PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΠΑΔΕΣ.......



Z4 DCT
11-07-11, 12:42
Για να δεχτουν οι φιλτατοι παπαδες μας να μην τους πληρωνει το ελληνικο κρατος, θα πρεπει λεει επειδη δεν φτανουν τα οικονομικα της εκκλησιας, να τους δωσει πισω τα λεφτα το ελληνικο κρατος που του ειχαν δωσει πριν καμια 100 και βαλε χρονια......

Ρε τραγοι!!!! πατε καλα??? αυτα διδασκατε τοσα χρονια???, γιατι εγω θυμαμαι το αγαπαμε και βοηθαμε αλληλους!!!!
Μετα τους πολιτικους ερχεται και η σερα σας....:whistle:
Δε καταλαβα, γιατι να πληρωνω εγω τον μισθο του καθε παπα??
Γιατι να δικαιουνται οι επισκοποι και πανω αμαξι κρατικο??
Γιατι να φορολογηται η εκκλησια πολυ λιγοτερο απο τις επιχηρησεις...αφου και αυτη το ιδιο ακριβως ειναι.....

Πετυχα προχθες σε μια ψαροταβερνα εδω στο νησι 4 παπαδες που ετρωγαν ενα σκασμο ψαρικα, οταν πηγα να πληρωσω ηρθε μεσα και ενας νεοτατος μοναχος να πληρωσει....του ειπε πανω απο 120 ευρω, δεν προσεξα ακριβως ποσα....ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!....πληρωσε ολο το ποσο σε χαρτονομισματα των 5 ευρω!!!!:ranting2::ranting2:
Και μη μου πει κανενας οτι δεν ηταν απο το παγκαρι και οτι πληρωνωνται με ταληρα γιατι θα αρχισω να ουρλιαζω............

ΤΡΑΓΟΙ!!!!!....ΟΧΙ ΟΛΟΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΓΕΡΟΝΞΤΕΣ....ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΟΙ:thumbsdown::thumbsdown:

Ptboul
11-07-11, 12:45
A ρε Γιάννη όταν τα πάρεις με κάτι είσαι θεός! :hystericalbs1::worthy:

joseph
11-07-11, 12:46
Για να δεχτουν οι φιλτατοι παπαδες μας να μην τους πληρωνει το ελληνικο κρατος, θα πρεπει λεει επειδη δεν φτανουν τα οικονομικα της εκκλησιας, να τους δωσει πισω τα λεφτα το ελληνικο κρατος που του ειχαν δωσει πριν καμια 100 και βαλε χρονια......

Ρε τραγοι!!!! πατε καλα??? αυτα διδασκατε τοσα χρονια???, γιατι εγω θυμαμαι το αγαπαμε και βοηθαμε αλληλους!!!!
Μετα τους πολιτικους ερχεται και η σερα σας....:whistle:
Δε καταλαβα, γιατι να πληρωνω εγω τον μισθο του καθε παπα??
Γιατι να δικαιουνται οι επισκοποι και πανω αμαξι κρατικο??
Γιατι να φορολογηται η εκκλησια πολυ λιγοτερο απο τις επιχηρησεις...αφου και αυτη το ιδιο ακριβως ειναι.....

Πετυχα προχθες σε μια ψαροταβερνα εδω στο νησι 4 παπαδες που ετρωγαν ενα σκασμο ψαρικα, οταν πηγα να πληρωσω ηρθε μεσα και ενας νεοτατος μοναχος να πληρωσει....του ειπε πανω απο 120 ευρω, δεν προσεξα ακριβως ποσα....ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!....πληρωσε ολο το ποσο σε χαρτονομισματα των 5 ευρω!!!!:ranting2::ranting2:
Και μη μου πει κανενας οτι δεν ηταν απο το παγκαρι και οτι πληρωνωνται με ταληρα γιατι θα αρχισω να ουρλιαζω............

ΤΡΑΓΟΙ!!!!!....ΟΧΙ ΟΛΟΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΓΕΡΟΝΞΤΕΣ....ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΟΙ:thumbsdown::thumbsdown:

Μπα... απο το παγκαρι δεν ηταν..ποιος δινει 5ευρο για κερι!!!
Μαλλον οπο κανενα μνημοσυνο....:whistle::whistle::whistle:

hades7
11-07-11, 12:47
να δεις τι γινεται με τις εκποιησεις αφιερωματων(τιμαλφη) των πιστων θα φρυξεις....

Z4 DCT
11-07-11, 12:47
Μπα... απο το παγκαρι δεν ηταν..ποιος δινει 5ευρο για κερι!!!
Μαλλον οπο κανενα μνημοσυνο....:whistle::whistle::whistle:


Ξερω ενα καραμαλακ@ που εδινε:ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:

σκαταααααααααααααααααααα

nikos1400
11-07-11, 12:50
σωστα Γιαννη....

αλλο η Εκκλησια,
και αλλο αυτοι οι βρωμοι που θελουν να λεγονται παπαδες...

ziaba
11-07-11, 13:00
που να δεις παπά 200 κιλά να βγαίνει από μαυρο land cruiser να φοράει γυαλιά ήλιου κ να μιλάει στ κίνητο με τσιγάρο στ στόμα :ranting2:

ghost-rider
11-07-11, 13:05
Eγω λεω να κρατικοποιηθει ολη η εκκλησιαστικη περιουσια σε πρωτη φαση...
Ειναι εντελως παραλογο να υπαρχει κρατος μεσα στο κρατος και το αρχικο κρατος να πληρωνει τους μισθους του κρατους που παρασιτεί...

Σε 2η να αξιοποιηθει-πουληθει, ενω στις μονες των αξιοτιμων γεροντων και στα μοναστηρια θα βολευοντουσαν πολλοι αστεγοι(δικοι μας οχι ξενοι)...

Σε 3η οσοι παπαδες εχουν πτυχιο-λοιπα προσοντα και δικαιουνται μισθο ας παρουν κατι με βαση τις ωρες που εργαζονται...

Ονειρα θερινης νυκτος, ε?

katsaraios
11-07-11, 13:41
Μπα... απο το παγκαρι δεν ηταν..ποιος δινει 5ευρο για κερι!!!
Μαλλον οπο κανενα μνημοσυνο....:whistle::whistle::whistle:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

εγραψες Ιωσηφ !!!!

atha
11-07-11, 14:10
ego leo apo ta euxelaia ,tous agiasmous , triimera , examera , eniamera dekapenthimera ktl. einai .
kata ta alla otan o kazantakis egrafe oti ton xristo tha tos kremasoun oi papades to aforisan ton kaymeno.
akousa kai to patriarxi na lei oti prepei to dimosio na tous plironei.

theouli mou den ta blepeis ayta ti sou kanoun ?

oldcarskickass
11-07-11, 14:49
σωστα Γιαννη....

αλλο η Εκκλησια,
και αλλο αυτοι οι βρωμοι που θελουν να λεγονται παπαδες...

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ είναι η Εκκλησία φίλε μου, αυτό ήταν πάντα και αυτό θα είναι στον αιώνα τον ΑΠΑΝΤΑ.

Πηγή ερίδων, διχονοιών, προπαγάνδας και μίσους, ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο και ΤΙΠΟΤΑ λιγότερο.

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τα αυτά που ΚΑΙ ΚΑΛΑ δίδαξε ο Ιησούς (ας μην τα σχολιάσω και αυτά τώρα και τρελαθώ) και εννοείται δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ σκοπό να ζοριστεί ΚΑΝΕΝΑΣ τους για ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο.

Δεν έχει επίσης (ΟΛΗ η χριστιανική πίστη) καμία σχέση με το πάλαι ποτέ αρχαίο ελληνικό DNA,και σε καμία μορφή τους μορφή αυτά τα δύο δεν είναι συμβατά. Είναι κόντρα (και μάλιστα υπόγεια και υποχθόνια με θετικά για αυτούς αποτελέσματα) σε ό,τι πρόλαβε να χτίσει αυτός ο λαός, για να καταστραφεί μετά και να επιζήσει μόνο ένα τραγικά ελάχιστο τμήμα, με την πρόφαση πάντα της καθαγίασης.

Δείτε σε τι μέρη έχουν χτιστεί οι μεγάλες εκκλησίες και δείτε τι υπήρχε σε εκείνα τα μέρη στα αρχαία χρόνια.
Είναι Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ έχει συμβεί στο ελληνικό έθνος, από την δημιουργία του και έπειτα και όσο πιο νωρίς το καταλάβουμε τόσο το καλύτερο.

ΥΓ: εκφράζω ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ απόψεις, ίσως με όχι και τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Συγνώμη αν προσβάλλω κανένα,σέβομαι τα πιστεύω του καθενός, αλλά σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ΔΕΝ μπορώ να μην εκφράσω την άποψή μου.

S8N
11-07-11, 16:31
Νομίζω πως μ' έναν εξορκισμό θα στρώσετε όλοι! :hystericalbs1:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/3bqlneb6-1.gif

Για τους ανένδοτους το μενού περιλαμβάνει πολλές μεθόδους συνετίσεως:

https://www.medievality.com/images/torture/judas-cradle.jpg

https://www.medievality.com/images/torture/dunking.png

https://www.medievality.com/images/torture/chair-torture.JPG

https://www.medievality.com/images/torture/head-crusher.jpg

https://www.medievality.com/images/torture/tickler.jpg

https://www.medievality.com/images/torture/burning-stake.JPG

https://www.medievality.com/images/other/toewedging.png

Και για τον δημιουργό του νήματος, ένα all-time classic:

https://www.medievality.com/images/torture/saw.jpg

ghost-rider
11-07-11, 18:04
Οτι και να λεμε ο ασπασμος του χριστιανισμου σημανε την αρχη του τελους για τον ελληνισμο.
Μιλωντας προσωπικα δεν ασπαζομαι καμια απο τις δυο θρησκειες. Ουτε το δωδεκαθεο ουτε το χριστιανισμο.

Το δωδεκαθεο παντως περα απο τις οποιες αδυναμιες του δεν ηταν... μοναρχικο...
Αυτο το πραγμα που ενας πρεπει να εχει θεικες δυναμεις και να κουμανταρει ολο το συμπαν και το χωροχρονο ποτε δεν το καταλαβα.

Και τελος παντως αφου εχει τοση καλοσυνη γιατι πεθαινουν παιδακια στην Αφρικη?
Τι κανει? Ακουει εμας που αναβουμε λαμπαδες ισα με το μποι μας για να περασουμε στις πανελληνιες η για να ξεγλιστρησουμε απο καποια σοβαρη ασθενεια?
Εκει πεθαινουν εκατονταδες, ισως και χιλιαδες καθε μερα...

Γιατι ηταν λευκος και οχι μαυρος?
Γιατι ηταν αντρας και οχι γυναικα?
Γιατι πηγε στους εβραιους??????????????(Δεν εχω τιποτα μαζι τους αλλα γιατι ολες οι συμφορες ξεκινανε απο εκει??)
Και τελος παντων οι εβραιοι που τον ειδαν live γιατι αλλαξαν θρησκεια μετα???

Θελω εξορκισμο μαλλον εγω...
Συγνωμη αλλα ο χριστιανισμος σα θεωρια (για την εκκλησια δεν το κανω θεμα...) μου αφηνει πολλα αναπαντητα ερωτηματα...

Προσωπικες αποψεις εννοειται ολα τα παραπανω και ισως οχι σωστες.

m-power_01
11-07-11, 18:09
Μόνο αυτή μπορεί να σας σώσει ΑΘΕΟΙ ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ

https://www.athensbars.gr/sites/default/files/homepage/eleni-louka-300x225.jpg?1309948818

yannisv
12-07-11, 15:26
Φίλε μου ghost rider
Το δωδεκαθεο παντως περα απο τις οποιες αδυναμιες του δεν ηταν... μοναρχικο...

Ούτε η ορθοδοξία μιλά για μονοθεϊσμό ακριβώς. Αγία Τριάς ελέησον ημάς!


Και τελος παντων αφου εχει τοση καλοσυνη γιατι πεθαινουν παιδακια στην Αφρικη?

Αγάπη και καλοσύνη διδάσκει τώρα αν εμείς δεν την εφαρμόζουμε δε φταίει ούτε ο Ιησούς ούτε η Εκκλησία με την έννοια της Εκκλησίας ως έννοια και όχι αναφορικά με τα βοειδή που την εκπροσωπούν όπως αυτά που αναφέρει ο οργισμένος Ιωάννης (ηρέμησε τέκνον μου).

Τι κανει? Ακουει εμας που αναβουμε λαμπαδες ισα με το μποι μας για να περασουμε στις πανελληνιες η για να ξεγλιστρησουμε απο καποια σοβαρη ασθενεια?

Ούτε αυτό ακούει αλλά η λέξη πίστη μπορεί μερικές φορές να μας δώσει δύναμη, όχι ανωθεν αλλά εσωτερική.



Γιατι ηταν λευκος και οχι μαυρος?
Αν ήταν μαύρος θα λέγαμε γιατί δεν είναι άσπρος αν ήταν μιγάς θα λέγαμε η μάνα του είχε interracial affairs..

Γιατι ηταν αντρας και οχι γυναικα?
Έχεις δει ποτέ λογική γυναίκα? j/k

Γιατι πηγε στους εβραιους??????????????
Η διαφθορά και η υποδούλωση στο χρήμα ήταν εμφανής και εντονότερη τότε στον εβραϊκό κόσμο άρα ίσως αυτό είχε κι έναν συμβολισμό.

Και τελος παντων οι εβραιοι που τον ειδαν live γιατι αλλαξαν θρησκεια μετα???
Πότε??

Θελω εξορκισμο μαλλον εγω...
όλοι θέλουμε αδελφέ μου

Συγνωμη αλλα ο χριστιανισμος σα θεωρια (για την εκκλησια δεν το κανω θεμα...) μου αφηνει πολλα αναπαντητα ερωτηματα...
Σε όλους αλλά ακόμη και τις βασικές αρχές του να έχουμε ως οδηγό ίσως όλοι μας γίνουμε καλύτεροι (και φυσικά το λέω για να το ακούω εγώ κυρίως)
Αγάπα τον πλησίον σου, μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι, μακάριοι οι ελεήμονες και εκατοντάδες καλές αρχές που μιλούν για αξίες που έχουν εκλείψει εδώ και δεκαετίες.
Χίλιες φορές μια κοινωνία με φόβο Θεού και υποταγή σε αξίες πραγματικές παρά το σημερινό μπάχαλο με την κατάρρευση των ηθών, των θεσμών και των πιστεύω.
Ούτε εγώ λέω ότι αυτά που λέω είναι σωστά στην ολότητά τους. ίσως μόνο σε μικρό μέρος αυτής. Αλλά κάτι καλό πρέπει να μείνει στην ανθρωπότητα από το κίνημα του χριστιανισμού. Ακόμη και αν το δούμε μόνο ως κίνημα.

oldcarskickass
12-07-11, 15:40
yianisv αν και ΚΑΘΕΤΑ οριζόντια και υπό οποιαδήποτε γωνία αντίθετος με ότι πρεσβεύει (συνειδητά και ασυνείδητα) ο Ιησούς Χριστός και ο χριστιανισμός και ιδιαίτερα με την ιδιοτέλεια που εξαρχής σου δημιουργεί, σε γενικές αρχές μιλάς πολύ σωστά ΕΙΔΙΚΑ εκεί που λες

Αλλά κάτι καλό πρέπει να μείνει στην ανθρωπότητα από το κίνημα του χριστιανισμού.

m-power_01
12-07-11, 15:42
Ας μην προχωρήσουμε σε σχολιασμούς για την θρησκεία. Μπορούμε να περιοριστούμε στην σημερινή εκκλησία και στην τραγική μερίδα των εκπροσώπων της. Η θρησκεία είναι ευαίσθητο θέμα για κάποιους. Μην μπούμε σε αντιπαραθέσεις. Δεν θα ωφελήσει μία τέτοια συζήτηση.

Samaro
12-07-11, 15:51
Ας μην προχωρήσουμε σε σχολιασμούς για την θρησκεία. Μπορούμε να περιοριστούμε στην σημερινή εκκλησία και στην τραγική μερίδα των εκπροσώπων της. Η θρησκεία είναι ευαίσθητο θέμα για κάποιους. Μην μπούμε σε αντιπαραθέσεις. Δεν θα ωφελήσει μία τέτοια συζήτηση.
Σωστός !!!
Αλλο θρησκεία και άλλο εκπρόσωποι της εκκλησίας ,που βεβαίως είναι άνθρωποι με ότι σημαίνει αυτό !!!
Μην τα μπερδεύουμε !!!

Nino
12-07-11, 15:56
Εγω παλι νομιζω οτι ειναι ενα πολυ "επικινδυνο" θεμα και μπορει βεβαια στα πλαισια των γενικοτερων ανησυχιων των μελων να καλυπτεται απο τη κατηγορια γενικα θεματα, ωστοσο μπορει να προκαλεσει ανεξελενκτες καταστασεις εκ του μη οντος.
Το θρησκευτικο συναισθημα ειναι πολυ ισχυρο, τα δε ορια διαλογου και προσβολης δεν ειναι παντα ευδιακριτα.

stef
12-07-11, 19:42
Γιάννη πάνω που θα άνοιγα topic
Η κατάστασή τους έχει ΞΕΦΥΓΕΙ
Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον κολλητό μου. Συνοδηγός εγώ πάω να βγω να ανοίξω την πόρτα και τσουπ έρχεται κολλητά άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δώσει ΚΑΜΙΑ σημασία ότι έβγαινα εγώ. Δεν δίνω καν προσοχή και την ώρα που ο φίλος μου πάει να δώσει στοιχεία του για να πάρει το χαρτάκι παρατηρώ το εξής: από το εν λόγω αυτοκίνητο βγαίνουν 3 ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ!!! Θα εξηγήσω γιατί φωνάζω...
Παρατηρώ λοιπόν ότι βγαίνουν από Skoda Octavia RS με LED και δεν συμμαζευόμαστε...
Προχωράω και λέω στον φίλο μου "παπάδες με Octavia RS έχεις ξαναδεί....?"
Και ακούω μία φωνή εξ ουρανού να μου λέει : "ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΣ.....?"
Του απαντάω σέβομαι τα ράσα σου αλλιώς θα σου έλεγα και συνεχίζει να λέει τι ζόρι τραβάς...
Και του λέω : "μαζί τα φάγατε ρε αλήτες! Καθάρματα μιλάτε και από πάνω..." και γίνεται στο parking της Πόπης
Σηκώθηκα και έφυγα αφού ανέβασα πίεση στα ΠΑΠΑΔΑΡΙΑ!!!
ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ! ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ???

fanisk
12-07-11, 19:55
Γιάννη πάνω που θα άνοιγα topic
Η κατάστασή τους έχει ΞΕΦΥΓΕΙ
Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον κολλητό μου. Συνοδηγός εγώ πάω να βγω να ανοίξω την πόρτα και τσουπ έρχεται κολλητά άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δώσει ΚΑΜΙΑ σημασία ότι έβγαινα εγώ. Δεν δίνω καν προσοχή και την ώρα που ο φίλος μου πάει να δώσει στοιχεία του για να πάρει το χαρτάκι παρατηρώ το εξής: από το εν λόγω αυτοκίνητο βγαίνουν 3 ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ!!! Θα εξηγήσω γιατί φωνάζω...
Παρατηρώ λοιπόν ότι βγαίνουν από Skoda Octavia RS με LED και δεν συμμαζευόμαστε...
Προχωράω και λέω στον φίλο μου "παπάδες με Octavia RS έχεις ξαναδεί....?"
Και ακούω μία φωνή εξ ουρανού να μου λέει : "ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΣ.....?"
Του απαντάω σέβομαι τα ράσα σου αλλιώς θα σου έλεγα και συνεχίζει να λέει τι ζόρι τραβάς...
Και του λέω : "μαζί τα φάγατε ρε αλήτες! Καθάρματα μιλάτε και από πάνω..." και γίνεται στο parking της Πόπης
Σηκώθηκα και έφυγα αφού ανέβασα πίεση στα ΠΑΠΑΔΑΡΙΑ!!!
ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ! ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ???

Αντε γ@μησου ρε βλακακο πες του :ranting2:

fanisk
12-07-11, 20:03
Παπαδες.. αλλοι το κανουν με τη ψυχη τους και αλλοι με τη τσεπη τους.

https://users.uoa.gr/~nektar/orthodoxy/tributes/iwshf/flags01.jpg

https://3.bp.blogspot.com/_Er5mwnuTQY0/TKshgPGl7XI/AAAAAAAADWw/RzaQ4Xp5wuQ/s1600/DESPOTHS_KALLINIKOS_AXAIAS_ARXIEPISKOPOS_ATHINON_N EOS1.jpg

saulm3
12-07-11, 21:15
Γιάννη πάνω που θα άνοιγα topic
Η κατάστασή τους έχει ΞΕΦΥΓΕΙ
Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον κολλητό μου. Συνοδηγός εγώ πάω να βγω να ανοίξω την πόρτα και τσουπ έρχεται κολλητά άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δώσει ΚΑΜΙΑ σημασία ότι έβγαινα εγώ. Δεν δίνω καν προσοχή και την ώρα που ο φίλος μου πάει να δώσει στοιχεία του για να πάρει το χαρτάκι παρατηρώ το εξής: από το εν λόγω αυτοκίνητο βγαίνουν 3 ΤΡΑΓΟΠΑΠΕΣ!!! Θα εξηγήσω γιατί φωνάζω...
Παρατηρώ λοιπόν ότι βγαίνουν από Skoda Octavia RS με LED και δεν συμμαζευόμαστε...
Προχωράω και λέω στον φίλο μου "παπάδες με Octavia RS έχεις ξαναδεί....?"
Και ακούω μία φωνή εξ ουρανού να μου λέει : "ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΣ.....?"
Του απαντάω σέβομαι τα ράσα σου αλλιώς θα σου έλεγα και συνεχίζει να λέει τι ζόρι τραβάς...
Και του λέω : "μαζί τα φάγατε ρε αλήτες! Καθάρματα μιλάτε και από πάνω..." και γίνεται στο parking της Πόπης
Σηκώθηκα και έφυγα αφού ανέβασα πίεση στα ΠΑΠΑΔΑΡΙΑ!!!
ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ! ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ???

ειλικρινα φιλε μου θα τον ειχα πιασει απο τα μουσια κ θα τον εσερνα κατω.τα αποβρασμστα τησ κοινωνιας .αυτοι ειναι το μεγαλυτερο κακο της χωρας μας.

bill_m3
12-07-11, 21:41
ειλικρινα φιλε μου θα τον ειχα πιασει απο τα μουσια κ θα τον εσερνα κατω.τα αποβρασμστα τησ κοινωνιας .αυτοι ειναι το μεγαλυτερο κακο της χωρας μας.

ωπ ωπ εδώ θα τσακωθούμε!!!

Το μεγαλύτερο κακό είναι οι πολιτικοί !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monsta
12-07-11, 21:51
Πρόσφατα εγώ και η γυναίκα μου βαφτίσαμε ένα μωράκι. Στην ίδια εκκλησία, στο Πολύδροσο Αμαρουσίου (Αγ. Αθανάσιος), που είχαμε βαφτίσει το γιο μου πριν σχεδόν επτά χρόνια.

