PDA

Επιστροφή στο Forum : τροχαιο ατυχημα...



halkida116mpack
20-07-11, 04:07
σημερα το βραδυ εφαγα τα μουτρακια μου...
οδηγοντας το πολυαγαπημενο μου σκουτερ aprilia sportcity 200(ολα mallossi στο μοτερ) .σταματαω σε κοκκινο φαναρι πρωτος, αναβει πρασινο...τερμα γκαζι και οπως παω περναει ενας μακακας με κοκκινο και μου αναβει μια πλαγιομετωπικη. με το κεφαλι, οπου φοραγα κρανος του σπαω το παρ μπριζ του σειτσεντο και φερνω 3 κωλοτουμπες.μου ποναγε ο αγκωνας ηρθε ασθενοφωρο αλλα οι ακτινογραφιες δεν εδειξαν κατι και με παγο στο χερι ηδη αυτην την ωρα νιωθω το χερι μου πολυ καλυτερα...εμεινα μονο σε λιγες γρατζουνιες στα χερια, οχι στις παλαμες γιατι φοραγα γαντια με ανθρακονηματα και απο κατω τζιν και με ζημιες στην ιταλιδα μου...καλαμια ολα μα ολα τα πλαστικα η σπασμενα η γρατζουνισμενα μπροστινη δαγκανα και δισκοπλακα μπαγκαζιερα κτλ...
συμπερασμα ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΤΕ...ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

nikos1400
20-07-11, 04:52
:shok:
φιλε περαστικα!

προσέχετε !
τα ματια σας 400.

katsaraios
20-07-11, 05:14
τυχερος και προνοητικος!!
περαστικα φιλε,με τον τυπο τι εγινε??
του εκανες καμια μηνυση???

aristent
20-07-11, 06:08
:shok:Περαστικα και να μην συμβει ποτε ξανα!!!
Απιστευτη τρομαρα θα πρεπει να πηρες.....

..... ,αλλα αφου εμειναν ελαχιστες σωματικες ζημιες, για το μηχανακι μην στεναχωριεσαι,οτι γινεται με λεφτα δεν θελει στεναχωρια,αλλωστε δεν εχεις ευθυνη εσυ για το ατυχημα και θα πρεπει να αποζημιωθεις μαζι με την ψυχικη οδυνη*.


*αυτο απαιτει δικαστηρια γιατι αποκλειεται να συμφωνησει η σαφαλιστικη του αλλου εμπλεκομενου στο ατυχημα στο ποσο που θα ζητηθει αλλα και στο 100% της ευθυνης ατυχηματος,αν και εχουμε στο φορουμ ασφαλιστες και θα σε βοηθησουν αυτοι πολυ καλυτερα.thumb

Περαστικα και το μηνυμα ειναι και παλι ενα:
Φορατε παντα κρανος και ζωνες ασφαλειας!!!....ποτε δεν μας προειδοποιει η κακια στιγμη....

konstantinaM3
20-07-11, 06:29
περαστικα κ απο μενα κ παντα να φορατε κρανος οσοι εχετε δικυκλα!!!!!!

nfot
20-07-11, 06:55
Αφου εσυ την εβγαλες φτηνα, το πραπριλια μη σε ανησυχει.
Τον αλλον φυσικα παρτου τα σωβρακα.

Οσο για τον εξοπλισμο, το ειδα στον ανηψιο μου το αποτελεσμα, που δε φορουσε τπτ, εκτος απο κρανος, δυστυχως...

3enyxtis
20-07-11, 07:24
περαστικά φίλε, βοήθησε πιστεύω το ότι ήσουν με σκούτερ που τα πόδια είναι κάπως μέσα στην πλαγιομετωπική, για τον αγκώνα έκανες μαγνητική ή απλή;

mormon
20-07-11, 07:30
αφου εισαι εσυ καλα! ολα τα υπολοιπα φτιαχνονται!
περαστικα σου και οπως ειπες παντα κρανος και οτι αλλο προστατευτικο μπορουμε
να βαλουμε!

Ptboul
20-07-11, 07:51
και οπως παω περναει ενας μακακας με κοκκινο και μου αναβει μια πλαγιομετωπικη.



Τον αλλον φυσικα παρτου τα σωβρακα.


:warriorsmiley:

Nα είναι γρήγορα περαστικά και πρόσεχε με την ασφαλιστική του άλλου εμπλεκόμενου ως προς την επισκευή της μοτοσυκλέτας (ως προς την αποζημίωση δηλ.)

