PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Ζ4



Z4 DCT
12-09-11, 09:35
Μετα απο επικοινωνια που ειχα με τον ασφαλιστη μου με ενημερωσε προφορικα οτι......

Στην εταιρεια ch@rtis που ειναι ασφαλισμενο το iq ΔΕΝ δεχοντε να μου ασφαλισουν το Ζ γιατι ΑΚΟΥΣΟΝ,..........Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΕΠΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ (ειμαι 38 και δεν εχω ποτε ατυχημα)....αυτο χονδρικα, το μειλ που εστειλαν στον ασφαλιστη μου θα το αναρτησω το βραδυ..........ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ........ποσο πρεπει να φοβουνται για να μην αναλαμβανουν τετοια νεα συμβολαια????

Φυσικα αμεσως αποσυρω και το αλλο μου αμαξι απο αυτους.....προσοχη παιδια


:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::t humbsdown:

Ptboul
12-09-11, 09:39
Μήπως διαβάζουν το φόρουμ κ βλέπουν ότι είσαι όλο κόντρα, βελτιώσεις κ γούστα;

PANOS-E60
12-09-11, 09:45
που ήταν ασφαλισμένο ως τώρα το Ζ4 Γιάννη και με τι καλύψεις ?
Η chartis έχει αμερικάνικο σύστημα αξιολόγησης κινδύνου, υπόψιν ...

Z4 DCT
12-09-11, 09:46
Πανο αυτο ειναι τρελα.......αντιμετωπιση ουγκαντας......:thumbsdown::thumbsdown:

Kostas_1
12-09-11, 09:47
Σου εχω επι 100 φορες, ελα στον κουμπαρο μου. Απο τους μεγαλυτερους ασφαλιστες της Εθνικης και πολυ εξυπηρετικος

fanisk
12-09-11, 09:49
που ήταν ασφαλισμένο ως τώρα το Ζ4 Γιάννη και με τι καλύψεις ?
Η chartis έχει αμερικάνικο σύστημα αξιολόγησης κινδύνου, υπόψιν ...

Δηλαδη?

Z4 DCT
12-09-11, 09:50
που ήταν ασφαλισμένο ως τώρα το Ζ4 Γιάννη και με τι καλύψεις ?
Η chartis έχει αμερικάνικο σύστημα αξιολόγησης κινδύνου, υπόψιν ...

Δεν θυμαμαι τωρα, αλλα ηταν σε καποια αρκετα μεγαλη και σξιοπιστη, απο την οποια το ειχα βγαλει οταν ειχα καταθεσει πινακιδες.....
Ειχε ολες τις καλυψεις εκτος μεικτη...

Τα ιδια ζητησα και απο την ch@rtis.....


Τι συμαινει εχει αμερικλανικο συστημα?, οτι ενας ανθρωπος 38 ετων δεν ειναι ικανος να εχει οδηγικη ''παιδεια'' να οδηγει ενα αμαξι 300 ιππων.....η μηπως οτι ειναι αρκετα ακριβο για να παρουν το ρισκο να το καλυψουν.....:whistle::whistle:

fanisk
12-09-11, 09:51
Δεν θυμαμαι τωρα, αλλα ηταν σε καποια αρκετα μεγαλη και σξιοπιστη, απο την οποια το ειχα βγαλει οταν ειχα καταθεσει πινακιδες.....
Ειχε ολες τις καλυψεις εκτος μεικτη...

Τα ιδια ζητησα και απο την ch@rtis.....


Τι συμαινει εχει αμερικλανικο συστημα?, οτι ενας ανθρωπος 38 ετων δεν ειναι ικανος να εχει οδηγικη ''παιδεια'' να οδηγει ενα αμαξι 300 ιππων.....η μηπως οτι ειναι αρκετα ακριβο για να παρουν το ρισκο να το καλυψουν.....:whistle::whistle:

Αντι να χαιρεσαι που σε περνανε για πιτσιρικο ακομη, παραπονιεσαι κιολας? :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
12-09-11, 09:52
Σου εχω επι 100 φορες, ελα στον κουμπαρο μου. Απο τους μεγαλυτερους ασφαλιστες της Εθνικης και πολυ εξυπηρετικος

Ευχαριστω πολυ ρε Κωστα μου, αλλα ειναι η πρωτη ξαδερφη της γυναικας μου σφαλιστρια και καταλαβαινεις....παντουφλα.. ...thumb

jannisa
12-09-11, 09:52
Τους αδικείς ρε κομπάρε?
Τις τανζανιές έξω από αστυνομικά τμήματα τις ξέχασες ρε τομάρι?

