PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδοσφαιρικα, αθλητικα, οπαδικα και αλλα... Σαιζον 2011-2012



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

Stathis
02-08-11, 22:49
ας ανοιξουμε τη νεα σαιζον λοιπον με νεο θεμα και ενα λιγο στεναχωρο, αλλα αναμενομενο αποτελεσμα, απο τον καλο μας πελατη λαγο... :th_Laie_67-1:

https://www.contra.gr/Soccer/Europe/ChL/panathinaikos/live-panathhnaikos-ontense.1315629.html

ποδαρικο με 4αρα... αντε και εις ανωτερα... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

katsaraios
02-08-11, 22:51
Στα τεσσερα......

ρε τους Δανους δεν ντρεπονται λιγο τετοια ντατσο....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stathis
02-08-11, 22:54
αλλη μια χρυση σελιδα προστεθηκε στην ιστορια του ευρωπεου...:hystericalbs1::hystericalbs1:

hades7
02-08-11, 23:03
Mr Γιατί δεν μου αφίσες την χαρα να τους ανοίξω εγω το καταλληλο θρεντ αύριο ;

Z4 DCT
02-08-11, 23:51
ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ....ΜΠΛΙΑΧ........

kplc16
03-08-11, 06:31
παλι εκτος τελικου ο παναθηναικος.τι να πω....
:hystericalbs1:

bill_m3
03-08-11, 07:52
Ρε παιδιά τι ομαδάρα ήταν αυτή εεεεεε??

Χάθηκε η μπάλα!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

deepBLUE
03-08-11, 09:12
ας ανοιξουμε τη νεα σαιζον λοιπον με νεο θεμα και ενα λιγο στεναχωρο, αλλα αναμενομενο αποτελεσμα, απο τον καλο μας πελατη λαγο... :th_Laie_67-1:

https://www.contra.gr/Soccer/Europe/ChL/panathinaikos/live-panathhnaikos-ontense.1315629.html

ποδαρικο με 4αρα... αντε και εις ανωτερα... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Και καποιοι μιλαγαν για ιστορια και σουπερ πορεια για τη φετινη σεζλον !!!! :hystericalbs1::hystericalbs1:
Γιατι καποιοι και οχι ολοι ?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Περαν της πλακας βεβαια ειναι κριμα γιατι ειναι μια Ελληνικη ομαδα !!!

ΥΓ. Ο Μ-Πεος φταιει...

chief
03-08-11, 09:13
https://i1200.photobucket.com/albums/bb330/chiefcsl/92114d70.jpg
---------

hades7
03-08-11, 09:54
οπου F (fanisk) οπου E (eleni) οπου S (samaro) οπου Η (HULK) οπου Ζ4 Γιαννης)

Ο;Ν BOARD... EL.VENIZELOS airport 23.45

E" Φανη καμ ον γιου ασχολ μουβ γιορ φακινγκ ας θα χασουμε το αροπλανο για στειτς γκαμοτο
F" πως θες μωρη να τρεξω με αυτες τις βλακειες που μας εβαλες να φορεσουμε
παταω το κιμονο ολη την ωρα
Η" ρε συ Ελενη ηταν αναγκη να ντυθουμε σαν Γιαπωνεζοι τουριστες εχουμε γινει ρεντικολο γαμοτι σου
Ε" ρε βλακα πιο σιγα μην φωναζεις θα μας παρουν πρεφα ειμαι σιγουρος αυτη η χαμουρα ο αρης με τον αλλο τον κιοφτε απ τη Μηλο εχουν ερθει εδω γιατι κατι τους σφηριξε πως θα την κανουμε ο παλιο ρουφιανος ο Σταθης
S" τι ξεπεσμος ρε σηκωσα τον πρεσβη της Αμερικης νυχτιατικα να μας βγαλει βιζα για να ξεκουμπιστουμε δεν το πιστευω εγω που παντα του ελεγα οτι εσυ εισαι πρεσβης αλλα στο ποδοσφαιρο της Ελλαδας ο πρεσβης ειναι μονο η παναθα
Ζ4" δεν εσκασε και η βομβα στο δεμα που εστειλα σε αυτο το ξερασμα τον Αρη που θα παω ρε τωρα στην Αμερικη, α και να ρωτησω κατι εχει τουαλετα lux το αεροπλανο αλλιως δεν ανεβαινω
Ε"εγκω τι να πω δε πουρ ρε ξοδεψα ενα σκασμο ντολλαρς να ερθω του εντζοι προκριση και ναου αι αμ χιαρ στο γκισε χολοσκασμενη
Η" καλα αντε και την καναμε τι θα γηνει πως θα μπενουμε τωρα στο φορουμ
S" θα αλλαξουμε nick θα βαλουμε γυναικεια ονοματα Καιτη ,Σουλα,Μεροπη
Ζ4" με τοσο κοπο εχτισα ενα ονομα εχω 5 αστερια κλαψ κλαψ και θα ξαναγηνω μονοποστης να γραφω στο" ασ μπετε" γεια σας ειμαι η Σουλα και μολις εμπαξα οχι ρε σκατααα

Υπαλληλος αεροδρομιου" συγνωμη κυρια μου ειστε υπερβαρη
Ε" α να χαθεις ρε μαδερφακερ ουτε μαι χασμπαντ δεν μου το χει πει αυτο νεβερ
ΥΠ.Α σας παρακαλω κυρια μου μην βριζετε για τις αποσκευες σας αναφερομαι
Ε" ε τι ειναι ρε φορ μπολς φουρ ιτς οφ μαι ανηψια αι χαβ ΤΕΣΣΕΡΑ γκοντ μπλες δεμ
ΥΠ.Α και εσεις κυριε το ιδιο
S" καλα ενα μονο παλτο και ειμαι υπερβαρος τι το θελα και γω πηγα στον Lakis Gavalas και πηρα το καλυτερο για τις κρυες χειμονιατικες νυχτες στα ευρωπαικα γηπεδα
Z4" xaxaxaxa μονο εγω ειμαι κομπλε εχω στην βαλιτσα μονο σαγιοναρες μαγιο αναπνευστηρα και μπρατσακια ημουν σιγουρος οτι θα φταναμε τον Μαιο στον τελικο θα πηγαινα με το σκαφος απο τα Παλουκια ουαο ρε συ τι εχασα
Η" ρε συ τοσος κοσμος νυχτιατικα σε αυτην την πτηση που πανε ρε ολοι αυτοι

Ξαφνου καποιος απο μπροστα κανει μια βουτια και ο security σφηριζει πεναλτι

ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ 90 ΤΗΝ ΥΣΤΑΤΗ ΩΡΑ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ.....

www.youtube.com/watch?v=FQeXfw8NNAk

οχ οχι.....
www.youtube.com/watch?v=a9VGYj0YTgg

Stathis
03-08-11, 10:22
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Z4 DCT
03-08-11, 10:34
Eνα πραγμα σα το ΠΑΣΟΚ οι γαυροι..........κανουν πως κανουν γυρνανε τα πραγματα συνεχος σε αλλο θεμα.....


Ρε αγορακια.....δε κοιτατε που μεχρι και τον Παρεδρο σας του στερησαν την αδεια εξοδου απο την χωρα (εστω και προσωρινα) γιατι ακουσον ακουσον.......συνομιλουσε με αυτους που αποδεδηγμενα εστηναν αγωνες....ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΛΑΜΟΓΙΑ.......ρε ειστε με τα καλα σας....σκαψτε καμια τρυπα να βαλετε μεσα τα κεφαλια σας....ακου εκει.....ειχανε κανει ολοκλρο σωματιο με ομαδες για να διαμορφονουν αποτελεσματα, και τωρα το παιζουν και παρθενες......:hystericalbs1::hystericalbs 1:.....μου θυμιζετε αυτες που δινουν μονο ποπο γιατι το καλο το κρατανε για τον γαμο για τον αντρα τους:hystericalbs1: :hystericalbs1:

''Της κοντης της ψ@λης της φταινε οι τριχες που δεν φαινεται......''

hades7
03-08-11, 10:46
Eνα πραγμα σα το ΠΑΣΟΚ οι γαυροι..........κανουν πως κανουν γυρνανε τα πραγματα συνεχος σε αλλο θεμα.....


Ρε αγορακια.....δε κοιτατε που μεχρι και τον Παρεδρο σας του στερησαν την αδεια εξοδου απο την χωρα (εστω και προσωρινα) γιατι ακουσον ακουσον.......συνομιλουσε με αυτους που αποδεδηγμενα εστηναν αγωνες....ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΛΑΜΟΓΙΑ.......ρε ειστε με τα καλα σας....σκαψτε καμια τρυπα να βαλετε μεσα τα κεφαλια σας....ακου εκει.....ειχανε κανει ολοκλρο σωματιο με ομαδες για να διαμορφονουν αποτελεσματα, και τωρα το παιζουν και παρθενες......:hystericalbs1::hystericalbs 1:.....μου θυμιζετε αυτες που δινουν μονο ποπο γιατι το καλο το κρατανε για τον γαμο για τον αντρα τους:hystericalbs1: :hystericalbs1:

''Της κοντης της ψ@λης της φταινε οι τριχες που δεν φαινεται......''



ρε ποιος τους χε..ει αυτους εμεις την πλακα μας κανουμε να γελαμε και να περναμε καλα, σημερα εγω αυριο εσυ γιατι πιστευεις οτι εχω αυταπατες οτι θα κανουμε πορεια εμεις στην Ευρωπη.τις παιδικες ασθενειες του οπαδισμου τις εχουμε περασει ΠΡΟΙΚΙΣΜΕΝΕ Γιαννη ...

Z4 DCT
03-08-11, 10:47
ρε ποιος τους χε..ει αυτους εμεις την πλακα μας κανουμε να γελαμε και να περναμε καλα, σημερα εγω αυριο εσυ γιατι πιστευεις οτι εχω αυταπατες οτι θα κανουμε πορεια εμεις στην Ευρωπη.τις παιδικες ασθενειες του οπαδισμου τις εχουμε περασει ΠΡΟΙΚΙΣΜΕΝΕ Γιαννη ...

Ισια μωρη κουφαλα....μια τεσσαρα φαγαμε και με εβαλες σε αεροπλανο και με εστηλες ταξιδι....παπαρα......:th_Laie_67-1:

Stathis
03-08-11, 11:01
και ξερετε ποιο ειναι το καλυτερο...
με τα λ7 του champions league που θα παρει ο βαγγελης απο τον αποκλεισμο του παο, θα κανει κι αλλες μεταγραφες....
χαχαχαχχαχαχα

ευχαριστουμε τον πελατη μας....
χαχαχαχχαα

GM6
03-08-11, 12:21
και ξερετε ποιο ειναι το καλυτερο...
με τα λ7 του champions league που θα παρει ο βαγγελης απο τον αποκλεισμο του παο, θα κανει κι αλλες μεταγραφες....
χαχαχαχχαχαχα

ευχαριστουμε τον πελατη μας....
χαχαχαχχαα


Σταθακη πες αλευριιιιιι....Η ΜΑΚΑΜΠΙ ΣΕ ΓΥΡΕΥΕΙ ! Τι εγινε ρε παιδια ξυπνησαμε??? Φρεσκαρετε λιγο τη μνημη σας ρε παιδια...περσι τετοια εποχη τι ειχε γινει ??? Κλαμα, και μεσα στα λαγουμια ολοι!!! Απο ποιον? Απο Μακαμπι, το πεος της φοβερης Μακαμπι (και προσπαθησε να το στησει και ο χοντρος).

Αφου σας γουσταρει ολη η Ευρωπη, αφου κανετε το καλυτερο σεξ:th_Laie_67-1: Η Οντενσε μπροστα στη Μακαμπι, ειναι Λιβερπουλ...

Μπορει να εχει πληγωθει αρκετα το ευρωπαικο γοητρο και να εχω φαει φαπες , αλλα κριτικη απο την ομαδα της 7αρας??? Οχι ωρε παιδια! Τουλαχιστον εγω συνεχιζω E.L μην μπερδευεστε. Εχω να θυμαμαι και κατι πορειες, και κατι κηδειες σε ομαδουλες τυπου Ρομα, Ιντερ...

Παιδια δειτε τωρα τι θα γινει, ποιος θα στηνει, δειτε για Καλοπουλους, παραγοντες κτλ γιατι στενεψαν τα πραγματα...αλλα ειμαι σιγουρος θα βρειτε τον τροπο:whistle:

Ας θυμηθουμε τις ενδοξες στιγμες απο το ξεκαρδιστικο βιντεακι :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:


https://www.youtube.com/watch?v=o92XjWZvkBU

Stathis
03-08-11, 12:29
βρε βρε καλως το γιωργακη...

τι εγινε ρε ησουνα χθες στο παρτυ?
περασατε καλα? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ωραιος bj ο σισε, να τον παρεις κι εσυ σε κανενα απο τα φημισμενα παρτι σου...thumb

GM6
03-08-11, 13:01
βρε βρε καλως το γιωργακη...

τι εγινε ρε ησουνα χθες στο παρτυ?
περασατε καλα? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ωραιος bj ο σισε, να τον παρεις κι εσυ σε κανενα απο τα φημισμενα παρτι σου...thumb

Ναι ναι ημουνα:original: οχι αγορι μου εγω παιζω μονο !!! Ο Djibril ειναι για αλλα, ξερεις εσυ:whistle:

Stathis
03-08-11, 13:05
σωστα, ειναι για πασαρελα το παιδι...

https://www.tsantiri.gr/wp-content/media/2011/02/cisse_plisse2-300x182.jpg

GM6
03-08-11, 13:16
σωστα, ειναι για πασαρελα το παιδι...

https://www.tsantiri.gr/wp-content/media/2011/02/cisse_plisse2-300x182.jpg

Φοβερο μονταζ....για θυμισου σε τι ειναι καλος:whistle: Ελα παραδεξου εισαι fan του Djibril, εχεις μια μανια :th_Laie_67-1:


https://www.youtube.com/watch?v=8a8KpUCD_90&feature=fvwrel

Stathis
03-08-11, 13:22
ιδανικο επιθετικο τριο: στην κορυφη σισε και στα ακρα τρυφωνας και κωστετσος... :hystericalbs1:

γιωργακη, κερδισες μια φορα και κατι εγινε... τις 4αρες τις ξεχασες ε?

αυτη ειναι η μνημη του λαγου, μικρη και επιλεκτικη.... χαχαχχαχα

A8hnaios
03-08-11, 13:27
https://www.youtube.com/watch?v=mi3o0NPKboQ&feature=player_embedded

:th_Laie_67-1:

GM6
03-08-11, 13:33
ιδανικο επιθετικο τριο: στην κορυφη σισε και στα ακρα τρυφωνας και κωστετσος... :hystericalbs1:

γιωργακη, κερδισες μια φορα και κατι εγινε... τις 4αρες τις ξεχασες ε?

αυτη ειναι η μνημη του λαγου, μικρη και επιλεκτικη.... χαχαχχαχα

Ιδανικο επιθετικο τριο: στην κορυφη καλοπουλος και στα ακρα μπεος και σπαθας :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Τον Καλοπουλο δεν ξεχασα....

Πρωτη μουρη ησουν στο Gaz οταν επαιξε ο Djibril....σε ειδανε :th_Laie_67-1:

JordanX3
03-08-11, 13:48
Εδώ είμαστε !! Δυο γάιδαροι μάλωναν σε ξένο αχυρώνα!!:th_Laie_67-1:

Παίδες έρχονται οι επενδυτές!!

deepBLUE
03-08-11, 13:58
Φοβερο μονταζ....για θυμισου σε τι ειναι καλος:whistle: Ελα παραδεξου εισαι fan του Djibril, εχεις μια μανια :th_Laie_67-1:

https://www.youtube.com/watch?v=8a8KpUCD_90&feature=fvwrel

Σε οτι και να ηταν καλος το τελικο αποτελεσμα μετραει φιλε Γιωργο !!thumb

gant
04-08-11, 22:02
Viva ΠΑΟΚΑΡΑ!!!! :warriorsmiley::warriorsmiley:
Μια ευνοική κλήρωση θέλουμε αύριο.

nikos-Mpacket
05-08-11, 00:38
Εδω και μερες ειχα αποφασισει να παρω την μικρη μαζι μου στο Γ.Καραισκακης σημερα που επαιζε ο Θρυλος φιλικο για να κανει την παρθενικη της εμφανιση.

Αφου λοιπον καναμε προετοιμασια για την συμπεριφορα και την σταση της μικρης στο γηπεδο,ξεκινησαμε το απογευμα να κατηφορισαμε προς το Φαληρο μαζι με τον κουνιαδο μου και την μικρη του.

Φτασαμε στο γηπεδο,ευτυχως βρηκα και παρκαρα κοντα και γλυτωσανε τα πιτσιρικια το πολυ περπατημα,καναμε βολτα γυρω απο το γηπεδο,περασαμε απο την μπουτικ και τελικα φτασαμε εξω απο την θυρα μας για να μπουμε μεσα στο γηπεδο.

Πλησιαζοντας προς την θυρα ειδα ενα κοριτσακι να κλαιει και να ζηταει την μαμα του και ενα κυριο να φωναζει εξαλλος προς τους σεκιουριτι.
Την ωρα που εχω παρει την μικρη μου αγκαλια και παω να μπω στο τουρνικε με πλησιαζει ενας κυριος και με ρωταει με αυστηρο υφος που παω και πως απαγορευεται το παιδι και με τραβαει πισω λεγωντας μου οτι δεν προκειται να βαλω την μικρη μεσα.
Το τι επακολουθησε δεν μπορω να σας το περιγραψω το μονο που θα πω ειναι οτι καποια στιγμη ενιωσα την μικρη να με χαστουκιζει για να σταματησω να βριζω τους σεκιουριτι που ειχαν μαζευτει γυρω μου (σπιτι δεν βριζουμε και δεν λεμε "κακες" λεξεις πλεον γιατι καποια στιγμη πηγε να χαθει η μπαλα με το παπαγαλακι μου).
Διπλα αλλα παιδακια κλαιγανε και οι γονεις τους αλλα και αλλοι φιλαθλοι ηταν ετοιμοι να ορμηξουν στους σεκιουριτι που ηταν αμετακινητοι στην αποψη τους και δεν μας επετρεπαν να μπουμε.

Τελικα την λυση εδωσε ενας αστυνομικος που με πλησιασε μου ειπε να ηρεμησω και ειπε στους σεκιουριτι να αφηνουν τα παιδακια να μπαινουν.

Ολο αυτο το σκηνικο πηγε να μας χαλασει την "πρωτη" της μικρης στο γηπεδο αλλα τελικα περασαμε πολυ ομορφα με την μικρη να μην θελει να φυγουμε πριν ληξει το ματς

Συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου αλλα με πειραξε η σταση αυτων των ανθρωπων που μας ελεγαν οτι ακολουθουσαν τις εντολες της ΠΑΕ Ολυμπιακος.

Αν ηταν ντερμπι ή παιχνιδι του Champions League δεν θα ελεγα τιποτα και δεν θα ειχα παρει καν την μικρη μαζι μου αλλα σε τετοιο παιχνιδι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτη η αντιμετωπιση ειδικα σε κατοχους διαρκειας που χρονια τωρα στηριζουν με το τροπο τους την ομαδα.

Ντροπη να μην αφηνουν τα πιτσιρικια σε ενα τετοιο παιχνιδι με μισοαδειο γηπεδο και μεσα στο καλοκαιρι που ειναι μια καλη ευκαιρια να πας το παιδι σου στο γηπεδο ετσι για βολτα αλλα και για να γνωρισει και αυτην την εμπειρια και να ξερει που ειναι ο μπαμπας καποιες Κυριακες του χειμωνα.

katsaraios
05-08-11, 01:58
Εδω και μερες ειχα αποφασισει να παρω την μικρη μαζι μου στο Γ.Καραισκακης σημερα που επαιζε ο Θρυλος φιλικο για να κανει την παρθενικη της εμφανιση.

Αφου λοιπον καναμε προετοιμασια για την συμπεριφορα και την σταση της μικρης στο γηπεδο,ξεκινησαμε το απογευμα να κατηφορισαμε προς το Φαληρο μαζι με τον κουνιαδο μου και την μικρη του.

Φτασαμε στο γηπεδο,ευτυχως βρηκα και παρκαρα κοντα και γλυτωσανε τα πιτσιρικια το πολυ περπατημα,καναμε βολτα γυρω απο το γηπεδο,περασαμε απο την μπουτικ και τελικα φτασαμε εξω απο την θυρα μας για να μπουμε μεσα στο γηπεδο.

Πλησιαζοντας προς την θυρα ειδα ενα κοριτσακι να κλαιει και να ζηταει την μαμα του και ενα κυριο να φωναζει εξαλλος προς τους σεκιουριτι.
Την ωρα που εχω παρει την μικρη μου αγκαλια και παω να μπω στο τουρνικε με πλησιαζει ενας κυριος και με ρωταει με αυστηρο υφος που παω και πως απαγορευεται το παιδι και με τραβαει πισω λεγωντας μου οτι δεν προκειται να βαλω την μικρη μεσα.
Το τι επακολουθησε δεν μπορω να σας το περιγραψω το μονο που θα πω ειναι οτι καποια στιγμη ενιωσα την μικρη να με χαστουκιζει για να σταματησω να βριζω τους σεκιουριτι που ειχαν μαζευτει γυρω μου (σπιτι δεν βριζουμε και δεν λεμε "κακες" λεξεις πλεον γιατι καποια στιγμη πηγε να χαθει η μπαλα με το παπαγαλακι μου).
Διπλα αλλα παιδακια κλαιγανε και οι γονεις τους αλλα και αλλοι φιλαθλοι ηταν ετοιμοι να ορμηξουν στους σεκιουριτι που ηταν αμετακινητοι στην αποψη τους και δεν μας επετρεπαν να μπουμε.

Τελικα την λυση εδωσε ενας αστυνομικος που με πλησιασε μου ειπε να ηρεμησω και ειπε στους σεκιουριτι να αφηνουν τα παιδακια να μπαινουν.

Ολο αυτο το σκηνικο πηγε να μας χαλασει την "πρωτη" της μικρης στο γηπεδο αλλα τελικα περασαμε πολυ ομορφα με την μικρη να μην θελει να φυγουμε πριν ληξει το ματς

Συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου αλλα με πειραξε η σταση αυτων των ανθρωπων που μας ελεγαν οτι ακολουθουσαν τις εντολες της ΠΑΕ Ολυμπιακος.

Αν ηταν ντερμπι ή παιχνιδι του Champions League δεν θα ελεγα τιποτα και δεν θα ειχα παρει καν την μικρη μαζι μου αλλα σε τετοιο παιχνιδι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτη η αντιμετωπιση ειδικα σε κατοχους διαρκειας που χρονια τωρα στηριζουν με το τροπο τους την ομαδα.

Ντροπη να μην αφηνουν τα πιτσιρικια σε ενα τετοιο παιχνιδι με μισοαδειο γηπεδο και μεσα στο καλοκαιρι που ειναι μια καλη ευκαιρια να πας το παιδι σου στο γηπεδο ετσι για βολτα αλλα και για να γνωρισει και αυτην την εμπειρια και να ξερει που ειναι ο μπαμπας καποιες Κυριακες του χειμωνα.

Νικο συγνωμη δεν ξερω τι γινεται στο τηγανι αλλα σε εμας τα παιδακια πληρωνουν κανονικα φιλε.
εχω πληρωσει κανονικα οχι σε φιλικο αλλα σε επισημα ματς και δεν νομιζω να μπαινουν τζαμπα πουθενα αφου οι Σουπελιγκαδες προεδροι ψαχνουν πελατες με το δικανο...

A8hnaios
05-08-11, 03:04
Sorry ρε νίκο αλλά ρώτησες το λόγο που δεν αφήνουν παιδιά;; είμαι περίεργος ν ακούσω το λόγο...... γιατί;;

nikos-Mpacket
05-08-11, 10:16
Νικο συγνωμη δεν ξερω τι γινεται στο τηγανι αλλα σε εμας τα παιδακια πληρωνουν κανονικα φιλε.
εχω πληρωσει κανονικα οχι σε φιλικο αλλα σε επισημα ματς και δεν νομιζω να μπαινουν τζαμπα πουθενα αφου οι Σουπελιγκαδες προεδροι ψαχνουν πελατες με το δικανο...

Γιωργο σε επισημο παιχνιδι να το καταλαβω αλλα σε φιλικο στην μεση του καλοκαιριου ειναι παρολογο,ειδικα οταν ειμαστε στην εισοδο και τους εξηγουμε οτι εχουμε 3 διαρκειας μαζι μας,2 για εμας τους μεγαλους και 1 του 3ου της παρεας που ειναι διακοπες και μας το εχει αφησει και θα βαλουμε τα πιτσιρικια να κατσουνε στο καθισμα του.


