PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι έξυπνοι άντρες είναι πιο πιστοί



Eleni
15-09-11, 04:04
Οι εξυπνότεροι άνδρες είναι πιθανότερο να εκτιμούν περισσότερο τη μονογαμία και τη σεξουαλική αποκλειστικότητα σε σχέση με τους λιγότερο έξυπνους.

Έρευνα που δημοσιεύεται στην επιστημονική επιθεώρηση Social Psychology Quarterly έδειξε πως η σεξουαλική αποκλειστικότητα από την πλευρά των ανδρών αποτελεί μια εξελικτική προσαρμογή στις σύγχρονες κοινωνίες.

Οι εξελικτικοί βιολόγοι πιστεύουν σήμερα ότι στον άνθρωπο και σε πολλά ακόμη θηλαστικά, τα αρσενικά επιδιώκουν συνήθως τη σεξουαλική συνεύρεση με όσο γίνεται περισσότερα θηλυκά, ώστε να αποκτήσουν όσο γίνεται περισσότερους απογόνους που φέρουν τα γονίδιά τους.

Τα θηλυκά αντίθετα οφείλουν να είναι πιο επιλεκτικά στην επιλογή συντρόφου, καθώς μπορούν να αποκτήσουν ένα περιορισμένο αριθμό απογόνων, τους οποίους πρέπει μάλιστα να φροντίζουν για πολλά χρόνια.

Ο δρ Σατόσι Καναζάβα, επικεφαλής της τελευταίας μελέτης στη Σχολή Οικονομικών του Λονδίνου (LSE), παραδέχεται ότι η τάση για μονογαμία μάλλον δεν αποτελούσε εξελικτικό πλεονέκτημα στις προϊστορικές ανθρώπινες κοινωνίες.

Εκτιμά όμως ότι στις σημερινές κοινωνίες η μονογαμία έχει εξελιχθεί ως «νέα εξελικτική» προσαρμογή, καθώς η πολυγαμία δεν αποδίδει πια όσο παλαιότερα στη διαιώνιση των γονιδίων.

Αυτή η σχέση ανάμεσα στην ευφυΐα και τη συμβατική σεξουαλική ηθική δεν επιβεβαιώθηκε πως ισχύει και στις γυναίκες.

https://www.newsbomb.gr/sex/story/78932/oi-exypnoi-antres-einai-pio-pistoi#When:00:34:01Z

Stamatis
15-09-11, 06:05
Ο εξυπνος ανδρας ΔΕΝ ειναι πιο πιστος.
Απλα ειναι εξυπνος και κρυβεται καλυτερα.

aristent
15-09-11, 06:53
Αυτή η σχέση ανάμεσα στην ευφυΐα και τη συμβατική σεξουαλική ηθική δεν επιβεβαιώθηκε πως ισχύει και στις γυναίκες.
:think:...τωρα ,εμας τους παντρεμενους,μας εβαλες σε σκεψεις.....για κατσε να κανω εναν ελεγχο στο......iQ της!!!!! :gun_bandana: :devil2:

:thumbsup:

....κατσε να σας διασκεδασω και λιγο με το παρακατω ανεκδοτο:

"Τα μαλλιά ενός ανθρώπου σηκώνουν βάρος έως 3 Kg.
Το μήκος ενός πέους είναι 3 φορές μεγαλύτερο από τον αντίχειρα.
Ο μηριαίος είναι σκληρός σαν τσιμέντο.
Η καρδιά της γυναίκας χτυπάει γρηγορότερα από του άνδρα.
Χρησιμοποιούμε 300 μυς για να κρατάμε σε ισορροπία το σώμα μας.
Η γυναίκα έχει διαβάσει όλο αυτό το κείμενο.
Ο άνδρας μετράει ακόμα τον αντίχειρά του..... "

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :thumbsup:

Stamatis
15-09-11, 07:28
Αρη με το νυχι ο αντιχειρας η χωρις;

aristent
15-09-11, 07:41
Αρη με το νυχι ο αντιχειρας η χωρις;

κοιταξε,εγω τον μετραω απο τον καρπο,οποτε με το νυχι μαζι δε μου βγαινει σωστο το αποτελεσμα!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Z4 DCT
15-09-11, 07:43
κοιταξε,εγω τον μετραω απο τον καρπο,οποτε με το νυχι μαζι δε μου βγαινει σωστο το αποτελεσμα!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Ρε συ Αρη, φτιξε του Προεδρου ενα συστημα οπως τις τεντες τις πτυσομενες με μια καλη μανιβελα, κανε τις τροποποιησεις σου για να μπορει να σηκωνει τον πυλωνα, γιατι με αυτα που διαβαζω τραβαει λουκι ο ανθρωπος......:hystericalbs1::hystericalbs 1::hystericalbs1:

Stamatis
15-09-11, 07:48
Δεν με απασχολει ρε.
Ειχε ακριβη συντηρηση το αθλημα και εχω καταθεσει πινακιδες.