S8N
12-09-11, 09:52
Μάλλον για την πνευματική σου ηλικία μιλούσαν Γιάννη. Μήπως σου έκαναν το τεστ με τα σχήματα που πρέπει να βάλεις στη σωστή τρύπα?

Z4 DCT
12-09-11, 09:53
Μάλλον για την πνευματική σου ηλικία μιλούσαν Γιάννη. Μήπως σου έκαναν το τεστ με τα σχήματα που πρέπει να βάλεις στη σωστή τρύπα?

ΠΑΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

PANOS-E60
12-09-11, 09:54
Δηλαδη?

Εχουν αμερικάνικες databases Φάνη που τις χρησιμοποιούν γιά να βγάζουν την πιθανότητα να κάνεις ατύχημα. Παίζουν ρόλο και αρκετά προσωπικά στοιχεία του κάθε οδηγού. Οταν το "σκορ" σου είναι κάτω από ένα νούμερο (π.χ. 100) αρνούνται το συμβόλαιο. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μιλάμε γιά 3λιτρο 300 ίππων με υψηλή ασφαλιστέα αξία, το εγκρίνουν μόνο αν είσαι άνω των 50 ετών.

Εικασία κάνω έτσι ?

Z4 DCT
12-09-11, 09:55
Εχουν αμερικάνικες databases Φάνη που τις χρησιμοποιούν γιά να βγάζουν την πιθανότητα να κάνεις ατύχημα. Παίζουν ρόλο και αρκετά προσωπικά στοιχεία του κάθε οδηγού. Οταν το "σκορ" σου είναι κάτω από ένα νούμερο (π.χ. 100) αρνούνται το συμβόλαιο. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μιλάμε γιά 3λιτρο 300 ίππων με υψηλή ασφαλιστέα αξία, το εγκρίνουν μόνο αν είσαι άνω των 50 ετών.

Εικασία κάνω έτσι ?

Ναι κατι για 50 γραφουν!!!!!! θα το δω το απογευμα!!!!:thumbsdown::thumbsdown:

jannisa
12-09-11, 10:00
Ντάξει μωρέ, κλείσ'το άλλα 13 χρόνια στο γκαράζ, τι έγινε δηλαδή?

Z4 DCT
12-09-11, 10:02
Εχουν αμερικάνικες databases Φάνη που τις χρησιμοποιούν γιά να βγάζουν την πιθανότητα να κάνεις ατύχημα. Παίζουν ρόλο και αρκετά προσωπικά στοιχεία του κάθε οδηγού. Οταν το "σκορ" σου είναι κάτω από ένα νούμερο (π.χ. 100) αρνούνται το συμβόλαιο. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μιλάμε γιά 3λιτρο 300 ίππων με υψηλή ασφαλιστέα αξία, το εγκρίνουν μόνο αν είσαι άνω των 50 ετών.

Εικασία κάνω έτσι ?

Πιθανοτητα να κανω ατυχημα εχω μικροτερη....μεγαλυτερη ειναι να σπασω τα μουτρα κανενος απ αυτους....


Ναι ενα απο αυτα που εριξε το σκορ μου ειναι οτι ανακαλυψα οτι ειναι για τα μπαζα......

Z4 DCT
12-09-11, 10:02
Ντάξει μωρέ, κλείσ'το άλλα 13 χρόνια στο γκαράζ, τι έγινε δηλαδή?

Φτιαξε με Γιαννη μ φτιαξε :th_Laie_67-1:με.....

fanisk
12-09-11, 10:04
Ναι ενα απο αυτα που εριξε το σκορ μου ειναι οτι ανακαλυψα οτι ειναι για τα μπαζα......

Μηπως σε ειδαν τσιλιβηθρα και φοβηθηκαν οτι θα σου φυγει απο τα χερια?

Z4 DCT
12-09-11, 10:06
Μηπως σε ειδαν τσιλιβηθρα και φοβηθηκαν οτι θα σου φυγει απο τα χερια?


Εσενα σε τρωει η κωλαρα σου (η τρυπια) να σου ριξω μερικους ταχυδρομικους κωδικες για να συνελθεις....:hystericalbs1:

fanisk
12-09-11, 10:10
Εσενα σε τρωει η κωλαρα σου (η τρυπια) να σου ριξω μερικους ταχυδρομικους κωδικες για να συνελθεις....:hystericalbs1:

Ασε ρε βρηκες εκκλησια να κλεψεις... 150 αλογα κατω :warriorsmiley:

Πανο που μπορουμε να βρουμε αυτο το τεστ να δουμε τι σκορ βγαζουμε?

