PDA

Επιστροφή στο Forum : κλοπή X5



tery
11-09-11, 12:43
Tην Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου εκλάπει το X5 μου χρώματος μπλέ απο βόρεια προάστια με τελευταία ψηφία πινακίδας --- --42. Κάποιοι λένε ότι τα ανεβάζουν βόρεια Ελλάδα ίσως και βορειότερα θα έλεγα. Αν δείτε κάτι ........

Leonidas_E39
11-09-11, 12:44
Ημαρτον αυτοι δεν εχουν τσιπα πανω τους. Με το καλο να το βρεις φιλε μου.

Kostas_1
11-09-11, 12:45
Πολλες κλοπες σε ακριβα αυτοκινητα τελευταια. Εχουν αποθρασυνθεί

tery
11-09-11, 12:50
και μάλιστα μέσα απο κλειστό γκαράζ.

paganis
11-09-11, 12:57
η αληθεια ειναι οτι, καποιους ιδιοκτητες πολυτελων αυτοκινητων,,,τους βολευει αυτη η κατασταση! στην αδυναμια τους να πουλησουν το οχημα τους...μια εικονικη κλοπη(την οποια πληρωνουν κιολας..λες και δεν θα βγαλει ενα σωρο λεφτα, ο κλεφτης απο τα ανταλλακτικα)..φανταζει η καλυτερη λυση! δεν αναφερομαι στην δικη σου περιπτωση..και ελπιζω να μην παρεξηγηθω.. ευχομαι λοιπον...να βρεθει το αμαξι..και να ειναι και σε αριστη κατασταση...

tery
11-09-11, 13:12
δε νομίζω να αρέσει σε κανένα να χάνει το αμάξι του και ένα σωρό χρήματα. Αν όμως υπάρχει κάποιος που πιθανόν να βολευτεί απο τη κλοπή του Χ5 του θα πρόκειται για κάποιον που δεν το αγόρασε προσωπικά ίσως του το έκαναν δώρο και δεν μπορούσε να το συντηρεί. Το αμάξι μου είναι πολύ καλά ασφαλισμένο, όμως δεν είναι το θέμα να πάρω τα χρήματα που θα μου δώσει η ασφάλεια. Κάποιος που χάνει ένα x5 μόνο με ένα x5 μπορεί να το αντικαταστήσει γιατί απλά δεν είναι κανένα άλλο αμάξι σαν κι αυτό!

paganis
11-09-11, 13:22
δε νομίζω να αρέσει σε κανένα να χάνει το αμάξι του και ένα σωρό χρήματα. Αν όμως υπάρχει κάποιος που πιθανόν να βολευτεί απο τη κλοπή του Χ5 του θα πρόκειται για κάποιον που δεν το αγόρασε προσωπικά ίσως του το έκαναν δώρο και δεν μπορούσε να το συντηρεί. Το αμάξι μου είναι πολύ καλά ασφαλισμένο, όμως δεν είναι το θέμα να πάρω τα χρήματα που θα μου δώσει η ασφάλεια. Κάποιος που χάνει ένα x5 μόνο με ένα x5 μπορεί να το αντικαταστήσει γιατί απλά δεν είναι κανένα άλλο αμάξι σαν κι αυτό!

δεν μιλησα προσωπικα για σενα...αλλωστε δεν σε ξερω...αναφερθηκα ομως σε περιπτωσεις που γνωριζω! εχθες εμαθα...για ακομα μια περιπτωση..για οχημα ακριβοτερο απο χ5..που αν το πουλαγε..δεν θα επιανε τα λεφτα της ασφαλιστικης...και το κυριοτερο...δεν θα το αγοραζε κανεις...ή τουλαχιστον θα περιμενε κανα χρονο!

Z4 DCT
11-09-11, 13:24
και μάλιστα μέσα απο κλειστό γκαράζ.

Δε μας λες καμια λεπτομερια για να ξερουμε απο που να φυλαχθουμε????.......εστω και με πμ....αν δεν θες εδω

tery
11-09-11, 14:11
Απλά κατέβηκα να φύγω για δουλειές και η θέση ήταν άδεια. ΤΟ ΣΟΚ! απο την αστυνομία είπαν οτι τα κλέβουν με φορητό εγκέφαλο (σε βαλιτσάκι) και σπάνει τους κωδικούς του immobilizer. Τι να πω........

S8N
11-09-11, 14:12
Πες μας τι μοντέλο είναι (χρονολογία κατασκευής), κυβικά και κανενα χαρακτηριστικό γνώρισμα. Έχω καλό φίλο διοικητή στη ΔΙΑΣ.

tery
11-09-11, 14:13
δεν μιλησα προσωπικα για σενα...αλλωστε δεν σε ξερω...αναφερθηκα ομως σε περιπτωσεις που γνωριζω! εχθες εμαθα...για ακομα μια περιπτωση..για οχημα ακριβοτερο απο χ5..που αν το πουλαγε..δεν θα επιανε τα λεφτα της ασφαλιστικης...και το κυριοτερο...δεν θα το αγοραζε κανεις...ή τουλαχιστον θα περιμενε κανα χρονο!

μόνο για λεφτά μιλάς. Μάλλον δεν κατάλαβες.....

tery
11-09-11, 14:18
μόνο για λεφτά μιλάς. Μάλλον δεν κατάλαβες.....

StratosZ4
11-09-11, 16:37
Αντε παλι!!!
Tery σου ευχομαι να βρεθει το αυτοκινητο σου. Κατι πρεπει να γινει επιτελους με αυτη την κατασταση....:ranting2::ranting2::ranting 2:

aristent
11-09-11, 16:45
:no::sad: κριμα φιλε μου,πριν λιγες μερες ειχαμε περιπτωση με Χ6....https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=9752&highlight=%EA%EB%EF%F0%E7
....καλη τυχη και καλα ξεμπερδεματα με την ασφαλιστικη.....

διαβασε εδω ενα ενδιαφερων για την περιπτωση σου θρεντ:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=9615&highlight=%EA%EB%EF%F0%E5%F2

....ξερω οτι θα σου κανει την καρδια περιβολι,....αλλα αυτη ειναι η αληθεια....

tery
11-09-11, 22:21
γιατί με λέτε όλοι "φίλε μου" δεν είμαι γένους αρσενικού, σας ευχαριστώ πάντως για τη συμπαράσταση!

Stunt Mike
11-09-11, 22:31
γιατί με λέτε όλοι "φίλε μου" δεν είμαι γένους αρσενικού, σας ευχαριστώ πάντως για τη συμπαράσταση!

εε αυτο δεν το περιμεναμε!!!χαχαχαχα!!Καλω ηρθες στο φορουμthumb

Dr. Yamastura
11-09-11, 22:43
εε αυτο δεν το περιμεναμε!!!χαχαχαχα!!Καλω ηρθες στο φορουμthumb
Αμέσως εσύ,μη χάσεις!!!:hystericalbs1:

tery
11-09-11, 22:45
ευχαριστώ!

Dr. Yamastura
11-09-11, 22:49
Σου ευχόμαστε ολόψυχα να το βρεις ή σε αντίθετη περίπτωση να αποζημιωθεις
καλά....
Καλως ήρθες και από εμενα...

Panos 316T
11-09-11, 23:04
Οι πιθανοτητες να βρεθει ειναι σχεδον μηδαμινες ...
Πλεον το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να λαβεις καλυτερα μετρα ασφαλειας για το επομενο αυτοκινητο.

fanisk
11-09-11, 23:13
Και αλλη κλοπη? Τι γινεται ρε γαμωτο πια..
Να πατε στα Mercedes, αφηστε ησυχα τα BMW :th_Laie_67-1:

Διαβασε εδω https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=9752&highlight=%EA%EB%EF%F0%E7 για μερικα tips, καλη τυχη με την ασφαλιστικη και το επομενο οχημα σου..

Stunt Mike
11-09-11, 23:22
Σου ευχόμαστε ολόψυχα να το βρεις ή σε αντίθετη περίπτωση να αποζημιωθεις
καλά....
Καλως ήρθες και από εμενα...

Ουτε εσυ εχασες ευκαιρια εεεε???:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Dr. Yamastura
11-09-11, 23:24
Mε κόλλησες βδελυρε ντρίφτερ!!
Σόρρυ για το οφ τοπικ...

trueno
11-09-11, 23:25
Μπορεις να μας πεις πως μπηκαν στο κλειστό γκαράζ?????

Stunt Mike
11-09-11, 23:29
Mε κόλλησες βδελυρε ντρίφτερ!!
Σόρρυ για το οφ τοπικ...

Ασε τα αυτα!!Εσυ συγκεντρωσου στον αγωνα του Σαββ/κου τωρα!!Η ομαδα σου περιμενει αποτελεσματα!!
Sorry για το off topicthumb

aristent
12-09-11, 07:04
γιατί με λέτε όλοι "φίλε μου" δεν είμαι γένους αρσενικού, σας ευχαριστώ πάντως για τη συμπαράσταση!

...εμενα βλεπει η γυναικα μου τι γραφω,και ....καταλαβαινεις...https://www.myself.gr/files/Image/Products/Fashion/shoes/sandalia/2011/iounios/resized/300x244_5_300_244.jpg

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:


Tην Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου εκλάπει το X5 μου χρώματος μπλέ απο βόρεια προάστια με τελευταία ψηφία πινακίδας --- --42. Κάποιοι λένε ότι τα ανεβάζουν βόρεια Ελλάδα ίσως και βορειότερα θα έλεγα. Αν δείτε κάτι ........

.....:think: βορεια προαστια ε?
....:shok: δεν το ειχαμε προσεξει αυτο!!!!
...εκει μαλιστα!!!!....,αν και ειμαι απο επαρχια,ξερω οτι πολλες κυριες/δεσποινιδες οδηγουν τα τεραστια Χ5/Χ6 τους,αλλα δεν τον εκανα τον συνειρμο αυτο.:thumbsup:


αλλα ,γραψε και εσυ κανενα αλλο nickname!!! tery μας πηγε το μυαλο στον Terry Grant - Stunt Driver!!!!:thumbsup:

εκτος εαν ειναι tery=ταιρι στα ελληνικα.thumb


ενταξη?...ελπιζω να μην παρεξηγεις το χιουμορ μου.:thumbsup:

:viannen_01: :viannen_01: :viannen_01:

Z4 DCT
12-09-11, 07:07
Δε μας λες καμια λεπτομερια για να ξερουμε απο που να φυλαχθουμε????.......εστω και με πμ....αν δεν θες εδω

Ενα up μπας και μαθουμε πως το κανουν τα λαμογια......

ΛευτερηςΜ3
12-09-11, 08:32
Μακαρι να βρεθει κατι..εαν ακουσεις τιποτα ενημερωσε μας παντως μηπως και βρεθει και κανενος αλλου.(το δικο μου πχ)

tery
13-09-11, 23:25
τελικά με κάνατε να γελάσω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

nikos1400
14-09-11, 04:44
ειναι γνωστο παντως (απο αλβανικες...πηγες) παιδια οτι στην αλβανια κυκλοφορουν κλεμμενα απο Ελλαδα αυτοκινητα.

"νομιμοποιηση" αλβανικη...


τωρα τι μπορει να κανει καποιος γι'αυτο, internationally...
δεν εχω ιδεα