Ευτυχώς ήταν ο ίδιος παππούλης από τότε. Ίσως ο πιο άκακος, ο πιο ήρεμος άνθρωπος που έχετε γνωρίσει ποτέ. Ένας αυτός και ένας καλός μου φίλος, ο τελευταίος δε, καμία σχέση με ότι αφορά τη θρησκεία. Όμως και οι δύο έχουν ένα μοναδικό τρόπο να σε ηρεμούν με την ομιλία τους, να σου μεταφέρουν τις γνώσεις τους με ένα μοναδικό τρόπο, άσχετα αν πιστεύεις και σε τι. Φοβερό χάρισμα. Αναθεώρησα πολλά εκείνη τη μέρα.

Όπως και να χει, η όλη εμπειρία της βάφτισης, ειδικά με τον συγκεκριμένο άνθρωπο ήταν ΜΟΝΑΔΙΚΗ, μέχρι συγκινητική θα έλεγα. Και ήμουν τυχερός που την έζησα.

Και αυτό σας το λέω εγώ προσωπικά, που μέχρι πριν αρκετά χρόνια είχα φτάσει σε σημείο να χάσω την όποια πίστη μου, λόγω της πρόωρης απώλειας της μητέρας μου.

Δεν αμφιβάλω για την εμπειρία σου Στεφ. Έχω δει παπά με υφάκι μέσα σε καινούριο S3 πριν καμιά 10-αριά χρόνια να κάνει σφήνες. Ευτυχώς δεν είναι όλοι ίδιοι, όπως και στα περισσότερα επαγγέλματα. Όσο για το θέμα 'εκκλησία' αυτό είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα που βέβαια δε μπορεί να γίνει μέσω πληκτρολογίου. Οι περισσότεροι καταλαβαίνουν...

PANOS-E60
12-07-11, 22:12
Δεν θα συμμετάσχω σε αυτή τη συζήτηση γιατί τη βρίσκω άχαρη. Μου ήρθαν όμως δύο ονόματα στο μυαλό διαβάζοντας και θέλω να τα αναφέρω γιά να δείξω τα δύο άκρα της ανθρώπινης συμπεριφοράς, όπως εκφράζονται από δύο κληρικούς που διακόνησαν και οι δύο στον Αθω.
- Ηγούμενος Ευφραίμ ...
- Γέροντας Παίσιος.

Νομίζω στους περισσότερους θα είναι γνωστή η δράση τους :original:

stef
12-07-11, 23:39
Δυστηχώς αυτή η φάρα έχει 2/10 καλούς και όλοι οι άλλοι είναι για τα πανηγύρια!
Απλά ας πιστεύουμε σ αυτό που πιστεύουμε γιατί όταν μπλέκουμε με ανθρώπους οι ρόλοι διαφοροποιούνται
Σαφώς και γνωρίζουμε την δράση του Παίσιου και του Εφραίμ Pano.
Απλά στις μέρες μας αυτοί είναι η εξαίρεση...

Monsta
13-07-11, 00:13
Χτες στο parking της Βουλιαγμένης πάω με τον


Αφού πάντα συχνάζεις στα πιο κλασσάτα μέρη της Αττικής ρε στεφ. Ανάλογη συμπεριφορά πάει πακέτο. ;)

stef
13-07-11, 01:36
Ίσα ίσα θα έπρεπε να ντρέπονταν ακόμη πιο πολύ!!!

Y.Γ: Για ένα παγωτάκι πηγα όπως όλος ο λαός... :p

GEORGE316
13-07-11, 08:28
προσωπικη μυο γνωμη ειναι οτι ειμαστε δεσμιοι μιας "εκκλησιας" που απεχει κατα πολυ απο την εκκλησια που διδαξε ο χριστος.οσο περισσοτερο σκεφτομαι τα περι θρησκειας τοσο περισσοτερο ανακαλυπτω οτι η λεγομενη βιομηχανια υποταγης συνειδησεων εχει ξεκινησει απο την "εκκλησια".να μην κανεις σεξ για απολαυση,να σκυβεις το κεφαλι για να δειξεις ταπεινοφροσυνη...
ολα αυτα ειμαι απολυτα βεβαιος οτι εχουν παραφραστει απο ανθρωπους ωστε να υποταξουν τους υπολοιπους ανθρωπους...
αλλωστε δεν ειναι κρυφο οτι η θρησκεια εχει πολλες φορες αμφισβητηθει.
βεβαια στην ελλαδα των πτωχων το πνευματι,οτιδηποτε εχει συμβει μετα την "αρχαιοτητα"εχει να κανει με δολο,συμφερον και μπαμπεσια!και ακριβως επειδη υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αφησει τα "εγκοσιμα¨και εχουν αφοσιωθει στο πνευμα και οχι στην υλη,οπως ο γεροντας παισιος και παρα πολλοι αλλοι,υπαρχουν και "ηγουμενοι" που εχουν αναγει την ανωμαλια και τη κεδροσκοπια σε δικια τους θρησκεια.βλεπε εφραιμ.
καποτε τη μια και μοναδικη φορα που πηγα να εξομολοθηθω,ειχα παει σε ενα νεαρο παπα,εγω ημουν 22?αυτος θα ηταν 30κατι....
οταν του εξομολογηθηκα οτι θελω να αγορασω ενα αυτοκινητο (bmw) και νοιωθω τυψεις που θελω ενα ακριβι και φιρματο αμαξι αυτος μου ειπε..
-γιατι?αν δεν κοροιδεψεις δεν εξαπατησεις και εισαι μια χαρα με τος εαυτο σου και τους ανθρωπους γυρω σου,γιατι να σου στερησει ο θεος τη χαρα του να αγορασεις ενα ωραιο αυτοκινητο?

Z4 DCT
13-07-11, 10:26
Ακομα θυμαμαι το βιντεο το Τρια/λου πριν πολλα χρονια, που κανανε ταμειο σε μια μεγαλη εκκλησια, ο ταμιας, ο επιτροπος, και ο παπας....και σαν να μην εβλεπε ο ενας τον αλλον, ΟΛΟΙ τους εβαζαν καθε ενα λεπτο ΜΟΝΟ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΑ στην τσεπη , κατω απο το τραπεζι......
Ειμαι χριστιανος.....αλλα τους παπαδες σε ενα ποσοστο 90% τους εχω γραμμενους εκει που πρεπει....
Λαμογια.....θυμαστε τον Μητροπολιτη που του βρηκαν 1ΔΙΣ στον λογαριαζμο του, και οταν τον ρωτησε ο Χατζη/ου τι τα θελει ενας Μητροπολιτης ΤΟΣΑ λεφτα.....απαντησε....ΕΕΕΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!:ranting2:
Ξεχασαμε κι ολας τον παπα που πουλαγε την βιστωνιδα και εκανε εκατομυρια ευρω.....
Τον αλλο που ηταν πρωτη μουρη στο παραδικαστικο.......
Συχωραμε θεε μου....αλλα οπου και να κοιταξω στους υπαλληλους σου βρωμανε.......ΑΠΕΛΥΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ....ΚΑΝΕ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ!!!

Dioskouroi
13-07-11, 14:10
Πολλοί λένε "άλλο η εκκλησία/παπάδες και άλλο τα διδάγματα του χριστούλη".

Πολύ ωραία, αλλά έχω δύο απορίες:

1.
Μα η "κακή και διεφθαρμένη" εκκλησία δεν μας διδάσκει τα "καλά και άγια" διδάγματα του χριστούλη ;

Οπότε είτε τα διδάγματα του χριστούλη εξυπηρετούν τους σκοπούς της εκκλησίας/εξουσίας (πράγμα όχι και τόσο καλό),
είτε τα διδάγματα του χριστούλη είναι λιγότερο εφαρμόσιμα και από την κατάργηση της εκμετάλλευσης ανθρώπου από άνθρωπο.

2.
Για θεόπνευστο έργο το ευαγγέλιο φαίνεται να έχει ορισμένες... αντιφάσεις:


ἐντολὴν καινὴν δίδωμι ὑμῖν ἵνα ἀγαπᾶτε ἀλλήλους, καθὼς ἠγάπησα ὑμᾶς ἵνα καὶ ὑμεῖς ἀγαπᾶτε ἀλλήλους
ενώ

μὴ νομίσητε ὅτι ἦλθον βαλεῖν εἰρήνην ἐπὶ τὴν γῆν· οὐκ ἦλθον βαλεῖν εἰρήνην ἀλλὰ μάχαιραν. ἦλθον γὰρ διχάσαι ἄνθρωπον κατὰ τοῦ πατρὸς αὐτοῦ καὶ θυγατέρα κατὰ τῆς μητρὸς αὐτῆς καὶ νύμφην κατὰ τῆς πενθερᾶς αὐτῆς
(Και ο κατάλογος είναι αρκετά μεγάλος για όποιον πράγματι έχει μελετήσει τας γραφάς).

Το πού και πώς πιστεύει κανείς προσωπικά, μου είναι απολύτως αδιάφορο αλλά και απολύτως σεβαστό!
Αρκεί βέβαια να μην (νομίζει) ότι χρησιμοποιεί την Λογική για να αποδείξει πράγματα παράλογα και να κάνει κύρηγμα.

Έχουν χυθεί ποταμοί αίματος στην ιστορία στο όνομα της "χριστιανικής αγάπης" και του "μόνου αληθινού θεού" (και όχι μόνο από τους φράγκους).

Τέλος για την αναγκαιότητα θρησκείας και θεού συμφωνώ με το:


Κι αν ακόμα δεν υπήρχε Θεός, θα έπρεπε να τον εφεύρουμε.

και την απάντηση στο παραπάνω:

Αυτό ακριβώς κάναμε!

Μιχάλης.
:original:

υ.γ. Και πριν απαντήσετε ή αξιολογήσετε, θυμηθείτε:

ἐγὼ δὲ λέγω ὑμῖν μὴ ἀντιστῆναι τῷ πονηρῷ· ἀλλΆ ὅστις σε ῥαπίζει εἰς τὴν δεξιὰν σιαγόνα, στρέψον αὐτῷ καὶ τὴν ἄλλην·
(πλακίτσα :D )

katsaraios
13-07-11, 16:31
το θεμα ειναι ο καθενας να εχει την κριση και την πιστη του για αυτα που εχει αναγκη εσωτερικη .
παω αναβω ενα κερακι σε μια εκκλησια η σε κανα εκκλησακι στο δρομο οταν παω ταξιδακι και κανω τον σταυρο σου για οτι πιστευω .
ουτε με παπαδες ασχολουμαι ουτε με την "βιομηχανοποιηση" της εκκλησιας που η περιουσια της ειναι δυσθεωρητη και αποφερει καλοζωια σ αυτους που διαλεγουν το ρασο σαν επαγγελμα.
υπαρχουν καποια ψηγματα που οντως δεν ανηκουν σε τουτη την κατηγορια ....
τωρα τα περι χριστιανισμου,ορθοδοξιας,α θεισμου,αρχαιου πνευματος,αλλων θρησκειων και δογματων,αιρεσεων ,ειναι θεμα προσωπικο το υ καθε ενα και δεν λαμβανεται υπ'οψιν η καθε αποψη σαν καλυτερη η σωστοτερη η πιο αδικη...
ολες οι θρησκειες εχουν δυνατα και αδυνατα σημεια εκφρασης και εφαρμογης-τηρησης τους.

m-power_01
13-07-11, 20:33
Αν κάποιος ακόμα ψάχνει να βρει τον δρόμο του... θυσιάζομαι!
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ !!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ ΕΙΜΑΙ

nikos1400
13-07-11, 20:34
Αν κάποιος ακόμα ψάχνει να βρει τον δρόμο του... θυσιάζομαι!
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ !!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ ΕΙΜΑΙ

του drift ?
:th_Laie_67-1:












:D

Z4 DCT
13-07-11, 20:35
Αν κάποιος ακόμα ψάχνει να βρει τον δρόμο του... θυσιάζομαι!
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ !!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ ΕΙΜΑΙ

Έλα που θέλω να σου καμω ένα τάμα, μικρε Θεέ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

z3 2.2
13-07-11, 20:37
παπαδες....
κωλοφαρα...
λερα...
το 80% ειναι για φαπες
απο τα μεγαλυτερα καλοπληρωμενα ΤΕΜΠΕΛΟΣΚΥΛΑ αυτης της χωρας

Ptboul
14-07-11, 08:02
το θεμα ειναι ο καθενας να εχει την κριση και την πιστη του για αυτα που εχει αναγκη εσωτερικη .
παω αναβω ενα κερακι σε μια εκκλησια η σε κανα εκκλησακι στο δρομο οταν παω ταξιδακι και κανω τον σταυρο σου για οτι πιστευω .
ουτε με παπαδες ασχολουμαι ουτε με την "βιομηχανοποιηση" της εκκλησιας που η περιουσια της ειναι δυσθεωρητη και αποφερει καλοζωια σ αυτους που διαλεγουν το ρασο σαν επαγγελμα.
υπαρχουν καποια ψηγματα που οντως δεν ανηκουν σε τουτη την κατηγορια ....
τωρα τα περι χριστιανισμου,ορθοδοξιας,α θεισμου,αρχαιου πνευματος,αλλων θρησκειων και δογματων,αιρεσεων ,ειναι θεμα προσωπικο το υ καθε ενα και δεν λαμβανεται υπ'οψιν η καθε αποψη σαν καλυτερη η σωστοτερη η πιο αδικη...
ολες οι θρησκειες εχουν δυνατα και αδυνατα σημεια εκφρασης και εφαρμογης-τηρησης τους.

https://www.240sxforums.com/forums/images/smilies/gc-smiley-sign-i-agree.gif

Z4 DCT
14-07-11, 08:05
Αν κάποιος ακόμα ψάχνει να βρει τον δρόμο του... θυσιάζομαι!
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ !!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΣ ΕΙΜΑΙ











του drift ?
:th_Laie_67-1:









:D


Μπαααα, του ΚΩΛΟΥ ΕΙΝΑΙ.....:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Z4 DCT
14-07-11, 08:20
Ξεχασα να αναφερω....στην επαρχεια στην πατρικη μου πολη....εμπλεκομενοι σε θεματα παιδικης πορνογραφιας στο ιντερνετ......παπας....και κατι αλλα Μουν@πανα.....ελπιζω να μην ερθουμε ποτε μουρη με μουρη....:ranting2::gun_bandana:

850CSI
14-07-11, 09:14
Για να δεχτουν οι φιλτατοι παπαδες μας να μην τους πληρωνει το ελληνικο κρατος, θα πρεπει λεει επειδη δεν φτανουν τα οικονομικα της εκκλησιας, να τους δωσει πισω τα λεφτα το ελληνικο κρατος που του ειχαν δωσει πριν καμια 100 και βαλε χρονια......

Ρε τραγοι!!!! πατε καλα??? αυτα διδασκατε τοσα χρονια???, γιατι εγω θυμαμαι το αγαπαμε και βοηθαμε αλληλους!!!!
Μετα τους πολιτικους ερχεται και η σερα σας....:whistle:
Δε καταλαβα, γιατι να πληρωνω εγω τον μισθο του καθε παπα??
Γιατι να δικαιουνται οι επισκοποι και πανω αμαξι κρατικο??
Γιατι να φορολογηται η εκκλησια πολυ λιγοτερο απο τις επιχηρησεις...αφου και αυτη το ιδιο ακριβως ειναι.....

Πετυχα προχθες σε μια ψαροταβερνα εδω στο νησι 4 παπαδες που ετρωγαν ενα σκασμο ψαρικα, οταν πηγα να πληρωσω ηρθε μεσα και ενας νεοτατος μοναχος να πληρωσει....του ειπε πανω απο 120 ευρω, δεν προσεξα ακριβως ποσα....ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!....πληρωσε ολο το ποσο σε χαρτονομισματα των 5 ευρω!!!!:ranting2::ranting2:
Και μη μου πει κανενας οτι δεν ηταν απο το παγκαρι και οτι πληρωνωνται με ταληρα γιατι θα αρχισω να ουρλιαζω............

ΤΡΑΓΟΙ!!!!!....ΟΧΙ ΟΛΟΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΓΕΡΟΝΞΤΕΣ....ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΟΙ:thumbsdown::thumbsdown:

Ε Ε Ε Ε ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ κατα τα,,,,,,,,,,,,αλλα ειναι VEGITARIAN και ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΙ
:th_Laie_67-1::hystericalbs1:ουμπουΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Kostas_1
14-07-11, 11:11
Κυριοι επειδη οπως εχει ηδη αναφερθει παραπανω ΔΕΝ ειναι ολοι ιδιοι (εγω προσωπικα εχω αρκετες αριστες εντυπωσεις απο ιερεις) και μπορει να υπαρχουν και μεταξυ μας συγγενεις μελων, γονεις κλπ, καλο ειναι να ειμαστε πολυ προσεκτικοι στους χαρακτηρισμους μας.

Ptboul
14-07-11, 11:46
Ελαφρώς off topic:

Επειδή είμαι παντελώς άσχετος με τα της θρησκείας, έχω ωστόσο μία ιδιαίτερη προσωπική θέση που δε θα αναλύσω τώρα, ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα από το post των καλών μου φίλων Λιλ & Μηχαλιού.

Ψάχνοντας λίγο, βρήκα (ενδεικτικά) μία ενδιαφέρουσα εξήγηση των αντιφάσεων των Ευαγγελίων που αναφέρονται.




2.
Για θεόπνευστο έργο το ευαγγέλιο φαίνεται να έχει ορισμένες... αντιφάσεις:


Αν βαριέστε, διαβάστε τις πρώτες παραγράφους. Συνοπτικά μιλώντας, πιστεύω ότι πάντα θα υπάρχει ένας αέναος αντίλογος για την θρησκεία, τους παπάδες κ τα παρελκόμενα τους όπου δεν πρόκειται ποτέ να βγει άκρη.

https://www.ecclesia.gr/greek/holysynod/commitees/family/f3.pdf

Αυτό που μπορούμε να κάνουμε στο πέρασμα αυτό της ζωής μας, είναι να είμαστε δίκαιοι κ όσο γίνεται πιο σωστοί ως προς τους άλλους αλλά κ τους εαυτούς μας. Να έχουμε αρχές, αξίες κ να προσπαθούμε για το καλύτερο. (όχι για τον φόβο του Θεού ή του άγνωστου, αλλά μπας κ πάρει παράταση ζωής η ανθρωπότητα κ οι μελλοντικές γενιές.. )

GEORGE316
14-07-11, 13:45
Πολλοί λένε "άλλο η εκκλησία/παπάδες και άλλο τα διδάγματα του χριστούλη".

Πολύ ωραία, αλλά έχω δύο απορίες:

1.
Μα η "κακή και διεφθαρμένη" εκκλησία δεν μας διδάσκει τα "καλά και άγια" διδάγματα του χριστούλη ;

Οπότε είτε τα διδάγματα του χριστούλη εξυπηρετούν τους σκοπούς της εκκλησίας/εξουσίας (πράγμα όχι και τόσο καλό),
είτε τα διδάγματα του χριστούλη είναι λιγότερο εφαρμόσιμα και από την κατάργηση της εκμετάλλευσης ανθρώπου από άνθρωπο.

2.
Για θεόπνευστο έργο το ευαγγέλιο φαίνεται να έχει ορισμένες... αντιφάσεις:


ενώ

(Και ο κατάλογος είναι αρκετά μεγάλος για όποιον πράγματι έχει μελετήσει τας γραφάς).

Το πού και πώς πιστεύει κανείς προσωπικά, μου είναι απολύτως αδιάφορο αλλά και απολύτως σεβαστό!
Αρκεί βέβαια να μην (νομίζει) ότι χρησιμοποιεί την Λογική για να αποδείξει πράγματα παράλογα και να κάνει κύρηγμα.

Έχουν χυθεί ποταμοί αίματος στην ιστορία στο όνομα της "χριστιανικής αγάπης" και του "μόνου αληθινού θεού" (και όχι μόνο από τους φράγκους).

Τέλος για την αναγκαιότητα θρησκείας και θεού συμφωνώ με το:


και την απάντηση στο παραπάνω:


Μιχάλης.
:original:

υ.γ. Και πριν απαντήσετε ή αξιολογήσετε, θυμηθείτε:

(πλακίτσα :D )

εξαιρετικο...να σου πω ομως...πολυ σωστα ειπες οτι τις γραφες δε μπορουμε να τις ερμηνευσουμε με τη λογικη..
στη πλακιτσα που εκανες,περι ραπισματος..
σιγουρα δεν εννοει οτι αυτο που διαβαζουμε...
ομως λεω ενα πχ..στο φαναρι καποιος μου χτυπαει το αυτοκινητο...
βγαινω εξω 191 και 100 κιλα τιγκα στα ποντικια γιατι εκανα και πολλα χρονια γυμναστηριο εγω 180 και 70 κιλα με γυαλια αυτος...

αυτος αρχιζει να σιχτιριζει...
ρε μαγκα φρονιμα του λες..αυτο εκει σταυριδια και σιχτιρια...και εκει που φωναζει σου ριχνει μια αδεσποτη...τον βουτας και τον ισιωνεις στο δρομο...
αυτος επειδη ειναι ψυχακιας μολις πας να μπεις στο αμαξι βγαζει το μαχαιρι και σου το καρφωνει στη πλατη...ποιος χανει???
εσυ βεβαια αφου θα μαθεις απο πρωτο χερι αν τελικα υπαρχει ο θεος!!!!
ενω αν συγκρατηθεις και το κοψεις καπου...
το ειπα με ενα χοντρο παραδειγμα για να γινω κατανοητος απο ολους.

να ερθω και στο παραπανω...
καλος ο θεος αγαπη ο θεος αλλα στο βιαστη που βιασε και σκοτωσε 4 παιδια οση αγαπη και να του δωσεις σιγουρα δε θα τον βαλεις και στο σπιτι σου να σου κανει Baby sitting.....

stef
22-09-11, 21:19
Παπάς με "κούτα" S400 Hybrid ΑΜG pack σήμερα πρωί στη Βουλιαγμένης...
Sorry κιόλας αλλά δεν προκαλεί....?

Υ.Γ: Η πινακίδα του στην διάθεσή σας... δεν μασάω..

Monsta
22-09-11, 21:31
Παπάς με "κούτα" S400 Hybrid ΑΜG pack σήμερα πρωί στη Βουλιαγμένης...
Sorry κιόλας αλλά δεν προκαλεί....?

Υ.Γ: Η πινακίδα του στην διάθεσή σας... δεν μασάω..

Αφού λεφτά υπάρχουν. Ίσα ίσα που το πήρε και hybrid να του βγει οικονομικό στις βενζίνες.

Αλλά έκατσες και σημείωσες πινακίδα ???? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: Για ποιο λόγο? Να ψάξουμε αν αγοράστηκε νόμιμα ή αν καλύπτει το πόθεν έσχες?

stef
22-09-11, 22:26
Όχι ρε απλά έχω τρέλα και απομνημονεύω πινακίδες....
Ήταν και εύκολη αυτή....

