PDA

Επιστροφή στο Forum : Reprofiling εκκεντροφόρων



Aviator
23-01-10, 10:56
Σας παραθέτω (επισυναπτόμενο αρχείο .pdf) άρθρο που δημοσιεύθηκε στο POWER TECHNIQUES Ιουνίου 2002 με συντάκτη τον κ. Γιώργο Φονσό.

Πιστευω οτι στο συγκεκριμένο άρθρο παρέχεται άρτια και διεξοδική ενημέρωση περί του θέματος του thread.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Σε περίπτωση όπου η συγκεκριμένη αναδημοσιευση δημιουργεί οποιοδήποτε "θέμα" σχετικά με πνευματικά διακιώματα, η διαχείριση του forum παρακαλέιται να ανακαλέσει ή διαγράψει το συγκεκριμένο post αν κρίνει οτι δημιουργέι πρόβλημα ή της ζητηθεί κάτι τέτοιο απο τον συντάκτη ή το περιοδικό.

ΔημήτρηςΜ3
23-01-10, 11:05
kαλο!!!
ποιος κανει reprofiling στην Αθηνα-Θεσ/νικη
εχει κανει καποιος στα εκκεντρα αυτη τη διαδικασια?

patriNOS
23-01-10, 11:14
kαλο!!!
ποιος κανει reprofiling στην Αθηνα-Θεσ/νικη
εχει κανει καποιος στα εκκεντρα αυτη τη διαδικασια?

αν επιτρεμεται να αναφερθει ονομα εδω δεν εχω προβλημα να πω για αθηνα.. ποντιος εχεις πμ με ονοματα για αθηνα αν χρειαστεις τηλεφωνα και πληροφοριες πες να σου στειλω.. για σαλλονικα ξερω καποιον οταν εφτιαχνα της μηχανες που επαιρνα πραγματα απο αυτον αλλα δεν ξερω αν ασχολειται με αυτοκινητα μιας και οτι θελεις για αμαξι συμφαιρει να το παρεις απο αθηνα λογω αποστασης απο εμας.

ΔημήτρηςΜ3
23-01-10, 11:18
:thanks:
αλλα εχει κανει καποιος κατι τετοιο τι προβληματα μπορει να συναντισεις
μετα! απλα ρωταω!

patriNOS
23-01-10, 11:20
:thanks:
αλλα εχει κανει καποιος κατι τετοιο τι προβληματα μπορει να συναντισεις
μετα! απλα ρωταω!

το εχουν κανει αρκετοι και δεν εχει συναντησει κανεις προβλημα απο αυτους που το εκαναν με τον σωστο τροπο στο σωστο μερος

NickE60
23-01-10, 11:32
Πάρα πολύ χρήσιμο θέμα. Λύνονται και οι σχετικές απορίες... Reprofiling λοιπόν!

NickE60
23-01-10, 11:35
το εχουν κανει αρκετοι και δεν εχει συναντησει κανεις προβλημα απο αυτους που το εκαναν με τον σωστο τροπο στο σωστο μερος

Πολύ σωστά! Ξέρω 330 που τους έχει 3+ χρόνια και δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα ...και με χρήση πάρα πολύ "άγρια"! thumb

ankor
23-01-10, 11:55
Πολλοι το κανουν χωριs κανενα απολυτωs προβλημα.Στο συννημενο αναφερεται ο ειδικοτεροs oλων κατα την γνωμη μου.ΟΜΩΣ....χωριs να "κατεβει"καπακι και σκληροτερα ελατηρια βαλβιδων δεν υπαρχει η επιθυμητη αποδοση.Μεγαλη προσοχη θελει ποσο θα "κατεβει" το καπακι οπωs και επισηs τι βυθιση θα εχουν.Υπαρχουν καποιοι που τουs εχουν και δουλευουν ψιλα σε στροφεs.Mια μεση λυση ειναι να δουλευουν απο τιs 4.500 με 5.000 χιλ.στρ.και πανω για να φανει η διαφορα και σιγουρα θα φανει.

Apostolos
23-01-10, 11:58
Μπραβο φιλαρακι, εξαιρετικο το αρθρο σου και πολυ χρησιμο, λυνει πληθωρα αποριων μου ;)