Sorry ρε νίκο αλλά ρώτησες το λόγο που δεν αφήνουν παιδιά;; είμαι περίεργος ν ακούσω το λόγο...... γιατί;;

Αντωνη δεν πηρα απαντηση,το μονο που μου λεγανε ειναι οτι εχουν εντολες απο την ΠΑΕ και πως δεν μπορουν να κανουν κατι για να μην χασουν την δουλεια τους.
Μεσα στην θυρα και πισω απο τα τουρνικε ηταν μια κοπελιτσα με καρτελακι του Ολυμπιακου και κατεγραφε οσους εμπαιναν οταν λοιπον την πλησιασα μετα την φασαρια μου ειπε εντρομη οτι δεν ξερει τιποτα και απλα την εχουν βαλει εκει να καταγραφει ποσοι μπαινουν.
Απ'οτι καταλαβα θα προσπαθησουν να κοψουν τους τσαμπατζιδες και καλα θα κανουν αλλα αλλο τζαμπατζιδες και αλλο πιτσιρικια που στην τελικη δεν επιαναν και την θεση κανενος αφου θα καθοντουσαν σε θεση διαρκειας.

hades7
05-08-11, 10:32
Ρε Γιωργο τι λες τωρα πια παιδακια σε σας πληρωνουν το τελευταια παιδακια που βγηκαν Αεκτζιδες ηταν το 93 τωρα θα ειναι ολοκληροι μαντραχαλοι.Ρε εισαστε τοσοι λιγοι που θα προστατευεστε απο την Unesco σε λιγο

Κωνσταντίνος
05-08-11, 10:44
Εμένα πάντως απ΄όλη την καζούρα που δεχόμαστε με πείραξε περισσότερο του Μπέου : "Πόλο παίζανε ; Το 3-4 είναι σκορ πόλο".
:sealed:

hades7
05-08-11, 10:53
Εμένα πάντως απ΄όλη την καζούρα που δεχόμαστε με πείραξε περισσότερο του Μπέου : "Πόλο παίζανε ; Το 3-4 είναι σκορ πόλο".
:sealed:


καποιος να του πει του λακαμα οτι με κατι τετοια σκορ πολο εβγαλε καλο χαρτζιλικι απο αληστου μνημης ευρωπαικα παιχνιδια απο την ομαδα της πλατειας του διασημου φραπογαλου της χιλιοσπασμενης γνωστης καφετεριας

A8hnaios
05-08-11, 13:02
UEFA Europa League play-off draw
Seeded Unseeded
Group 1
Club Atlético de Madrid (ESP) FC Sochaux-Montbéliard (FRA)
Panathinaikos FC (GRE) Vitória SC (POR)
Beşiktaş JK (TUR) FC Alania Vladikavkaz (RUS)
FC Metalist Kharkiv (UKR) Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
FK Partizan (SRB) Shamrock Rovers FC (IRL)
Group 2
AS Roma (ITA) Bursaspor (TUR)
Paris Saint-Germain FC (FRA) FC Vorskla Poltava (UKR)
RSC Anderlecht (BEL) Olympiacos Volou FC (GRE)
FC Dinamo Bucureşti (ROU) ŠK Slovan Bratislava (SVK)
Rosenborg BK (NOR) AEK Larnaca FC (CYP)
Group 3
Tottenham Hotspur FC (ENG) Trabzonspor AŞ (TUR)
FC Spartak Moskva (RUS)
FC Karpaty Lviv (UKR)
Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) Heart of Midlothian FC (SCO)
Athletic Club (ESP) Legia Warszawa (POL)
PAOK FC (GRE) FK Ekranas (LTU)
Group 4
Sporting Clube de Portugal (POR)
FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
Rangers FC (SCO) PFC CSKA Sofia (BUL)
Fulham FC (ENG) FC Nordsjælland (DEN)
FC Steaua Bucureşti (ROU) NK Maribor (SVN)
FC Lokomotiv Moskva (RUS) FC Spartak Trnava (SVK)
Group 5
PSV Eindhoven (NED)
CD Nacional (POR)
FC Dynamo Kyiv (UKR) FC Sion (SUI)
Celtic FC (SCO) PFC Litex Lovech (BUL)
S.S. Lazio (ITA) SV Ried (AUT)
Birmingham City FC (ENG) FK Rabotnicki (MKD)
FC Rapid Bucureşti (ROU) WKS Śląsk Wrocław (POL)
Group 6
Sevilla FC (ESP) Hannover 96 (GER)
AZ Alkmaar (NED) FC Vaslui (ROU)
Club Brugge KV (BEL) AC Omonia (CYP)
AC Sparta Praha (CZE) FC Thun (SUI)
FC Salzburg (AUT) Aalesunds FK (NOR)
Stoke City FC (ENG) FC Zestafoni (GEO)
Group 7
SC Braga (POR)
BSC Young Boys (SUI)
FC Schalke 04 (GER) Helsingborgs IF (SWE)
R. Standard de Liège (BEL) FK Crvena zvezda (SRB)
AEK Athens FC (GRE) CS Gaz Metan Mediaş (ROU)
Stade Rennais FC (FRA) HJK Helsinki (FIN)
FK Austria Wien (AUT) FC Dinamo Tbilisi (GEO)

uefa.com

Nikos
05-08-11, 13:54
Eμεις γνωριζαμε πολυ καλα τι θα γινοταν .... ασε τι λενε οι πρασινες εφημεριδες... αυτοι ειναι πληρωμενα στρατιωτακια....βεβαια ομως ξερουμε πολυ καλα και τι θα γινει με τον θρυλος.com.......
Τα μικρα παιδακια στην Ευρωπη πιστά οπως καθε χρονο στο ρεντεβου τους με τις καλοκαιρινες διακοπες τους, θα περιμενουν πως και πως να ερθει ο Σεπτεμβριος ωστε να καθησουν αναπαυτικα στον καναπε με τη μαμα και το μπαμπα και ολοι μαζι να παρακολουθησουν το Μποζο των ευρωπαικων γηπεδων a.k.a olympiakos f.c, a.k.a Thrylos, a.k.a τρωω 7 αλλα θελω κι'αλλα κλπ.
Ο μεγαλος και τρανος Σωκρατης καθε φορα που σηκωνε την τιμια κερδισμενη κουπα μεσα στο κλεμμενο οικοπεδο απ'τον ελληνικο λαο, πρωην καραισκακη, ελεγε με στομφο....."τωρα παμε για το ευρωπαικο".....για το ευρωπαικο ραντεβου του Μποζο με τους μικρους ευρωπαιους φιλους εννοουσε βεβαιως βεβαιως αλλα ποιος τον καταλαβαινε.....και μολις αρχιζαν τα χαστουκια επαιφταν ολοι απ'τα συννεφα διοτι στοχος ηταν η μεγαλη ευρωπαικη κουπα.
Τωρα ο πατσοκοιλιας, με αλλο ενα τιμιο πρωταθλημα στην πλατη του κανει μεγαλεπηβολα σχεδια για Ευρωπη...και ευτυχως φετος θα παρει και το ποσοστο του ΠΑΟ διοτι θα χρειαστει πολλα φαρμακα και ειδικα πολυ βαζελινη στα ευρωπαικα γηπεδα...εκει ωπου καθε απατεωνακος / κατεργαρης ξεμπροστιαζεται .
Διοτι καποιοι Μεσι, Ροναλντο, Ετο κλπ. δεν καταλαβαινουν απο παραγκες ουτε απο Σαπιοκοιλαδες, Μπεους και Μακηδες......εκει αισθανεσαι λιγος και μονος ... και στο τελος ασχημα βιασμενος .... εμεις κατσαμε στον καναπε μας και περιμενουμε πως και πως να καμαρωσουμε τον Ολυμπιακο .....

Κωνσταντίνος
05-08-11, 14:08
Πάντως Νικ, το τελευταίο πρωτάθλημα μάλλον δίκαια το πήρε ο γαύρος.

Nikos
05-08-11, 14:17
Πάντως Νικ, το τελευταίο πρωτάθλημα μάλλον δίκαια το πήρε ο γαύρος.

Σιγουρα επαιξε την καλυτερη μπαλλα απ'ολα τ'αλλα καφενεια συμπεριλαμβανωμενων και ημων......αλλα οταν εχεις καλη ομαδα δεν εχεις αναγκη τα στησιματα.....οποτε γιατι στηνεις ρε σαπιοκοιλια ? Για να φτασεις στη μεση του πρωταθληματος με 15 ποντους διαφορα και μετα να κανεις περιπατο στηνοντας και το τελευταιο ντερμπυ το οποιο επρεπε να το χασεις με δυο γκολ διαφορα ?
Διοτι ασχετα με την κατακτηση ενος τιτλου, ο φιλαθλος της καθε ομαδας χαιρεται με τις εκαστοτε καλες εμφανησεις της ομαδας του...και μπορει τιτλο να μην παιρναμε διοτι δε το αξιζαμε, αλλα εκει μεσα αξιζαμε να κερδισουμε διοτι τους ειχαμε παρει το στριγκακι και πηγαιναμε για τ'αποδυτηρια....απλα δεν ειχαμε υπολογησει το χοντροβαγγελα και την παραγκουπολη του......(και τα στοιχεια αυτη τη φορα ειναι αδιασειστα).

Κωνσταντίνος
05-08-11, 14:30
Σιγουρα επαιξε την καλυτερη μπαλλα απ'ολα τ'αλλα καφενεια συμπεριλαμβανωμενων και ημων......αλλα οταν εχεις καλη ομαδα δεν εχεις αναγκη τα στησιματα.....οποτε γιατι στηνεις ρε σαπιοκοιλια ? Για να φτασεις στη μεση του πρωταθληματος με 15 ποντους διαφορα και μετα να κανεις περιπατο στηνοντας και το τελευταιο ντερμπυ το οποιο επρεπε να το χασεις με δυο γκολ διαφορα ?
Διοτι ασχετα με την κατακτηση ενος τιτλου, ο φιλαθλος της καθε ομαδας χαιρεται με τις εκαστοτε καλες εμφανησεις της ομαδας του...και μπορει τιτλο να μην παιρναμε διοτι δε το αξιζαμε, αλλα εκει μεσα αξιζαμε να κερδισουμε διοτι τους ειχαμε παρει το στριγκακι και πηγαιναμε για τ'αποδυτηρια....απλα δεν ειχαμε υπολογησει το χοντροβαγγελα και την παραγκουπολη του......(και τα στοιχεια αυτη τη φορα ειναι αδιασειστα).

Ναι, αυτοεκτίθονταν χωρίς λόγο. Τόσο μυαλό είχαν οι προέδροι τους. Και το φετινό αλλά και αρκετά που πήραν τα τελευταία χρόνια θα τα έπαιρναν δίκαια έτσι και αλλιώς. Αλλά είχαν φτιάξει και την γνωστή παράγκα just in case και τους έμεινε η ρετσινιά.
Μη το λες ότι ο φίλαθλος της κάθε ομάδας χαίρεται με τις εκάστοτε εμφανίσεις.
Οι περισσότεροι προτιμούν να κερδίζουν με κάθε "μακιαβελικό" τρόπο.
Π.χ οι γαύροι πανηγύριζαν σαν τρελοί την εξώφθαλμοι παραποίηση του αποτελέσματος στο ντέρμπυ του 2ου γύρου...

Nikos
05-08-11, 14:47
Ναι, αυτοεκτίθονταν χωρίς λόγο. Τόσο μυαλό είχαν οι προέδροι τους. Και το φετινό αλλά και αρκετά που πήραν τα τελευταία χρόνια θα τα έπαιρναν δίκαια έτσι και αλλιώς. Αλλά είχαν φτιάξει και την γνωστή παράγκα just in case και τους έμεινε η ρετσινιά.
Μη το λες ότι ο φίλαθλος της κάθε ομάδας χαίρεται με τις εκάστοτε εμφανίσεις.
Οι περισσότεροι προτιμούν να κερδίζουν με κάθε "μακιαβελικό" τρόπο.
Π.χ οι γαύροι πανηγύριζαν σαν τρελοί την εξώφθαλμοι παραποίηση του αποτελέσματος στο ντέρμπυ του 2ου γύρου...

Εποχη Τζιοβανι και λοιπων βραζιλιανων ειχαν ομολογουμενως ομαδαρα μη συγκρισιμη με αλλες στην Ελλαδα .....απλα ο "τα θελω ολα δικα μου" προεδραρας δεν αρκειτο στο να αγοραζει παιχταραδες με τα λεφτα της Ζιμενς και τις αδιανοητου απατεωνιστηκες συμβασεις του ΟΤΕ, ηθελε να ελεγχει και ολα τ'αποτελεσματα μεσω των αφων Μητροπουλων και του ακατανομαστου λεκκε Γκαγκατση ...... απληστια σε ολο της το μεγαλειο... υπηρξαν βεβαια και χρονιες που ηταν για τα μπαζα και κανονικα θα επρεπε να παιζουν εως το τελευταιο ματς για τη σωτηρια στην κατηγορια....ειναι τουλαχιστον 4 οι κλεμμενοι τιτλοι απο ΠΑΟ και ΑΕΚ....αναρωτιεμαι ποσο υπερηφανος θα αισθανεται οταν θα δειχνει στα εγγονια του στο βιντεο τις φιεστες των στημενων τιτλων στο κλεμμενο οικοπεδο του ελληνικου λαου....

hades7
05-08-11, 15:05
Αν κανείς διαβάσει τα γραφωμενα σας θα καταλάβει ότι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα και η συψη του ξεκίνησε το 96 συνεχιστε να κυνηγατε μάγισσες αντί να κυνηγατε αυτούς που πρέπει και τα πέτρινα Χρόνια του ολυμπιακου θα μοιάζουν βοτσαλακι στο νταμάρι που θα γράφει ο ιστορικός του μέλλοντος για τα Χρόνια που προηγήθηκαν και έπονται για το συλογο σας

Nikos
05-08-11, 15:23
Ακριβως ετσι ..... βεβαια το μονο σιγουρο ειναι ενα..... οτι ποτε κανεις στην ιστορια της συγχρονης ελλαδας δεν καταφερε να κανει μια αντικειμενικη συζητηση με ολυμπιακο.
Ειναι αδιανοητο οπαδος σας (διοτι ειστε οπαδοι και οχι φιλαθλοι, πολυ βασικο αυτο και μεσα βαζω ακομα και αδερφικους φιλους και κολλητους οι οποιοι σε ποδοσφαιροσυζητηση μετατρεπονται σε φανατισμενους εχθρους) να παραδεχθει εστω και στο απειροελαχιστο οτι υπαρχει η παραμικρη μομφη σε αυτα τα οποια εχετε κατα καιρους πετυχει.
Ολα ποιο κρυσταλλινα και απο κρυσταλλα Βοημιας.
Παναθηναικους θα βρεις ουκ ολιγους που κοψανε το γηπεδο διοτι δεν συμφωνουσαν με τις πρακτικες του καπετανιου μιας και θελεις να παμε τοσο πισω. Προσωπικα οταν εβγαλε πιστολι στο γηπεδο απλα δεν ξαναπατησα ποτε επι των ημερων του και για πολλα χρονια ακομα.
Και οταν ειμαστε χωματα το παραδεχομαστε και το βουλωνουμε.
Εσεις απλα δε μπορειτε να μπειτε σε τετοιου ειδους διαδικασιες διοτι απλα δε σας το επιτρεπει ο φανατισμος σας. Πρωτος πρεπει να ειναι παντα ο θρυλος και κανενας αλλος...ξερετε, οπως στα καθεστωτικα κρατη της αφρικης η παλαιοτερα της λατινικης αμερικης ωπου για δεκαετιες πρωταθλητης στεφεται η αγαπημενη ομαδα του δικτακτορα η του φυλαρχου (και ο Κοκκαλινος για πολλα χρονια τετοιο ρολο διαδραματιζε στα καθημερινα γιγνεσθαι της χωρας μας).
Στην Ευρωπη συμβαινει μονο με την Μαντσεστερ και τον ολυμπιακο....η διαφορα ειναι οτι στην Αγγλια κοβουν κληση ακομα και στη βασιλισσα για speeding ενω στην ελλαδα κλεβεις μερικα τρις του ελληνικου λαου με υπερσκανδαλωδεις συμβασεις του ΟΤΕ, κλεβεις και ενα prime οικοπεδο στον Πειραια με θεα θαλασσα και το κανεις γηπεδο σου και αντι να σε λυντζαρουν σε θαυμαζουν. Οποτε ο ιστορικος θα φαει πολυ γιαουρτι οταν θ'αναφερεται στην ενδοξη πορεια των 14 τελευταιων πρωταθληματων που κατακτηθηκαν με γνωμονα την τιμιοτητα και το fair play.
Υποθετω οτι για τις συνομιλιες Μαρινακη - Μπεου εχετε παρα πολλες αμφιβολιες ως προς την εγκυροτητα τους.....και πιστευω οτι τελικα αναφερονταν σ'ενα ματς Δ Αθηνων.......Πανπεριστεριακο Γιγας - Τιτανας Καματερου.

katsaraios
05-08-11, 15:37
Ρε Γιωργο τι λες τωρα πια παιδακια σε σας πληρωνουν το τελευταια παιδακια που βγηκαν Αεκτζιδες ηταν το 93 τωρα θα ειναι ολοκληροι μαντραχαλοι.Ρε εισαστε τοσοι λιγοι που θα προστατευεστε απο την Unesco σε λιγο
φιλε οπως δεν χαθηκατε στα σκοταδια τα "πετρινα χρονια" της δεκαετιας 85-95 οπως εσεις τα λετε ετσι δεν χανεται και ο Αεκτζης οσο και να βαρας τον ποπο σου ,οσο και να κλεβεις πρωταθληματα,κυπελα,παικτε ς,προπονητες απο την ΑΕΚ...χαρτοπρωταθλητη υπερηφανε και υπεροπτη τσοντοβιε του τσαμπιονς λιγκ.
ξερω τωρα θα μας πεις για την 6αρα κλπ αλλα μεχρι εκει σε παιρνει...

https://www.youtube.com/watch?v=WOhtkwnMfpo&feature=related

hades7
05-08-11, 15:57
Χαχαχα όχι Γιώργο δεν θα σου πω τίποτα απο όλα αυτά ούτε θα απαντήσω στους χαρακτηρισμούς πολυ απλά Γιατί σε δικαιολογώ του ότι δεν με ξέρεις καλα και τον τροπο που σκέφτομαι.το έγραψα χιουμοριστικα και μόνο είναι βέβαιο ότι δεν το πιστεύω δεν χρειαζόταν να απαντήσεις έτσι

katsaraios
05-08-11, 16:05
Χαχαχα όχι Γιώργο δεν θα σου πω τίποτα απο όλα αυτά ούτε θα απαντήσω στους χαρακτηρισμούς πολυ απλά Γιατί σε δικαιολογώ του ότι δεν με ξέρεις καλα και τον τροπο που σκέφτομαι.το έγραψα χιουμοριστικα και μόνο είναι βέβαιο ότι δεν το πιστεύω δεν χρειαζόταν να απαντήσεις έτσι
ελα ρε και εγω για πλακα τα εγραψα ,με πολυ χαλαρη διαθεση:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
δεν πιστευω να σε πειραξε το τσοντοβιος ????:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

A8hnaios
05-08-11, 16:13
οχι πες ρε Αρη σε πειραξε το τσοντοβιος//????? :whistle:

katsaraios
05-08-11, 16:18
οχι πες ρε Αρη σε πειραξε το τσοντοβιος//????? :whistle:
νατος ο ψηλος :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
05-08-11, 17:17
ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΟΜΗ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΤΟΜΟΣ

ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ ΦΙΛ ΝΤΟΝ

Ο Αγγλος ρέφερι μίλησε στην «Daily Mail» αναφέροντας πως ο ισχυρός άνδρας του τριφυλλιού μετά την αναμέτρηση της Μίλαν με την Μπαρτσελόνα που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, τον επισκέφτηκε στο ξενοδοχείο που διέμενε.

Η είδηση, όμως δεν ήταν η επίσκεψη, αλλά ό,τι ο Ντον ανέφερε πως ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού του έδωσε δώρα για να έχει ευνοϊκή διαιτησία σε περίπτωση που τυχόν κληρωθεί να διευθύνει αναμέτρηση των πρασίνων:

«Μετά την διαιτησία μου to 1994 στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ στην Αθήνα (μεταξύ Μίλαν και Μπαρτσελόνα) ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού με επισκέφτηκε στο ξενοδοχείο μου μαζί με τους βοηθούς μου και μας έφερε κάποια ακριβά δώρα.

Πιστεύω ότι το έκανε προφανώς για να χτίσει μια καλή...
σοδειά ενόψει της νέας σεζόν, σε περίπτωση που κληρωνόμουν να διαιτητεύσω την ομάδα του».

Στη συνέντευξη του ο Αγγλος διαιτητής τόνισε πως πολλές ομάδες πρόσφεραν δώρα και αν δεν έπαιρναν το αποτέλεσμα τα δώρα... εξαφανίζονταν:

«Πολλές φορές οι ομάδες πρόσφεραν δώρα και εσύ απλά έλεγες να τα βάλουν κάπου μέσα στο αυτοκίνητο που θα σε μετέφερε στο ξενοδοχείο.
Σε περίπτωση όμως που το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό γι' αυτούς, τα δώρα εξαφανίζονταν.
Πολλοί διαιτητές κουβαλούσαν εφεδρικές τσάντες για να μεταφέρουν τα δώρα τους. Έχω τόσα πολλά κοσμήματα και ρολόγια από δώρα, που πραγματικά για ένα διάστημα θα μπορούσα να φοράω και ένα διαφορετικό κάθε ημέρα για ένα μήνα».


Τα γεγονότα ανανεώνουν την ιστορία... Μάνα εξ ουρανού για την θεματολογία μας περί σκανδάλων του Παναθηναϊκού, το χθεσινό...ντού του Γιώργου Βαρδινογιαννη (η αλλιώς "Ringo" η "Capten),του θείου του γνωστού Γιαννη "Τζιγγερ" Βαρδινογιαννη, (ξέρετε, τον "Τζιγγερ πούλα")στα δημοσιογραφικά μπουθ του σταδίου ΟΑΚΑ κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ΠΑΟ-ΚΑΒΑΛΑ...

Όσοι απορήσατε γιατί μετά το πέναλτι του Σισέ η μετάδοση της Nova διακόπηκε για λίγα λεπτά, υπάρχει εξήγηση και λέγεται… Γιώργος Βαρδινογιάννης! Ο «καπετάνιος» ο οποίος είναι από τους λίγους προνομιούχους που βρέθηκε στο άδειο Ολυμπιακό στάδιο για να δει το ματς του Παναθηναϊκού με την Καβάλα, πληροφορήθηκε ότι ο σπίκερ (Άγγελος Στυλιάδης) στη φάση του πέναλτι που κέρδισε ο Νίνης είπε ότι δεν υπάρχει παράβαση. Έτσι… ανέβηκε στα μπουθ που γινόταν η μετάδοση του αγώνα για να διαμαρτυρηθεί. Όπως ήταν λογικό, τα όσα λέχθηκαν δεν μπορούσαν να περάσουν από τα μικρόφωνα, τα οποία και… έκλεισαν για μερικά λεπτά!


Ο (συγχωρεμένος) Γιάννης Κυράστας, πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού και προπονητής του Παναθηναϊκού αργότερα, αποκάλυψε "στήσιμο" αγώνα μεταξύ ΠΑΟ και Πανιωνίου στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, το 1984.

Ο Παναθηναϊκός στεφόταν πρωταθλητής ακόμα και με ισοπαλία, ενώ ο Πανιώνιος με ήττα έμπαινε σε περιπέτειες για την παραμονή του στην κατηγορία. Λέει λοιπόν ο Κυράστας : "Ήταν ένα παιχνίδι πρωταθλήματος Α' Εθνικής το οποίο ήταν συνεννοημένο να τελειώσει ισοπαλία, αλλά τελικά κέρδισε η ομάδα μου, από αστάθμητους παράγοντες. Για την ακρίβεια, κάτι στράβωσε κάπου στη διάρκεια του παιχνιδιού".

Τη δήλωση Κυράστα υποστήριξε και ο παλιός τερματοφύλακας του Πανιωνίου, Αντώνης Μανίκας: "Ναι, είναι αλήθεια. Είχε ακουστεί ακόμα και σ'εμάς τους ποδοσφαιριστές, αλλά τελικά αυτό το ματς πήγε άσχημα και χάσαμε με 2-0. Τι άλλο μπορώ να πώ;". Δε χρειάζεται να πείς τίποτε άλλο Αντώνη, τα'πες όλα...

Ο "ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ" ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ... 3. Ας δουμε αναλυτικα μερικα απο τα “ευρωπαϊκα κολπα” των πρασινων : 1) Μηδενικα συμβολαια παικτων, δηλωσεις οτι πληρωνει με… μηδεν χωρις να αποδιδει το ΦΠΑ στο κρατος συστηματικα για 22 συναπτα ετη. 2) Δεκαδες δισεκατομμυρια εχουν καταχρασθει με το να χρησιμοποιειται σαν εδρα η λεωφορος Αλεξανδρας που δεν ανηκει στον παο αλλα στο Ελληνικο δημοσιο (ηταν ευγενης χορηγια στον ερασιτεχνη με υπενοικιαση για 99 χρονια), χωρις να πληρωνεται μαλιστα και αναλογουντας φορος (οπως π.χ. πληρωνε ο Ολυμπιακος τοσα χρονια την ΕΟΑ. για το Καραϊσκακη). Το μεγαλο γελιο ειναι βεβαια οτι οι διοικουντες την “παναθα” λενε οτι “δινουν” τη λεωφορο (την κρατικη εκταση δηλαδη) στο… κρατος, σαν ανταλλαγμα για το “νεο” γηπεδο στον Βοτανικόι (!). 3) Αποπομπες προπονητων αντιπαλων (π.χ. Μαρτον Μπουκοβι) απο τη χουντα, λογω… αριστερων φρονηματων. 4) Ελεω… Ασλανιδη, ειχαμε συνεχεις κλησεις παικτων του Ολυμπιακου στην Εθνικη ομαδα (9 με 10 τη φορα) απο τους οποιους οι 5-6 αγωνιζονταν μονιμα (κυριως σε ανουσια φιλικα). 5) Ακυρωσεις μεταγραφων επειδη ετσι ηθελε ο καπεταν-Γιωργης (Αντωνιου, Σαραβακος στον Ολυμπιακο). Επισης, δεν ξεχνω… α) …Οτι οι τρεις “μεγαλειωδεις” πορειες του Παναθηναϊκου στην Ευρωπη (μια ανα δεκατια), ειχαν σαν κοινο στοιχειο τους απο ενα σκανδαλο : * Το επος του γουεμπλει το στιγματισαν οι καταγγελιες των γερμανων της εφημεριδας “bild” η οποια ειχε βασιμες υποψιες (και στοιχεια, αργοτερα) οτι η χουντα του Παπαδοπουλου, της Δεσποινουλας και του Ασλανιδη ηταν πισω απο τη μεγαλη “πορεια” της ομαδας προς τον τελικο. Highlight οι κατηγοριες για δωροδοκια των παικτων του Ερυθρου Αστερα και η αντιδραση του Σερβου ποδοσφαιριστη μολις ειδε τον Βασιλη Κωνσταντινου να διωχνει τη μπαλλα σε κορνερ στη λεωφορο (οσοι εχουν δει το βιντεο, καταλαβαινουν)… *Το “επος της προκρισης στους “4″ το 1985, σημαδευτηκε απο τη σφαγη των Σουηδων της Γκετεμποργκ τοσο στη Σουηδια, οσο και στο ΟΑΚΑ : στον πρωτο προημιτελικο του κυπελλου πρωταθλητριων - μαρτιος του 1985 - στο Ουλεβι, ο Θανασης Δημοπουλος μπαινει στην περιοχη, νιωθει την… ανασα του αμυντικου στην πλατη του και ξαπλωνει φαρδυς-πλατυς στο χορταρι. ο Σκωτσεζος ρεφερι Μακ Γκινλεϊ “τσιμπησε”, πεναλτι-γκολ ο Σαραβακος και 0-1 νικητης ο παναθηναϊκος. στη ρεβανς στο ΟΑΚΑ, οι Σουηδοι εδειξαν οτι δε θα πεσουν αμαχητι καθως προηγουνταν 1-2 και με αυτο το σκορ περνουσαν αυτοι στην επομενη φαση. ο Σαραβακος ομως δεν ειχε πει την τελευταια του λεξη : το τελευταιο δεκαλεπτο του αγωνα, ο Σαραβακος επεφτε κατω μια φορα το λεπτο κατα μεσο ορο. Mια δε μασησε ο ρεφερι, δυο δε μασησε, την τριτη… αναγκαστηκε να το δωσει και να αφησει εξω τους Σουηδους. επισης, το “επος” που αναφερω σημαδευτηκε επισης απο τις καταγγελιες του ποδοσφαιριστη της Λιβερπουλ, Μαρκ Λορενσον οτι καποιος απο τον Παναθηναϊκο προσπαθησε να τον δωροδοκησει. * Τελος, το τριτο “επος” σημαδευτηκε απο την αποπομπη της Δυναμο Κιεβου απο το τσαμπιονς λιγκ, ελεω του «πρασινου” κανακαρη»… Πρωτη αγωνιστικη ομιλων του τσαμπιονς λιγκ, οι Ουκρανοι παιρνουν το τριποντο με νικη 1-0 στην ουκρανια. Μετα απο λιγες μερες ο Ισπανος διαιτητης Νιετο κατηγγειλε οτι οι Ουκρανοι προσπαθησαν να τον δωροδοκησουν με κατι… γουνες και κατι ρολογια. Αποτελεσμα αυτων ηταν να αποκλειστει για καποια χρονια η Δυναμο και τη θεση της στο τσαμπιονς λιγκ να παρει η ποδοσφαιρικη υπερδυναμη… Ααλμποργκ. Πολλα βαζελακια θα βγουν να πουν οτι “και η Ααλμποργκ ομως μας κερδισε, οποτε ουτως η αλλως ειμασταν χαμενοι με -3 βαθμους…”. ναι, αλλα δεν ειναι το ιδιο να αντιμετωπιζεις τη Δυναμο Κιεβου στο ΟΑΚΑ αντι για την Ααλμποργκ, στην οποια μεχρι και ο κουτσαβλος ο Αλεξουδης εβαλε γκολ… για την ιστορια, η UEFA αναγνωρισε αργοτερα το λαθος της αθωωνοντας τη Δυναμο Κιεβου, οπως ακριβως η FIBA δικαιωσε τη Μπαρτσελονα για την ταπα-τροπαιο του Βρανκοβιτς στο μπασκετ… συνηθισμενες καταστασεις… β) …Την υποθεση των λουλουδιων : Ο τυπος ειχε γραψει τοτε για την ανθοδεσμη που ειχε φτασει στο ξενοδοχειο του Ηρακλη για το Νικολουδη και τον Χαλιαμπαλια, λιγες ωρες πριν την εναρξη του αγωνα με τον Παναθηναϊκο στο καυταντζογλειο το 1975. σε χρονο μηδεν ανακαλυπτεται οτι τα λουλουδια εκρυβαν χρυσαφι, ο Νικολουδης απομακρυνεται απο την ομαδα και οι πρασινοι παιρνουν θεση στο εδωλιο του κατηγορουμενου. Στο δικαστηριο, μαλιστα, οταν ο Μαντζεβελακης ειχε πει οτι “εγω, κυριε προεδρε, δεν εχω ανακατευτει ποτε με δωροδοκιες”, μεσα σε χρονο ρεκορ η αιθουσα γεμισε απο 150 ανθοδεσμες που πεταξε το ακροατηριο. Στο δικαστηριο ο παναθηναϊκος κριθηκε ενοχος, οταν ομως το θεμα εφτασε στη ΔΑΕ γλυτωσαν τη βΆΕθνικη απο τον προεδρο του Ολυμπιακου, Ανδριανοπουλο… Η μεγαλοψυχια των γαυρων σε ολο της το μεγαλειο.. γ) … Το Βουτσαρα : το 1963, o Βουτσαρας, τερματοφυλακας εν ενεργεια τοτε του Παναθηναϊκου, στελνει επιστολη στα “νεα” του ομιλου Λαμπρακη η οποια δημοσιευσε την επιστολη αυτουσια : “… Ο Μαντζεβελακης νομιζει οτι αυτος ειναι και κανεις αλλος. Ειναι υπευθυνος της απωλειας του τιτλου 1962-1963. Οι παικτες στο ματς με τον εθνικο δεν απεδωσαν διοτι ειχαν τη διαβεβαιωση οτι η νικη ειχε εξασφαλισθει προ του αγωνος !” Μετα απο αυτες τις αποκαλυψεις και για τα επομενα χρονια, τα ματς Ολυμπιακου-ΠΑΟ δονουσε το ερυθρολευκο “ρουλα ρα, ρουλα ρα, πες μας κι αλλα Βουτσαρα…”. δ) … Την 3-2-1991 : τη στιγμη που ο Ολυμπιακος σφαγιαζοταν απο τη διαιτησια στον αγωνα με τον Αρη (τελικο σκορ 1-1 με ακυρωθεν γκολ στο 89′), ο “υπερηφανος” και “ανεξαρτητος” Πανιωνιος κατεβαζε την ερασιτεχνικη ομαδα του (και εχασε φυσικα με 6-1από τον ΠΑΟ) επειδη οι παικτες του εκαναν απεργια λογω “μη καταβολης των δεδουλευμενων”. Ολως τυχαιως, την επομενη του αγωνα λυθηκε η απεργια και οι παικτες πληρωθηκαν… Υπαρχουν και αλλα πολλα, οπως η υποθεση Κιαππε, ο παλαιος μη υποβιβασμος της Παναθας τη δεκαετια του ΅30, οι κληρωσεις κυπελλου του αλησμονητου Δραμουντανη με τα… κατεψυγμενα μπαλακια, o διορισμος Κοσκωτα (ο οποιος Κοσκωτας ειχε παραδεχτει και στη δικη του οτι το καλοκαιρι πριν αναλαβει τον Ολυμπιακο ειχε δωσει 12 εκατομμυρια στον ερασιτεχνη ΠΑΟ και ειχε διαρκειας πισω απο τον καπεταν-Γιωργη Βαρδινογιαννη) και αργοτερα Σαλιαρελη με εντολη Βαρδινογιαννη, Τα… ουρα του Ισις, το θεμα νεκραναστασης “Μπουμπλη” η αλλιως Χουαν Ραμον Ροτσα, η συνιδιοκτησια Παναθηναϊκου-Οφη που ολοι κωφευουν και σιωπουν επι χρονια, αλλα αν αρχισουμε να αναλυουμε το κεφαλαιο “Παναθηναϊκος και απατη”