S8N
22-09-11, 22:44
Παπάδες στο παραδικαστικό.
Παπάδες στη μαφία με τους πλειστηριασμούς ακινήτων.
Παπάδες τοκογλύφοι στα Φάρσαλα (500% τόκος!).
Παπάδες που προσηλυτίζουν γυναικόπαιδα σε περίεργα κοινόβια στο Αγρίνιο.
Ομοφυλόφιλοι Μητροπολίτες με βίλλες-ξωκλήσια και πικάντικες μαγνητοφωνημένες συνομιλίες με τους εραστές τους.
Μοναχές στη Μυτιλήνη με προσωπικές περιουσίες που θα ζήλευαν και εφοπλιστές.
Καλόγεροι-φεουδάρχες σε Μονές του Αγίου Όρους, οι οποίοι τυγχάνουν να είναι και 'πνευματικοί' πολιτικών προσώπων.

Μετά απ' όλα αυτά, η S400 AMG σου έκανε εντύπωση Στέφανε?

katsaraios
22-09-11, 23:21
https://www.thebest.gr/news/index/viewStory/90130

φαλεςκου

stef
22-09-11, 23:22
Παπάδες στο παραδικαστικό.
Παπάδες στη μαφία με τους πλειστηριασμούς ακινήτων.
Παπάδες τοκογλύφοι στα Φάρσαλα (500% τόκος!).
Παπάδες που προσηλυτίζουν γυναικόπαιδα σε περίεργα κοινόβια στο Αγρίνιο.
Ομοφυλόφιλοι Μητροπολίτες με βίλλες-ξωκλήσια και πικάντικες μαγνητοφωνημένες συνομιλίες με τους εραστές τους.
Μοναχές στη Μυτιλήνη με προσωπικές περιουσίες που θα ζήλευαν και εφοπλιστές.
Καλόγεροι-φεουδάρχες σε Μονές του Αγίου Όρους, οι οποίοι τυγχάνουν να είναι και 'πνευματικοί' πολιτικών προσώπων.

Μετά απ' όλα αυτά, η S400 AMG σου έκανε εντύπωση Στέφανε?

Όχι, τα έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό μαζί τους
Ελάχιστοι έμειναν ανόθευτοι......
Μιλάμε αρπάζομαι πανεύκολα με το θράσσος του και ουαί και αλοίμονο κ πετύχω κανέναν και τσαμπουκαλευτεί...:warriorsmiley:

Stamatis
22-09-11, 23:27
https://www.youtube.com/watch?v=fk2AAINRNIg&feature=related

A8hnaios
15-05-12, 11:28
https://2.bp.blogspot.com/-YnZgTz1o11c/T7Ct5pkR7rI/AAAAAAAAE6k/fC8TxL76Uds/s200/agion%2Boros.jpg Πολύ άσχημα εξελίσσεται για την Ελλάδα ένα άλλο μέτωπο, στο οποίο μέσα στην τρικυμία των ημερών δεν έχει δοθεί η πρέπουσα προσοχή: Για πρώτη φορά από την απελευθέρωση της Μακεδόνιας τίθεται θέμα απόσχισης του Αγίου Όρους από τον εθνικό κορμό. Και λέμε από τον εθνικό κορμό γιατί ως γνωστόν το Άγιο Όρος δεν υπάγεται τυπικά στην ελληνική διοίκηση, αλλά είναι αυτοδιοικούμενο.

Αύριο έχουμε συνεδρίαση της Διπλής Σύναξης του Αγίου Όρους, για να συζητήσει το θέμα της φορολόγησης των ακινήτων των Ιερών Μονών, τα οποία βρίσκονται εκτός της χερσονήσου, το θέμα το οποίο έχει δημιουργήσεη την μετωπική σύγκρουση με την ελληνική Πολιτεία με ανοικτό το ενδεχόμενο να ζητηθεί από την … Ρωσία να επέμβει δυναμικά!

Κατά την πρώτη και έντονα φορτισμένη συνεδρίαση που είχε πραγματοποιηθεί στα τέλη Απριλίου, η Διπλή Σύναξη της Ιεράς Κοινότητος, στην οποία συμμετέχουν οι εκπρόσωποι αλλά και οι ηγούμενοι των είκοσι μονών, είχε αποφασιστεί να δοθεί στην ελληνική Πολιτεία διορία μέχρι τις 15 Μαϊου για να δουν εάν θα υπάρξει ανταπόκριση στα αιτήματά τους, να μην υπάρχουν τόσο μεγάλες φορολογικές επιβαρύνσεις.

Πληροφορίες εκκλησιαστικών κύκλων, αναφέρουν ότι το ανώτατο διοικητικό όργανο της μοναστικής κοινότητας αυτή φορά θα κάνει την απειλή πράξη και θα ανακηρύξει, περίπου, την ανεξαρτησία του Αγίου Όρους!

Μάλιστα επειδή αναγνωρίζουν ότι κινδυνεύουν να μην παίρνουν ούτε δεν θα παίρνουν ούτε καν φορολογική ενημερότητα, ενώ κινδυνεύουν να υποστούν όλα όσα προβλέπονται για όσους δεν πληρώνουν φορολογικές οφειλές δηλαδή οι ηγούμενοι θα συλλαμβάνονται ως φοροφυγάδες και θα κατάσχεται η περιουσία τους!

Θεωρούν ότι πίσω από αυτή την κίνηση βρίσκονται συγκεκριμένα συμφέροντα που επιδιώκουν την … τουριστική αξιοποίηση του Αγίου Όρους.

Η Διπλή Ιερά Σύναξη στο τελεσίγραφο που θα δώσει αύριο ζητούν «Να σταματήσει αυτό το έγκλημα των αιώνων, που θα σημάνει το τέλος της Ορθοδοξίας, που έχει πνεύμονά της και ανάσα της Άγιο Άθωνα, που σεβάστηκαν Αυτοκράτορες αλλά και Κατακτητές»!

Σε διαφορετική περίπτωση, απειλούν ότι «Το Άγιον Όρος θα διακόψει κάθε σχέση με την “κατεχόμενη”» όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά, «ελλαδική Πολιτεία, θα κηρυχθεί σε διωγμό και θα ζητήσει την βοήθεια της Ρωσίας και του νέου ηγέτη της Β.Πούτιν, στον οποίο πρόσφατα αρνήθηκε ευσχήμως να επισκεφθεί το Άγιο Όρος την Μεγάλη Εβδομάδα»!

Τι σημαίνουν όλα αυτά; Πολλά και κρίσιμα. Κάποιοι θέλουν κι άλλους μπελάδες στο κεφάλι αυτής της χώρας και αν νομίζουν ότι είναι ώρα να ανοίξουμε «ιερό πόλεμο» με τους Αγιορείτες, κακή υπηρεσία προσφέρουν στη χώρα. Και η προειδοποίηση ότι «Θα ζητηθεί η βοήθεια της Ρωσίας» θα ήταν πολύ μεγάλο λάθος να προσπεραστεί χωρίς να θεωρηθεί ότι είναι σοβαρή.

Η ιδέα Δημιουργίας Ορθόδοξου Βατικανού από την μία και η έτερη ιδέα δημιουργίας ενός ορθόδοξου τόξου (Ρωσία, Ελλάδα, Ρουμανία, Βουλγαρία, Λευκορωσία, Σερβία, Μολδαβία, Ουκρανία, Γεωργία) με πολιτικούς συνδετικούς κρίκους, με το Άγιον Όρος στο επίκεντρο αυτού του σχεδίου, είναι ζωντανή.

Και η Ορθοδοξία αναμένεται να αποτελέσει ένα από τα κύρια πολιτικά όπλα του Β.Πούτιν την επόμενη δεκαετία.

Εκτός και αν αυτοί που επιμένουν στην πρακτική της φορολόγησης των Αγιορειτών, έχουν άλλα πράγματα στο νου τους…

here (https://cocktailnews.blogspot.com/)

oldcarskickass
15-05-12, 13:20
Ο έχων δύο χιτώνες να δίνει τον ένα δεν λένε ότι έλεγε ο γιος του μαραγκού;

Τώρα λοιπόν γιατί ΔΕΝ δέχονται να φορολογηθούν.

Καλά έλεγε ο παππούς μου (δεν το έλεγε αλλά δίνει μια νότα σοβαρότητας) τους κωλ@@μπαράδες (στην ψυχή κυρίως) να μην τους εμπιστεύομαι.

A8hnaios
13-06-12, 17:23
Ο έχων δύο χιτώνες να δίνει τον ένα δεν λένε ότι έλεγε ο γιος του μαραγκού;

Τώρα λοιπόν γιατί ΔΕΝ δέχονται να φορολογηθούν.

.

https://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/382416_438585069508994_252617761_n.jpg

m-power_01
13-06-12, 17:26
Δεν έχω διαβάσει όλο το θρεντ, αλλά αν ενδιαφέρεται κανείς, έχω ένα μάστορα που κάνει "παπάδες" !

A8hnaios
13-06-12, 21:59
https://www.youtube.com/watch?v=UekXnbu61n4

Κωνσταντίνος
21-08-12, 15:40
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Κάντε με μπαν, ινφράκτιον, ιντζέκσιον, infiltration, πενετρέσιον, ότι θέλετε.
Δεν αντέχω να μη το βάλω, έκλαψα απο τα γέλια.
https://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/401348_208681035891654_1339422796_n.jpg

Technik1
21-08-12, 21:12
"Στο ονομα του Θεου, εχουν γινει οι μεγαλυτερες αδικιες στον ανθρωπο" Επιχειρηση σοβαρη και κερδοφορα. Η εκκλησια μπορει να ειναι αλλο πραγμα. Ομως οταν εισαι εκπροσπως δεν εχεις ευθυνει ας πουμε? Vatican anybody? Ti ψαχνεις, οπως λεμε...

Technik1
22-08-12, 00:59
προσωπικη μυο γνωμη ειναι οτι ειμαστε δεσμιοι μιας "εκκλησιας" που απεχει κατα πολυ απο την εκκλησια που διδαξε ο χριστος.οσο περισσοτερο σκεφτομαι τα περι θρησκειας τοσο περισσοτερο ανακαλυπτω οτι η λεγομενη βιομηχανια υποταγης συνειδησεων εχει ξεκινησει απο την "εκκλησια".να μην κανεις σεξ για απολαυση,να σκυβεις το κεφαλι για να δειξεις ταπεινοφροσυνη...
ολα αυτα ειμαι απολυτα βεβαιος οτι εχουν παραφραστει απο ανθρωπους ωστε να υποταξουν τους υπολοιπους ανθρωπους...
αλλωστε δεν ειναι κρυφο οτι η θρησκεια εχει πολλες φορες αμφισβητηθει.
βεβαια στην ελλαδα των πτωχων το πνευματι,οτιδηποτε εχει συμβει μετα την "αρχαιοτητα"εχει να κανει με δολο,συμφερον και μπαμπεσια!και ακριβως επειδη υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αφησει τα "εγκοσιμα¨και εχουν αφοσιωθει στο πνευμα και οχι στην υλη,οπως ο γεροντας παισιος και παρα πολλοι αλλοι,υπαρχουν και "ηγουμενοι" που εχουν αναγει την ανωμαλια και τη κεδροσκοπια σε δικια τους θρησκεια.βλεπε εφραιμ.
καποτε τη μια και μοναδικη φορα που πηγα να εξομολοθηθω,ειχα παει σε ενα νεαρο παπα,εγω ημουν 22?αυτος θα ηταν 30κατι....
οταν του εξομολογηθηκα οτι θελω να αγορασω ενα αυτοκινητο (bmw) και νοιωθω τυψεις που θελω ενα ακριβι και φιρματο αμαξι αυτος μου ειπε..
-γιατι?αν δεν κοροιδεψεις δεν εξαπατησεις και εισαι μια χαρα με τος εαυτο σου και τους ανθρωπους γυρω σου,γιατι να σου στερησει ο θεος τη χαρα του να αγορασεις ενα ωραιο αυτοκινητο?

Το να Δειχνεσε με παραδειγμα του εαυτου ειναι σαφως πιο δυσκολο απο το να κανεις οτι σου αρεσει. Ολοι λιγο πολη ξερουν πως τους βολευει. Ειναι ωραιο να πιστευεις, ειναι κακο να παραπλανησε ομως! Ωχ με ματιασανε!:shok:

fanisk
07-09-12, 14:15
Χθες το απογευμα στην Απλωταρια στη Χιο ειχε βγει ενας παπας με τη παπαδια για βολτα και ψωνια :hystericalbs1: Τι γελιο.. ο παπας με τη γνωστη αμφιεση, η παπαδια 150 κιλα με μινι φουστα-μπλουζα και τα κρεατα απ'εξω, πλατφορμες καμια 10αρια ποντους, πρεπει να της λειπαν και μερικα δοντια :th_Laie_67-1:

ntinos
07-09-12, 14:22
Ω βρε Φανη....

Σκιαχτερή εικονα αν μη τι αλλο..

A8hnaios
23-01-15, 20:31
Βλεπε την απεχθεια του πρωτου την αδιαφορια του δευτερου.Καλοθρεμενοι και δυο.

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10632774_10155500419665131_266437236498145189_n.jp g?oh=0a024972153752d52161739eb78c74d5&oe=552CE62C

Πλ.Συνταγματος.. :facepalm:

dionisisM3
23-01-15, 22:24
Εκκλησία = έκκληση λαού . Μην κολλάτε στον ναό , δεν λέει τίποτα . Μην ρίχνετε λεφτά στα παγκάρια γιατί πολυ απλά κανένας θεός δεν χρειάζεστε τα χρήματα σας . Βοηθήστε καλύτερα μια ανήμπορη οικογένεια έστω μια φορά τον χρόνο εαν δεν σας περισσεύουν . Μην πληρώνετε για μυστήρια , γιατί είναι υποχρεωτικά να γίνουν απο την "εταιρία που λέγετε εκκλησία " . Οι παπάδες δεν διδάσκουν τον λόγο του θεού , απλά στοιχειοθετούν κανόνες ώστε να μπορεί να δουλεύει ομαλά μια κοινωνία βάση ίδιου ωφελούς .
Και όλα αυτά σας τα λέω όχι γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι , απλά έχω απεξαρτηθεί απο αυτό που πλασάρει η εκκλησία και πιστεύω στον θεό όπως νομίζω εγώ .

A8hnaios
26-03-15, 21:16
Καμια μα καμια ελπιδα!! :facepalm: :facepalm:


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10569102_904966822858960_5226247557151676367_n.jpg ?oh=9fcbab4667808f474b45ae998bdfbfa2&oe=55B8A5B7&__gda__=1438314511_80dcd96c46cd5139733c3383ed28aa8 8

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2015/03/jesus_facepalm79286674060c5b8f6644bfff4a-1.jpg

Bazil Van Sinner
26-03-15, 21:38
Καμία όμως ...

A8hnaios
13-05-15, 19:00
Με τιμές αρχηγού κράτους έγιναν δεκτά στο αεροδρόμιο «Ελ Βενιζέλος» τα ιερά λείψανα της Αγίας Βαρβάρας, η οποία αποκεφαλίστηκε πριν από 1800 χρόνια από τον ίδιο της τον πατέρα αλλά τότε δεν υπήρχαν ΜΜΕ να μιλήσουν για "πράξη που δεν τη χωράει ο ανθρώπινος νους", οπότε η υπόθεση πέρασε στο ντούκου.

Σύμφωνα με τη χριστιανική παράδοση, ο παιδοκτόνος πατέρας της μικρής Βαρβάρας, αφού την αποκεφάλισε, χτυπήθηκε από κεραυνό κι έμεινε στον τόπο, βγάζοντας προφητικά τα λόγια του Γιάννη Πανούση που είχε πει ότι πολύ γρήγορα θα έχουμε το θάνατο του δράστη.

Το σκήνωμα της Αγίας Βαρβάρας έφτασε στην Αθήνα με ειδική πτήση τζετ απευθείας από τη Βενετία, αφού η μικρή Βαρβάρα από τότε που αποκεφαλίστηκε έχει καβαλήσει το καλάμι και δεν καταδέχεται να ταξιδέψει με την πλέμπα.

Η υποδοχή της έγινε με μεγαλοπρέπεια, όπως αρμόζει σε ένα πτώμα του δικού της βεληνεκούς, ενώ η νέα ελληνική κυβέρνηση δείχνει ότι τα πάει πολύ καλά με τους αρχηγούς κρατών, αφού μέσα σε 4 μήνες έχει υποδεχτεί ήδη δύο: το Άγιο Φως και την Αγία Βαρβάρα.

Στις σύντομες δηλώσεις που έκανε στους δημοσιογράφους, η Αγία Βαρβάρα είπε ότι ήταν κυριολεκτικά κομμάτια από την κούραση και το μόνο ήθελε ήταν να βγει από κουτί της για να ξεπιαστεί.

Το κουτί με τα οστά της Αγίας Βαρβάρας έκοβε βόλτες για αρκετή ώρα στους δρόμους του ομώνυμου Δήμου, παρουσία όλων των αξιωματικών του Πυροβολικού και χιλιάδων σαλεμένων γριών που ζητούσαν από την Αγία να τους χαρίσει άλλα 100 χρόνια ζωής μήπως και καταφέρουν ποτέ να βγουν στη σύνταξη.

Το σκήνωμα της Αγία Βαρβάρας θα παραμείνει στη χώρα μας για 14 μέρες, ώστε να μπορέσουν όλοι οι ειδωλολάτρες συμπολίτες μας να το προσκυνήσουν και να γεμίσουν το παγκάρι της εκκλησίας με αφορολόγητα ευρώ, ενώ ο Πάνος Καμμένος, που δηλώνει φανατικός συλλέκτης λειψάνων, έχει ήδη ζητήσει να έρθουν από το Κίεβο και την Αγία Πετρούπολη και τα υπόλοιπα κομμάτια της Αγίας, ώστε να τη συναρμολογήσει και να συμπληρώσει τη συλλογή του.

Μάλιστα, το σκήνωμα της Αγίας Βαρβάρας θα πάει και στο ογκολογικό νοσοκομείο «Άγιος Σάββας», αφού σύμφωνα με τον Γιάννη Μιχελογιαννάκη του ΣΥΡΙΖΑ, τα λείψανα έχουν ευεργετική επίδραση, οπότε πρέπει να είμαστε κατά της καύσης των νεκρών γιατί έτσι παύουν να υπάρχουν τα λείψανα τα οποία είναι πολύ χρήσιμα. Ένα ζουρλομανδύα γρήγορα!

Φυσικά, το σωστότερο θα ήταν τα λείψανα της Αγίας Βαρβάρας να πάνε στο νοσοκομείο «Αγία Βαρβάρα», αφού μπορεί ο Άγιος Σάββας, που έχει κι αυτός δικά του λείψανα, να διαμαρτυρηθεί ότι η Αγία μπαίνει στα χωράφια του και να έχουμε διπλωματικό επεισόδιο.

Η Αγία Βαρβάρα, εκτός από προστάτιδα του Πυροβολικού, είναι και προστάτιδα των ορυχείων, οπότε θα μπορούσε ο ΣΥΡΙΖΑ να τη στείλει στις Σκουριές και μετά να μας πει ότι ο αγώνας των κατοίκων είναι του Διαβόλου, ενώ η επένδυση του Μπόμπολα θέλημα Θεού.

Γενικά είναι πολύ ευχάριστο όλο αυτό το σκηνικό με τα λείψανα της Αγίας Βαρβάρας, αφού αποδεικνύει περίτρανα ότι η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, όπως και η προηγούμενη κυβέρνηση, απευθύνεται αποκλειστικά σε πολίτες κατώτατου νοητικού επιπέδου, τους οποίους προσβάλλει εκμεταλλευόμενη την πίστη τους.

Ο ένας στήνει ολόκληρη ανασκαφή με σκελετό στην Αμφίπολη και ο άλλος κάνει βόλτες τα λείψανα της Αγίας Βαρβάρας. Οι κυβερνήσεις πέφτουνε μα η νεκροφιλία μένει.

Βέβαια σε αυτό φταίνε και οι χριστιανοί που δεν έχουν κανένα πρόβλημα όταν οι τραγόπαπες - σε συνεργασία με το Κράτος – κάνουν χρυσές δουλειές εμπορευόμενοι ένα μάτσο κόκκαλα που δήθεν διαθέτουν υπερφυσικές δυνάμεις. Αντιθέτως, συνωστίζονται για να τα προσκυνήσουν. Ειδωλολατρία δε λέγεται αυτό;

Η δε έκθεσή τους στο ογκολογικό νοσοκομείο «Άγιος Σάββας» συνιστά κατάφωρο εμπόριο ελπίδας και εξαπάτηση των ασθενών, τη στιγμή μάλιστα που οι καρκινοπαθείς αδυνατούν να πληρώσουν τα φάρμακα που απαιτούνται για τη θεραπεία τους.

Δουλειά της Κυβέρνησης είναι να προσπαθεί για την όσο το δυνατόν καλύτερη περίθαλψη αυτών των ανθρώπων. Όχι να συνοδεύει ψοφίμια συνεργώντας στις φαντασιοπληξίες της Εκκλησίας ότι μπορούν να υποκαταστήσουν την Επιστήμη. Είναι λογικό καρκινοπαθείς που βρίσκονται καθημερινά αντιμέτωποι με το θάνατο να πιάνονται από το οτιδήποτε μην έχοντας τίποτα να χάσουν.

Το γεγονός ότι τα λείψανα θα συνοδευτούν στο αντικαρκινικό νοσοκομείο από τον Υπουργό Υγείας Παναγιώτη Κουρουμπλή είναι αδιανόητο και σκοταδιστικό.

Από αλλού τα περιμέναμε και από αλλού μας έρχονται τα εγκεφαλικά.

Μέρα ντροπής και μόνο.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

https://www.youtube.com/watch?t=53&v=SY8VzRb13YA


(Ανήθικο δίδαγμα: Ακολουθήστε τον Πάνο Καμμένο στο μοναδικό ελληνικό γκρουπ ανταλλαγής ιερών λειψάνων! Ανταλλάξτε τα διπλά λείψανά σας, ολοκληρώστε τη συλλογή σας και γνωρίστε κόσμο που μοιράζεται το ίδιο πάθος με εσάς: ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΙΕΡΩΝ ΛΕΙΨΑΝΩΝ (https://www.facebook.com/groups/274468091302/?fref=ts) .)

Leonidas_E39
13-05-15, 19:51
Πριν 7 με 8 χρο.ια περιπου μας ανακοινωσαν στη δουλεια οτι θα υποδεχομασταν για να μεταφερθει η τιμια ζωνη της παναγιας απο το Αγιο ορος . Οταν αρχισαν να μπαινουν τα αυτοκινητα μεσα νομιζα οτι ειμουν στο Μονακο. Μιλαμε οτι μπηκαν καμια 10αρια Audi S8 κανα δυο πεντακοσαρες μερκ 1 G55 AMG και ολα μα ολα με πινακιδες αγιου ορους τι να λεμε τωρα δεν υπαρχει καμια ελπιδα.

