PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ5 vs M6 προσωπικη εμπειρια



merbeind
04-09-11, 15:40
Εχει λιγο καιρο που ειχα την τυχη να οδηγησω την m6 φιλου μου.Βολευτηκα στο καθισμα πατησα το κουμπακι m στο τιμονι και εκανα μια καλη γρηγορη βολτα.Το αμαξι με ενθουσιασε οντως πολυ γρηγορο το smg3 απιστευτο και εμεινα με την καλυτερη εντυπωση.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οχι μονο ποσο γρηγορα μαζευε τα πολλα χλμ αλλα ποσο αθορυβη ηταν η καμπινα.
Χθες απο την αλλη οδηγησα το m5 αλλου γνωστου(της ιδιας παρεας) και μπορω να πω καμια σχεση τα δυο αυτοκινητα.Το m5 με φοβισε περισσοτερο,το στησιμο ηταν καλυτερο,ο ηχος μου φαινοταν πιο αγριος το αμαξι ηταν πραγματικα απιστευτο.
Το 6αρι μπορω να πω οτι με ειχε απογοητευσει λιγο επειδη περιμενα κατι παραπανω απο αυτο το μοτερ.Χθες το m5 ηταν σαν να μου ειπε αυτο που περιμενες το εχεις.
Το αμαξι εχει δυναμη.Πολυ δυναμη.Ειχε καιρο που το γουσταρω αλλα απο χθες τι να πω.

PANOS-E60
04-09-11, 15:52
Οδήγησες Μ5 και δεν πήρες τον Αρη μαζί σου ? Νόμιζα ότι ήταν φίλος σου ... Ποιός τον ακούει τώρα ... :th_Laie_67-1:

merbeind
04-09-11, 16:13
Aρη το κινητο σου με pm...
O Αρης το ξερει το αμαξι.Οπως και ο φιλος ξερει το αμαξι του Αρη...Επισης Αρη κατι ειπε οτι σκεφτεται για το καινουργιο αρα πωληση μου μυριζει :whistle:.
Ειναι και λευκο...

DionisisM5
04-09-11, 16:18
Αυτα ειναι πιστευω καποια στιγμη να ερθουμε στη δικια σου θεση...!!!!!:rally::rally:

S8N
04-09-11, 16:20
To είχα δει κι εγώ πριν καιρό στην Αγία Παρασκευή. Έστειλα και φωτογραφίες στον Άρη γιατί είδα πινακίδες Λάρισας. Ήθελα να τον πικάρω γιατί ήταν το δίδυμο αδερφάκι του δικού του. :whistle:

aristent
04-09-11, 16:56
Οδήγησες Μ5 και δεν πήρες τον Αρη μαζί σου ? Νόμιζα ότι ήταν φίλος σου ... Ποιός τον ακούει τώρα ... :th_Laie_67-1:

...και ειχε πει ο Μιχαλης, να πιουμε παλι ενα καφεδακι οι bmwfans της Λαρισας!!!!!...κατσε να τον βρω τωρα να δει τι θα παθει!!!!:thumbsup:


Aρη το κινητο σου με pm...
O Αρης το ξερει το αμαξι.Οπως και ο φιλος ξερει το αμαξι του Αρη...Επισης Αρη κατι ειπε οτι σκεφτεται για το καινουργιο αρα πωληση μου μυριζει :whistle:.
Ειναι και λευκο...

:shok: το καινουργιο //Μ5 F10??????

το ειδα το "λευκο" πριν 2-3 μερες στην οδ.Καρδιτσης παρκαρισμενος στο πεζοδρομιο-αυλη στο σπιτι της μητερας του?...εκτος εαν μενει εκει και αυτος,δεν το γνωριζω.....και το λεω "λευκο".... γιατι ηταν τιγκα στο μυγακι!!!:ranting2:.....ημουν με το φορτηγακι της δουλειας και σταματησα λιγο διπλα να το :whistle:... παρατηρησω!!!!....βρωμικο,γρα ζουνισμενες ζαντες απο πεζοδρομια,....αυτα!!!..κατα τ'αλλα δεν εχει βουλιαγματα, χτυπηματα,γρατσουνιες κλπ.τουλαχιστον με την "γρηγορη" ματια που του εριξα.....αλλα εαν το πουλαει ενα detailing θα....χεχεχεχεχε του κανω!!!!:thumbsup:


Οπως και ο φιλος ξερει το αμαξι του Αρη...

Ωχ.....:whistle:..... ετυχε να συναντηθουμε σε μια πλατεια στο λειβαδακι ψαχνοντας για να παρκαρουμε και κοιταζομασταν αυτος θα ελεγε "αυτες οι οβαλ αποληξεις δε μ'αρεσουν"...και εγω ελεγα "ξερει ή δεν ξερει,καταλαβε ή δεν καταλαβε οτι ΔΕΝ ειναι //Μ5?":thumbsup:

Το τηλ.μου το εχω δωσει δημοσια εδω στο φορουμ στην ενοτητα βοηθεια μεταξυ μας λογο της προσφορας στις Τεντες που ειναι η δουλεια μου,το ξαναγραφω λοιπον για να μην εχεις καμμια δικαιολογια!!!:th_Laie_67-1:

6977-344778 !!!!


To είχα δει κι εγώ πριν καιρό στην Αγία Παρασκευή. Έστειλα και φωτογραφίες στον Άρη γιατί είδα πινακίδες Λάρισας. Ήθελα να τον πικάρω γιατί ήταν το δίδυμο αδερφάκι του δικού του. :whistle:

Καλα Αρουλη ,αμα παρω //Μ5 δε σε κανω βολτα!!!:thumbsup::th_Laie_67-1:

alexm
04-09-11, 19:31
Εχει λιγο καιρο που ειχα την τυχη να οδηγησω την m6 φιλου μου.Βολευτηκα στο καθισμα πατησα το κουμπακι m στο τιμονι και εκανα μια καλη γρηγορη βολτα.Το αμαξι με ενθουσιασε οντως πολυ γρηγορο το smg3 απιστευτο και εμεινα με την καλυτερη εντυπωση.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οχι μονο ποσο γρηγορα μαζευε τα πολλα χλμ αλλα ποσο αθορυβη ηταν η καμπινα.
Χθες απο την αλλη οδηγησα το m5 αλλου γνωστου(της ιδιας παρεας) και μπορω να πω καμια σχεση τα δυο αυτοκινητα.Το m5 με φοβισε περισσοτερο,το στησιμο ηταν καλυτερο,ο ηχος μου φαινοταν πιο αγριος το αμαξι ηταν πραγματικα απιστευτο.
Το 6αρι μπορω να πω οτι με ειχε απογοητευσει λιγο επειδη περιμενα κατι παραπανω απο αυτο το μοτερ.Χθες το m5 ηταν σαν να μου ειπε αυτο που περιμενες το εχεις.
Το αμαξι εχει δυναμη.Πολυ δυναμη.Ειχε καιρο που το γουσταρω αλλα απο χθες τι να πω.

Χωρις να θελω να αμφισβητησω τα λεγομενα σου,θα μου επειτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου.
Δεν ειναι πουθενα και σε κανενα τομεα πιο αγριο το Μ5 απο το Μ6,εκτος αν μιλαμε για ενα εντελως μαμα Μ6 και ενα αρκετα πειραγμενο Μ5.
Εν τελει μαλλον εχει περασει αρκετος καιρος μεταξυ των δυο επαφων και σου εμεινε η πιο προσφατη!!!!
Οσο για το ποσο το γουσταρεις, ολα μια ιδεα ειναι....thumb

aristent
04-09-11, 20:15
Χωρις να θελω να αμφισβητησω τα λεγομενα σου,θα μου επειτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου.
Δεν ειναι πουθενα και σε κανενα τομεα πιο αγριο το Μ5 απο το Μ6,εκτος αν μιλαμε για ενα εντελως μαμα Μ6 και ενα αρκετα πειραγμενο Μ5.
Εν τελει μαλλον εχει περασει αρκετος καιρος μεταξυ των δυο επαφων και σου εμεινε η πιο προσφατη!!!!
Οσο για το ποσο το γουσταρεις, ολα μια ιδεα ειναι....thumb

Αλεξη,εαν κρινω απο τα μυγακια.....το "σκιζει" το //Μ5....μηπως ηταν πιο...ξεκαπνισμενο να το πω????:thumbsup:

ΥΣ.:shok:δεν εχεις δει καθρεφτη λευκο //Μ5 αντι για μισο μαυρο/μισο ασπρο, να ειναι ολοκληρος μαυρος απο τα εντομα!!!

aristent
04-09-11, 20:34
Αλεξη,εαν κρινω απο τα μυγακια.....το "σκιζει" το //Μ5....μηπως ηταν πιο...ξεκαπνισμενο να το πω????:thumbsup:

ΥΣ.:shok:δεν εχεις δει καθρεφτη λευκο //Μ5 αντι για μισο μαυρο/μισο ασπρο, να ειναι ολοκληρος μαυρος απο τα εντομα!!!

για να σε προλαβω,δεν εννοω οτι θα ξεκαπνισει τα ζιγκλερια:th_Laie_67-1: ....αλλα εννοω οτι κραταει στην μνημη το στυλ οδηγησης του καθε οδηγου!!!:thumbsup:

merbeind
05-09-11, 09:53
Χωρις να θελω να αμφισβητησω τα λεγομενα σου,θα μου επειτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου.
Δεν ειναι πουθενα και σε κανενα τομεα πιο αγριο το Μ5 απο το Μ6,εκτος αν μιλαμε για ενα εντελως μαμα Μ6 και ενα αρκετα πειραγμενο Μ5.
Εν τελει μαλλον εχει περασει αρκετος καιρος μεταξυ των δυο επαφων και σου εμεινε η πιο προσφατη!!!!
Οσο για το ποσο το γουσταρεις, ολα μια ιδεα ειναι....thumb

Kαι τα δυο ειναι εντελως μαμα.Ισως το 5 λογω του οτι εχει περισσοτερα χλμ να εχει ανοιξει καλυτερα το μοτερ.Οσο για το αν ειναι ιδεα μου συμφωνησαν και τα παιδια μαζι μου.Ισως το 6αρι λογω του μεγεθους η καλυτερης ποιοτητας να δινει καλυτερη-πιο ανετη αισθηση.Τι να πω.Εμπειρικα και τα δυο ηταν φανταστικα αλλα ενω στο 6αρι ειπα φοβερο,στο 5αρι το σκεφτομουν συνεχεια μετα τη βολτα.Ηταν ενα σκαλι πιο πανω η αισθηση.

merbeind
05-09-11, 10:15
Αρη η αληθεια ειναι οτι το αμαξι το σκιζει αλλα και για αυτο το πηρε δεν το παει κυρια.Τα μυγακια και γενικα η κατασταση σε θεμα καθαριοτητας εχεις δικιο.Τουλαχιστον ξερει να το παει και να το χαιρεται οπως πρεπει.
Tο τηλ σου πλεον το εχω και το παιδι ξερει και το αμαξι σου.Μου ειπε οτι πηγε κιολας να τα ανοιξετε (για να δει αν οντως ισχυει αυτο που ελεγα γιατι μονο μετρο συγκρισης ειναι το m6) αλλα καταλαβε οτι ηταν look.Τεσπα επειδη εχουμε ολοι μας ενα κολλημα με τα bmw στη παρεα μολις γινει καμια καλη συγκεντρωση θα σου τηλ αμεσως.

StratosZ4
05-09-11, 10:15
Αυτα ειναι ομορφα διλημματα...

Gregory_///M
05-09-11, 14:14
Μιχάλη του άναψες μεγάλη φωτιά..............:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Άρη, λες να ήρθε η ώρα..........??:whistle:

Αναμφισβήτητα όμως και τα δύο ///Μ είναι Τέρατα!!!

aristent
05-09-11, 18:19
........
το παιδι ξερει και το αμαξι σου.Μου ειπε οτι πηγε κιολας να τα ανοιξετε (για να δει αν οντως ισχυει αυτο που ελεγα γιατι μονο μετρο συγκρισης ειναι το m6) αλλα καταλαβε οτι ηταν look......

:shok: ποτε πηγε να ανοιξει???...δεν καταλαβα τιποτα!!!!...:whistle:αν και ετσι κι αλλιως θα τον εχανα απο τον οριζοντα!!!!:thumbsup:



Μιχάλη του άναψες μεγάλη φωτιά..............:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Άρη, λες να ήρθε η ώρα..........??:whistle:
.....

Αν μου δωσει τιποτα μετοχες στην εταιρεια του, να δικαιολογησω και εγω το τεκμηριο???:thumbsup:....μονο τοτε ναι.....