Z4 DCT
20-07-11, 07:54
:warriorsmiley:

Μη και δεις εσυ να γραφει πουθενα για σωβρακα-βρακια...αμεσως:warriorsmiley:



:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bimmer-corfu
20-07-11, 08:00
Περαστικά φίλε μου

120ie87
20-07-11, 08:47
Παναγιώτη μου, περαστικα !! thumb


(θα τα πουμε και από το τηλ αργότερα!)


-> Μπράβο και από εμένα που ήσουν προνοητικός και φορούσες κράνος/γαντια..... (φίλε μου, καλά που δεν καθόταν καμιά κοπέλα/γενικά συνεπιβάτης από πίσω.........)

DionisisM5
20-07-11, 09:20
Περαστικα σου φιλε...!!
Αυτο ειναι που λενε πρεπει να προσεχεις τον αλλο το μακακα πρωτα και μετα εσενα.....!!
Να τον γ@@@@@ς τωρα τον ******!!

S8N
20-07-11, 11:13
Περαστικά σου Παναγιώτη, σύντομα σιδερένιος. Τον τελευταίο καιρό έχω δει τα απίστευτα χαρικά στους δρόμους. Φταίει η ζέστη? Φταίνε τα προβλήματα που μας απασχολούν? Δεν περνάει πάντως μέρα που να μη γλυτώσω παρά τρίχα από κάποιον αφηρημένο, κι αυτό γιατί προσπαθώ να έχω τα μάτια μου 14. Προσοχή στους μηχανόβιους του club!

nik200
20-07-11, 11:18
φιλε εσυ να σαι καλα...και οι λαμαρινες φτιαχνονται...εστω με κοπο αλλα εσυ να σαι αρτιμελης..το πιο σοβαρο πραγμα...

η κακια στιγμη δεν αργει να ερθει..γιαυτο παντα ιδιως με τις μηχανες πολυ προσοχη στο ρουχισμο και κρανος..και φυσικα στα αμαξια παντα ζωνη..

bmwcompactjohn
20-07-11, 11:23
περαστικα και απο μενα και παντα να φορατε κρανος!!!!!!!!

fanisk
20-07-11, 11:45
Παναγιωτη περαστικα!!
Ολοι οδηγουν τρελαμενοι αυτες τις μερες.. εχουν 100 προβληματα στο κεφαλι τους και δεν εχουν καθαρο μυαλο να οδηγησουν (εκτος απο τους κλασσικους δολοφονους που περνουν κοκκινα ειτε εχουν καθαρο μυαλο ειτε οχι).

Προσοχη σε ολους!

Christos 330
20-07-11, 11:49
Δεν ξερεις απο που θα σου ερθει ρε γμτ . . .

Περαστικα σου και ολα θα φτιαξουν φιλε μου εσυ να σαι καλα . . .

Monsta
20-07-11, 16:00
Περαστικά κι από μένα Παναγιώτη. Σιδερένιος!!!!!

Leonidas_E39
20-07-11, 16:05
Περαστικά Παναγιώτη και σιδερενιος .

Eleni
20-07-11, 17:10
περαστικα σου!!!!!!

Dimzan
20-07-11, 17:55
περαστικα κι απο μενα.

Ευτυχως εισαι συνειδητοποιημενος μηχανοβιος και φορας κρανος :)

καλη αναρρωση.


ΥΓ εγω το μπουφαν δε το μπορω καλοκαιριατικα παντως... μονο κρανος γαντια

Lefteris116
20-07-11, 17:57
Περαστικα παναγιωτη..εσυ να εισαι καλα ολα τα αλλα ειναι απλα μηχανες.

pilot
20-07-11, 19:02
περαστικά και αγύριστα φίλε..τα σίδερα φτιάχνονται μη μασάς.. όσο για το @@ ξέσκισε τον!

ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΦΟΥΛ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ μάγκες..δεν παίζουμε με αυτά!

gant
20-07-11, 19:09
Περαστικά και από μένα, φτάνει μόνο που είσαι καλά εσύ.

halkida116mpack
20-07-11, 21:15
σας ευχαριστω ολους σας να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε.
σημερα το πηγα στην αντιπροσωπεια απριλια(και οχι παπριλια φιλε νικο ...nfot...τα ιταλικα οι περισσοτεροι μηχανοβιοι τα κοροιδευουν,εμενα μου αρεσουν ομως χιχιχιχ :th_Laie_67-1:) ρθε ενας απο την φροντιδα ατυχηματος τα εβγαλε ολα φωτογραφιες και την παρασκευη εχω ραντεβου με τον εμπειρογνομωνα. εγω απλα ζηταω να φτιαχτει η ιταλιδα μου και δεν θελω ουτε τα σωβρακα του αλλα το μονο που θελω ειναι να εχει μυαλο και να σεβεται τις μοτοσυκλετες...μου ειπαν οτι αν το παω με χαρτι απο νοσοκομειο και τραυματισμο θα παει δικαστικα και θα παρω τα λεφτα μου μετα απο 2-3 χρονια.αλλα ετσι κι αλλιως δεν θελω να το τρεξω ετσι το παιδι..ηταν μονο 20 χρονων,ελπιζω να προσεχει απο δω και περα

