PDA

Επιστροφή στο Forum : bmw e46 απορια συναγερμος



dimtz
07-07-11, 15:28
Καλησπερα λεβεντες εχω μια απορια για τον συναγερμο μαλλον υπαρχει προβλημα.....οταν οπλιζα τον συναγερμο μετα απο καποια δευτερα αναβοσβηνε το λαμπακι, τωρα ομως οταν τον οπλιζω αρχιζει κι αναβοσβηνει αμεσως, τι παιζει??????? εχω διαβασει στο εγχειριδιο του οχηματος και λεει οτι γινετε οταν μια πορτα δεν ειναι καλα κλειστη, κανω ελεγχο και ειναι ολα οκ.....τι να συμβαινει αραγε?????????

PANOS-E60
07-07-11, 20:14
Ο μαμά συνεγερμός όταν πατήσεις το κουμπί του οπλισμού, ξεκιναει αμέσως να δίνει ένδειξη στο κόκκινο λαμπάκι κάτω από τον καθρέφτη. Είσαι σίγουρος ότι καθυστερούσε παλιότερα ?

dimtz
07-07-11, 23:35
ναι φιλε μου καθηστερουσε περιπου 30 δευτερα, μπορει να μας το επιβεβαιωσει καποιος πως λειτουργει ???????????????? καποιος 46αρης???????? με το μαμισιο συναγερμο λεμε που εχει το φωτακι στο καθρεφτη...

Jimmakos
07-07-11, 23:40
Μήπως ο διακόπτης της πόρτας στην κολώνα (αυτός για τις πλαφονιέρες) έχει πιάσει σκόνη στις επαφές και δεν λειτουργεί καλά? Δηλαδή "βλέπει" ανοιχτή κάποια πόρτα?

Kostas_1
08-07-11, 10:57
Ειχα εγω στο Ε46 μαΝισιο συναγερμο. Μολις το οπλιζα ξεκιναγε αμεσως να αναβοσβηνει.

Η συνηθης βλαβη ειναι στο διακοπτη του καπω του κινητηρα. Αλλα αν ειχε θεμα, θα σου χτυπουσε συναγερμος

gyiama
08-07-11, 16:35
Μήπως ο διακόπτης της πόρτας στην κολώνα (αυτός για τις πλαφονιέρες) έχει πιάσει σκόνη στις επαφές και δεν λειτουργεί καλά? Δηλαδή "βλέπει" ανοιχτή κάποια πόρτα?

τα Ε46 δεν εχουν δικοπτη στην κολωνα της πορτας για να αναβοσβηνει η πλαφονιερα.ο διακοπτηςκαθε πορτας βρισκεται μεσα στο ''μανταλο'' της κλειδαριας.το πιθανοτερο αυτο που ειπε ο κωστας να εχει πιασει βρωμια ο διακοπτης του καπο.αλλα απ οσο ξερω αμεσως αναβοσβηνει τολαμπακι δεν αργει.μηπως τοειχες παρατηρησει λαθος?ο συναγερμος σου χτυπαει κανονικα αν δει παραβιαση?

dimtz
09-07-11, 07:31
ναι χτυπα κανονικα το δοκιμασα...........οσο για το λαμπακι ειμαι 100% σιγουρος δε κανω λαθος, πολλες φορες το παρατηρουσα...

GEORGE BMW 316ci
09-07-11, 12:24
εγω που εχω Ε46 και με το λαμπακι στον καθρεφτη(μαμα) μολις το οπλιζω μετα απο 2-3 δευτερα αναβοσβηνει