Z4 DCT
12-09-11, 10:12
Ασε ρε βρηκες εκκλησια να κλεψεις... 150 αλογα κατω :warriorsmiley:

Πανο που μπορουμε να βρουμε αυτο το τεστ να δουμε τι σκορ βγαζουμε?

Βρε παπαρα εσυ με τα δεδομενα τους το μονο που μπορουν να σου ασφαλισουν ειναι αναπηρικο καροτσακι για τα αρχιδ!α σου......και αυτο χωρις κλοπη!!!!!

Thomelef
12-09-11, 10:12
άσε μας ρε γιάννη...πραγματικά πίστεψες ότι υπάρχει τρελός που θα ασφάλιζε στα χέρια σου
αυτοκίνητο 300 ίππων???this is maddnes!!!μαζί με το συμβόλαιο, θα έπρεπε να κάνει με την
μία αίτηση για το άρθρο 99 όποια ασφαλιστική έκανε τέτοιο πράγμα...
πέραν της πλάκας, αυτοί αρνούνται να σου πάρουν λεφτά...σκέψουν να στο ασφάλιζαν, να
έπαιρναν το μπαγιόκο, και στην πρώτη στραβή, να σου ψέλιζαν τσιν τσαν τσον!!!

S8N
12-09-11, 10:13
Ναι ενα απο αυτα που εριξε το σκορ μου ειναι οτι ανακαλυψα οτι ειναι για τα μπαζα......

Στην Chartis εργάζεται και η κοπέλα του κουμπάρου μου. Είναι εταιρεία που δουλεύει με άλλα πρότυπα, μην το ψάχνεις. Πίσω της βρίσκεται η παρολίγον χρεωκοπημένη AIG την οποία διέσωσε ο Obama με 182 δις δολλάρια του Αμερικανικού λαού. Αυτή τη στιγμή είναι από τις πλέον αξιόπιστες, δε ρισκάρει όμως.

Όπως πρότεινε και ο Κώστας, πήγαινε στην Εθνική.

Άσχετο: Τους είπες να βγάλουν νέο σκορ υπολογίζοντας το μέγεθος του κινητήρα σου κι όχι εκείνο του μορίου σου? Δεν είναι πάντα αντιστρόφως ανάλογα. Μπορεί να φτάσεις και το 60. Πάλι κάτω από το 100 θα είσαι όμως.

fanisk
12-09-11, 10:17
Βρε παπαρα εσυ με τα δεδομενα τους το μονο που μπορουν να σου ασφαλισουν ειναι αναπηρικο καροτσακι για τα αρχιδ!α σου......και αυτο χωρις κλοπη!!!!!

:hystericalbs1:
Και αμα το κλεψουν που θα τα στηριζω? :bye:

Λεφτα εχεις κουφαλα πασοκε (:shok:), να πας Εθνικη :hystericalbs1:

Z4 DCT
12-09-11, 10:17
Στην Chartis εργάζεται και η κοπέλα του κουμπάρου μου. Είναι εταιρεία που δουλεύει με άλλα πρότυπα, μην το ψάχνεις. Πίσω της βρίσκεται η παρολίγον χρεωκοπημένη AIG την οποία διέσωσε ο Obama με 182 δις δολλάρια του Αμερικανικού λαού. Αυτή τη στιγμή είναι από τις πλέον αξιόπιστες, δε ρισκάρει όμως.

Όπως πρότεινε και ο Κώστας, πήγαινε στην Εθνική.

Άσχετο: Τους είπες να βγάλουν νέο σκορ υπολογίζοντας το μέγεθος του κινητήρα σου κι όχι εκείνο του μορίου σου? Δεν είναι πάντα αντιστρόφως ανάλογα. Μπορεί να φτάσεις και το 60. Πάλι κάτω από το 100 θα είσαι όμως.

Θα παω στην ΑΧΑ......

Αυτο που εγραψες με μικρα γραμματα οχια διμουτσουνη και ξεδοντιαρα θα το πληρωσεις......:hystericalbs1:

PANOS-E60
12-09-11, 10:19
Ασε ρε βρηκες εκκλησια να κλεψεις... 150 αλογα κατω :warriorsmiley:

Πανο που μπορουμε να βρουμε αυτο το τεστ να δουμε τι σκορ βγαζουμε?