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

A8hnaios
13-05-15, 21:34
Μόνο για συλλέκτες.!!!! :facepalm:

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΟΥ
14-05-15, 19:04
ΣΟΚ ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΡΟΜΟΥ ! Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ

ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ;; ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΤΕ....

ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ – MEMORANDUM και η επιβαλλόμενη ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΜΑΣΣΟΝΙΚΗ ΥΠΕΡΘΡΗΣΚΕΙΑ και ΕΚΚΛΗΣΙΑ, από 2016 έως 2020.

Από 25 έως 29 Ιουνίου 2014, εις Στρασβούργο, υπεγράφη ένα ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ-MEMORANDUM, το οποίο αφορά την Πολιτική-Διοικητική-Θρησευτική Συνεργασία μεταξύ της Ευρωπαϊκής Ενώσεως- της Ελληνικής Κυβερνήσεως, της Εκκλησίας «Istanbul» (Κωνσταντινουπόλεως) «έξω της Istanbul», των Χριστιανικών Ορθοδόξων Εκκλησιών, της Καθολικής Εκκλησίας, της Ρωσικής Κυβερνήσεως και της Κυπριακής Κυβερνήσεως.
Αυτό το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ ή MEMORANDUM θα ισχύει από 1η Μαΐου 2016 έως 16 Αυγούστου 2020.

Στο παρακάτω κείμενο δημοσιεύεται προς ενημέρωσή σας, για να διαπιστώσετε ποιο είναι το ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ της Παγκόσμιας Διακυβερνήσεως, της ερχομένης Νέας Τάξεως Πραγμάτων καθώς και της ΜΙΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ και ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ, η οποία τελευταία είναι γνωστή ως M.R.A., δηλαδή MUDANA RELIGIO ADUNATA = ΝΕΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Με τα τόσα έως σήμερα επιβληθέντα, υπό των Διεθνών Σιωνιστικών Τραπεζών, Διεθνούς Μασονικής Στοάς και ευλογούντος του ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ, Μνημόνια στην Ελλάδα, έρχεται «καπάκι» το υπογραφέν στο Στρασβούργο από 25- 29 Ιουνίου 2014, ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ, για να έως το 2016 – 2020. Και να σκεφθεί κανείς ότι αυτό υπεγράφη κυρίως από «Έλληνες» και μάλιστα «Ορθοδόξους» υψηλόβαθμους παράγοντες. Το όνειρο όλων των αντι-Χρίστων Δυνάμεων που όλα αυτά τα χρόνια λυσσαλέως πολεμούν την Ελλάδα και την Ορθόδοξο Εκκλησία, με την εφαρμογή αυτού του ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ, οδεύει προς πλήρη υλοποίηση. Δυστυχώς όμως, ότι οι πρώτοι συνεργάτες όλων αυτών των σκοτεινών δυνάμεων είναι οι πλείστοι των προβατόσχημων εκ των πολιτικών και εκκλησιαστικών θώκων, δηλ. Πατριάρχες, Επίσκοποι, Αρχιεπίσκοποι, Μητροπολίτες, Ηγούμενοι, καθηγητές πανεπ. κ.α., οι οποίοι «δουλεύουν» από χρόνια δραστηρίως και κυρίως «κρυφά» σε διάφορα, πλην των πολιτικών, σε παγκοσμιοποιητικά και οικουμενιστικά κέντρα, όπως το Π.Σ.Ε. (παγκόσμιο συμβούλιο εκκλησιών), Μπουσάν, Μποζέ, Essex, Πατριαρχεία, Ιερά Μονή Κύκκου, Κολυμπάρι Κρήτης, αλλά και σε αυτό ακόμη το ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ !!!

Το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ που όπως αναγράψαμε υπεγράφη στο Στρασβούργο από 25- 29 Ιουνίου 2014 έχει ως εξής:
(Μεταφραζόμενο): ΜΝΗΜΟΝΙΟ Ευρωπαϊκής Ενώσεως, Ελληνικής Κυβερνήσεως, Ελληνικής Εκκλησίας και Εκκλησίας Ινσταμπούλ η οποία είναι έξω από την Κων/πολη και Χριστιανικών Ορθοδόξων Εκκλησιών και Καθολικών Εκκλησιών και Ρωσικής Κυβερνήσεως και Κυπριακής Κυβερνήσεως.


ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ


Α. Πρόεδρος Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου έως 31 Οκτωβρίου 2014: ΧΕΡΜΑΝ ΒΑΝ ΡΟΜΠΑΪ
Β. Εκπρόσωπος Κυβερνήσεως Ελλάδος Υπουργός Παιδείας: ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
Γ. Εκπρόσωπος Ελλαδικής Εκκλησίας: Επίσκοπος Διαυλείας, Ελλάδα, ΓΑΒΡΙΗΛ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δ. Εκπρόσωπος Κωνσταντινουπολιτικής Εκκλησίας, εκτός Κων/πολης, ο Ικονίου ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Μικράς Ασίας
Ε. Εκπρόσωπος Σλαυικών Πατριαρχείων και Ρωσικής Κυβερνήσεως Αρχιεπίσκοπος ΒΟΛΟΚΟΛΑΜΣΚ Ιλαρίων Ρωσία
ΣΤ. Εκπρόσωπος ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ Ηγούμενος Αγίου Όρους ΕΦΡΑΙΜ
Ζ. Εκπρόσωποι Κυπριακής Εκκλησίας και Κυβερνήσεως Μόρφου Νεόφυτος και Τριμυθούντος Βαρνάβας
Η. Εκπρόσωπος Αντιοχειανής Εκκλησίας, Τριπόλεως Ηλίας
Θ. Εκπρόσωπος Αλεξανδρινής Εκκλησίας, Βασίλειος Τριπόλεως
Ι. Εκπρόσωπος Ιεροσολυμίτικης Εκκλησίας, Βόστρων Τιμόθεος

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ

Υπογραφή Στρασβούργο 25-29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014

Εφαρμογή ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ από την 1η Μαΐου 2016 έως 16 Αυγούστου 2020. Δεσμευόμενοι όπως και οι δικαιούχοι ημών εφαρμόσουν τις μεταρρυθμίσεις στην διάρκεια εφαρμογής του Μνημονίου. Το ΜΝΗΜΟΝΙΟ δύναται να επεκταθεί η εφαρμογή του ή ακόμη και να αρχίσει νωρίτερα της εφαρμογής του.

Α. MEMORANDUM Διασφαλιστικά Ταμεία σε Ελλάδα, Κύπρο και Ευρωπαϊκή Ένωση

ΑΡΘΡΑ 11
Άρθρο 1: Ενοποίηση Ασφαλιστικών Ταμείων σε Ελλάδα σε δύο, έως 18.9.2019, στα εξής:
1. Ίδρυμα Κοινωνικών Προνοιακών-Υγειονομικών Χορηγήσεων
2. Ίδρυμα Γεωργικής και Εργατικής Ασφάλισης
Άρθρο 2: Ενοποίηση Συνταξιοδοτικών Αποδοχών σε 560¤ για τα δύο (2) Ταμεία έως 30.9.2017 και 365¤ έως 30.9.2020
Άρθρο 3: Παροχή Ηλεκτρονικής Κάρτας σε όλους τους Ασφαλισμένους με Ηλεκτρονικές Μονάδες για 365 μέρες, μετά το τέλος της Κάρτας αυτόματη ανανέωση στα Ιδρύματα (Ασφαλιστικά Ταμεία) για άλλες 365 ημέρες κ.ο.κ. Από 1.12.2017 αλλαγή στην Κάρτα.
Άρθρο 4: Τα Ιδρύματα παραμένουν ανοικτά σε όλες τις Κυριακές του χρόνου από 12μμ έως 8ης απογευματινής εκτός του 8ου μηνός. Εφαρμογή της Μεταρρυθμίσεως από 1.1.2017.
Άρθρο 5: Αργία για τα Ασφαλιστική Ιδρύματα ορίζεται το Σάββατο για όλο το χρόνο.
Άρθρο 6: Συνταξιούχοι των Ιδρυμάτων από 69 ετών και άνω εξετάζονται από ειδικούς ιατρούς σε ξεχωριστούς χώρους νοσοκομείων και ιδρυμάτων.
Άρθρο 7: Συνταξιοδοτηθέντες από τα Ασφαλιστικά Ιδρύματα ορίζεται από 1.9.2017 το 69ο έτος ηλικίας.
Άρθρο 8: Συνταξιοδοτηθέντες από τα Ασφαλιστικά Ιδρύματα ορίζεται από 1.9.2020 το 70ο έτος.
Άρθρο 9: Συνταξιοδοτηθέντες από τα Ασφαλιστικά Ιδρύματα ορίζεται από 1.9.2022 το 71ο έτος ηλικίας.
Άρθρο 10: Κατάργηση ενσήμων και βιβλιαρίων Υγείας από 15.10.2016 σε όλους τους ασγαλισμένους των Ταμείων.
Άρθρο 11: Ενοποίηση αργότερον των Ιδρυμάτων σε ένα (1) από 16.8.2020.

MOMERANDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ στην Παιδεία


ΑΡΘΡΑ 12
Άρθρο 1: Πολυπολιτισμική Παιδεία σε όλα τα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Χώρας, από 11.9.2016.
Άρθρο 2: Κατάργηση Θρησκευτικών Εορτών και Εθνικών σε όλα τα εκπαιδευτικά Ιδρύματα, από 11.9.2017.
Άρθρο 3: Κατάργηση Εκκλησιασμού μαθητών, από 11.11.2016.
Άρθρο 4: Υποχρεωτική επίσκεψη σε Συναγωγή και Ισλαμικό Τέμενος από Εκπαιδευτική Βαθμίδα του Δημοτικού και σταδιακώς σε εκπαιδευτικές βαθμίδες Γυμνασίου και Λυκείου, από 11.11.2016.
Άρθρο 5: Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Βαθμίδα του Δημοτικού του μαθήματος σεξουαλικής διαπαιδαγωγήσεως από 11.9.2016 και παροχή δωρεάν προφυλακτικών σε όλους τους μαθητές από εκπαιδευτική βαθμίδα του Δημοτικού, από 11.10.2016.
Άρθρο 6: Κατάργηση μαθήματος Ελληνικής Ιστορίας, κατάργηση για την Ελληνική Επανάσταση, εισαγωγή μαθήματος Ευρωπαϊκής Αναγεννήσεως με κυρίαρχο ζήτημα την Γαλλική και Ιταλική Επανάσταση του Γαριβάλδη του 1843. Εφαρμογή Μεταρρυθμίσεως από 11.12.2018.
Άρθρο 7: Πρακτική εφαρμογή του μαθήματος σεξουαλικής διαπαιδαγωγήσεως σε όλες τις Σχολικές Βαθμίδες, από 11.12.2017.
Άρθρο 8: Κατάργηση Εθνικών Εορτών και Παρελάσεων, από 16.10.2016.
Άρθρο 9: Εισαγωγή εορτών για το περιβάλλον σε όλες τις Σχολικές Βαθμίδες, από 17.10.2016.
Άρθρο 10: Κατάργηση Θεολογικών Σχολών σε Πανεπιστήμιο από 16.10.2016. Μετατροπή σε Θρησκειολογικές Σχολές του Τμήματος των Φιλοσοφικών Σχολών. Κατάργηση μαθήματος Θρησκευτικών σε όλες τις Εκπαιδευτικές Βαθμίδες, από 11.9.2016, και εισαγωγή μαθήματος Θρησκειολογίας από 12.9.2016.
Άρθρο 11: Κατάργηση πολλών Καθηγητών σε εκπαιδευτικές Βαθμίδες και εισαγωγή Διαδικτύου, από 1.1.2017.
Άρθρο 12:
12 Α: Εισαγωγή εικόνων-slides στο μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγωγήσεως, από 19.9.2016.
12 Β: Εισαγωγή Ηλεκτρονικής ταυτοποιήσεως των μαθητών, από 20.9.2017.
12 Γ: Εισαγωγή Ηλεκτρονικής Μπάρας ασφαλείας σε όλα τα Σχολικά και Πανεπιστημιακά Ιδρύματα και εισαγωγή μαθητών-σπουδαστών-καθηγητών στα Σχολικά και Πανεπιστημιακά Ιδρύματα με Κάρτα Ασφαλείας.
12 Δ: Εκδρομές Σχολείων Εκπαιδευτικών και Πανεπιστημιακών Ιδρυμάτων σε μέρη σεξουαλικής απελευθερώσεως, από 17.9.2017.
12 Ε: Απελευθέρωση σεξουαλική των μαθητών, από 16.9.2016.

MOMERANDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ στην Εκκλησία

ΑΡΘΡΑ 15:
Άρθρο 1: Ειδικόν
1 Α: Μεταρρύθμιση στην Εκκλησιαστική Ακολουθία. Ειδικότερα: Ωρολόγιο Πρόγραμμα. Χειμερινή Περίοδος: Τέλεση Θείας Λειτουργίας Κυριακή πρωί, από 10η πρωινή έως 11:30 πρωινή. Καλοκαιρινή Περίοδος: Τέλεση Θείας Λειτουργίας Κυριακή απόγευμα, ώρα 7:30 απογευματινή με9η βραδινή. Η μεταρρύθμιση θα ξεκινήσει από 17.10.2017.
1 Β: Κατάργηση Τέμπλων Ιερών Ναών, από 26.10.2017.
1 Γ: Εισαγωγή αναγεννησιακών εικόνων – αντικατάσταση από βυζαντινή νοοτροπία, από 1.3.2017.
1 Δ: Εισαγωγή μουσικών οργάνων της Εκκλησίας, από 1.3.2017.
Άρθρο 2:
2 Α: Κατάργηση υποχρεωτικών ράσων εκτός Ιερών Ναών από 15.8.2017.
2 Β: Αφαίρεση γενείων και μαλλιών από κληρικούς, από 1.5.2017.
Άρθρο 3: Κατάργηση αγρυπνιών σε Ιερούς Ναούς και Μονές, από 14.8.2018.
Άρθρο 4: Κατάργηση αντισημιτικών αγίων, από 15.8.2016
Άρθρο 5: Εισαγωγή αντιρατσιστικού κηρύγματος από όλους τους κληρικούς, όλων των βαθμιδων, από 15.9.2016.

Άρθρο 6: Αφαίρεση αντισημιτικών ύμνων απΆ όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 16.9.2016.
Άρθρο 7:
7 Α: Κατάργηση όρθρου στις Χριστιανικές Ορθόδοξες Εκκλησίες, από 16.9.2016.
7 Β: Εισαγωγή νέων Ακολουθιών σε όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 16.9.2017.
7 Γ: Εισαγωγή Περιβαλλοντολογικών εορτών την 5η Ιουνίου εκάστου έτους, την 21η Δεκεμβρίου, αφιερωμένη στη μητέρα γη και τέλος την 14η Απριλίου. Εφαρμογή Μεταρρυθμίσεως 20.9.2016.
7 Δ: Εισαγωγή εορτής για το εβραϊκό ολοκαύτωμα, με ειδική ακολουθία σε όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες. Η εορτή ορίζεται τρεις (3) φορές τον χρόνο, ειδικότερα στις 27 Ιανουαρίου, 21 Απριλίου, την Β Κυριακή Χριστιανική του αποκαλούμενου Αγίου Θωμά. Εφαρμογή Μεταρρυθμίσεως από 1.7.12016.
7 Ε: Κατάργηση όλων των Εθνικών Εορτών απΆ όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 15.7.2017.
Άρθρο 8:
8 Α: Μεταρρύθμιση για όλες τις χριστιανικές εορτές των Χριστιανικών Εκκλησιών (Σχόλιο: Δεν γράφει από πότε θα εφαρμοστεί).
8 Β: Εισαγωγή νέων εορτών στην Χριστιανική εκκλησία.
8 Γ: Κατάργηση ΑΒΑΤΩΝ σε όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 17.4.2017.
8 Δ: Σύνδεση Ο.Η.Ε. που θα αναλάβει την επίβλεψη της χριστιανικής ενοποιημένης εκκλησίας, από 15.7.2017.
8 Ε: Τα Ιεροσόλυμα θα καταστούν Πρωτεύουσα πνευματική, από 1.5.2017.
8 ΣΤ: Αποδοχή καταργήσεως Πατριαρχείων Ιεροσολύμων – Αλεξανδρείας – Αντιοχείας και Σλαβικών Πατριαρχείων εκτός Μόσχας, από 1.5.2017.
8 Ζ: Θα παραμείνουν τρία (3) Πατριαρχεία της Χριστιανικής Ενοποιημένης Εκκλησίας, ήτοι: Ρωσικού Πατριαρχείου, Πατριαρχείου της Ρώμης και Πατριαρχείο Κωνσταντινουπόλεως, από 1.5.2016.
8 Η: Αλλαγή Εκκλησιαστικών Σχολών σε Θρησκειολογικές σχολές, όλων των χριστιανικών εκκλησιών, από 17.7.2017.
Άρθρο 9
9 Α: Θεολογική σχολή Χάλκης θα ανοίξει στις 17.7.2017.
9 Β: Η Ελλαδική Εκκλησία αποδέχεται την συντήρηση, με δικών της χρημάτων αλλά και της ευρωπαϊκής ενώσεως ευκτηρίων οίκων Μουσουλμάνων.
9 Γ: Επίσης (αποδέχεται η ελλαδική εκκλησία) ευκτηρίων οίκων βουδιστών και γενικώς όλων των θρησκευτικών πεποιθήσεων, από 1.9.2016.
9 Δ: Μάθημα σε όλους τους πιστούς για όλες τις θρησκευτικές πεποιθήσεις σε όλα τα θρησκευτικά κέντρα όλων των χριστιανικών εκκλησιών, από 20.9.2016.
Άρθρο 10
10 Α: Εισαγωγή νέων πολυθρησκειακών ακολουθιών μετά μουσικών οργάνων σε όλες τις χριστιανικές εκκλησίες, από 20.5.2017.
10 Β: Εισαγωγή σε όλες τις εκκλησίες μουσικών οργάνων και διοργάνωση συναυλιών όχι μόνο θρησκευτικών, εντός θρησκευτικών ναών, από 20.10.2017.
10 Γ: Αντιρατσιστικές και αντιφασιστικές συναυλίες εντός και εκτός ναών, όπως διοργανώνουν τακτικώς οι χριστιανικές εκκλησίες, από 1.5.2017.
10 Δ: Κατάργηση ΑΒΑΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ, από 1.6.2017.
10 Ε: Αποδοχή από τις χριστιανικές εκκλησίες των ομόσπονδων και πολυκρατικών ενώσεων, από 1.9.2017.
10 ΣΤ: Αποδοχή παγκοσμίου διακυβερνήσεως από Ο.Η.Ε. σε διεθνείς ενώσεις, από 1.9.2018.
Άρθρο 11
11 Α: Αποδοχή ως πρώτου ρόλου στην χριστιανική εκκλησία του ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ, από 15.8.2017.
11 Β: Εισαγωγή Καθολικών (δηλ. Παπικών) μοναχών των καθολικών ταγμάτων και μοναχών αρχαιοελληνικών λατρειών στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, από 20.11.2017 έως 18.8.2018.
11 Γ: Αποδοχή σε ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ: τελεφερίκ – έξυπνων συστημάτων – αγαλμάτων αρχαίας λατρείας – μετατροπή του ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ σε οικολογική αρχαιο-βυζαντινή κοινοπολιτεία – κρατικής ανεξάρτητης οντότητας – νέου κέντρου νέας χριστιανικής κατευθύνσεως – νέου κέντρου νέας θρησκευτικής κατευθύνσεως και νέας εκκλησιαστικής μουσικής, από 1.4.2018.
Άρθρο 12: Αποδοχή χριστιανικών εκκλησιών ότι εισαγόμαστε πλέον στην νέα εποχή, από το 2016.
Άρθρο 13
13 Α: Από 17.7.2017 μεταφορά οικουμενικού πατριαρχείου στην Πάτμο Ελλάδα ή στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ή στην Σαμοθράκη, δηλαδή δημιουργία τριών (3) κέντρων του οικουμενικού πατριαρχείου.
13 Β: Τοποθέτηση στις ηγεσίες των χριστιανικών εκκλησιών, από ηλικίες 28 ετών και άνω, από 1.11.2017.
Άρθρο 14
14 Α: Διοργάνωση συμποσίων οικολογίας, αλλά και διοργάνωση συνεδρίων διεθνών ενώσεων σε νησιά Ελλάδος, αλλά και στην ΚΥΠΡΟ και στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ.
14 Β: Αποδοχή από χριστιανικές εκκλησίες καταργήσεως των Εθνών Κρατών και όπως δημιουργηθούν ενώσεις πολυκρατικές, πολυκεντρικές, πολυπολιτισμικές, πολυπολυθρησκευτικές και δημιουργία θρησκευτικών κρατιδίων, όπως το κρατίδιο του Οικουμενικού Πατριαρχείου, από 15.8.2017.
14 Γ: Κατάργηση ψαλτών στις χριστιανορθοδόξους εκκλησίες και εισαγωγή χορωδιών, από 16.10.2014.
Άρθρο 15
15 Α: Οι ως άνω συμφωνίες όπως επικυρωθούν από της Οικουμενικής Συνόδου της χριστιανορθοδόξου εκκλησίας, από 19.6.2016 έως 9.7.2016. Οι άνω συμφωνίες επικυρώθηκαν από τους:
· Πρόεδρο Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, ΧΕΡΜΑΝ ΒΑΝ ΡΟΜΠΑΪ
· Εκπρόσωπο Κυβερνήσεως Ελλάδος Υπουργού Παιδείας, ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
· Εκπρόσωπο Οικουμενικού Πατριαρχείου, Ικονίου ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ
· Από Εκπρόσωπο ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ Ηγούμενο Αγίου Όρους ΕΦΡΑΙΜ
· Εκκλησία και Κράτος Κύπρου, Επίσκοπος Τριμυθούντος Βαρνάβας, Μητροπολίτη Μόρφου Νεόφυτο
· Δια το πατριαρχείο Ιεροσολύμων Μητροπολίτης Βόστρων Τιμόθεος
· Δια το πατριαρχείο Αλεξανδρείας Αρχιεπίσκοπος Τριπόλεως Βασίλειος
· Δια το πατριαρχείο Αντιοχείας Αρχιεπίσκοπος Τριπόλεως Ηλίας
· Δια όλες τις Σλαβικές Χριστιανορθοδόξους Εκκλησίες και της Ρωσικής Κρατικής Οντότητας, ο Αρχιεπίσκοπος Βολοκολάμσκι Ιλλαρίωνας
· Δια το Βατικανό Καρδινάλιος Βάλτερ Κάσπερ
15 Β: Αποδοχή από το Πατριαρχείο Ιεροσολύμων όλα τα χριστιανικά προσκυνήματα να δοθούν σε τέσσερις διαχειριστικές αρχές: ΟΗΕ, UNESCO, Ρωσικής Εκκλησίας, ΒΑΤΙΚΑΝΟ, εφαρμογή από 1.5.2017.
15 Γ: Διευκρινιστικό άρθρο, τα περουσιακά στοιχεία θα συνδιαχειρίζονται οι ανωτέρω χριστιανορθόδοξες εκκλησίες με τους πιο πάνω κρατικούς και υπερκρατικούς οργανισμούς.