5555
20-07-11, 21:36
Ο Θεος ηταν διπλα σου. Χαιρομαι πολυ πιστεψε με που μας κανεις παρεα. Αλλα εγω δεν θα εδινα συγχωροχαρτι στον τυπο. Απλα τον κανεις χειροτερο εαν δεν τον τιμωρησεις

halkida116mpack
20-07-11, 21:42
Ο Θεος ηταν διπλα σου. Χαιρομαι πολυ πιστεψε με που μας κανεις παρεα. Αλλα εγω δεν θα εδινα συγχωροχαρτι στον τυπο. Απλα τον κανεις χειροτερο εαν δεν τον τιμωρησεις

ο θεος ηταν διπλα μου αλλα επειδη πιστευω σε Αυτον κρινω οτι δεν ειμαι εγω αυτος που θα τιμωρει αλλα αυτος που θα αγαπα τον συνανθρωπο του ...τι να κανω φιλε μου εχω περασει και εγω απο αυτην την ηλικια και εχω κανει και εγω τις τρελες μου...ξερεις οταν δεις μετα οτι εισαι καλα και καταλαβεις ποσο μικρη ειναι η ζωη μας μετα λες δεν βαριεσαι και κοιτας τις υλικες ζημιες

halkida116mpack
20-07-11, 21:46
φιλε εσυ να σαι καλα...και οι λαμαρινες φτιαχνονται...εστω με κοπο αλλα εσυ να σαι αρτιμελης..το πιο σοβαρο πραγμα...

η κακια στιγμη δεν αργει να ερθει..γιαυτο παντα ιδιως με τις μηχανες πολυ προσοχη στο ρουχισμο και κρανος..και φυσικα στα αμαξια παντα ζωνη..

ευχαριστω νικο αλλα ολα πλαστικα ειναι στο απριλια :th_Laie_67-1: και αλουμινενια (ακους nfot οι ιταλοι χρησιμοποιουν καλα υλικα :th_Laie_67-1:)

εχω ορεξη για πλακα αφου δεν επαθα τιποτα...οντως κομματια να γινουν ολα
εμεις να ειμαστε καλα να τα φτιαχνουμε

fanisk
20-07-11, 21:55
σας ευχαριστω ολους σας να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε.
σημερα το πηγα στην αντιπροσωπεια απριλια(και οχι παπριλια φιλε νικο ...nfot...τα ιταλικα οι περισσοτεροι μηχανοβιοι τα κοροιδευουν,εμενα μου αρεσουν ομως χιχιχιχ :th_Laie_67-1:) ρθε ενας απο την φροντιδα ατυχηματος τα εβγαλε ολα φωτογραφιες και την παρασκευη εχω ραντεβου με τον εμπειρογνομωνα. εγω απλα ζηταω να φτιαχτει η ιταλιδα μου και δεν θελω ουτε τα σωβρακα του αλλα το μονο που θελω ειναι να εχει μυαλο και να σεβεται τις μοτοσυκλετες...μου ειπαν οτι αν το παω με χαρτι απο νοσοκομειο και τραυματισμο θα παει δικαστικα και θα παρω τα λεφτα μου μετα απο 2-3 χρονια.αλλα ετσι κι αλλιως δεν θελω να το τρεξω ετσι το παιδι..ηταν μονο 20 χρονων,ελπιζω να προσεχει απο δω και περα

Παναγιωτη καλο αυτο που (και οπως το) σκεφτεσαι αλλα αυριο μεθαυριο ο συγκεκριμενος μπορει να ξαναπατησει εσενα ή καποιο δικο σου ανθρωπο. Το κοκκινο ειναι ΚΟΚΚΙΝΟ και δεν το περναμε. Αμα ηταν κανα γεροντακι λες δεν βαριεσαι.. οταν πηρε διπλωμα αυτος δεν υπηρχαν τα φαναρια :th_Laie_67-1: Αλλα 20 χρονων παιδι.. :thumbsdown:

Μπορει να μη ξαναπερασει και ποτε κοκκινο! Αλλα στην Ελλαδα αν δεν πληρωσει ο Ελληνας συνηθως ξανακανει το ιδιο λαθος..