Δεν ξέρω Φάνη, δεν φαντάζομαι να κυκλοφορεί στο ιντερνετ ...
Πάντως δεν είναι η πρώτη ασφαλιστική που το εφαρμόζει στην Ελλάδα. παλιότερα ήμουνα σε μιά εγγλέζικη (General Accident νομίζω) που το είχε επίσης. Είναι παρόμοιο με το scorecard που χρησιμοποιούν οι Τράπεζες στις εγκρίσεις πιστωτικών καρτών.

Ούτε εσένα θα σε δεχόταν η chartis, είσαι μεν κάτω από 200 άλογα, αλλά είσαι πολύ νεώτερος από το Γιάννη και cabrio ! thumb

Προτιμάνε πελάτες με γκραν κάσες σαν το δικό μου και στα σπόρ αυτοκίνητα ηλικίες 50 +

Z4 DCT
12-09-11, 10:19
:hystericalbs1:
Και αμα το κλεψουν που θα τα στηριζω? :bye:

Λεφτα εχεις κουφαλα πασοκε (:shok:), να πας Εθνικη :hystericalbs1:

Ρε Φανουρι..........σου κανω για Πασοκος????....:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

fanisk
12-09-11, 10:28
Δεν ξέρω Φάνη, δεν φαντάζομαι να κυκλοφορεί στο ιντερνετ ...
Πάντως δεν είναι η πρώτη ασφαλιστική που το εφαρμόζει στην Ελλάδα. παλιότερα ήμουνα σε μιά εγγλέζικη (General Accident νομίζω) που το είχε επίσης. Είναι παρόμοιο με το scorecard που χρησιμοποιούν οι Τράπεζες στις εγκρίσεις πιστωτικών καρτών.

Ούτε εσένα θα σε δεχόταν η chartis, είσαι μεν κάτω από 200 άλογα, αλλά είσαι πολύ νεώτερος από το Γιάννη και cabrio ! thumb

Προτιμάνε πελάτες με γκραν κάσες σαν το δικό μου και στα σπόρ αυτοκίνητα ηλικίες 50 +

Ευχαριστω Πανο! Ηθελα να το δω, ετσι για να ξερω τι ερωτησεις εχει, πως βγαινει το σκορ και τι βγαζω..
Ειμαι στην Εθνικη, οι αλλες δεν καλυπτουν κουκουλα εκτος απο την Interamerican αν θυμαμαι καλα.


Ρε Φανουρι..........σου κανω για Πασοκος????....:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Για να σε τσιτωσω το εβαλα :th_Laie_67-1:

StratosZ4
12-09-11, 10:53
Ωραιο κολπο για να προσελκυσεις καινουριους πελατες και να διωξεις τους υπαρχοντες!!

StratosZ4
12-09-11, 10:54
Ειμαι στην Εθνικη, οι αλλες δεν καλυπτουν κουκουλα εκτος απο την Interamerican αν θυμαμαι καλα.


Φανη, η εθνικη σου καλυπτει κοστος αλλαγης κουκουλας σε περιπτωση σκισιματος για παραβιαση του Ζ4?

fanisk
12-09-11, 10:59
Φανη, η εθνικη σου καλυπτει κοστος αλλαγης κουκουλας σε περιπτωση σκισιματος για παραβιαση του Ζ4?

Ναι Στρατο.

Kostas_1
12-09-11, 11:00
Φανη, η εθνικη σου καλυπτει κοστος αλλαγης κουκουλας σε περιπτωση σκισιματος για παραβιαση του Ζ4?

ΝΑΙ. και γω Εθνικη ειμαι, ακριβως για αυτο το λογο

chrisgiapz3
12-09-11, 11:30
Εμένα στην Εθνική μου είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν μόνο την
απλή ασφάλεια γιατί το z3 μου είναι 10ετίας και αμάξι...
:ranting2::ranting2::ranting2:
και θέλουν και 2 κατοστάρικα το 6μηνο...

StratosZ4
12-09-11, 11:37
Εμένα στην Εθνική μου είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν μόνο την
απλή ασφάλεια γιατί το z3 μου είναι 10ετίας και αμάξι...
:ranting2::ranting2::ranting2:
και θέλουν και 2 κατοστάρικα το 6μηνο...

Σοβαρα?:thumbsdown:

Δυο κατοσταρικα για ασφαλιση στο δικο σου ονομα η στο ονομα του πατερα σου με εσενα δηλωμενο οδηγο ειναι οκ.. Μην ξεχνας οτι εισαι νεος οδηγος...