***
ΣΧΟΛΙΟ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ "ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ": ΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ !!!



***

MOMERAMDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ σε Νοσοκομεία και Υγεία

Άρθρα 8
Άρθρο 1: Τα νοσοκομεία θα διαχωρίσουν ηλικιωμένους και νεότερους σε ηλικία. Θα εξετάζονται και νοσηλεύονται σε άλλους χώρους από 8.9.2017.
Άρθρο 2: Εισαγωγή σε νοσοκομεία μόνο με κάρτα ασφαλείας, διαφορετικά θα απαγορεύεται η είσοδος από 8.9.2017.
Άρθρο 3:

3 Α: Τα νοσοκομεία όπως περιορισθούν, από 1.8.2017.
3 Β: Δημιουργία εντός νοσοκομείων ειδικών φυλακών, από 16.9.2017.
Άρθρο 5: Ηλεκτρονική Ταυτοποίηση πολιτών από 17.6.2017 για όλες τις υπηρεσίες και όχι για νοσοκομειακή περίθαλψη.
Άρθρο 6: Κατάργηση ιατρικών πολλών ειδικοτήτων, από 17.8.2017.
Άρθρο 7: Συγχώνευση νοσοκομείων και δημιουργία πολυνοσοκομειακών κέντρων, από 17.8.2017.
Άρθρο 8
8 Α: Εισαγωγή κάρτας υγείας για όλους τους πολίτες, ιατρούς, από 19.9.2017.
8 Β: Κατάργηση κέντρων υγείας και πρόνοιας, από 19.9.2017.

MOMERAMDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ σε Διοικητική Μεταρρύθμιση

Άρθρο 1: Ηλεκτρονική Ταυτοποίηση πολιτών όλης της Ευρωπαϊκής Ενώσεως και του Ρωσικού Κράτους, από 16.6.2017. Αποδοχή του άρθρου απΆόλες τις χριστιανικές εκκλησίες.
Άρθρο 2:
2 Α: Κατάργηση Κρατικών Οντοτήτων – αποδοχή δημιυοργίας Ομοσπονδιακών Κρατών ορισμένα σε Περιφέρειες – με πρωτεύουσα περιφερειών ορισμένη, εφαρμογή από 17.10.2017.
2 Β: Αποδοχή Ομοσπονδίας στην Κύπρο, από 14.8.2017.
2 Γ: Αποδοχή υπερτάτου ρόλου του ΟΗΕ, από 19.10.2017 σε όλες τις θρησκείες του πλανήτη.
2 Δ: Δημιουργία θρησκευτικών κέντρων του Π.Σ.Ε. σε όλο τον πλανήτη, ως η Αμμόχωστος Κύπρου, από 14.8.2018 – σε Κωνσταντινούπολη δύο θρησκευτικά κέντρα ναοί χριστιανορθόδοξοι Αγίου Γεωργίου, Αγίου Φανουρίου, Αγίας Σοφίας Κων/πολες, από 14.8.2018.
Άρθρο 3: Νομιμοποίηση όλων των μεταναστών σε όλα τα κράτη ευρωπαϊκής ενώσεως, άνευ όρων, από 19.11.2016.
Άρθρο 4:
4 Α: Αποδοχή ομοφυλοφιλικής δραστηριότητας – να παρελαύνουν ελευθέρως και τακτικώς, σε όλες τις οδούς των πόλεων της ευρωπαϊκής ενώσεως, από 16.8.2016.
4 Β: Αποδοχή ομοφυλοφιλικών γάμων και διενφιλικών γάμων και υιοθεσίας παιδιών από ομοφυλόφιλους, από 16.5.2016.
4 Γ: Αποδοχή σεξουαλικών σχέσεων από το 19ο έτος ηλικίας με ενήλικους, από 18.5.2016.
4 Δ: Αποδοχή ελευθέρα σεξουαλικήν σε τηλεόραση και τύπο και κυκλοφορία πολλών πορνογραφικών περιοδικών, ελευθέρως, σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες από 18.11.2016.
4 Ε: Δημιουργία οίκων ανοχής κοντά σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων, σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση – και εντός στρατοπέδων για τους στρατιωτικούς, από 19.12.2016.
4 ΣΤ: Διδασκαλία σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες για το ωραίον του πληρωμένου έρωτος, από 22.12.2017, όχι μόνο από καθηγητές, αλλά και από εργαζόμενες του πληρωμένου έρωτα.
Άρθρο 5: Αποδοχή ελεύθερης παιδικής πορνογραφικής στο διαδίκτυο, μόνο από 14 ετών και άνω, από 24.12.2017.
Άρθρο 6:
6 Α: Κατάργηση εθνικών εορτών και αποδοχή παγκοσμίου διακυβερνήσεως, από 10.12.2016.
6 Β: Νομιμοποίηση ομοφυλοφιλίας και στα εκπαιδευτικά ιδρύματα – διδασκαλία για ομοφυλοφιλία στα εκπαιδευτικά ιδρύματα, από 20.9.2016.
Άρθρο 7:
7 Α: Νομιμοποίηση νέων λατρειών – Νέας Εποχής, από 21.9.2017.
7 Β: Κατάργηση Σημαίας Ελληνικής και όλων των Σημαιών της Ευρώπης, κατάργηση θρησκευτικών εορτών της Ευρώπης, από 1.3.2017.
7 Γ: Εισαγωγή περιβαλλοντικών εορτών, από 21.3.2017.
7 Δ: Κατάργηση ελληνικών και βυζαντινών σημαιών που είναι έξωθεν εκπαιδευτικών, δημοσίων υπηρεσιών και ναών, από 20.4.2017.
7 Ε: Δημιουργία μονών με μοναχούς και μοναχές όλων των δογμάτων και θρησκειών στην ευρωπαϊκή ένωση και στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, από 17.3.2018.
Άρθρο 8:
8 Α: Εισαγωγή περισσοτέρων αντιρατσιστικών νομοσχεδίων και ψήφιση στις ευρωπαϊκές βουλές, από 15.5.2016.
8 Β: Αποδοχή συμφώνου συμβίωσης και για τους ομοφυλόφιλους και κατάργηση για όλη την ευρωπαϊκή ένωση του υποχρεωτικού των θρησκευτικών και πολιτικών γάμων, από 21.10.2017.
8 Γ: Αποδοχή καύσεως των νεκρών, από 1.5.2016.
8 Δ: Κατάργηση για την Ε.Ε. της θρησκευτικής ταφής και σταδιακώς υποχρεωτικής καύσεως των νεκρών, από 20.5.2016.
8 Ε: Αποδοχή από την Εκκλησία την καύση των νεκρών και όσοι το επιθυμούν της θρησκευτικής κηδείας, από 22.5.2016.
8 ΣΤ: Κατάργηση όπου ισχύει στην ευρωπαϊκή ένωση θρησκευτικού όρκου και θρησκευτικής ορκωμοσίας στη βουλή των πολιτικών, των περιφερειαρχών, των δημάρχων, φοιτητών κ.τ.λ., από 23.5.2016.
8 Ζ: Κατάργηση αγιασμών στη βουλή, εκπαιδευτικά και δημόσια ιδρύματα, όπου ισχύει στην Ε.Ε. από 24.5.2016.
Άρθρο 9:
9 Α: Κατάργηση ορκωμοσίας βουλής σε όλη την Ε.Ε., από 25.5.2016.
9 Β: Κατάργηση αγιασμού σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, από 11.9.2016.
9 Γ: Κατάργηση του υποχρεωτικού της βαπτίσεως των μικρών παιδιών και εισαγωγής ονοματοδοσίας στα ληξιαρχεία, από 12.9.2016.
9 Δ: Δημιουργία Ηλεκτρονικού Αρχείου σε όλα τα εκπαιδευτικά πανεπιστημιακά ιδρύματα και ιδρύματα δημοσίου χαρακτήρος, καθώς και σε υπουργεία όλων των χωρών Ευρώπης, να εισαχθούν τα συστήματα της παλαμοσκόπησης και ιριδοσκόπησης έτσι ώστε όλοι οι πολίτες, μαθητές, εκπαιδευτικοί, σπουδαστές και πολιτικοί άρχοντες να εισάγονται κατά αυτά τα συστήματα στα προαναφερθέντα κτίρια. Εφαρμογή 27.7.2017 έως 29.10.2017.
Άρθρο 10:
10 Α: Δημιουργία πολυεθνικών στρατών και όχι εθνικών στρατών κατά τα πρότυπα του ΝΑΤΟ, από 30.1.2017, και συγχρόνως κατάργηση όπου ισχύει στην Ε.Ε. της υποχρεωτικής θητείας.
10 Β: Ηλεκτρονική υπογραφή για όλους τους πολίτες σε συναλλαγές με το πολυεθνικό κράτος της Ε.Ε. και οι πολίτες θα ξεκινήσουν αυτές τις συναλλαγές από 30.3.2017.
Άρθρο 11
11 Α: Όλοι οι υπογράφοντες το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ δεσμευόμεθα για την εφαρμογή των ανωτέρω μεταρρυθμίσεων από 1η Μαΐου 2016 και εφαρμογής εσωτερικού μνημονίου συνεννοήσεως και θρησκευτικής συνεργασίας με την Ε.Ε. από 1.5.2016 καθώς και του εσωτερικού Β΄ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ για πολιτική συνεργασία με την Ε.Ε. από 1.5.2016, οι μεταρρυθμίσεις του παρόντος ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ αν δυνατόν να μεταφερθούν μόνο για λίγους μήνες, συγκεκριμένα για εννέα (9), εάν όμως παραταθεί η εφαρμογή των μεταρρυθμίσεων περισσότερον των εννέα (9) μηνών το πρώην εθνικό κράτος θα τιμωρείται με πρόστιμο 20.000¤ προσαυξημένο, αν παραταθεί με διπλασιασμό, το ίδιο πρόστιμο θα πληρώσουν τα υπουργεία του πρώην εθνικού κράτους π.χ. υπουργείο παιδείας – περιθάλψεως – άμυνας και βεβαίως όλες οι χριστιανικές εκκλησίες για κάθε καθυστέρηση πέραν των εννέα (9) μηνών θα πληρώσουν πρόστιμο ίδιον με το ανωτέρω.
11 Β: Μεταρρυθμίσεις δύνανται να επισπευτούν γρηγορότερα πιθανώς και ενός χρόνου νωρίτερα

από οριζομένη χρονολογικής εφαρμογής τους. Για την πρόωρη εφαρμογή των μεταρρυθμίσεων οι Εκκλησίες και οι πρώην κρατικοί φορείς θα πάρουν «μπόνους» 500.000¤ από Ευρωπαϊκής Μεταρρυθμιστικής Αρχής.
11 Γ: Όλοι οι υπογράψαντες το παρόν κείμενο δεσμευόμεθα για επαναφορά του Πολιτεύματος της Βασιλευομένης Δημοκρατίας και ειδικότερα στην Ελλάδα μέχρι του τέλους του 2016. Ειδικότερα στην Ελλάδα επαναφορά ως επίσημη θρησκεία του πρώην εθνικού κράτους της αρχαιοελληνικής θρησκείας έως τέλους του 2016.
11 Δ: Από 1.5.2016 θα δημιουργηθεί η Ευρωπαϊκή Μεταρρυθμιστική Αρχή.
11 Ε: Από 1.5.2016 δημιουργία ευρωπαϊκού μεταρρυθμιστικού γραφείου με αρχικό κεφάλαιο 800.000.000¤.
11 ΣΤ: Δημιουργία περιφερειακής μεσογειακής ενώσεως με όλα τα κράτη της Μεσογείου ενωμένα μεταξύ των, από 13.7.2017. Το ευρωπαϊκό συντονιστικό γραφείο θα έχει έδρα του το ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ από 17.12.2017.
11 Ζ: Δημιουργία περιβαλλοντολογικού μεταρρυθμιστικού γραφείου 21.11.2016 με έδρα το Ντουμπρόβνικ της Κροατίας.
11 Η: Δημιουργία Νεοεποχίτικου Μεταρρυθμιστικού Γραφείου στην Βαρκελώνη, από 22.1.2016.
11 Θ: Δημιουργία νέου γραφείου ευρωπαϊκών θρησκευτικών μεταρρυθμίσεων, από 23.11.2016, με συντονιστικό ρόλο το θρησκευτικό κέντρο του ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ με απόλυτο συνεννόηση και συντονισμό της μεσογειακής ενώσεως, του ΟΗΕ, του ΠΣΕ, έδρα του άνω γραφείου στο Παρίσι, από 24.11.2016.

Οι ανωτέρω υπογράψαντες είναι:
· Πρόεδρος Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, ΧΕΡΜΑΝ ΒΑΝ ΡΟΜΠΑΪ
· Εκπρόσωπος Κυβερνήσεως Ελλάδος Υπουργός Παιδείας, ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
· Εκπρόσωπο Οικουμενικού Πατριαρχείου, Ικονίου ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ
· Εκπρόσωπος ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ Ηγούμενος Αγίου Όρους ΕΦΡΑΙΜ
· Εκκλησία και Κράτος Κύπρου, Επίσκοπος Τριμυθούντος Βαρνάβας, Μητροπολίτη Μόρφου Νεόφυτο
· Δια το πατριαρχείο Ιεροσολύμων Μητροπολίτης Βόστρων Τιμόθεος
· Δια το πατριαρχείο Αλεξανδρείας Αρχιεπίσκοπος Τριπόλεως Βασίλειος
· Για όλες τις Σλαβικές Χριστιανορθοδόξους Εκκλησίες και της Ρωσικής Κρατικής Οντότητας, ο Αρχιεπίσκοπος Βολοκολάμσκι Ιλλαρίωνας
· Δια το Βατικανό Καρδινάλιος Βάλτερ Κάσπερ
· Εκπρόσωπος του Παγκοσμίου Συμβουλίου Εκκλησιών (Π.Σ.Ε.) ΑΝΤΡΕ ΒΑΡΚΑΝ
· Για την Εκκλησία της Αλβανίας ο Μητροπολίτης Αργυροκάστρου ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ

§ Δεσμευόμαστε να εφαρμόσουμε όλες αυτές τις μεταρρυθμίσεις από 1η Μαΐου 2016 έως 16 Αυγούστου 2020. Να γίνει αλλαγή και να εισαχθούμε στην ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ ολοκληρωτικώς από 1η Μαΐου 2016.
§ Δεσμευόμαστε να γίνει αλλαγή στο ονομαστό ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ στην Ελλάδα και να ιδρυθούν εντός αυτού μονές όλων των θρησκειών και δογμάτων και μοναχικών ταγμάτων του Βατικανού. Δεσμευόμαστε και για τους όποιους διαδόχους ημών να εφαρμόσουν τις ανωτέρω μεταρρυθμίσεις. Προσευχόμεθα και πάλι πολλάκις στον ένα Θεό και έναν άνθρωπο ίνα φανερωθεί στον Κόσμο για να λύσει όλα τα προβλήματα του πλανήτη (σ.σ. μήπως άνθρωπο εννοεί τον αντίχριστο;).

Α. Συμπληρωματική Δήλωση: Αυτό είναι το τοπικό ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ Ελλάδος – Κύπρου – Ρωσίας με την Ευρωπαϊκή Ένωση, καθώς και το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ των Εκκλησιών Κων/πολεως – Ελλάδος – Ιεροσολύμων – Αλεξανδρείας – Αντιοχείας – Σλαβικών Πατριαρχείων – Ρωσίας και ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ. Οι ανωτέρω εκκλησίες υπέγραψαν το τοπικό ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ με τις χριστιανικες εκκλησίες της Ε.Ε.

Β. Συμπληρωματική Δήλωση: Οι ανωτέρω χριστιανορθόδοξες εκκλησίες δεσμεύουν και τα κράτη στα οποία ανήκουν να εφαρμόσουν τις ανωτέρω μεταρρυθμίσεις.

Γ. Συμπληρωματική Δήλωση: Επισυνάπτεται ειδικό ΜΝΗΜΟΝΙΟ Συνεννοήσεως Εκκλησιαστικής και Κρατικής με τν Ε.Ε. Οι υπογράψαντες τα ανωτέρω ΜΝΗΜΟΝΙΑ δεσμευόμεθα δια το γρηγορότερον ει δυνατόν εφαρμογή των ανωτέρω μεταρρυθμίσεων από 1η Μαΐου 2016.

Δ. Συμπληρωματική Δήλωση: Προχωρούμε στην μεταμόρφωση κρατικών – εκκλησιαστικών μορφών αυτοδιοικήσεως και χαιρόμεθα για αυτό, διότι αλλάζουμε όλες τις εκκλησιαστικές και κρατικές μορφές. Πλέον περάσαμε στη Νέα Εποχή και από 1.5.2016 θα εισαχθούμε στην Νέα Εποχή και στην Νέα Κατάσταση.

Ε. Συμπληρωματική Δήλωση: Δεσμευόμεθα για την Διοικητική αναδιάρθρωση, Εκκλησιαστική αναδιάρθρωση, και επανιδρύσεως της ΜΙΑΣ Εκκλησίας. Επίσης για Ίδρυση Στρατιωτικών και Αστυνομικών Πολυεθνικών Δυνάμεων για να υπάρξει Τάξη και Ασφάλεια στις οδούς και πλατείες των πόλεων όλων των χωρών της ευρωπαϊκής ενώσεως καθώς και ασφάλεια όλων των εκκλησιαστικών από τις ανωτέρω δυνάμεις.

ΣΤ. Συμπληρωματική Δήλωση: Δεσμευόμεθα οι ανωτέρω Εκκλησιαστικοί και Πολιτικοί ηγέτες να συνεργαστούμε εντόνως και σθεναρώς με την Παγκόσμια Αστυνομία I.P.T.F., η οποία ιδρύθηκε, έχει προσωρινή έδρα στην Ουάσιγκτον από 21.9.2011, καθώς και της αμερικανικής Ομοσπονδιακής Δυνάμεως Διαχείρισης Εκτάκτων Χρήσεων – F.E.M.A., η οποία έχει έδρα στην Ουάσιγκτον και Βαλτιμόρη, ιδρυθείσα στις 17.11.1984. Οι ανωτέρω δυνάμεις μαζί με τον ευρωπαϊκό στρατό, ο οποίος ιδρύθηκε στην Κων/πολη το 26.10.2001 κι έχει προσωρινή έδρα στην Μονς του Βελγίου και σε συνεργασία ευρωπαϊκά και τοπικά σώματα θα παρέχουν Τάξη και Ασφάλεια σε όλα τα πρώην εθνικά κράτη της Ε.Ε. και σε όλες τις χριστιανικές εκκλησίες, ομολογίες, θρησκείες που εδρεύουν στην ευρωπαϊκή ένωση. Επίσης δεσμευόμεθα και αποδεχόμεθα για την παρακολούθηση των πάντων για Ασφάλεια με τοποθέτηση Ηλεκτρονικών καμερών εξελιγμένης μορφής και τεχνολογίας σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, δρόμους όλων των πόλεων της Ε.Ε., μονές, εκκλησίες και δημόσιες υπηρεσίες, καθώς και ίδρυση θρησκευτικής αστυνομίας.

Εφαρμογή των ανωτέρω μεταρρυθμίσεων από 2.5.2016
Δεσμευόμεθα όλοι οι ανωτέρω υπογράψαντες για να επανέλθει η Ασφάλεια και η Τάξις από 1η ΙΟΥΝΙΟΥ 2016.
Οι υπογράψαντες (έχει μόνο τον κατάλογο υπογραφών των υπογραψάντων το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ – MEMORANDUM από 25 έως 29 Ιουνίου 2014).

Για την δημοσιοποίηση
και διανομή του
ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ
Σ.Ν.Ν.Υ.Σ.
ΚΕΡΕΘ ΤΑΝΑΙΣ


***********************

Το παραπάνω ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα «ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ» την 14η Αυγούστου 2014. Το κείμενο ήταν στην αγγλική γλώσσα και από αυτή την ιστοσελίδα μεταφράστηκε στην ελληνική γλώσσα. Το αποκαλυπτικότατο αυτό κείμενο ήταν αναρτημένο μόνο για λίγες μέρες προ της 6ης Σεπρεμβρίου 2014, ημέρα ψηφίσεως υπό του ελληνικού κοινοβουλίου του γνωστού Αντι-ρατσιστικού Νομοσχεδίου (ΦΕΚ 191/10 Σεπτεμβρίου 2014), οπότε και έπαψε να είναι αναρτημένο, φυσικά έως σήμερα… καθότι όπως διαπιστώνει έκαστος εκ της μελέτης αυτού του ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ, τα υπογραφέντα σε αυτό και ισχύοντα ως εφαρμογή έως το 2016-2020, υπερβαίνουν κάθε φαντασία.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΗΜΟΥ
14-05-15, 19:05
ΣΟΚ ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΡΟΜΟΥ ! Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ

ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ;; ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΤΕ....

ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ – MEMORANDUM και η επιβαλλόμενη ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΜΑΣΣΟΝΙΚΗ ΥΠΕΡΘΡΗΣΚΕΙΑ και ΕΚΚΛΗΣΙΑ, από 2016 έως 2020.

Από 25 έως 29 Ιουνίου 2014, εις Στρασβούργο, υπεγράφη ένα ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ-MEMORANDUM, το οποίο αφορά την Πολιτική-Διοικητική-Θρησευτική Συνεργασία μεταξύ της Ευρωπαϊκής Ενώσεως- της Ελληνικής Κυβερνήσεως, της Εκκλησίας «Istanbul» (Κωνσταντινουπόλεως) «έξω της Istanbul», των Χριστιανικών Ορθοδόξων Εκκλησιών, της Καθολικής Εκκλησίας, της Ρωσικής Κυβερνήσεως και της Κυπριακής Κυβερνήσεως.
Αυτό το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ ή MEMORANDUM θα ισχύει από 1η Μαΐου 2016 έως 16 Αυγούστου 2020.

Στο παρακάτω κείμενο δημοσιεύεται προς ενημέρωσή σας, για να διαπιστώσετε ποιο είναι το ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ της Παγκόσμιας Διακυβερνήσεως, της ερχομένης Νέας Τάξεως Πραγμάτων καθώς και της ΜΙΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ και ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ, η οποία τελευταία είναι γνωστή ως M.R.A., δηλαδή MUDANA RELIGIO ADUNATA = ΝΕΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Με τα τόσα έως σήμερα επιβληθέντα, υπό των Διεθνών Σιωνιστικών Τραπεζών, Διεθνούς Μασονικής Στοάς και ευλογούντος του ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ, Μνημόνια στην Ελλάδα, έρχεται «καπάκι» το υπογραφέν στο Στρασβούργο από 25- 29 Ιουνίου 2014, ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ, για να έως το 2016 – 2020. Και να σκεφθεί κανείς ότι αυτό υπεγράφη κυρίως από «Έλληνες» και μάλιστα «Ορθοδόξους» υψηλόβαθμους παράγοντες. Το όνειρο όλων των αντι-Χρίστων Δυνάμεων που όλα αυτά τα χρόνια λυσσαλέως πολεμούν την Ελλάδα και την Ορθόδοξο Εκκλησία, με την εφαρμογή αυτού του ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ, οδεύει προς πλήρη υλοποίηση. Δυστυχώς όμως, ότι οι πρώτοι συνεργάτες όλων αυτών των σκοτεινών δυνάμεων είναι οι πλείστοι των προβατόσχημων εκ των πολιτικών και εκκλησιαστικών θώκων, δηλ. Πατριάρχες, Επίσκοποι, Αρχιεπίσκοποι, Μητροπολίτες, Ηγούμενοι, καθηγητές πανεπ. κ.α., οι οποίοι «δουλεύουν» από χρόνια δραστηρίως και κυρίως «κρυφά» σε διάφορα, πλην των πολιτικών, σε παγκοσμιοποιητικά και οικουμενιστικά κέντρα, όπως το Π.Σ.Ε. (παγκόσμιο συμβούλιο εκκλησιών), Μπουσάν, Μποζέ, Essex, Πατριαρχεία, Ιερά Μονή Κύκκου, Κολυμπάρι Κρήτης, αλλά και σε αυτό ακόμη το ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ !!!

Το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ που όπως αναγράψαμε υπεγράφη στο Στρασβούργο από 25- 29 Ιουνίου 2014 έχει ως εξής:
(Μεταφραζόμενο): ΜΝΗΜΟΝΙΟ Ευρωπαϊκής Ενώσεως, Ελληνικής Κυβερνήσεως, Ελληνικής Εκκλησίας και Εκκλησίας Ινσταμπούλ η οποία είναι έξω από την Κων/πολη και Χριστιανικών Ορθοδόξων Εκκλησιών και Καθολικών Εκκλησιών και Ρωσικής Κυβερνήσεως και Κυπριακής Κυβερνήσεως.


ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ


Α. Πρόεδρος Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου έως 31 Οκτωβρίου 2014: ΧΕΡΜΑΝ ΒΑΝ ΡΟΜΠΑΪ
Β. Εκπρόσωπος Κυβερνήσεως Ελλάδος Υπουργός Παιδείας: ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
Γ. Εκπρόσωπος Ελλαδικής Εκκλησίας: Επίσκοπος Διαυλείας, Ελλάδα, ΓΑΒΡΙΗΛ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δ. Εκπρόσωπος Κωνσταντινουπολιτικής Εκκλησίας, εκτός Κων/πολης, ο Ικονίου ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ Μικράς Ασίας
Ε. Εκπρόσωπος Σλαυικών Πατριαρχείων και Ρωσικής Κυβερνήσεως Αρχιεπίσκοπος ΒΟΛΟΚΟΛΑΜΣΚ Ιλαρίων Ρωσία
ΣΤ. Εκπρόσωπος ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ Ηγούμενος Αγίου Όρους ΕΦΡΑΙΜ
Ζ. Εκπρόσωποι Κυπριακής Εκκλησίας και Κυβερνήσεως Μόρφου Νεόφυτος και Τριμυθούντος Βαρνάβας
Η. Εκπρόσωπος Αντιοχειανής Εκκλησίας, Τριπόλεως Ηλίας
Θ. Εκπρόσωπος Αλεξανδρινής Εκκλησίας, Βασίλειος Τριπόλεως
Ι. Εκπρόσωπος Ιεροσολυμίτικης Εκκλησίας, Βόστρων Τιμόθεος

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ

Υπογραφή Στρασβούργο 25-29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014

Εφαρμογή ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ από την 1η Μαΐου 2016 έως 16 Αυγούστου 2020. Δεσμευόμενοι όπως και οι δικαιούχοι ημών εφαρμόσουν τις μεταρρυθμίσεις στην διάρκεια εφαρμογής του Μνημονίου. Το ΜΝΗΜΟΝΙΟ δύναται να επεκταθεί η εφαρμογή του ή ακόμη και να αρχίσει νωρίτερα της εφαρμογής του.

Α. MEMORANDUM Διασφαλιστικά Ταμεία σε Ελλάδα, Κύπρο και Ευρωπαϊκή Ένωση

ΑΡΘΡΑ 11
Άρθρο 1: Ενοποίηση Ασφαλιστικών Ταμείων σε Ελλάδα σε δύο, έως 18.9.2019, στα εξής:
1. Ίδρυμα Κοινωνικών Προνοιακών-Υγειονομικών Χορηγήσεων
2. Ίδρυμα Γεωργικής και Εργατικής Ασφάλισης
Άρθρο 2: Ενοποίηση Συνταξιοδοτικών Αποδοχών σε 560¤ για τα δύο (2) Ταμεία έως 30.9.2017 και 365¤ έως 30.9.2020
Άρθρο 3: Παροχή Ηλεκτρονικής Κάρτας σε όλους τους Ασφαλισμένους με Ηλεκτρονικές Μονάδες για 365 μέρες, μετά το τέλος της Κάρτας αυτόματη ανανέωση στα Ιδρύματα (Ασφαλιστικά Ταμεία) για άλλες 365 ημέρες κ.ο.κ. Από 1.12.2017 αλλαγή στην Κάρτα.
Άρθρο 4: Τα Ιδρύματα παραμένουν ανοικτά σε όλες τις Κυριακές του χρόνου από 12μμ έως 8ης απογευματινής εκτός του 8ου μηνός. Εφαρμογή της Μεταρρυθμίσεως από 1.1.2017.
Άρθρο 5: Αργία για τα Ασφαλιστική Ιδρύματα ορίζεται το Σάββατο για όλο το χρόνο.
Άρθρο 6: Συνταξιούχοι των Ιδρυμάτων από 69 ετών και άνω εξετάζονται από ειδικούς ιατρούς σε ξεχωριστούς χώρους νοσοκομείων και ιδρυμάτων.
Άρθρο 7: Συνταξιοδοτηθέντες από τα Ασφαλιστικά Ιδρύματα ορίζεται από 1.9.2017 το 69ο έτος ηλικίας.
Άρθρο 8: Συνταξιοδοτηθέντες από τα Ασφαλιστικά Ιδρύματα ορίζεται από 1.9.2020 το 70ο έτος.
Άρθρο 9: Συνταξιοδοτηθέντες από τα Ασφαλιστικά Ιδρύματα ορίζεται από 1.9.2022 το 71ο έτος ηλικίας.
Άρθρο 10: Κατάργηση ενσήμων και βιβλιαρίων Υγείας από 15.10.2016 σε όλους τους ασγαλισμένους των Ταμείων.
Άρθρο 11: Ενοποίηση αργότερον των Ιδρυμάτων σε ένα (1) από 16.8.2020.

MOMERANDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ στην Παιδεία


ΑΡΘΡΑ 12
Άρθρο 1: Πολυπολιτισμική Παιδεία σε όλα τα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Χώρας, από 11.9.2016.
Άρθρο 2: Κατάργηση Θρησκευτικών Εορτών και Εθνικών σε όλα τα εκπαιδευτικά Ιδρύματα, από 11.9.2017.
Άρθρο 3: Κατάργηση Εκκλησιασμού μαθητών, από 11.11.2016.
Άρθρο 4: Υποχρεωτική επίσκεψη σε Συναγωγή και Ισλαμικό Τέμενος από Εκπαιδευτική Βαθμίδα του Δημοτικού και σταδιακώς σε εκπαιδευτικές βαθμίδες Γυμνασίου και Λυκείου, από 11.11.2016.
Άρθρο 5: Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Βαθμίδα του Δημοτικού του μαθήματος σεξουαλικής διαπαιδαγωγήσεως από 11.9.2016 και παροχή δωρεάν προφυλακτικών σε όλους τους μαθητές από εκπαιδευτική βαθμίδα του Δημοτικού, από 11.10.2016.
Άρθρο 6: Κατάργηση μαθήματος Ελληνικής Ιστορίας, κατάργηση για την Ελληνική Επανάσταση, εισαγωγή μαθήματος Ευρωπαϊκής Αναγεννήσεως με κυρίαρχο ζήτημα την Γαλλική και Ιταλική Επανάσταση του Γαριβάλδη του 1843. Εφαρμογή Μεταρρυθμίσεως από 11.12.2018.
Άρθρο 7: Πρακτική εφαρμογή του μαθήματος σεξουαλικής διαπαιδαγωγήσεως σε όλες τις Σχολικές Βαθμίδες, από 11.12.2017.
Άρθρο 8: Κατάργηση Εθνικών Εορτών και Παρελάσεων, από 16.10.2016.
Άρθρο 9: Εισαγωγή εορτών για το περιβάλλον σε όλες τις Σχολικές Βαθμίδες, από 17.10.2016.
Άρθρο 10: Κατάργηση Θεολογικών Σχολών σε Πανεπιστήμιο από 16.10.2016. Μετατροπή σε Θρησκειολογικές Σχολές του Τμήματος των Φιλοσοφικών Σχολών. Κατάργηση μαθήματος Θρησκευτικών σε όλες τις Εκπαιδευτικές Βαθμίδες, από 11.9.2016, και εισαγωγή μαθήματος Θρησκειολογίας από 12.9.2016.
Άρθρο 11: Κατάργηση πολλών Καθηγητών σε εκπαιδευτικές Βαθμίδες και εισαγωγή Διαδικτύου, από 1.1.2017.
Άρθρο 12:
12 Α: Εισαγωγή εικόνων-slides στο μάθημα σεξουαλικής διαπαιδαγωγήσεως, από 19.9.2016.
12 Β: Εισαγωγή Ηλεκτρονικής ταυτοποιήσεως των μαθητών, από 20.9.2017.
12 Γ: Εισαγωγή Ηλεκτρονικής Μπάρας ασφαλείας σε όλα τα Σχολικά και Πανεπιστημιακά Ιδρύματα και εισαγωγή μαθητών-σπουδαστών-καθηγητών στα Σχολικά και Πανεπιστημιακά Ιδρύματα με Κάρτα Ασφαλείας.
12 Δ: Εκδρομές Σχολείων Εκπαιδευτικών και Πανεπιστημιακών Ιδρυμάτων σε μέρη σεξουαλικής απελευθερώσεως, από 17.9.2017.
12 Ε: Απελευθέρωση σεξουαλική των μαθητών, από 16.9.2016.

MOMERANDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ στην Εκκλησία

ΑΡΘΡΑ 15:
Άρθρο 1: Ειδικόν
1 Α: Μεταρρύθμιση στην Εκκλησιαστική Ακολουθία. Ειδικότερα: Ωρολόγιο Πρόγραμμα. Χειμερινή Περίοδος: Τέλεση Θείας Λειτουργίας Κυριακή πρωί, από 10η πρωινή έως 11:30 πρωινή. Καλοκαιρινή Περίοδος: Τέλεση Θείας Λειτουργίας Κυριακή απόγευμα, ώρα 7:30 απογευματινή με9η βραδινή. Η μεταρρύθμιση θα ξεκινήσει από 17.10.2017.
1 Β: Κατάργηση Τέμπλων Ιερών Ναών, από 26.10.2017.
1 Γ: Εισαγωγή αναγεννησιακών εικόνων – αντικατάσταση από βυζαντινή νοοτροπία, από 1.3.2017.
1 Δ: Εισαγωγή μουσικών οργάνων της Εκκλησίας, από 1.3.2017.
Άρθρο 2:
2 Α: Κατάργηση υποχρεωτικών ράσων εκτός Ιερών Ναών από 15.8.2017.
2 Β: Αφαίρεση γενείων και μαλλιών από κληρικούς, από 1.5.2017.
Άρθρο 3: Κατάργηση αγρυπνιών σε Ιερούς Ναούς και Μονές, από 14.8.2018.
Άρθρο 4: Κατάργηση αντισημιτικών αγίων, από 15.8.2016
Άρθρο 5: Εισαγωγή αντιρατσιστικού κηρύγματος από όλους τους κληρικούς, όλων των βαθμιδων, από 15.9.2016.

Άρθρο 6: Αφαίρεση αντισημιτικών ύμνων απΆ όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 16.9.2016.
Άρθρο 7:
7 Α: Κατάργηση όρθρου στις Χριστιανικές Ορθόδοξες Εκκλησίες, από 16.9.2016.
7 Β: Εισαγωγή νέων Ακολουθιών σε όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 16.9.2017.
7 Γ: Εισαγωγή Περιβαλλοντολογικών εορτών την 5η Ιουνίου εκάστου έτους, την 21η Δεκεμβρίου, αφιερωμένη στη μητέρα γη και τέλος την 14η Απριλίου. Εφαρμογή Μεταρρυθμίσεως 20.9.2016.
7 Δ: Εισαγωγή εορτής για το εβραϊκό ολοκαύτωμα, με ειδική ακολουθία σε όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες. Η εορτή ορίζεται τρεις (3) φορές τον χρόνο, ειδικότερα στις 27 Ιανουαρίου, 21 Απριλίου, την Β Κυριακή Χριστιανική του αποκαλούμενου Αγίου Θωμά. Εφαρμογή Μεταρρυθμίσεως από 1.7.12016.
7 Ε: Κατάργηση όλων των Εθνικών Εορτών απΆ όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 15.7.2017.
Άρθρο 8:
8 Α: Μεταρρύθμιση για όλες τις χριστιανικές εορτές των Χριστιανικών Εκκλησιών (Σχόλιο: Δεν γράφει από πότε θα εφαρμοστεί).
8 Β: Εισαγωγή νέων εορτών στην Χριστιανική εκκλησία.
8 Γ: Κατάργηση ΑΒΑΤΩΝ σε όλες τις Χριστιανικές Εκκλησίες, από 17.4.2017.
8 Δ: Σύνδεση Ο.Η.Ε. που θα αναλάβει την επίβλεψη της χριστιανικής ενοποιημένης εκκλησίας, από 15.7.2017.
8 Ε: Τα Ιεροσόλυμα θα καταστούν Πρωτεύουσα πνευματική, από 1.5.2017.
8 ΣΤ: Αποδοχή καταργήσεως Πατριαρχείων Ιεροσολύμων – Αλεξανδρείας – Αντιοχείας και Σλαβικών Πατριαρχείων εκτός Μόσχας, από 1.5.2017.
8 Ζ: Θα παραμείνουν τρία (3) Πατριαρχεία της Χριστιανικής Ενοποιημένης Εκκλησίας, ήτοι: Ρωσικού Πατριαρχείου, Πατριαρχείου της Ρώμης και Πατριαρχείο Κωνσταντινουπόλεως, από 1.5.2016.
8 Η: Αλλαγή Εκκλησιαστικών Σχολών σε Θρησκειολογικές σχολές, όλων των χριστιανικών εκκλησιών, από 17.7.2017.
Άρθρο 9
9 Α: Θεολογική σχολή Χάλκης θα ανοίξει στις 17.7.2017.
9 Β: Η Ελλαδική Εκκλησία αποδέχεται την συντήρηση, με δικών της χρημάτων αλλά και της ευρωπαϊκής ενώσεως ευκτηρίων οίκων Μουσουλμάνων.
9 Γ: Επίσης (αποδέχεται η ελλαδική εκκλησία) ευκτηρίων οίκων βουδιστών και γενικώς όλων των θρησκευτικών πεποιθήσεων, από 1.9.2016.
9 Δ: Μάθημα σε όλους τους πιστούς για όλες τις θρησκευτικές πεποιθήσεις σε όλα τα θρησκευτικά κέντρα όλων των χριστιανικών εκκλησιών, από 20.9.2016.
Άρθρο 10
10 Α: Εισαγωγή νέων πολυθρησκειακών ακολουθιών μετά μουσικών οργάνων σε όλες τις χριστιανικές εκκλησίες, από 20.5.2017.
10 Β: Εισαγωγή σε όλες τις εκκλησίες μουσικών οργάνων και διοργάνωση συναυλιών όχι μόνο θρησκευτικών, εντός θρησκευτικών ναών, από 20.10.2017.
10 Γ: Αντιρατσιστικές και αντιφασιστικές συναυλίες εντός και εκτός ναών, όπως διοργανώνουν τακτικώς οι χριστιανικές εκκλησίες, από 1.5.2017.
10 Δ: Κατάργηση ΑΒΑΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ, από 1.6.2017.
10 Ε: Αποδοχή από τις χριστιανικές εκκλησίες των ομόσπονδων και πολυκρατικών ενώσεων, από 1.9.2017.
10 ΣΤ: Αποδοχή παγκοσμίου διακυβερνήσεως από Ο.Η.Ε. σε διεθνείς ενώσεις, από 1.9.2018.
Άρθρο 11
11 Α: Αποδοχή ως πρώτου ρόλου στην χριστιανική εκκλησία του ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ, από 15.8.2017.
11 Β: Εισαγωγή Καθολικών (δηλ. Παπικών) μοναχών των καθολικών ταγμάτων και μοναχών αρχαιοελληνικών λατρειών στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, από 20.11.2017 έως 18.8.2018.
11 Γ: Αποδοχή σε ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ: τελεφερίκ – έξυπνων συστημάτων – αγαλμάτων αρχαίας λατρείας – μετατροπή του ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ σε οικολογική αρχαιο-βυζαντινή κοινοπολιτεία – κρατικής ανεξάρτητης οντότητας – νέου κέντρου νέας χριστιανικής κατευθύνσεως – νέου κέντρου νέας θρησκευτικής κατευθύνσεως και νέας εκκλησιαστικής μουσικής, από 1.4.2018.
Άρθρο 12: Αποδοχή χριστιανικών εκκλησιών ότι εισαγόμαστε πλέον στην νέα εποχή, από το 2016.
Άρθρο 13
13 Α: Από 17.7.2017 μεταφορά οικουμενικού πατριαρχείου στην Πάτμο Ελλάδα ή στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ή στην Σαμοθράκη, δηλαδή δημιουργία τριών (3) κέντρων του οικουμενικού πατριαρχείου.
13 Β: Τοποθέτηση στις ηγεσίες των χριστιανικών εκκλησιών, από ηλικίες 28 ετών και άνω, από 1.11.2017.
Άρθρο 14
14 Α: Διοργάνωση συμποσίων οικολογίας, αλλά και διοργάνωση συνεδρίων διεθνών ενώσεων σε νησιά Ελλάδος, αλλά και στην ΚΥΠΡΟ και στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ.
14 Β: Αποδοχή από χριστιανικές εκκλησίες καταργήσεως των Εθνών Κρατών και όπως δημιουργηθούν ενώσεις πολυκρατικές, πολυκεντρικές, πολυπολιτισμικές, πολυπολυθρησκευτικές και δημιουργία θρησκευτικών κρατιδίων, όπως το κρατίδιο του Οικουμενικού Πατριαρχείου, από 15.8.2017.
14 Γ: Κατάργηση ψαλτών στις χριστιανορθοδόξους εκκλησίες και εισαγωγή χορωδιών, από 16.10.2014.
Άρθρο 15
15 Α: Οι ως άνω συμφωνίες όπως επικυρωθούν από της Οικουμενικής Συνόδου της χριστιανορθοδόξου εκκλησίας, από 19.6.2016 έως 9.7.2016. Οι άνω συμφωνίες επικυρώθηκαν από τους:
· Πρόεδρο Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, ΧΕΡΜΑΝ ΒΑΝ ΡΟΜΠΑΪ
· Εκπρόσωπο Κυβερνήσεως Ελλάδος Υπουργού Παιδείας, ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
· Εκπρόσωπο Οικουμενικού Πατριαρχείου, Ικονίου ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ
· Από Εκπρόσωπο ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ Ηγούμενο Αγίου Όρους ΕΦΡΑΙΜ
· Εκκλησία και Κράτος Κύπρου, Επίσκοπος Τριμυθούντος Βαρνάβας, Μητροπολίτη Μόρφου Νεόφυτο
· Δια το πατριαρχείο Ιεροσολύμων Μητροπολίτης Βόστρων Τιμόθεος
· Δια το πατριαρχείο Αλεξανδρείας Αρχιεπίσκοπος Τριπόλεως Βασίλειος
· Δια το πατριαρχείο Αντιοχείας Αρχιεπίσκοπος Τριπόλεως Ηλίας
· Δια όλες τις Σλαβικές Χριστιανορθοδόξους Εκκλησίες και της Ρωσικής Κρατικής Οντότητας, ο Αρχιεπίσκοπος Βολοκολάμσκι Ιλλαρίωνας
· Δια το Βατικανό Καρδινάλιος Βάλτερ Κάσπερ
15 Β: Αποδοχή από το Πατριαρχείο Ιεροσολύμων όλα τα χριστιανικά προσκυνήματα να δοθούν σε τέσσερις διαχειριστικές αρχές: ΟΗΕ, UNESCO, Ρωσικής Εκκλησίας, ΒΑΤΙΚΑΝΟ, εφαρμογή από 1.5.2017.
15 Γ: Διευκρινιστικό άρθρο, τα περουσιακά στοιχεία θα συνδιαχειρίζονται οι ανωτέρω χριστιανορθόδοξες εκκλησίες με τους πιο πάνω κρατικούς και υπερκρατικούς οργανισμούς.

***
ΣΧΟΛΙΟ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ "ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ": ΤΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ !!!



***

MOMERAMDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ σε Νοσοκομεία και Υγεία

Άρθρα 8
Άρθρο 1: Τα νοσοκομεία θα διαχωρίσουν ηλικιωμένους και νεότερους σε ηλικία. Θα εξετάζονται και νοσηλεύονται σε άλλους χώρους από 8.9.2017.
Άρθρο 2: Εισαγωγή σε νοσοκομεία μόνο με κάρτα ασφαλείας, διαφορετικά θα απαγορεύεται η είσοδος από 8.9.2017.
Άρθρο 3:

3 Α: Τα νοσοκομεία όπως περιορισθούν, από 1.8.2017.
3 Β: Δημιουργία εντός νοσοκομείων ειδικών φυλακών, από 16.9.2017.
Άρθρο 5: Ηλεκτρονική Ταυτοποίηση πολιτών από 17.6.2017 για όλες τις υπηρεσίες και όχι για νοσοκομειακή περίθαλψη.
Άρθρο 6: Κατάργηση ιατρικών πολλών ειδικοτήτων, από 17.8.2017.
Άρθρο 7: Συγχώνευση νοσοκομείων και δημιουργία πολυνοσοκομειακών κέντρων, από 17.8.2017.
Άρθρο 8
8 Α: Εισαγωγή κάρτας υγείας για όλους τους πολίτες, ιατρούς, από 19.9.2017.
8 Β: Κατάργηση κέντρων υγείας και πρόνοιας, από 19.9.2017.

MOMERAMDUM – ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ σε Διοικητική Μεταρρύθμιση

Άρθρο 1: Ηλεκτρονική Ταυτοποίηση πολιτών όλης της Ευρωπαϊκής Ενώσεως και του Ρωσικού Κράτους, από 16.6.2017. Αποδοχή του άρθρου απΆόλες τις χριστιανικές εκκλησίες.
Άρθρο 2:
2 Α: Κατάργηση Κρατικών Οντοτήτων – αποδοχή δημιυοργίας Ομοσπονδιακών Κρατών ορισμένα σε Περιφέρειες – με πρωτεύουσα περιφερειών ορισμένη, εφαρμογή από 17.10.2017.
2 Β: Αποδοχή Ομοσπονδίας στην Κύπρο, από 14.8.2017.
2 Γ: Αποδοχή υπερτάτου ρόλου του ΟΗΕ, από 19.10.2017 σε όλες τις θρησκείες του πλανήτη.
2 Δ: Δημιουργία θρησκευτικών κέντρων του Π.Σ.Ε. σε όλο τον πλανήτη, ως η Αμμόχωστος Κύπρου, από 14.8.2018 – σε Κωνσταντινούπολη δύο θρησκευτικά κέντρα ναοί χριστιανορθόδοξοι Αγίου Γεωργίου, Αγίου Φανουρίου, Αγίας Σοφίας Κων/πολες, από 14.8.2018.
Άρθρο 3: Νομιμοποίηση όλων των μεταναστών σε όλα τα κράτη ευρωπαϊκής ενώσεως, άνευ όρων, από 19.11.2016.
Άρθρο 4:
4 Α: Αποδοχή ομοφυλοφιλικής δραστηριότητας – να παρελαύνουν ελευθέρως και τακτικώς, σε όλες τις οδούς των πόλεων της ευρωπαϊκής ενώσεως, από 16.8.2016.
4 Β: Αποδοχή ομοφυλοφιλικών γάμων και διενφιλικών γάμων και υιοθεσίας παιδιών από ομοφυλόφιλους, από 16.5.2016.
4 Γ: Αποδοχή σεξουαλικών σχέσεων από το 19ο έτος ηλικίας με ενήλικους, από 18.5.2016.
4 Δ: Αποδοχή ελευθέρα σεξουαλικήν σε τηλεόραση και τύπο και κυκλοφορία πολλών πορνογραφικών περιοδικών, ελευθέρως, σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες από 18.11.2016.
4 Ε: Δημιουργία οίκων ανοχής κοντά σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων, σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση – και εντός στρατοπέδων για τους στρατιωτικούς, από 19.12.2016.
4 ΣΤ: Διδασκαλία σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες για το ωραίον του πληρωμένου έρωτος, από 22.12.2017, όχι μόνο από καθηγητές, αλλά και από εργαζόμενες του πληρωμένου έρωτα.
Άρθρο 5: Αποδοχή ελεύθερης παιδικής πορνογραφικής στο διαδίκτυο, μόνο από 14 ετών και άνω, από 24.12.2017.
Άρθρο 6:
6 Α: Κατάργηση εθνικών εορτών και αποδοχή παγκοσμίου διακυβερνήσεως, από 10.12.2016.
6 Β: Νομιμοποίηση ομοφυλοφιλίας και στα εκπαιδευτικά ιδρύματα – διδασκαλία για ομοφυλοφιλία στα εκπαιδευτικά ιδρύματα, από 20.9.2016.
Άρθρο 7:
7 Α: Νομιμοποίηση νέων λατρειών – Νέας Εποχής, από 21.9.2017.
7 Β: Κατάργηση Σημαίας Ελληνικής και όλων των Σημαιών της Ευρώπης, κατάργηση θρησκευτικών εορτών της Ευρώπης, από 1.3.2017.
7 Γ: Εισαγωγή περιβαλλοντικών εορτών, από 21.3.2017.
7 Δ: Κατάργηση ελληνικών και βυζαντινών σημαιών που είναι έξωθεν εκπαιδευτικών, δημοσίων υπηρεσιών και ναών, από 20.4.2017.
7 Ε: Δημιουργία μονών με μοναχούς και μοναχές όλων των δογμάτων και θρησκειών στην ευρωπαϊκή ένωση και στο ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, από 17.3.2018.
Άρθρο 8:
8 Α: Εισαγωγή περισσοτέρων αντιρατσιστικών νομοσχεδίων και ψήφιση στις ευρωπαϊκές βουλές, από 15.5.2016.
8 Β: Αποδοχή συμφώνου συμβίωσης και για τους ομοφυλόφιλους και κατάργηση για όλη την ευρωπαϊκή ένωση του υποχρεωτικού των θρησκευτικών και πολιτικών γάμων, από 21.10.2017.
8 Γ: Αποδοχή καύσεως των νεκρών, από 1.5.2016.
8 Δ: Κατάργηση για την Ε.Ε. της θρησκευτικής ταφής και σταδιακώς υποχρεωτικής καύσεως των νεκρών, από 20.5.2016.
8 Ε: Αποδοχή από την Εκκλησία την καύση των νεκρών και όσοι το επιθυμούν της θρησκευτικής κηδείας, από 22.5.2016.
8 ΣΤ: Κατάργηση όπου ισχύει στην ευρωπαϊκή ένωση θρησκευτικού όρκου και θρησκευτικής ορκωμοσίας στη βουλή των πολιτικών, των περιφερειαρχών, των δημάρχων, φοιτητών κ.τ.λ., από 23.5.2016.
8 Ζ: Κατάργηση αγιασμών στη βουλή, εκπαιδευτικά και δημόσια ιδρύματα, όπου ισχύει στην Ε.Ε. από 24.5.2016.
Άρθρο 9:
9 Α: Κατάργηση ορκωμοσίας βουλής σε όλη την Ε.Ε., από 25.5.2016.
9 Β: Κατάργηση αγιασμού σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, από 11.9.2016.
9 Γ: Κατάργηση του υποχρεωτικού της βαπτίσεως των μικρών παιδιών και εισαγωγής ονοματοδοσίας στα ληξιαρχεία, από 12.9.2016.
9 Δ: Δημιουργία Ηλεκτρονικού Αρχείου σε όλα τα εκπαιδευτικά πανεπιστημιακά ιδρύματα και ιδρύματα δημοσίου χαρακτήρος, καθώς και σε υπουργεία όλων των χωρών Ευρώπης, να εισαχθούν τα συστήματα της παλαμοσκόπησης και ιριδοσκόπησης έτσι ώστε όλοι οι πολίτες, μαθητές, εκπαιδευτικοί, σπουδαστές και πολιτικοί άρχοντες να εισάγονται κατά αυτά τα συστήματα στα προαναφερθέντα κτίρια. Εφαρμογή 27.7.2017 έως 29.10.2017.
Άρθρο 10:
10 Α: Δημιουργία πολυεθνικών στρατών και όχι εθνικών στρατών κατά τα πρότυπα του ΝΑΤΟ, από 30.1.2017, και συγχρόνως κατάργηση όπου ισχύει στην Ε.Ε. της υποχρεωτικής θητείας.
10 Β: Ηλεκτρονική υπογραφή για όλους τους πολίτες σε συναλλαγές με το πολυεθνικό κράτος της Ε.Ε. και οι πολίτες θα ξεκινήσουν αυτές τις συναλλαγές από 30.3.2017.
Άρθρο 11
11 Α: Όλοι οι υπογράφοντες το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ δεσμευόμεθα για την εφαρμογή των ανωτέρω μεταρρυθμίσεων από 1η Μαΐου 2016 και εφαρμογής εσωτερικού μνημονίου συνεννοήσεως και θρησκευτικής συνεργασίας με την Ε.Ε. από 1.5.2016 καθώς και του εσωτερικού Β΄ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ για πολιτική συνεργασία με την Ε.Ε. από 1.5.2016, οι μεταρρυθμίσεις του παρόντος ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ αν δυνατόν να μεταφερθούν μόνο για λίγους μήνες, συγκεκριμένα για εννέα (9), εάν όμως παραταθεί η εφαρμογή των μεταρρυθμίσεων περισσότερον των εννέα (9) μηνών το πρώην εθνικό κράτος θα τιμωρείται με πρόστιμο 20.000¤ προσαυξημένο, αν παραταθεί με διπλασιασμό, το ίδιο πρόστιμο θα πληρώσουν τα υπουργεία του πρώην εθνικού κράτους π.χ. υπουργείο παιδείας – περιθάλψεως – άμυνας και βεβαίως όλες οι χριστιανικές εκκλησίες για κάθε καθυστέρηση πέραν των εννέα (9) μηνών θα πληρώσουν πρόστιμο ίδιον με το ανωτέρω.
11 Β: Μεταρρυθμίσεις δύνανται να επισπευτούν γρηγορότερα πιθανώς και ενός χρόνου νωρίτερα

από οριζομένη χρονολογικής εφαρμογής τους. Για την πρόωρη εφαρμογή των μεταρρυθμίσεων οι Εκκλησίες και οι πρώην κρατικοί φορείς θα πάρουν «μπόνους» 500.000¤ από Ευρωπαϊκής Μεταρρυθμιστικής Αρχής.
11 Γ: Όλοι οι υπογράψαντες το παρόν κείμενο δεσμευόμεθα για επαναφορά του Πολιτεύματος της Βασιλευομένης Δημοκρατίας και ειδικότερα στην Ελλάδα μέχρι του τέλους του 2016. Ειδικότερα στην Ελλάδα επαναφορά ως επίσημη θρησκεία του πρώην εθνικού κράτους της αρχαιοελληνικής θρησκείας έως τέλους του 2016.
11 Δ: Από 1.5.2016 θα δημιουργηθεί η Ευρωπαϊκή Μεταρρυθμιστική Αρχή.
11 Ε: Από 1.5.2016 δημιουργία ευρωπαϊκού μεταρρυθμιστικού γραφείου με αρχικό κεφάλαιο 800.000.000¤.
11 ΣΤ: Δημιουργία περιφερειακής μεσογειακής ενώσεως με όλα τα κράτη της Μεσογείου ενωμένα μεταξύ των, από 13.7.2017. Το ευρωπαϊκό συντονιστικό γραφείο θα έχει έδρα του το ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ από 17.12.2017.
11 Ζ: Δημιουργία περιβαλλοντολογικού μεταρρυθμιστικού γραφείου 21.11.2016 με έδρα το Ντουμπρόβνικ της Κροατίας.
11 Η: Δημιουργία Νεοεποχίτικου Μεταρρυθμιστικού Γραφείου στην Βαρκελώνη, από 22.1.2016.
11 Θ: Δημιουργία νέου γραφείου ευρωπαϊκών θρησκευτικών μεταρρυθμίσεων, από 23.11.2016, με συντονιστικό ρόλο το θρησκευτικό κέντρο του ΒΑΤΙΚΑΝΟΥ με απόλυτο συνεννόηση και συντονισμό της μεσογειακής ενώσεως, του ΟΗΕ, του ΠΣΕ, έδρα του άνω γραφείου στο Παρίσι, από 24.11.2016.

Οι ανωτέρω υπογράψαντες είναι:
· Πρόεδρος Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, ΧΕΡΜΑΝ ΒΑΝ ΡΟΜΠΑΪ
· Εκπρόσωπος Κυβερνήσεως Ελλάδος Υπουργός Παιδείας, ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ
· Εκπρόσωπο Οικουμενικού Πατριαρχείου, Ικονίου ΘΕΟΚΛΗΤΟΣ
· Εκπρόσωπος ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ Ηγούμενος Αγίου Όρους ΕΦΡΑΙΜ
· Εκκλησία και Κράτος Κύπρου, Επίσκοπος Τριμυθούντος Βαρνάβας, Μητροπολίτη Μόρφου Νεόφυτο
· Δια το πατριαρχείο Ιεροσολύμων Μητροπολίτης Βόστρων Τιμόθεος
· Δια το πατριαρχείο Αλεξανδρείας Αρχιεπίσκοπος Τριπόλεως Βασίλειος
· Για όλες τις Σλαβικές Χριστιανορθοδόξους Εκκλησίες και της Ρωσικής Κρατικής Οντότητας, ο Αρχιεπίσκοπος Βολοκολάμσκι Ιλλαρίωνας
· Δια το Βατικανό Καρδινάλιος Βάλτερ Κάσπερ
· Εκπρόσωπος του Παγκοσμίου Συμβουλίου Εκκλησιών (Π.Σ.Ε.) ΑΝΤΡΕ ΒΑΡΚΑΝ
· Για την Εκκλησία της Αλβανίας ο Μητροπολίτης Αργυροκάστρου ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ

§ Δεσμευόμαστε να εφαρμόσουμε όλες αυτές τις μεταρρυθμίσεις από 1η Μαΐου 2016 έως 16 Αυγούστου 2020. Να γίνει αλλαγή και να εισαχθούμε στην ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ ολοκληρωτικώς από 1η Μαΐου 2016.
§ Δεσμευόμαστε να γίνει αλλαγή στο ονομαστό ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ στην Ελλάδα και να ιδρυθούν εντός αυτού μονές όλων των θρησκειών και δογμάτων και μοναχικών ταγμάτων του Βατικανού. Δεσμευόμαστε και για τους όποιους διαδόχους ημών να εφαρμόσουν τις ανωτέρω μεταρρυθμίσεις. Προσευχόμεθα και πάλι πολλάκις στον ένα Θεό και έναν άνθρωπο ίνα φανερωθεί στον Κόσμο για να λύσει όλα τα προβλήματα του πλανήτη (σ.σ. μήπως άνθρωπο εννοεί τον αντίχριστο;).

Α. Συμπληρωματική Δήλωση: Αυτό είναι το τοπικό ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ Ελλάδος – Κύπρου – Ρωσίας με την Ευρωπαϊκή Ένωση, καθώς και το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ των Εκκλησιών Κων/πολεως – Ελλάδος – Ιεροσολύμων – Αλεξανδρείας – Αντιοχείας – Σλαβικών Πατριαρχείων – Ρωσίας και ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ. Οι ανωτέρω εκκλησίες υπέγραψαν το τοπικό ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ με τις χριστιανικες εκκλησίες της Ε.Ε.

Β. Συμπληρωματική Δήλωση: Οι ανωτέρω χριστιανορθόδοξες εκκλησίες δεσμεύουν και τα κράτη στα οποία ανήκουν να εφαρμόσουν τις ανωτέρω μεταρρυθμίσεις.

Γ. Συμπληρωματική Δήλωση: Επισυνάπτεται ειδικό ΜΝΗΜΟΝΙΟ Συνεννοήσεως Εκκλησιαστικής και Κρατικής με τν Ε.Ε. Οι υπογράψαντες τα ανωτέρω ΜΝΗΜΟΝΙΑ δεσμευόμεθα δια το γρηγορότερον ει δυνατόν εφαρμογή των ανωτέρω μεταρρυθμίσεων από 1η Μαΐου 2016.

Δ. Συμπληρωματική Δήλωση: Προχωρούμε στην μεταμόρφωση κρατικών – εκκλησιαστικών μορφών αυτοδιοικήσεως και χαιρόμεθα για αυτό, διότι αλλάζουμε όλες τις εκκλησιαστικές και κρατικές μορφές. Πλέον περάσαμε στη Νέα Εποχή και από 1.5.2016 θα εισαχθούμε στην Νέα Εποχή και στην Νέα Κατάσταση.

Ε. Συμπληρωματική Δήλωση: Δεσμευόμεθα για την Διοικητική αναδιάρθρωση, Εκκλησιαστική αναδιάρθρωση, και επανιδρύσεως της ΜΙΑΣ Εκκλησίας. Επίσης για Ίδρυση Στρατιωτικών και Αστυνομικών Πολυεθνικών Δυνάμεων για να υπάρξει Τάξη και Ασφάλεια στις οδούς και πλατείες των πόλεων όλων των χωρών της ευρωπαϊκής ενώσεως καθώς και ασφάλεια όλων των εκκλησιαστικών από τις ανωτέρω δυνάμεις.

ΣΤ. Συμπληρωματική Δήλωση: Δεσμευόμεθα οι ανωτέρω Εκκλησιαστικοί και Πολιτικοί ηγέτες να συνεργαστούμε εντόνως και σθεναρώς με την Παγκόσμια Αστυνομία I.P.T.F., η οποία ιδρύθηκε, έχει προσωρινή έδρα στην Ουάσιγκτον από 21.9.2011, καθώς και της αμερικανικής Ομοσπονδιακής Δυνάμεως Διαχείρισης Εκτάκτων Χρήσεων – F.E.M.A., η οποία έχει έδρα στην Ουάσιγκτον και Βαλτιμόρη, ιδρυθείσα στις 17.11.1984. Οι ανωτέρω δυνάμεις μαζί με τον ευρωπαϊκό στρατό, ο οποίος ιδρύθηκε στην Κων/πολη το 26.10.2001 κι έχει προσωρινή έδρα στην Μονς του Βελγίου και σε συνεργασία ευρωπαϊκά και τοπικά σώματα θα παρέχουν Τάξη και Ασφάλεια σε όλα τα πρώην εθνικά κράτη της Ε.Ε. και σε όλες τις χριστιανικές εκκλησίες, ομολογίες, θρησκείες που εδρεύουν στην ευρωπαϊκή ένωση. Επίσης δεσμευόμεθα και αποδεχόμεθα για την παρακολούθηση των πάντων για Ασφάλεια με τοποθέτηση Ηλεκτρονικών καμερών εξελιγμένης μορφής και τεχνολογίας σε όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, δρόμους όλων των πόλεων της Ε.Ε., μονές, εκκλησίες και δημόσιες υπηρεσίες, καθώς και ίδρυση θρησκευτικής αστυνομίας.

Εφαρμογή των ανωτέρω μεταρρυθμίσεων από 2.5.2016
Δεσμευόμεθα όλοι οι ανωτέρω υπογράψαντες για να επανέλθει η Ασφάλεια και η Τάξις από 1η ΙΟΥΝΙΟΥ 2016.
Οι υπογράψαντες (έχει μόνο τον κατάλογο υπογραφών των υπογραψάντων το ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ – MEMORANDUM από 25 έως 29 Ιουνίου 2014).

Για την δημοσιοποίηση
και διανομή του
ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ
Σ.Ν.Ν.Υ.Σ.
ΚΕΡΕΘ ΤΑΝΑΙΣ


***********************

Το παραπάνω ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα «ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ» την 14η Αυγούστου 2014. Το κείμενο ήταν στην αγγλική γλώσσα και από αυτή την ιστοσελίδα μεταφράστηκε στην ελληνική γλώσσα. Το αποκαλυπτικότατο αυτό κείμενο ήταν αναρτημένο μόνο για λίγες μέρες προ της 6ης Σεπρεμβρίου 2014, ημέρα ψηφίσεως υπό του ελληνικού κοινοβουλίου του γνωστού Αντι-ρατσιστικού Νομοσχεδίου (ΦΕΚ 191/10 Σεπτεμβρίου 2014), οπότε και έπαψε να είναι αναρτημένο, φυσικά έως σήμερα… καθότι όπως διαπιστώνει έκαστος εκ της μελέτης αυτού του ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟΥ, τα υπογραφέντα σε αυτό και ισχύοντα ως εφαρμογή έως το 2016-2020, υπερβαίνουν κάθε φαντασία.

A8hnaios
04-06-15, 17:50
Περισσότεροι από 500.000 πιστοί προσκύνησαν τα ιερά λείψανα της Αγίας Βαρβάρας. Περίπου 550.000 εικόνες της τυπώθηκαν κι εξαντλήθηκαν. Μετρήστε αφορολόγητα ευρώ.

CHKO3CI
04-06-15, 17:57
Περισσότεροι από 500.000 πιστοί προσκύνησαν τα ιερά λείψανα της Αγίας Βαρβάρας. Περίπου 550.000 εικόνες της τυπώθηκαν κι εξαντλήθηκαν. Μετρήστε αφορολόγητα ευρώ.


Και στα συσσιτια να δειτε αφορολογητα ευρω..............ΠΑΡΤΥ γινεται!!!

A8hnaios
13-08-15, 19:46
Πολλοί θα έχετε αναρωτηθεί περνώντας έξω από κατασκευαστικές προκάτ κατοικιών τι στο διάολο τα θέλουν όλα αυτά τα μίνι κιτς εκκλησάκια που εκθέτουν σε μεγάλη ποικιλία ;
Μερικοί ίσως έχετε παρατηρήσει πως σε αυλές τεράστιων υπερπολυτελών, χλιδάτων και ντιζαϊνάτων βιλλών και "εξοχικών κατοικιών", εξόφθαλμα αυθαίρετων, μέσα σε δασικές εκτάσεις ή πάνω στον αιγιαλό υπάρχει σχεδόν πάντα ένα τέτοιο αταίριαστο κιτς κατασκεύασμα.
Μα καλά κάποιος που έχει τα εκατομμύρια να χτίσει μια παράνομη βιλλάρα με σχεδιασμό κήπων και διαμορφώσεις εξωτερικών χώρων από διακοσμητές και ειδικούς είναι δυνατό να έχει ένα τέτοιο κιτσαριό στην αυλή του ;
Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ τι λάκκο έχει η φάβα (νηστίσιμη χωρίς λάδι) ;
Ναι λοιπόν είναι ακριβώς αυτό που σκεφτόσαστε, μην ντρέπεστε, έχετε δίκο να το σκεφτείτε, έχει όντως να κάνει κάτι με την "κοσμική" ανάμιξη της εκκλησίας στα εγκόσμια, κάτι φυσικά παραδόπιστο και ανήθικο, αντίστοιχο της ποιότητας του "κλήρου" και της "εθνικής" και χριστιανικής αποστολής της ανωνύμου εταίρας που λέγεται εκκλησία της ελλάδος και των γύρω απ αυτήν λοιπών τρωκτικών.
Ναι είναι ακριβώς, αυτό που νομίζετε είναι !
Το κιτσεκκλησάκι δε σχετίζεται με την πίστη του ιδιοκτήτη, πιθανού εμπρηστή του δάσους, καταπατητή του αιγιαλού και μεγαλοαυθερετούντα.
Δεύτε λάβετε φως είναι ! ... κυριολεκτικά όμως !
Τα πράγματα έχουν λοιπόν ως εξής :
Αφού κάψεις και περιφράξεις το "οικόπεδό σου", πας στον τοπικό μητροπολίτη της περιοχής και ζητάς άδεια απ το τμήμα ναοδομίας για την ανέγερση "ναϊσκου", πχ εις μνήμην του τάδε αγίου (προτιμάς να εορτάζει εποχή που δεν χρησιμοποιείς τη βίλλα, το γιατί θα το καταλάβετε παρακάτω).
Είναι γνωστό πως οι ανιδιοτελείς κληρικοί της εκκλησίας έναντι ενός λογικού ποσού "πίστης", σου εκδίδουν άμεσα και χωρίς πολλές περίπλοκες διαδικασίες μια άδεια για ναό.
Ποτέ η εκκλησία δε λέει εξ άλλου όχι σε ανέγερση ναών της, όπως δε λέει ποτέ όχι σε καταθέσεις ... "πίστης" και "δωρεές".
Εξ άλλου είναι εκκλησία της αγάπης και άμα τα σκάς μερακλίδικα και χωρίς να ζητάς αποδείξεις, σε αγαπούν περισσότερο απ τ άλλα αμαρτωλά πλάσμα του θεού.
Αμέσως ρευματοδοτείται και υδροδοτείται υποχρεωτικά ο προκάτ κιτσ ναϊσκος, ακόμη και αν είναι σε καμένο δάσος, αιγιαλό, αρχαιολογικό χώρο κλπ. καμία δημόσια αρχή δε μπορεί να αρνηθεί τις παροχές και επίσης καμία δημόσια αρχή όπως τα δασαρχεία και η πολεοδομία δε μπορούν να κηρύξουν αυθαίρετο ή παράνομο ή κατεδαφιστέο τον ... "ναό του κυρίου", είπαμε η ορθόδοξη εκκλησία είναι κράτος εν κράτει και το παπαδαριό ένας απ τους μεγαλύτερους πόλους διαπλοκής και ξεπλύματος μαύρου, ματωμένου και βιασμένου χρήματος καθώς και ιδιοκτήτης εκατοντάδων υπεράκτιων "θεικών" εταιριών.
Μετά χτίζεις το αυθαίρετο για "φιλοξενία των πιστών", τα γνωστά ως «πανηγυρόσπιτα» (η βιλάρα) το οποίο, ναι καλά το καταλάβατε παίρνει ρεύμα και νερό απ το εκκλησάκι του "αγίου αυθερέσιου" - μεγάλη η χάρη του !
Η μόνη υποχρέωση είναι να λειτουργεί μια φορά το χρόνο κατά την εορτή του προστάτη του ο ναϊσκος, πράγμα που καλά το καταλάβατε δε συμβαίνει ποτέ, έναντι πάλι μια μικρής δωρεάς "πίστης" στον ντόπιο παπά που έχει χρεωμένο το "ξωκκλήσι" στην ενορία του.
Επίσης θεωρητικά πρέπει να είναι ελεύθερα επισκέψιμο και προσβάσιμο και για αυτό έχει συνήθως διπλό φράκτη, με ξεχωριστή εξώπορτα, για το τυπικό, όχι πως κάποιος θα ήθελε ποτέ να ανάψει ένα κεράκι στο ξωκκλήσι του τοπικού μεγαλογιατροδικηγορομαφιο ζοπολιτικοαπατεονομεγαλοδ ιαπλεκόμενου. Μια ελληνική σημαία και μια με τον δικέφαλο απαραίτητα αξεσουάρ.

