθμιση συμφωνω, ας ειναι σε οτι μηχανημα να'ναι αρκει να γινει σωστα και να μην ειναι τυφλος ο μαστορας ή ακαλιμπραριστο το μηχανημα. Για τη Hunter σκεφτηκα πως ειναι καλυτερο απο τα υπολοιπα μηχανηματα.. οποτε αν βρω και το μαστορα γιατι οχι? Αν γινει σε αλλο μηχανημα δεν σκαω..

Και μια ενημερωση στο θεμα, σημερα πεταχτηκα στον Παυλιδη στη Βαρης-Κορωπιου επειδη ειναι 2 λεπτα μακρια, με σκοπο να κανω μια ζυγοσταθμιση να δω αν θα μειωθει το τρεμουλο, και αν οχι ενταξει εχασα 20¤ και τι εγινε.. συμφωνα με τα λεγομενα του μαστορα εχω:

4 στραβες ζαντες, γυρω στα 50¤/ζαντα το ισιωμα
λιγο τζογο στο δεξι ψαλιδι
αριστερο ημιμπαρο off

Ζυγοσταθμιση δεν καναμε λοιπον γιατι οπως ειπε ειναι στραβες και μολις κανω κανα χλμ θα παει περιπατο, καλυτερα να τις ισιωσω και μετα να κανω (πριν πεσω στις λακουβες ομως δεν ειχα τρεμουλο.. αρα και στραβες να ειναι προβλημα δεν ειχα). Του ειπα ενταξει θα μιλησουμε.

Για το ψαλιδι το γνωριζα και ειναι στο προγραμμα η αλλαγη με Meyle HD, για τις ζαντες δεν το ηξερα. Πριν πεσω στον ταφο δεν ειχα τρεμουλο ή δεν ηταν τοσο αισθητο.. επεσα με τις αριστερες ροδες αρα υποθετω πως το ημιμπαρο φταιει για τον χαμο που γινεται στο τιμονι (πριν τη σημερινη διαγνωση, ειχα την αισθηση πως ο αριστερος τροχος εχει χαλαρα μπουλονια, ενω δεξια -τζογος στο ψαλιδι- τιποτα.. μετα και τη διαγνωση μαλλον το ημιμπαρο ειναι η αιτια). Τι λετε?

Αυριο θα ρωτησω τιμες απο Αθηνα για αμεση παραγγελια αν εχουν λογικη τιμη, ebay.de τα βλεπω γυρω στα 80¤+μεταφορικα και υπομονη μερικες μερες.

Δεν εχω χρονο να παω σε BMW συνεργειο να δουν τι γινεται, με το ζορι θα βρω ωρα να παω για τοποθετηση, για αυτο με βασει τα παραπανω θα'θελα να μου πειτε πως σας φαινεται.. βρεθηκε η αιτια?

Kostas_1
22-09-11, 08:03
4 στραβες ζαντες, γυρω στα 50¤/ζαντα το ισιωμα

Πολλα σου ζηταει, και το μονο που κανουν ειναι να τα στελνουν σε αυτους:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1830&highlight=%E9%F3%E9%F9%EC%E1&page=2

fanisk
27-09-11, 01:34
Update.

Στον Παυλιδη μου βγηκε το μισο αμαξι off, ψαλιδι, ημιμπαρο, ζαντες. Μονο το ψαλιδι ειχε λιγο τζογο οπως ηξερα, αλλα τρεμουλο δεν ειχα. Τελικα δεν φταιει ουτε το ημιμπαρο ουτε οι ζαντες.

Εφταιγε το αριστερο μου λαστιχο. Ουτε ο μαστορας του Παυλιδη το ειδε απο μεσα μα ουτε κι εγω. Χθες βραδυ θυμηθηκα να το κοιταξω απο μεσα, απ'εξω εδειχνε μια χαρα. Μολις το ειδα και ειπα παλι καλα που δεν επαθα τιποτα, εσπευσα σημερα να τα αλλαξω.

Λυθηκε το προβλημα με νεα μπροστινα λαστιχα, ξαναθυμηθηκα πως ειναι να ριχνει αγκυρες το 6πιστονο γιατι με τα προηγουμενα το ABS δουλευε υπερωρια.

Το τρεμουλο δεν υπαρχει πια, θα γινει ελεγχος και για τα υπολοιπα ομως μηπως ο μαστορας του Παυλιδη δεν επεσε εξω (στο οτι εχουν θεμα).
Μιας και τα λαστιχα τα εβαλα στο Sirio Center, ρωτησα και για ισιωμα. Μου ειπε πως τα πανε σε εξωτερικο συνεργατη με κοστος 35¤/μια. Μια καλη διαφορα απο την αλλη τιμη που ακουσα :shok:

https://i1192.photobucket.com/albums/aa326/fanisk/BMW%20Z4%20and%20Mods/th_IMG_0203.jpg (https://s1192.photobucket.com/albums/aa326/fanisk/BMW%20Z4%20and%20Mods/?action=view&current=IMG_0203.jpg)

m-power_01
27-09-11, 01:56
ρε συ Φάνη με συγχωρείς αλλά πήγες με τέτοια λάστιχα για ζυγοστάθμιση και ψαχνόσασταν από που είναι το τρέμολο? Θα μας τρελάνεις?