StratosZ4
15-09-11, 07:57
Δεν με απασχολει ρε.
Ειχε ακριβη συντηρηση το αθλημα και εχω καταθεσει πινακιδες.

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

aristent
15-09-11, 08:49
:whistle:Αληταραδες,....που να μην ειχε σηκωσει το θρεντ γυναικα???...ηθελα να 'ξερα τι θα γραφατε!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

....οπως εχεις καταλαβει Ελενη,εχεις πεσει σε "δυνατο" ....φορουμ!!!:thumbsup:

S8N
15-09-11, 09:00
κοιταξε,εγω τον μετραω απο τον καρπο,οποτε με το νυχι μαζι δε μου βγαινει σωστο το αποτελεσμα!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Δηλαδή 3 φορές από τον καρπό μέχρι το νύχι?

Αυτό το 3 είναι μεσοσταθμικό κατά την Βενιζελική έννοια? Ήτοι από 0,5 έως 20?

Samaro
15-09-11, 09:03
Οι εξυπνότεροι άνδρες είναι πιθανότερο να εκτιμούν περισσότερο τη μονογαμία και τη σεξουαλική αποκλειστικότητα σε σχέση με τους λιγότερο έξυπνους.
........................................

Μάλλον αυτοί σκέπτονται /φοβούνται περισσότερο το AIDS ! :original:

S8N
15-09-11, 09:05
Και τα προφυλακτικά τι τα έχουμε?

Τις διατροφές, τους εκβιασμούς και τα αντίποινα φοβούνται!

Stamatis
15-09-11, 09:10
Μάλλον αυτοί σκέπτονται /φοβούνται περισσότερο το AIDS ! :original:

Αχα!!!!!

Αυτο σε κραταει λοιπον πισω.
Μην κολλησεις τιποτα.

(φστ, ετσι και δεν υπηρχε αυτος ο φοβος, κατι μου λεει πως ο Αντωνης θα ξεκιναγε απο Γλυφαδα και μεχρι να φτασει Φαληρο η παραλιακη θα εσταζε ιδρωτα).

Samaro
15-09-11, 09:36
Αχα!!!!!

Αυτο σε κραταει λοιπον πισω.
Μην κολλησεις τιποτα.

(φστ, ετσι και δεν υπηρχε αυτος ο φοβος, κατι μου λεει πως ο Αντωνης θα ξεκιναγε απο Γλυφαδα και μεχρι να φτασει Φαληρο η παραλιακη θα εσταζε ιδρωτα).
Δεν θεωρώ τον εαυτό μου έξυπνο Σταμάτη ! :original:

Eleni
15-09-11, 15:26
:whistle:Αληταραδες,....που να μην ειχε σηκωσει το θρεντ γυναικα???...ηθελα να 'ξερα τι θα γραφατε!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

....οπως εχεις καταλαβει Ελενη,εχεις πεσει σε "δυνατο" ....φορουμ!!!:thumbsup:
Το καλο χιουμορ ειναι παντα ευπροσδεκτο !!!!!!!!!!!!!!!!!

Vasilis
15-09-11, 15:42
το 90% των συναδελφων (αντρων) που ρωτησα παντως...θεωρουν οτι διατηρουν χαμηλο IQ!!!:whistle::th_Laie_67-1:

οσον αφορα τον αντιχειρα?

πολλοι δεν μπορουσαν να μετρησουν γιατι απο το πολυ **** εχουν παθει συνδρομο πηχαιοκαρπικου σωληνα....:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

kplc16
15-09-11, 16:30
:think:...τωρα ,εμας τους παντρεμενους,μας εβαλες σε σκεψεις.....για κατσε να κανω εναν ελεγχο στο......iQ της!!!!! :gun_bandana: :devil2:

:thumbsup:

....κατσε να σας διασκεδασω και λιγο με το παρακατω ανεκδοτο:

"Τα μαλλιά ενός ανθρώπου σηκώνουν βάρος έως 3 Kg.
Το μήκος ενός πέους είναι 3 φορές μεγαλύτερο από τον αντίχειρα.
Ο μηριαίος είναι σκληρός σαν τσιμέντο.
Η καρδιά της γυναίκας χτυπάει γρηγορότερα από του άνδρα.
Χρησιμοποιούμε 300 μυς για να κρατάμε σε ισορροπία το σώμα μας.
Η γυναίκα έχει διαβάσει όλο αυτό το κείμενο.
Ο άνδρας μετράει ακόμα τον αντίχειρά του..... "

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :thumbsup:

Αρη εισαι σιγουρος;Μηπως κανεις λαθος;3 φορες πρεπει να ειναι λιγο.
Μηπως ειναι 6 φορες;Μηπως εχω κοντα δαχτυλα;

aristent
15-09-11, 16:35
Αρη εισαι σιγουρος;Μηπως κανεις λαθος;3 φορες πρεπει να ειναι λιγο.
Μηπως ειναι 6 φορες;Μηπως εχω κοντα δαχτυλα;

Τωρα τι να πω???