Stathis
12-09-11, 11:37
ρε γιαννο, αφου ξερεις οτι ολα παρακολουθουνται.
οταν διαβαζουνε οι ανθρωποι οτι βγαινεις τα μεσανυχτα και κανεις πατηματα φορωντας πυτζαμες, τι ασφαλεια να σου κανουνε ρε φιλε?
λογικη η πορτα που εφαγες... :hystericalbs1::hystericalbs1:

chrisgiapz3
12-09-11, 12:37
έτσι είναι στο όνομα του πατέρα μου αλλά κι αυτό με το νέος
οδηγός για πόσο θα ισχύει?
γιατί έχω ακούσει και κάτι τρελά ότι για 5 χρόνια οι
ασφαλιστικές θα με θεωρούν νέο οδηγό... με το αζημείωτο φυσικά!

fanisk
12-09-11, 12:42
έτσι είναι στο όνομα του πατέρα μου αλλά κι αυτό με το νέος
οδηγός για πόσο θα ισχύει?
γιατί έχω ακούσει και κάτι τρελά ότι για 5 χρόνια οι
ασφαλιστικές θα με θεωρούν νέο οδηγό... με το αζημείωτο φυσικά!


Κάθε οδηγός οχήματος που είναι κάτω των 23 ετών (χρονολογικά) ή το δίπλωμά του δεν έχει κλείσει χρόνο από την ημερομηνία έκδοσής του, θεωρείται νέος οδηγός και θα πρέπει να το δηλώσει στην ασφαλιστική του εταιρεία για να πληρώσει το επασφάλιστρο στα ασφάλιστρα αστικής ευθύνης και ιδίων ζημιών.
Σε περίπτωση που συντρέχουν και οι δύο αυτές περιπτώσεις το επασφάλιστρο υπολογίζεται σε αυτή που λήγει νωρίτερα.
Σημείωση : κάποιες ασφαλιστικές εταιρείες επιβαρύνουν με επασφάλιστρο και τους οδηγούς ηλικίας άνω των 70 ετών.

https://www.asfalies-master.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=16

Andreas_E92
12-09-11, 12:46
Άρα εγώ που είμαι 38 χρονών και μου το ασφάλισαν στην chartis κανονικά, πρέπει να βάλω τα κλάμματα γιατί προφανώς θεωρούν το αμάξι για τον πέοντα?

Δεν πειράζει Γιάννη, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές ...

PANOS-E60
12-09-11, 12:52
Άρα εγώ που είμαι 38 χρονών και μου το ασφάλισαν στην chartis κανονικά, πρέπει να βάλω τα κλάμματα γιατί προφανώς θεωρούν το αμάξι για τον πέοντα?

Δεν πειράζει Γιάννη, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές ...

Αλλο πράγμα το 2λιτρο Ε92 και άλλο το 3λιτρο Ζ4, Αντρέα.

Z4 DCT
12-09-11, 13:12
ρε γιαννο, αφου ξερεις οτι ολα παρακολουθουνται.
οταν διαβαζουνε οι ανθρωποι οτι βγαινεις τα μεσανυχτα και κανεις πατηματα φορωντας πυτζαμες, τι ασφαλεια να σου κανουνε ρε φιλε?
λογικη η πορτα που εφαγες... :hystericalbs1::hystericalbs1:

Που να με δούνε και με Το βρακι, εκει να δει.......χαχαχαχα:hystericalbs1:

gnx
12-09-11, 13:28
ΝΑΙ. και γω Εθνικη ειμαι, ακριβως για αυτο το λογο

Η μονη εταιρεια που καλύπτει κουκούλα είναι η Εθνική. Η chartis σε περιπτωση σκισίματος κουκουλας σου δίνει μόνο το 10% του τιμολογίου, και αυτά με μεικτή.

stef
12-09-11, 14:18
αντιμετωπιση ουγκαντας......:thumbsdown::thumbsdown:

Αφού χρεωκοπούμε....λογικότατο... thumb

nikos-Mpacket
12-09-11, 15:06
..............................(ειμαι 38 ................)...........................


Τι λες ρε θηριο εισαι μονο 38,μπραβο σου.:whistle:

Επρεπε να τους στειλεις μια φωτογραφια σου και να δεις που θα σε ασφαλιζαν χωρις προβλημα.
Παντως αν παρακολουθουν τα ποστ σου ειναι σιγουρο οτι και με φωτογραφια δεν θα σε ασφαλιζαν.

