PDA

Επιστροφή στο Forum : απορια με τα πισω παραθυρα



georgebmw
11-09-11, 22:21
καλησπερα συνφορομιτες σαν νεο μελος θα ηθελα να κανω μια ερωτησει.εχω μια μπεμπα 46αρα κουπε 03 κ εχω την εξης απορια.κλειδωνο το αμαξη κ οταν ξεκλειδωνο κραταω πατιμενο το κουμπι κ κατεβενουν τα τζαμια ανοιγουν τα πισω κ η οροφη.οταν κλειδωνο κ κανω το ιδιο ολα κλεινουν εκτος απο τα πισω τζαμια γιατι συμβενει αυτο.δεκτες ολες οι γνωμες.γινετε να τα κανω να δουλεψουν?ευχαριστω

m-power_01
11-09-11, 22:31
καλησπερα συνφορομιτες σαν νεο μελος θα ηθελα να κανω μια ερωτησει.εχω μια μπεμπα 46αρα κουπε 03 κ εχω την εξης απορια.κλειδωνο το αμαξη κ οταν ξεκλειδωνο κραταω πατιμενο το κουμπι κ κατεβενουν τα τζαμια ανοιγουν τα πισω κ η οροφη.οταν κλειδωνο κ κανω το ιδιο ολα κλεινουν εκτος απο τα πισω τζαμια γιατι συμβενει αυτο.δεκτες ολες οι γνωμες.γινετε να τα κανω να δουλεψουν?ευχαριστω

Γιατί έτσι είναι... δεν έχεις κάποιο πρόβλημα! Αν θες να τα κλείσεις όλα μπορείς να βάλεις το κλειδί στην κλειδαριά να κλειδώσεις και να το κρατήσεις στριμμένο, τότε θα κλείσουν

georgebmw
12-09-11, 19:22
σημερα περασα κτεο ολα καλα αλλα η αναρτηση μου θελει αλαγει γιατι καπος μου φαινεται οτι σεικονετε λιγο στη στροφη στο κτεο ομως η ιδια μετρηση 74 με 76 πριν 2χρονια τα ιδια κ σημερα μηπος τα μηχανιματα που εχουν ειναι της πλακας?

nikos ///M
12-09-11, 19:34
Γιατί έτσι είναι... δεν έχεις κάποιο πρόβλημα! Αν θες να τα κλείσεις όλα μπορείς να βάλεις το κλειδί στην κλειδαριά να κλειδώσεις και να το κρατήσεις στριμμένο, τότε θα κλείσουν

απολυτα σωστος!

zgouriazmenos
12-09-11, 20:07
Γίνεται να κλείνουν και τα πίσω με το κλειδί. Θέλει προγραματισμό όμως. Απο το εργοστάσιο δεν το έχουν σαν "ασφάλεια" γιατί σε αντίθεση με τα μπροστά, αν βρούν εμπόδιο κατά το κλείσιμο δε σταματάνε.

nikos valvetronic
12-09-11, 21:14
σημερα περασα κτεο ολα καλα αλλα η αναρτηση μου θελει αλαγει γιατι καπος μου φαινεται οτι σεικονετε λιγο στη στροφη στο κτεο ομως η ιδια μετρηση 74 με 76 πριν 2χρονια τα ιδια κ σημερα μηπος τα μηχανιματα που εχουν ειναι της πλακας?

Η μια περιπτωση ειναι αυτη που λες και η αλλη ειναι οτι μαλλον δεν το διπλωνεις πολυ και δεν ζοριζεται η αναρτηση σου!!!

georgebmw
12-09-11, 21:21
Η μια περιπτωση ειναι αυτη που λες και η αλλη ειναι οτι μαλλον δεν το διπλωνεις πολυ και δεν ζοριζεται η αναρτηση σου!!!