Ο "ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ" ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΜΕΡΟΣ 2/3 2. 9) Το κατα… Μπικαν ευαγγελιον : Ο γνωστος και μη εξαιρετεος Γιωργος Μπικας - που το περιβαλλον Βαρδινογιαννη διερρεε οταν ηταν στην ενεργο δραση οτι ηταν “ο καλυτερος και εντιμοτερος διαιτητης”, εχει βαλει και αυτος (παρα) πολλες φορες το χερακι του στο να επικρατησουν οι “πρασινοι” των αντιπαλων τους, ειτε με το καλο ειτε με το…καλυτερο. Στη χρονια-κυκνειο ασμα του Μπικα στη διαιτησια, ο Παναθηναϊκος αντιμετωπιζει τη skoda Ξανθη στο Ολυμπιακο σταδιο. Η φαση που εκρινε το αποτελεσμα του αγωνα εγινε στις καθυστερησεις. Ο Βαζεχα (ο… τιμιος ποδοσφαιριστης και… αδαμαντινος χαρακτηρας) διεκδικησε μια μπαλλια μεσα και πλαγια στην περιοχη του Μπουτσεκ. Ο Χρηστος Πατσατζογλου τον μαρκαρε με τον ωμο και ο πολωνος φορ και ο τελευταιος ξαπλωσε στο εδαφος σαν να τον πυροβολησαν και ο Μπικας κουνιστος και λυγιστος ετρεξε να καταλογισει το πεναλτι, ξεσηκωνοντας θυελλα διαμαρτυριων απο πλευρας Ξανθης. Ο Γιωργος Καραγκουνης ευστοχησε και διαμορφωσε το τελικο 2-1. ακολουθησαν σκηνες απειρου καλλους, με τους παικτες της Ξανθης να πηγαινουν στη σεντρα, αλλα να μην αλλαζουν τη μπαλα ! Οι οπαδοι των πρασινων στις εξεδρες αποδοκιμαζαν συνεχως, ενω οταν κατι πηγε να πει ο Βαρδινογιαννης ακουσε κι αυτος τα ******ικια του απο τον Χρηστο Πατσατζογλου. Τελικα μετα απο 2-3 λεπτα οι παικτες της Ξανθης αποφασισαν να κλωτσησουν επιδεικτικα τη μπαλλα στις εξεδρες… ηταν και η τελευταια φορα που η Ξανθη κοντραριστηκε με τον Παναθηναϊκο στα ισα, καθως η ελευση του Βαζελοπαοκτζη Καραγεωργιου εισηγαγε νεα ηθη και εθιμα στις αναμετρησεις των δυο ομαδων, μεχρι και σημερα. 10) Το κατα… Μποζαντζιδην ευαγγελιον : Πρωταγωνιστης σε αυτη τη “διακριση” των πρασινων ο Πλατωνας Μποζαντζιδης και θυμα η Παναχαϊκη. σε αυτο το παιχνιδι ολα κριθηκαν απο μια λεπτομερεια. Ο Αλβανος Αλτιν Χατζι, επιτιθετο στο 88′ κατα της εστιας του Παναθηναϊκου. Εμπρος του ορθωνοταν ο πελωριος ογκος του Γιαννη Καλλιτζακη. Ο γρηγορος βορειοηπειρωτης δε δειλιασε και προσπαθησε να τον ντριμπλαρει. Ο Καλλιτζακης “εφαγε” ντριμπα και μολις ειδε οτι εχανε τη μπαλα με το χερι τη σταματησε, ενω την ιδια στιγμη σταματησαν και οι παικτες της Παναχαϊκης διαμαρτυρομενοι για την εξοφθαλμη παραβαση, περιμενοντας να βρουν το δικιο τους. Οι “φερπλεηδες” παναθηναϊκοι, πηραν τη μπαλλα, εκαναν την επιθεση κανονικα στο 89′ και πετυχαν το νικητηριο γκολ. 11) Το κατα… Φλωτσιον ευαγγελιον : Μια και ειμαστε στο πνευμα των ημερων, ας θυμηθουμε αλλη μια περιπτωση με αδικημενους τους… πανθηρες της Νεας Σμυρνης. οι Πανιωνιοι επνεαν μενεα κατα του διαιτητη Φλωτσιου λογω του ανυπαρκτου πεναλτι που καταλογισε εις βαρος τους: Ο Καραγκουνης μπαινοντας στην περιοχη γλυστραει χωρις να τον αγγιζει ανθρωπος και ο Φλωτσιος δε διστασε να δωσει το πεναλτι. Μαλιστα ο προεδρος της ΠΑΕ, “κυριος” Αχιλλεας Μπεος, ο οποιος ειχε τιμωρηθει την προηγουμενη αγωνιστικη, εκανε βολτες στο διαδρομο περιμενοντας να ζητησει το λογο απο το ρεφερι, ενω τονισε με βαρυ υφος : “Ολη η Ελλαδα ειδε σημερα το πεναλτι που κερδισε ο παναθηναϊκος και θυμηθηκαμε το πεναλτι του Σπανεα. Και ο ιδιος ο Καραγκουνης το παραδεχτηκε οτι δεν ηταν πεναλτι και γλιστρησε. πραγματικα λυπαμαι και ντρεπομαι για τα οσα συμβαινουν”. 12) Το κατα… Λατσιον ευαγγελιον : Οpγη και καταγγελιες του ΑΡΗ για το γκολ-οφσαϊντ του Παναθηναϊκου στο σταδιο, σοβαρες καταγγελιες και κατα του εποπτη Θαλασση, μετα τη σφαγιαστικη διαιτησια των δυο στον αγωνα ΠΑΟ-ΑΡΗ. Ο προεδρος του Αρη, Λαμπρος Γραντας, δηλωσε : “Τερμα πια, φτανει η αδικια, δε θα εχουμε ευθυνη για οτι συμβει απο εδω και περα. Δεν ξερω αν ο διαιτητης εχει προσωπικες φιλιες με παραγοντες αλλων παε, οπως π.χ. της Ξανθης η καποιας αλλης ομαδας, η αν ο εποπτης εχει βενζιναδικο και συνεργαζεται με την AVIN”… Mε την παροδο των χρονων, οι σκουληκαντερες δεθηκαν και αυτες στο αρμα του Παναθηναϊκου και αποδεχτηκαν τη μοιρα τους με ηττες με ανοιχτα ποδια, αρπαγες παικτων κλπ… 13) Αποκαλυψις… Παπιλια : Τη λυση για τον Παναθηναϊκο - την ωρα που το αγχος αρχισε να βαραινει τα ποδια εδωσε ο διαιτητης Παυλος Παπιλιας. Με τη συμπληρωση μιας ωρας αγωνα κι ενω τα Τρικαλα ειχαν σηκωσει τη… σημαια της επαναστασης, Ο Σιπνιεφσκι πηρε φορα, αρχισε να τρεχει και μπηκε στην περιοχη. επειδη ομως παραπηρε φορα, μπερδεψε τα ποδια του και γκρεμοτσακιστηκε μεσα στην περιοχη. Ο Παπιλιας, ετρεξε να καταλογισει το πεναλτι με το οποιο οι “φερπλεηδες” πηραν τη νικη και αφησαν τους Τρικαλινους να φωναζουν… Αυτα ειναι απλα μερικα απο τα ενδεικτικα παιχνιδια που οι τριφυλλοφοροι επικρατησαν “δικαια” και “παναξια” συμφωνα με τα “αντικειμενικα” μεσα ενημερωσης. Εχω επιλεξει μονο παιχνιδια-φωτια, (μονο ντερμπι και το ματσακι με τον Πανιωνιο - λογω κρισιμοτητας). Άλλες περιπτώσεις πράσινης «μπόχας» Αν ομως οι φιλοι μας οι “αδικημενοι” βαζελοι επιμενουν, τοτε σε ενα γρηγορο φλας-μπακ μπορω να θυμηθω 1) Το πεναλτι που κερδισε (?) ο Βαζεχα στην Εδεσσα το 1996, οταν πατησε τη μπαλλα και επεσε κατω ενω ο κοντινοτερος αμυντικος (Κουρουκερεζης νομιζω) βρισκοταν στην… Πτολεμαϊδα. 2)Τον αλησμονητο τελικο κυπελλου που εληξε ισοπαλος και ο Παναθηναϊκος στεφθηκε κυπελλουχος με “κληρωση” που εκανε ο Ασλανιδης στριβοντας κερμα και ειδε… μονο αυτος το αποτελεσμα του στριψιματος. 3) Το “πεναλτι” που κερδισε ο Παναθηναϊκος στην πρεμιερα του πρωταθληματος το 1999 εναντια στον Πανηλειακο, οταν ο Βαζεχα ανατραπηκε απο τον αντιπαλο του τουαχιστον 2 μετρα εξω απο την περιοχη και ο διαιτητης του αγωνα εδωσε πεναλτι… εκεινη την εποχη, το συνδρομητικο καναλι ειχε προαναγγειλει την εισαγωγη της νεα τεχνολογιας “virtual replay” για την αναλυση των αμφισβητουμενων φασεων. Ε, τελικα το virtual replay δεν καταφερε να… βαλει με τιποτα τον Βαζεχα μεσα στην περιοχη, με αποτελεσμα το ντεμπουτο του στην κριτικη των φασεων να ειναι και το κυκνειο ασμα του : Σκουριαζει σε καποιο καταγωγιο της Καντζας, προφανως… 4) Το πεναλτι που δε δοθηκε στον Αλβεζ απο τον μπαμπα Βασσαρα στο 0-0 της λεωφορου, η επισης το πεναλτι που εφευρεσε (παλι ο) Τζουτζουκος στο Παναθηναϊκος-ΑΕΚ 2-1 το 2003… 5) Για να θυμηθουμε ορισμενα πιο προσφατα κατορθωματα, οι δυο “μπινιές” σε βαρος του Ιωνικου, στη Νεαπολη με τη βουτια του Καραγκουνης στην περιοχη που βαφτιστηκε πεναλτι, και στη ρεβανς της λεωφορου που ο διαιτητης ακυρωσε το 1-1 του Ιωνικου στο 90′, επειδη ειδε φαουλ στο Νικοπολιδη τον οποιο μαρκαρε μονο το… ανοιξιατικο αερακι της λεωφορου. 6) Κλεινοντας τη μινι αναδρομη στις παναξιες και… αξιοπιστες νικες του Παναθηναϊκου επι των αντιπαλων του, θα ηταν ντροπη να μην αποδωσουμε το δεοντα σεβασμο στον master of disaster, τον διαιτητη κυριο Χαρλαβανη. Οποιος δεν εχει δει αυτον τον ανθρωπο να διαιτητευει αγωνα του Παναθηναϊκου, τον προτρεπω να βρει το βιντεο οποιου αγωνα θελει και να κατσει να το δει… Μιλαμε για ρεσιταλ διαιτησιας, οχι αστεια. αλλες μεγαλες σφυριχτρες που αφησαν εποχη με τα σφυριγματα τους υπερ των πρασινων ηταν ο μπαμπας Βασσαρας, ο Μπεντας, ο Βαγγελας ο Συμιακος και ο αξεχαστος Ναουμ (αυτος τις μαζεψε ολες μαζι, μαζι με τον Δημοπουλο στο Ολυμπιακος-Αθηναϊκος 2-2) και πολλοι αλλοι αφανεις ηρωες… Παίκτες και παράγοντες Φυσικα περαν απο τα διαιτητικα οργια αξιζει να μνημονευσουμε και το απαραμιλλο ηθος των πρασινων ποδοσφαιριστων : Αll-time classic ειναι η εικονα του Γιαννη Καλλιτζακη να κολλαει το κουτελο του στο κουτελο του καθε διαιτητη που τολμουσε να του σφυριξει φαουλ παντοτε ατιμωρητα, οπως all-time classic ειναι και η δηλωση του Σαργκανη προς τον παικτη της ΑΕΚ, Τζιμη Πατικα (ο Βαρδινογιαννης θα σου κοψει τη μπαλλα, ειπε, επειδη σε αγωνα πρωταθληματος το 1986 τον τραυματισε στη διεκδικηση μιας μπαλλιας), ενω αξιος συνεχιστης παραδοσης μαθηματων ηθους ειναι ο Αγγελος Μπασινας, με διαμαρτυριες επι 90+ σε διαιτητες και αντιπαλους. Respect φυσικα και στον Γιωργο Καραγκουνη, που εκανε οτι μπορουσε για να ξεγελασει τους διαιτητες εμπλουτιζοντας το ρεπερτοριο του με αναρθρες κραυγες, στεντορειες φωνες και μαϊμουδισιες γκριματσες. Εδω αξιζει να μνημονευσουμε και το απαραμιλλο ηθος των παραγοντων του Παναθηναϊκου που πετουσαν σαν στιμμενες λεμονοκουπες τους ποδοσφαιριστες που εβγαζαν το φιδι απΆτην τρυπα : Σαραβακος, Γεωργακοπουλος, Καλλιτζακης και αλλοι πολλοι… Το ρεπερτοριο των πρασινων εμπλουτιζουν παντος τυπου κινησεις που ουτε ο Γκεμπελς δε θα μπορουσε να συλλαβει : Αριστες σχεσεις με τις κυβερνησεις ολων των τυπων (βασιλεις, χουντικοι, κεντρωοι, δεξιοι κλπ), δωροδοκιες παικτων, διαιτητων (Ελληνων και ξενων, δεν κανουμε διακρισεις - νωπες ειναι οι μνημες των δηλωσεων του Μαρκ Λορενσον της Λιβερπουλ ή των δημοσιευματων της γερμανικης “bild” για το… επος του γουεμπλεϊ), εκβιασμος οπαδων με οπλο, εκβιασμος οργανων της ταξης με μεταθεση στην… πινεζα, (Αμοιρε αστυφυλακα Ζουμπουλη, τι σουΆμελλε να παθεις…), αρπαγες παικτων με… ελευθερας (Παπαπαναγης, Μαραγκος, Αποστολακης παλαιοτερα, Ντεμπα, Επαλε, Μορις προσφατα), ομαδες-δορυφοροι (εκτος της σταθερης αξιας που λεγεται ΟΦΗ υπαρχουν οι Κορινθος, Πανελευσινιακος, Αθηναϊκος, Καλλιθεα, Καβαλα, Απολλων Αθηνων, ενω συχνα-πυκνα το ρεπερτοριο εμπλουτιζεται με διαφορες αλλες ομαδες-καλοθελητες), διορισμος πρωην ποδοσφαιριστων του σαν προπονητες ομαδων (Βλαχος, Κουρμπανας, Καραγεωργιου, Αναστασιαδης, Λιβαθηνος, Κοβης, Μαυριδης). Συνεχίζεται…….

1985 Tο "έπος της πρόκρισης στους "4" το 1985ΆΆ, σημαδεύτηκε από τις καταγγελίες του ποδοσφαιριστή της Λίβερπουλ, Mαρκ Λορενσον ότι κάποιος από τον παναθηναϊκό προσπάθησε να τον δωροδοκήσει!!!!

Πάμε και στην υπόθεση Λορενσον... απόπειρα δωροδοκίας του αμυντικού της Λίβερπουλ Μαρκ Λορενσον από παράγοντες του παναθηναϊκού.

Οταν λοιπόν ξέσπασαν οι αποκαλύψεις για τα στημένα παιχνίδια στο αγγλικό πρωτάθλημα(γκρομπελαρ κτλ...) βρετανοί δημοσιογράφοι ρώτησαν τον παλαίμαχο αμυντικό της Λίβερπουλ Λορενσον , αν ποτέ είχε δεχθεί κρούση για να έχει μειωμένη απόδοση .

Ο ιδιος απάντησε καταφατικά λέγοντας χαρακτηριστικά : "ναι , μια φορά πριν τον αγώνα με τον παναθηναϊκό....

" Μετά από εναν χρόνο ο Λορενσον επισκέπτεται την Ελλάδα προσκεκλημένος για έναν αγώνα παλαίμαχων Ελλάδας και Αγγλίας .
Ερωτώμενος από ελληνες αθλητικους δημοσιογραφους σχετικά με την υπόθεση δηλώνει :

«είναι αλήθεια ότι κάποιος άνθρωπος που μου είπε ότι ενεργούσε για λογαριασμό του παναθηναϊκού προσπάθησε να με δωροδοκήσει προκείμενου να κάνω ένα πέναλτι στον πρώτο αγώνα , στο Αανφιλντ . δεν το έχω διαψεύσει ποτέ , ούτε φυσικά πρόκειται να το κάνω τώρα! Μου προσέφερε 25.000 αγγλικές λίρες» (εφημερίδα ώρα για σπορ , Δευτέρα 29/5/1995)

Κωνσταντίνος Κιάππε - Βρισκόμαστε στο σωτήριον έτος 1990, τότε που ο... αλήτης Κόκκαλης δεν είχε μολύνει ακόμη το... αγνό και... άδολο επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Βρισκόμαστε στην εποχή που όλα λειτουργούσαν στην εντέλεια, όποιος έπαιρνε το πρωτάθλημα το έπαιρνε με την αξία του και όλοι ζούσαν ευτυχισμένοι στο βασίλειο της Δανιμαρκίας. Αφήνουμε κατά μέρος τις παπαριές και περνάμε στο ζουμί.

Tην Tρίτη 06/03/1990 η εφημερίδα "Ελευθεροτυπία" προκάλεσε αναταραχή με την αποκάλυψη οτι είχε αποσταλλεί στη FIFA έγγραφη καταγγελία εν ενεργεία Έλληνα διαιτητή, που ανέφερε για "ύπαρξη κυκλωμάτων που ρυθμίζουν αποτελέσματα του Ελληνικού ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος". Tην ύπαρξη της επιστολής είχε αποκαλύψει κάποιος λεβέντης ονόματι Kωνσταντίνος Kιάππε, - τότε - υπάλληλος της EΠΟ με ειδικότητα επί των διεθνών σχέσεων της ομοσπονδίας. Την ύπαρξη της επιστολής και την επιβεβαίωσε ο - τότε - αντιπρόεδρος της EΠΟ, Νίκος Zουμπογιώργος.

Τη Δευτέρα 12/03/1990, ο Κιάππε παρέδωσε στον - τότε - συντάκτη της "Ελευθεροτυπίας", Κ. Γεωργιάδη, αντίγραφο της εν λόγω επιστολής, ισχυριζόμενος ότι του το διαβίβασε μέσω fax η ιδιαιτέρα του γενικού γραμματέα της FIFA, Γιόζεφ Mπλάτερ (ε, ρε μεγαλεία)... Tην επομένη, Τρίτη και 13 (03/1990) η "Ελευθεροτυπία" δημοσίευσε το περιεχόμενο της επιστολής, η οποία έφερε την υπογραφή του διαιτητή Κωνσταντίνου Δημητριάδη. H επιστολή, γραμμένη στα Γαλλικά, αναφερόταν στους τότε διαιτητές Γερμανάκο, Kολοκυθά, Kουκουλάκη, καθώς και σε άλλα ονόματα παραγόντων, διαιτητών και ποδοσφαιριστών, οι οποίοι - σύμφωνα με την επιστολή - "αποτελούσαν κύκλωμα διαμόρφωσης αγώνων του Ελληνικού ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος".

Σάλος ξέσπασε στο χώρο του ποδοσφαίρου απ'την ύπαρξη του "κυκλώματος" αυτού. Τα ρεπορτάζ διαδέχονταν το ένα το άλλο και λίγες ημέρες αργότερα, κατά την επίσκεψη επιτροπής της EΠΟ στη FIFA αποκαλύφθηκε ότι η επίμαχη επιστολή είχε φτάσει στα γραφεία της παγκόσμιας ομοσπονδίας μόλις τη Δευτέρα 12 Mαρτίου! Ακολουθούν διαψεύσεις, καυγάδες, τηλεοπτικές λογομαχίες και μηνύσεις εκατέρωθεν.

Στις 16/03/1990 αποκαλύπτεται τελικώς οτι την υπογραφή στην επιστολή την είχε βάλει... γυναίκα! Tο γεγονός στάθηκε αιτία να αποκαλυφθεί ο ιδιαίτερος ρόλος του Kιάππε στην υπόθεση. Θαυμάστε : Τρείς ημέρες αργότερα (19/03/1990) ξεσκεπάζεται η μεγάλη απάτη : Την επιστολή στη FIFA την έστειλε ο... ίδιος ο Κωνσταντίνος Κιάππε, μια επιστολή την οποία είχε υπογράψει η μητέρα του (!) και είχε δακτυλογραφήσει η μνηστή του, "πιεζόμενος από αγνώστους" όπως παραδέχτηκε ο ίδιος ενώπιον της Δικαιοσύνης! Ο Κ.Κιάππε ομολόγησε στον ανακριτή πως την εντολή για τη σύνταξη και αποστολή της επιστολής στη FIFA την έλαβε από κάποιον "Θαλή από το Ρέθυμνο", που ήταν - όπως έλεγε - ένας πανίσχυρος άνθρωπος του ποδοσφαίρου, χωρίς όμως να τον κατονομάσει και είναι άγνωστο γιατί δεν απαιτήθηκε απ'τη Δικαιοσύνη να το κάνει!

Οι αρχικές καταθέσεις του Κιάππε είχαν αφήσει κενά και εύλογα ερωτηματικά : -Ποιός έχει όφελος από μια τέτοια ιστορία; - Ποιός είναι ο "Θαλής από το Ρέθυμνο", ο "ισχυρός ανήρ του ποδοσφαίρου" και γιατί δεν αποκαλύπτεται η ταυτότητα του; Ο Σαλιαρέλης, τα χρόνια εκείνα ήταν ο καρπαζοεισπράκτορας της Α' Εθνικής και ο Ολυμπιακός είχε μικρύνει επικίνδυνα επί των ημερών του. Το ιδανικό προφίλ δηλαδή του... αντίθετου απ'αυτό που λέμε "ισχυρός ανήρ".

Ο Γιδόπουλος, απ'την άλλη, ήταν ένα βήμα ήδη απ'την παραχώρηση της διοίκησης στους Μελισσανίδη - Καρρά. Ε, πλην του Παναθηναικου ποια άλλη ομαδα εχει την δυναμη να είναι μπλεγμενη σε κατι τετοιο? Ο ΠΑΟΚ, ο ΑΡΗΣ, ο Ηρακλής η μηπως καποιος άλλος? Ποιός είναι, άραγε, ο "Θαλής" και από ποιο σωματειο προέρχεται;

H υπόθεση έλαβε μυθιστορηματικές διαστάσεις, όταν κάποιο πρωί ο Kιάππε εν μέσω ανακρίσεων και δικαστηρίων, διέφυγε... αεροπορικώς στη Zυρίχη (όπου, όπως παρατηρούσε σχετική εισαγγελική πρόταση, εδρεύουν οι Eλβετικές Tράπεζες) για να σώσει, όπως ισχυρίστηκε ο ιδιος, τη ζωή του… Ο Κιάππε επέστρεψε στην Ελλάδα εντός 24 ωρών με το ιδιωτικό αεροπλάνο που του παραχωρήθηκε από τηλεοπτικό σταθμό, προς τον οποίο έκανε αλλεπάλληλες δηλώσεις. Πριν μπεί στο αεροπλάνο της επιστροφής, όμως, είπε τα εξής εκπληκτικά : "Παρακαλώ τον κ. Bαρδινογιάννη, ο οποίος είναι καλός άνθρωπος, να με βοηθήσει, γιατί δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πληρώσω ένα δικηγόρο σαν τον κ. Λυκουρέζο". (ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ: ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΟΙΟΣ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΠΑΟ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ?)

Σημειωτέον ότι ο Λυκουρέζος, μέχρι εκείνη τη στιγμή, δεν είχε καμιά εμπλοκή στην όλη υπόθεση. Προς γενική κατάπληξη, όμως, υποδέχθηκε τον Kιάππε στο αεροδρόμιο - προσφωνώντας μάλιστα τον Κιάππε ώς "ο πελάτης μου" - και έκτοτε ήταν ο συνήγορός του μέχρι τη δικαστική αποπεράτωση της υπόθεσης!

Ο Κιάππε ανακρινόμενος εκ νέου στις 25/03/1990, θα καταγγείλει τον Νίκο Ζουμπογιώργο για ουσιαστική ανάμιξη στην ιστορία. H όλη συμπεριφορά του Kιάππε δημιουργούσε την εντύπωση ότι είχε αναλάβει να φέρει εις πέρας μια διατεταγμένη υπηρεσία. Ο σάλος που προκλήθηκε εκείνη την εποχή και ιδιαίτερα οι κατηγορίες που διατυπώθηκαν κατά του Zουμπογιώργου είχαν συνέπεια την ανατροπή τής τότε διοίκησης της EΠΟ και την αναρρίχηση του Kωνσταντίνου Tριβέλλα στη θέση του προέδρου. Ταυτόχρονα, η ΕΠΟ απέστειλλε επιστολή στη FIFA βεβαιώνοντας οτι επρόκειτο περί παρεξηγήσεως. Η FIFA αποδέχθηκε τις Ελληνικές εξηγήσεις και το θέμα θεωρήθηκε λήξαν.

Οι πρωταγωνιστές της ιστορίας τι απέγιναν;

* Ο Κωνσταντίνος Κιάππε καταδικάστηκε σε 10μηνη φυλάκιση την οποία είχε εκτίσει κατά την προφυλάκισή του.

* H μνηστή του αρχικά φυλακίστηκε (όπου και αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει) και στη συνέχεια απαλλάχθηκε με βούλευμα.