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

chrisgiapz3
12-09-11, 16:30
επομένως σ ένα μήνα που κλείνω χρόνο με το δίπλωμα στα
χέρια μου δε θεωρούμε πλέον νέος οδηγός...
επομένως κάναμε μ***κία που κάναμε τώρα την ασφάλεια?

Skyline_IS
12-09-11, 16:38
επομένως σ ένα μήνα που κλείνω χρόνο με το δίπλωμα στα
χέρια μου δε θεωρούμε πλέον νέος οδηγός...
επομένως κάναμε μ***κία που κάναμε τώρα την ασφάλεια?

Νεος οδηγος για την ασφαλεια θεωρεισαι μεχρι τα 23..

fanisk
12-09-11, 16:42
επομένως σ ένα μήνα που κλείνω χρόνο με το δίπλωμα στα
χέρια μου δε θεωρούμε πλέον νέος οδηγός...
επομένως κάναμε μ***κία που κάναμε τώρα την ασφάλεια?

Εισαι "νεος" μεχρι τα 23. Αν το εβγαζες στα 25, υστερα απο 1 χρονο (26) δεν θα ησουν "νεος".

Skyline_IS
12-09-11, 16:45
Εισαι "νεος" μεχρι τα 23. Αν το εβγαζες στα 25, υστερα απο 1 χρονο (26) δεν θα ησουν "νεος".

εντελως πατατα συστημα..
εγω στα 23 θα εχω ηδη 5τια εμπειριας και ο αλλος που βγαζει στα 24 με 0 πειρα ειναι ηδη οκ..

Andreas_E92
12-09-11, 17:23
Αλλο πράγμα το 2λιτρο Ε92 και άλλο το 3λιτρο Ζ4, Αντρέα.

Καλά πλάκα έκανα εννοείται...
Πρώτη φορά πάντως ακούω εταιρεία να μην δέχεται αμάξι για ασφάλιση! Μπράβο τους θα έλεγα, γιατί από το να το δεχτούνε και μετά σε καμιά στραβή (φτου κακά!) να αρχίσουν τις π@π@ριές, καλύτερα να σε διώχνουν από πριν!

PANOS-E60
12-09-11, 17:48
Καλά πλάκα έκανα εννοείται...
Πρώτη φορά πάντως ακούω εταιρεία να μην δέχεται αμάξι για ασφάλιση! Μπράβο τους θα έλεγα, γιατί από το να το δεχτούνε και μετά σε καμιά στραβή (φτου κακά!) να αρχίσουν τις π@π@ριές, καλύτερα να σε διώχνουν από πριν!

Είναι σοβαρή εταιρεία Αντρέα, πράγματι επιλέγουν κινδύνους πριν κάνουν συμβόλαια, το ίδιο κάνουν και στα ακίνητα. Δεν κάνω διαφήμιση, ευχαριστημένος πελάτης τους είμαι τα τελευταία 5 χρόνια.

chrisgiapz3
12-09-11, 18:05
πω πω μεγάλη βλακεία σύστημα... καθαρά για οικονομικούς λόγους το μόνο σίγουρο...

aristent
12-09-11, 18:23
Μετα απο επικοινωνια που ειχα με τον ασφαλιστη μου με ενημερωσε προφορικα οτι......

Στην εταιρεια ch@rtis που ειναι ασφαλισμενο το iq ΔΕΝ δεχονται να μου ασφαλισουν την π@@τσ@ μου,γιατι ΑΚΟΥΣΟΝ,..........Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΕΠΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟΥ (ειναι 38cm και δεν εχω ποτε ατυχημα,ξερετε....ανεπιθυμη ες εγγυμοσυνες,τραυματισμους κολπων,λερωμενες κουρτινες,κλπ.)....αυτο χονδρικα, το μειλ που εστειλαν στον ασφαλιστη μου θα το αναρτησω το βραδυ(μαζι με την φωτο του εργαλειου μου :D ..........ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???!!!........ποσο πρεπει να με φοβουνται για να μην αναλαμβανουν τετοια νεα συμβολαια????


...:whistle: μια μικρη παραποιηση στο αρχικο ποστ γιατι σε πειραξε ο συνονοματος μου!!!:thumbsup:

Eleni
12-09-11, 18:35
Ασε ρε βρηκες εκκλησια να κλεψεις... 150 αλογα κατω :warriorsmiley:

Πανο που μπορουμε να βρουμε αυτο το τεστ να δουμε τι σκορ βγαζουμε?
Αυτο δεν ειναι σωστο, δεν υπαρχει τετοιο συστημα εδω......
Υπαρχουν διαφορετικα κριτηρια στο συστημα..... ηλικια, αν εισαι κατω απο 29 ..... αν εισαι αντρας , γυναικα, δουλεια, αν εχεις πτυχιο - μορφωτικο επιπεδο κλπ.... αν θελεις μπορω να βρω ακριβως ολα τα κριτηρια και να στα στειλω.