Σε στοπ, κοκκινο, αλκοολ και ναρκωτικα η γνωμη μου ειναι να τους τρεχεις οσο μπορεις, αν δεν ειναι υπευθυνοι για τον εαυτο τους ας ειναι τουλαχιστον για τους τριγυρω τους :thumbsdown:

aristent
20-07-11, 21:58
...... εγω απλα ζηταω να φτιαχτει η ιταλιδα μου και δεν θελω ουτε τα σωβρακα του αλλα το μονο που θελω ειναι να εχει μυαλο και να σεβεται τις μοτοσυκλετες...

...... το παιδι ηταν μονο 20 χρονων,ελπιζω να προσεχει απο δω και περα

Μπραβο σου!!!:original:

....ετσι ειναι,δεν νομιζω οτι εγινε κατι επιτηδες και σιγουρα θα το εχει μετανοιωσει και ο νεαρουλης.thumb

Dimzan
20-07-11, 22:15
ειναι και το πως φερθηκε το παιδι..

εγω θα το κηνυγουσα αν παθαινα χοντρη ζημια η αν ο αλλος φεροταν σα ζωο.

αν μου φεροταν ΟΚ και ζητουσε και συγγνωμη οπως σε σενα θα κυνηγουσα να φτιαχτει το μηχανακι μ γρηγορα.

Δικαστικα ναι μεν θα βγαλεις καποια χρηματα ομως ειναι ψυχοφθορο και χρονοβορο.

Τα ζυγιζεις και διαλεγεις.


Εγω πραγματικα χαιρομαι που εισαι καλα κι ας μη σε ξερω, γιατι κι εγω καθε μερα με τη μηχανη ενα φοβο τον εχω. Εχω δει πολλα live και ξερω πως ειναι να πεφτεις και να πονας. Κεφαλι ψηλα και καλη συνεχεια

kplc16
20-07-11, 22:31
να εισαι παντα καλα.

να αναψεις και κανα κερακι στον Αγιο Ιωαννη το Ρωσσο.Πρεπει να εισαι και κοντα

halkida116mpack
20-07-11, 23:12
Παναγιωτη καλο αυτο που (και οπως το) σκεφτεσαι αλλα αυριο μεθαυριο ο συγκεκριμενος μπορει να ξαναπατησει εσενα ή καποιο δικο σου ανθρωπο. Το κοκκινο ειναι ΚΟΚΚΙΝΟ και δεν το περναμε. Αμα ηταν κανα γεροντακι λες δεν βαριεσαι.. οταν πηρε διπλωμα αυτος δεν υπηρχαν τα φαναρια :th_Laie_67-1: Αλλα 20 χρονων παιδι.. :thumbsdown:

Μπορει να μη ξαναπερασει και ποτε κοκκινο! Αλλα στην Ελλαδα αν δεν πληρωσει ο Ελληνας συνηθως ξανακανει το ιδιο λαθος..

Σε στοπ, κοκκινο, αλκοολ και ναρκωτικα η γνωμη μου ειναι να τους τρεχεις οσο μπορεις, αν δεν ειναι υπευθυνοι για τον εαυτο τους ας ειναι τουλαχιστον για τους τριγυρω τους :thumbsdown:

ναι βρε φανη μου το κοκκινο και το αλκοολ ειναι ισαξιο με εγκλημα αλλα υπευθηνο ειναι το κρατος και οι νομοι του και οχι εγω...και το παιδι το θυμαμαι πανω απο το κεφαλι μου να με χαιδευει στο χερι και να ρωταει εισαι καλα εισαι καλα και να ζηταει συγνωμη...ας μεινει εκει σαν μια νεανικη του απερισκεψια...τι να πω και εγω που στην ηλκια του 5 ωρα το πρωι μεθυσμενος ξηλωσα σταση αστικου λεοφορειου, παλι καλα ηταν χωρις κοσμο...οι Ελληνες οταν ειμαστε μικροι βραζει το αιμα μας και νομιζουμε οτι τα ξερουμε ολα αλλα οταν μεγαλωσουμε παλι βραζει το αιμα μας και τα ξερουμε ολα στα σιγουρα :th_Laie_67-1:

DK
20-07-11, 23:18
σημερα το βραδυ εφαγα τα μουτρακια μου...
οδηγοντας το πολυαγαπημενο μου σκουτερ aprilia sportcity 200(ολα mallossi στο μοτερ) .σταματαω σε κοκκινο φαναρι πρωτος, αναβει πρασινο...τερμα γκαζι και οπως παω περναει ενας μακακας με κοκκινο και μου αναβει μια πλαγιομετωπικη. με το κεφαλι, οπου φοραγα κρανος του σπαω το παρ μπριζ του σειτσεντο και φερνω 3 κωλοτουμπες.μου ποναγε ο αγκωνας ηρθε ασθενοφωρο αλλα οι ακτινογραφιες δεν εδειξαν κατι και με παγο στο χερι ηδη αυτην την ωρα νιωθω το χερι μου πολυ καλυτερα...εμεινα μονο σε λιγες γρατζουνιες στα χερια, οχι στις παλαμες γιατι φοραγα γαντια με ανθρακονηματα και απο κατω τζιν και με ζημιες στην ιταλιδα μου...καλαμια ολα μα ολα τα πλαστικα η σπασμενα η γρατζουνισμενα μπροστινη δαγκανα και δισκοπλακα μπαγκαζιερα κτλ...
συμπερασμα ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΓΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΤΕ...ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

Αγαπητέ φίλε σιδερένιος...κ η ψυχολογία ναναι ακμααία χωρίς υπερφοβίες σε κάθε διασταύρωση!Φυσικά και προτεραιότητα νάχουμε πάντα πρέπει να ελέγχουμε εις διπλούν και ποτέ να μην φεύγουμε-ξεκινούμε απευθείας επειδή κυκλοφορούν δυστυχώς και ασυνείδητοι.......
Υ.Γ.Επίσης το αγαπημένο σου μηχανάκι να επισκευαστεί το ταχύτερο δυνατόν.και χωρίς μπλεξίματα.......

halkida116mpack
20-07-11, 23:38
δεν εχω αλλα thanks να σας πατησω...και παλι ευχαριστω:thanks:

nfot
20-07-11, 23:52
...
σημερα το πηγα στην αντιπροσωπεια απριλια(και οχι παπριλια φιλε νικο ...nfot...τα ιταλικα οι περισσοτεροι μηχανοβιοι τα κοροιδευουν,εμενα μου αρεσουν ομως χιχιχιχ :th_Laie_67-1:) ...

ΠΡαπριλια, οχι παπριλια, μαθε το σωστα τουλαχιστον :th_Laie_67-1:

Απλα σε πειραζω φυσικα. Αν δεις σε αλλα θεματα περι μοτο, θα εβλεπες οτι γουσταρω το RSV4 και θα το προτιμουσα σε σχεση με το S1000RR, που θελουν καποιοι εδω μεσα. Ασε που ενα Mille που οδηγησα, οταν πρωτοβγηκε, με ειχε εντυπωσιασει τα μαλα.

leo328
21-07-11, 08:22
καλα το κρανος ειναι must για τους οδηγους δικυκλων.εγω δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια μερικων οτι η ζωνη μερικες φορες ειναι επικυνδυνη και θα σου κανει κακο αντι για καλο.απο που βγηκε αυτο ρε παιδια?τι ανεκδοτο ειναι αυτο?δηλαδη ειναι καλυτερα να πεταχτεις εξω απο το αμαξι σε συγκρουση και να σκασεις πανω σε καμια σιδερια?αυτα ελεγα προχτες με εναν.προσπαθουσε να με πεισει οτι αμα φορουσε ζωνη δεν θα γλυτωνε μετα απο την μετωπικη που ειχε.δεν σκεφτεται ομως οτι αν δεν επεφτε στα πουρναρια και επεφτε καπου αλλου δεν θα μου μιλαγε τωρα.καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.δεν παει να πει οτι επειδη την γλιτωσαμε μια φοαρα θα την γλιτωσνουμε συνεχεια μονο με σπασιματα.μια ωρα για ολα λεει ο πατερας μου.αλλα μερικοι εννια εχει ο μηνας.αστους.τι με νοιαζει εμενα?θα κατσω εγω να τους βαλω μυαλο?ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και τελειωσε.
υ.γ. 1 ολα αυτα κατοπιν εντονης διαφωνιας με καποιον βλαχο που προσπαθουσε να με πεισει οτι η ζωνη σκοτωνει.ακουσων ακουσων.ο κλασικος ο μακακας ο ελληνας!:ranting2:
υ.γ. 2 σορυ για τα πολλα αλλα.....ημαρτον!
υ.γ 3 περαστικα στον φιλο μας και σιδερενιος του ευχομαι!thumb

halkida116mpack
26-07-11, 23:41
το πριν





https://img688.imageshack.us/img688/5757/aprilial.th.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/688/aprilial.jpg/)




και το μετα...........



https://img694.imageshack.us/img694/1931/25072011051.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/694/25072011051.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)