PDA

Επιστροφή στο Forum : Τριτουρμπινο Μ



Z4 DCT
25-07-11, 09:46
Το πρώτο… τριτούρμπινο diesel της BMW με την υπογραφή της «M»




Ένα νέο μοντέλο με επιδόσεις σκέτη... κόλαση φαίνεται πως ετοιμάζει η BMW για τα επόμενα χρόνια και αναμένεται να κλέψει την παράσταση. Σύμφωνα με πληροφορίες, πρόκειται για ένα project το οποίο θα έχει την υπογραφή της «M» και φέρει τρία turbo. Από εκεί και πέρα, ξένα δημοσιεύματα κάνουν λόγο για έναν κινητήρα diesel 3 λίτρων, 400 ίππους και ροπή που θα αγγίζει τα 850 Nm.

Αυτή τη στιγμή και σύμφωνα με το project της «M» που δεν έχει δοθεί στη δημοσιότητα, οι μηχανικοί δουλεύουν στο κομμάτι της αεροδυναμικής και το σύστημα ψύξης. Οι πληροφορίες έχουν διαρρεύσει, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι επίσημες.

Ελα Θωμα για σενα.....thumbthumb


https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=353776&cid=12

Stamatis
25-07-11, 10:16
Εγω λεω να βαλουν απο μια τουρμπινα σε καθε κυλινδρο και απο πανω απο αυτην αλλη μια για να μπορει να σπουλαρει αμεσως οταν φτασει στα ορια της η πρωτη.
Αρα 6 + 6 = 12 τουρμπινες και ολες αυτες να δινουν μετα σε μια ακομα μεγαλυτερη για να δινει στα πολυ ψηλα οταν θα εχουν γεμισει ολες.
Επισης να μπει και μια στον ανεμιστηρα και αλλη μια στη φανα για καλυτερη ψυξη.
Το σκεφτεσαι ολο αυτο να του βαλεις και στρινγκ πουστερ πως θα κανει;
Θα πατας γκαζια και θα αλλαζει πιο γρηγορα η μερα.


Ειπανε του χαζου να χεσει και αυτος ξεκολωθηκε λενε στο χωριο μου.

Stamatis
25-07-11, 10:17
Α και μην ξεχασω:

Repost.

chief
25-07-11, 10:33
Ετσι μπραβο κουμπαρε μου...

Snoo
25-07-11, 10:50
Εγω λεω να βαλουν απο μια τουρμπινα σε καθε κυλινδρο και απο πανω απο αυτην αλλη μια για να μπορει να σπουλαρει αμεσως οταν φτασει στα ορια της η πρωτη.
Αρα 6 + 6 = 12 τουρμπινες και ολες αυτες να δινουν μετα σε μια ακομα μεγαλυτερη για να δινει στα πολυ ψηλα οταν θα εχουν γεμισει ολες.
Επισης να μπει και μια στον ανεμιστηρα και αλλη μια στη φανα για καλυτερη ψυξη.
Το σκεφτεσαι ολο αυτο να του βαλεις και στρινγκ πουστερ πως θα κανει;
Θα πατας γκαζια και θα αλλαζει πιο γρηγορα η μερα.


Ειπανε του χαζου να χεσει και αυτος ξεκολωθηκε λενε στο χωριο μου.



:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Thomelef
25-07-11, 11:03
πωπω γαμάτο...πολύ ενδιαφέρον ακούγεται!!!















































:D :thefinger:


ιδια απάντηση σε ίδιο θρεντ!!!αυτά απο μένα. την ερώτηση που είναι το motorsport ΟΕΟ,
που είχε κάνει ο βαγγελάκης στο αντίστοιχο φόρουμ, μάλον πρέπει να την κάνει και στους
μαλάκες απο την βαυαρία...οι τρείς λαλούν και οι δυο χορεύουν μου φαίνεται...

Z4 DCT
25-07-11, 11:25
Κατι θυμομουνα.....αμα εχει ξαναμπει το ιδιο θεμα, ας τα ενωσει ο φανταστικος αντμιν, μοντ (σλλλλουυυρρρπ)....αυτος μωρε που δεν αφηνει να βριζουμε....:whistle:

SuperSonic
25-07-11, 11:30
Στο τελος θα βγαλουν αγροτικο με Μ// κινητηρα super Diesel kαι θα οργωνει τα χωραφια με τρελες ροπες..Μπραβο στην Θρυλικη Motorsport..