ποιος εγω???!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: εγραψες τωρα..ο θεος με αδικησε που μου εδωσε ενα 316 με 115 ψωφια πονυ..δεν πειραζει θα γυρισει οτροχος κ θα ντριφταρι κ οφτωχος..κ μην ξεχνας ερχεται χειμωνας προς καλο μου κ θα εχουμε βροχες...

m-power_01
12-09-11, 21:58
Γίνεται να κλείνουν και τα πίσω με το κλειδί. Θέλει προγραματισμό όμως. Απο το εργοστάσιο δεν το έχουν σαν "ασφάλεια" γιατί σε αντίθεση με τα μπροστά, αν βρούν εμπόδιο κατά το κλείσιμο δε σταματάνε.

όσο και αν έψαξα στο gt1 δεν βρήκα τέτοια επιλογή! είσαι σίγουρος για αυτό που λες?

mormon
13-09-11, 08:03
σπυρο πρεπει να γινεται!
οταν το αμαξι μου ηταν 316 ανοιγοκλειναν κ τα πισω με το κουμπι!
μολις το εκανα 30αρι και αδειασε ο εγκεφαλος και ξαναπρογραμματιστηκε
ανοιγουν τα πισω αλλα δεν κλεινουν με το κουμπι!

zgouriazmenos
13-09-11, 10:00
όσο και αν έψαξα στο gt1 δεν βρήκα τέτοια επιλογή! είσαι σίγουρος για αυτό που λες?

Ναι γιατί το έκανα στο δικό μου με το BMW Scanner 1.4 που έχω!

m-power_01
13-09-11, 11:43
οοουπς ξανά ψάξιμο! Ευχαριστώ

georgebmw
13-09-11, 13:15
τελικα γινετε κατι με τα παραθυρα η ειναι κ αυτο ενα ελατωμα της bmw?γιατι να ειναι ετσι ομως?ακομα κ οταν ειμαι μεσα κ παταω τον διακοπτη να κλεισουν αυτοματα δεν κλεινουν ενω ανοιγουν αυτοματα..γιατι αυτο??μηπως θελει τον συνηθισμενο προγραμματισμο 3φορες ταυτοχρονα ανοιξε κλεισε κ τα 2?τι αλλο δεν ξερω ας βοηθειση κανεις.....

βασιληςe46
18-06-14, 23:24
καλησπερα εχω και εγω το ιδιο προβλημα εμενα εκλειναν και ανοιγαν με το κουμι αλλα ξαφνικα εμεινα απο μπαταρια και τωρα μονο ανοιγουν

andreas_R
20-06-14, 09:30
Το δοκιμασα σημερα και δουλευουν κανονικα.
Παραθυρα μπρος πισω και ηλιοοροφη.
Αυτο με την μπαταρια δε ξερω εαν παιζει καποιο ρολο,
μιας και εχω αλλαξει και μπαταρια και δυναμο.

big-mac
23-06-14, 00:26
και εμενα δεν εκλειναν τα πισω απο τοτε που το εφερα απο Γερμανια, εβαλα ομως συναγερμο και κλεινουν ΟΛΑ. Ομως αν προσπαθησω με το κουμπι του κλειδιου, παλι παραμενουν ανοικτα τα πισω.....................

Bazil Van Sinner
23-06-14, 08:33
Ομως αν προσπαθησω με το κουμπι του κλειδιου, παλι παραμενουν ανοικτα τα πισω.....................

Και σε μένα συμβαινει αυτο.:ranting2:

D.harrys
23-06-14, 11:15
σε έμενα ανοιγοκλείνουν όλα κανονικά απο το κουμπί του κλειδιού

wheelman
23-06-14, 17:35
σε έμενα ανοιγοκλείνουν όλα κανονικά απο το κουμπί του κλειδιού
έχεις sdn εσύ ρε για αυτό. Τα παιδιά έχουν coupe

trifonas
23-06-14, 18:02
Και μενα τα πισω εμεναν ανοικτα. 320ci 2003.

katsaraios
30-06-14, 15:14
Υποτιθεται για λογους ασφαλειας μενουν ανοιχτα τα πισω οταν κλειδωνουμε με το μπουτον.