* Η μητέρα του δεν άντεξε όλο αυτό το γαϊτανάκι που στήθηκε γύρω της χωρίς να φταίει και εδωσε η ιδια τελος στην ζωη της πολυ πρίν αρχίσει η δίκη.

* Ο Nίκος Zουμπογιώργος αθωώθηκε από την κατηγορία της ηθικής αυτουργίας.

* Ο διαιτητής Δημητριάδης συνέχισε να διαιτητεύει χωρίς πρόβλημα και ολοκλήρωσε την καριέρα του έχοντας ξεπεράσει μάλιστα το επιτρεπτό όριο.

* Οι διαιτητές Γερμανάκος και Κολοκυθάς συνέχισαν να διαιτητεύουν επίσης, χωρίς πρόβλημα. Ειδικά ο Γερμανάκος έφτασε μέχρι να γίνει και πρόεδρος της επιτροπής διαιτησίας.

Ο διαιτητής Κουκουλάκης ήταν το εξιλαστήριο θύμα, καθώς "φαγώθηκε" απ'τους πίνακες. Οι υπεύθυνοι της "Eλευθεροτυπίας", που προς στιγμήν κατηγορήθηκαν για χρήση πλαστού εγγράφου με σκοπό το όφελος, απαλλάχθηκαν με βούλευμα και μόνο αργότερα ο προϊστάμενος του αθλητικού τμήματος, Φίλιππος Συρίγος, καταδικάστηκε σε 8μηνη φυλάκιση με τριετή αναστολή, για συκοφαντική δυσφήμηση των Γιδόπουλου, Γερμανάκου, Kολοκυθά, λόγω της δημοσίευσης της επίμαχης επιστολής. Ο "φάκελος Κιάππε" θα κλείσει οριστικά το Δεκέμβριο του 1995 χωρίς περαιτέρω ανακρίσεις, χωρίς τιμωρίες, χωρίς αποκάλυψη της ταυτότητας του "Θαλή από το Ρέθυμνο".

- Ποιος, λοιπόν, καθοδηγούσε τον Kιάππε, αφού ο Nίκος Zουμπογιώργος που κατηγορήθηκε ως ηθικός αυτουργός αθωώθηκε;

- Γιατί ο Kιάππε κατονόμασε ως συνεργάτες του την άρρωστη μητέρα του και τη μνηστή του;

- Πώς δικαιολογείται το ότι η μνηστή του - αν και αθώα - προφυλακίστηκε και διαπομπεύθηκε από δική του υπαιτιότητα, παρέμεινε σταθερά στο πλευρό του και τελικά τον παντρεύτηκε;

- Tι θέλησε να ελέγξει ο Kιάππε όταν πήγε στη Zυρίχη και πως κατάφερε να βγεί ανενόχλητος απ'τη χώρα;

- ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο "ΘΑΛΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ";

Ωραίες εποχές... Αγνές, άσπιλες, αμόλυντες...Κατα τα αλλα ο ατιμος ο Κοκκαλης… Τρια περιπου χρονια αργοτερα ο καπεταν-γιωργης βαρδινογιαννης εγκαταλειπει την θεση του προεδρου του παναθηναικου γιατι ¨αηδιασε¨ οπως ειπε απο τα τεκταινομενα στον χωρο του ποδοσφαιρου. τοσα χρονια (απο το 1980 μεχρι το 2000) δεν προλαβαινε να αηδιασει , γιατι ολα ηταν υπο ελεγχο . και να σκεφτει κανεις οτι τα πρασινα μ.μ.ε. , τα φερεφωνα και οι εντολοδοχοι τους προσπαθησαν να πεισουν την κοινη γνωμη οτι ο βαρδινογιαννης ηταν ενας αγνος και ρομαντικος παραγοντας που το μονο που τον ενδιεφερε ηταν η ανθιση και η προοδος του αθληματος στην ελλαδα...

Nikos
05-08-11, 18:50
Δε θα βρεθεί κανείς ν΄αμφισβητησει αυτά που λέει ο γραφικός κατα τ΄αλλα συντάκτης (κάποιο δημοσιογραφακι) του κειμένου ο οποίος μάλλον πέρασε και αυτός απ΄το payroll της πολύπαθης Intracom και μιας και καθόταν και ξυνοταν του λέει ο Σωκρατες ΄ γράψε ένα κείμενο με τις βρωμιες του Βαζελα ΄.... ξέρετε ποιας....της αδερφουλας της Intralot ..... αυτής που κυκλοφορούσε το ξυστο.....ξερετε ποιο ξυστο....αυτό που πολλοί από εσάς αγοράζετε σα κορόιδα με σκοπό να κερδίσετε.....αλλά αντί να κερδίσετε εσείς τα έπαιρναν οι διαιτητές υπό μορφή μίζας.....ουκ ολίγοι βρέθηκαν να έχουν κερδίσει ξυστά των 25 εκ. δρχ. Έξυπνος ο Σωκρατες....έτσι γλυτωνε και τα πήγαινε έλα......Σε ένα αντίστοιχο κείμενο τουλάχιστον πενταπλασιου μεγέθους(γιατί τόσο περίπου θα είναι για να χωρέσουν όλα τα έργα και ημέρες του δαφνοστεφανομενου νεανια ) με τα κατορθώματα του θρύλου τι σχόλια θα είχες να κανεις ; Υποθετω ότι η ταινία «τα χρόνια της αθωότητας» είναι εμπνευσμένη απ΄ την μεγάλη ομάδα του λιμανιού και τα κατορθώματα της .!!!

hades7
05-08-11, 19:39
με ανυπομονησια θα περημενω το αντιστοιχο κειμενο λοιπον που ειμαι σιγουρος οτι θα προερχεται απο... ανειδιοτελη δημοσιογραφο ωστε να προβω σε σχολια.ως τοτε θα απολαυσω την ταινια που μου προτεινες παρεα με ποπ κορν και μερικες στοιβες ξυστου αναζητωντας την τυχη μου για να δικαιολογησω τον τιτλο του κοροιδου που απλοχερα μου χαρισες...

Nikos
05-08-11, 20:16
με ανυπομονησια θα περημενω το αντιστοιχο κειμενο λοιπον που ειμαι σιγουρος οτι θα προερχεται απο... ανειδιοτελη δημοσιογραφο ωστε να προβω σε σχολια.ως τοτε θα απολαυσω την ταινια που μου προτεινες παρεα με ποπ κορν και μερικες στοιβες ξυστου αναζητωντας την τυχη μου για να δικαιολογησω τον τιτλο του κοροιδου που απλοχερα μου χαρισες...

Η αναφορά σε δεύτερο πρόσωπο λάθος εκ μέρους μου....κανονικά θα έπρεπε να πω για κορόιδα που ΄ αγόραζαν ΄ ξυστο και εν άγνοια τους παιζόταν το παιχνιδάκι με τα 25νταρακια... και βέβαια το αντίστοιχο κείμενο που αναμενεις τόσο καρτερικά στον καναπέ μη το περιμένεις από εμένα διότι το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Παναθηναικος ουδέποτε υπήρξε προτεραιότητα μου ώστε να ψαχτω τόσο πολύ για τη συγκέντρωση τέτοιων στοιχείων. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υποστηρίζω την ομάδα μου όμως. Πάραυτα νομίζω ότι δεν είναι δύσκολο ν΄απαντησει κάποιος από εσάς τους Ολυμπιακους στο απλό ερώτημα ...πιστεύετε ότι όλες οι κατακτήσεις νικών και τίτλων της ομάδας έγιναν με την αξία , την ψυχή και τη δυναμη της ομάδας και των φιλάθλων της ;

hades7
05-08-11, 20:31
Η αναφορά σε δεύτερο πρόσωπο λάθος εκ μέρους μου....κανονικά θα έπρεπε να πω για κορόιδα που ΄ αγόραζαν ΄ ξυστο και εν άγνοια τους παιζόταν το παιχνιδάκι με τα 25νταρακια... και βέβαια το αντίστοιχο κείμενο που αναμενεις τόσο καρτερικά στον καναπέ μη το περιμένεις από εμένα διότι το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Παναθηναικος ουδέποτε υπήρξε προτεραιότητα μου ώστε να ψαχτω τόσο πολύ για τη συγκέντρωση τέτοιων στοιχείων. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υποστηρίζω την ομάδα μου όμως. Πάραυτα νομίζω ότι δεν είναι δύσκολο ν΄απαντησει κάποιος από εσάς τους Ολυμπιακους στο απλό ερώτημα ...πιστεύετε ότι όλες οι κατακτήσεις νικών και τίτλων της ομάδας έγιναν με την αξία , την ψυχή και τη δυναμη της ομάδας και των φιλάθλων της ;

το λαθος σου αγαπημενε μου φιλε δεν ειναι αυτο που νομιζεις απλα δεν ξεκινησες να διαβαζεις απο την πρωτη σελιδα.η εναρξη του θρεντ συνεπεσε με μια ηττα της ομαδας σας την οποια την αντιμετωπισαμε με καλαμπουρι με μια χαζη ιστορια απο εμενα,εναν καναπε απο καποιον αλλον κτλ.στα πλαισια του καλαμπουριου μιας που δεν σκοπευω να παω στον τελικο σε μια ηττα δικια μου θα μου εκανες καλαμπουρι εσυ και αλλοι και θα πιναμε τον καφε μας στην δουλεια το πρωι γελοντας.απεναντιας εσυ εγραψες εριστικα θρεντ λες και ειχαμε να χωρισουμε τιποτα η ειμαστε παιδακια που τσακονονται για ποδοσφαιρικα στα σχολια .διαβασε τα ξανα και θα καταλαβεις τι λεω.ΔΕΝ χρειαζονται ολα αυτα ο σκοπος μας εδω μεσα δεν ειναι να δημιουργουμε εχθρες και αντιπαλοτητες νομιζω
ΦΙΛΙΚΑ ΑΡΗΣ

Nikos
05-08-11, 21:13
Το θρεντ αυτό τρέχει εδώ και ενάμιση χρόνο. Αλλωτε με πλακα , αλλωτε ποιο σοβαρά. Και εμένα οι απαντήσεις μου κυμαίνονται πάντα στο ίδιο πνεύμα. Δε σου κάνει εντύπωση που κανείς άλλος δεν τσίμπησε και δεν αρπαχτηκε όπως εσυ ; Και εγώ αστειευομενος απάντησα σε άλλο τόνο. Σε δικό σου θρεντ αν δε μ΄ενδιαφερει δε θα πω κάτι απλά για να το πω. Το σέβομαι και απεχω.
Το ότι δε ξέρεις το γραπτό μου λόγο δικαιολογεί και την παρατήρηση σου προς εμε σε ότι αφορά τους κανόνες συμπεριφοράς του φορουμ όπως και το παρειστικο του κλίματος του.
Θανκς Νικος

Kostas_1
05-08-11, 22:09
Παντως εγω τον συναισθανομαι τον Νικολα, τα ιδια συναισθηματα ειχα στα πετρινα χρονια μας :).

Στα σοβαρα τωρα, δυστυχως ετσι συμβαινει, οποιος εχει τα ηνία, για την εποχη που τα εχει, ειναι και το αφεντικο.

Και δεν συμβαινει μονο στην Ελλαδα αυτο, παγκοσμιο φαινομενο ειναι και δυστυχως και σε ματς του τσαμπιονς λιγκ. Οποιος πιστευει οτι εκει ειναι καθαρα, ειναι εκτος πραγματικοτητας.

kplc16
09-08-11, 20:01
https://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=300492

hades7
09-08-11, 20:05
https://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=300492

οταν εχεις μανατζερ τον πατερα σου και δεν εχεις και μυαλο εκει καταντας η και χειροτερα γιατι του χρονου τον βλεπω φροντιστη στην ομαδα....

Atsa linos
09-08-11, 20:10
Αρη μην σε νευριαζουν βρε ειπαμε ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεω και οι αλλοι να πανε να........ευλογηθουν
Αθανατη Ελλαντα αναρωτιεμε ομως ολα τα μπραβιλικια του ποδοσφαιρου που ειναι εντος και εκτος των κελιων γιατι να συσχετιζονται με τον Ολυμπιακο?????:whistle::whistle::whistle: :whistle::whistle:

Stathis
09-08-11, 21:23
καλως τον κι ας αργησε...:thumbsup:

katsaraios
09-08-11, 23:33
ΜΙΑ ΕΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

Καλοκαίρι του 1941. Ο πλανήτης έχει παραδοθεί για τα καλά στις φλόγες του Δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου. Οι καταστροφές, οι δυστυχίες, οι θάνατοι, όλα ανυπολόγιστα και το ανθρώπινο είδος βυθίζεται στο σκοτάδι που το ίδιο προκάλεσε.



Στην Ευρώπη οι δυνάμεις του Χίτλερ προελαύνουν, και το Σεπτέμβρη της ίδια χρονιάς καταλαμβάνουν ένα σημαντικό κέντρο της Σοβιετικής Ένωσης: την πόλη του Κιέβου.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
Ο αρτοποιός που σώθηκε
Ήταν ξεκάθαρος όσο κι αν επέμενε το αφεντικό. Η ιδεολογία του και η αγάπη για την πατρίδα δεν του επέτρεπε να γίνει έρμαιο στα χέρια των Ναζί.
Ο Νικολάι Τρούσεβιτς δεν πειθόταν στις προτροπές του Γκέοργκ Σβετσόφ. Ο ίδιος ήξερε ότι χρωστούσε πολλά στον Σβετσόφ καθώς τον είχε σώσει από το στρατόπεδο συγκέντρωσης της Νταρνίτσα, όταν οι Γερμανοί είχαν συλλάβει αυτόν κι άλλους 600.000 Ουκρανούς.
Γνώριζε επίσης όμως, ότι το αφεντικό του στο φούρνο ήταν πιστός συνεργάτης των Ναζί, ένας υποτακτικός που βάζει το προσωπικό του συμφέρον πάνω απ' οτιδήποτε άλλο ακόμα κι από της ίδιας του της χώρα, μια κλασική δηλαδή περίπτωση Εφιάλτη.Γι 'αυτό λοιπόν ο Νικολάι αρνιόταν να γίνει μέλος της ποδοσφαιρικής ομάδας που είχε συγκροτήσει ο Σβετσόφ. Στις δόξες του ήταν ένας εξαιρετικός τερματοφύλακας, όταν αγωνιζόταν στην τοπική Ντιναμό. Ο σεβασμός που απολάμβανε από τους συμπολίτες του ήταν μοναδικός και αν συμμετείχε στη γερμανόφιλη ομάδα της Ρουχ ο λαός του Κιέβου θα δεχόταν μεγάλο πλήγμα, χώρια τα προπαγανδιστικά οφέλη που θα αποκόμιζε η Γκεστάπο.
Αποφάσισε λοιπόν να δημιουργήσει μια ομάδα με δικές του ενέργειες. Ο Τρούσεβιτς γνώριζε εξ' αρχής πάνω σε ποιους θα βασιζόταν, και απευθύνθηκε ευθύς στους παλιούς του συμπαίκτες της Ντιναμό, που αγωνίζονταν μαζί πριν ξεσπάσει ο πόλεμος. Ο Αλεξέι Κλιμένκο, ο νεαρός αμυντικός Μιχαήλ Σβιριντόφσκι, ο ασημένιος Ολυμπιονίκης Μιχαήλ Πουτίστιν, ο Νικολάι Κορότκιχ, ο Μακάρ Γκοντσαρένκο και το "κτήνος" Ιβάν Κουζμένκο, θα αποτελούσαν τη ραχοκοκαλιά της νέας ομάδας. Παρέα και άλλοι τρεις από τη Λοκομοτίβ Κιέβου που έτρεξαν στο κάλεσμα του Τρούσεβιτς, οι Μιχαήλ Μέλνικ, Βλάντιμιρ Μπαλάιν και Βασίλι Σουκάρεφ.

Και το όνομα; Φυσικά δεν θα μπορούσε να είναι το "Ντιναμό", καθώς αυτομάτως παρέπεμπε στις αστυνομικές δυνάμεις της Σοβιετικής Ένωσης απΆ όπου και προερχόταν όντως ο σύλλογος, κάτι που θα προκαλούσε φρενίτιδα στους κατακτητές. Το όνομα της ομάδας θα ήταν Σταρτ, με τη λέξη να έχει ανάλογη σημασία με την αγγλική γλώσσα, δηλαδή αρχή. Έτσι ο Νικολάι Τρούσεβιτς και οι συμπαίκτες του θα έκαναν μια νέα αρχή παίζοντας ποδόσφαιρο, αποδρώντας έστω και για λίγες ώρες από τη μιζέρια του πολέμου και της καθημερινής βιοπάλης.
Η ανίκητη Σταρτ
Το πρώτο παιχνίδι έλαβε χώρα στο στάδιο "Ζενίτ" του Κιέβου, όπου η Σταρ διέλυσε μια ομάδα Ούγγρων (σύμμαχοι των Γερμανών) με σκορ 6-2. Επόμενος αντίπαλος ακόμα μια μεικτή, αυτή τη φορά από Ρουμάνους στρατιώτες, η οποία έφυγε με έντεκα γκολ στο κεφάλι από τους ήρωες του Κιέβου. Όταν όμως ο Τρούσεβιτς και οι υπόλοιποι νίκησαν την γερμανική PGS, τότε η ψυχολογία του λαού άλλαξε για τα καλά. Αν και… περιορισμένος από του Ναζί, ο Τύπος της χώρας αναγνώριζε τα κατορθώματα της Σταρτ, με αποτέλεσμα να εξυψώνεται το ηθικό των υπόδουλων Ουκρανών.
Οι συνεχείς επιτυχίες αυτών των… επίλεκτων κακομοίρηδων και η ανταπόκριση του κόσμου που τους θεωρούσε λαϊκά ινδάλματα δεν έκατσε καθόλου καλά στους Γερμανούς, οι οποίοι αποφάσισαν να βάλουν φρένο στην αήττητη πορεία τους. Προς απάντηση λοιπόν της Σταρ, ήρθε στο Κίεβο η έχουσα τη φήμη ανίκητης ομάδας, Φλάκελφ, που ήταν η επίσημη ποδοσφαιρική εκπρόσωπος της γερμανικής αεροπορίας.
Στις 6 Αυγούστου του 1942, Φλάκερφ και Σαρτ βρέθηκαν αντιμέτωπες, με τους Ουκρανούς να επικρατούν με χαρακτηριστική άνεση των στρατιωτών-αθλητών του ΓΆ Ράιχ και σκορ 5-1. Αδύνατον. Η Αρία φυλή, οι αρρενωποί ξανθοί και γυμνασμένοι στην εντέλεια άντρες του Χίτλερ να ταπεινώνονται τοιουτοτρόπως από ένα μάτσο υπόδουλους τιποτένιους μπαλαδόρους;
Το χαστούκι στην αίσθηση της γερμανικής υπεροχής ανησυχητικά ηχηρό, και πλέον τα πράγματα είχαν σοβαρέψει. Ήταν πια κάτι παραπάνω από δεδομένο, ότι οι Γερμανοί θα ζητούσαν εκδίκηση με κάθε μέσο.
"Ηττηθείτε ή θα πεθάνετε"
Η ρεβάνς προγραμματίστηκε για τρεις μέρες αργότερα, στις 9 Αυγούστου. Η σημασία που είχε αποκτήσει η αναμέτρηση έκανε μαζική τη προσέλευση στο γήπεδο "Ζενίτ" του Κιέβου. Χαρακτηριστικό είναι ότι τα φυλλάδια που τύπωσαν οι Ναζί ανέφεραν τη λέξη "εκδίκηση" κάτω από την αναγγελία του ποδοσφαιρικού αγώνα, δείγμα του πόση σημασία έδιναν σε ένα γεγονός που πριν ήταν χόμπι του στρατού, αλλά τώρα πια μέσο πολιτικής προπαγάνδας.
Πριν το ματς, ένας άνδρας με στολή των S.S. εισήλθε στα αποδυτήρια της Σταρτ για να μεταφέρει ένα ξεκάθαρο μήνυμα στους ποδοσφαιριστές: "Είμαι ο διαιτητής του σημερινού αγώνα. Ξέρω ότι είστε μια πολύ καλή ομάδα. Σας παρακαλώ ακολουθήστε τους κανόνες, μην παραβείτε κανέναν, και πριν την έναρξη χαιρετίστε τους αντιπάλους σας με τον τρόπο το δικό μας".
Το δίλημμα ήταν εμφανές. Ή μήπως δεν υπήρχε ποτέ κανένα δίλημμα; Μάλλον το δεύτερο ισχύει γιατί ο Νικολάι Κορότκιχ, ο Ιβάν Κουζμένκο, ο Μακάρ Γκοντσαρένκο, ο Νικολάι Τρούσεβιτς και οι υπόλοιποι παίκτες της Σταρτ, παρουσιάστηκαν αποφασισμένοι να αγωνιστούν για την τιμή τη δική τους, της πόλης τους και τη χώρας τους εν γένει.



Το έδειξαν ευθύς εξΆ αρχής, αφού στο χαιρετισμό των ομάδων, αντί για “Hail Hitler” οι Ουκρανοί βροντοφώναξαν“Fizcult Hura”, τον αντίστοιχο σοβιετικό χαιρετισμό! Άπαντες αντιλήφθηκαν ότι θα τα έπαιζαν όλα για όλα. Πέραν του διαιτητικού στησίματος και των ξεκάθαρων απειλών εκ μέρους των Γερμανών, οι παίκτες της Σταρτ ήταν εργάτες που δούλευαν ολημερίς για ένα ξεροκόμματο και όχι επαγγελματίες αθλητές, όπως οι της Φλάκελφ.
Οι Ναζί αντιπαρέταξαν δύναμη και αντιαθλητικά μαρκαρίσματα στο τεχνικό επίπεδο των Ουκρανών, με τον γκολκίπερ Τρούσεβιτς να μένει αναίσθητος για μερικά λεπτά μετά από ένα χτύπημα εκτός φάσης. Το θεαματικό γκολ όμως του Κουζμένκο που τάραξε τα γερμανικά δίχτυα, έδωσε αέρα υπεροχής στη Σταρτ, η οποία και πήγε προηγούμενη με 3-1 στο ημίχρονο.

Στην ανάπαυλα οι Ουκρανοί δέχθηκαν και δεύτερη γερμανική επίσκεψη, αυτή τη φορά από άνθρωπο των SS παρέα με τον προδότη και συνεργάτη των κατακτητών, Γκέοργκ Σβετσόφ. Ο Σβετσόφ παρότρυνε τον Τρούσεβιτς και τους υπόλοιπους να δώσουν το ματς, και ο Γερμανός τους επεσήμανε να σκεφτούν τις συνέπειες σε περίπτωση που πράξουν αντίθετα.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε από δυο γκολ για την κάθε ομάδα, με το σκορ να διαγράφεται 5–3 υπέρ της Σταρτ, ωστόσο στο τέλος συνέβη η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Ο αμυντικός Αλεξέι Κλιμένκο τη μπάλα και αφού πέρασε όλη τη γερμανική άμυνα και τον τερματοφύλακα έφτασε μέχρι τη γραμμή και κοντοστάθηκε. Τότε, αντί να σκοράρει κλότσησε τη μπάλα προς το κέντρο. Ο διαιτητής των SS σφύριξε πριν καν συμπληρωθούν τα ενενήντα λεπτά, και όλοι προσπαθούσαν να αφουγκραστούν ποια θα ήταν η τύχη των νικητών.
Αιώνιο σύμβολο
Εκεί που τελειώνει ο μύθος ξεκινούν τα ιστορικά γεγονότα. Η κο*****στική προπαγάνδα αναφέρει πως οι ποδοσφαιριστές της Ντιναμό εκτελέστηκαν λίγο μετά το παιχνίδι ωστόσο η πραγματικότητα είναι διαφορετική μα καθόλου λιγότερο τραγική.

Σταδιακά μετά τις 9 Αυγούστου, οι ποδοσφαιριστές της Σταρτ συλλαμβάνονταν για ανάκριση κατηγορούμενοι ότι συνεργάζονταν με τη Σοβιετική αστυνομία. Η κατάσταση χειροτέρεψε όταν ο Τρούσεβιτς και η παρέα του νίκησαν με 8-0 τη Ρουχ, την ομάδα του αφεντικού του Σβετσόφ, και φίλου των Γερμανών. Ο Κορότκιχ πέθανε στη διάρκεια των βασανιστηρίων από τους Ναζί(άλλη εκδοχή τον θέλει να έχει ήδη συλληφθεί πριν τον αγώνα) και οι υπόλοιποι μεταφέρθηκαν σε στρατόπεδα συγκέντρωσης, όπου οι άλλοτε συνάδελφοι στο φούρνο και συμπαίκτες στο γήπεδο, Κουζμένκο, Κλιμένκο, Τρούσεβιτς εκτελέστηκαν μερικούς μήνες αργότερα.
"Ο Αγώνας του Θανάτου", ήρθε στο φως της δημοσιότητας 16 χρόνια μετά τη διεξαγωγή του, από ένα άρθρο Ουκρανού δημοσιογράφου σε εφημερίδα του Κιέβου. Ταινίες δημιουργήθηκαν εμπνευσμένες από το εν λόγω συμβάν, βιβλία γράφτηκαν και το όλο γεγονός πέρασε στη σφαίρα του θρύλου, διόλου άδικα. Το 2005 μάλιστα, η Εισαγγελία του Αμβούργου έκλεισε την υπόθεση, με την ετυμηγορία να αναφέρει πως δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να αποδεικνύει ότι οι ποδοσφαιριστές της Σταρτ δολοφονήθηκαν από τους Ναζί εξαιτίας της νίκης τους, κάτι που αποτελεί μια ακόμη τρανή περίπτωση γερμανικής ασυλίας στα εγκλήματα της τότε πολιτικής ηγεσίας της χώρας.
Βγαίνοντας κανείς από την κύρια έξοδο του πρώην σταδίου "Ζενίτ" και νυν "Σταρτ" στο Κίεβο, βλέπει στα δεξιά του ένα άγαλμα που αναπαριστά την εικόνα τεσσάρων ποδοσφαιριστών, που στέκονται αιώνιο σύμβολο θάρρους και αυταπάρνησης. "Η δόξα σας δεν θα ξεθωριάσει στους αιώνες…" αναφέρει η επιγραφή, για εκείνους τους ανθρώπους που μπόρεσαν να μη δειλιάσουν, κοιτάζοντας κατάματα το θάνατο.

sport 24.gr

Atsa linos
10-08-11, 02:34
[QUOTE=Stathis;184802]καλως τον κι ας αργησε...:thumbsup:[/QUO
Ποτε δεν αργω παραμονευω διαρκως σαν την κομπρα ,,,,,,,αληθεια βρε Σταθη προστατεψατε τους διαιτητες του ντερμπι στην πεντακαθαρη νικη σας στο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ !! μην απαντησεις θα σε προλαβει η δικαιοσυνη απο το Θεμιδος Μελαθρον :whistle::whistle:

850CSI
10-08-11, 04:35
Εχω παθει Πλακα μιλαμε ΑΥΤΟ ειναι,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ΕΠΑΝΑΛΩ

hades7
10-08-11, 13:00
γεια σου Γιωργαρα, γρηγορα τουμπα 4α καβαλα καγκελο και γινε ο επομενος Μακης Μαυρομιχαλης ...

kplc16
10-08-11, 13:39
γεια σου Γιωργαρα, γρηγορα τουμπα 4α καβαλα καγκελο και γινε ο επομενος Μακης Μαυρομιχαλης ...

το εργοστασιο εκλεισε. ΜΑΝΑΒΗΔΕΣ ΤΕΛΟΣ.

hades7
10-08-11, 13:56
το εργοστασιο εκλεισε. ΜΑΝΑΒΗΔΕΣ ΤΕΛΟΣ.

ε ας κανει τοτε τον μασκοφορο

850CSI
11-08-11, 00:59
ΜΙΑ ΕΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

Καλοκαίρι του 1941. Ο πλανήτης έχει παραδοθεί για τα καλά στις φλόγες του Δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου. Οι καταστροφές, οι δυστυχίες, οι θάνατοι, όλα ανυπολόγιστα και το ανθρώπινο είδος βυθίζεται στο σκοτάδι που το ίδιο προκάλεσε.