Επίσης τι καμπερ έχεις? Η φθορά φαίνεται ανόμοια μέσα-έξω... κάνω λάθος?

fanisk
27-09-11, 02:00
ρε συ Φάνη με συγχωρείς αλλά πήγες με τέτοια λάστιχα για ζυγοστάθμιση και ψαχνόσασταν από που είναι το τρέμολο? Θα μας τρελάνεις?

Επίσης τι καμπερ έχεις? Η φθορά φαίνεται ανόμοια μέσα-έξω... κάνω λάθος?

Σηκωσε το αμαξι ισα ισα και μου λεει πατα γκαζι, ουτε καν εστριψε τις ροδες.. πως να το δει? :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Γυρισα σπιτι, εστριψα τη ροδα και ειδα το χαος. (οπως ειχαμε ξαναδει τοτε στο ΣΕΦ).

Στη τελευταια μετρηση ηταν -1.44 νομιζω, τωρα δεν ξερω.. πρεπει να εχει παει γυρω στο -7 για να γιναν ετσι τα λαστιχα.
Το κακο ειναι πως ξεχναω να κοιταω μεσα, μονο το εξω κοιτω συνηθως..

m-power_01
27-09-11, 02:03
Επειδή τα έχω ξαναδεί έτσι ...όπως είπες στο ΣΕΦ. Πόσα χλμ έχεις κάνει από τότε?

fanisk
27-09-11, 02:20
Επειδή τα έχω ξαναδεί έτσι ...όπως είπες στο ΣΕΦ. Πόσα χλμ έχεις κάνει από τότε?

20.776 απο 27/1/2011. Και πολυ κρατησαν :hystericalbs1:

m-power_01
27-09-11, 02:33
20.776 απο 27/1/2011. Και πολυ κρατησαν :hystericalbs1:

πολύ δύσκολο μου φαίνεται να έχεις μόλις 1,4 μοίρες. με τόσο χαμήλωμα θα έχεις κάτι παραπάνω... 1.4 εχει με 2.5-3 ποντους χαμήλωμα...

fanisk
27-09-11, 02:43
πολύ δύσκολο μου φαίνεται να έχεις μόλις 1,4 μοίρες. με τόσο χαμήλωμα θα έχεις κάτι παραπάνω... 1.4 εχει με 2.5-3 ποντους χαμήλωμα...

Θα ξανακανω μια συντομα μετα το μπροστινο overhaul και θα σου πω.

m-power_01
27-09-11, 03:03
Θα ξανακανω μια συντομα μετα το μπροστινο overhaul και θα σου πω.

εγώ θα έλεγα να κανονισουμε ενα καφε περιστερι και να παμε μαζιthumbthumb

fanisk
27-09-11, 03:13
εγώ θα έλεγα να κανονισουμε ενα καφε περιστερι και να παμε μαζιthumbthumb

Δεν πρεπει πρωτα να αλλαξω δεξι ψαλιδι που εχει τζογο (οποτε σετ με το αριστερο να εχουν την ιδια φθορα ε?) και να τσεκαρω τα ημιμπαρα μπας και ειχε δικιο ο μαστορας?

Εχω γραψει κατι καινουρια γυφτικα στο γιουεσμπι, ετοιμασου για καμπριολαδα συντομα :hystericalbs1:

m-power_01
27-09-11, 03:26
Δεν πρεπει πρωτα να αλλαξω δεξι ψαλιδι που εχει τζογο (οποτε σετ με το αριστερο να εχουν την ιδια φθορα ε?) και να τσεκαρω τα ημιμπαρα μπας και ειχε δικιο ο μαστορας?

Εχω γραψει κατι καινουρια γυφτικα στο γιουεσμπι, ετοιμασου για καμπριολαδα συντομα :hystericalbs1:

αμαν... μπριγιαντινη να πάρω για το μαλλι και καλή κολόνια πράσινη

fanisk
27-09-11, 03:35
αμαν... μπριγιαντινη να πάρω για το μαλλι και καλή κολόνια πράσινη

Παρε παρε γιατι το βραδυ θα'χει πολεμο :th_Laie_67-1:

https://www.youtube.com/watch?v=A_yJduWH8Ug&feature=related

m-power_01
27-09-11, 03:36
Πεθαίνω !!!!!!

fanisk
27-09-11, 03:40
Πεθαίνω !!!!!!

:th_Laie_67-1:

https://www.youtube.com/watch?v=KorvwV1MAak&feature=related