Γιατί Ορθοδοξία σημαίνει προπαντός ... φως, νερό, τηλέφωνο και καταθέσεις ...

+ ΤΑ ΔΑCΗ ΚΑΨΑΛΙCON +

Πηγη (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1667705510108494&set=a.1376883235857391.1073741828.100006071825484&type=1&theater)

friendgr
13-08-15, 22:08
Χρόνια γνωστό.
Απαραίτητο "αξεσουάρ" σε βίλες σε περιοχές χωρίς ρυμοτομία συνήθως π.χ. μέσα σε τίποτα ξεχασμενες γειτονιές στους Θρακομακεδόνες, με δρόμους κατσικοδρομους.
Οποτε σε οποιαδήποτε σχεδιο π.χ. διαπλάτυνσης δρομου σε εκείνο το σημειο θα κανει ζικ Ζακ ο δρόμος.

A8hnaios
13-08-15, 22:43
Χρόνια γνωστό.

Ετσι,ετσι.... απλα να το επικαιροποιουμε που κ που... :whistle:

LEONIDASKAL
14-08-15, 10:19
τα τραγια (οχι παπαδες αυτοι ειναι λιγοι) εχουν μια υπερεπιχειρηση και τρωνε με χρυσα κουταλια
τα τραγια που εχουνε γινει golden boys και γ@μ@νε πιτσιρικες στις βιλαρες πρεπει να νιωσουν τον ισκιο μας καποια στιγμη
αλλο η πιστη μας αλλο τα τραγια και τον θεο μας δεν τον κλεισαν ποτε σε ναους ειναι παντου.
καλος ανθρωπος κοντα στη πιστη σου εισαι καθε λεπτο τηςζωης σου χωρις να να μπεις σε καμια εκκλησια.το λεω γιατι καποιοι το ξεχνουν

LEONIDASKAL
17-08-15, 22:06
οποιος σταθει σε μια μητροπολη η καποιο διοικητικο κεντρο της εκκλησιας θα φριξει με την χλιδη και το χρημα .
αρχιμανδρητης με laptop και μερσεντα τριμετρη αφορολογιτη , και διαγραμμισμενο παρκιν στο δρομο ,μην τρελαθω τωρα.
κατι σαν το ναο του σολωμοντα και τους εμπορους μου θυμιζει αυτο μονο που τωρα το πηγαμε και παραπερα η εκκλησια εχει και ποσοστα επι των πωλησεων .
μια ερωτηση και οποιος ξερει απαντα
τι σημαινει αρχιμανδρητης στην εκλησια και τι δουλεια εχει με laptop εξω απο την μανδρα ????

A8hnaios
05-10-15, 18:11
Αν ειναι αληθεια και οχι υπερβολες.......Τοτε :facepalm:




Ξεσφράγισαν το σφραγισμένο ιδιαίτερο δωμάτιο του αρχιεπισκόπου…
Χριστόδουλου στο Παλαιό Ψυχικό και βρήκαν πάρα πολλά αντικείμενα μεγάλης χρηματικής αξίας.

Τα κατέγραψε επιτροπή την οποία αποτελούσαν δικαστικές αρχές, ο διευθυντής της αστυνομίας, ο εκπρόσωπος της εφορίας, ένας συμβολαιογράφος, ο αρχιερατικός επίτροπος Θωμάς Χρυσικός, ο πρώην αρχιερατικός επίτροπος Θωμάς Συνοδινός, ο γνωστός Βρεσθένης Θεόκλητος Κουμαριανός, και δύο διάκονοι του Χριστόδουλου.

Τα πράγματα που καταγράφηκαν βρίσκονταν τόσο στο ιδιαίτερο δωμάτιο του Χριστόδουλου όσο και στα βεστιάριά του(= ιματιοθήκες) και στο υπόλοιπο ανάκτορό του.

Μόνο τα μικροαντικείμενα τρεχούσης χρήσεως του δωματίου του ξεπερνούν σε αξία το ένα εκατομμύριο ευρώ.

Αναφέρουμε μερικά χαρακτηριστικά από τα καταγραμμένα:

– 600 ζεύγη χρυσά ή αργυρά μανικετόκουμπα.

– ΑπΆ αυτά τα 140 ζευγάρια έχουν διαμάντια και μερικά έχουν ζαφείρια.

– Πάνω από 100 πολύτιμα χρυσά και αργυρά στυλό και πέννες ανεκτίμητης αξίας.

– Πάρα πολλοί χρυσοί και αργυροί σταυροί ευλογίας με πολύτιμα πετράδια.Πολλές αρχαίες εικόνες.

– 30.000 ευρώ και 9 χρυσές λίρες σε φάκελο για τον π. Θωμά Συνοδινό.

– Ένας μεγάλος πολυτιμότατος πολυέλαιος Baccarat αξίας 50.000.ευρώ η ανώτερη φίρμα στον κόσμο.

– Καναπέδες και πολυθρόνες του σαλονιού, των γραφείων και των δωματίων από τις δυό ακριβότερες φίρμες του κόσμου Versace και Armani.

– Μεταξωτές κουρτίνες πολυτιμότατες από τις καλλίτερες φίρμες στον κόσμο σε όλο το ανάκτορο.

– Εκατοντάδες λευκά πουκάμισα, τα περισσότερα μεταξωτά.

– Εκατοντάδες μαύρα παντελόνια πανάκριβα.

– Εκατοντάδες ζεύγη παπουτσιών όλα από τις δυο ακριβότερες φίρμες του κόσμου Sebago και ChurchΆ s, απΆ αυτά που φορούν μόνο οι Άγγλοι πρίγκιπες, λόρδοι και άλλοι αριστοκράτες. Ο Χριστόδουλος φορούσε μόνο τέτοια παπούτσια, που το κάθε ζεύγος τιμάται πάνω από 1.000 χίλια ευρώ (Όταν ανατράπηκε ο δικτάτωρ των Φιλιππίνων Μάρκος, βρέθηκε ότι η γυναίκα του είχε 80 ζεύγη παπουτσιών, ακριβά βέβαια αλλά συνηθισμένα).

– Τρεις δεκάδες σετ με καθημερινά δεσποτικά άμφια.

– 50 επίσημες και μεγαλοπρεπείς αρχιερατικές στολές αξίας κατά μέσον όρο 300.000 ευρώ η κάθε μία.

– 12 στέμματα ( μίτρες ) από χρυσό και πολυτίμους λίθους αξίας κατά μέσον όρο 300.000 ευρώ το καθένα.Κυρίως έχουν διαμάντια.

– 100 εγκόλπια χρυσά και γεμάτα πολύτιμους λίθους, κυρίως διαμάντια και ζαφείρια, αξίας 100.000 ευρώ το καθένα. – 200 εγκόλπιοι σταυροί ίσης αξίας και παρόμοιας διακοσμήσεως ο καθένας.

– 25 ποιμαντορικές ράβδοι (πατερίτσες) χρυσές και αργυρές και ελεφάντινες (φιλντισένιες) γεμάτες πολύτιμους λίθους, κυρίως διαμάντια και ρουμπίνια, αξίας κατά μέσον όρο 100.000 ευρώ η κάθε μία.

– 40 απλές αργυρές ράβδοι (βακτηρίες, μπαστούνια) με ημιπολύτιμους λίθους, αξίας 20.000 ευρώ η κάθε μία.

– Δύο υπερπολύτιμα δισκοπότηρα χρυσά, σκαλιστά έργα τέχνης, με πολύτιμους λίθους, δώρα το ένα του Βαρθολομαίου και το άλλο του πάπα Ρώμης Βενεδίκτου.

– Δεκάδες χρυσά και αργυρά κηροπήγια (δικηροτρίκηρα).

– Δεκάδες χρυσά και αργυρά επιτραπέζια κηροπήγια με πολύτιμους λίθους.

– Πολλές δεκάδες αργυροί δίσκοι σερβιρίσματος και κεράσματος.

– Δεκάδες αργυρές φρουτιέρες.

– Εκατοντάδες δωδεκάδων ποτήρια αργυρά και κρυστάλλινα υψηλής αξίας.

– Εκατοντάδες πανάκριβα αργυρά κρυστάλλινα και πορσελάνινα σερβίτσια ανυπολόγιστης αξίας.

– Εκατοντάδες δωδεκάδες πανάκριβα χρυσά και αργυρά κουταλομαχαιροπήρουνα φίρμας Christofie, που είναι η ακριβώτερη στον κόσμο.

– Εκατοντάδες πορσελάνινες δωδεκάδες πιάτων.

– Εκατοντάδες πορσελάνινες και αργυρές πιατέλες.Βαρύτιμες μεταξωτές κουρτίνες σε όλο το ανάκτορο.

– Εκατοντάδες ζεύγη μεταξωτές πιτζάμες.

– Δεκάδες μεταξωτές κλινοστρωμνές και μαξιλάρια.

– Τέσσερις ζωγραφικοί πίνακες αμύθητης αξίας που ανήκουν στο Μουσείο Μπενάκη και τους νοίκιαζε με μηνιαίο μίσθωμα που του καθενός η αξία είναι όσο τα μηνιαία μισθώματα τριών μεγάλων και πολυτελών ρετιρέ.

– Έξι γκραβούρες με πανάκριβο μηνιαίο μίσθωμα από το ίδιο Μουσείο.

– Πάρα πολλά και πανάκριβα έπιπλα από πολύτιμα ξύλα υφάσματα μέταλλα και γυαλιά, φτιαγμένα από τις 4 μεγαλύτερες και ακριβότερες φίρμες στον κόσμο.

– Τα αρχιτεκτονικά σχέδια για δύο βίλες-ανάκτορα του Χριστοδούλου, για να ξεκουράζεται, που θα κτίζονταν σε τεράστια οικόπεδά του πανύψηλης αξίας, ένα στην Ερμιονίδα και ένα στον Άγιο Ιωάννη Θεολόγο σε πανέμορφες τοποθεσίες.

– Ένα τεράστιο ποσό (πολλά εκατομμύρια ευρώ), για να κτιστεί ειδικό μουσείο με την επωνυμία «Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος», για να φυλάγονται και να εκτίθενται εκεί σε κοινή θέα οι στολές, οι μίτρες, οι πατερίτσες, και όλα τα λειτουργικά και μη λειτουργικά κοσμήματα και σκεύη του Χριστόδουλου στους αιώνες των αιώνων, μαζί και με τα έξοδα συντηρήσεως τόσο του μουσείου όσο και των εκθεμάτων, και με τους μισθούς των υπαλλήλων του μουσείου;

Πηγη... (https://serfare.com/)

stef
05-10-15, 21:36
Το link της πηγής σου δεν σε βγάζει σε κάποιο άρθρο...

A8hnaios
05-10-15, 23:11
Το link της πηγής σου δεν σε βγάζει σε κάποιο άρθρο...

https://serfare.com/vgike-sto-fos-i-periousia-tou-christodoulou-parte-ipoglossio/

A8hnaios
10-05-16, 00:39
EYΛΟΓΙCON............ :shok:

A8hnaios
01-08-16, 00:16
πάτερ....
τι έχετε να δηλώσετε για το θέμα με τη Μητροπολη Θεσσαλονικης ;;

LEONIDASKAL
18-08-16, 11:55
Μεσημέρι Δευτέρας πριν μέρες κάπου στη Λάρισα περπατω για να πάρω το αυτοκίνητο μου κάπου κοντά στην κεντρική πλατεία. Κοντά σε μένα μια μερσεντα κατά μαύρη με φίμε τζαμακι παρκαρισμενη με αλάρμ και την μηχανή αναμένη. Ανοίγει η πόρτα του οδηγού βγαίνει ένας νεαρός πάτερ με γενακι φουλ περιποίηση να πάρει κατι από το απέναντι περίπτερο.Περπατώντας τον βλέπω να έχει μια τρικυμια στην μεσουλα του, όταν δε επιστρέφει ανοίγει το τζάμι και δίνει ένα νερό στο χέρι που ξεπροβαλε η φωνουλα του τι να σου πω, κοριτσάκι λυγερο.
Κοντοστεκοντας μόλις πρόλαβα να δω ότι πίσω υπήρχαν επίσης παπάδες τετραπαχοι και χρυσοφορεμενοι.
Αρε χλιδή και καλοπέραση ο λόγος του Θεού αποδίδει καλά.
Εσκιψα το κεφάλι ξενέρωσα και έφυγα.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mikegr
18-08-16, 14:23
Ιστορια που απαγορευεται να διδαχθει:
Ασημια, χρυσα και αφθονα γιουσουφακια για οθωμανικα κολπα...


https://www.youtube.com/watch?v=2s7Th0k7yAg"]https://www.youtube.com/watch?v=2s7Th0k7yAg

A8hnaios
08-01-17, 00:08
Στη κόλαση θα πάμε τελικά όλοι.. χαχχαχχ..

:hystericalbs1: :hystericalbs1:

turbodog
08-01-17, 00:37
Απο αυτα που διαβαζω αμαρτια θεωρειται: Καπνισμα!, Υπερηφανεια!!, Μεταδοση Ασθενειας ? !!! (οπως η γριπη ας πουμε) , Περιεργεια, Πολιτικος γαμος (και στα καπακια συμμετοχη σε πολιτικο γαμο!!)

Μονο αυτα φτανουν για να πιασουν το 99.9 % (εκατο θα ελεγα αλλα ειπα να αφησω και λιγο για τα υπολοιπα της λιστας :original:)


Οτι Ναναι...

A8hnaios
16-05-17, 13:17
Η μεταφορά (περιοδεία) λειψάνων και η έκθεσή τους για προσκύνημα έχει καταστεί τα τελευταία χρόνια ιδιαίτερα δημοφιλής, αλλά και επικερδής δραστηριότητα, μια και οι ουρές των πιστών αφήνουν και τον απαραίτητο οβολό τους.



Χαρακτηριστική η περίπτωση της Αγίας Ζώνης, που για πρώτη φορά άρχισε η «περιφορά» της τη δεκαετία του ‘90 από τον Εφραίμ.

Η ιστορία αυτής της (όχι μόνο χριστιανικής) παράδοσης πηγαίνει αιώνες πίσω, με πολλά επεισόδια, συχνά ευτράπελα, ακόμα και ακραία περιστατικά σε ό,τι αφορά οστά (λείψανα) αγίων στη χώρα μας.

Ορισμένα από τα περιστατικά αυτά είχαν καταγραφεί στις σελίδες του «Ιού» (12/4/1998, «Ιερή Οστεοπόρωση»): https://www.iospress.gr/ios1998/ios19980412a.htm
◼ Το 1964 η Καθολική Εκκλησία επέστρεψε στην Πάτρα την κάρα του Αγ. Ανδρέα, με μια τελετή που ένωσε τον τότε πρωθυπουργό Γεώργιο Παπανδρέου, τον αρχηγό της ΕΡΕ Παναγιώτη Κανελλόπουλο και τη διάδοχο του θρόνου Ειρήνη. Μέχρι τότε, το χρυσό κουτί περιείχε μόνο ένα μικρό τμήμα ενός δαχτύλου του αγίου.

◼ Το 1979, διαδήλωση 3.000 ατόμων πολιόρκησε το μέγαρο της μητρόπολης στο Αργοστόλι με αίτημα την απομάκρυνση του μητροπολίτη Προκόπιου Μενούτη. Οι πιστοί κατηγορούσαν τον ιεράρχη ότι μαζί με άλλους προέβη σε τεμαχισμό του σκηνώματος του Αγίου Γερασίμου, προκειμένου να το «αξιοποιήσει». Μια βδομάδα αργότερα η Διαρκής Ιερά Σύνοδος έθεσε σε διαθεσιμότητα τον μητροπολίτη.

◼ Το 1994, «για πρώτη φορά έρχεται στην πρωτεύουσα, στον Ιερό Ναό Αγίου Κοσμά Αιτωλού Αμαρουσίου, τμήμα των ιερών λειψάνων του αγίου -η κάτω γνάθος- για προσκύνηση. Εως τις 20/12/1994. Τηλ. 6899… κ.λπ.».

◼ Το 1995, από τη Μονή Βατοπεδίου έφτασε στην Αθήνα η Αγία (ή Τιμία) Ζώνη της Παναγίας. Εκατοντάδες χιλιάδες πιστοί περίμεναν ώρες ατέλειωτες και παραδίπλα οι πάσης φύσεως έμποροι επένδυαν και κερδοσκοπούσαν. Ο πατέρας Εφραίμ που έφερε το λείψανο ευχαρίστησε τον χορηγό της επιχείρησης, ιδιοκτήτη της ΛΑΝΤΑ ΕΛΛΑΣ, μίλησε για τα θαύματα του λειψάνου, αλλά και για τον αγώνα της Μονής του στο πλευρό των Σέρβων αδελφών του (που εκείνη την εποχή ξεπάστρευαν αμάχους μουσουλμάνους, πολίτες της Σρεμπρένιτσα).

◼ Το 1995, η ελληνική πλευρά έδωσε στη δημοσιότητα λίστα με προϊόντα «λεηλασίας» που είχαν μεταφερθεί στη Βουλγαρία. Μεταξύ άλλων, τα απαχθέντα, από το 1917, λείψανα από τη Μονή Εικοσιφοινίσσης. Επρόκειτο για την Εσθήτα της Θεοτόκου, την κάρα και το σαγόνι του Αγ. Διονυσίου, το δεξί χέρι της Μαρίας Μαγδαληνής, ένα τεμάχιο του Ανδρέου του Πρωτοκλήτου και των Αγίων Χαραλάμπους, Θεοδώρου Στρατηλάτου, Παντελεήμονος και Μοδέστου και πλήθος άλλων οστών!

◼ Το 2002, για να εγκαινιάσει το εργοστάσιό του στον όρμο του Αγίου Ιωάννη στη Μαγνησία, ο βιομήχανος κ. Λούλης (πρώην διοικητής του Αγίου Ορους) επιστράτευσε τον ηγούμενο Εφραίμ, για να του φέρει στους Μύλους Λούλη την «Αγία Ζώνη».

◼ Το 2010. «Πού μπορείτε να προσκυνήσετε λείψανα του Αγίου Γρηγορίου. Λείψανα του αγίου βρίσκονται: 1) στη Μονή Βατοπαιδίου, 2) στη Μονή Γρηγορίου, 3) στον Ναό των Αγίων Αποστόλων στην Κωνσταντινούπολη» (από τον ιστότοπο Προσκυνητής).

◼ Το 2011 έγραφε ο τοπικός Τύπος: «Μοναδική ευκαιρία, ειδικά για τις γυναίκες, καθώς δεν μπορούν να πάνε στο Αγιο Ορος – προσκύνημα της Αγίας Ζώνης στον Ι. Ν. Αγίας Σκέπης – μέχρι το απόγευμα της Δευτέρας»!

◼ Το 2014 «τα λείψανα του πιο διάσημου αγίου στον κόσμο, μετά τον Αγιο Βασίλη, βρίσκονται σε εκκλησία της Ελλάδας. Ο Δήμος Λέσβου, με συγκεκριμένες εκδηλώσεις, τιμά τη μνήμη του Αγίου Βαλεντίνου, θέλοντας να προβάλει το γεγονός ότι τα λείψανα του αγίου βρίσκονται –κατόπιν δωρεάς της Ελισαβέτας Μπαρτζίλι τον Μάρτιο του 1893– στον Ιερό Ναό Μεταστάσεως Θεοτόκου της Μυτιλήνης, στον οποίο εναποτέθηκαν οριστικά από το καλοκαίρι του 2014».

πηγή: Εφημερίδα των Συντακτών


Οπως γίνεται συνήθως σε κάθε Προσκύνημα λειψάνων πωλούνται βιβλία, μπουκαλάκια με αγιασμένο νερό, σταυρουδάκια, κομποσκίνια και άλλα συναφή

A8hnaios
17-05-17, 14:21
Η δύναμη τις ψήφου είναι τεράστια...

A8hnaios
23-01-20, 20:00
Ο Μητροπολίτης με την Mercedes που «πιάνει» 250 χλμ./ώρα!!!

Πρόκειται για μια Mercedes-AMG S63..!!

Αυτήν επέλεξε και ο Μητροπολίτης Κύκκου & Τηλλυρίας-κατέχει το συγκεκριμένο αξίωμα από το 2007, προφανώς για να αντεπεξέρχεται πολύ γρήγορα και με ασφάλεια στις πολλές υποχρεώσεις του.

Στα εβδομήντα τρία του χρόνια και έχοντας αποτύχει να εκλεγεί Αρχιεπίσκοπος Κύπρου, ο σεβασμιότατος Νικηφόρος έγινε θέμα εξαιτίας της πανάκριβης Mercedes του. Αυτής, που τον μετακινεί παντού όχι όμως σεμνά και σίγουρα καθόλου ταπεινά…

Πηγή newsauto.gr

friendgr
24-01-20, 15:42
Α και το νέο μοντέλο βλέπω. Όχι τίποτα παλιά.....

S8N
02-02-20, 17:17
Με τον σταυρό στο χέρι, μόνο οι παπάδες έβγαλαν λεφτά.