Στην Ευρώπη οι δυνάμεις του Χίτλερ προελαύνουν, και το Σεπτέμβρη της ίδια χρονιάς καταλαμβάνουν ένα σημαντικό κέντρο της Σοβιετικής Ένωσης: την πόλη του Κιέβου.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
Ο αρτοποιός που σώθηκε
Ήταν ξεκάθαρος όσο κι αν επέμενε το αφεντικό. Η ιδεολογία του και η αγάπη για την πατρίδα δεν του επέτρεπε να γίνει έρμαιο στα χέρια των Ναζί.
Ο Νικολάι Τρούσεβιτς δεν πειθόταν στις προτροπές του Γκέοργκ Σβετσόφ. Ο ίδιος ήξερε ότι χρωστούσε πολλά στον Σβετσόφ καθώς τον είχε σώσει από το στρατόπεδο συγκέντρωσης της Νταρνίτσα, όταν οι Γερμανοί είχαν συλλάβει αυτόν κι άλλους 600.000 Ουκρανούς.
Γνώριζε επίσης όμως, ότι το αφεντικό του στο φούρνο ήταν πιστός συνεργάτης των Ναζί, ένας υποτακτικός που βάζει το προσωπικό του συμφέρον πάνω απ' οτιδήποτε άλλο ακόμα κι από της ίδιας του της χώρα, μια κλασική δηλαδή περίπτωση Εφιάλτη.Γι 'αυτό λοιπόν ο Νικολάι αρνιόταν να γίνει μέλος της ποδοσφαιρικής ομάδας που είχε συγκροτήσει ο Σβετσόφ. Στις δόξες του ήταν ένας εξαιρετικός τερματοφύλακας, όταν αγωνιζόταν στην τοπική Ντιναμό. Ο σεβασμός που απολάμβανε από τους συμπολίτες του ήταν μοναδικός και αν συμμετείχε στη γερμανόφιλη ομάδα της Ρουχ ο λαός του Κιέβου θα δεχόταν μεγάλο πλήγμα, χώρια τα προπαγανδιστικά οφέλη που θα αποκόμιζε η Γκεστάπο.
Αποφάσισε λοιπόν να δημιουργήσει μια ομάδα με δικές του ενέργειες. Ο Τρούσεβιτς γνώριζε εξ' αρχής πάνω σε ποιους θα βασιζόταν, και απευθύνθηκε ευθύς στους παλιούς του συμπαίκτες της Ντιναμό, που αγωνίζονταν μαζί πριν ξεσπάσει ο πόλεμος. Ο Αλεξέι Κλιμένκο, ο νεαρός αμυντικός Μιχαήλ Σβιριντόφσκι, ο ασημένιος Ολυμπιονίκης Μιχαήλ Πουτίστιν, ο Νικολάι Κορότκιχ, ο Μακάρ Γκοντσαρένκο και το "κτήνος" Ιβάν Κουζμένκο, θα αποτελούσαν τη ραχοκοκαλιά της νέας ομάδας. Παρέα και άλλοι τρεις από τη Λοκομοτίβ Κιέβου που έτρεξαν στο κάλεσμα του Τρούσεβιτς, οι Μιχαήλ Μέλνικ, Βλάντιμιρ Μπαλάιν και Βασίλι Σουκάρεφ.

Και το όνομα; Φυσικά δεν θα μπορούσε να είναι το "Ντιναμό", καθώς αυτομάτως παρέπεμπε στις αστυνομικές δυνάμεις της Σοβιετικής Ένωσης απΆ όπου και προερχόταν όντως ο σύλλογος, κάτι που θα προκαλούσε φρενίτιδα στους κατακτητές. Το όνομα της ομάδας θα ήταν Σταρτ, με τη λέξη να έχει ανάλογη σημασία με την αγγλική γλώσσα, δηλαδή αρχή. Έτσι ο Νικολάι Τρούσεβιτς και οι συμπαίκτες του θα έκαναν μια νέα αρχή παίζοντας ποδόσφαιρο, αποδρώντας έστω και για λίγες ώρες από τη μιζέρια του πολέμου και της καθημερινής βιοπάλης.
Η ανίκητη Σταρτ
Το πρώτο παιχνίδι έλαβε χώρα στο στάδιο "Ζενίτ" του Κιέβου, όπου η Σταρ διέλυσε μια ομάδα Ούγγρων (σύμμαχοι των Γερμανών) με σκορ 6-2. Επόμενος αντίπαλος ακόμα μια μεικτή, αυτή τη φορά από Ρουμάνους στρατιώτες, η οποία έφυγε με έντεκα γκολ στο κεφάλι από τους ήρωες του Κιέβου. Όταν όμως ο Τρούσεβιτς και οι υπόλοιποι νίκησαν την γερμανική PGS, τότε η ψυχολογία του λαού άλλαξε για τα καλά. Αν και… περιορισμένος από του Ναζί, ο Τύπος της χώρας αναγνώριζε τα κατορθώματα της Σταρτ, με αποτέλεσμα να εξυψώνεται το ηθικό των υπόδουλων Ουκρανών.
Οι συνεχείς επιτυχίες αυτών των… επίλεκτων κακομοίρηδων και η ανταπόκριση του κόσμου που τους θεωρούσε λαϊκά ινδάλματα δεν έκατσε καθόλου καλά στους Γερμανούς, οι οποίοι αποφάσισαν να βάλουν φρένο στην αήττητη πορεία τους. Προς απάντηση λοιπόν της Σταρ, ήρθε στο Κίεβο η έχουσα τη φήμη ανίκητης ομάδας, Φλάκελφ, που ήταν η επίσημη ποδοσφαιρική εκπρόσωπος της γερμανικής αεροπορίας.
Στις 6 Αυγούστου του 1942, Φλάκερφ και Σαρτ βρέθηκαν αντιμέτωπες, με τους Ουκρανούς να επικρατούν με χαρακτηριστική άνεση των στρατιωτών-αθλητών του ΓΆ Ράιχ και σκορ 5-1. Αδύνατον. Η Αρία φυλή, οι αρρενωποί ξανθοί και γυμνασμένοι στην εντέλεια άντρες του Χίτλερ να ταπεινώνονται τοιουτοτρόπως από ένα μάτσο υπόδουλους τιποτένιους μπαλαδόρους;
Το χαστούκι στην αίσθηση της γερμανικής υπεροχής ανησυχητικά ηχηρό, και πλέον τα πράγματα είχαν σοβαρέψει. Ήταν πια κάτι παραπάνω από δεδομένο, ότι οι Γερμανοί θα ζητούσαν εκδίκηση με κάθε μέσο.
"Ηττηθείτε ή θα πεθάνετε"
Η ρεβάνς προγραμματίστηκε για τρεις μέρες αργότερα, στις 9 Αυγούστου. Η σημασία που είχε αποκτήσει η αναμέτρηση έκανε μαζική τη προσέλευση στο γήπεδο "Ζενίτ" του Κιέβου. Χαρακτηριστικό είναι ότι τα φυλλάδια που τύπωσαν οι Ναζί ανέφεραν τη λέξη "εκδίκηση" κάτω από την αναγγελία του ποδοσφαιρικού αγώνα, δείγμα του πόση σημασία έδιναν σε ένα γεγονός που πριν ήταν χόμπι του στρατού, αλλά τώρα πια μέσο πολιτικής προπαγάνδας.
Πριν το ματς, ένας άνδρας με στολή των S.S. εισήλθε στα αποδυτήρια της Σταρτ για να μεταφέρει ένα ξεκάθαρο μήνυμα στους ποδοσφαιριστές: "Είμαι ο διαιτητής του σημερινού αγώνα. Ξέρω ότι είστε μια πολύ καλή ομάδα. Σας παρακαλώ ακολουθήστε τους κανόνες, μην παραβείτε κανέναν, και πριν την έναρξη χαιρετίστε τους αντιπάλους σας με τον τρόπο το δικό μας".
Το δίλημμα ήταν εμφανές. Ή μήπως δεν υπήρχε ποτέ κανένα δίλημμα; Μάλλον το δεύτερο ισχύει γιατί ο Νικολάι Κορότκιχ, ο Ιβάν Κουζμένκο, ο Μακάρ Γκοντσαρένκο, ο Νικολάι Τρούσεβιτς και οι υπόλοιποι παίκτες της Σταρτ, παρουσιάστηκαν αποφασισμένοι να αγωνιστούν για την τιμή τη δική τους, της πόλης τους και τη χώρας τους εν γένει.



Το έδειξαν ευθύς εξΆ αρχής, αφού στο χαιρετισμό των ομάδων, αντί για “Hail Hitler” οι Ουκρανοί βροντοφώναξαν“Fizcult Hura”, τον αντίστοιχο σοβιετικό χαιρετισμό! Άπαντες αντιλήφθηκαν ότι θα τα έπαιζαν όλα για όλα. Πέραν του διαιτητικού στησίματος και των ξεκάθαρων απειλών εκ μέρους των Γερμανών, οι παίκτες της Σταρτ ήταν εργάτες που δούλευαν ολημερίς για ένα ξεροκόμματο και όχι επαγγελματίες αθλητές, όπως οι της Φλάκελφ.
Οι Ναζί αντιπαρέταξαν δύναμη και αντιαθλητικά μαρκαρίσματα στο τεχνικό επίπεδο των Ουκρανών, με τον γκολκίπερ Τρούσεβιτς να μένει αναίσθητος για μερικά λεπτά μετά από ένα χτύπημα εκτός φάσης. Το θεαματικό γκολ όμως του Κουζμένκο που τάραξε τα γερμανικά δίχτυα, έδωσε αέρα υπεροχής στη Σταρτ, η οποία και πήγε προηγούμενη με 3-1 στο ημίχρονο.

Στην ανάπαυλα οι Ουκρανοί δέχθηκαν και δεύτερη γερμανική επίσκεψη, αυτή τη φορά από άνθρωπο των SS παρέα με τον προδότη και συνεργάτη των κατακτητών, Γκέοργκ Σβετσόφ. Ο Σβετσόφ παρότρυνε τον Τρούσεβιτς και τους υπόλοιπους να δώσουν το ματς, και ο Γερμανός τους επεσήμανε να σκεφτούν τις συνέπειες σε περίπτωση που πράξουν αντίθετα.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε από δυο γκολ για την κάθε ομάδα, με το σκορ να διαγράφεται 5–3 υπέρ της Σταρτ, ωστόσο στο τέλος συνέβη η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Ο αμυντικός Αλεξέι Κλιμένκο τη μπάλα και αφού πέρασε όλη τη γερμανική άμυνα και τον τερματοφύλακα έφτασε μέχρι τη γραμμή και κοντοστάθηκε. Τότε, αντί να σκοράρει κλότσησε τη μπάλα προς το κέντρο. Ο διαιτητής των SS σφύριξε πριν καν συμπληρωθούν τα ενενήντα λεπτά, και όλοι προσπαθούσαν να αφουγκραστούν ποια θα ήταν η τύχη των νικητών.
Αιώνιο σύμβολο
Εκεί που τελειώνει ο μύθος ξεκινούν τα ιστορικά γεγονότα. Η κο*****στική προπαγάνδα αναφέρει πως οι ποδοσφαιριστές της Ντιναμό εκτελέστηκαν λίγο μετά το παιχνίδι ωστόσο η πραγματικότητα είναι διαφορετική μα καθόλου λιγότερο τραγική.

Σταδιακά μετά τις 9 Αυγούστου, οι ποδοσφαιριστές της Σταρτ συλλαμβάνονταν για ανάκριση κατηγορούμενοι ότι συνεργάζονταν με τη Σοβιετική αστυνομία. Η κατάσταση χειροτέρεψε όταν ο Τρούσεβιτς και η παρέα του νίκησαν με 8-0 τη Ρουχ, την ομάδα του αφεντικού του Σβετσόφ, και φίλου των Γερμανών. Ο Κορότκιχ πέθανε στη διάρκεια των βασανιστηρίων από τους Ναζί(άλλη εκδοχή τον θέλει να έχει ήδη συλληφθεί πριν τον αγώνα) και οι υπόλοιποι μεταφέρθηκαν σε στρατόπεδα συγκέντρωσης, όπου οι άλλοτε συνάδελφοι στο φούρνο και συμπαίκτες στο γήπεδο, Κουζμένκο, Κλιμένκο, Τρούσεβιτς εκτελέστηκαν μερικούς μήνες αργότερα.
"Ο Αγώνας του Θανάτου", ήρθε στο φως της δημοσιότητας 16 χρόνια μετά τη διεξαγωγή του, από ένα άρθρο Ουκρανού δημοσιογράφου σε εφημερίδα του Κιέβου. Ταινίες δημιουργήθηκαν εμπνευσμένες από το εν λόγω συμβάν, βιβλία γράφτηκαν και το όλο γεγονός πέρασε στη σφαίρα του θρύλου, διόλου άδικα. Το 2005 μάλιστα, η Εισαγγελία του Αμβούργου έκλεισε την υπόθεση, με την ετυμηγορία να αναφέρει πως δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να αποδεικνύει ότι οι ποδοσφαιριστές της Σταρτ δολοφονήθηκαν από τους Ναζί εξαιτίας της νίκης τους, κάτι που αποτελεί μια ακόμη τρανή περίπτωση γερμανικής ασυλίας στα εγκλήματα της τότε πολιτικής ηγεσίας της χώρας.
Βγαίνοντας κανείς από την κύρια έξοδο του πρώην σταδίου "Ζενίτ" και νυν "Σταρτ" στο Κίεβο, βλέπει στα δεξιά του ένα άγαλμα που αναπαριστά την εικόνα τεσσάρων ποδοσφαιριστών, που στέκονται αιώνιο σύμβολο θάρρους και αυταπάρνησης. "Η δόξα σας δεν θα ξεθωριάσει στους αιώνες…" αναφέρει η επιγραφή, για εκείνους τους ανθρώπους που μπόρεσαν να μη δειλιάσουν, κοιτάζοντας κατάματα το θάνατο.

sport 24.gr

Εγω θα σου πω κατι αλλο κοιτα τι εκανε στο παρακατω βιντ. καπιο ατομο απο μια ακαδημια της ουκρανιας παλι βαλερι λομπανοφσκι σαν προπονητης συνθεσε μια ορχηστρα που κοιτα τι εκανε στους τεσσερις του φαιναλ φορ

https://www.youtube.com/watch?v=nUgvxjasIQk

katsaraios
11-08-11, 02:54
το μεγαλυτερο δημιουργημα του Βαλερι Λομπανοφσκι ηταν η ΔΥΝΑΜΟ Κιεβου...
παρε μια υπενθυμιση απο τα Μιγκ που προσγειωθηκαν στο Παρισι το 86 στον τελικο με την Ατλετικο......
Δες στο 2ο γκολ τι γινετε με τον Μπλαχιν τελικο σκορερ...

https://www.youtube.com/watch?v=s8OCr17zaUY&feature=related

850CSI
11-08-11, 04:25
το μεγαλυτερο δημιουργημα του Βαλερι Λομπανοφσκι ηταν η ΔΥΝΑΜΟ Κιεβου...
παρε μια υπενθυμιση απο τα Μιγκ που προσγειωθηκαν στο Παρισι το 86 στον τελικο με την Ατλετικο......
Δες στο 2ο γκολ τι γινετε με τον Μπλαχιν τελικο σκορερ...
https://www.youtube.com/watch?v=s8OCr17zaUY&feature=related

σιγουρα αλλα αλλο ειναι το κυπ.εθν.ευρω.

katsaraios
11-08-11, 05:36
και εδω ριχνει 7 παρθενα παστελια (3-0 μεσα 0-4 εξω ) το 1997 στην Μπαρτσα ανετος και αγελαστος παντα....



https://www.youtube.com/watch?v=iP-Jww4fYZk&feature=related


https://www.youtube.com/watch?v=uCg5bYpI1UE&feature=related

katsaraios
11-08-11, 05:46
και μιας και εισαι στο γερμανικο εδαφος σου αφιερωνω ενα μικρο δειγμα απο την ΠΙΟ επιθετικη ομαδα της χωρας που στο Μεκελμπεργκ γονατιζε οποια υπερδυναμη της εποχης ηθελε....
Μπορουσια Μενχενγκλαντμπαχ -σιγουρα ανωτερη εκεινα τα χρονια της παντα τυχερης και ευνοημενης Μπαγερν ...
το πρωτο ματς το εδιχνε η ΕΡΤ τοτε και ηταν η αφετηρια να γινω φιλαθλος της...ασχετα που στην ρεβανς εφαγε 4-0 και αποκλειστηκε:thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=xcJhbhtmmng&feature=related

και το ματς σκανδαλο που διακοπηκε στα 7...

https://www.youtube.com/watch?v=Nu7fFB1XDqk&feature=related
την Κυριακη πηρε 0-1 μεσα στο Μοναχο και ξεκινησε με το δεξι την Μπουντεσλιγκα...

https://www.youtube.com/watch?v=J4pP9rd_pOA&feature=related

850CSI
11-08-11, 15:02
και μιας και εισαι στο γερμανικο εδαφος σου αφιερωνω ενα μικρο δειγμα απο την ΠΙΟ επιθετικη ομαδα της χωρας που στο Μεκελμπεργκ γονατιζε οποια υπερδυναμη της εποχης ηθελε....
Μπορουσια Μενχενγκλαντμπαχ -σιγουρα ανωτερη εκεινα τα χρονια της παντα τυχερης και ευνοημενης Μπαγερν ...
το πρωτο ματς το εδιχνε η ΕΡΤ τοτε και ηταν η αφετηρια να γινω φιλαθλος της...ασχετα που στην ρεβανς εφαγε 4-0 και αποκλειστηκε:thumbsup:

https://www.youtube.com/watch?v=xcJhbhtmmng&feature=related

και το ματς σκανδαλο που διακοπηκε στα 7...
https://www.youtube.com/watch?v=Nu7fFB1XDqk&feature=related
την Κυριακη πηρε 0-1 μεσα στο Μοναχο και ξεκινησε με το δεξι την Μπουντεσλιγκα...
https://www.youtube.com/watch?v=J4pP9rd_pOA&feature=related
σιγουρα για τη Μιουνχενγκλαντμπαχ παιζοταν αλλο ποδοσφαιρο για τη φανελλα τοτε για τη ρεαλ η πρωτη της Κ@λοφαρδια δεν ηταν αυτη αυτη ηταν η δευτερη η πρωτη ηταν αν θες πιστεψε το εφαγε 7-1 απο τη λεβερκουζεν η τη βρεμη τωρα δε θυμαμαι ακριβως ηταν το 81 η 80 και,,,,,προκριθηκε απο 1-7στο σαντιαγκο μπερναμπεου,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,νι κησε 6-0 οσο για τη Δυναμο με τη Μπαρτσα στο Νουεβο ντε Καμπο το 2ο γκολ του σεβτσενκο ηταν απιστευτο να παιρνη κεφαλια μεσα απο τα χερια του τερματοφυλακα ο διαιτητης στο πεναλτυ ηταν τρομπας ΟΧΙ γιατι δεν ηταν πεναλτυ αλλα το καταλογησε σε λαθος παικτη σε αυτον που ειχε διωξη τη μπαλα και οχι στο νουμ.12 που κλαδεψε

Nikos
11-08-11, 15:22
Μιας και εγινε αναφορα στη Μπαρτσα, παροτι δεν ειμαι οπαδος της, θεωρω οτι αυτο ειναι απ'τα τρια καλυτερα γκολ ολων των εποχων.(και ας περασε απ'τον ακατανομαστο ο Ριβαλντο....ΘΕΟΣ).


https://www.youtube.com/watch?v=is6ZLTe2CLw&feature=related

hades7
11-08-11, 16:25
το γκολ του ριβαλντο περα απο πανεμορφο ηταν και εξαιρετικα κρησιμο γιατι η προσπαθεια εγεινε στο ενενηνταφευγα στον αγωνα με την βαλενθια το 2000-01
και χαρισε στην μπαρτσελονα την εξοδο στο CH.L της επομενης περιοδου
αξεχαστος αν και περασε απο την ακατανομαστη...

Stathis
11-08-11, 18:39
ωραιο γκολ, ειχε βαλει και ο μουστακιας ενα παρομοιο...

hades7
11-08-11, 18:49
ωραιο γκολ, ειχε βαλει και ο μουστακιας ενα παρομοιο...

Σταθη πες μας ρε και μας που δεν ξερουμε ποιος μουστακιας και που το εβαλε...........?

Stathis
11-08-11, 19:09
https://www.youtube.com/watch?v=odhmV2WybZs

Stathis
11-08-11, 19:15
https://www.youtube.com/watch?v=WajJYehy0a4


https://www.youtube.com/watch?v=tsPL5cu6AbI

A8hnaios
16-08-11, 14:53
Οι εργασίες κατασκευής του νέου γηπέδου της Γιουβέντους έφτασαν αισίως στο τέλος τους. Ο νέος ναός της «Γιούβε» πρόκειται να παραδοθεί επίσημα στους φιλάθλους της στις 11 Σεπτεμβρίου, την ίδια ημέρα που η ομάδα θα αγωνίζεται ενάντια στην Πάρμα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Τα εγκαίνια θα γίνουν λίγες ημέρες νωρίτερα, στις 8 του ίδιου μήνα, σε φιλικό αγώνα που θα έχει τη μορφή σόου.

Το γήπεδο παραμένει ακόμη... ανώνυμο, καθώς η ονομασία του πρόκειται να ανακοινωθεί στα επίσημα αποκαλυπτήρια. Η Γιουβέντους θα είναι και η πρώτη ομάδα στην ιστορία της Serie A που θα έχει το δικό της, ιδιόκτητο γήπεδο.

https://gruppogreco.blogspot.com/

https://img268.imageshack.us/img268/6994/juve4.jpg

https://img98.imageshack.us/img98/791/juve5.jpg

https://img204.imageshack.us/img204/9662/juve3.jpg

https://img834.imageshack.us/img834/771/juve2s.jpg

https://img585.imageshack.us/img585/4046/juve1.jpg

hades7
16-08-11, 16:25
εχουμε τιμησει το παλιο ευτηχως οχι στο εφταπαστελο αλλα το 99 :hystericalbs1:

katsaraios
16-08-11, 16:51
εχουμε τιμησει το παλιο ευτηχως οχι στο εφταπαστελο αλλα το 99 :hystericalbs1:

ρε συ νομιζω σε ουδετερο το ειχατε τιμησει το 99

hades7
16-08-11, 16:59
ρε συ νομιζω σε ουδετερο το ειχατε τιμησει το 99

οχι Γιωργο το ματς εληξε 2-1 με το γκολ τοτ Νινιαδη στις καθυστερησεις το θυμαμαι πολυ καλα γιατι την ιδια χρονια ειχα παει και αμστερνταμ με τον Αγιαξ στο 2-0 το παιχνιδι που λες σε ουδετερο που ειχαμε κερδησει κιολας νομιζω εγεινε στην Σιενα αλλα αργοτερα καπου το 03 04

deepBLUE
18-08-11, 21:36
Καλησπερα σας......:shok::whistle::whistle::whistle:

Nikos
18-08-11, 22:07
Καλησπερα σας......:shok::whistle::whistle::whistle:

Ειδες ανοιχτά και λες ας πω μια καλησπέρα σε τρία φιλαράκια μου....

Stathis
18-08-11, 22:14
καλησπερα κι απο μενα... :whistle::whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
18-08-11, 22:43
Μια Καλησπέρα και απο εμένα το shoutbox είναι εδω;

gant
18-08-11, 22:45
Και απόψε VIVA ΠΑΟΚΑΡΑ!

:warriorsmiley: για τους ομίλους

katsaraios
18-08-11, 22:52
https://www.youtube.com/watch?v=jscm9tNZ2RE

kplc16
18-08-11, 23:00
τι εγινε ρε παιδια συνεχιζει την ευρωπεικη του πορεια ο παναθηναικος;

katsaraios
18-08-11, 23:01
https://www.dailymotion.com/video/xklvlr_yyy-yyyyyyy-y-yyyy-yyyy-yyyyyy_sport?start=0#from=embediframe

Kostas_1
18-08-11, 23:08
ο μπεος φταιει. ειχε παει να προσκυνησει στους αγιους τοπους ...

TAKIS_BMW
18-08-11, 23:21
τι εγινε ρε παιδια συνεχιζει την ευρωπεικη του πορεια ο παναθηναικος;

Ναι.... :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Stathis
18-08-11, 23:24
ο μπεος φταιει. ειχε παει να προσκυνησει στους αγιους τοπους ...

ο ευρω-μπΕος θες να πεις... χαχαχαχχα:hystericalbs1::hystericalbs1:

deepBLUE
18-08-11, 23:51
Ενοικιαζονται καναπεδες,τηλεορασεις-video wall,μπολ,για πατατογαριδακοδρακουλινια ,και ψυγεια για μπυρες,αναψυκτικα !!!!
Φιλικες και ειδικες τιμες σε πελατες.... !!!!!

ΥΓ.Παρακαλω καποιος admin-mod αν εχω ποσταρει την αγγελια σε λαθος θεμα να τη μεταφερει και να δειξει επιεικια !!!
Ευχαριστω ;)

katsaraios
18-08-11, 23:55
Ενοικιαζονται καναπεδες,τηλεορασεις-video wall,μπολ,για πατατογαριδακοδρακουλινια ,και ψυγεια για μπυρες,αναψυκτικα !!!!
Φιλικες και ειδικες τιμες σε πελατες.... !!!!!

ΥΓ.Παρακαλω καποιος admin-mod αν εχω ποσταρει την αγγελια σε λαθος θεμα να τη μεταφερει και να δειξει επιεικια !!!
Ευχαριστω ;)

of topic
ολοι οι "ενεργοι" αντμιν-μοντς ειναι γαυροι??
καλο χειμωνα θα εχουμε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

deepBLUE
18-08-11, 23:57
of topic
ολοι οι "ενεργοι" αντμιν-μοντς ειναι γαυροι??
καλο χειμωνα θα εχουμε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Μητρογλου....:whistle::whistle:

Stathis
19-08-11, 00:06
Ενοικιαζονται καναπεδες,τηλεορασεις-video wall,μπολ,για πατατογαριδακοδρακουλινια ,και ψυγεια για μπυρες,αναψυκτικα !!!!
Φιλικες και ειδικες τιμες σε πελατες.... !!!!!

ΥΓ.Παρακαλω καποιος admin-mod αν εχω ποσταρει την αγγελια σε λαθος θεμα να τη μεταφερει και να δειξει επιεικια !!!
Ευχαριστω ;)

δεν πειραζει φιλε μου κανενα προβλημα, λαθη γινονται...:thumbsup:
ας την αφησουμε εδω την αγγελια που θα τη δουν περισσοτεροι ενδιαφερομενοι... :hystericalbs1::hystericalbs1:

deepBLUE
19-08-11, 00:10
δεν πειραζει φιλε μου κανενα προβλημα, λαθη γινονται...:thumbsup:
ας την αφησουμε εδω την αγγελια που θα τη δουν περισσοτεροι ενδιαφερομενοι... :hystericalbs1::hystericalbs1:

Ευχαριστω πολυ !!!
Απλα να, ..ξερεις...,οι καιροι ειναι χαλεποι και ειναι μια ευκαιρια να βγαλουμε κανα φραγκο..:whistle::whistle:

hades7
19-08-11, 09:22
Εγραψε ιστορία και πάλι ο Παναθηναϊκός

Στιγμές μεγαλείου για το ελληνικό ποδόσφαιρο αφού ο εκπρόσωπός της έστειλε την Μακαμπι του Ισραηλ στον "Αδη".

Βέβαια όπως είπε και ο Φερειρα "προσοχή στη ρεβάνς", όμως ένα είναι σίγουρο: "ότι με τη βοήθεια και των φιλάθλων ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να φθάσει στο μεγάλο τελικό".

Ηταν το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ και ταυτόχρονα σηματοδοτείται μια λαμπρή εξέλιξη των πρωταθλητών Ελλάδας στη διοργάνωση.

Οι "πράσινοι" είχαν μια εκπληκτική παρουσία στο χώρο του κέντρου και στη μεγάλη τους περιοχή όπου δεν άφηναν κανέναν από τους διάσημους Ισραηλινους να κινηθουν ελεύθερα.