..και η φυση κανει λαθη!!!:thumbsup:

...ασε που οι περισσοτεροι μου εστειλαν ΠΜ οτι δεν βγαινει σωστα το "μεγεθος" ή ο αντιχειρας τους ειναι κοντος!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

Stamatis
15-09-11, 17:49
Παναγια μου.
Στην επομενη συναντηση να κοιταμε που παταμε.
Με τους τιτανες που εχουμε δω μεσα μην πατησουμε καμμια Ανακοντα στο πατωμα και γυρισει και μας πνιξει.

Απαπαπαπαπα, σκιαχτηκα.

m-power_01
15-09-11, 17:59
βάλτε στο 1.15


https://www.youtube.com/watch?v=-8UuftO8G4w"]https://www.youtube.com/watch?v=-8UuftO8G4w

hades7
15-09-11, 18:11
εγω δυστηχως μονο 2.5 αντιχειρες μετρημενο απο το αριστερο μου χερι η φυση με αδικησε καταφορα....
https://4.bp.blogspot.com/_fIBhCtIRiVU/TUKbdZ3DyqI/AAAAAAAAGDg/3_7-NzIeq14/s1600/a360_hand.jpg

Nino
15-09-11, 18:17
σεξουαλικες μελετες και συμπεριφορες σε σχολη οικονομικων...
μαλιστα...:shok:
ετσι εξηγουνται νεοι φοροι,εισφορες τεκμηρια, ειναι ταση (εξελικτικη) για μονογαμια!!!

υγ.<<Οι εξελικτικοί βιολόγοι πιστεύουν σήμερα ότι στον άνθρωπο και σε πολλά ακόμη θηλαστικά, τα αρσενικά επιδιώκουν συνήθως τη σεξουαλική συνεύρεση με όσο γίνεται περισσότερα θηλυκά, ώστε να αποκτήσουν όσο γίνεται περισσότερους απογόνους που φέρουν τα γονίδιά τους.>>

:shok:
παραξενο πραγμα, εγω παντα ακριβως το αντιθετο προσεχα και επεδιωκα...
thumb:th_Laie_67-1::whistle:

aristent
15-09-11, 21:18
Δεν με απασχολει ρε.
Ειχε ακριβη συντηρηση το αθλημα και εχω καταθεσει πινακιδες.

...ο μονος ειλικρινης εδω ειναι ο Σταματης!!!:thumbsup:

δεν ειναι κακο Σταματη,πολλοι τις εχουν καταθεσει , μαζι τους και εγω ,αλλα εχουν κρατησει τα "φαναρια" για να βλεπουν τουλαχιστον!!!:thumbsup:

.....:whistle:..μονο που οι περισσοτεροι ειναι επιλεκτικοι!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:


Αρη εισαι σιγουρος;Μηπως κανεις λαθος;3 φορες πρεπει να ειναι λιγο.
Μηπως ειναι 6 φορες;Μηπως εχω κοντα δαχτυλα;

περιπτωση ανακοντα????:th_Laie_67-1::hystericalbs1:


Παναγια μου.
Στην επομενη συναντηση να κοιταμε που παταμε.
Με τους τιτανες που εχουμε δω μεσα μην πατησουμε καμμια Ανακοντα στο πατωμα και γυρισει και μας πνιξει.

Απαπαπαπαπα, σκιαχτηκα.

σε επομενη συναντηση Σταματη να πιασουμε τοιχο με την πλατη της καρεκλας,....μη μας βρη κανενα "κακο φιδι" τωρα πισω-πισω στα γερονταματα!!!!:th_Laie_67-1:

γιατι οταν ελεγα οτι εγω μετραω τον αντιχειρα απο τον καρπο ξεχασα οτι επρεπε να υπολογισω..... επι 3 !!!!:hystericalbs1:



υγ.<<Οι εξελικτικοί βιολόγοι πιστεύουν σήμερα ότι στον άνθρωπο και σε πολλά ακόμη θηλαστικά, τα αρσενικά επιδιώκουν συνήθως τη σεξουαλική συνεύρεση με όσο γίνεται περισσότερα θηλυκά, ώστε να αποκτήσουν όσο γίνεται περισσότερους απογόνους που φέρουν τα γονίδιά τους.>>

:shok:
παραξενο πραγμα, εγω παντα ακριβως το αντιθετο προσεχα και επεδιωκα...
thumb:th_Laie_67-1::whistle:

...εεεεεετσι,εεεεεεεετσι Γιαννη!!!!!:thumbsup:

+100000000:thumbsup:

kplc16
15-09-11, 21:37
Τωρα τι να πω???

..και η φυση κανει λαθη!!!:thumbsup:

...ασε που οι περισσοτεροι μου εστειλαν ΠΜ οτι δεν βγαινει σωστα το "μεγεθος" ή ο αντιχειρας τους ειναι κοντος!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

τωρα καταλαβα τι εκανα λαθος. Εβαζα τον αντιχειρα καθετα στο μοριο μου.θελει να τον βαζεις παραλληλα.:hystericalbs1: