PDA

Επιστροφή στο Forum : E46 BMW 3 E46 Car GPS Navi System DVB-T TV DVD Player



TAKIS_BMW
24-08-11, 12:46
βαρεθηκα το professional cd και λέω να το αλλάξω με κάτι τετοιο https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3-E46-Car-GPS-Navi-System-DVBT-TV-DVD-Player/270735680572/item.
Εχει βάλει κανείς αυτό το car gps navi system αξίζει?
εχω δεί και τι dynavin αλλά παει ποιό ψηλά..
θέλω τα φώτα σας!! :thanks:

katsaraios
24-08-11, 13:22
βαρεθηκα το professional cd και λέω να το αλλάξω με κάτι τετοιο https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3-E46-Car-GPS-Navi-System-DVBT-TV-DVD-Player/270735680572/item.
Εχει βάλει κανείς αυτό το car gps navi system αξίζει?
εχω δεί και τι dynavin αλλά παει ποιό ψηλά..
θέλω τα φώτα σας!! :thanks:
https://www.ebay.co.uk/itm/CAR-DVD-GPS-Sat-Nav-Radio-IPOD-BMW-3-Series-E46-M3-/250875343323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a6955f1db

mormon
24-08-11, 13:30
εγω το φοραω αυτο ακριβως το ιδιο.
απλα καταπληκτικο, φοβερη εφαρμογη,
τρομερη ποιοτητα ηχου και εικονας!
αρκετες ρυθμισεις και εφρμογες.
εγω το εχω συνδιασει και με ενισχυτες και ειναι τελειο.

TAKIS_BMW
24-08-11, 14:34
εγω το φοραω αυτο ακριβως το ιδιο.
απλα καταπληκτικο, φοβερη εφαρμογη,
τρομερη ποιοτητα ηχου και εικονας!
αρκετες ρυθμισεις και εφρμογες.
εγω το εχω συνδιασει και με ενισχυτες και ειναι τελειο.

ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΕΝΣΟΜΑΤΩΜΕΝΟ ΔΕΚΤΗ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΨΗΦΙΑΚΟ ΔΕΚΤΗ? ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ!!!! ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ TOUCH Η ΑΠΟ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ..

mormon
24-08-11, 14:39
φιλε χρησιμοποιω το αναλογικο δεκτη
με μια καλη κεραια και πιανει κρυσταλο!
μονο εκει που ειναι πυκνοκατοικημενα εχω λιγα χιονια!

TAKIS_BMW
24-08-11, 15:03
φιλε χρησιμοποιω το αναλογικο δεκτη
με μια καλη κεραια και πιανει κρυσταλο!
μονο εκει που ειναι πυκνοκατοικημενα εχω λιγα χιονια!

Ο ΔΕΚΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΣΟΜΑΤΟΜΕΝΩΣ ΕΤΣΙ? Η ΚΕΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ?
ΚΑΙ ΑΠΟ gps igo Ε?

doctore
24-08-11, 15:17
βαρεθηκα το professional cd και λέω να το αλλάξω με κάτι τετοιο https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3-E46-Car-GPS-Navi-System-DVBT-TV-DVD-Player/270735680572/item.
Εχει βάλει κανείς αυτό το car gps navi system αξίζει?
εχω δεί και τι dynavin αλλά παει ποιό ψηλά..
θέλω τα φώτα σας!! :thanks:

Καλύτερα να προτιμήσεις το dynavin.

Moufas E46
24-08-11, 15:17
βαρεθηκα το professional cd και λέω να το αλλάξω με κάτι τετοιο https://viewitem.eim.ebay.gr/BMW-3-E46-Car-GPS-Navi-System-DVBT-TV-DVD-Player/270735680572/item.
Εχει βάλει κανείς αυτό το car gps navi system αξίζει?
εχω δεί και τι dynavin αλλά παει ποιό ψηλά..
θέλω τα φώτα σας!! :thanks:

αυτο φιλε που ποσταρισες εδω εχει ενσωματομενο ψηφιακο και οχι αναλογικο οπως λες. και μαλιστα ο ψηφιακος ειναι mpeg-2 που σημενει πως δεν θα βλεπεις τα καναλια της digea αλλα μονο της ερτ. το μηχανημα δεν κανει για ελλαδα με λιγα λογια

gant
24-08-11, 15:21
αυτο φιλε που ποσταρισες εδω εχει ενσωματομενο ψηφιακο και οχι αναλογικο οπως λες. και μαλιστα ο ψηφιακος ειναι mpeg-2 που σημενει πως δεν θα βλεπεις τα καναλια της digea αλλα μονο της ερτ. το μηχανημα δεν κανει για ελλαδα με λιγα λογια

Σωστός. Θα έχεις λήψη μόνο τα 3 της ΕΤ, prisma, cine κλπ. αυτά που έχουν κωδικοποίηση mpeg2. H digea εκπέμπει σε mpeg4.

TAKIS_BMW
24-08-11, 15:21
ο φίλος ο mormon λεει οτι η tv πέζει μια χαρα.. :whistle:

Moufas E46
24-08-11, 15:23
ο φίλος ο mormon λεει οτι η tv πέζει μια χαρα.. :whistle:

του φιλου του mormon θα εχει ενσωματωμενο αναλογικο οπως τα δικα μας τα dynavin. μπορει να ειναι ιδιο μηχανημα με αυτο που ποσταρισες αλλα παλιοτερη εκδοση. παρε ενα οποιοδηποτε μηχανημα με ενσωματωμενο ψηφιακο δεκτη mpeg 4. σε λιγους μηνες θα εχει και η πατρα ψηφιακο σημα. ασε που η εκπομπη αναλογικου σηματος τελος του 2012 θα σταματησει σε ολη τη χωρα και μετα θα ψαχνεις για δεκτη

TAKIS_BMW
24-08-11, 15:26
δλδ ποιον δέκτη αναλογικο πρέπει να έχει μεσα για είμαι κομλπε!!!!

Moufas E46
24-08-11, 15:29
δλδ ποιον δέκτη αναλογικο πρέπει να έχει μεσα για είμαι κομλπε!!!!

στο εγραψα και πριν. μην παρεις με αναλογικο. με ενσωματωμενο ψηφιακο mpeg 4 παρε ωστε να το χειριζεσαι με τα εργοστασιακα κουμπια. αν παρεις αναλογικο σε λιγο καιρο θα ψαχνεις εξωτερικο δεκτη ψηφιακο που θα το χειρεζεσαι με εξωτερικο χειριστηριο

TAKIS_BMW
24-08-11, 15:30
χμμμμμμμ ειναι και αυτο!!!!!!!!!

gyiama
24-08-11, 17:56
με ψηδιακο ενσωματωμενο δεν βρηκα κατι οταν εψαχνα συνηθως πλεον τους εχουν ξεχωριστα τους δεκτες.τα mpeg2 θα κλεισουν ολα τα καναλια δυστυχως οποτε μενει μονο το mpeg4.καποιοι δεκτες δουλευονται απ την οθονη αφης και καποιοι απο δικο τους χειριστηριο.και γω θα σου προτεινα dynavin αν και στο μηχανημα που εχει το λινκ 2 πραγματα μου αρεσουν που δεν eχει το dynavin.1 εχει λειτουργια pip(picture in picture)οπου δλδ εχεις το ναωι ανοιχτο και σε ενα παραθυρακι μπορεις να βλεπεις τηλεοραση.και 2ον δεν κανουν τα κουμπια του το ενοχλητικο κλικ κλικ που κανουν στο dynavin(τερμα μπουφοι αυτοι στην dynavin ολα τα υπολοιπα μηχανακια που βγαζουν για μερσεδες αυντι κλπ δεν κανουν ετσι μονο αυτο που ειναι για το Ε46)

mormon
24-08-11, 23:04
οριστε και η οθονη
αλλα δεν ξερω αν φενεται καλα!

aristent
24-08-11, 23:24
:shok: τελεια "δενει" εμφανισιακα τουλαχιστον με το εσωτερικο!!!thumb
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=8884&d=1314219816

....:whistle: φανταζομαι κατι αντιστοιχο σε ΟΕΜ θα κοστιζει τα τριπλασια....

katsaraios
24-08-11, 23:46
:shok: τελεια "δενει" εμφανισιακα τουλαχιστον με το εσωτερικο!!!thumb
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=8884&d=1314219816

....:whistle: φανταζομαι κατι αντιστοιχο σε ΟΕΜ θα κοστιζει τα τριπλασια....

και χωρις τοσες λειτουργιες :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

TAKIS_BMW
25-08-11, 00:24
https://www.ebay.co.uk/itm/CAR-DVD-GPS-Sat-Nav-Radio-IPOD-BMW-3-Series-E46-M3-/250875343323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a6955f1db

αυτή έχει αναλογικό δέκτη ενσοματομένο ε?
και πέζει ελλάδα tv ως ώρας...

TAKIS_BMW
25-08-11, 01:43
μια ερώτηση (για ελλάδα μας ενδιαφέρει!) ο αναλογικός δέκτης είναι ο analog tv mpeg2?
και ο ψηφιακός είναι ο digital mpeg4?

Kostas_1
25-08-11, 11:50
Ο αναλογικος δεκτης ειναι απλα αναλογικος

Ο mpeg2 ειναι ψηφιακος προηγουμενης γενιας και πιανει μονο ΕΡΤ

Ο mpeg4 ειναι ο ψηφιακος της νεας γενιας που τωρα μπαινει σιγα σιγα σε ολη την Ελλαδα και πιανει ολα τα μεγαλα καναλια συμπεριλαμβανομενων και αυτων της ΕΡΤ

TAKIS_BMW
25-08-11, 12:43
ευχαριστώ φίλε sharky...
ψάχνω οθόνη να έχει mpeg4 ενσωματωμένο δέκτη και να μου παίξει tv όοοοοοταν έρθει το ψηφιακό σήμα στην πάτρα!!! η αλλιώς να έχει ενσωματωμένο αναλογικό δέκτη και να του βάλω μετά ψηφιακό mpeg4 αλλά να μην αλλάζω κανάλια με το τηλεκοντρόλ μετά!!!
πιστεύω κάτι να βρώ...
στο car έχουν την dynavin 680 ευρώ με ενσωματωμένο αναλογικό δέκτη + 180 ευρώ extra ο ψηφιακός δέκτης αλλά θα αλλάζεις κανάλια με το τηλεκοντρόλ για το ψηφιακό..
υπάρχει και dynavin πάλι με 700 ευρώ χωρίς ενσωματωμένο δέκτη μέσα καθόλου + 150 ευρώ ο ψηφιακός και θα αλλάζεις κανάλια από το touch της οθόνης. (καλή λύση αλλά πάμε 850 ευρω):whistle::whistle::whistle:

Leonidas_E39
25-08-11, 12:57
Ριξε μια ματια σε αυτο https://www.ebay.co.uk/itm/2-Din-DVD-GPS-DVB-T-Player-BMW-3-Series-E46-/250814210444?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3a65b1218c

Λεει οτι με συννενοηση στελνει mpeg 4 αν καταλαβα καλα

gyiama
25-08-11, 13:54
ευχαριστώ φίλε sharky...
ψάχνω οθόνη να έχει mpeg4 ενσωματωμένο δέκτη και να μου παίξει tv όοοοοοταν έρθει το ψηφιακό σήμα στην πάτρα!!! η αλλιώς να έχει ενσωματωμένο αναλογικό δέκτη και να του βάλω μετά ψηφιακό mpeg4 αλλά να μην αλλάζω κανάλια με το τηλεκοντρόλ μετά!!!
πιστεύω κάτι να βρώ...
στο car έχουν την dynavin 680 ευρώ με ενσωματωμένο αναλογικό δέκτη + 180 ευρώ extra ο ψηφιακός δέκτης αλλά θα αλλάζεις κανάλια με το τηλεκοντρόλ για το ψηφιακό..
υπάρχει και dynavin πάλι με 700 ευρώ χωρίς ενσωματωμένο δέκτη μέσα καθόλου + 150 ευρώ ο ψηφιακός και θα αλλάζεις κανάλια από το touch της οθόνης. (καλή λύση αλλά πάμε 850 ευρω):whistle::whistle::whistle:

μαλλον ενα μικρο μπερδεμα εχεις με τις τιμες.150 εχει αυτος που τον δουλευεις ε το τηλεκοντρολ και 180 αυτος με το τατσ.οι τιμες ειναι λιγακι τσιμπητες(οχι τρελη διαφορα αλλα κανενα 10ρικο 20αρικο)αυτο που εχει αναλογικο δεκτη αν ειναι dynavin ειναι η v4 εκδοση και θα σου συνηστουσα να μην την παρεις μιας και ειναι στοκ εδω και πολυ καιρο.η dynavin περα απ την εκδοση v5 εχει βγαλει και εκδοση με android λειτουργικο.βεβαια πρωτη την εβγαλε η vision αλλα dynavin vision ειναι ακριβως η ιδια εταιρεια πλεον και βγαζουν ακριβως τα ιδια προιοντα με ακριβως τις ιδιες τιμες

TAKIS_BMW
25-08-11, 14:04
μαλλον ενα μικρο μπερδεμα εχεις με τις τιμες.150 εχει αυτος που τον δουλευεις ε το τηλεκοντρολ και 180 αυτος με το τατσ.οι τιμες ειναι λιγακι τσιμπητες(οχι τρελη διαφορα αλλα κανενα 10ρικο 20αρικο)αυτο που εχει αναλογικο δεκτη αν ειναι dynavin ειναι η v4 εκδοση και θα σου συνηστουσα να μην την παρεις μιας και ειναι στοκ εδω και πολυ καιρο.η dynavin περα απ την εκδοση v5 εχει βγαλει και εκδοση με android λειτουργικο.βεβαια πρωτη την εβγαλε η vision αλλα dynavin vision ειναι ακριβως η ιδια εταιρεια πλεον και βγαζουν ακριβως τα ιδια προιοντα με ακριβως τις ιδιες τιμες

και αυτή η dynavin που δεν έχει καθόλου δέκτη μέσα που του βάζεις extra ψηφιακό και αλλάζει από την οθόνη ποιά ειναι??

μπλέξιμο!!!!! έχεις καμία να μου προτείνης?

gyiama
25-08-11, 14:09
η V5 της dynavin ειναι αυτη που δεν εχει ψηφιακο δεκτη και βαζεις εξωτερικο που αλλαζει απ την οθονη και εχει και μνημες για τους σταθμους.κοιτα.η dynavin εχει πιο ΟΕΜ look απ οτι οι αλλες αλλα πασχει σε αυτα που ανεφερα σε προηγουμενο ποστ.δλδ τα κουμπια της εχουν μια καπως κινεζικη αισθηση και δεν εχει την λειτουργια που βαζει την εικονα μεσα στην εικονα.κατα τα αλα η 5η εκδοση ειναι πολυ καλη και χωρις τα κουσουρια που ειχαν οι παλαιοτερες. εγω προσωπικα την dynavin εβαλα και δεν εβαλα δεκτη τηλεορασης.δεν ξερω αν ειναι χρησημος.

TAKIS_BMW
25-08-11, 14:44
για αυτήν τη λέτε? μου είπαν οτί έχει καινούργια έκδοση και εσωτερική μνήμη 2 gb.
είναι ισπανικά και δεν καταλαβαίνω γρι...
https://cgi.ebay.es/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150604849670&ssPageName=ADME:X:AAQ:ES:1123#ht_2496wt_1139

Moufas E46
25-08-11, 15:41
για αυτήν τη λέτε? μου είπαν οτί έχει καινούργια έκδοση και εσωτερική μνήμη 2 gb.
είναι ισπανικά και δεν καταλαβαίνω γρι...
https://cgi.ebay.es/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150604849670&ssPageName=ADME:X:AAQ:ES:1123#ht_2496wt_1139

εχει αναλογικο δεκτη αυτη φιλε ενσωματωμενο. αν θες να παρεις κατι σε χαμηλη τιμη παρε με αναλογικο δεκτη και αργοτερα βαλε εξωτερικο ψηφιακο δεκτη. το τιμημα θα ναι το extra χειρηστηριο για τις αλλαγες των καναλιων αλλα σε αυτη τη ζωη ολα εχουν το κοστος τους. η πληρωνεις παραπανω τωρα η περιμενεις πολυ αργοτερα να πεσουν οι τιμες σε αυτες με τον ψηφιακο η βαζεις αυτη με τον αναλογικο. εσυ αποφασιζεις.........

gyiama
25-08-11, 16:53
αυτη ειναι αυτη που σου λεω εγωhttps://www.dynavin.com/products/product_dnv_e46.php

TAKIS_BMW
25-08-11, 19:47
παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους.......
θα ενημερώσω ότι πάρω..
:thnx:

TAKIS_BMW
26-08-11, 20:51
μετά από πολύ ψάξιμο και πολλές ερωτήσεις λέω να βάλω το χέρι βαθιά στην τσέπη και καταλήξω σε Dynavin..... https://www.car.gr/parts/view/1221030/
αυτή που δεν έχει καθόλου δέκτη μέσα που του βάζεις etxra της ίδιας εταιρίας και το δουλεύεις από το touch της οθόνης...(για να μην αλλάζουμε κανάλια από τηλεκοντρόλ)
μια και οναλογικός δέκτης σε λίγο δεν θα δουλεύει καθόλου (όπως είπαν τα παιδιά εδώ!!!)
εσείς τι λέτε??? :sm-scared5:

TAKIS_BMW
28-08-11, 11:09
:sm-scared5:

gant
28-08-11, 12:17
:sm-scared5:

Απ τo V4 που χω πάνω από χρόνο, όπως και άλλοι συμφορουμίτες, δεν έχω κανένα παράπονο.
Το V5 τώρα έχει και τα κεντρικά κουμπιά όμοια με το ΟΕΜ της BMW, αλλά απ ότι έχω διαβάσει και καλύτερο interface, καθώς και με stick μπορείς να έχεις και ιντερνετ.

zgouriazmenos
28-08-11, 14:10
Πάρε το V5. Έχει πορτοκαλί χρώμα στο μενού/interface και ταιριάζει απίστευτα με τον OEM φωτισμό του αυτοκινήτου. Όσο για τον δέκτη τηλεόρασης, πάρεις δεν πάρεις μικρό το κακό. Έτσι και αλλιώς για να λέμε την αλήθεια ελάχιστες φορές θα δείς τηλεόραση στο αυτοκίνητο... Καλύτερα πάρε ένα ipod, γεμισέ το τραγούδια και βάλτο πάνω να ξενοιάσεις απο μουσική!

gyiama
28-08-11, 18:46
η v5 ειναι αρκετα καλη και εχει αρκετες δυνατοτητες.εγω θα προτεινα να παρεις την εκδοση με το android λειτουργικο αλλα ξεφευγει στην τιμη αρκετα.η δυνατοτητα ιντερνετ που εχει δεν ειναι και αμαν γιατι χρειαζεσαι 3g φλασακι η wifi για να συνδεθει και φυσικα π0ληκτρολογιο και ποντικι.οσο για την τηλεοραση...βαλε πρωτα την οθονη και μετα βλεπεις να πραγματικα την χρειαζεσαι και αν ειναι την τοποθετεις.ειναι πολυ ευκολο.(εγω προσωπικα ενω ελεγα θα την βαλω κλπ τελικα δεν την εβαλα γιατι μαλλον δεν μου χρειαζεται τηλεοραση στο αμαξι!!!!

TAKIS_BMW
05-09-11, 22:30
μια ακόμα ερωτησούλα.. αυτή https://www.car.gr/parts/view/1702931/
που έχει άλλα κουμπιά on/off είναι ποιό παλίο μοντέλο η ποιό καινούργιο?
η είναι τα ιδία απλός με άλλα κουμπιά.
:thnx:

dimtz
05-09-11, 22:39
μια ακόμα ερωτησούλα.. αυτή https://www.car.gr/parts/view/1702931/
που έχει άλλα κουμπιά on/off είναι ποιό παλίο μοντέλο η ποιό καινούργιο?
η είναι τα ιδία απλός με άλλα κουμπιά.
:thnx:

το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι απο τα πρωτα.......

TAKIS_BMW
05-09-11, 22:44
είναι από τα τελευταία??
φτουυυυ πάλι μπερδέφτικα!!!!!!

gyiama
06-09-11, 01:11
αυτο που δειχνει η φωτογραφια δεν εχει καμια επαφη με το πραγματικο. καλυτερα να μιλησεις μαζι του και να τον ρωτησειες αν ειναι η v4 η v5 εκδοση

TAKIS_BMW
06-09-11, 11:07
μίλησα στο τηλ. και μου είπε οτι δεν έχει σχέση με την φώτο και έχει κουμπιά σαν την oem.
και μου είπε οτι είναι η τελευταία έκδοση που έχει και στικάκι για wifi internet μέσα.
αυτή δεν έχει αναλογικό δέκτη μέσα καθόλου. πήρα και τον ψηφιακό δέκτη μαζί και θα δουλεύει απο το touch της οθόνης.. τώρα περιμένω να έρθει....
ευχαριστώ όλους που με βοηθήσατε...
:thnx:

gyiama
06-09-11, 12:41
το πηρες στην τιμη που γραφει στο καρ μαζι με τον ψηφιακο δεκτη κομπλε???αν ναι τοτε το πηρες σε παρα πολυ καλη τιμη

gant
06-09-11, 13:10
μια ακόμα ερωτησούλα.. αυτή https://www.car.gr/parts/view/1702931/
που έχει άλλα κουμπιά on/off είναι ποιό παλίο μοντέλο η ποιό καινούργιο?
η είναι τα ιδία απλός με άλλα κουμπιά.
:thnx:


αυτο που δειχνει η φωτογραφια δεν εχει καμια επαφη με το πραγματικο. καλυτερα να μιλησεις μαζι του και να τον ρωτησειες αν ειναι η v4 η v5 εκδοση


Αυτό το design με την V4 έκδοση είναι αυτό που βάλαμε μερικοί πέρσι τον Μάιο του 2010.

TAKIS_BMW
06-09-11, 13:13
το πηρες στην τιμη που γραφει στο καρ μαζι με τον ψηφιακο δεκτη κομπλε???αν ναι τοτε το πηρες σε παρα πολυ καλη τιμη

ναι την πείρα με το ψηφιακό δέκτη μαζί.
είναι η v5 μου είπε με τα κουμπιά σαν την oem.

gyiama
06-09-11, 13:20
σε ποια τιμη στα 795??

TAKIS_BMW
06-09-11, 13:35
ναι 795 με 2 κάρτες sd μια έχει το igo μέσα και η άλλοι έχει το genius αν θυμάμαι.
αλλά θα το σβήσω εγώ το genius και θα βάλω destinator.

gyiama
06-09-11, 13:38
πολυ καλη αγορα μπραβο.

TAKIS_BMW
06-09-11, 13:47
αυτή είναι μόλις ήρθε...

https://i1142.photobucket.com/albums/n612/Panagiotis_Galariotis/IMG_2588.jpg

Leonidas_E39
06-09-11, 13:49
:thumbsup::thumbsup: Καλοριζικη. :thumbsup::thumbsup:

doctore
06-09-11, 15:21
Καλορίζικη. Internet μοντεμάκι πήρες ?

TAKIS_BMW
06-09-11, 15:32
Καλορίζικη. Internet μοντεμάκι πήρες ?

τι να το κάνω το μόντεμ??? για wifi είπα εγώ έχει usb stuk μέσα.

fanisk
07-09-11, 01:48
Τακη εσυ εισαι ο "Πατρινος" που πηρε τηλ. τον Θωμα? :thumbsup:
Την ιδια εμπαξα και εγω σημερα, καλοριζικη!

TAKIS_BMW
09-09-11, 09:02
Τακη εσυ εισαι ο "Πατρινος" που πηρε τηλ. τον Θωμα? :thumbsup:
Την ιδια εμπαξα και εγω σημερα, καλοριζικη!

ναι φίλε μου εγώ μίλαγα με τον θωμά...

TAKIS_BMW
09-09-11, 09:18
λοιπόν η οθόνη μπήκε την έβαλα μόνος μου. αν και δεν ήταν και πολύ δύσκολο
δουλεύει μια χαρά και έχει μεγάλη διαφορά ο ήχος. μπήκαν όλα κανονικά κεραία tv κεραία gps,δέκτης κτλ. το μόνο που η tv δεν παίζει γιατί δεν έχουμε ψηφιακό σήμα στην πάτρα. να δώ πότε θα έρθει και στην πάτρα έχει από πέρυσι από πέρυσι που έρχεται:th_Laie_67-1:
ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν και στα ποστ και στα π.μ
:thnx::thnx::thnx:

fanisk
09-09-11, 10:55
ναι φίλε μου εγώ μίλαγα με τον θωμά...

Τον γνωριζεις ή πρωτη φορα ψωνισες απο αυτον? Το 2ο Dynavin εκεινη τη μερα ηταν για μας. Ξηγημενος δειχνει.. τυχαια τον βρηκα απο Google και ελεγα θα γινει καμια λαδια.. τελικα ολα δειχνουν ενταξει.

Βαλαμε ψηφιακο δεκτη και το σημα ειναι φανταστικο (οπου πιανει βεβαια, πχ Πειραια πιανει καμπανα, Βουλα σε μερικα σημεια οχι). Ο ηχος εχει διαφορα, στο τερμα μπουκωνει τα ηχεια.

Καλοριζικη Τακη και περιμενουμε φωτος απο το τριλιτρο Compact :thumbsup:

gyiama
09-09-11, 11:51
φανη δεκτη της dynavin σας εδωσε η καποιον αλλον?η κεραια του ειναι μια πολυ μικρουλα ?

TAKIS_BMW
09-09-11, 12:02
Τον γνωριζεις ή πρωτη φορα ψωνισες απο αυτον? Το 2ο Dynavin εκεινη τη μερα ηταν για μας. Ξηγημενος δειχνει.. τυχαια τον βρηκα απο Google και ελεγα θα γινει καμια λαδια.. τελικα ολα δειχνουν ενταξει.

Βαλαμε ψηφιακο δεκτη και το σημα ειναι φανταστικο (οπου πιανει βεβαια, πχ Πειραια πιανει καμπανα, Βουλα σε μερικα σημεια οχι). Ο ηχος εχει διαφορα, στο τερμα μπουκωνει τα ηχεια.

Καλοριζικη Τακη και περιμενουμε φωτος απο το τριλιτρο Compact :thumbsup:

όχι δεν τον γνώριζα και εγώ τυχαία των βρήκα,αλά ξέρει ένα γνωστό μου.
και έμενα ξηγημένος μου φαίνεται δεν είχα πρόβλημα πουθενά. εγώ tv δεν έχω γιατί περιμένουμε το σήμα!!!!!!!!! ο ήχος τέρμα μπουκώνει ναι γιατί κλατάρουν τα ηχεία...

(To compact ετοιμάζεται έχουμε στείλει το εγκέφαλο για ξεκλείδωμα imompilaizer για να το βάλουμε μπροστά. όλα τα άλλα είναι έτοιμα)
θα ανεβάσω φώτο όταν τελειοποιηθεί (εφόσον δώσει και την έγκριση ο κάτοχως του!!!)

TAKIS_BMW
09-09-11, 14:12
φανη δεκτη της dynavin σας εδωσε η καποιον αλλον?η κεραια του ειναι μια πολυ μικρουλα ?

o δέκτης είναι αυτός
https://i1216.photobucket.com/albums/dd364/takispatra1/th_VisionDVB920DTopView2.jpg (https://s1216.photobucket.com/albums/dd364/takispatra1/?action=view&current=VisionDVB920DTopView2.jpg)

fanisk
09-09-11, 14:28
φανη δεκτη της dynavin σας εδωσε η καποιον αλλον?η κεραια του ειναι μια πολυ μικρουλα ?

Παναγιωτη ειναι αυτος στη φωτο του Τακη. Κεραιες δεν ξερω γιατι εχασα τη μπαλα.. εχω 2 μικρες στο τζαμι, στο υψος που ειναι τα σκιαδια, και ενα μικρο τετραγωνο κουτακι εμπρος δεξια στη κολωνα διπλα. Αυτο πρεπει να ναι για το GPS οποτε οι αλλες 2 ειναι της TV. Θα ανεβασω φωτος καποια στιγμη..

TAKIS_BMW
09-09-11, 14:45
Παναγιωτη ειναι αυτος στη φωτο του Τακη. Κεραιες δεν ξερω γιατι εχασα τη μπαλα.. εχω 2 μικρες στο τζαμι, στο υψος που ειναι τα σκιαδια, και ενα μικρο τετραγωνο κουτακι εμπρος δεξια στη κολωνα διπλα. Αυτο πρεπει να ναι για το GPS οποτε οι αλλες 2 ειναι της TV. Θα ανεβασω φωτος καποια στιγμη..

την κεραία του gps την έβαλα μέσα εγώ και πιάνει μια χαρά..

fanisk
09-09-11, 14:54
την κεραία του gps την έβαλα μέσα εγώ και πιάνει μια χαρά..

Μεσα που? Και εγω το προτεινα αλλα μου ειπαν καλυτερα να βλεπει τζαμι για να μην εχει ποτε θεμα με τη ληψη. Δεν ειναι μεγαλη αλλα θα προτιμουσα κι εγω να ναι μεσα..

TAKIS_BMW
09-09-11, 15:35
Μεσα που? Και εγω το προτεινα αλλα μου ειπαν καλυτερα να βλεπει τζαμι για να μην εχει ποτε θεμα με τη ληψη. Δεν ειναι μεγαλη αλλα θα προτιμουσα κι εγω να ναι μεσα..

μπροστά στο κεντρικό αεραγογό απο κάτω τέρμα μέσα (όσο πήγαινε βασικά)
και την έχω πιάσει πάνω απο το σίδερο που έχει με ταινία διπλής.
προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα. αν δώ οτι δεν έχει καλεί λήψη και οτι κάνει διάφορα θα την βάλω και εγώ πάνω...