Πίεζαν ασφυκτικά σε όλο το πλάτος του γηπέδου μ' ένα μικτό σύστημα ζώνης και μαν του μαν και δεν άφησαν ούτε στιγμή αφρούρητους τους παικτες της Μακαμπι

Παράλληλα με το σύστημα αυτό υπήρχε ελευθερία κινήσεων στον Καραβουτα αλλά δημιουργούνταν και κάποιες αντεπιθέσεις. Σε μία από αυτές ο Γιωργος Καραβουτας πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, έτρεξε περισσότερα από 50 μέτρα και έφθασε κοντά στην αντίπαλη περιοχή οπου και σημειωσε το πρωτο γκολ και ανειξε και τον χορο για τα επομενα....
Για τον Παναθηναϊκό, αυτό το παιχνίδι γράφεται στην ιστορία, καθώς εδώ και πολλούς μήνες,η Μακαμπι έχει να χάσει στο γήπεδό της. Εκτός όμως απ' αυτό, στον αγώνα ρεβάνς, ίσως αυτό του 0-3, του δώσει την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου πρωταθλητριών.
Μετά το τέλος του αγώνα ξέσπασε τρελό πανηγύρι στα αποδυτήρια του ΠΑΟ, καθώς οι παίκτες με τον προπονητή και τον πρόεδρο και τα άλλα μέλη της αποστολής αγκαλιαζόντουσαν, φιλιόντουσαν. Πανηγύρισαν έξαλλα την μεγάλη επιτυχία της ομάδας.

Kostas_1
19-08-11, 09:38
Ευχαριστουμε για την ανταπόκριση (καλα εκει παρων ησουν βρε παιδι μου?)

Ξεχασες ομως να βαλεις το φωτορεπορταζ

https://list.newsit.gr/files/Image/18-08-11/resized/croped/FEREIRAAAA_350_262_320_210.jpg https://www.princeolivernews.com/wp-content/uploads/2011/08/nosokomeio-rioy-32-191x206.jpg

hades7
19-08-11, 09:43
Ευχαριστουμε για την ανταπόκριση (καλα εκει παρων ησουν βρε παιδι μου?)

Ξεχασες ομως να βαλεις το φωτορεπορταζ

https://list.newsit.gr/files/Image/18-08-11/resized/croped/FEREIRAAAA_350_262_320_210.jpg https://www.princeolivernews.com/wp-content/uploads/2011/08/nosokomeio-rioy-32-191x206.jpg

κωστα η δευτερη φωτο ειναι απο αποδυτηρια η εξω απο την εντατικη?

Kostas_1
19-08-11, 09:50
κωστα η δευτερη φωτο ειναι απο αποδυτηρια η εξω απο την εντατικη?

:whistle: :whistle::whistle:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

DaywalkeR
19-08-11, 10:02
Όλα έγιναν για τον φουκαρά τον Βιτόλο που πήγε στον βάζελο για να αναδείξει την καριέρα του...

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

deepBLUE
19-08-11, 10:05
κωστα η δευτερη φωτο ειναι απο αποδυτηρια η εξω απο την εντατικη?


:whistle: :whistle::whistle:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:εχω λιωσει λεμεεε...πρωινιατικα:hystericalbs 1::hystericalbs1:

Nino
19-08-11, 10:27
κωστα η δευτερη φωτο ειναι απο αποδυτηρια η εξω απο την εντατικη?

εξω απο το morgue...
:original:

hades7
19-08-11, 10:33
εξω απο το morgue...
:original:

τι ειναι αυτο νυχτερινο κεντρο Γιαννη? νομιζω τραγουδαει ο Γονιδης εκει...
www.youtube.com/watch?v=S_Yxe1oN5iQ

Stathis
19-08-11, 11:07
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Nikos
19-08-11, 14:46
:sm-scared5:

katsaraios
19-08-11, 15:41
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
25-08-11, 16:02
Παιδια μολις ενημερωθηκα απο ενα φιλο απο αυστραλια που ειναι 7 ωρες μπροστα οτι ο Παναθηναικος κερδισε τελικα την Μακαμπι με 4-0 και περασε στους ομιιλους του γιουροπα λιγκ.Οι φιλοι του Παναθηναικου μπορουν να αρχησουν να γραφουν απο τωρα πανηγυρικα ποστ....

bill_m3
25-08-11, 18:05
Παιδια μολις ενημερωθηκα απο ενα φιλο απο αυστραλια που ειναι 7 ωρες μπροστα οτι ο Παναθηναικος κερδισε τελικα την Μακαμπι με 4-0 και περασε στους ομιιλους του γιουροπα λιγκ.Οι φιλοι του Παναθηναικου μπορουν να αρχησουν να γραφουν απο τωρα πανηγυρικα ποστ....

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

hades7
25-08-11, 18:43
Αρσεναλ,Μαρσειγ,Ντορτμουντ φυγαμε για Πρυνου laser αποτρυχωση bikini 1,05 πληρωνουμε για τελικο....

Nikos
25-08-11, 20:05
Τους έχετε όλους χαλαρά..... 4 στα 4 λέμε και θα στραβωσουν τα ταμεία απ΄το βάρος......
660.000 ευρώ πουλήθηκε σε πληστηριασμο το ακριβότερο παλτο του κόσμου....ο Τζορβας (λέγε με παρά πολύ ωραίο και σοφιστικε) παει Παλερμο και εμείς ψάχνουμε πλερεζες ...

Kostas_1
25-08-11, 20:10
ΩΧ, χανουμε το Τζορβα? Θα μου λειψει


https://4.bp.blogspot.com/_Msuu3MXRhmc/TTXfHeQFTVI/AAAAAAAATAk/azEQlwR1TCs/s1600/932371_b.jpg

Τα σφαιρακια απο το αεροβολο θα τα παρει μαζι του?

https://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSN9VHzOsqacx11MWa_2Y7E9bDpgZ7xR BG_xgn9dhJy8mDVEW8XLw

katsaraios
25-08-11, 22:14
ια πυρος και σιδηρου με Ισλανδο και βραζιλιανο

https://www.dailymotion.com/video/xkpxje_dinamo-aek-1-1-me-goal-tou-leonardo_sport?start=2#from=embediframe

gant
25-08-11, 22:53
VIVA ΠΑΟΚΑΡΑ. Μιά καλή κλήρωση ομίλου θέλουμε τώρα. :warriorsmiley::warriorsmiley::warriorsmiley:

katsaraios
25-08-11, 23:23
Αρσεναλ,Μαρσειγ,Ντορτμουντ φυγαμε για Πρυνου laser αποτρυχωση bikini 1,05 πληρωνουμε για τελικο....

θυμασαι το αληστου μνημης αχαστο γκολ του Ντανιελου μεσα στο Βελοντρομ που του πηρε την μπαλα ο Αλεξανδρης??:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
να δεις τον Ντανιελ να το κανει αναπαρασταση να πεσεις κατω απ τα γελια χαχαχα

https://www.youtube.com/watch?v=OUk_eXAsIUE

hades7
26-08-11, 06:58
Ξεχνιούνται αυτά ρε Γιώργο μια ντουλάπα έσπασα στο δωμάτιο μου με τον μλκα ξέρεις αυτές τις παλιές τις με σουηδικό ξύλο με ροζους γεμάτο σαν το μυαλό του Αλέκου..

gant
26-08-11, 09:27
και για να διασκεδάσουμε λιγουλάκι....https://freddos.sport24.gr/2011/07/28/3440/

hades7
26-08-11, 09:30
και για να διασκεδάσουμε λιγουλάκι....https://freddos.sport24.gr/2011/07/28/3440/

κοζαρε πισω το Μ σημα ειναι απο το ΜΠΑΟΚ :hystericalbs1: τρομερος ο τυπας...

nikos ///M
26-08-11, 14:20
VIVA ΠΑΟΚΑΡΑ. Μιά καλή κλήρωση ομίλου θέλουμε τώρα. :warriorsmiley::warriorsmiley::warriorsmiley:

δυστυχως η τυχη δεν ηταν με το μερος μας
αρκετα δυσκολος ομιλος αλλα πιστευω να το παλεψουμε!

JuNiOr_
26-08-11, 15:24
Ευχομαι καλη επιτυχια σε αεκ και παοκ..αναμφιβολα θα παλεψουν στα ισα ολα τα ματς,και ελπιζω σε καλες εμφανισεις..
Καλη επιτυχια και στο γαυρο στο τσουλου.ξερει αυτος..οπως μας εχει συνηθισει..:thnx:

katsaraios
26-08-11, 22:09
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
ο Ηλίας Ηλιάδης
Ο Ηλίας Ηλιάδης πάτησε στην κορυφή του κόσμου, με το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο Παρίσι. Η επανάληψη του θριάμβου του επιβεβαιώνει πως είναι ένας εκ των κορυφαίων του τζούντο σε όλο τον πλανήτη.


Ο Έλληνας αθλητής, με τη γεωργιανή καταγωγή, μόχθησε όλη μέρα για να τα καταφέρει και, βέβαια, εξασφάλισε τη θέση του και στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου με αυτή την επιτυχία. Πλέον, είναι Ολυμπιονίκης, δύο φορές Παγκόσμιος και δύο φορές πρωταθλητής Ευρώπης. «Λατρεύω αυτό το άθλημα, λατρεύω το τζούντο», δήλωσε αμέσως μετά την επικράτηση επί του Ιάπωνα Νταΐκι Νισιγιάγουα. «Αυτό το χρυσό είναι ένα δώρο για τη χώρα μου, επειδή αυτές οι μέρες είναι δύσκολες για την Ελλάδα. Το μετάλλιο είναι για τη γυναίκα μου που περιμένει το παιδί μας», πρόσθεσε συγκινημένος.

Η επιτυχία του είναι σπουδαία, αν και ο ίδιος παρουσιάστηκε ταπεινός μετά την ολοκλήρωση των αγώνων στην κατηγορία -90 κιλών. «Πάλεψα με τον Κινέζο το 2010 στο γκραντ σλαμ της Μόσχας, είναι ένας απίστευτα δυνατός μαχητής. Κάποιες φορές κερδίζω και κάποιες χάνω. Τώρα, απλά κέρδισα», είπε, ο Ηλιάδης που ασφαλώς θα πάει για το χρυσό και στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.
πηγη www.contra.gr

Mπραβο :thumbsup:

katsaraios
26-08-11, 22:57
εχουμε τιμησει το παλιο ευτηχως οχι στο εφταπαστελο αλλα το 99 :hystericalbs1:


ρε συ νομιζω σε ουδετερο το ειχατε τιμησει το 99


οχι Γιωργο το ματς εληξε 2-1 με το γκολ τοτ Νινιαδη στις καθυστερησεις το θυμαμαι πολυ καλα γιατι την ιδια χρονια ειχα παει και αμστερνταμ με τον Αγιαξ στο 2-0 το παιχνιδι που λες σε ουδετερο που ειχαμε κερδησει κιολας νομιζω εγεινε στην Σιενα αλλα αργοτερα καπου το 03 04
ελα Αρη στο βρηκα,σε ουδετερο ειναι το 99

https://www.youtube.com/watch?v=bw4tnJwru2I&feature=related

hades7
26-08-11, 23:08
ελα Αρη στο βρηκα,σε ουδετερο ειναι το 99
https://www.youtube.com/watch?v=bw4tnJwru2I&feature=related

Ρε θα με τρελανεις το 99 στο Τορίνο στο 2-1 ήμουν μέσα και έχω και φωτο

hades7
27-08-11, 09:11
Έκτοτε ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει στο Παλέρμο τη Γιουβέντους με1-2, για το κύπελλο ΟΥΕΦΑ. Μια νίκη, που πάλι δεν είχε αντίκρισμα,καθώς είχε προηγηθεί η ήττα με 1-3 στο ΟΑΚΑ. Η «Γιούβε» είναι ηομάδα που έχει αντιμετωπίσει περισσότερες φορές (8 συνολικά) οΟλυμπιακός και ξυπνά άσχημες μνήμες. Από το γκολ του Κόντε στο 85Ά(1-1) που κόστισε τον αποκλεισμό από τους «4» του Τσάμπιονς Λιγκ,μέχρι και την εφτάρα στο Τορίνο (7-0), το 2003.

Αναλυτικά όλα τα ματς του Ολυμπιακού με ιταλικέςομάδες:

1959 60Ά Ολυμπιακός Μίλαν 2-2, Μίλαν Ολυμπιακός 3-1(Πρωταθλητριών)

1967 68Ά Ολυμπιακός Γιουβέντους 0-0, Γιουβέντους Ολυμπιακός 2-0(Πρωταθλητριών)

1972 73Ά Ολυμπιακός Κάλιαρι 2-1, Κάλιαρι Ολυμπιακός 0-1(ΟΥΕΦΑ)

1979 80Ά Νάπολι Ολυμπιακός 2-0, Ολυμπιακός Νάπολι 1-0(ΟΥΕΦΑ)

1990 91Ά Ολυμπιακός Σαμπντόρια 0-1, Σαμπντόρια Ολυμπιακός 3-1(Κυπελλούχων)

1998 99Ά Γιουβέντους Ολυμπιακός 2-1, Ολυμπιακός Γιουβέντους 1-1(Τσάμπιονς Λιγκ)

1999 00Ά Ολυμπιακός Γιουβέντους 1-3, Γιουβέντους Ολυμπιακός 1-2(ΟΥΕΦΑ)

2003 04Ά Ολυμπιακός Γιουβέντους 1-2, Γιουβέντους Ολυμπιακός 7-0(Τσάμπιονς Λιγκ)

το ματς που σου λεω ηταν Φεβρουαριο η Μαρτιο του 99

JuNiOr_
28-08-11, 11:23
https://www.youtube.com/watch?v=NrqdbLcKnb4
κ αυτο πολυ καλο ματς..αλλη μια απο τις επικες αναμετρησεις του οσφπ με την μεγαλη κυρια..

Stathis
28-08-11, 11:29
καλως τον "ηδονοβλεψια" κι ας αργησε...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

να σε δω τι ομαδα θα γινεις οταν θα διαλυθει ο πανλαγοτιακος...

εγω θα στεναχωρεθω παντως... τετοιο πελατη που θα ξαναβρω...? :hystericalbs1::hystericalbs1:

kplc16
28-08-11, 16:23
https://www.youtube.com/watch?v=NrqdbLcKnb4
κ αυτο πολυ καλο ματς..αλλη μια απο τις επικες αναμετρησεις του οσφπ με την μεγαλη κυρια..

απο τοτε τον ηθελε το maresca.

Bellof-3
28-08-11, 16:25
Ωραια ξεκινησαμε παλι φετος... τα κορακια παλι πρωταγωνιστες θα ειναι...

JuNiOr_
28-08-11, 17:37
καλως τον "ηδονοβλεψια" κι ας αργησε...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

να σε δω τι ομαδα θα γινεις οταν θα διαλυθει ο πανλαγοτιακος...

εγω θα στεναχωρεθω παντως... τετοιο πελατη που θα ξαναβρω...? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Ανθρωπος του εμποριου εισαι ξερεις πολυ καλα ποιος ειναι ο πραγματικος πελατης αλλα και ο λαγος(κορυδαλλο-πατησσια...)
Κατα τ αλλα δε μπορω να πω,φροντισατε ολοι για την φθινοπωρινη(χειμωνα δε προκειτε να πιασετε ουτε φετος)ψυχαγωγια μας τις τριτοτεταρτες..Οπως ειθισται καθε χρονια θα γινετε παλι ο καρναβαλος της ευρωπης..!

Stathis
28-08-11, 18:38
Ανθρωπος του εμποριου εισαι ξερεις πολυ καλα ποιος ειναι ο πραγματικος πελατης αλλα και ο λαγος(κορυδαλλο-πατησσια...)
Κατα τ αλλα δε μπορω να πω,φροντισατε ολοι για την φθινοπωρινη(χειμωνα δε προκειτε να πιασετε ουτε φετος)ψυχαγωγια μας τις τριτοτεταρτες..Οπως ειθισται καθε χρονια θα γινετε παλι ο καρναβαλος της ευρωπης..!

ρε φιλαρακο, πραγματικα δεν εχετε το θεο σας οι λαγοι...
εχεις μια διαλυμενη ομαδα, χωρις διοικηση, χωρις προπονητη, χωρις παικτες, χωρις μεταγραφες, χωρις, χωρις, χωρις...
παντου γινεσαι περιγελος, η μια φαπα πεφτει μετα την αλλη, οσοι δεν γελανε θλιβονται και, ερχεσαι να μας πεις οτι θα διασκεδασεις τις τεταρτοπεμπτες με τον καρναβαλο της ευρωπης.
τον καναρναβαλο ή ευρωμπΕο, ή πρεσβη, τον ειδαμε φιλε μου...
διασυρθηκε απο πολυ μικροτερες ομαδες και αποκλειστηκε πριν ακομα μπει σεπτεμβρης...
ψυχαγωγησου λοιπον καλυτερα με την αξιολυπητη πορεια της ομαδας σου εκει που την καταντησαν ο μητερας, ο μπενο, ο καβουριας και τα στρουμφ...
κατσε στον καναπε σου να απολαυσεις τα ντερμπι με τον αστερα τριπολης, τον ατρομητο και την κερκυρα γιατι εκει ειναι η δυναμικη σου φετος...:original:

Lambros46
28-08-11, 20:06
Manchester Utd - Arsenal = 8 - 2....Τί κατάντια είναι αυτή???

Kostas_1
28-08-11, 20:10
Καντε ησυχια ρε σεις. Παιζεται το ντερμπυ στη κερκυρα.

Snoo
28-08-11, 20:42
ρε φιλαρακο, πραγματικα δεν εχετε το θεο σας οι λαγοι...
εχεις μια διαλυμενη ομαδα, χωρις διοικηση, χωρις προπονητη, χωρις παικτες, χωρις μεταγραφες, χωρις, χωρις, χωρις...
παντου γινεσαι περιγελος, η μια φαπα πεφτει μετα την αλλη, οσοι δεν γελανε θλιβονται και, ερχεσαι να μας πεις οτι θα διασκεδασεις τις τεταρτοπεμπτες με τον καρναβαλο της ευρωπης.
τον καναρναβαλο ή ευρωμπΕο, ή πρεσβη, τον ειδαμε φιλε μου...
διασυρθηκε απο πολυ μικροτερες ομαδες και αποκλειστηκε πριν ακομα μπει σεπτεμβρης...
ψυχαγωγησου λοιπον καλυτερα με την αξιολυπητη πορεια της ομαδας σου εκει που την καταντησαν ο μητερας, ο μπενο, ο καβουριας και τα στρουμφ...
κατσε στον καναπε σου να απολαυσεις τα ντερμπι με τον αστερα τριπολης, τον ατρομητο και την κερκυρα γιατι εκει ειναι η δυναμικη σου φετος...:original:



Αφού σας δίνουμε δικαιώματα να τα λέτε αυτά... καλά να μας κάνετε.

ΥΓ. Για μια χρονιά (φέτος μόνο) ναι τρώμε φάπες και ναι είμαστε ότι άλλο μου πεις... Αλλά εσείς έχετε τα πρωτεία δεν σας φτάνουμε ούτε στο μικρό σας δαχτυλάκι.

Ο ευρωφάπας γνωρίζουν όλοι οι Έλληνες ποιος είναι και επίσης γνωρίζουν ακόμη καλύτερα ποιος έχει κάνει πορεία στην Ευρώπη.

Φιλικά Χρήστος

hades7
28-08-11, 20:50
Σούπα μουπες τρέχουμε τρεχετε παπαρολογια δίχως τελος ένα θρεντ ανοίχτηκε να πειραζουμε ο ένας τον άλλον να γελάμε και πάμε να το κάνουμε κολο

Nikos
28-08-11, 20:52
Στον ΠΑΟ είμαστε ομάδα πολύ υψηλών στόχων . Μιας και τελικό champions leaNgue δε θα πάμε όσο υπάρχει Μπαρτσα και Μαντσεστερ αποφασίσαμε ότι είναι ποιο σωστό ν΄απαλλαγουμε νωρίς από τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις και να συγκεντρωθουμε στο μέγιστο θεσμό αυτό του Ελληνικού πρωταθλήματος μιας και δεν έχουμε ανάγκη ούτε τα ψίχουλα της uefa. Θα δείτε τι σας περιμένει φέτος απ΄ τους παικταραδες μας .

Snoo
28-08-11, 20:57
Στον ΠΑΟ είμαστε ομάδα πολύ υψηλών στόχων . Μιας και τελικό champions leaNgue δε θα πάμε όσο υπάρχει Μπαρτσα και Μαντσεστερ αποφασίσαμε ότι είναι ποιο σωστό ν΄απαλλαγουμε νωρίς από τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις και να συγκεντρωθουμε στο μέγιστο θεσμό αυτό του Ελληνικού πρωταθλήματος μιας και δεν έχουμε ανάγκη ούτε τα ψίχουλα της uefa. Θα δείτε τι σας περιμένει φέτος απ΄ τους παικταραδες μας .

Έτσι!!thumb

Stathis
28-08-11, 21:00
αντε τυχεροι το πηρατε το ντερμπι...
με πεναλτακι βεβαια... ;)

Nikos
28-08-11, 21:05
Παρολ΄αυτα θα είναι ένας μακρύς και κρυος χειμώνας μιας και πουλησαμε το παλτο μας , α.κ.α Τζορβας.
(Το Μπεναλτι ήταν κανονικό βάση κανονισμού)...μη μας αδικειτε με το καλημέρα.

Stathis
28-08-11, 21:10
καπως αυστηρο το ειδα, αλλα ας πουμε οτι ητανε... θα μας πουνε και οι ειδικοι το βραδυ...

Nikos
28-08-11, 21:43
καπως αυστηρο το ειδα, αλλα ας πουμε οτι ητανε... θα μας πουνε και οι ειδικοι το βραδυ...

Οι ειδικοί μίλησαν....βάση κανονισμών ήταν πέναλτι . Give us a break guys.

katsaraios
28-08-11, 22:00
Manchester Utd - Arsenal = 8 - 2....Τί κατάντια είναι αυτή???

χαρουμενο τον ειδα εδω τον πιτσιρικα τον γαυρο ..σιγα την ομαδα μου λεει 8 αρπαξε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Ρουνει στο λιμανι τωραααααα

Driver M
28-08-11, 22:48
Έκλεισε κι ο Μακούν.

Γιατί δε μας το δίνουν από τώρα το πρωτάθλημα ρε γαμώτο και να παίζουμε μόνο στο champions league?
Έτσι κι αλλιώς τόσο τραγικοί που είναι οι υπόλοιποι δεν έχει ενδιαφέρον, βλέπω μέχρι τα Χριστούγεννα να έχει κριθεί το πρωτάθλημα.

Τι να λέμε τώρα, Ολυμπιακός φέτος είναι μάλλον η καλύτερη ελληνική ομάδα ever!

Bellof-3
28-08-11, 23:02
Έκλεισε κι ο Μακούν.

Γιατί δε μας το δίνουν από τώρα το πρωτάθλημα ρε γαμώτο και να παίζουμε μόνο στο champions league?
Έτσι κι αλλιώς τόσο τραγικοί που είναι οι υπόλοιποι δεν έχει ενδιαφέρον, βλέπω μέχρι τα Χριστούγεννα να έχει κριθεί το πρωτάθλημα.

Τι να λέμε τώρα, Ολυμπιακός φέτος είναι μάλλον η καλύτερη ελληνική ομάδα ever!

για την ακριβεια εχει μαγαζακια του 13 απο τις 16 ομαδες... οποτε ναι πρωταθλητης θα βγει...

katsaraios
28-08-11, 23:06
για την ακριβεια εχει μαγαζακια του 13 απο τις 16 ομαδες... οποτε ναι πρωταθλητης θα βγει...

ενταξει ,να ψηνονται οι δανεικοι του :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nikos
28-08-11, 23:13
Έκλεισε κι ο Μακούν.

Γιατί δε μας το δίνουν από τώρα το πρωτάθλημα ρε γαμώτο και να παίζουμε μόνο στο champions league?
Έτσι κι αλλιώς τόσο τραγικοί που είναι οι υπόλοιποι δεν έχει ενδιαφέρον, βλέπω μέχρι τα Χριστούγεννα να έχει κριθεί το πρωτάθλημα.

Τι να λέμε τώρα, Ολυμπιακός φέτος είναι μάλλον η καλύτερη ελληνική ομάδα ever!

Καλύτερη απ΄την ομάδα του Τζορτζεβιτς και των Βραζιλιανων ; Με τίποτα. Όλοι αυτοί που πήρατε έρχονται να υπογράψουν με Luis Vuitton καπελακια... πολύ κουνιστοι...

hades7
28-08-11, 23:25
Πανηγυριτζιδικος προγραματισμος ξέρεις ότι πονας σε αυτήν την θέση και περιμένεις 15 μέρες πριν το ch.l να την καλύψεις όπως Χρόνια περιμέναμε απο το θείο να φέρει στόπερ της προκοπής.πήραν ένα σκασμο λεφτά απο την συμμετοχή στους ομίλους και κοιταν πως θα ξοδέψουν τα πιο λίγα και κατα ανάγκη μετα απο πίεση του κόσμου.τα μοναδικά αρρωστακια που πονανε ο καθένας για την ομάδα του είμαστε εμείς οι φίλαθλοι οι εκάστοτε πρόεδροι κοιτάνε να παντελονιασουν φρέσκο μαρουλι anyway καρφι δεν μου καίγεται θα πηγαίνω οπότε μπορω θα βλέπω τη φανέλα που με φτιάχνει και θα αναπολώ cult προέδρους του παρελθόντος ρινγκο σμαραγδιας περουκας τιγρης ταμπι και άλλοι που με τα πρακτεα τους και τα λεγόμενα τους τουλάχιστον με έκαναν και γελαγα

Driver M
29-08-11, 00:04
για την ακριβεια εχει μαγαζακια του 13 απο τις 16 ομαδες... οποτε ναι πρωταθλητης θα βγει...
Nαι γιατί κατά τ'άλλα σε ρόστερ είμαστε μια η άλλη και θα το πάρουμε λόγω των παραρτημάτων.
Ε ρε όσο σκέφτομαι τι επίθεση έχουμε (Μιραλάς, Πάντελιτς, Τζεμπούρ) και θέλουμε και άλλους (Ιακουίντα) και ο τρίφυλλος είναι με τον επιθετικό τον αντι-Σισέ της Β' Ισπανίας και τον άλλο που σε 5 χρόνια άλλαξε 7 ομάδες κι έπαιζε στους Άραβες.
Να μην πω για τις άμυνες με τον Λουκά και την παρέα του που σε 4 ευρωπαϊκά παιχνίδια με ανύπαρκτες ομάδες έφαγαν 9 γκολ!


Καλύτερη απ΄την ομάδα του Τζορτζεβιτς και των Βραζιλιανων ; Με τίποτα. Όλοι αυτοί που πήρατε έρχονται να υπογράψουν με Luis Vuitton καπελακια... πολύ κουνιστοι...
Ναι αλλά τώρα έχουμε κι άμυνα...

Κωνσταντίνος
29-08-11, 08:21
Φίλοι Παναθηναικοί, νομίζω πως για φέτος, ο πλέον κατάλληλος τίτλος του thread για μας θα ήταν : "Ποδοσφαιρικα, αθλητικα, οπαδικα και αλλα... Σαιζλονγκ 2011-2012"
:p:D:D

JuNiOr_
29-08-11, 11:19
ρε φιλαρακο, πραγματικα δεν εχετε το θεο σας οι λαγοι...
εχεις μια διαλυμενη ομαδα, χωρις διοικηση, χωρις προπονητη, χωρις παικτες, χωρις μεταγραφες, χωρις, χωρις, χωρις...
παντου γινεσαι περιγελος, η μια φαπα πεφτει μετα την αλλη, οσοι δεν γελανε θλιβονται και, ερχεσαι να μας πεις οτι θα διασκεδασεις τις τεταρτοπεμπτες με τον καρναβαλο της ευρωπης.
τον καναρναβαλο ή ευρωμπΕο, ή πρεσβη, τον ειδαμε φιλε μου...
διασυρθηκε απο πολυ μικροτερες ομαδες και αποκλειστηκε πριν ακομα μπει σεπτεμβρης...
ψυχαγωγησου λοιπον καλυτερα με την αξιολυπητη πορεια της ομαδας σου εκει που την καταντησαν ο μητερας, ο μπενο, ο καβουριας και τα στρουμφ...
κατσε στον καναπε σου να απολαυσεις τα ντερμπι με τον αστερα τριπολης, τον ατρομητο και την κερκυρα γιατι εκει ειναι η δυναμικη σου φετος...:original:

ρε gayρουλη εγω φετος μετα απο 15 χρονια εκανα τη πατατα μου στην ευρωπη,επαιξα σαν ολυμπιακος και αποκλειστικα..και φυσικα θα διασκεδασω και φετος το χειμωνα με τη παροδοια του οσφπ ειναι κλασσικη αξια χρονια τωρα.Οποτε κοιτα να παρεις και φετος το βρωμικο πρωταθληματακι σου,κοιτα απο δεκεμβρη που θα τον εχεις φαει κλασσικα στην ευρωπη, να λες"ολα για το τιτλο" και το παραμυθι συνεχιζεται...
Οσο για την ομαδα εκει που την καταντησαν αυτα τα λαμογια καλυτερα να εβγαζε μπροστα ολη την ομαδα των νεων(γιατι εμεις εχουμε και ακαδημιες και νεους) παρα αυτα τα δευτεροτριτα που υπο αλλες συνθηκες ουτε σα καθαριστριες στη παιανια δεν θα ερχοντουσαν..Δε περιμενω τιποτα ιδιαιτερο παρολα αυτα, και απο αυτη τη δοκιμασια περιμενω να βγει κατι καλο..
Αυτα.:original:

Panos 316T
29-08-11, 11:37
Έκλεισε κι ο Μακούν.

Γιατί δε μας το δίνουν από τώρα το πρωτάθλημα ρε γαμώτο και να παίζουμε μόνο στο champions league?
Έτσι κι αλλιώς τόσο τραγικοί που είναι οι υπόλοιποι δεν έχει ενδιαφέρον, βλέπω μέχρι τα Χριστούγεννα να έχει κριθεί το πρωτάθλημα.

Τι να λέμε τώρα, Ολυμπιακός φέτος είναι μάλλον η καλύτερη ελληνική ομάδα ever!

Μένει πλέον να το αποδείξει στο χορτάρι και μόνο thumb
όπως λένε και κάτι ψυχές : αλλιώς θα παίζαμε υπερατού !

deepBLUE
29-08-11, 14:26
Ενοικιαζονται καναπεδες,τηλεορασεις-video wall,μπολ,για πατατογαριδακοδρακουλινια ,και ψυγεια για μπυρες,αναψυκτικα !!!!
Φιλικες και ειδικες τιμες σε πελατες.... !!!!!


Αλλος...για την προσφορα ?
Τι εγινε ρε παιδι μου ... μηπως να νοικιαζουμε λαγουμια ?
:hystericalbs1::hystericalbs1:

Nikos
29-08-11, 20:06
Έχω μια απορία απευθυνόμενη προς άπαντες φιλάθλους και οπαδούς ..... εχει παει ποτέ κανείς σε υποδοχή νεοαφιχθεντος αστερα σε αεροδρόμιο η έξω απ´τα γραφεία της ΠΑΕ ωπου το αστέρι έχει παει για τις υπογραφές ; Γιατι πανε και ξελαρυγγιαζονται και πετάνε καπνογονα κλπ ; Ουτως η άλλως το αστέρι έρχεται για να μείνει ....!!!!

katsaraios
29-08-11, 20:20
ανεβαινουν οι πωλησεις με τις φανελες τους Νικο για αυτο τους στελνουν τα λαμογια οι προεδροι και οι συνδεσμιτες μπας και κανουνε τζιρο .

https://www.youtube.com/watch?v=XZwBIUzN2LE&feature=related

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Nikos
13-09-11, 22:37
Λοιπόν......πάμε.....ακούμε δικαιολογίες......τι έφταιξε ; Μεχρι και παιχτη απέβαλε ο διαιτητής μήπως και.....αλλά τζιφος....

Stathis
13-09-11, 22:41
καλως το βγενο...
τι κανει ο μητερας, τα παιδια, ολοι καλα?

gant
13-09-11, 22:44
Εγώ από τα λίγα που ξέρω,
1. Μου άρεσε η αντικειμενικότητα του Σωτηρακόπουλου. Απλά άπαιχτος.
2. Ο Μιραλάς νόμιζε πως παίζει στο ελληνικό πρωτάθλημα.
3. Πρέπει να χει παιχνίδια ο θρύλος στα πόδια του για να χάνει με μεγαλύτερο σκορ απ το 1-0
4. Οι οπαδοί απτόητοι στις κερκίδες, έτσι κι αλλιώς ξέρουν το προδιαγεγραμμένο, ότι στόχος είναι να μπούν σε όμιλο του ουέφα.

Vasilis
13-09-11, 22:46
Λοιπόν......πάμε.....ακούμε δικαιολογίες......τι έφταιξε ; Μεχρι και παιχτη απέβαλε ο διαιτητής μήπως και.....αλλά τζιφος....

Τριτη κ 13? :shok:

Η πανσεληνος? :shok:

Nikos
13-09-11, 22:46
Σίγουρα άλλη μια αξιοπρεπεστατη εμφάνιση......

deepBLUE
13-09-11, 22:47
Λοιπόν......πάμε.....ακούμε δικαιολογίες......τι έφταιξε ; Μεχρι και παιχτη απέβαλε ο διαιτητής μήπως και.....αλλά τζιφος....

Ασφαλως και δικαιολογιες γι αυτο το αισχος δεν υπαρχουν...οστοσο εσεις μπορειτε να συνεχισετε να καθεστε στο καναπε και να βλεπετε το θρυλο thumb

Driver M
13-09-11, 22:47
Ίσως η χειρότερη εντός έδρας εμφάνιση του Ολυμπιακού στο Ch. League.

Εντελώς ανέτοιμη η ομάδα με τεράστιο πρόβλημα στο κέντρο και στη δημιουργία παιχνιδιού.
Ελπίζω η κατάσταση να βελτιωθεί μήπως και καταφέρουμε κάτι μιας και τα πράγματα πλέον είναι πολύ δύσκολα για πρόκριση στην επόμενη φάση...

Atsa linos
13-09-11, 22:47
Μαθημα πρωτο!!!
Πως κανουμε πασουλες στα 4 μετρα !!
Συμπαρησταμε παντα στον φιλοδοξο ολυμπιακο
Αντε και του χρονου με υγεια

Snoo
13-09-11, 22:47
Εγώ από τα λίγα που ξέρω,
1. Μου άρεσε η αντικειμενικότητα του Σωτηρακόπουλου. Απλά άπαιχτος.
2. Ο Μιραλάς νόμιζε πως παίζει στο ελληνικό πρωτάθλημα.
3. Πρέπει να χει παιχνίδια ο θρύλος στα πόδια του για να χάνει με μεγαλύτερο σκορ απ το 1-0
4. Οι οπαδοί απτόητοι στις κερκίδες, έτσι κι αλλιώς ξέρουν το προδιαγεγραμμένο, ότι στόχος είναι να μπούν σε όμιλο του ουέφα.

:hystericalbs1::hystericalbs1:

hades7
13-09-11, 22:57
Μάνα μου το στήθος μου πονει...

Atsa linos
13-09-11, 22:58
Μάνα μου το στήθος μου πονει...

Χαλαρωσε Αρη μας ,,σκεψου οτι πινεις καφε στο καφενειο του Καραισκακης αχχααχαχαχχα :whistle: :whistle:

330Ci
13-09-11, 23:00
Επιεικώς τραγικός ο Γαύρος. Αμπντούν, Φέισα, Φουστέρ εκτός τόπου και χρόνου. Μα ρε συ
Βαλβέρδε, αφήνεις έξω τον Ιμπαγάσα μέχρι το 60φεύγα; Έπαιξαν Μελμπεργκ, Τόρο, Αβραάμ και κάτι ψιλά ο Μιραλάς. Οι υπόλοιποι όλοι ούτε για Β' Εθνική. Και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το οτι δεν έχεις παιχνίδια στα πόδια σου (εκτός κι αν εννοούν τα κουδουνάκια και τα playmobil) με το να μπορείς να δώσεις μια σωστή πάσα στα 3 μέτρα.

m-power_01
13-09-11, 23:18
Νευρα, έχασε ο θρύλος!!! Θα τα σπάσω όλα... όχι ρε γαμώτο, τι ζημιά ήτανε αυτή ? Τι πήγε στραβά? τι δεν δούλεψε? Δεν παίζαν τα κολόπαιδα , τα παλτά... Και μην ακούσω κανένα βαζελάκι να μιλάει ...θα γίνουμε μπίλιες έτσι?

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Atsa linos
13-09-11, 23:24
Εμεις καναπε ειμαστε και απολαμβανουμε ταινιες με εντονο ρομαντισμο!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

hades7
13-09-11, 23:39
Το πρεσινγκ ήταν ανελέητο τους είχαμε κλησει στα καρέ μας το στιγμιαίο.... Όμως λάθος κατέστρεψε τον Πασχάλη και εμάς παραδωσαμε και μαθήματα Σαβουαρ βιβρ Αφού δεν τους αφήσαμε να φύγουν στεναχωρημενοι πίσω στην Γαλλία κατα τα αλλα δεν μπορω να καταλάβω Γιατί μας κραζετε

Atsa linos
13-09-11, 23:41
δεν μπορω να καταλάβω Γιατί μας κραζετε---
Πλακα κανεις ε? πασα στα 4 μετρα δεν μπορουσατε να κανετε
Αρη αλλο ματς εβλεπες????

katsaraios
13-09-11, 23:45
Loutso?????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


https://www.youtube.com/watch?v=mtvc06o54ZM&feature=share

mmmmmmmmm

aristent
13-09-11, 23:48
δεν ξερω απο ποδοσφαιρικα,αλλα ακουσα οτι ο Μπεος δεν εχασε λεφτα απο αυτο το ματς.....και δεν γνωριζε καν τον διαιτητη!!!:th_Laie_67-1::thumbsup:

Atsa linos
13-09-11, 23:48
Loutso?????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://www.youtube.com/watch?v=mtvc06o54ZM&feature=share

mmmmmmmmm
καπως αλλιως λεγεται χαχααχαχχαχαχα :hystericalbs1: :hystericalbs1:

hades7
13-09-11, 23:54
δεν μπορω να καταλάβω Γιατί μας κραζετε---
Πλακα κανεις ε? πασα στα 4 μετρα δεν μπορουσατε να κανετε
Αρη αλλο ματς εβλεπες????

Εγω μπορω να θυμηθώ 2 πάσες μια στο 31 λεπτό και η άλλη στο 86 μήπως είσαι εμπαθης; Η ομάδα έπαιξε σύγχρονο ποδόσφαιρο κίνηση χωρίς την μπάλα...

Atsa linos
13-09-11, 23:57
Εγω μπορω να θυμηθώ 2 πάσες μια στο 31 λεπτό και η άλλη στο 86 μήπως είσαι εμπαθης; Η ομάδα έπαιξε σύγχρονο ποδόσφαιρο κίνηση χωρίς την μπάλα...

Αρη εχεις μεγαλωσει αρκετα ,,,,,ωρα να μαθεις οτι ο Αη Βασιλης δεν υπαρχει πια χαχαχαχαχαχαχα :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

hades7
14-09-11, 00:02
Αρη εχεις μεγαλωσει αρκετα ,,,,,ωρα να μαθεις οτι ο Αη Βασιλης δεν υπαρχει πια χαχαχαχαχαχαχα :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Ωραια το έμαθα αλλα ήταν ανάγκη να μάθω σήμερα ότι υπάρχει ο Λ ουτσος

Atsa linos
14-09-11, 00:03
στο επομενο ματς αν κινηθειτε χωρις την μπαλα πιο πολυ βλεπω το ταμπλο να γυριζει στις αλήσμονητες 5αρες και 7αρες !!!

Atsa linos
14-09-11, 00:05
Ωραια το έμαθα αλλα ήταν ανάγκη να μάθω σήμερα ότι υπάρχει ο Λ ουτσος
Ηκινηση φταιει για τον λουτσο ,,,βρε ποτε θα μαθετε μπρεικ ντανς?? ή εν αναγκη χορο της κοιλιας?? :whistle:

hades7
14-09-11, 00:09
Το βελοντρομ έχει αναλογικό πίνακα θα φροντισω να έχει χαλάσει του γηπεδουχου να δείχνει μόνο το 0 στου φιλοξενούμενους θα φροντίσει ένας κολητος μου που φτιάχνει και κοντέρ να γράψει κάτι παραπάνω...

katsaraios
14-09-11, 00:12
htan me dika mas kaskol mesa shmera:thumbsup::thumbsup:

Atsa linos
14-09-11, 00:15
Ετσι Αρη παρτα ολα στο χαβαλε ετσι και αλλιως ενα ,,,,,,,,,εισαστε χαχαχαχαχα

JuNiOr_
14-09-11, 08:15
Οι βραδιες διασκεδασης ξεκινησαν..!
Οπως ακριβως τις περιμεναμε και τις εχουμε συνηθισει..!
Δε πειραζει ολυμπιακε μπορεις τη προκριση στους 16!

Stathis
14-09-11, 09:03
χαχαχαχα ρε δεν υπαρχει ιερο και οσιο...
βλεπετε τοσες μερες που συμβαινουν ολα αυτα τα τραγελαφικα στις ομαδες σας, (πανλαγοτιακο και αεκακι), δεν ειπαμε κουβεντα συναισθανομενοι τον πονο και τη θλιψη σας...
εκει που καταντησατε τι να πουμε αλλωστε...
τον ετοιμοθανατο τον αφηνεις να πεθανει ησυχος, υπαρχει και καποιος σεβασμος...

και μετα απο ολα αυτα βγαινετε λοιπον απο τα λαγουμια σας να μιλησετε...
χαχαχαχχαχα
ααααχααχαχχαχαχαχα
μεγαλη πλακα...

chief
14-09-11, 09:19
Συμφωνω με τον Σταθη.

Επι της ομαδας τωρα, γνωμη μου ειναι οτι θα κανουμε πολλα χρονια να δουμε παικτες στα πλάγια οπως ο Τζόλε και ο Γκαλέτι.

Και επειδη μας τα ειχαν κανει αερόστατα ολο το καλόκαιρι οι εφημεριδες (που ειναι και πιο πολλες απ τις ομαδες) για τους παικταράδες και τα εκατομυρια που αξιζουν...
Δεν το λέω γιατι ειναι πατριωτες μου (αλλωστε δεν ειναι η ομαδα μου) καλό ειναι να βλέπετε και λίγο ΑΠΟΕΛ πως παιζει μπάλα με μεσα στην 11αδα τους "αποτυχημενους" των ελληνικών γηπεδων οπως Κοντη, Πουρσαιτιδη, Χιωτη, Μαντουκα κλπ και αποτυχημενο τεχνικο οπως τον Γιοβανονιτς. Να πω ακόμη οτι παοδοσφαιριστες οπως ο Αΐλτον, κοστιζουν 10 φορες λιγοτερα και ξερουν 10 φορες καλυτερη μπαλα απ τον καθε Μιραλάς.

Δειτε λιγο ΑΠΟΕΛ να δειτε τι εστι ομαδα με ψυχη και επιθετικοτητα που δεν μασάει οποιος και να ειναι αντιπαλος....

hades7
14-09-11, 09:26
Η καινουργια σχολικη χρονια(ch.L) ξεκινησε, τα παιδια(παικτες γαυρου)για μια ακομη φορα δεν πηραν τα βιβλια εγκαιρα αντι αυτων οι υπευθηνοι του σχολικου οργανισμου τους χορηγησαν dvd (με τις προσφατες επιτυχιες τοu βαζελου)τα παιδια(παικτες) εκτειμησαν αυτην την καινοτομια και φανηκαν την πρωτη μερα του μαθηματος οτι εμπεδωσαν αυτα που ειδαν και βαλθηκαν αμεσως να τα αντιγραψουν...

Nikos
14-09-11, 10:54
χαχαχαχα ρε δεν υπαρχει ιερο και οσιο...
βλεπετε τοσες μερες που συμβαινουν ολα αυτα τα τραγελαφικα στις ομαδες σας, (πανλαγοτιακο και αεκακι), δεν ειπαμε κουβεντα συναισθανομενοι τον πονο και τη θλιψη σας...
εκει που καταντησατε τι να πουμε αλλωστε...
τον ετοιμοθανατο τον αφηνεις να πεθανει ησυχος, υπαρχει και καποιος σεβασμος...

και μετα απο ολα αυτα βγαινετε λοιπον απο τα λαγουμια σας να μιλησετε...
χαχαχαχχαχα
ααααχααχαχχαχαχαχα
μεγαλη πλακα...

Εδω ασχολουμαστε με το αγωνιστικο τομεα των ομαδων και οχι τον διοικητικο.
:thnx:

Stathis
14-09-11, 11:32
εδω ασχολουμαστε με την αθλητικη επικαιροτητα, οχι με οτι θεμα συμφερει τον καθε -λαγο- φιλο μας... :D :D

παμε λοιπον...

λακισε παλι ο μπενοπουλος... αχαχχαχαχαχαχα

https://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10534&subid=2&pubid=128779383&tag=20649

:thumbsup::th_Laie_67-1::hystericalbs1::thnx::original:

tamtamcafe
14-09-11, 12:21
Συμφωνω με τον Σταθη.

Επι της ομαδας τωρα, γνωμη μου ειναι οτι θα κανουμε πολλα χρονια να δουμε παικτες στα πλάγια οπως ο Τζόλε και ο Γκαλέτι.

Και επειδη μας τα ειχαν κανει αερόστατα ολο το καλόκαιρι οι εφημεριδες (που ειναι και πιο πολλες απ τις ομαδες) για τους παικταράδες και τα εκατομυρια που αξιζουν...
Δεν το λέω γιατι ειναι πατριωτες μου (αλλωστε δεν ειναι η ομαδα μου) καλό ειναι να βλέπετε και λίγο ΑΠΟΕΛ πως παιζει μπάλα με μεσα στην 11αδα τους "αποτυχημενους" των ελληνικών γηπεδων οπως Κοντη, Πουρσαιτιδη, Χιωτη, Μαντουκα κλπ και αποτυχημενο τεχνικο οπως τον Γιοβανονιτς. Να πω ακόμη οτι παοδοσφαιριστες οπως ο Αΐλτον, κοστιζουν 10 φορες λιγοτερα και ξερουν 10 φορες καλυτερη μπαλα απ τον καθε Μιραλάς.

Δειτε λιγο ΑΠΟΕΛ να δειτε τι εστι ομαδα με ψυχη και επιθετικοτητα που δεν μασάει οποιος και να ειναι αντιπαλος....
εγω παλι λεω να τους δωσουμε 4-5 αγωνες να "στρωσουν" και αν δεν..... τοτε να κραξουμε
μοναδες εχει και πολλες και καλες αλλα αν δε δεσει το γλυκο.......
ξερω γω λιγο υπομονη και να δουμε

Nikos
14-09-11, 12:43
Οντως λακησε ο Βγενοπουλος κατι που ηταν αναμενομενο αλλωστε.
Στο κοκκινο στρατοπαιδο τωρα....σταθεροι στις αξιες και τα οραματα για την ομαδα, οπως καποτε ελεγε ο Σωκρατης "παμε για τελικο", εχθες ο Ερνεστο ειπε το περιφημο "παμε για νικη στο Λονδινο" :drive: .......εχει χιουμορ παντως....

deepBLUE
14-09-11, 13:03
Οντως λακησε ο Βγενοπουλος κατι που ηταν αναμενομενο αλλωστε.
Στο κοκκινο στρατοπαιδο τωρα....σταθεροι στις αξιες και τα οραματα για την ομαδα, οπως καποτε ελεγε ο Σωκρατης "παμε για τελικο", εχθες ο Ερνεστο ειπε το περιφημο "παμε για νικη στο Λονδινο" :drive: .......εχει χιουμορ παντως....

Δεν το ειπε ακριβως ετσι....απλα ετσι το εβαλαν σαν τιτλο ποιοι αλλοι οι δημοσιογραφοι βεβαια.
Εδω να τονισω πως ποτε δεν υπηρξα υποστηρικτης του Βαλβερδε αντιθετα θα ελεγα.

Nikos
14-09-11, 13:22
Δεν το ειπε ακριβως ετσι....απλα ετσι το εβαλαν σαν τιτλο ποιοι αλλοι οι δημοσιογραφοι βεβαια.
Εδω να τονισω πως ποτε δεν υπηρξα υποστηρικτης του Βαλβερδε αντιθετα θα ελεγα.

Το εχουμε πει ξανα πολλες φορες.....δυστηχως δεν ειμαστε ως ποδοσφαιρικη χωρα για κατι παραπανω στο πανηγυρι του champions league.
Θελει πολυ χρημα, πολυ οργανωση και πολυ υποστηριξη απο ολους τους αρμοδιους εσωτερικου και εξωτερικου για να πας μπροστα.
Οκ, ειχαμε κατι αναλαμπες στο παρελθον με ΠΑΟ κλπ, αλλα μη κοροιδευομαστε....σα τη κατακτηση του Εuro απ'την εθνικη ηταν αυτες οι εμφανισεις.
Αυτο που ειναι εξοργιστικο ειναι τα χαλια του εθνικου πρωταθληματος που και να θελει καποιος να ασχοληθει και να παρακολουθησει φτανει σε σημειο να συχαινεται τους παντες και τα παντα ασχετα αν δε μπορει να κοψει το μικροβιο της μπαλλας.

Atsa linos
14-09-11, 13:38
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια ,,,,,
Και οι οπαδοι του γαβρου ηταν ανεκαθεν ρομαντικοι και εκτος κλιματος!!

hades7
14-09-11, 13:51
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια ,,,,,
Και οι οπαδοι του γαβρου ηταν ανεκαθεν ρομαντικοι και εκτος κλιματος!!

Πετρο θελεις να σου κανω το τραπεζι στους "οριζοντες" του Λυκαβητου να κοιταμε την Αθηνα κατω απο το ημιφως της πανσεληνου περιτριγηρισμενοι απο αρωματικα κερια πινωντας μια crystal rouge και να συζηταμε για ΠΑΟ Ρουφ και Ολυμπιακο Λουτρακιου? :thefinger: :hystericalbs1:

katsaraios
14-09-11, 17:20
Αυτο που ειναι εξοργιστικο ειναι τα χαλια του εθνικου πρωταθληματος που και να θελει καποιος να ασχοληθει και να παρακολουθησει φτανει σε σημειο να συχαινεται τους παντες και τα παντα ασχετα αν δε μπορει να κοψει το μικροβιο της μπαλλας.

Περα απο την πλακα που παντα καλοπροαιρετα κανουμε εμεις εδω,η ουσια της αδυναμιας του "σωνει και καλα πρωταθλητη" ειναι η αποδυναμωση με καθε θεμιτο και αθεμιτο μεσο των ανταγωνιστων του στο πρωταθλημα με αντικρυσμα την οθφαλμοφανεστατη, χαωδη πολλες φορες διαφορα στο τσαμπιονς λιγκ με τις ομαδες που θελουν και επιζητουν τον ανταγωνισμο στα δικα τους πρωταθληματα..
Οσο θα μεγαλωνει το χασμα στις εγχωριες διοργανωσεις ,τοσο θα μακραινει το ονειρο μιας ευπρεπους (τουλαχιστον) παρουσιας στιην Ευρωπη.
Η νοοτροπια του "εμεις τα σαρωνουμε ολα και διαλυουμε το συμπαν" αυτα τα κακα εχει...
στα επομενα ποστ θα το ξαναγυρισω στο χαβαλε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stathis
14-09-11, 20:14
κατσε ρε γιωργακη γιατι μας τα λες λιγο περιεργα.

δηλαδη για να καταλαβουμε, για τα χαλια τα δικα σου και του λαγου, φταιει ο βαγγελας?
το οτι ο βοριας δε βαζει σεντ, ο μητερας λακισε, ο μπενοπουλος παζει τις κουμπαρες με το τζιγκερ φταιει ο "σωνει και καλα πρωταθλητης"?
το οτι ολους αυτους αν τους γυρισεις αναποδα θα πεσουνε λιγοτερα απ οσα εχεις εσυ στην τσεπη σου, ειναι προβλημα θεμιτο ή αθεμιτο που το δημιουργησε ο ανταγωνιστης?

αν εννοεις οτι επειδη μπηκε ενας ανθρωπος και εβαλε λ7 ζεστα και πραγματικα και αγορασε παικτες και εκανε κινησεις, ενω οι αλλοι προσπαθουν με ανακοινωσεις και με λογια και πορδες να δημιουργησουν εντυπωσεις, οκ φταιει ρε ζορζ.
και φταιει γιατι επρεπε κι αυτος να κοψει το μπατζετ, να παρει 1-2 παικτες απο γ΄εθνικη, να μειωσει αποδοχες, να μικρυνει κι αυτος, ωστε να υπαρχει ανταγωνισμος.
με αυτον τον τροπο θα ειχαμε πιο ευπρεπη παρουσια στην ευρωπη...
οπως αυτη του φετινου ευρωπΕου...

ασε ρε ζορζ...
για το οτι ο τζιγκερ (ο μονος σοβαρος στον παο ισως), βαρεθηκε να παιζει με τζαμπατζηδες και τα βροντηξε, ο μπενο, ο μητερας και οι αλλοι ψιλικατζηδες ειναι νανοι οικονομικα μπροστα στο μαρινακη δεν φταει ο θρυλος ρε φιλε.
μην ξεχνας οτι πριν λιγα χρονια η κατασταση ηταν τουμπα, κανεις δεν σηκωνε αναστημα στο βαρδινογιαννη.
με κατι σαλιαρεληδες και κατι τροχαναδες ηταν αστεια η συγκριση.

δυστυχως πλεον δεν γινεται ιδιοκτητες βενζιναδικων, ή σουπερμαρκετ να ειναι προεδροι τετοιων μεγαλων συλλογων.
εχει εκτοξευθει το κοστος.

katsaraios
15-09-11, 00:20
κατσε ρε γιωργακη γιατι μας τα λες λιγο περιεργα.

δηλαδη για να καταλαβουμε, για τα χαλια τα δικα σου και του λαγου, φταιει ο βαγγελας?
το οτι ο βοριας δε βαζει σεντ, ο μητερας λακισε, ο μπενοπουλος παζει τις κουμπαρες με το τζιγκερ φταιει ο "σωνει και καλα πρωταθλητης"?
το οτι ολους αυτους αν τους γυρισεις αναποδα θα πεσουνε λιγοτερα απ οσα εχεις εσυ στην τσεπη σου, ειναι προβλημα θεμιτο ή αθεμιτο που το δημιουργησε ο ανταγωνιστης?

αν εννοεις οτι επειδη μπηκε ενας ανθρωπος και εβαλε λ7 ζεστα και πραγματικα και αγορασε παικτες και εκανε κινησεις, ενω οι αλλοι προσπαθουν με ανακοινωσεις και με λογια και πορδες να δημιουργησουν εντυπωσεις, οκ φταιει ρε ζορζ.
και φταιει γιατι επρεπε κι αυτος να κοψει το μπατζετ, να παρει 1-2 παικτες απο γ΄εθνικη, να μειωσει αποδοχες, να μικρυνει κι αυτος, ωστε να υπαρχει ανταγωνισμος.
με αυτον τον τροπο θα ειχαμε πιο ευπρεπη παρουσια στην ευρωπη...
οπως αυτη του φετινου ευρωπΕου...

ασε ρε ζορζ...
για το οτι ο τζιγκερ (ο μονος σοβαρος στον παο ισως), βαρεθηκε να παιζει με τζαμπατζηδες και τα βροντηξε, ο μπενο, ο μητερας και οι αλλοι ψιλικατζηδες ειναι νανοι οικονομικα μπροστα στο μαρινακη δεν φταει ο θρυλος ρε φιλε.
μην ξεχνας οτι πριν λιγα χρονια η κατασταση ηταν τουμπα, κανεις δεν σηκωνε αναστημα στο βαρδινογιαννη.
με κατι σαλιαρεληδες και κατι τροχαναδες ηταν αστεια η συγκριση.

δυστυχως πλεον δεν γινεται ιδιοκτητες βενζιναδικων, ή σουπερμαρκετ να ειναι προεδροι τετοιων μεγαλων συλλογων.
εχει εκτοξευθει το κοστος.

Φιλε μου καλε, αν ειχε αφησει ο Κοκαλης το δικαιοτατο πρωταθλημα στην ΑΕΚ το 2008 (κατι που λιγοι προς τιμην τους ΦΙΛΑΘΛΟΙ του γαυρου παραδεχονται) θα ειχε αλλαξει πολυ προς το καλυτερο η οικονομικη κατασταση της ομαδας μου με τα εσοδα απο την απευθειας συμμετοχη και χορηγους,τηλεοπτικα κλπ που ΤΣΕΠΩΣΕ ο γαυρος.
Εκει ηταν το κρισιμο ΙΣΤΟΡΙΚΑ σημειο του 4ετους πλανου που πετυχε -αλλα κλαπηκε-για την ΑΕΚ,απο εκει κει μετα ειναι χαβαλες για μενα πολυ απλα ειναι απλησιαστο μεγεθος ο γαυρος ,ναι ειναι παραδεκτο.
Παραδεχεσαι την κλοπη αυτη??
Ασε τον Τζιγκερ ,εδω μιλαμε με στοιχεια,εκλεψε για την μισαλοδοξια και τα 20 εκατομυρια ευρω..δυστυχως ετσι δεν αφησε ζωη και μελλον στο εγχειρημα του μοναδικου ισως -Ντεμης-που τολμησε να καθαρισει μια και καλη τον οπαδισμο και την στρατευση χουλιγκανων(κρινεται και αυτος βεβαια για λαθη).
Κατα συνεπεια θελησε ο γαυρος την οριστικη και δια παντως διαλυση ενος αξιομαχου αντιπαλου (αεκακι οπως λετε) που σας χρειαζεται για να εχετε ανταγωνισμο.
Δεν νομιζω να εχει ορεξη καποιος να επενδυει οταν εκτος απο πολυ χρημα σε Παε με λιγοστα εσοδα εχει επισης την αναξιοπιστια και την υπογεια συνεργασια των αντιπαλων ..
Εγω δεχομαι την ικανοτητα βαση της αξιας σας ,αποδειξτε το λοιπον κανεις δεν εμποδιζει την υπερομαδα (για τα ελληνικα δεδομενα) και εδω ειμαι να τα λεμε και να γελαμε-οχι μονο ειρωνικα- :thanks:

Nikos
15-09-11, 11:37
Φιλε μου καλε, αν ειχε αφησει ο Κοκαλης το δικαιοτατο πρωταθλημα στην ΑΕΚ το 2008 (κατι που λιγοι προς τιμην τους ΦΙΛΑΘΛΟΙ του γαυρου παραδεχονται) θα ειχε αλλαξει πολυ προς το καλυτερο η οικονομικη κατασταση της ομαδας μου με τα εσοδα απο την απευθειας συμμετοχη και χορηγους,τηλεοπτικα κλπ που ΤΣΕΠΩΣΕ ο γαυρος.
Εκει ηταν το κρισιμο ΙΣΤΟΡΙΚΑ σημειο του 4ετους πλανου που πετυχε -αλλα κλαπηκε-για την ΑΕΚ,απο εκει κει μετα ειναι χαβαλες για μενα πολυ απλα ειναι απλησιαστο μεγεθος ο γαυρος ,ναι ειναι παραδεκτο.
Παραδεχεσαι την κλοπη αυτη??
Ασε τον Τζιγκερ ,εδω μιλαμε με στοιχεια,εκλεψε για την μισαλοδοξια και τα 20 εκατομυρια ευρω..δυστυχως ετσι δεν αφησε ζωη και μελλον στο εγχειρημα του μοναδικου ισως -Ντεμης-που τολμησε να καθαρισει μια και καλη τον οπαδισμο και την στρατευση χουλιγκανων(κρινεται και αυτος βεβαια για λαθη).
Κατα συνεπεια θελησε ο γαυρος την οριστικη και δια παντως διαλυση ενος αξιομαχου αντιπαλου (αεκακι οπως λετε) που σας χρειαζεται για να εχετε ανταγωνισμο.
Δεν νομιζω να εχει ορεξη καποιος να επενδυει οταν εκτος απο πολυ χρημα σε Παε με λιγοστα εσοδα εχει επισης την αναξιοπιστια και την υπογεια συνεργασια των αντιπαλων ..
Εγω δεχομαι την ικανοτητα βαση της αξιας σας ,αποδειξτε το λοιπον κανεις δεν εμποδιζει την υπερομαδα (για τα ελληνικα δεδομενα) και εδω ειμαι να τα λεμε και να γελαμε-οχι μονο ειρωνικα- :thanks:

Εδικα στο θεμα του 2008 δε νομιζω να βρεις κανενα να διαφωνει ανεξαρτητως ομαδος ..... και οντως θα συμφωνησω μαζι σου οτι ο μονος παραγοντας που προσπαθησε πραγματικα να κανει κατι στο θεμα του οπαδισμου και χουλιγκανισμου στην ιδια του την ομαδα ηταν ο Ντεμης, αλλα βρηκε μπροστα του τεραστια συμφεροντα και κατα συνεπεια εμποδια.
Η διαλυση των συνδεσμων που ειχε κανει παλιοτερα ο Βαρδιλο ηταν καθαρα και μονο για προσωπικους του λογους.

StratosZ4
15-09-11, 11:51
Νομιζω οτι εχει χαθει το νοημα σε ποδοσφαιρο, μπασκετ κλπ. Μην ξεχνατε κυριοι πως ειναι παιχνιδια.
Ακολουθω και υποστηριζω την ομαδα μου, αδιαφορω για τις διοικησεις.
Ο ΠΑΟ δεν ειναι ο Βαρδινογιαννης ουτε ο ΠΑΟΚ ο Ζαγορακης. Αν αυτοι αγαπανε τις ομαδες που διοικουν τοτε αυτο ειναι ενα συν.

Κατα τα αλλα, ας κοιταξουμε και τπτ πιο σοβαρο..
Οπως το να παρει η ΠΑΟΚΑΡΑ το τριποντο αποψε!!:original:

hades7
15-09-11, 11:52
επιλεκτικη μνημη καλα τα λετε και δικιο εχετε για το 2008 μηπως πρεπει να αναφερθειτε και στο παιχνιδι που κατεβασατε τους διακοπτες στη φιλαδελφεια ενω κερδιζαμε 2-1 στο 86 και περναμε πρωταθλημα?το παιχνιδι επαναληφθεικε στη Ροδο και το χασαμε μαζι και το πρωταθλημα .μηπως και τοτε δεν θα αλλαζε το ρου της ιστοριας και ο Ολυμπιακος δεν βιωνε στο επακρο τα πετρινα χρονια?

Atsa linos
15-09-11, 13:03
Ειπαμε ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεω ( πατριδα μου) και ολοι οι αλλοι να πανε να ,,,,,,,αυτο το αρωμα κραταει χρονια!!!

Stathis
15-09-11, 13:22
μονο να χαμογελασω μπορω με αυτα που διαβαζω...

χε χε χε

Konstantinos E60
15-09-11, 13:31
Νομιζω οτι εχει χαθει το νοημα σε ποδοσφαιρο, μπασκετ κλπ. Μην ξεχνατε κυριοι πως ειναι παιχνιδια.
Ακολουθω και υποστηριζω την ομαδα μου, αδιαφορω για τις διοικησεις.
Ο ΠΑΟ δεν ειναι ο Βαρδινογιαννης ουτε ο ΠΑΟΚ ο Ζαγορακης. Αν αυτοι αγαπανε τις ομαδες που διοικουν τοτε αυτο ειναι ενα συν.

Κατα τα αλλα, ας κοιταξουμε και τπτ πιο σοβαρο..
Οπως το να παρει η ΠΑΟΚΑΡΑ το τριποντο αποψε!!:original:

ετσι....!!! Και να χάσουμε σήμερα τουλαχιστων ξερουμε οτι δεν θα το εστησε κανείς !!

nikos ///M
15-09-11, 15:05
αντε ΠΑΟΚΑΡΑ ξεκινα με το δεξι!!

Nikos
15-09-11, 15:41
Παντως ο προπονητης οπως και πολλοι φιλαθλοι εχουν δικιο.....λειπουν παιχνιδια απ 'τα ποδια των παικτων ..... εγω πιστευω οτι εως το Μαιο θα εχουν στρωσει .

Atsa linos
15-09-11, 16:43
Παντως ο προπονητης οπως και πολλοι φιλαθλοι εχουν δικιο.....λειπουν παιχνιδια απ 'τα ποδια των παικτων ..... εγω πιστευω οτι εως το Μαιο θα εχουν στρωσει .
Και εγω το πιστευω ,,,μετα απο ποσες 5αρες στην Ευρωπη λες? αχχαχαχχ :hystericalbs1:

Stathis
15-09-11, 16:48
https://2.bp.blogspot.com/_av5Nf0ng3aY/TKSH6W4CFQI/AAAAAAAAAcA/06LuXe55aZo/s1600/13332.jpg

katsaraios
15-09-11, 16:56
πιστευω ο Χιμενεθ να μην εισπραξει 3αρα σαν περυσι στο Βελγιο...
καλη τυχη στον Παοκ και την ομαδα μου αν και δυσκολα μπορουμε εμεις να μην χασουμε

Nikos
15-09-11, 20:37
https://2.bp.blogspot.com/_av5Nf0ng3aY/TKSH6W4CFQI/AAAAAAAAAcA/06LuXe55aZo/s1600/13332.jpg

7αρα πάντως δε βλέπω....κρατάει άλλος τα σκήπτρα.

katsaraios
15-09-11, 23:02
πιστευω ο Χιμενεθ να μην εισπραξει 3αρα σαν περυσι στο Βελγιο...
καλη τυχη στον Παοκ και την ομαδα μου αν και δυσκολα μπορουμε εμεις να μην χασουμε

:mpaks::mpaks::mpaks::mpaks:

4 στην υγεια μας ΑΕΚ !!!

hades7
16-09-11, 09:53
ξεφρενοι πανυγηρισμοι επικρατησαν στην Νεα Φιλαδελφεια και στις γυρω περιοχες απο εκστασιαζμενους οπαδους της Αεκ μετα το επιβλητικο 1-4 μεσα στην Ολλανδια νεοι γεροι παιδια αγκαλιασμενοι και τραγουδωντας συνθηματα υπερ της αγαπημενης τους ομαδας πραγματοποιησαν πορεια στην περιοχη μετα την ληξη του αγωνα ζητωντας επιτακτικα με συνθηματα την κατακτηση του τροπαιου.Αυτος ο στοχος φανταζει πλεον εφικτος μετα την χτεσινη ονειρεμενη εμφανιση...


www.youtube.com/watch?v=jZ-_0L3sxjo
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

GM6
16-09-11, 13:13
Ρόζενμποργκ – Ολυμπιακός 5-1
Ρεάλ – Ολυμπιακός 5-1
Πόρτο – Ολυμπιακός 2-1
Άγιαξ – Ολυμπιακός 2-0
Πόρτο – Ολυμπιακός 2-0
Ρεάλ – Ολυμπιακός 3-0
Χέρενφεεν – Ολυμπιακός 1-0
Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Γ.0-2
Λιλ – Ολυμπιακός 3-0
Μάντσεστερ Γ. – Ολυμπιακός 3-0
Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός 3-0
Μάντσεστερ Γ. – Ολυμπιακός 4-0
Γιουβέντους – Ολυμπιακός 7-0

Λίβερπουλ – Ολυμπιακός 3-1
Ολυμπιακός – Ρόζενμποργκ 1-3
Ολυμπιακός – Λιόν 1-4
Ολυμπιακός – Βαλένθια 2-4
Αντερλεχτ-ΟΣΦΠ 4-0
Newcastle-ΟΣΦΠ 4-0
ΟΣΦΠ-Newcastle 1-3
ΟΣΦΠ-St.Etienne 1-3
Dunfermline-ΟΣΦΠ 4-0
Chelsea-ΟΣΦΠ 3-0
Αjax-ΟΣΦΠ 4-0
OSFP-Hamburg 0-4
Benfica-OSFP 3-0
West Ham-ΟΣΦΠ 4-0
ΟΣΦΠ-Sampdoria 1-3
Ανορθωση-ΟΣΦΠ 3-0

Nikos
16-09-11, 15:13
Ρόζενμποργκ – Ολυμπιακός 5-1
Ρεάλ – Ολυμπιακός 5-1
Πόρτο – Ολυμπιακός 2-1
Άγιαξ – Ολυμπιακός 2-0
Πόρτο – Ολυμπιακός 2-0
Ρεάλ – Ολυμπιακός 3-0
Χέρενφεεν – Ολυμπιακός 1-0
Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Γ.0-2
Λιλ – Ολυμπιακός 3-0
Μάντσεστερ Γ. – Ολυμπιακός 3-0
Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός 3-0
Μάντσεστερ Γ. – Ολυμπιακός 4-0
Γιουβέντους – Ολυμπιακός 7-0

Λίβερπουλ – Ολυμπιακός 3-1
Ολυμπιακός – Ρόζενμποργκ 1-3
Ολυμπιακός – Λιόν 1-4
Ολυμπιακός – Βαλένθια 2-4
Αντερλεχτ-ΟΣΦΠ 4-0
Newcastle-ΟΣΦΠ 4-0
ΟΣΦΠ-Newcastle 1-3
ΟΣΦΠ-St.Etienne 1-3
Dunfermline-ΟΣΦΠ 4-0
Chelsea-ΟΣΦΠ 3-0
Αjax-ΟΣΦΠ 4-0
OSFP-Hamburg 0-4
Benfica-OSFP 3-0
West Ham-ΟΣΦΠ 4-0
ΟΣΦΠ-Sampdoria 1-3
Ανορθωση-ΟΣΦΠ 3-0

Mε μια γρηγορη ματια διαπιστωνει κανεις οτι στις πενταρες ειμαστε πρωτοι ....αλλα το επος με τη Γιουβε θα μεινει για παντα στην ιστορια....ηδη διδασκεται στα σχολεια σε περιπτωση που καποιο παιδακι θελει να γινει επαγγελματιας ποδοσφαιριστης του Ολυμπιακου και χρειαζεται προετοιμασια απ τα παιδικα του κιολας χρονια σε περιπτωση επαναληψης του επους η βελτιωσης του προηγουμενου ρεκορ.......

deepBLUE
17-09-11, 23:41
Mε μια γρηγορη ματια διαπιστωνει κανεις οτι...
Ο Παναθηναικος εγραψε παλι ιστορια...στην Τριτη κιολας αγωνιστικη ειναι μπροστα στη βαθμολογια απο το Θρυλο και μαλιστα με μεγαλη διαφορα....+7 !!!! :shok:
Ευγε Φερειρα εισαι κορυφη !!!!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ΥΓ.Χαιρετισμους στο Μητρογλου :hystericalbs1: :hystericalbs1:

kplc16
18-09-11, 06:50
Ρόζενμποργκ – Ολυμπιακός 5-1
Ρεάλ – Ολυμπιακός 5-1
Πόρτο – Ολυμπιακός 2-1
Άγιαξ – Ολυμπιακός 2-0
Πόρτο – Ολυμπιακός 2-0
Ρεάλ – Ολυμπιακός 3-0
Χέρενφεεν – Ολυμπιακός 1-0
Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Γ.0-2
Λιλ – Ολυμπιακός 3-0
Μάντσεστερ Γ. – Ολυμπιακός 3-0
Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός 3-0
Μάντσεστερ Γ. – Ολυμπιακός 4-0
Γιουβέντους – Ολυμπιακός 7-0

Λίβερπουλ – Ολυμπιακός 3-1
Ολυμπιακός – Ρόζενμποργκ 1-3
Ολυμπιακός – Λιόν 1-4
Ολυμπιακός – Βαλένθια 2-4
Αντερλεχτ-ΟΣΦΠ 4-0
Newcastle-ΟΣΦΠ 4-0
ΟΣΦΠ-Newcastle 1-3
ΟΣΦΠ-St.Etienne 1-3
Dunfermline-ΟΣΦΠ 4-0
Chelsea-ΟΣΦΠ 3-0
Αjax-ΟΣΦΠ 4-0
OSFP-Hamburg 0-4
Benfica-OSFP 3-0
West Ham-ΟΣΦΠ 4-0
ΟΣΦΠ-Sampdoria 1-3
Ανορθωση-ΟΣΦΠ 3-0

διαπιστωνω οτι το αγαπημενο σκορ του γγαυρου ειναι το ντορτι κι οχι το ταληρο.:grin:

Kostas_1
18-09-11, 09:24
Μωρε ζορι με τον Θρυλο!!!!
Πολυ πικρα εχει ποτισει τελικα :D

Stathis
18-09-11, 09:43
και πολυ στερηση :D :D :D

Atsa linos
18-09-11, 12:49
και πολυ στερηση :D :D :D
Ειδικα στην Ευρωπη χαζευουμε την πορεια σας!!!!!
Στο Ελλαδα ειπαμε το ρητο μην το επαναλαμβανουμε!!! :hystericalbs1:

Stathis
18-09-11, 16:13
ατσαλινο κατσε καλα γιατι θα σε κανω μπαν...thumb

kplc16
18-09-11, 19:15
3 βαθμοι ολα καλα.

Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.

alexm
18-09-11, 21:36
και εκει που ηταν ετοιμα τα δακτυλα στο enter,delete....και πικρα :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

kplc16
18-09-11, 21:38
τι τυχη ειναι αυτη που εχει ο gayros. Δε το πιστευω.

deepBLUE
18-09-11, 21:47
τι τυχη ειναι αυτη που εχει ο gayros. Δε το πιστευω.

Ρε φιλε οχι και τυχη..ποση ωρα πιεζε.
Οπως και να εχει ομως αυτη δεν ηταν εμφανιση:ranting2:

hades7
18-09-11, 21:53
Στην περίπτωση που είχατε ετοιμάσει έξυπνες ατάκες φυλαχτε τις στο excel για κάποια άλλη φορα...

kplc16
18-09-11, 21:55
Ρε φιλε οχι και τυχη..ποση ωρα πιεζε.
Οπως και να εχει ομως αυτη δεν ηταν εμφανιση:ranting2:

ετσι οπως εξελιχθηκε το παιχνιδι , τι ηταν και δεν ηταν τυχη;

katsaraios
18-09-11, 22:15
Στην περίπτωση που είχατε ετοιμάσει έξυπνες ατάκες φυλαχτε τις στο excel για κάποια άλλη φορα...

+30 θα φτασει απο τον δευτερο στο τελος...
αλλα ρε φιλε εβλεπα το 1ο ημιχρονο με ερυθρολευκη παρεα,πολυ κραξιμο στον Βασκο για τις επιλογες του..τι να κανει πρεπει να βολεψει δικα του παιδιαthumb

hades7
18-09-11, 22:26
Εντάξει πέρα απο το καλαμπουρι άλλη φορα δεν γλιτώνει με τέτοιες εμφανησεις αν ήταν άλλος στον πάγκο θα του είχαν στηλει την απόλυση με εξώδικο στο ημίχρονο.το κακό είναι ότι δεν βλέπω ποιοι παίκτες μπορούν να αλλάξουν αυτήν την εικονα

katsaraios
18-09-11, 22:34
Εντάξει πέρα απο το καλαμπουρι άλλη φορα δεν γλιτώνει με τέτοιες εμφανησεις αν ήταν άλλος στον πάγκο θα του είχαν στηλει την απόλυση με εξώδικο στο ημίχρονο.το κακό είναι ότι δεν βλέπω ποιοι παίκτες μπορούν να αλλάξουν αυτήν την εικονα
αυτοι που δεν εχουν οι αντιπαλοι σας thumbthumb
Μακος,Γεωργεας,Σιαλμας,Καρ μπελαςΚαπινο,Σπυροπουλος, αραγκουνης,Τοτσε,Τσιριλο,Σ αλπι,Μαλεζας...
ειλικρινα τι να φοβηθει απο αυτους??αντε να χαρισει καμια ισοπαλια στηνΤουμπα...αντε να χασει κιολας μια φορα-δυο...
ειπαμε χαωδης η διαφορα.
ειναι σαν την ταινια τον Τιτανικο που ξερεις τι θα γινει αλλα καθεσαι να την δεις το πρωταθλημα...
τωρα για εξω αλλαζει η ροτα ,εκει ειναι απατα τα νερα...

ρε συ εχει ομορφυνει η γυναικεια εξεδρα σας !!!

hades7
18-09-11, 22:44
Που τις είδες ρε γ@μω το νομό του Μερφυ εγω όλο δίπλα σε κάτι χοντρους και σε κάτι απεσιες τυχαίνει να καθομαι

katsaraios
18-09-11, 22:49
Που τις είδες ρε γ@μω το νομό του Μερφυ εγω όλο δίπλα σε κάτι χοντρους και σε κάτι απεσιες τυχαίνει να καθομαι

ελα μαζι στον 2ο στις σουιτες ,τι πας και αγοραζεις διαρκειας στο σημαιακι:thumbsdown::thumbsdown:
εχει και ωραιο σερβις το μαγαζι:thumbsup:

kplc16
19-09-11, 06:15
https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=96562&catid=1

δειτε το βιντεακι εχει πολυ γελιο.

deepBLUE
19-09-11, 08:13
ελα μαζι στον 2ο στις σουιτες ,τι πας και αγοραζεις διαρκειας στο σημαιακι:thumbsdown::thumbsdown:
εχει και ωραιο σερβις το μαγαζι:thumbsup:

Εγω ειπα πως εισαι κρυΦοΓαυρος...:whistle:

hades7
19-09-11, 09:17
αν εχετε απορια τι εκανε τι εκανε ο atsa linos o Πετρος εχθες στο βραδυ μπορω να σας την λυσω αμεσως...
https://www.infoblog.gr/wp-content/uploads/2011/02/voodoo.jpg

kplc16
19-09-11, 15:45
αν δεν αντεχετε μη το δειτε
https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=96654&catid=1

παρατηρειστε μετα το 1 και 30.Περιπου 4 λεπτα χρειστηκαν για να φορτωσουν το παικτη στο φορειο!!!
Το οστο χωρησε στα δυο. κατι αναλογο ειχε συμβει με το Στογιακοβιτς μεσα στο Αλεξανδρειο

Atsa linos
19-09-11, 20:25
αν εχετε απορια τι εκανε τι εκανε ο atsa linos o Πετρος εχθες στο βραδυ μπορω να σας την λυσω αμεσως...
https://www.infoblog.gr/wp-content/uploads/2011/02/voodoo.jpg
Απειληθηκα με μπαν οποτε κανω τον κινεζο μεχρι νεωτερας :thumbsdown:

hades7
19-09-11, 21:04
Και ποιον θα πειραζουμε εμείς τις κρυες νύχτες του χειμώνα όταν θα προελαυνετε απο την δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα; Όχι Πέτρο θα κάνουμε πορεία στην Μαρνης αμα συμβεί κάτι τέτοιο

Atsa linos
19-09-11, 21:14
Και ποιον θα πειραζουμε εμείς τις κρυες νύχτες του χειμώνα όταν θα προελαυνετε απο την δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα; Όχι Πέτρο θα κάνουμε πορεία στην Μαρνης αμα συμβεί κάτι τέτοιο
Μετα το ντερμπυ θα επανελθω δρυμιτερος αν ,,λεω αν,,,χασατε βγαλτε εισητηριο για Βραζιλια το Χριστος Ανεστη κραταει 40 μερες εγω θα σας θυμιατιζω μεχρι τον δευτερο γυρο !!!
Αυτα τωτα παλι κανω τον Κινεζο :thumbsdown:

Atsa linos
19-09-11, 21:15
τωρα**

hades7
19-09-11, 21:19
Λοιπόν Άκου οποίος χάσει θα κυκλοφορεί στο φόρουμ 9 μέρες με το σήμα του αντιπάλου κάτω απο το nick του ψηνεσε;

Atsa linos
19-09-11, 21:22
Λοιπόν Άκου οποίος χάσει θα κυκλοφορεί στο φόρουμ 9 μέρες με το σήμα του αντιπάλου κάτω απο το nick του ψηνεσε;

Αυτο λεγεται καταντια καλυτερα να φιλησω λεπρο οπως λεει και η Μαρινελα!!!! :whistle:

hades7
19-09-11, 21:29
Κοκοκοκοκοκοκοκοκοκοκοκοκ οκοκοκοκοκο

Atsa linos
19-09-11, 21:31
Αρουλη μας με προκαλεις για να φαω μπαν λαγε??

katsaraios
19-09-11, 23:47
https://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/panathinaikos/contra-apokleistiko-h-epistolh-toy-saoydarava-prigkipa.1376560.html



https://www.youtube.com/watch?v=dpihyP1v8lw

hades7
19-09-11, 23:57
Ωω σουλτανσουλταν απο τους ράδιο αρβυλα είναι;

Stathis
20-09-11, 00:02
https://www.youtube.com/watch?v=DZt-QBJnCis&feature=related

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
20-09-11, 09:15
Ωω σουλτανσουλταν απο τους ράδιο αρβυλα είναι;

www.youtube.com/watch?v=TSxPfbG0AjM

850CSI
20-09-11, 13:13
Η Υπομονετικη παρατηριση ολοκληρου του βιντεο μεσα στη γουρουνοφωλια:original: αλλα,,,,,ΟΛΑ τα λεφτα ειναι στο 1:40

,,,,Barcatorre di Canavaro,,,Bala tadiata PIRLO,,,,,PIRLO,,,,,PIRLO,,,,,Ancora titesco PIRLO,,,,, GOOOOOOOOOOOOL GOOOOOOOOOOOOOOOOL ,,,,,,,GROSSO GOOOOOOL ,,,,GOL DI GROSSO ,,,,,,,GOL DI GROSSO
,,,,GOL DI GROSSO,,,,,,GOL DI GROSSO
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ,,,,GOL DI GROSSO
INCRERIBILE,,,,INCRERIBILE,,,,
Και,,,,,,,,,,,,,προσεξτε απο το 1:58 τουβιντεο ως το 2:18 τη " γουρουνοφατσα"
ειναι μιλαμε Επος.

Και απο το 3:25 ως το ,,,,,τελος.
ενταξει η γουρουνοφωλια διαθετει και επιμηξια Λυκοσκυλων μαζι Τοπικη Ιδιομορφια τους,,,,,,,,,ουχουχαχαχαχαχα:hy stericalbs1:


https://www.youtube.com/watch?v=aGuSbAzr6n8&feature=related

Και για οσους δεν θυμουνται τη συναντηση (μοιραια για τα γουρουνοσκυλα Panzer ).


https://www.youtube.com/watch?v=GXBVvg9u8qI

:original:

και,,,,,φυσικα το τροπαιο ειχε τοις παρακατω ,,,,,Νοτες.


https://www.youtube.com/watch?v=AcK8oQGZ51Y

Stathis
20-09-11, 14:09
που χαθηκες εσυ ρε γιωργαρα?

Atsa linos
20-09-11, 16:00
Οσο και να προκαλουμε κραταω χαρακτηρα
Κανω υπομονη μηπως πεσουν τα πετροδολαρια και γινει του Καραισκακη η αλωση!!!!

Stathis
20-09-11, 16:09
η ελπιδα πεθαινει τελευταια...
δεν αλλαζεις ομαδα καλυτερα, πιο πιστευτος θα γινεις, απο τον τσακα και τον πριγκηπα σαλαμ σουτζουκ λουκουμ...

Nikos
20-09-11, 16:13
Παντως ο Ελλην εκπροσωπος του αραβα πριγκιψ ειναι ολα τα λεφτα...και απο φατσα και απο ονομα....Βλασης Τσακας.....εαν αυτος γνωριζει εστω και τον οδηγο του αποριματοφορου που μαζευει τα σκουπιδια απ τη γειτονια του οδηγου του πριγκιπα τοτε εγω ειμαι ο Περικλης και σας υποσχομαι αλλον ενα χρυσο αιωνα γεματο εκπληκτικες ατμοσφαιρικες Μ/// δημιουργιες ....

Stathis
20-09-11, 16:20
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Nikos
20-09-11, 16:28
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Τι γελας εσυ τωρα ???

Μα με τετοια φατσα και τετοιο ονομα βγαινεις στην tv να κανεις δηλωσεις ρε ανθρωπε ? Αυτον αν τον επαιζαν στις ειδησεις για τσιλιαδορο κυκλωματος με παρανομα φρουτακια η απ'αυτους που πανε στις γριες σα πλασιε και τους λενε οτι εχω φαρμακο που θεραπευει τη διαρροια, ποιο πιστευτος θα ηταν.