PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη εργοστασιακης πηγης ηχου.



Lefteris116
07-07-11, 13:52
Γεια σας παιδια!θελω να αλλαξω την εργοστασιακη bmw business πηγη που εχω με καποια αλλης εταιριας αφτερμαρκετ.ξερει κανεις να μου εξηγησει τη διαδικασια μηπως καταφερω και την αλλαξω μονος μου?

m-power_01
07-07-11, 14:02
Γεια σας παιδια!θελω να αλλαξω την εργοστασιακη bmw business πηγη που εχω με καποια αλλης εταιριας αφτερμαρκετ.ξερει κανεις να μου εξηγησει τη διαδικασια μηπως καταφερω και την αλλαξω μονος μου?

Γιατι να κανεις αυτό το πράγμα στον άσο σου?

Lefteris116
07-07-11, 14:09
Γιατι τα εχει παιξει εδω και παρα πολυ καιρο.μια φωτιζει και δειχνει σταθμους κτλ κ μια οχι.δευτερον προτιμω να εχω σε ενα στικακι η σε μια msd καρτα ''φορτωμενα'' τραγουδια και απλα να περναω κ αλλα οποτε θελω.να μη γεμιζω σιντι.

Lefteris116
08-07-11, 13:33
Μαλλον κανενας δεν γνωριζει.. :/

panos90
08-07-11, 13:43
στο saturn στη μαραθωνος έχει πηγές (ηχεία ενισχυτές subs Κλπ..).

σε mini είχα παρει μια Pioneer με usb+aux με 100 ευρω..

μετά πήγα κάτω στο πάργκινγκ για να την εγκαταστήσουν (εχει ειδικό χώρο)

αν θυμάμαι καλά μου είχαν πάρει 30 ευρώ.. και είχε χρειαστεί μια ειδική πλεξούδα η οποία κόστιζε αρκετουτσικά..

//απο εντυπώσεις.. έβγαζε καλύτερο ήχο απο την "μαμά" alpine που είχε..

Lefteris116
09-07-11, 17:43
οκ ευχαριστω πανο!

PANOS-E60
09-07-11, 19:30
στο saturn στη μαραθωνος έχει πηγές (ηχεία ενισχυτές subs Κλπ..).

σε mini είχα παρει μια Pioneer με usb+aux με 100 ευρω..

μετά πήγα κάτω στο πάργκινγκ για να την εγκαταστήσουν (εχει ειδικό χώρο)αν θυμάμαι καλά μου είχαν πάρει 30 ευρώ.. και είχε χρειαστεί μια ειδική πλεξούδα η οποία κόστιζε αρκετουτσικά..

//απο εντυπώσεις.. έβγαζε καλύτερο ήχο απο την "μαμά" alpine που είχε..

Μιά μικρη διευκρίνηση, αυτό το μαγαζί στο υπόγειο του saturn της Μαραθώνος, έκλεισε.

giannis_compact
09-07-11, 20:10
Φίλε μου το radio cd de βγαίνει δύσκολα θα χρειαστείς έναν ανταπτορα όμως για να βάλεις του εμπορίου γύρω στα 30 ευρώ κοστίζει! Πάντως είναι κρίμα να χαλάσεις την εικόνα του εσωτερικού!

3enyxtis
10-07-11, 01:03
εγώ θα το επισκεύαζα σε ηλεκτρονικό και θα έβαζα και ένα usb module που δίνει sd κάρτα(αν και αυτό κοστίζει 180ε). το να το κάνεις μόνος σου είναι εύκολο τουλάχιστον σε z4 που το έχω δει και χρεάζεσαι ένα αντάπτορα της φίσας και μία μετόπη για να καλύπτει το κενό. Αν πας σε μαγαζί που πουλάνε πηγές θα σου κάνουνε την τοποθέτηση δωρεάν. Η μετόπη δύσκολα θα έχει ίδιο χρώμα με το ταμπλό και και η πηγή δεν θα ταιριάζει οπτικά με το όμορφο εσωτερικό του αυτοκινήτου όπως σου ξαναείπανε αν και από πρακτικότητα θα υπερέχει (στο z4 φίλου ήταν τόσο αταίριαστο που προτίμισε την άλλη λύση)

Lefteris116
10-07-11, 12:04
Υπηρχε παιδια και η εκδοχη να βαλω το professional που θα ηταν κουτι!αλλα οταν ακουσα απο την αντιπροσωπια 1000 ευρω(!!!!!) ειπα εμποριου και παλι εμποριου!

giannis_compact
10-07-11, 13:24
Μπορείς να βρεις το professional στο ιντερνετ γύρω στα 150-200 ευρώ.

3enyxtis
10-07-11, 14:50
ο φίλος με το z4 αυτό έβαλε, μαζί με το usb module με 300 ε μεταχειρησμένο από εδώ, βέβαια 480 ε συνολικά για την ηχητική αναβάθμιση είναι πολλά..