Αν το ασφαλησεις στην γυναικα σου..... εδω αν εισαι γυναικα, χωρις ατυχηματα.... ποντους και εισαι πανω απο 29 μεχρι 60 .... πληρωνεις λιγοτερη ασφαλεια................

fanisk
12-09-11, 18:43
Αυτο δεν ειναι σωστο, δεν υπαρχει τετοιο συστημα εδω......
Υπαρχουν διαφορετικα κριτηρια στο συστημα..... ηλικια, αν εισαι κατω απο 29 ..... αν εισαι αντρας , γυναικα, δουλεια, αν εχεις πτυχιο - μορφωτικο επιπεδο κλπ.... αν θελεις μπορω να βρω ακριβως ολα τα κριτηρια και να στα στειλω.

Αν το ασφαλησεις στην γυναικα σου..... εδω αν εισαι γυναικα, χωρις ατυχηματα.... ποντους και εισαι πανω απο 29 μεχρι 60 .... πληρωνεις λιγοτερη ασφαλεια................

Ελενη κανε το κοπο να τα βρεις αν μπορεις :thanks:

Monsta
12-09-11, 19:03
Έχω λιώσει με όλο το δούλεμα που σου ρίχνουνε ρε Γιάννη.

Εν τω μεταξύ όταν είδα το θρεντ σου με το emoticon να ρίχνει μπινελίκια, σκέφτηκα το κλασικό πια ........"Ωχ, άλλο ένα rant thread by Giannis". :hystericalbs1:

jannisa
12-09-11, 19:14
''
Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο επικοινωνια που ειχα με τον ασφαλιστη μου με ενημερωσε προφορικα οτι......

Στην εταιρεια ch@rtis που ειναι ασφαλισμενο το iq ΔΕΝ δεχονται να μου ασφαλισουν την π@@τσ@ μου,γιατι ΑΚΟΥΣΟΝ,..........Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΕΠΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟΥ (ειναι 38cm και δεν εχω ποτε ατυχημα,ξερετε....ανεπιθυμη ες εγγυμοσυνες,τραυματισμους κολπων,λερωμενες κουρτινες,κλπ.)....αυτο χονδρικα, το μειλ που εστειλαν στον ασφαλιστη μου θα το αναρτησω το βραδυ(μαζι με την φωτο του εργαλειου μου ..........ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???!!!........ποσο πρεπει να με φοβουνται για να μην αναλαμβανουν τετοια νεα συμβολαια????
''

Μάλλον φοβήθηκαν μη σου καρφωθεί περίεργα σε κάνα σαμαράκι.

''Απ' τη ζωή στο θάνατο είν' ένα μονοπάτι
κι από τον κ... στο μ.... δυο δάχτυλα και κάτι''

Z-man
13-09-11, 23:25
Επειδη μιλαμε για ασφαλειες ,για αυτη την anytime on line της interamerican τι εχετε ακουσει...?Τι διαφορες εχει απο με κλασσικη ασφαλεια στην interamerican ?Πειτε μου αν αξιζει να την προτιμησει καποιος....

Ptboul
14-09-11, 08:11
Επειδη μιλαμε για ασφαλειες ,για αυτη την anytime on line της interamerican τι εχετε ακουσει...?Τι διαφορες εχει απο με κλασσικη ασφαλεια στην interamerican ?Πειτε μου αν αξιζει να την προτιμησει καποιος....

Πολλοί γνωστοί μου φέτος στράφηκαν στην anytime λόγω χαμηλών ασφάλιστρων. Η καλές τιμές οφείλονται στην απουσία μεσιτικών μιας κ κάνεις online την ασφάλεια του οχήματος με την εταιρία.

Η διαφορά με μία κλασσική ασφάλεια είναι μάλλον ψυχολογική μιας και σε πρακτικό επίπεδο (με την κλασσική ασφάλεια δηλ.) έχεις κάπου να αποτανθείς, έχεις τον ασφαλιστή σου κ σε περίπτωση ατυχήματος έχεις κάποιον να πάρεις κ να μιλήσεις σε προσωπικό επίπεδο και να σε υποστηρίξει.

Κάποια άλλη διαφορά δε γνωρίζω.

Thomelef
14-09-11, 08:38
Πολλοί γνωστοί μου φέτος στράφηκαν στην anytime λόγω χαμηλών ασφάλιστρων. Η καλές τιμές οφείλονται στην απουσία μεσιτικών μιας κ κάνεις online την ασφάλεια του οχήματος με την εταιρία.

Η διαφορά με μία κλασσική ασφάλεια είναι μάλλον ψυχολογική μιας και σε πρακτικό επίπεδο (με την κλασσική ασφάλεια δηλ.) έχεις κάπου να αποτανθείς, έχεις τον ασφαλιστή σου κ σε περίπτωση ατυχήματος έχεις κάποιον να πάρεις κ να μιλήσεις σε προσωπικό επίπεδο και να σε υποστηρίξει.

Κάποια άλλη διαφορά δε γνωρίζω.

ακριβώς...δλδ στην πρώτη στραβή, θα πληρώσεις ένα κάρο λεφτά σε τηλεφωνικούς λογαριασμούς,
και το πιθανότερο είναι να μην βγάλεις άκρη ποτέ, ή αν θές, να μην βρείς ποτέ να μιλήσεις με
κάποιον αρμόδιο για το πρόβλημα σου. αποφεύγετε τέτοιου είδους νταλαβέρια, που είναι
άκρως απρόσωπα...να έχεις και κάποιον να δείρεις βρε αδερφέ αν χρειαστεί...δεν είναι
για να σπάμε τα τηλέφωνα μας απο τα νεύρα μας τέτοιες εποχές που κάνουμε το σκατό μας
παξιμάδι!!!:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
14-09-11, 08:47
Ελαβα την επισημη απαντηση...............



''Δεν γινεται να καλυψουμε το εν λογο οχημα λογο του οτι ο κατοχος Δεν εχει εμπειρια απο αλλο αμαξι ηψηλων επιδοσεων και ως εκ τουτου δεν πληρει τισ προυποθεσεις ασφαλειας''.....μιλαμε για τρελο χωσιμο........με πηραν ειδηση οτι ειμαι κουλομαρια......:hystericalbs1:



Χεστικαμε.....δωσαμε τα 1050ε μας στην ΑΧΑ και μας το ασφαλισε μια χαρα.......




OFF TOPIC.....εχθες το απογευμα που το ξεκαπνισα λιγο πανω κατω στα διυλιστηρια θα μου κανετε και παρατηρηση??? η θα μου βγαζατε και το μικρο απο την ασφαλιση???......α ρε κγκουρομουρηδες

Thomelef
14-09-11, 08:52
Ελαβα την επισημη απαντηση...............



''Δεν γινεται να καλυψουμε το εν λογο οχημα λογο του οτι ο κατοχος Δεν εχει εμπειρια απο αλλο αμαξι ηψηλων επιδοσεων και ως εκ τουτου δεν πληρει τισ προυποθεσεις ασφαλειας''.....μιλαμε για τρελο χωσιμο........με πηραν ειδηση οτι ειμαι κουλομαρια......:hystericalbs1:



Χεστικαμε.....δωσαμε τα 1050ε μας στην ΑΧΑ και μας το ασφαλισε μια χαρα.......




OFF TOPIC.....εχθες το απογευμα που το ξεκαπνισα λιγο πανω κατω στα διυλιστηρια θα μου κανετε και παρατηρηση??? η θα μου βγαζατε και το μικρο απο την ασφαλιση???......α ρε κγκουρομουρηδες

γιάννη?????!!!!!πείρες πινακίδες πίσω πουλάκι μου???

Z4 DCT
14-09-11, 08:53
γιάννη?????!!!!!πείρες πινακίδες πίσω πουλάκι μου???

:whistle::whistle::whistle: κανονικοτατα.....

Monsta
14-09-11, 12:23
Ελαβα την επισημη απαντηση...............

''Δεν γινεται να καλυψουμε το εν λογο οχημα λογο του οτι ο κατοχος Δεν εχει εμπειρια απο αλλο αμαξι ηψηλων επιδοσεων και ως εκ τουτου δεν πληρει τισ προυποθεσεις ασφαλειας''




Λες και όταν αποκτήσεις εμπειρία θα γύρναγες ποτέ ξανά σ αυτούς. Τι λαλάκες θεέ μου......αυτοί πρέπει να μπούνε στη λίστα των ''Top 10 tips for losing customers''. :thumbsdown::thumbsdown: