PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36] 328 drift project



Σελίδες : [1] 2

Stunt Mike
09-09-11, 23:40
Εδω και λιγο καιρο καποιοι συναδελφοι με παρεσυραν στον κολασμενο δρομο του Drift...ονοματα δεν λεμε,οικογενειες δεν θιγουμεthumb .....Κι ενω ξεκινησαμε ν'αλωνιζουμε δρομους(χροοοονια τωρα!) και πιστες για χαβαλε,ξεκινησε ο ακατανομαστος Dr και το πηρε πιο σοβαρα το θεμα με αποτελεσμα να με παρασυρει κι εμενα στις ακολασιες του:warriorsmiley:
Τ'αμαξι υπηρχε ηδη εδω και 7 χρονια στα χερια μου,328 Ε36 coupe,ορεξη μπολικη,τα χερια μας ''πιανουνε'' λιγο οποτε ο μονος περιορισμος ειναι το χρημα....Η βαση λοιπον καλη,ειχα βαλει και διαφορικο Quaife πριν 2 χρονια,οποτε ξεκινησα να μπαινω στην πιστα...Πρωτο πραγμα που χρειαστηκε αλλαγη,ηταν η αναρτηση.Μια D2 Racing Drift Spec μπηκε και ρυθμιστηκε με γνωμονα τους ντριφταδικους προσανατολισμους μου.Υστερα 2 αντιστρεπτικες 28mm-21mm,Racing Dynamics μπροστα-H&R πισω μπηκαν κι εκαναν τ'αμαξι ''τραπεζι''!Μπαρες θολων μπρος-πισω απαραιτητες αλλα κι επειδη το εργοστασιακο 3.15 βημα του διαφορικου μου'πεφτε μακρυ,εβαλα κορωνοπηνιο 45:13 απο 520 Ε34 δλδ 3.46!Πλεον τ'αμαξι επαιζε 2ες-3ες σε καθε ειδους οδοστρωμα,αλλα παρεμενε και βολταδικο....

Stunt Mike
09-09-11, 23:49
Καποια στιγμη(συντομα δλδ) αποφασισα οτι τ'αμαξι δεν μπορει να'χει διττο χαρακτηρα αν θες ν'ασχοληθεις σοβαρα με το αθλημα και ακολουθωντας το παραδειγμα του Dr αρχισα να το γδυνω απ'το περιττο βαρος.Πρωτο εφυγε το σαλονι Μ που'χα και μπηκαν αυτα τα πολυ ομορφα Momo,ειναι ιδιο χρωμα αλλα του οδηγου εχει πολυ καλυτερη στηριξη.Ακουλουθησαν οι επενδυσεις του πισω μερους καθως και η κεντρικη κονσολα για να δεχτει το υδραυλικο χειροφρενο

Dr. Yamastura
09-09-11, 23:53
Ναι,Ναι ,και η συνέχεια??!!thumb
Άντε τελείωνε και βουρ για events-shows και αγώνες!!!!
Το ακούς και'συ Νικολάκι???!!:thumbsup:

nikos1400
09-09-11, 23:56
:thumbsup:

Dr. Yamastura
09-09-11, 23:59
Άντε και εσύ Νίκο!!
Αλλον εννοουσα!!:th_Laie_67-1:

nikos1400
10-09-11, 00:05
Δεν πειραζει, ας τα φτιαξουμε τα αυτοκινητα ολοι οι Νικοι,
Μιχαληδες, Αντωνηδες, Γιωργηδες, ολοι !!
:thumbsup:

Stunt Mike
10-09-11, 00:10
Υστερα απο μερικες φορες προπονησεων στην πιστα κι αφου παρακολουθησα και συζητησα με αρκετο κοσμο στο χωρο του Ελληνικου Drift,αποφασισα να ετοιμασω ενα αυτοκινητο που θα μπορουσε να μ'ευχαριστει και να με κανει να χαμογελω καθε φορα που τ'οδηγω εντος κι εκτος πιστας αλλα και να κανω πραγματικοτητα ενα ονειρο χρονων:Να συμμετασχω εστω και περιστασιακα(ειπαμε ειναι περιορισμενοι οι ποροι) σε αγωνες Drift.Δυστυχως το μοτερ του 328 ηταν οριακο αν θες να παιξεις σοβαρα με τα μεγαλα παιδιαthumb
Λυση 1η
αλλαγη μοτερ με αυτο ενος Μ3,επεσε στο τραπεζι των διαπραγματευσεων αλλα και παλι θα'ταν οριακο αν στο μελλον ασχολουμουν πολυ σοβαρα με το αθλημα καθοτι ο ανταγωνισμος σε μεγαλο ποσοστο ειναι τουρμπατος και πανω απο 400hp!Αρα μελλοντικα παλι θα εμπαινα σε περιπετειες βελτιωσης του Μ3
Λυση 2η
Η βελτιωση του δικου μου μοτερ
Ατμοσφαιρικα αντε να παιζει κοντα στο Μ3 οποτε δεν μας εκανε και το κοστος ηταν απαγορευτικο οποτε η λυση ηταν μια!Τουρμπισμα!
Μεσα σε 3 μηνες εκανα ερευνα αγορας,μελετη του ολου project και με τη βοηθεια ενος φιλου μηχανολογου που ασχολειται ενεργα με το αντικειμενο,συγκεντρωσαμε οσα χρειαζομασταν....

Stunt Mike
10-09-11, 00:39
Σκοπος ηταν τ'αμαξι να παρει 40-60% πανω σε δυναμη/ροπη για αρχη και με κλειστο μοτερ αλλα και το budget να μην ξεπερασει τα 3000 ευρω....Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολο το τουρμπισμα οσο ακουγεται.....Αγοραστηκαν λοιπον intercooler,ψυγειο λαδιου,δοχειο αναθυμιασεων,Garrett GT30-76 με A/R εισαγωγης 63-εξαγωγης 70(περιπου μεχρι 500hp),σκαστρα Greddy typeS,external Tial 38mm,downpipe και εξατμιση 76mm μ'ενα μόνο τελικο καζανι Ποπαυ,πολλαπλη εξαγωγης custom στον Καρρα,τρομπα βενζινης Wallbro 255lt/h και μπεκ απο Fiat Coupe 370cc.Επειδη τα Ε36 πασχουν απο υπερθερμανση αλλα και καθοτι η τουρμπινα αυτη ειναι και υδροψυκτη,φτιαχνουμε το δικο μου ψυγειο με αλουμινενια καπακια και δοχειο διαστολης.
Φυσικα το ελαφρωμα συνεχιζεται με αφαιρεση του κλιματισμου,αεροσακων,ζωνω ν και της μισης μοκετας(ενα κομματι της παραμενει για να κραταει τη ζεστη μακρια απο μενα)...Παραμενει η επενδυση του ουρανου και ολο το ταμπλω γιατι ετσι μ'αρεσει ;)
Δυστυχως τα νεα μας ηρθαν ασχημα στο θεμα του προγραμματισμου ωστε να δουλεψουν σωστα ολα αυτα...Ο εγκεφαλος του 328 προγραμματιζεται αλλα μεχρι 0.5bar λογω του οτι το AFM μετα μπερδευεται και στελνει λαθος εντολες ριψοκινδυνευοντας την αξιοπιστια του project.Αυτο βεβαια για χρηση Drift μονο οπου το λιωνουμε 20-30 λεπτα συνεχομενα στην προπονηση.Για δρομο θα μπορουσα να δουλεψω και μεχρι 0.7-0.8bar για μερικα ανοιγματα.Η λυση ειναι ο αγραφος εγκεφαλος(ολοι μας ειπαν ν'αποφυγουμε τον παραλληλο) αλλα και παλι τα πιστονια του 328 δεν αντεχουν τοσο σκισιμο με πανω απο 0.5bar πιεση οποτε παλι στην αρχη ερχομαστε ή ανεβαζουμε το κοστος +3000 με πιστονια,φλαντζες,ARP βιδες+εγκεφαλο+προγραμματι σμο).Ενας προγραμματιστης μονο ειπε οτι φτιαχνει τον δικο μου εγκεφαλο με εξτρα μετατροπες στην πλεξουδα να διαβασει μεχρι 1.0bar πιεση αλλα και παλι μαζι με πιστονια θελουμε εξτρα 2000 ευρω...Οποτε αυτη τη στιγμη ειτε θα μεινουμε στη λυση κλειστο μοτερ με 0.5 πιεση(περιπου 270-300hp),ειτε πιστονια+προγραμματισμο.... υτη τη βδομαδα θα'χουμε καταληξει αφου ψαχνουμε λιγο τις τιμες στην αγορα για πιστονια...Θα δειξει....
Το τελικο σταδιο θα'ναι φυσικα το roll cage(θα γινει βιδωτο) αφου χωρις αυτο δεν μπορω να τρεξω σε Drift wars ή DCG παρα μονο σε drift show...Ελπιζω συντομα να'χω καλα νεα για την πορεια προγραμματισμου του Drift project μου!

Stunt Mike
10-09-11, 00:43
Ναι,Ναι ,και η συνέχεια??!!thumb
Άντε τελείωνε και βουρ για events-shows και αγώνες!!!!
Το ακούς και'συ Νικολάκι???!!:thumbsup:

Με παρεσυρε το ρεμααααα! :thanks:
https://youtu.be/yi0IxXO2ay0

Θα δωσουμε πονο φιλαρακι!!!

Panos 316T
10-09-11, 00:57
Μιχαλη μπραβο για το εγχειρημα σου και με το καλο να βγει οπως το θες!

Υγ:αυτο με το παραλληλο δεν το καταλαβα...

Stunt Mike
10-09-11, 01:09
Μιχαλη μπραβο για το εγχειρημα σου και με το καλο να βγει οπως το θες!

Υγ:αυτο με το παραλληλο δεν το καταλαβα...

Ευχαριστω φιλε!Αντε να μας κανεις και παρεα στην πιστα συντομα ρε!!
3 απ'τους πιο γνωστους προγραμματιστες μου ειπαν να αποφυγω τον παραλληλο εγκεφαλο σαν πιο φτηνη λυση και να παρω αγραφο ή να προγραμματισω τον δικο μου....Δεν ξερω γιατι το ειπαν,καθε αμαξι εχει τις ιδιαιτεροτητες του...

mk52
10-09-11, 05:14
Ευχαριστω φιλε!Αντε να μας κανεις και παρεα στην πιστα συντομα ρε!!
3 απ'τους πιο γνωστους προγραμματιστες μου ειπαν να αποφυγω τον παραλληλο εγκεφαλο σαν πιο φτηνη λυση και να παρω αγραφο ή να προγραμματισω τον δικο μου....Δεν ξερω γιατι το ειπαν,καθε αμαξι εχει τις ιδιαιτεροτητες του...

με 0,5 bar με αυτην την τουρμπινα εισαι για πλακα 300 και 40+ κιλα ροπη...thumb

kplc16
10-09-11, 05:42
ξαναβαλε το κλιματιστικο.

ziaba
10-09-11, 07:16
mike συγχαρητήρια γία το project
αλλά γιατί να δώσεις 2000 ευρω γία pistons κ κοντά αλλά τόσα γία άγραφο κ μην βάλεις έναν s50 κ να μην τον τουρμπισεις στ 0.5bar

chief
10-09-11, 07:16
Μπραβο Μιχαλη, ευχομαι να το φτιαξεις οπως θες.
Τα εμπόδια σε τετοια projects ειναι μεσα στο προγραμμα. Δεν τουρπιζετε ενα αμαξι και κυριως να δουλευει σωστα χωρις να περασεις εμποδια, σποζοκεφαλιες, λαθος επιλογες εξαρτηματων ή ακομη και σπασίματα. Ολα στο προγραμμα ειναι.

Ειμαι σιγουρος οτι θα το τελειωσεις και θα το χαιρεσε.

Παντως 3-4 κυπριακά αμαξια που ξερω (νομιζω τα δυο ειναι 328 turbo σε καροτσα Ε30) δουλευουν με αγραφο Haltech.
Σημερα το ενα ειναι μεταξυ και αλλων αυτοκινητων στις Σερρες για drift και ειναι φιλος μου.
Οποτε θες να ρωτησω κατι, στειλε πμ.

Stunt Mike
10-09-11, 10:07
mike συγχαρητήρια γία το project
αλλά γιατί να δώσεις 2000 ευρω γία pistons κ κοντά αλλά τόσα γία άγραφο κ μην βάλεις έναν s50 κ να μην τον τουρμπισεις στ 0.5bar

Γιατι αν σπασει ο S50 τ'ανταλλακτικα του κστιζουν αλλα τοσα για να επισκευαστει,ενω του Μ52 βρισκεις στη Γηραια Αλβιωνα με το τσουβαλι!Και ολοκληρο μοτερ με κατω απο 1000 ευρω...Περαν του γεγονοτος οτι το 6πεταλουδο θελει οπωσδηποτε αγραφο για να δουλεψει σωστα....Γενικα ακομη και η περαιτερω βελτιωση του Μ52(πιστονια,μπιελες-στροφαλο κτλ) ειναι μακραν πιο φτηνη απ'του S50 και οι τελικες διαφορες στην ιπποδυναμη ειναι αμελητεες....Επισης ο Μ52 δεχεται και conversions απο αλλα μοτερ του γκρουπ,οπως μπιελες απο 325tds που αντεχουν ανετα 1.3-1.5barthumb...

BILL007
10-09-11, 10:14
οπως μπιελες απο 325tds που αντεχουν ανετα 1.3-1.5barthumb...

Aμα μπορείς να ταιριάξεις πράγματα απο diesel είναι τέλεια!Οι πιέσεις που σηκώνουν είναι πραγματικά άριστες!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Ο στρόφαλος σου σηκώνει τα φορτία του τουρμπίσματος που θες να κάνεις???(μιλάω για 500+) :D:D:D

Stunt Mike
10-09-11, 10:16
ξαναβαλε το κλιματιστικο.

Ειναι τελειως περιττο για χρηση πιστας Νικο....Και με πολλες παρασιτικες απωλειες στο μοτερ ακομη και κλειστο να το'χεις,περαν του βαρους των 25-30 κιλων επιπλεον στον μπροστινο αξονα.Επισης λογω των ψυγειων του μπροστα,συντελει στην ανοδο της θερμοκρασιας στο χωρο της μηχανης,ειδικα σ'ενα αυτοκινητο που παει μονιμως με το πλαι αρα δεν ψυχεται κι ευκολα με τον τροπο που σχεδιαστηκε απ'το εργοστασιο...Ετοιμαζω κι αλλες μικρομετατροπες με σκοπο την,οσο δυνατον,καλυτερη ψυξη και απαγωγη θερμοτητας του μοτερ,οπως ψεκασμο νερου απ'τα ακροφυσια των τζαμιων στο ιντερκουλερ,πολυεστερικο καπο με ανοιγματα GTR και προσθηκες στο πισω μερος του(κοντα στο τζαμι)για να σηκωθει 2cm...

Stunt Mike
10-09-11, 10:20
Aμα μπορείς να ταιριάξεις πράγματα απο diesel είναι τέλεια!Οι πιέσεις που σηκώνουν είναι πραγματικά άριστες!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Ο στρόφαλος σου σηκώνει τα φορτία του τουρμπίσματος που θες να κάνεις???(μιλάω για 500+) :D:D:D

Πολλοι ξενοι βελτιωτες χρησιμοποιουν το στροφαλο του 328 σε τουρμπατες μετατροπες 320-325 τοσο για ν'ανεβασουν κυβισμο οσο και για θεμα αντοχης..Τον χαρακτηριζουν forged crank!Κατι θα ξερουν....Αν δεν ξερουν θα το μαθετε στις ειδησεις!Στροφαλος bmw μπαινει σε τροχια και σκοτωνει κοσμο!:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Stunt Mike
10-09-11, 10:22
Μπραβο Μιχαλη, ευχομαι να το φτιαξεις οπως θες.
Τα εμπόδια σε τετοια projects ειναι μεσα στο προγραμμα. Δεν τουρπιζετε ενα αμαξι και κυριως να δουλευει σωστα χωρις να περασεις εμποδια, σποζοκεφαλιες, λαθος επιλογες εξαρτηματων ή ακομη και σπασίματα. Ολα στο προγραμμα ειναι.

Ειμαι σιγουρος οτι θα το τελειωσεις και θα το χαιρεσε.

Παντως 3-4 κυπριακά αμαξια που ξερω (νομιζω τα δυο ειναι 328 turbo σε καροτσα Ε30) δουλευουν με αγραφο Haltech.
Σημερα το ενα ειναι μεταξυ και αλλων αυτοκινητων στις Σερρες για drift και ειναι φιλος μου.
Οποτε θες να ρωτησω κατι, στειλε πμ.

Αρχηγε μου αν μπορεις να μαθεις λεπτομερειες στο τι φορανε εντος του μοτερ και τι πιεσεις δουλευουν για απολυτως safe καταστασεις(πχ μου ειπαν 0.5bar μαξιμουμ με στοκ μοτερ για ντριφτοκαταστασεις)..Θα το εκτιμουσα ιδιαιτεραthumb:thanks:

Stunt Mike
12-09-11, 20:51
Σημερα μαλλον λυσαμε και το θεμα του προγραμματισμου μεχρι 0.7bar τουλαχιστον,με παραλληλο Greddy e-manage,καταργηση του afm και προγραμματισμο σε δρομο και δυναμομετρο και κοστος...λογικο!Αντε γιατι ειχε πεσει το ηθικο μου λιγο....

Dr. Yamastura
12-09-11, 21:44
Είδες που σου πα να'ρθεις να με παρεις!!!
Πάλι βρήκες λύση,μαζι και γω!!!:thumbsup:
Προσωρινή...

Panos 316T
12-09-11, 23:05
Βαλε βρε Μιχαλη και καμια φωτο να θαυμασουμε.
Φιλε ο Χριστοφορος μιλησε σωστα,το θεμα ειναι να χεις υπομονη και επιμονη και να σαι σιγουρος οτι οτιδηποτε εμποδιο και αν προκυψει θα ξεχαστει την στιγμη που θα μπαινεις πιστα!
Keep walking

aggelosmk2
13-09-11, 00:16
Σημερα μαλλον λυσαμε και το θεμα του......!
.....Του οτιδηποτε και αν ειναι αυτό !!!! Αυτή είναι η μαγεία στις μετατροπές....


Αντε γιατι ειχε πεσει το ηθικο μου λιγο....

Τώρα όμως...σου ξανασηκώθηκε για τα καλά.... :warriorsmiley: ...τρέμε κόσμε.... !

Stunt Mike
13-09-11, 09:22
Είδες που σου πα να'ρθεις να με παρεις!!!
Πάλι βρήκες λύση,μαζι και γω!!!:thumbsup:
Προσωρινή...

Θα σου αλλαξουμε το ονομα σε Dr Lagopodaro!χαχαχαχαχα!!Πλακα πλακα καβατζωθηκες κι εσυthumb..Καλα μας εκατσε...

Stunt Mike
13-09-11, 09:23
!
.....Του οτιδηποτε και αν ειναι αυτό !!!! Αυτή είναι η μαγεία στις μετατροπές....



Τώρα όμως...σου ξανασηκώθηκε για τα καλά.... :warriorsmiley: ...τρέμε κόσμε.... !

Γι'αυτο λιωναμε προχτες σε γνωστη διαδρομη!Ν'ανεβει το ηθικο!thumb

nik200
13-09-11, 09:28
Γι'αυτο λιωναμε προχτες σε γνωστη διαδρομη!Ν'ανεβει το ηθικο!thumb

αλητηριοι, τετυμποιδες, εξ απο δω που τρομαζατε τον κοσμο..
ημουν και εγω εκει..:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::thumbsup:

Stunt Mike
13-09-11, 09:38
αλητηριοι, τετυμποιδες, εξ απο δω που τρομαζατε τον κοσμο..
ημουν και εγω εκει..:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::thumbsup:

Τρομοκρατηηηηηηη με το 46αρι!!thumb

Stunt Mike
05-10-11, 22:45
Λογω καποιων δυσκολιων στην ευρεση της φλατζας τ'αμαξι κι αυτη τη βδομαδα,δεν μπηκε να λυθει....Σημερα παρεληφθει και το υδραυλικο χειροφρενο της Willwood και αυριο θα'χω στα χερια μου και την φλατζα της Cometic παρεα με κολαρα Samco,σωληνωσεις ψυγειου λαδιου,βαση φιλτρου,σωληνακια νερων τουρμπινας κτλ.....αντε να ξεκιναμε επιτελους...

nik200
06-10-11, 08:40
Λογω καποιων δυσκολιων στην ευρεση της φλατζας τ'αμαξι κι αυτη τη βδομαδα,δεν μπηκε να λυθει....Σημερα παρεληφθει και το υδραυλικο χειροφρενο της Willwood και αυριο θα'χω στα χερια μου και την φλατζα της Cometic παρεα με κολαρα Samco,σωληνωσεις ψυγειου λαδιου,βαση φιλτρου,σωληνακια νερων τουρμπινας κτλ.....αντε να ξεκιναμε επιτελους...

βαλε το χειροφρενο και παμε πιστα...στα οπλα κατευθειαν..:warriorsmiley::hystericalbs 1:

Stunt Mike
07-10-11, 00:24
Ολα με τη σειρα τους αρχηγε μου!Δυστυχως εχουμε ξεπερασει κατα πολυ το αρχικο μπατζετ που εθεσα ως οριο για να γινει τ'αμαξι ενα ικανοποιητικα μαχιμο ντριφταδικο χωρις πολλες αξιωσεις βεβαια.Να δουμε τι θα βγει απ'αυτην την προσπαθεια....

Stunt Mike
13-10-11, 23:22
Και παμε λοιπον με νεα απ'το μετωπο...Τ'αμαξι μπηκε μεσα τη Δευτερα κι αρχισε το λυσιμο.Πρωτη ευχαριστη εκπληξη το δισκοπλατο που με 45000χλμ στην πλατη του βγηκε αψογο και με σχεδον καινουριο!!
Ειδικα τον τελευταιο χρονο τ'αμαξι χρησιμοποιειται αποκλειστικα για σκισιμο και πιστες....Καλο σημαδι για την μετεπειτα αντοχη του στην υπερπιεση...

Stunt Mike
13-10-11, 23:34
Το μοτερ λοιπον βγηκε ολοκληρο απ'τ'αυτοκινητο για να παει στο ρεκτιφιε για γυαλισμα,καθαρισμα,αλλαγη μεταλλων μπιελων και στροφαλου και αλλαγη κορμου και μπιελων με τα αντιστοιχα μαντεμενια ενος 325 Μ50.Δυστυχως ο αλουμινενιος κορμος και οι λεπτοτερες μπιελες του 328 Μ52 θα ηταν εμποδιο στις μελλοντικες μου βλεψεις για 500+hp.Ειναι γνωστο το προβλημα τους στα λουκια ψυξης καθως και το λεπτο τοιχωμα των κυλινδρων.Αυτη τη στιγμη περιμενω την απαντηση του ρεκτιφιε που θα καθορισει το αν θα βαλω σφυρηλατα(και θα στειλω τη παχυτερη φλαντζα πισω για να παρω μια ΟΕΜ παχους αλλα παλι μεταλλικη της Cometic),ή αν θα τουρμπισω μεχρι 0.7bar-0.8bar με εργοστασιακα πιστονια και συμπιεση 8.9:1.....

Dimzan
13-10-11, 23:35
ωραια πραγματα! καλη συνεχεια

Stunt Mike
13-10-11, 23:43
Βγηκε και η εξατμιση και πουληθηκε στον φιλο ΜΙΚΕΝ636 και το πανεμορφο 328 τουthumb.Κι εδω μερικες φωτο απ'την κατασταση που βρισκεται τωρα τ'αμαξακι μου:

steliose36
14-10-11, 00:40
μπραβο μαικ!!πολυ καλη δουλεια καλα τελειωματα ευχομαι και να σου βγει ετσι οπως το θες και απροβληματιστο!!!keep tunning:)

kloukakis
14-10-11, 20:23
Bravo ρε άμπαλε!!
Αντε τώρα που το άνοιξες κάνε και καμιά τρελή βελτίωση!! Αφαίρεσε 2 πιστόνια, 2 μπιέλες και τρόχισε όσο εκεντροφόρο δεν χρειάζεσαι!! Να ελαφρώσει το μοτερ να ανασάνει το άμοιρο....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stunt Mike
14-10-11, 20:24
Αμα το'κανα αυτο ρε τρελε θα του'βαζα 4κυλινδρο απο Silvia!!!

MIKEN636
14-10-11, 20:39
Αμα το'κανα αυτο ρε τρελε θα του'βαζα 4κυλινδρο απο Silvia!!!

ουτε καν 318is....τι κακο του εχεις κανει ρε kloukaki????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

aggelosmk2
14-10-11, 21:02
ΈΕΕΕΕΕΕΕλα ρε παιδί μου,αυτά είναι :clap1: !!! Όμορφιές βλέπω !!!!

Άντε με το καλό !!!

kloukakis
14-10-11, 22:31
Αμα το'κανα αυτο ρε τρελε θα του'βαζα 4κυλινδρο απο Silvia!!!

Έστω αυτό ρε παιδί μου...


Ασε ρε Μικεν μια ζωή οτι του λέω κάνει το ανάποδο....:original:

Stunt Mike
17-10-11, 21:38
Αυριο παμε τον κορμο του 325 Μ50 στο ρεκτιφιε να ξεκινησουν οι εργασιες...Παρθηκε η αποφαση να γυαλιστει,καθαριστει το καπακι,βαλβιδες,αυλοι κτλ μαζι με πλανισμα,αλλαγη ελατηριων πιστονιων,μεταλλα μπιελων-στροφαλου για να'χουμε ενα φρεσκο μοτερ ετοιμο να δεχτει 0.7-0.8bar υπερπιεσης....Και βαριεμαι το στρωσιμοοοοο.....
Ακομη δεν ξερω αν θα βαλω και τον στροφαλο του 328 για να παραμεινω στα 2800cc ή θα αφησω το 325 οπως ειναι....Το μοτερ του 328 ειναι τετραγωνο 84χ84 πραγμα που δινει ροπες στις μεσαιες ενω του 325 υποτετραγωνο 84χ75,πραγμα που δινει στροφαρισμα ψηλα....

paganis
17-10-11, 21:45
Αυριο παμε τον κορμο του 325 Μ50 στο ρεκτιφιε να ξεκινησουν οι εργασιες...Παρθηκε η αποφαση να γυαλιστει,καθαριστει το καπακι,βαλβιδες,αυλοι κτλ μαζι με πλανισμα,αλλαγη ελατηριων πιστονιων,μεταλλα μπιελων-στροφαλου για να'χουμε ενα φρεσκο μοτερ ετοιμο να δεχτει 0.7-0.8bar υπερπιεσης....Και βαριεμαι το στρωσιμοοοοο.....
Ακομη δεν ξερω αν θα βαλω και τον στροφαλο του 328 για να παραμεινω στα 2800cc ή θα αφησω το 325 οπως ειναι....Το μοτερ του 328 ειναι τετραγωνο 84χ84 πραγμα που δινει ροπες στις μεσαιες ενω του 325 υποτετραγωνο 84χ75,πραγμα που δινει στροφαρισμα ψηλα....

αφου θα μεινεις σε πιεση υπερπληρωσης....0,7bar δεν θεωρω πως ηταν απαραιτητα ολα αυτα! θα μπορουσες να κρατησεις το μοτερακι σου...να εκανες ενα καλο rebuild και τελος..! κορμοι, στροφαλοι, μπιελες απο 325 θεωρω οτι ηταν υπερβολικα! σιγουρα καλο κανεις,,,το ενισχυεις...αλλα τα εξοδα ανεβαινουν αρκετα!

steliose36
17-10-11, 22:01
αφου ειπε ο ανθρωπος οτι για αργοτερα εχει αλλες βλεψεις και περισσοτερα αλογα νομιζω καλα εκανε γιατι στο τελος αμα εκανε rebuild το δικο του και μετα εδινε και λεφτα για τον κορμο απο 325(ρεκτιφιε κλπ) θα του βγαιναν τα διπλασια χωρις λογο!οποτε πιστευω αφου εχει βλεψεις για παραπανω καλα κανει και τα πιανει ολα απο την αρχη και ας ειναι πιο υψηλο το κοστος την δεδομενη στιγμη!!

Stunt Mike
17-10-11, 22:32
Αυτο ακριβως που λεει ο Στελιος.Το ανοιξαμε να βαλουμε φλαντζα-βιδες ARP εκεινη τη στιγμη εκατσε ευκαιρια ο κορμος 325 που τον ειχα στα υποψιν γι'αργοτερα...η τιμη ηταν καλη,το φρεσκαρισμα θα το'κανα και στο δικο μου,οποτε παρθηκε η αποφαση να γινει εξαρχης η δουλεια σωστα....Τα σφυρηλατα με την εργασια που χρειαζεται δυστυχως ειναι off budget τη δεδομενη στιγμη.Ισως στο μελλον...πιστευω στο 0.7-0.8bar που θελω να δουλεψω να ειναι υπερ-ικανοποιητικο για τις Ελληνικες πιστες,σε συνδυασμο με το κοντο βημα που φοραω....με 300+hp παιζεις ανετα με τα μεγαλα παιδακια ;)

nikos325
17-10-11, 22:58
Και βαριεμαι το στρωσιμοοοοο.....



Τελειωσε το με το καλο και εδω ειμαστε κ εμεις!! Πολυς χρονος και ακομη περισσοτερη ορεξη!!

Stunt Mike
17-10-11, 23:02
Ξαδερφε θ'ανεβεις να σε φιλοξενησω και θα'χεις μοναδικη υποχρεωση να κυκλοφορεις καθε μερα με το τουρμπιδι και να γραφεις 200χλμ!

nikos325
17-10-11, 23:29
Ε αν ειναι ετσι, να ερθω τοτε..... Μην περασει κανας χρονος ομως και στρωνω κ το δικο μου....:whistle:

GEORGE316
18-10-11, 07:40
το κακο ομως ειναι οτι θα γραφεις 200 χλμ την ημερα...αλλα πολιτισμενα!!!!!!!

nikos325
18-10-11, 15:45
Δεν βαριεσαι?? Θα τελειωσει καποια στιγμη.... Δεν ειπε οτι θα με φιλοξενησει για οσο κρατησει το στρωσιμο.... Προβλεπω να με υιοθετησει!!!!!

Stunt Mike
18-10-11, 19:52
Ανεβα εσυ και κατι θα κανουμε!! ;) Χωρος υπαρχει...

MIKEN636
18-10-11, 19:56
Χωρος υπαρχει...[/QUOTE]

....για να ντριφταρουμε:hystericalbs1::hysterical bs1:

Stunt Mike
18-10-11, 21:07
Εννοειται θ'ανεβει μαζι με το 325 του ρε!!!Θα παρει το βαπτισμα του πυρος!!

nikos325
18-10-11, 21:41
Ετσι πες μας..... Θες να ερθω με το δικο μου για να βγαλεις και εσυ τα γουστα σου οσο θα στρωνω το δικο σου.... Τετοιος εισαι ρε????

Stunt Mike
18-10-11, 21:48
Εεεεετσι!!!Εδω ξεσπαθωνω σε ξενα αμαξια(ΜΙΚΕ636) τα οικογενειακα θ'αφησω παραπονεμενα??χαχαχαχαχαχα χα!!Δεν λες καλα που το alfa romeo μου ειναι μπροστοκινητο?

MIKEN636
18-10-11, 21:50
αχαχαχαχα....τετοιος καφτης ειναι ναι ναι...εδω για ευθυγραμιση πηγαμε και παραλιγο να μου καψει τα καινουργια 17αρια ο ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ:hyper::hyper:

nikos325
18-10-11, 21:50
Δεν λες καλα που το alfa romeo μου ειναι μπροστοκινητο?

Driftare με την οπισθεν....... :th_Laie_67-1:

MIKEN636
18-10-11, 21:53
Νικο το γαματο ξερεις ποιο ειναι;;;οταν τελειωνει το οργιασμα γυρναει σε κοιταει με τα μπλε και καλα αθωα ματια του και λεει....ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ Γ@μιδι...χαχαχαχαχα

nikos325
18-10-11, 22:00
Χαχαχαχαχα.... Μας ανεβαζει το ηθικο για να το ξαναπαρει....... Πως να του αρνηθεις μετα???

MIKEN636
18-10-11, 22:05
καλα ναι οταν σε πλιζαρει να του δωσεις φιλε...δινει ρεσιταλ ο τυπος.το παιζει ψυχουλα μεχρι να το παρει...αυτα τα λεω για να δεις οτι σε καταλαβαμε κυριε τουρμπατε που δεν απαντας.

Stunt Mike
18-10-11, 22:44
αχαχαχαχα....τετοιος καφτης ειναι ναι ναι...εδω για ευθυγραμιση πηγαμε και παραλιγο να μου καψει τα καινουργια 17αρια ο ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ:hyper::hyper:

Αφου παει καλα το γ@μηδι!!!:hystericalbs1::th_Laie_67-1:
Δεν στα'καψα ρε,ετσι ειναι αυτα τα pirelli,βγαζουν συνεχεια καπνους!!

MIKEN636
18-10-11, 22:48
Αφου παει καλα το γ@μηδι!!!:hystericalbs1::th_Laie_67-1:
Δεν στα'καψα ρε,ετσι ειναι αυτα τα pirelli,βγαζουν συνεχεια καπνους!!

οτι παει καλα ..παει...goodyear ειναι και ασε και λιγο λαστιχο γιατι με αυτα θα ανοιξουμε με τον Geo....ακουει κανεις;;;;χαχαχα:fountwtis:

Stunt Mike
25-10-11, 23:18
Κι ενα update πανω στο project μου....Το ρεκτιφιε τελειωσε το καπακι μου και ξεκιναει αυριο τον κορμο του Μ50.Προεκυψε λοιπον ενα θεμα με τα πιστονια.Ο κορμος που πηραμε ηταν αψογος αλλα τα πιστονια(που ηταν σε μια σακουλα) ειχαν υποστει σπασιματα απ'την μακροχρονη αποθηκευση-μεταφορα.Οποτε επρεπε να βρουμε αλλα.Βρηκαμε ευκολα αλλα ΤΟΤΕ μαθαμε οτι περιεργως υπαρχουν 3 διαφορετικα ειδη πιστονιων για 325 Μ50 και 2 ειδη μπιελων αναλογα με τη χρονολογια και παρτιδα!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!Και δυστυχως για τις δικιες μας μπιελες δεν βρισκαμε πουθενα.....Κι εκει επεσε στο τραπεζι μια παλιοτερη ιδεα και ρωτησαμε το ρεκτιφιε:να ταιριαξουμε πιστονια απο καποιο τουρμπατο μοτερ αλλου αυτοκινητου...Το ρεκτιφιε ειχε ετοιμη την απαντηση Lancia Delta Integrale..Ακριβως ιδια σε σχεδιαση,μεγεθος,διαφορετι κα ομως ελατηρια(που αυξανει ελαχιστα το κοστος μας) και γνωστη αντοχη στην υπερπιεση....Η αγορα εγινε και το project συνεχιζεται κανονικα...Χαρακτηριστικα το ρεκτιφιε ειπε:Αν αυτο το μοτερ σπασει,θα φταιει καθαρα ο προγραμματιστης!Στοχος πλεον το 1.0bar σταθερο με αξιοπιστια!

Dr. Yamastura
25-10-11, 23:23
Άντε να τελειώνεις και ΄συ να ησυχάσεις και να ξεκαβλ@σειςστην πίστα!!
Καπνιστός Νοέμβρης μου μυρίζει!!!χαχαχαχα

Stunt Mike
26-10-11, 00:07
Θα λιωσουμε φιλαρακι!!!!Μηνυση θα μας κανουν οι περιβαλλοντολογοι για μολυνση της ατμοσφαιρας!!!

nik200
26-10-11, 08:59
μιχαλη βαλε αλογα...

γιατι ξυπναει σιγα σιγα η πολικη αρκουδα (εγω)..
βαζει πομονα (μουργκανα) μοτερ,
σαπακι σασι (ε30)
και θα σε κανει να υποκλιθεις μικρε αμερικανε.... :th_Laie_67-1::shok:
(ενα μικρο αφιερωμα στο λιακοπουλο!!!!!)

περα απο την πλακα με το καλο να τελειωσεις αγορι..σιγα σιγα αρχιζει και γινεται οπως πρεπει το αμαξι σου..και οπως εσυ το γουσταρεις

Stunt Mike
26-10-11, 16:03
μιχαλη βαλε αλογα...

γιατι ξυπναει σιγα σιγα η πολικη αρκουδα (εγω)..
βαζει πομονα (μουργκανα) μοτερ,
σαπακι σασι (ε30)
και θα σε κανει να υποκλιθεις μικρε αμερικανε.... :th_Laie_67-1::shok:
(ενα μικρο αφιερωμα στο λιακοπουλο!!!!!)

περα απο την πλακα με το καλο να τελειωσεις αγορι..σιγα σιγα αρχιζει και γινεται οπως πρεπει το αμαξι σου..και οπως εσυ το γουσταρεις

Εγω λεω να παρεις ετοιμο υστερικο τουρμπακι!thumb Ξερεις εσυ ποιο!:warriorsmiley:

m-power_01
30-10-11, 23:39
Μιχάλη ρίξε μία ματιά σε αυτό (https://www.ebay.de/itm/BMW-E36-E-36-Stosstangenhalter-Pralldampfer-M3-3er-DTM-Alpina-AC-Schnitzer-Renn-/280759654675?pt=DE_Autoteile&hash=item415e945913#ht_1318wt_1344)... μήπως χρειαστείς κάτι αντίστοιχο, για τις ζεστές μέρες...:whistle:

Stunt Mike
31-10-11, 00:16
Αυτο ειναι για να μπαινει και να βγαινει ο προφυλακτηρας ευκολα ε??Με δεματικα στο φτερο θα τον πιασω!χαχαχαχα!

m-power_01
31-10-11, 00:19
Αυτο ειναι για να μπαινει και να βγαινει ο προφυλακτηρας ευκολα ε??Με δεματικα στο φτερο θα τον πιασω!χαχαχαχα!

Ναι...
Σοβαρά για να μην αναγκαστείς να κυκλοφορείς σαν το καγκούρι ,νομίζω είναι μία καλή λύση.

Stunt Mike
31-10-11, 00:23
Κι εμενα δεν μ'αρεσει να ''χαρχαλευω'' τ'αμαξι επειδη ειναι ντριφταδικο.Θελω να δειχνει και ωραιο!Γι'αυτο και μεσα εχω ακομη τις πλαινες επενδυσεις στις πορτες,την οθονη του κλιματισμου(μονο καλοριφερ πλεον)+την οθονη του OBC.

Stunt Mike
31-10-11, 19:34
Σημερα ειχε καθαριοτητα το project....Καθοτι ειχα μεσα στα τελευταια χρονια καποιες διαρροες κατα καιρους,λαδια-αναθυμιασεις απο σωληνακια και τον τελευταιο χρονο εντονες διαρροες απ'την κρεμαγιερα κι επειδη δεν εχω πλυνει ΠΟΤΕ το engine bay:thumbsdown: Επισης επρεπε να βγει λιγο ακομη περιττο βαρος απο κει μεσα,οπως επενδυσεις θολων,σασι,πορτ παγκαζ και να καθαριστει εσωτερικα.

steliose36
31-10-11, 19:38
μια μικρη συμβουλη(αν και δεν ξερω αν ειναι σωστη και εμενα μου το παν) επειδη εχω τις ιδιες αναρτησεις ο ανθρωπος που τις εβαλα μου ειπε να μην εχω ποτε το κλειδι που ρυθμιζει το σκληροτητα γιατι υπαρχει περιπτωση αν και σπανια απο τις αναπηδησεις κλπ να γυρισει μονο του...κατα τα αλλα μπραβο!!καλη συνεχεια τουμπανο θα γινει!!!!!!!!!

Stunt Mike
31-10-11, 19:41
Επομενο βημα πλεον ειναι το περασμα εσωτερικως με ασταρι λευκο και ρεπολινη μπλε σκουρα για προστασια του αμαξωματος αλλα και για να καλυφθουν οι πισσες και να υπαρχει μια ομοιομορφια στο εσωτερικο.Επισης ολα τα καλωδια θα μπουν μεσα σε σωληνες πλαστικους....Και το engine bay θα περιποιηθει αναλογα βεβαια.....η συνεχεια εδω...

Kostas Maras
31-10-11, 19:42
Φιλικά Mike κι από εμένα μια συμβουλή να αλλάξεις τις βάσεις του μοτέρ με σκληρότερες για καλύτερο ελεγχο με το πλαίσιο.

Stunt Mike
31-10-11, 19:44
μια μικρη συμβουλη(αν και δεν ξερω αν ειναι σωστη και εμενα μου το παν) επειδη εχω τις ιδιες αναρτησεις ο ανθρωπος που τις εβαλα μου ειπε να μην εχω ποτε το κλειδι που ρυθμιζει το σκληροτητα γιατι υπαρχει περιπτωση αν και σπανια απο τις αναπηδησεις κλπ να γυρισει μονο του...κατα τα αλλα μπραβο!!καλη συνεχεια τουμπανο θα γινει!!!!!!!!!

Στελιο μου δεν γινεται αυτο!!Εχεις προσπαθησει να τη ρυθμισεις?Ειναι αδυνατον να γυρισει απ'τις αναπηδησεις!Ευχαριστω anyway....

Stunt Mike
31-10-11, 19:45
Φιλικά Mike κι από εμένα μια συμβουλή να αλλάξεις τις βάσεις του μοτέρ με σκληρότερες για καλύτερο ελεγχο με το πλαίσιο.

Μεσα στο προγραμμα κι αυτο Κωστα thumb .Συντομα θ'αλλαχτουν με πολυουρεθανικες....

Kostas Maras
31-10-11, 19:47
Μικε έχω βάλει τις AKG motosport τις κοκκινες και είναι πολύς καλές και καλή τιμή!

kloukakis
31-10-11, 22:38
Μεσα στο προγραμμα κι αυτο Κωστα thumb .Συντομα θ'αλλαχτουν με πολυουρεθανικες....

Mike εγώ πήρα της UUC μοτερ-σασμαν τις είχαν προσφορά με 200Ε και εγγύηση εφ όρου ζωής! Τσιμέντα σκέτα στις προτείνω!

Stunt Mike
31-10-11, 23:03
Θα το ψαξω πανω στο θεμα ''βασεις'' καποια στιγμη.Ισως υπαρχουν και φτιαχτες με λιγοτερα χρηματα...

Stunt Mike
08-11-11, 22:41
Επομενο βημα πλεον ειναι το περασμα εσωτερικως με ασταρι λευκο και ρεπολινη μπλε σκουρα για προστασια του αμαξωματος αλλα και για να καλυφθουν οι πισσες και να υπαρχει μια ομοιομορφια στο εσωτερικο.Επισης ολα τα καλωδια θα μπουν μεσα σε σωληνες πλαστικους....Και το engine bay θα περιποιηθει αναλογα βεβαια.....η συνεχεια εδω...

Χθες και σημερα ξεκινησε το βαψιμο του εσωτερικου..Χθες το 1οχερι,απ'οπου και οι φωτο και σημερα το 2ο οπου πλεον εγινε κατασπρο!Δυστυχως δεν ειχα φωτογραφικη μαζι μου σημερα να δειτε το αποτελεσμα,οποτε την επομενη φορα που θα ξεκινησει το πρωτο χερι βαφης σε σκουρο μπλε:thanks:

MIKEN636
09-11-11, 10:51
Μιχαλη μοτερικα σε τι σταδιο εισαι..το πηρες το μοτερ απο το ρεκτιφιε;

Stunt Mike
10-11-11, 00:23
Μιχαλη μοτερικα σε τι σταδιο εισαι..το πηρες το μοτερ απο το ρεκτιφιε;

Πηρα το καπακι μονο...Λογικα μεχρι τελος της εβδομαδας θα'χω και το υπολοιπο μοτερ στα χερια μου για μονταρισμα...Δεν βιαζομαι,ακομη ψαχνω για αγραφο....

kloukakis
10-11-11, 02:48
Πηρα το καπακι μονο...Λογικα μεχρι τελος της εβδομαδας θα'χω και το υπολοιπο μοτερ στα χερια μου για μονταρισμα...Δεν βιαζομαι,ακομη ψαχνω για αγραφο....

Καλά ρε δεν είχες παραγγείλει παράλληλο?

nik200
10-11-11, 08:08
το γεφυρι του μιχαλη..του κωστα κτλ κτλ..:hystericalbs1:

Stunt Mike
10-11-11, 09:08
Καλά ρε δεν είχες παραγγείλει παράλληλο?

Οχι βρε!Ειχα συμφωνησει μ'εναν προγραμματιστη να συνεργαστουμε κι αυτος θα'βαζε παραλληλο....Δεν παρηγγειλα τιποτα.Τωρα αλλαξα γνωμη,παω γι'αγραφο μεταχειρισμενο!thumb

Stunt Mike
10-11-11, 09:09
το γεφυρι του μιχαλη..του κωστα κτλ κτλ..:hystericalbs1:

Η χαρα της δημιουργιας φιλαρακι!Ειναι ωραιο να το βλεπεις σιγα σιγα να μεταμορφωνεται οπως το θες:original:

kloukakis
10-11-11, 11:18
το γεφυρι του μιχαλη..του κωστα κτλ κτλ..:hystericalbs1:

Καλά λέγε εσυ....νομίζεις οτι θα τα γλυτώσεις:no:.

Μιχάλη πιστεύω καλά κάνεις και πας σε άγραφο, αργά ή γρήγορα εκεί θα κατέληγες.

Αυτό το προτζεκτ μου αρεσει όλο και πιο πολύ!
Άντε ένα πράγμα σου μένει να αγοράσεις.... ένα σετάκι χέρια:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Stunt Mike
10-11-11, 20:19
Καλά λέγε εσυ....νομίζεις οτι θα τα γλυτώσεις:no:.

Μιχάλη πιστεύω καλά κάνεις και πας σε άγραφο, αργά ή γρήγορα εκεί θα κατέληγες.

Αυτό το προτζεκτ μου αρεσει όλο και πιο πολύ!
Άντε ένα πράγμα σου μένει να αγοράσεις.... ένα σετάκι χέρια:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Ενα ακομη σετακι χερια εννοεις??Για να σου χτενιζω τη χαιτη μικρο μου πονυ??:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

MIKEN636
10-11-11, 20:22
ωπα νατα και τα υπονοουμενα...παντως εγω προτεινω να λυθουν οι διαφορες εντος πιστας καθαρα και αντρικια...:whistle::whistle:

Dr. Yamastura
10-11-11, 20:28
Σουβλάκι θα σας περάσω κουφάλες!!!
Μικρά πονυ,μπλε 36άρια,και 3.5λιτρα 30άρια!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

Stunt Mike
10-11-11, 20:38
Ρε θα κατεβω παρεακι με κομπρεσορατο Λουκακη και θα σας περναμε με τις πορτες και τα external να σκανε με μανια!!
Υ.Γ. Καλα μας βλεπω για τρελο τροπετο-καραμπολα!!Η χαρα του φαναρτζη θα'μαστε!!χαχαχαχαχα!!!

Stunt Mike
10-11-11, 20:40
Σουβλάκι θα σας περάσω κουφάλες!!!
Μικρά πονυ,μπλε 36άρια,και 3.5λιτρα 30άρια!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

Δασκαλε θα σ'αφηνω να πλησιαζεις και μετα θα φευγω με καπνιλες a' la Πατρα!!!:warriorsmiley:

kloukakis
10-11-11, 20:44
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Καλά γέλα, μόνο πρόσεχε γιατί όταν μπει το κομπρεσσερ θα σε φωνάζω εγώ "μικρή μου πό*νη":hystericalbs1::hystericalbs1:!

Ο ΜΙΚΕΝ εχει δίκιο οι διαφορές πρέπει να λυθούν στην πίστα!! Ωχχχχχ... σόρρυ ξέχασα δεν έχεις αμάξι.... γαμώτο...λαμακία παίχτηκε....

Κάτσε ρε γιατρέ αμέσως να κλέψεις εκκλησία.... δε ντρέπεσε?:thumbsdown:

υγ. Κανόνισε άμπαλε γιατί στο χέρι σε έχωthumb! Ένα τηλ στη γυναίκα να της πω έναν τυχαίο 4ψήφιο(επειδή είσαι και χαζός.... ναι τον προυπολογισμό λέω) και σε βγάζω απο το παιχνίδι!
:drive: :bye: :tease: :thefinger: :devil2: :banana:

Dr. Yamastura
10-11-11, 20:45
Δασκαλε θα σ'αφηνω να πλησιαζεις και μετα θα φευγω με καπνιλες a' la Πατρα!!!:warriorsmiley:
Αφού θα σου έχω ριξει γύρο,εε??!!!χαχαχα:rally:

Stunt Mike
10-11-11, 21:02
Αφού θα σου έχω ριξει γύρο,εε??!!!χαχαχα:rally:

Θα βαλω συνοδηγο τον Νικ200 να μου δειχνει τα πατηματα(ετσι κι αλλιως η ''πομονα'' του μονο για εμβολισμους κανει!:hystericalbs1: ) και θα σε περναμε με κοφτες 3ης στην κερκιδα!!
Υ.Γ. Ρε βλαμμενα προβλεπεται πολυυυυυυ καπνιστος ο επομενος μηνας!!!Γιατρε παρε τον Γιωργο να μας κρατησει πολλες 4αδες λαστιχα!!

Stunt Mike
10-11-11, 21:04
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
υγ. Κανόνισε άμπαλε γιατί στο χέρι σε έχωthumb! Ένα τηλ στη γυναίκα να της πω έναν τυχαίο 4ψήφιο(επειδή είσαι και χαζός.... ναι τον προυπολογισμό λέω) και σε βγάζω απο το παιχνίδι!


Ρε στη γυναικα μου τα λεω ΟΛΑ!Δεν εχω λογο να της κρυψω τα 1500 ευρω που ξοδεψα για ολο το project!:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

kloukakis
10-11-11, 21:09
Καλα είσαι χυδαίος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:!
Μα ούτε τα μισά των μισών?:hystericalbs1:

Βλέπω να φοράει σύντομα 47 νούμερο παντόφλα μόνο και μόνο για να στις βρέχει!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

nik200
10-11-11, 21:27
οι λαδιερες παρακαλουμε να δουλεψουν πρωτα..ατμοσφαιρα rules (λεμε τωρα εε χρηστο!)

κατι ακουσα για κοντρα mike με μικρο πονυ...?????ιδιο αμαξι στην πιστα (ειτε μιχαλη ειτε κωστα)..και εγω και ο δοκτορας κριτες..και για να γινω αυστηρος αμαξι τετρακυλινδρο...αποκλειστι α για να φανει ο τεχνιτης!!!εχουμε και ενα επιπεδο αλλωστε....αχαχχαχααχαχαχχα χ

οσο για την μονομαχια στο ελ πασο...pomona vs mitrio...ενα στησιματακι μακρυα ειμαστε....and then..we speak...(αχαχχαχαχαχα)

Stunt Mike
10-11-11, 21:34
Οχι βρε κοντρα εγω vs loukaki!!Για Turbo-compressor vs Ατμοσφαιρα λεμε!Λαθος καταλαβες...Τεςπα το μ@μησαμε το thread μου με τα offtopic....Λιγος καιρος εμεινε να βγαλουμε το αχτι μας στη πιστα....Ολο το παρεακι μαζι και με νεες παρουσιες ευχομαι!

Stunt Mike
10-11-11, 21:38
Καλα είσαι χυδαίος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:!
Μα ούτε τα μισά των μισών?:hystericalbs1:

Βλέπω να φοράει σύντομα 47 νούμερο παντόφλα μόνο και μόνο για να στις βρέχει!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

Μασανε ρε οι Καλαματιανοι??Εχουμε σκισει τη γατα εμεις ρε!!Αντε σας αφηνω τωρα γιατι εχω σιδερωμα.....

m-power_01
10-11-11, 21:44
Μιχάλη δώσε μου το εγγέφαλο να στον κάνω άγραφο...μόλις τελειώσει ο βοηθός μου με δαύτον, ούτε τι μάρκα είναι δεν θα θυμάται...

Stunt Mike
16-11-11, 21:08
Μιχάλη δώσε μου το εγγέφαλο να στον κάνω άγραφο...μόλις τελειώσει ο βοηθός μου με δαύτον, ούτε τι μάρκα είναι δεν θα θυμάται...

Στον δινω για πειραματα στο βωμο της επιστημονικης εξελιξης!!

Stamatis
16-11-11, 23:17
Σχετικό-άσχετο.
Είδα ένα ντριφτάδικο στο δρόμο, ήταν ένα άσπρο Ε30 γυμνό εντελώς, αλλά μέσα το είχε ντύσει με ηχομονωτικό, σαν αυτό που βάζουν στα στούντιο.
Παίζει κάποιο ρόλο ή το είχε κάνει "και καλά" ταπετσαρία;

Stunt Mike
16-11-11, 23:20
Σχετικό-άσχετο.
Είδα ένα ντριφτάδικο στο δρόμο, ήταν ένα άσπρο Ε30 γυμνό εντελώς, αλλά μέσα το είχε ντύσει με ηχομονωτικό, σαν αυτό που βάζουν στα στούντιο.
Παίζει κάποιο ρόλο ή το είχε κάνει "και καλά" ταπετσαρία;

Και ο Dr Yamastura το ιδιο εχει κανει στις πορτες του Μ3 του....Εγω εχω κρατησει τις ταπετσαριες στις πορτες για ομορφια και πρακτικοτητα,βαζω το κινητο,μια καστανια,ενα κοφτακι για τα λινα κτλthumb
Το'βαλε αντι για ταπετσαρια-μοκετα για να μην βλεπει το γυμνο μεταλλο...

kplc16
16-11-11, 23:22
Σχετικό-άσχετο.
Είδα ένα ντριφτάδικο στο δρόμο, ήταν ένα άσπρο Ε30 γυμνό εντελώς, αλλά μέσα το είχε ντύσει με ηχομονωτικό, σαν αυτό που βάζουν στα στούντιο.
Παίζει κάποιο ρόλο ή το είχε κάνει "και καλά" ταπετσαρία;

ρικοφον λεγεται.Τωρα γιατι το εκανε ας μας πει κανας ποιο ειδικος.Το ρικοφον το βαζουμε στα ηχεια για να μην ανακλαται ο ηχος και το πισσοχαρτο για να κοψουμε τα στασιμα.

Stamatis
16-11-11, 23:24
καλή ιδέα.
θα κόβει και λίγο τον ήχο μάλλον

Stunt Mike
16-11-11, 23:27
Και τη ζεστη μεταδοσης και εξατμισης,αν και μαλλον πιο πολυ για ομορφια θα το'κανε ειδικα αφου ηταν και ασπρο.Φαινονται ολες οι ατελειες μεσα,ενω στα σκουρα τα δικα μας δεν φαινονται τοσο πολυ.Δες το δικο μου που το'βαψα ασπρο μεσα πως φαινεται τωρα...Θα βγαλω και φωτο με το 2ο χερι και μετα που θα βαφτει σκουρο μπλε...

kplc16
16-11-11, 23:28
ειναι ποιο ελαφρυ απο τη μοκετα.

Stunt Mike
20-11-11, 21:38
Και η συνεχεια στις καλλωπιστικες μου εργασιες:

Stamatis
20-11-11, 21:48
Και η συνεχεια στις καλλωπιστικες μου εργασιες:
το σκέφτομαι εδώ και καιρό αυτό.
Οταν θα ζεσταθεί δεν θα μυρίζει η μπογιά;

Stunt Mike
20-11-11, 22:05
το σκέφτομαι εδώ και καιρό αυτό.
Οταν θα ζεσταθεί δεν θα μυρίζει η μπογιά;

Να μυριζει σιγουρα οχι...αλλα σε φιλου αμαξι αρχισε να ξεβαφει συντομα σχετικα....Εγω το περασα πρωτα ασταρι πλαστικου,μετα σπρευ χρωμα και μετα με σπρευ βερνικι....Ελπιζω ν'αντεξει...

MIKEN636
24-11-11, 00:01
και εγω περιμενα να δω τις φωτο απο το φρεσκοβαμμενο εσωτερικο που ειναι κουκλα...

Stunt Mike
24-11-11, 00:08
και εγω περιμενα να δω τις φωτο απο το φρεσκοβαμμενο εσωτερικο που ειναι κουκλα...

Παρασκευη ρε φιλαρακι που θα περαστει το 2ο χερι!Ωραιο βγηκε το Αιγαιοπελαγιτικο ε?thumb Τελειως ντριφταμαξο!!

Stunt Mike
25-11-11, 21:17
Να και οι πρωτες φωτο του εσωτερικου του αυτοκινητου μου.Στο ιδιο χρωμα θα βαφτει αργοτερα και το roll cage:


Πιστευω οτι εχει μια αισθηση ντριφταδικου αυτοκινητου πλεον το εσωτερικο!thumb

Stunt Mike
25-11-11, 21:24
Μετα το βαψιμο το drift team ειπε να προπονηθει στην Tsukuba

kloukakis
25-11-11, 21:31
Να και οι πρωτες φωτο του εσωτερικου του αυτοκινητου μου.Στο ιδιο χρωμα θα βαφτει αργοτερα και το roll cage:


Πιστευω οτι εχει μια αισθηση ντριφταδικου αυτοκινητου πλεον το εσωτερικο!thumb

Πολύ καλό Μικε!! Αι λαηκ πολύ!!!thumbthumb

kloukakis
25-11-11, 21:32
Μετα το βαψιμο το drift team ειπε να προπονηθει στην Tsukuba

Ρε φίλε δεν καταλαβαίνεις πόσο ζηλεύω που δν είμαι εκει:crying:

nikos325
25-11-11, 22:13
Moυ φαινεται πως δεν θα δειξει ωραιο το roll cage στο ιδιο χρωμα.... Σκεψου κατι σε μαυρο ας πουμε, να κανει και αντιθεση...... :thumbsup:

Stunt Mike
25-11-11, 22:25
Moυ φαινεται πως δεν θα δειξει ωραιο το roll cage στο ιδιο χρωμα.... Σκεψου κατι σε μαυρο ας πουμε, να κανει και αντιθεση...... :thumbsup:

Η αρχικη ιδεα ηταν να βαφτει το roll cage στο χρωμα του αυτοκινητου για να μην τραβαει τους ''μπλε'' οταν κυκλοφορω στο δρομο(καθοτι απαγορευεται).Αλλα μ'αρεσε και σ'αυτο το χρωμα μολις το'δα και να καλυπτεται με αφρωδη μαυρα προστατευτικα οταν ειμαι σε δημοσιο δρομο...

nikos325
25-11-11, 22:36
Θα γινει πολυ μονοτονο ρε συ.... Ασε που δεν θα χρειαστεις μαυρα αφρωδη προστατευτικα αν ειναι ηδη μαυρο...! thumb

Dr. Yamastura
25-11-11, 22:36
Ρε φίλε δεν καταλαβαίνεις πόσο ζηλεύω που δν είμαι εκει:crying:
πότε έρχεσαι ρε χανιώτη??!!
Να σου μάθω να ντριφτάρεις σε ps3 και σε πίστα??!!!χαχαχαχα

Dr. Yamastura
25-11-11, 22:38
μάλλον σκούρο μπλε,στο χρώμα του αυτοκινήτου,θα το έβαφα το roll cage...

Stunt Mike
25-11-11, 22:46
Θα γινει πολυ μονοτονο ρε συ.... Ασε που δεν θα χρειαστεις μαυρα αφρωδη προστατευτικα αν ειναι ηδη μαυρο...! thumb


μάλλον σκούρο μπλε,στο χρώμα του αυτοκινήτου,θα το έβαφα το roll cage...

Μαλλον κι εγω προς το μπλε σκουρο κλινω στο cage....Παντως το υπολοιπο εσωτερικο τ'αφηνω σ'αυτο το χρωμα προς το παρον,εκτος αν μου την βαρεσει και το κανω μπλε σκουρο κι αυτοthumb

m-power_01
26-11-11, 11:12
Φίλε στις τράτες που τις βαφουν τέτοιο χρώμα, την κουπαστή την κάνουν κόκκινη.

Stunt Mike
26-11-11, 15:42
Φίλε στις τράτες που τις βαφουν τέτοιο χρώμα, την κουπαστή την κάνουν κόκκινη.

Εκλεισε!!!Το roll cage θα γινει κοκκινο!!Σας περιμενω ολους συντομα στα εγκαινια της καθελκυσης του σκαφους στο λιμανι του Καρτοδρομου!!:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Stunt Mike
26-11-11, 15:45
πότε έρχεσαι ρε χανιώτη??!!
Να σου μάθω να ντριφτάρεις σε ps3 και σε πίστα??!!!χαχαχαχα

Μπααα...θα παιδευτεις πολυ ρε συ...Του PS3 τ'αυτοκινητα ειναι ολα δυνατα και 6+κυλινδρα!Δεν κανει ο Κωστης για τετοια....:hystericalbs1:

Thomelef
26-11-11, 21:02
Θα γινει πολυ μονοτονο ρε συ.... Ασε που δεν θα χρειαστεις μαυρα αφρωδη προστατευτικα αν ειναι ηδη μαυρο...! thumb

τα πλαστικά δεν είναι για ομορφιά...είναι για την αποφυγή χτυπήματος, αν γίνει καμμιά στραβή
και σκάσει ο οδηγός ή ο συνοδηγός σε καμμιά βέργα...

Stunt Mike
26-11-11, 21:21
τα πλαστικά δεν είναι για ομορφιά...είναι για την αποφυγή χτυπήματος, αν γίνει καμμιά στραβή
και σκάσει ο οδηγός ή ο συνοδηγός σε καμμιά βέργα...

Δεν λεγαμε γι'αυτο Thomelef(σαφως και μπροστα χρειαζονται για προστασια) αλλα για το χιαστι πισω και για τους σωληνες στα πισω παραθυρα που φαινονται απ'εξω κι αν ειναι εντονο χρωμα,τοτε σε σταματανε ευκολα οι ''μπλε''.....

kloukakis
26-11-11, 22:06
πότε έρχεσαι ρε χανιώτη??!!
Να σου μάθω να ντριφτάρεις σε ps3 και σε πίστα??!!!χαχαχαχα

Άγνωστο ακόμα, αλλά θα το μάθετε με το που ανέβω! Μακάρι να παιχτεί και καμία πιστούλα να φέρω και το κτήνος:whistle:!

Ναι ρε και ps3 θα παίξουμε και τον Μικε θα κοροϊδέψουμε φουλ με το 1,5 τόνο 6μπρικο του και όλα κανονικά όπως πάντα!!!

Stunt Mike
26-11-11, 22:22
Άγνωστο ακόμα, αλλά θα το μάθετε με το που ανέβω! Μακάρι να παιχτεί και καμία πιστούλα να φέρω και το κτήνος:whistle:!

Ναι ρε και ps3 θα παίξουμε και τον Μικε θα κοροϊδέψουμε φουλ με το 1,5 τόνο 6μπρικο του και όλα κανονικά όπως πάντα!!!

Φιλαρακι μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μην πεις λεει ο λαος!!Παιζει να'μαι κι ελαφρυτερος απ'το δικο σου πλεον!Για ελα να ζυγιστουμε darling!:hystericalbs1:

nikos325
26-11-11, 22:48
Δεν λεγαμε γι'αυτο Thomelef(σαφως και μπροστα χρειαζονται για προστασια) αλλα για το χιαστι πισω και για τους σωληνες στα πισω παραθυρα που φαινονται απ'εξω κι αν ειναι εντονο χρωμα,τοτε σε σταματανε ευκολα οι ''μπλε''.....

Aυτο ακριβως!!! Δεν θεωρησα οτι ειναι για ομορφια......

Thomelef
26-11-11, 22:56
εγώ δεν κατάλαβα καλά πως το γράψατε...σόρυ.

Dr. Yamastura
26-11-11, 23:29
Άγνωστο ακόμα, αλλά θα το μάθετε με το που ανέβω! Μακάρι να παιχτεί και καμία πιστούλα να φέρω και το κτήνος:whistle:!

Ναι ρε και ps3 θα παίξουμε και τον Μικε θα κοροϊδέψουμε φουλ με το 1,5 τόνο 6μπρικο του και όλα κανονικά όπως πάντα!!!

Πιστούλες θα παιχτούν!!Πολλέςςςςςς
7/12έχει τρακ ντει καρτόδρομο,18/12 dcg(Ίσως πάρω μέρος για το βάφτισμα του πυρός!!) και μέσα στις γιορτές θα λιώσουμε..

Stunt Mike
26-11-11, 23:44
Προβλεπω να καιω τουρμπινα πριν το καλοκαιρι! ;)

nik200
27-11-11, 09:37
Προβλεπω να καιω τουρμπινα πριν το καλοκαιρι! ;)

ετσι ειναι τα γιοφυρια..πρεπει να θυσιασεις για να αντεξουν:whistle:...:th_Laie_67-1:

εγω παλι ειμαι "small block" bmw...:th_Laie_67-1:...

kloukakis
27-11-11, 11:06
Πιστούλες θα παιχτούν!!Πολλέςςςςςς
7/12έχει τρακ ντει καρτόδρομο,18/12 dcg(Ίσως πάρω μέρος για το βάφτισμα του πυρός!!) και μέσα στις γιορτές θα λιώσουμε..

Ωχ ωχ ωχ, προβλέπεται βαρύ το πρόγραμμα.... Τέτοια λέγε μου και οι διακοπές θα αρχίσουν πρόωρα:original:!!
:warriorsmiley:

Stunt Mike
08-12-11, 23:17
Σημερα αγοραστηκε και το τελευταιο που μας απεμεινε για να συμπληρωθει το project!Αγραφος εγκεφαλος Haltech E8 κομπλε με πλεξουδα για Ε36-ηλεκτρονικες πολλαπλασιαστων-αισθητηρες στροφαλου,εκκεντροφορου,ρε λαντι,διακοπτη launch.Ενα μεγαλο ευχαριστω στον ντριφτοσυναδελφο Δ.Πλουμιστο....Ηταν πανω σε κομπρεσορατο 325 Ε36,οποτε λογικα θα παρει κι αμεσως μπρος τ'αμαξακι μου και δεν θα χρειαστει γερανο μεχρι τον προγραμματιστη.
Κατα τα υπολοιπα,σημερα τελειωσε και το γιοφυρι που λεγεται μοτερ!!Αυριο παω να το παρω απ'το ρεκτιφιε κι απο βδομαδα βαζουμε τ'αμαξι μου μεσα για μονταρισμα μοτερ,εξατμισης,σασμαν-αξονα κτλ και παει για σωληνωσεις ιντερκουλερ.Λογικα πριν τις γιορτες θα ξεκινησει το στρωσιμο....Συντομα φωτο....

kloukakis
09-12-11, 01:13
Σημερα αγοραστηκε και το τελευταιο που μας απεμεινε για να συμπληρωθει το project!Αγραφος εγκεφαλος Haltech E8 κομπλε με πλεξουδα για Ε36-ηλεκτρονικες πολλαπλασιαστων-αισθητηρες στροφαλου,εκκεντροφορου,ρε λαντι,διακοπτη launch.Ενα μεγαλο ευχαριστω στον ντριφτοσυναδελφο Δ.Πλουμιστο....Ηταν πανω σε κομπρεσορατο 325 Ε36,οποτε λογικα θα παρει κι αμεσως μπρος τ'αμαξακι μου και δεν θα χρειαστει γερανο μεχρι τον προγραμματιστη.
Κατα τα υπολοιπα,σημερα τελειωσε και το γιοφυρι που λεγεται μοτερ!!Αυριο παω να το παρω απ'το ρεκτιφιε κι απο βδομαδα βαζουμε τ'αμαξι μου μεσα για μονταρισμα μοτερ,εξατμισης,σασμαν-αξονα κτλ και παει για σωληνωσεις ιντερκουλερ.Λογικα πριν τις γιορτες θα ξεκινησει το στρωσιμο....Συντομα φωτο....

Bravo ρε μουρλε!! Κανόνισε μέχρι 24 που ερχομαι να έχεις στρώσει!! Θέλω ΒΟΛΤΑ λεμε!!!!

nik200
09-12-11, 07:26
μπραβο ρε mike..τον φαγαμε τον γαιδαρο..τωρα μενει η ουρα..

ο αλλος..μην χασει..ρε βαλε κανα εξακυλινδρο μπας και βρεις την υγεια σου..και ασε τα λειψα..βεβαια οτι και να γινει ολοι aydi θα παρουμε μια μερα..εε γιατρε????

υγ...το ψευδωνυμο σου τα σπαει..με yes..

Stunt Mike
10-12-11, 15:30
Bravo ρε μουρλε!! Κανόνισε μέχρι 24 που ερχομαι να έχεις στρώσει!! Θέλω ΒΟΛΤΑ λεμε!!!!

Χλωμο να'χει τελειωσει μεσα στις γιορτες...Ακομη εξαρτωμαστε απο πολλους παραγοντες που δεν μπορουμε να υπολογισουμε...σωληνωσεις,π ρογραμμα...

Stunt Mike
10-12-11, 22:35
Και μερικες φωτο απ'το ολοφρεσκο σφυρηλατο μοτερ μου και τον εγκεφαλο με την πλεξουδα του

Stunt Mike
21-12-11, 20:56
Αγοραστηκε και υδραυλικος κουρμπαδορος Mega CVT-2 καθως και τουμποσωληνες για την κατασκευη του Roll cage μου αργοτερα.Δυστυχως αυτη τη στιγμη δεν εχουμε το χρονο και το χωρο ν'ασχοληθουμε,οποτε προεχει να τελειωσουμε με το μοτερ πρωτα,να βγει στο δρομο+πιστα και να το μαθω καλα.thumb Θ'ανοιξω σχετικο thread τοτε:thumbsup:
Σημερα παραλαβαμε και τα πολυποθητα ARP μπουζονια και ξεκινησαμε τα δεσιματα!!Λογικα με τη νεα χρονια θα ρολλαρω!!:warriorsmiley:

BILL007
21-12-11, 23:05
Με το καλό!!!!:thumbsup:
Αλήθεια πόσο κόστισε ο κουρμπαδόρος και απο που, αν επιτρέπεται :original:

Stunt Mike
21-12-11, 23:36
Με το καλό!!!!:thumbsup:
Αλήθεια πόσο κόστισε ο κουρμπαδόρος και απο που, αν επιτρέπεται :original:

Εχεις πμ...

Stunt Mike
04-01-12, 22:44
Σημερα εγινε και η παραγγελια του τελευταιου ανταλλακτικου για να συμπληρωθει το project μου.Οταν ξεκινησα στην αρχη με την ιδεα να δουλεψω maximum 0.5bar υπερπιεσης,ξεραμε οτι το εργοστασιακο δισκοπλατο μπορει ν'αντεξει την περισσεια δυναμης και ροπης και καθοτι ηταν σχεδον καινουριο,αποφασισα να μην αλλαξω.Πλεον τα δεδομενα εχουν αλλαξει,η πιεση που θα δουλεψει το μοτερ,ξεπερναει το 1.3-1.5bar,η χρηση νεου συμπλεκτη ηταν επιτακτικη οποτε και παραγγειλα εναν 6φτερο ανθαρακονηματινο δισκο-πλατω Sachs παρεα με αλουμινενιο,ενισχυμενο και ελαφρυτερο(10.5lbs) μονης μαζας βολαν ν'αντεχει τη σκληρη χρηση που τον περιμενει ;)
Ξεκινησαμε τα μονταρισματα πλεον,περιμενουμε τον συμπλεκτη και συντομα στους δρομους...

Thomelef
05-01-12, 09:27
1,5 μπαρ!!!!!!!!!!!
εδώ μιλάμε το πράμα σοβαρεύει...
μπράβο ρε. εύχομαι να σε δούμε μαζί με την υπόλοιπη τρελοπαρέα σας, σε καμμιά διοργάνωση βαρβάτη.
τουλάχιστο τα αμάξια σας μέχρι στιγμής, αξίζει να σταθούν δίπλα στα τέρατα που τρέχουν.
όσο για τις οδηγικές ικανότητες σας, είμαι σίγουρος ότι είστε αντάξιοι, τουλάχιστον των αυτοκινήτων σας.

MIKEN636
15-01-12, 00:15
και μερικες φωτο απο τη συναρμολογηση του κτηνους :

Stunt Mike
15-01-12, 16:01
Και μερικες ακομη απο σημερα,που μονταραμε και το δισκο-πλατω,βολαν.Υστερα μπηκε το μοτερ πανω παρεα με την εξατμιση,σασμαν,ψυγειο λαδιου.Αυριο ξεκιναμε με τις σωληνωσεις.....

nikos1400
15-01-12, 16:09
-Μιχαλη
-
προχωρα
-
σε θελει ολη η χωρα-

(με ρυθμο)
thumb

Stunt Mike
15-01-12, 16:10
1,5 μπαρ!!!!!!!!!!!
εδώ μιλάμε το πράμα σοβαρεύει...
μπράβο ρε. εύχομαι να σε δούμε μαζί με την υπόλοιπη τρελοπαρέα σας, σε καμμιά διοργάνωση βαρβάτη.
τουλάχιστο τα αμάξια σας μέχρι στιγμής, αξίζει να σταθούν δίπλα στα τέρατα που τρέχουν.
όσο για τις οδηγικές ικανότητες σας, είμαι σίγουρος ότι είστε αντάξιοι, τουλάχιστον των αυτοκινήτων σας.

Ο Dr Yamastura εχει ηδη παρει μερος σε 2 διοργανωσεις με πολυ καλα αποτελεσματα!Αρα η τρελοπαρεα μας εχει μελλον!!thumb Αντε και στα δικα μου...:warriorsmiley:

Stunt Mike
15-01-12, 16:23
-Μιχαλη
-
προχωρα
-
σε θελει ολη η χωρα-

(με ρυθμο)
thumb

Ρε λες να βαλω για Πρωθυπουργος?Ετσι κι αλλιως χειροτερα δεν προκειται να τα κανω :p :gr::fagopoti:

NS-conv
15-01-12, 17:29
Ισα που προλαβαινεις να το στρωσεις για το DRIFTWARS 2012....αντε με το καλο.....!

nikos325
15-01-12, 18:31
Το στρωσιμο ειναι το λιγοτερο... Σε κανα δυο μερες, αφου βγει, θα ειναι ετοιμο...... :thumbsup:

Stunt Mike
15-01-12, 19:19
Το στρωσιμο ειναι το λιγοτερο... Σε κανα δυο μερες, αφου βγει, θα ειναι ετοιμο...... :thumbsup:

Σου'ρχομαι,σου'ρχομαι!!thumb

nikos325
15-01-12, 20:36
Σου'ρχομαι,σου'ρχομαι!!thumb

Δεν φανταζεσαι πως σε περιμενω!!!!! :viannen_01::thumbsup:

Stunt Mike
20-01-12, 22:28
Και 2 φωτο ακομη απ'το intercooler και το ψυγειο λαδιου(πανω απ'το i/c),καθως και απ'την εξατμιση.Πλεον μενει να μονταριστουν ακομη καποιες λεπτομερειες και φυσικα ο εγκεφαλος και βγαινουμε για στρωσιμο!

Panos 316T
20-01-12, 22:54
Ωραιοςςςςςςςςς!!!!!
Πορωμενα πραγματα λεμε...

Η εξατμιση 76αρα ειναι Μαικ;

Stunt Mike
20-01-12, 23:00
Ωραιοςςςςςςςςς!!!!!
Πορωμενα πραγματα λεμε...

Η εξατμιση 76αρα ειναι Μαικ;

Ναι συναδελφε μ'ενα μονο τελικο καζανακιthumb Ελπιζω να μην μου παρει τ'αυτια στην χαλαρη κινηση....

Panos 316T
20-01-12, 23:12
Οταν ειχα και γω μονο καζανακι στο χαλαρο δεν πολυακουγοταν αλλα οταν περνουσα απο τουνελ κοφτη 7500 νομιζαν οτι περνουσε 1000αρα μηχανη οπως το ακουγαν φιλοι μου!

Και πολυ μποχα ρε παιδι μου,σκετη κακια αρρωστια!

Stunt Mike
20-01-12, 23:36
Και πολυ μποχα ρε παιδι μου,σκετη κακια αρρωστια!

Συμφωνω απολυτα ρε Πανο.....αλλα οταν παψουν να κυκλοφορουν τοσα ρυπογονα φορτηγα,λεωφορεια και σταρλετ-λαδιερες του '80,θα βαλω κι εγω καταλυτη στο κατα τ'αλλα ολοκαινουριο μοτερ μου(αρα και λιγοτερο ρυπογονο σχετικα)

Dr. Yamastura
20-01-12, 23:45
Μπραβο ρε Μιχάληthumb
Άντε και σύντομα στην καυτή άσφαλτο!!

jannisa
21-01-12, 08:16
Συμφωνω απολυτα ρε Πανο.....αλλα οταν παψουν να κυκλοφορουν τοσα ρυπογονα φορτηγα,λεωφορεια, σταρλετ-λαδιερες του '80 και ποντικί πομόνες του 1821θα βαλω κι εγω καταλυτη στο κατα τ'αλλα ολοκαινουριο μοτερ μου(αρα και λιγοτερο ρυπογονο σχετικα)

..fixed

nik200
21-01-12, 09:45
με φωναξατε??

ακουστε και ενα στορυ τωρα για το πως ειναι corsaki opc..υποκλιθηκε στην αστειρευετη ροπη του μ30...

χτες λοιπον..πετυχαινω corsa opc απο πισω και παταμε απο 100-190 αν ειδα καλα...το αποτελεσμα..αν και εκμεταλευοταν την αεροδυναμικη μου(ηταν απο πισω)..εφαγε 2 αμαξια+ και πολυ ντουμανι.....(μεταξυ μας..εγω πιστευω οτι φοραγε προγραμμα το αμαξι του..γιατι σταθηκε πολυ καλα..)..ασφαλη συμπερασματα φυσικα δεν βγαινουν...καθως ειναι καθαρα τυχαια κοντρα..αλλα παραυτα.ο m30 με εβγαλε παλικαρι..

υγ...αφου δεν βγηκε μαζι με το ντουμανι και κανα πιστονι..λεω και ευχαριστω..:th_Laie_67-1::thumbsup::hystericalbs1:...ο τσαμπας ζει...(μονο το λαδακι μου κλαιω..χαχαχαχ)

Stunt Mike
21-01-12, 11:34
με φωναξατε??

ακουστε και ενα στορυ τωρα για το πως ειναι corsaki opc..υποκλιθηκε στην αστειρευετη ροπη του μ30...

χτες λοιπον..πετυχαινω corsa opc απο πισω και παταμε απο 100-190 αν ειδα καλα...το αποτελεσμα..αν και εκμεταλευοταν την αεροδυναμικη μου(ηταν απο πισω)..εφαγε 2 αμαξια+ και πολυ ντουμανι.....(μεταξυ μας..εγω πιστευω οτι φοραγε προγραμμα το αμαξι του..γιατι σταθηκε πολυ καλα..)..ασφαλη συμπερασματα φυσικα δεν βγαινουν...καθως ειναι καθαρα τυχαια κοντρα..αλλα παραυτα.ο m30 με εβγαλε παλικαρι..

υγ...αφου δεν βγηκε μαζι με το ντουμανι και κανα πιστονι..λεω και ευχαριστω..:th_Laie_67-1::thumbsup::hystericalbs1:...ο τσαμπας ζει...(μονο το λαδακι μου κλαιω..χαχαχαχ)

πιο πιθανο να πεταγε πιστονι το OPC παρα η πομονα ρε!!Αν και πιστευω οτι οι 2+καροτσες προηλθαν απ'το γεγονος οτι ηταν τοσο πηχτο το ντουμανι ακαυτης-λαδιου που του εκοβαν την αεροδυναμικη!!

Bassakos
21-01-12, 15:11
με φωναξατε??

ακουστε και ενα στορυ τωρα για το πως ειναι corsaki opc..υποκλιθηκε στην αστειρευετη ροπη του μ30...

χτες λοιπον..πετυχαινω corsa opc απο πισω και παταμε απο 100-190 αν ειδα καλα...το αποτελεσμα..αν και εκμεταλευοταν την αεροδυναμικη μου(ηταν απο πισω)..εφαγε 2 αμαξια+ και πολυ ντουμανι.....(μεταξυ μας..εγω πιστευω οτι φοραγε προγραμμα το αμαξι του..γιατι σταθηκε πολυ καλα..)..ασφαλη συμπερασματα φυσικα δεν βγαινουν...καθως ειναι καθαρα τυχαια κοντρα..αλλα παραυτα.ο m30 με εβγαλε παλικαρι..

υγ...αφου δεν βγηκε μαζι με το ντουμανι και κανα πιστονι..λεω και ευχαριστω..:th_Laie_67-1::thumbsup::hystericalbs1:...ο τσαμπας ζει...(μονο το λαδακι μου κλαιω..χαχαχαχ)

αλητες! κοντρακηδες ευθειακηδες! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stunt Mike
21-01-12, 21:38
Σημερα μπηκανε πανω οι σωληνωσεις λαδιου ψυγειου και τουρμπινας,μπεκ,η υπολοιπη εξατμιση,downpipe και external και ξεκινησαμε την τοποθετηση του αγραφου.Απο Δευτερα ξεκιναμε και τις σωληνωσεις του intercooler μαζι με τελευταιες λεπτομερειες του συνολου και ελπιζουμε να παρει μπροστα χωρις προβληματαthumb

steliose36
22-01-12, 01:13
Μιχαλη να σε ρωτησω με την εισαγωγη δεν θα εχεις μπροβλημα που ειναι πλαστικη λογω μεγαλης πιεσης??δεν υπαρχει περιπτωση να ραγισει?

Stunt Mike
22-01-12, 14:59
Υπαρχουν αυτη τη στιγμη καμποσα 325-328 τουρμπατα με την ιδια εισαγωγη κι εχουν αντεξει και πανω απο 1.5bar χωρις να σπασει.Μαλλον θα'ναι καλης ποιοτητας πλαστικο Στελιο,δεν γνωριζω.Παντως επειδη φοραω τη μικρη εισαγωγη του 328 και με περιοριζει σε αποδοση,συντομα στα σχεδια ειναι η κατασκευη αλλης αλουμινενιας με μεγαλυτερο plenum+αυλους+πεταλουδα μεγαλυτερη.
Υ.Γ. Εχω για σενα φλαντζουλα μεταλλικη για τουρμπισμα με σχεδον κλειστο μοτερ φιλαρακι! ;)

steliose36
22-01-12, 22:43
xaxax εχουμε πει εμεις μολις γυρισω με το καλο απο το ταξιδι θα μιλησουμε γενικα!!!;)

Stunt Mike
03-02-12, 15:46
Τ'αμαξι πλεον μονταριστηκε,ολα ειναι ετοιμα και την τελευταια βδομαδα βαζαμε τον αγραφο εγκεφαλο.Προηγουμενως δοκιμασαμε να το βαλουμε μπροστα με τον εργοστασιακο εγκεφαλο χωρις ομως afm,βαλβιδα ρελαντι και με τα μεγαλα μπεκ.Πηρε αμεσως παρολο που πνιγηκε στο μειγμα,σβησανε ολα τα λαμπακια οποτε το μοτερ/αισθητηρες κτλ ηταν οκ.Και ξεκινησαμε την τοποθετηση του αγραφου.Μολις τελειωσαμε λοιπον με τη ''μακαροναδα'' προεκυψε το εξης προβλημα:ο Haltech ηταν κλειδωμενος απ'τον προηγουμενο προγραμματιστη ωστε να μην μπορει να επεμβει καποιος αλλος στον εγκεφαλο αυτο,με αποτελεσμα να μην δινει ρευμα στην αναφλεξη και στην τρομπα.Σημερα ευτυχως λυθηκε το προβλημα με τη μεσολαβηση του ΣταματηΜ3 Ε30 στον απολυτα συνεργασιμο προγραμματιστη Xtreme Tuners για να ξεκλειδωθει ο εγκεφαλος και να διαγραφει τελειως το προηγουμενο προγραμμα.

Να ευχαριστησω λοιπον απο δω δημοσιως,τον Σταματη και τον Σπυρο(Xtreme Tuners) για την πολυτιμη βοηθεια τους στο project μου.Χωρις αυτους αυτη τη στιγμη θα'χα βαλτωσει...
Απο βδομαδα παω για προγραμματισμο και βγαινουμε για στρωσιμο!

kostas1.6
03-02-12, 16:14
(...) Απο βδομαδα παω για προγραμματισμο και βγαινουμε για στρωσιμο!

Άντε με το καλό!!!

Άραγε τι υπομονή θα κάνεις για στρώσιμο μετά από τόσο καιρό αναμονής;; :whistle:

Stunt Mike
03-02-12, 20:26
Άντε με το καλό!!!

Άραγε τι υπομονή θα κάνεις για στρώσιμο μετά από τόσο καιρό αναμονής;; :whistle:

Ακριβως 1 μερα φιλαρακι!!!Εχω κανονισει διαδρομουλα γαματη με περιπου 750χλμ!!Αλλα λογικα θα κυκλοφορησω κανα 2 βδομαδες με το προγραμμα στρωσιματος(0.5bar κοφτης 4500σαλ) και να συμπληρωσω αλλα 250χλμ,μεχρι να ξαναπαω για προγραμματισμο....

kostas1.6
03-02-12, 20:49
Ακριβως 1 μερα φιλαρακι!!!Εχω κανονισει διαδρομουλα γαματη με περιπου 750χλμ!!Αλλα λογικα θα κυκλοφορησω κανα 2 βδομαδες με το προγραμμα στρωσιματος(0.5bar κοφτης 4500σαλ) και να συμπληρωσω αλλα 250χλμ,μεχρι να ξαναπαω για προγραμματισμο....

Θεός ο programer!!! Κατάλαβε τη λατρεία σου για κόφτες και σου λέει ας τον κρατήσουμε χαμηλα, μπας και λειτουργήσει σε ανθρώπινα πλαίσια το μοτεράκι τον πρώτο καιρό. Άντε με το καλό το στρώσιμο να σε δούμε και εν δράσει σύντομα! :warriorsmiley:

Panos 316T
03-02-12, 20:56
Ακριβως 1 μερα φιλαρακι!!!Εχω κανονισει διαδρομουλα γαματη με περιπου 750χλμ!!Αλλα λογικα θα κυκλοφορησω κανα 2 βδομαδες με το προγραμμα στρωσιματος(0.5bar κοφτης 4500σαλ) και να συμπληρωσω αλλα 250χλμ,μεχρι να ξαναπαω για προγραμματισμο....

Αλιμονο.......χαχαχα

τελικα τι λαδια εβαλες Μιχαλη;
θα τα κανεις αλλαγη μετα το στρωσιμο;

Stunt Mike
03-02-12, 21:24
Εβαλα 5w-40 GPL(Petronas) για τα πρωτα 500χλμ και μετα θα βαλω 10W-60 ακομη δεν ξερω μαρκα.....

Stunt Mike
03-02-12, 22:08
Θεός ο programer!!! Κατάλαβε τη λατρεία σου για κόφτες και σου λέει ας τον κρατήσουμε χαμηλα, μπας και λειτουργήσει σε ανθρώπινα πλαίσια το μοτεράκι τον πρώτο καιρό. Άντε με το καλό το στρώσιμο να σε δούμε και εν δράσει σύντομα! :warriorsmiley:

Βεβαια μου περασε μια ιδεα απ'το μυαλο,αφου κανω 1000χλμ να το παω πιστα και να παιζω 3ες μεχρι 4500σαλ!!thumb κοοοοφτες!!!!:hystericalbs1:

Stunt Mike
03-02-12, 22:14
Και μια φωτο που το βγαλαμε στο δρομο...

dblade
03-02-12, 23:43
Aντε υπομονη και καλες γωνιες!! thumb thumb

https://www.youtube.com/watch?v=qxdbIdM_xAs&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=qxdbIdM_xAs&feature=related

nikos1400
25-02-12, 15:32
κανα νεο ρε Μαϊκ ??

Stunt Mike
25-02-12, 15:41
Δυστυχως Νικο,τ'αμαξι ειναι 3 βδομαδες στον προγραμματιστη και περιμενουμε ενα τσιπακι της θυρας επικοινωνιας του εγκεφαλου(πριν μερικες μερες ηρθε το τσιπακι αλλα ηρθε λαθος :( ....)οποτε ειμαστε σε αναμονη.....

nikos1400
25-02-12, 16:23
υπομονη Μιχαλη...:(

https://www.youtube.com/watch?v=DpNsuIbLHaI&feature=related

:original:

NS-conv
20-03-12, 21:10
Mike κανενα νεο απ το project...?

Stunt Mike
20-03-12, 22:52
Λογικα αυτη τη βδομαδα θα βγει για στρωσιμο φιλε μου....

m-power_01
20-03-12, 22:56
Μιχάλη τι εγκέφαλο έβαλες τελικά ;

Stunt Mike
20-03-12, 23:19
Μιχάλη τι εγκέφαλο έβαλες τελικά ;

DTA S60 Σπυρο....Δεν ειχα την πολυτελεια του χρονου να περιμενω τον Haltech να επισκευαστει.Ο Ε8 πλεον θα'ναι ολοκαινουριος και με εγγυηση απ'την ιδια την εταιρεια.Θα πουληθει μαλλον σε φιλο σε πολυ χαμηλη τιμη...

black_beauty
21-03-12, 14:41
:whistle::whistle:

Stunt Mike
11-04-12, 22:49
Λοιπον ενα refresh της πορειας του Drift project μου......
Τ'αμαξι πλεον ειναι στα χερια μου,ξεκιναμε το στρωσιμο με κοφτη 4000σαλ και ο.4bar πιεση...2000 βασανιστικα χλμ υπομονης :( Πρωτες εντυπωσεις:Τ'αμαξι τουρμπιζει εξαιρετικα χαμηλα(1800),αποτελεσμα του μικρου μαντεμιου της GT30-76 που θ'αλλαχτει συντομα με μεγαλυτερο γιατι δημιουργει προβληματα στη σταθεροποιηση της χαμηλης πιεσης.Για την ακριβεια ειναι εξαιρετικα δυσκολο να παραμεινει σε επιπεδα κατω του 1.5bar ηδη απ'τις μεσαιες στροφες.Επισης το πολυ ελαφρυ αλουμινενιο βολαν ανεβαζει ραγδαια στροφες κανοντας τ'αμαξι ιδιαιτερα νευρικο,σε συνδυασμο με το κοντο βημα του διαφορικου μου.Οποτε μαλλον καλο θα'τανε γενικως να τουρμπιζει λιγο αργοτερα...Συντομα θα βαλω βιντεακια με...ηχο τουρμπιστο!

nikos325
11-04-12, 22:58
Η λυση ειναι μονοδρομος... Ανταλλασουμε τα βηματα και ειμαστε και οι δυο χαρουμενοι!!! thumb

Bassakos
11-04-12, 23:31
Λοιπον ενα refresh της πορειας του Drift project μου......
Τ'αμαξι πλεον ειναι στα χερια μου,ξεκιναμε το στρωσιμο με κοφτη 4000σαλ και ο.4bar πιεση...2000 βασανιστικα χλμ υπομονης :( Πρωτες εντυπωσεις:Τ'αμαξι τουρμπιζει εξαιρετικα χαμηλα(1800),αποτελεσμα του μικρου μαντεμιου της GT30-76 που θ'αλλαχτει συντομα με μεγαλυτερο γιατι δημιουργει προβληματα στη σταθεροποιηση της χαμηλης πιεσης.Για την ακριβεια ειναι εξαιρετικα δυσκολο να παραμεινει σε επιπεδα κατω του 1.5bar ηδη απ'τις μεσαιες στροφες.Επισης το πολυ ελαφρυ αλουμινενιο βολαν ανεβαζει ραγδαια στροφες κανοντας τ'αμαξι ιδιαιτερα νευρικο,σε συνδυασμο με το κοντο βημα του διαφορικου μου.Οποτε μαλλον καλο θα'τανε γενικως να τουρμπιζει λιγο αργοτερα...Συντομα θα βαλω βιντεακια με...ηχο τουρμπιστο!
καποιο πουλακι μου ειπε οτι κανει πολυ........ασχημο,κακογουστο ηχο και οτι δεν γουσταρεις καθολου! μα καθολου ομως!!!!:th_Laie_67-1:

με το καλο να κανεις τα κμ που πρεπει και να αρχισουν τα οργανα μετα!thumb

Stunt Mike
11-04-12, 23:42
Στο θεμα του εγκεφαλου που προεκυψε,ειπα πριν λιγο καιρο οτι τελικα αγοραστηκε ολοκαινουριος DTA S60PRO και μ'αυτον αυτην την στιγμη κυκλοφορει τ'αμαξι.Εγραψα λοιπον οτι ειχαμε καποια προβληματα με τον προηγουμενο εγκεφαλο αλλα περιμενα το πορισμα της εταιρειας κατασκευης για να βγαλω τα ασφαλη συμπερασματα μου....

Ο Haltech λοιπον αρνιοταν πεισματικα να συνεργαστει με το αυτοκινητο μου και εσταλη στην Αυστραλια για ανακατασκευη με την εντολη να διερευνηθει πληρως το ιστορικο του και οι οποιεσδηποτε επεμβασεις επανω του.....
.....Ομως ηδη εμεις παιδευομασταν 2 ΜΗΝΕΣ να βαλουμε μπρος εναν καμμενο εγκεφαλο,ν'αλλαζουμε 2 θυρες επικοινωνιας χωρις αποτελεσμα ενω οταν τελικα μπηκε πανω ο DTA ν'ανακαλυπτουμε οτι ΚΑΙ οι 2(τριπλες) ηλεκτρονικες που'χα παραλαβει μαζι με τον εγκεφαλο ηταν επισης καμμενες!!!Αγοραστηκαν και 3(διπλες) καινουριες ηλεκτρονικες και τ'αμαξι πηρε μπρος αμεσως.....

Δυστυχως οπως απεδειχθη καποιοι αποφασισαν να παιξουν με τη λατρεια μου για τη βελτιωση και δεν μ'ενδιαφερει τοσο η οικονομικη ζημια οσο η ηθικη της πλευρα....Να ξερουν ομως οτι ο κοσμος ειναι πολυυυυ μικρος και επισης οτι μιλαει πολυ.....Ολα μαθαινονται ειδικα μεσα σε περιορισμενους κυκλους.....Το βασικοτερο ομως ειναι οτι η τεχνολογια μιλαει απο μονη της και αποκαλυπτει τα μυστικα της στα καταλληλα χερια....
Δεν θα το προχωρησω παραπερα το θεμα,ουτε θα στειλω με πμ,ονοματα...για μενα τελειωνει εδω....
Μεσα στον αλλο μηνα ο Haltech επιστρεφει στα χερια μου ολοκαινουριος,με εγγυηση απ'την εταιρεια,τιμη χαμηλη και φυσικα εγγυηση(απο μενα,με μαρτυρες ολους εσας) επιστροφης χρηματων αν αντιμετωπισει ο υποψηφιος αγοραστης οποιοδηποτε προβλημα....
Να ευχαριστησω εδω τον μηχανικο και φιλο μου Θαναση Αναγνωστοπουλο της Option Garage που ανελαβε το Driift Project απ'την αρχη(σαν τον Βεγγο ετρεχε ολους αυτους τους μηνες!!!),τον προγραμματιστη μου Γιαννη Ανδριανακη για την βοηθεια του,την υπομονη και επιμονη του πανω στο project μου και φυσικα τη ρυθμιση του,το Ρεκτιφιε Engine Tech Dakis και για την συμπαρασταση τους και την βοηθεια τους οπου κι αν τους χρειαστηκα να ευχαριστησω επισης το γνωστο παρεακι του Drift team μας ;)
Τα λεμε συντομα στις πιστες!!!

Dr. Yamastura
11-04-12, 23:51
Άντε Μπράβο!!!
Επιτέλους το τελευταίο τούβλο μπήκε στο γιοφύρι!!
Να το χαρείς,κυρίως απροβλημάτιστα.
Από τον άλλο μήνα δεν θα είμαι μόνος στις πίστες,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Θέλω βόλτα και δανεικό σε κανά αγώνα,που θα χρειάζομαι Δύναμη,έως ότου σε ξεπεράσω και σε άλογα!!χαχαχα:th_Laie_67-1:
Καλά πορτοχιλιόμετρα!!

Panos 316T
12-04-12, 00:03
Το στρωσιμο φιλαρακι το εχεις για πλακα με την τρελα που κουβαλας χαχαχα

Μα ....καμμενο εγκεφαλο......!!!!!τι να πω....

Τελος καλο ,ολα καλα Μαικ ;)

Θελω βολτα οπως και δηποτε,
αντε να ξεδιπλωσεις το ταλεντο σου παιδι μου....

nik200
12-04-12, 07:06
παει και το πρωτο γιοφυρι..2 to go...ακους κωστααααα..

καλα στρωσιματα..και βουρ για πιστουλα...ευχομαι ολα να σου πανε καλα απο τωρα και στο εξης και να χαρουμε ολοι μαζι στην πιστα το δημιουργημα σου...και πανω απο ολα εσυ οδηγωντας το..μαθαινοντας το..και κανοντας ομορφα πραγματα...γιατι αυτη ειναι και η ουσια στο πισταδικο αμαξι..

kostas1.6
12-04-12, 08:06
Άντε να ακούσουμε κάνα κόφτη κι από σένα ρε φίλε! Καλά στρωσίματα.

nikos325
12-04-12, 14:29
Ας σου ευχηθω και εγω απο εδω... Καλα και πολλα (με το πλαι!!! thumb) χιλιομετρα και προπαντων απροβληματιστα!!!! Οσο για το στρωσιμο, σε περιμενω κατω!!! :thumbsup:

Stunt Mike
12-04-12, 22:27
Άντε Μπράβο!!!
Επιτέλους το τελευταίο τούβλο μπήκε στο γιοφύρι!!
Να το χαρείς,κυρίως απροβλημάτιστα.
Από τον άλλο μήνα δεν θα είμαι μόνος στις πίστες,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Θέλω βόλτα και δανεικό σε κανά αγώνα,που θα χρειάζομαι Δύναμη,έως ότου σε ξεπεράσω και σε άλογα!!χαχαχα:th_Laie_67-1:
Καλά πορτοχιλιόμετρα!!

Ολα θα γινουν τρελε!!!Συντομα σε βλεπω με κατι δυνατοτερο.....''μεγαλη πορτα θα διαβεις'' που λενε και οι χαρτοριχτρες!!! thumb
Τωρα..δανεικο θα ειναι?Ιδιοκτητο?..... ;)

Stunt Mike
12-04-12, 22:29
Ας σου ευχηθω και εγω απο εδω... Καλα και πολλα (με το πλαι!!! thumb) χιλιομετρα και προπαντων απροβληματιστα!!!! Οσο για το στρωσιμο, σε περιμενω κατω!!! :thumbsup:

Λεω να μην ερθω Καλαματα γιατι σε βλεπω στην τραπεζα για τουρμπο-δανειο μετα!!!

Stunt Mike
12-04-12, 22:31
Το στρωσιμο φιλαρακι το εχεις για πλακα με την τρελα που κουβαλας χαχαχα

Μα ....καμμενο εγκεφαλο......!!!!!τι να πω....

Τελος καλο ,ολα καλα Μαικ ;)

Θελω βολτα οπως και δηποτε,
αντε να ξεδιπλωσεις το ταλεντο σου παιδι μου....

Δεν παμε λεω εγω,την αλλη βδομαδα να ξεδιπλωσω το ταλεντο μου με το τουρμπιδι σου??Εεεεε????Καλε μου φιλε??? thumb

NS-conv
13-04-12, 00:09
Λεω να μην ερθω Καλαματα γιατι σε βλεπω στην τραπεζα για τουρμπο-δανειο μετα!!!

Μπα....ειναι της ατμοσφαιρας αυτος... :hystericalbs1:
Αλλα ποτε δεν ξερεις... :th_Laie_67-1:
Mike καλο στρωσιμο και αμετρητα απροβληματιστα καπνιστα χιλιομετρα... thumb

nikos325
13-04-12, 02:32
Λεω να μην ερθω Καλαματα γιατι σε βλεπω στην τραπεζα για τουρμπο-δανειο μετα!!!

Δεν θελω πισωγυρισματα τωρα!!! :ranting2: :ranting2: Ειπαμε το στρωσιμο θα γινει εδω!! Οσο για το δικο μου...... :fountwtis: :fountwtis:

Thomelef
13-04-12, 08:47
άντε επιτέλους ρε ΜΙΚΕ...το παρακολουθώ εδώ και τόσο καιρό το θρεντ, και περιμένω πότε θα βγεί στο δρόμο για να μας πείς εντυπώσεις...
εύχομαι καλό στρώσιμο, και μετά πολύ λιώσιμο!!!

Stunt Mike
16-04-12, 22:51
Λοιπον μεχρι σημερα εχω συμπληρωσει τα πρωτα 200χλμ,ειμαι στο 10% του στρωσιματος δλδ.Μεχρι τωρα κυκλοφορω με ξεταπωτη τουρμπινα χωρις μανιταρι μπροστα,χωρις δοχειο αναθυμιασεων και χωρις οργανακια εποπτειας...Ολα αυτα εχουν κανονιστει να μπουν αυριο.Επισης παρολο που δεν εχω βαλει βαλβιδα ρελαντι προς το παρον,τ'αμαξι κρατα πολυ σταθερο ρελαντι κοντα στις 800σαλ,με μονη δυσκολια να παρει μπρος κρυο χωρις να δωσεις γκαζι.
Εντυπωσεις???Το μοτερ συμπεριφερεται σαν να γεννηθηκε με τουρμπο!Κανενα κομπιασμα στην εναλλαγη υποπιεσης-υπερπιεσης,τουρμπιζει εξαιρετικα χαμηλα,περιπου στις 1800σαλ λογω του μικρου μαντεμιου της GT30-76,που συντομα θ'αλλαχθει με μεγαλυτερο,μαλλον A/R82 για να σηκωνει πιεση πιο ομαλα και να ρυθμιζεται ευκολοτερα,ειδικα στην χαμηλη πιεση του 1.0 bar που θα το δουλευω εγω για αρχη,στις προπονησεις....Εχει πολυ ωραιο,βαρβατο ηχο και με κανει να νιωθω σαν μικρο παιδι οταν ξεφυσαει....Με ξαναγυρισε στην PuntoGT εποχη της ζωης μου το ατιμο!!
Θα βαλω συντομα φωτο,αλλα και βιντεακι..
Συντομα θα ξεκινησει και το επομενο project...η κατασκευη του roll cage μου....

BILL007
16-04-12, 22:56
Συντομα θα ξεκινησει και το επομενο project...η κατασκευη του roll cage μου....

:thumbsup::thumbsup::thumbsup: :rally:

Αμα κατασκευάσεις ο ίδιος ρολ, θα είναι ομολογκέ αν θες να τρέξεις σε κανένα αγώνα? ή πρέπει να αγοράσεις έτοιμο??
Το έχεις ψάξει αυτό το θέμα καθόλου φίλε μου?:original:

Thomelef
16-04-12, 22:57
Άντε αγοοοοοοορι μουυυυυυυ!!!

Stunt Mike
16-04-12, 23:10
:thumbsup::thumbsup::thumbsup: :rally:

Αμα κατασκευάσεις ο ίδιος ρολ, θα είναι ομολογκέ αν θες να τρέξεις σε κανένα αγώνα? ή πρέπει να αγοράσεις έτοιμο??
Το έχεις ψάξει αυτό το θέμα καθόλου φίλε μου?:original:

Θα κατασκευαστει συμφωνα με τους κανονισμους και με τα υλικα που προβλεπονται..
Απο κει και περα,οσον αφορα τους αγωνες Drift που μ'ενδιαφερουν,δεν υπαρχει προβλημα.Αν ομως θελησω να τρεξω Formula Saloon,οπως πχ Ριτσωνα καποια στιγμη,πρεπει να περασω διαδικασια εγκρισης τυπου...Τους στελνεις δειγματα σωληνα και κομματια κολλημενα με την αργκον που χρησιμοποιεις καθως και φωτογραφιες απ'την ολη κατασκευη.Εφοσον ειναι σωστο,δεν εχουν λογο να σε κοψουν.
Εμεις παντως σκοπευουμε να κανουμε καλη δουλεια χωρις τσιγκουνια και ωχαδερφισμους,ωστε να μπορεσω να τρεξω οπουδηποτε θελησω στο μελλον.... thumb

BILL007
16-04-12, 23:17
Θα κατασκευαστει συμφωνα με τους κανονισμους και με τα υλικα που προβλεπονται..
Απο κει και περα,οσον αφορα τους αγωνες Drift που μ'ενδιαφερουν,δεν υπαρχει προβλημα.Αν ομως θελησω να τρεξω Formula Saloon,οπως πχ Ριτσωνα καποια στιγμη,πρεπει να περασω διαδικασια εγκρισης τυπου...Τους στελνεις δειγματα σωληνα και κομματια κολλημενα με την αργκον που χρησιμοποιεις καθως και φωτογραφιες απ'την ολη κατασκευη.Εφοσον ειναι σωστο,δεν εχουν λογο να σε κοψουν.
Εμεις παντως σκοπευουμε να κανουμε καλη δουλεια χωρις τσιγκουνια και ωχαδερφισμους,ωστε να μπορεσω να τρεξω οπουδηποτε θελησω στο μελλον.... thumb

Τέλεια!!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thu mbsup: Εύχομαι τα καλύτερα και αναμένουμε φωτογραφικό υλικό απο την κατασκευή!:original: :rally:

Stunt Mike
20-04-12, 22:34
Και μερικες φωτο απ'το engine bay μετα την τοποθετηση των τελευταιων αξεσουαρ,το δοχειο αναθυμιασεων και το μανιταρι....

Panos 316T
20-04-12, 23:17
Μπραβο Μιχαλη, φαινεται καλη και προσεγμενη δουλεια.

Τελειωνε με το στρωσιμο γιατι θελω βολτα!

Bassakos
20-04-12, 23:28
πολυ ομορφο!!!
ερωτηση: sorry αλλα βλεπω λαστιχο ποτισματος?

kloukakis
20-04-12, 23:44
Εγώ δεν έχω δει ακόμα την αγελάδα...

Stunt Mike
21-04-12, 00:16
πολυ ομορφο!!!
ερωτηση: sorry αλλα βλεπω λαστιχο ποτισματος?

χαχαχαχα!!!Μοιαζει αλλα δεν ειναι!Ειναι ειδικο για τις αναθυμιασεις λαδιου...

Stunt Mike
21-04-12, 00:16
Εγώ δεν έχω δει ακόμα την αγελάδα...

Ουτε εγω......

Stunt Mike
21-04-12, 00:21
Μπραβο Μιχαλη, φαινεται καλη και προσεγμενη δουλεια.

Τελειωνε με το στρωσιμο γιατι θελω βολτα!

Ειμαι ηδη στα μισα!!!Περιμενω και το μεγαλυτερο μαντεμι και λογικα μεσα στο Μαιο θα'μαι ετοιμος!Πανο σασμαν φορας του 316 ακομη??Εχω μια αμφιβολια για το αν θ'αντεξει τη ροπη μου....

kloukakis
21-04-12, 00:37
Τη ροπή θα την αντέξει, τις καφρίλες μας όχι...

Bassakos
21-04-12, 09:05
χαχαχαχα!!!Μοιαζει αλλα δεν ειναι!Ειναι ειδικο για τις αναθυμιασεις λαδιου...
το περιμενα οτι κατι παιζει, μα λεω και εγω!
τι εκανε? πηγα και εκλεψε το λαστιχο του γειτονα? :th_Laie_67-1:

Panos 316T
21-04-12, 09:22
Ειμαι ηδη στα μισα!!!Περιμενω και το μεγαλυτερο μαντεμι και λογικα μεσα στο Μαιο θα'μαι ετοιμος!Πανο σασμαν φορας του 316 ακομη??Εχω μια αμφιβολια για το αν θ'αντεξει τη ροπη μου....

Μπορει να συμπεσουμε στον Ανδριανακη ;)

Ναι,το μαμα σασμαν εχω(70000χλμ φουσκωτος) αλλα το χειριζομαι με ευλαβεια και σεβασμο χαχαχα

Συμφωνα με τα λεγομενα του μηχανικου ειμαι σχεδον στα ορια.

Καποια στιγμη θα παω για το 5αρι απο το Μ3 με τα 286 που ειναι μπετον αρμε.

nik200
21-04-12, 10:02
το περιμενα οτι κατι παιζει, μα λεω και εγω!
τι εκανε? πηγα και εκλεψε το λαστιχο του γειτονα? :th_Laie_67-1:

καλα...το κλαιει ο γειτονας το λαστιχο....:th_Laie_67-1::shok:

BILL007
21-04-12, 10:20
Καποια στιγμη θα παω για το 5αρι απο το Μ3 με τα 286 που ειναι μπετον αρμε.

Tο είχαμε συζητήσει Πανο αυτό από κοντά μια φορα στα γρήγορα. thumb
Αλήθεια πως θα γίνει να κάτσει το σασμάν αυτό στο M43? Μου φαίνεται σχεδόν αδύνατον!:shok::shok::shok:

Stunt Mike
21-04-12, 19:11
Tο είχαμε συζητήσει Πανο αυτό από κοντά μια φορα στα γρήγορα. thumb
Αλήθεια πως θα γίνει να κάτσει το σασμάν αυτό στο M43? Μου φαίνεται σχεδόν αδύνατον!:shok::shok::shok:

Οπως ακριβως καθεται και του Μ43 σ'ενα Μ3 μοτερ....κανονικοτατα!Με μια μικρη αλλαγη στον αξονα μεταδοσης.... thumb

stefm5
21-04-12, 20:17
Tο είχαμε συζητήσει Πανο αυτό από κοντά μια φορα στα γρήγορα. thumb
Αλήθεια πως θα γίνει να κάτσει το σασμάν αυτό στο M43? Μου φαίνεται σχεδόν αδύνατον!:shok::shok::shok:

Μια χαρά κάθεται thumb

Stunt Mike
21-04-12, 21:09
χαχαχαχα!!!Μοιαζει αλλα δεν ειναι!Ειναι ειδικο για τις αναθυμιασεις λαδιου...


και για οσους δεν ξερουν:
https://www.thezstore.com/page/TZS/PROD/10-2072

j.muller
21-04-12, 23:30
Tο είχαμε συζητήσει Πανο αυτό από κοντά μια φορα στα γρήγορα. thumb
Αλήθεια πως θα γίνει να κάτσει το σασμάν αυτό στο M43? Μου φαίνεται σχεδόν αδύνατον!:shok::shok::shok:

Σε Μ40 μπηκε κουτα...

stefm5
21-04-12, 23:36
Μπορει να συμπεσουμε στον Ανδριανακη ;)

Ναι,το μαμα σασμαν εχω(70000χλμ φουσκωτος) αλλα το χειριζομαι με ευλαβεια και σεβασμο χαχαχα

Συμφωνα με τα λεγομενα του μηχανικου ειμαι σχεδον στα ορια.

Καποια στιγμη θα παω για το 5αρι απο το Μ3 με τα 286 που ειναι μπετον αρμε.

αν θες σε λίγο καιρό θα είναι διαθέσιμο το 5αρι από το 530 μιας και θα πάω σε 6αρι

Panos 316T
22-04-12, 00:26
Σε ευχαριστω Στεφανε αλλα σε αυτη την περιπτωση ειμαι απο τα παιδια των φρονιμων που οταν πεινασουν μαγειρευουν ;)

Stunt Mike
22-04-12, 00:35
Σε ευχαριστω Στεφανε αλλα σε αυτη την περιπτωση ειμαι απο τα παιδια των φρονιμων που οταν πεινασουν μαγειρευουν ;)

Ασπαστα βρε τα σασμαν μας!!!Αν κι εμενα γρατζουναει λιιιιγο......

Stunt Mike
11-05-12, 22:20
Και νεες φωτο απ'το προτζεκτακι:

Αναμενεται να τοποθετηθουν,το υδραυλικο χειροφρενο,τα οργανα εποπτειας(μπαρομετρο-πυρομετρο-πιεση λαδιου) και φυσικα το roll cage thumb
Ηδη εχω κανει τα πρωτα 750χλμ και τ'αμαξι δειχνει πολυ ορεξατο ν'ανεβασει στροφες και..πιεση!!Αρχες Ιουνιου πιστευω να κανω την πρωτη εξορμηση στην πιστα...

nikos1400
12-05-12, 18:14
το πισω καθισμα Μιχαλη το καταργησες ?
εαν οχι, τις ζωνες που τις επιασες ?

Dr. Yamastura
12-05-12, 18:27
Και τα μπροστινα που έχει ακόμα πολύ είναι!!! χαχαχχα
Βεβαια και τα καταργησε...

nikos1400
12-05-12, 18:43
Και τα μπροστινα που έχει ακόμα πολύ είναι!!! χαχαχχα
Βεβαια και τα καταργησε...

τον χαλασες κι αυτον...:ranting2:

να μη βαλει δυο ανθρωπους μεσα να τους παει....μια σβουρα ??!!
:th_Laie_67-1:

Dr. Yamastura
12-05-12, 18:49
Drift Taxi εεε???!!
Μόνο συνοδηγο...
Θα έχει ρολλ κειτζ.. που θα κάτσουν πίσω??

nik200
12-05-12, 19:01
Ασπαστα βρε τα σασμαν μας!!!Αν κι εμενα γρατζουναει λιιιιγο......

και σου πα..βαλε σασμαν kadett...5 χρονια καρφωτες και αντεχει ακομα!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::thumbsup::hystericalbs1:

NS-conv
12-05-12, 19:09
Drift Taxi εεε???!!
Μόνο συνοδηγο...
Θα έχει ρολλ κειτζ.. που θα κάτσουν πίσω??

Θα κανουν pole dancing απο τις σωληνες του cage...
χαχαχαχαχαχαχαχα.... :hystericalbs1:

Stunt Mike
12-05-12, 21:58
το πισω καθισμα Μιχαλη το καταργησες ?
εαν οχι, τις ζωνες που τις επιασες ?

Ναι Νικο,ετσι κι αλλιως το roll cage δεν μπορει να μπει αν υπαρχουν καθισματα,ουτε ο ομολογκε πυροσβεστηρας....Οι ζωνες προς το παρον πιανουν με κρικους στις τρυπες των πισω ζωνων,αλλα συντομα θα περαστουν χιαστι πανω στο cage.
Υ.γ για βολτες υπαρχει το καθισμα του συνοδηγου!Οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο βαρος thumb

Stunt Mike
12-05-12, 22:03
τον χαλασες κι αυτον...:ranting2:

να μη βαλει δυο ανθρωπους μεσα να τους παει....μια σβουρα ??!!
:th_Laie_67-1:

Ετσι ειναι πισω τωρα:

m-power_01
13-05-12, 02:52
Φίλε τελικά δεν μου είπες ... Έχει μεροκάματο η τράτα;

Stunt Mike
13-05-12, 08:48
Φίλε τελικά δεν μου είπες ... Έχει μεροκάματο η τράτα;

Προχτες παλουκαρι,με τα διχτυα εβγαλα ισαμε 2 τονους κουτσομουρακι! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:
Κατσε ρε να δεις και το κλουβι βαμμενο στο ιδιο χρωμα!!Εχω οραμα σου λεω!

BILL007
13-05-12, 11:50
Aκου έχει μεροκάματο στην τράτα...χααχαχαχαχαχαχ!!!!!:hys tericalbs1: :th_Laie_67-1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Stunt Mike
04-07-12, 18:41
Μια ενημερωση λοιπον σχετικα με την πορεια του drift project...
Μετα απο καποιες προσωπικες ατυχιες και μπολικες καθυστερησεις εχουν γινει καποιες αλλαγες..
Δυστυχως η GT30-76 ηταν πολυ μικρη για να διαχειριστει τα καυσαερια,με αποτελεσμα να σηκωνει πολυ υψηλη πιεση(κι απο πολυ χαμηλα) και κανοντας επιτακτικη την αλλαγη της με κατι μεγαλυτερο για να παραμεινουμε στα safe,για drift,επιπεδα του 1.2bar απο θεμα αξιοπιστιας παντα.Παραγγελθηκε λοιπον,μια διασκευασμενη στα μετρα μας,GT35-82 η οποια και τοποθετηθηκε προχτες μαζι με μεγαλυτερο fan ψυγειου και καποιες αλλες λεπτομερειες.Συντομα παμε για επαναπρογραμματισμο....

Bassakos
04-07-12, 19:26
περιμενουμε νεα!

Panos 316T
04-07-12, 21:14
Βλεπω τον κολλιο στον Αυγουστο
και επισης βλεπω στις διακοπες η γυναικα να σερνει τροχοσπιτο και εσυ ντριφταρεις μπροστα

αχαχαχα

μας καψωσες ρε μαικ!

nik200
04-07-12, 21:15
καλα τελειωματα mikeeee...

m-power_01
05-07-12, 08:47
Θα αρρωστησεις κόσμο!

Stunt Mike
05-07-12, 21:24
Θα αρρωστησεις κόσμο!

Αν τ'ακουσεις τωρα πως κανει στο ρελαντι και μεχρι να τουρμπισει,θα με κοροιδευεις για κανα χρονο!!!Εντελως τρατα!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

nik200
05-07-12, 21:27
Αν τ'ακουσεις τωρα πως κανει στο ρελαντι και μεχρι να τουρμπισει,θα με κοροιδευεις για κανα χρονο!!!Εντελως τρατα!!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

χιχιχιιχιχ..δεν εχω μονο εγω "πομονα" πλεον...!!!!:shok::hystericalbs1::whistle:

m-power_01
08-07-12, 16:21
Πάμε μεσοβδομαδα για κάνα καφε στο πικερμι;

Stunt Mike
09-07-12, 10:28
Πάμε μεσοβδομαδα για κάνα καφε στο πικερμι;

Στο Πικερμι???Για καταπατηση εδαφων θα παμε ρε οικοπεδοφαγε,μεγαλογαιοκτ μονα?

m-power_01
09-07-12, 11:01
Δεν θέλω να το πω ντραφι γιατί θα καρφωθουμε

BILL007
09-07-12, 12:56
Στο Πικερμι???Για καταπατηση εδαφων θα παμε ρε οικοπεδοφαγε,μεγαλογαιοκτ μονα?


Δεν θέλω να το πω ντραφι γιατί θα καρφωθουμε

axaxaxaxaxaxaxaxaxaxxa!!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

nik200
09-07-12, 13:26
θα ερθω κι εγω για επιβλεψη οικοπεδου......:hystericalbs1::th_Laie_67-1: