PDA

Επιστροφή στο Forum : Για πειτε καμμια γνωμη ρε παιδια...



Vasilis
07-07-11, 08:44
Φτιαχνω το παιδικο δωματιο της μικρης Θεας μου!

Κρεβατακι ...απο κουνια πλεον!

το θεμα ειναι οτι θελω ενα μονο κρεβατακι υφασματινο με αποθηκευτικο χωρο

Στην προχειρη αναζητηση μου βρηκα απο NEOSET στα 600 ευρα :shok: χωρις το στρωμα :shok: :shok:(που εκει θελω να δωσω μεγαλυτερη βαση φυσικα)

μου φανηκαν πολλα τα λ7!


εχει κανεις καμμια καλυτερη ιδεα στο που να αποτανθω για πιο προσγειωμενες τιμες?

εχω βρει πολλες φορες την λυση μεσα απο την κοινοτητα μας γι αυτο κ απευθυνομαι στους φιλους για μια εναλλακτικη!


:thanks: εκ των προτερων!

Thomelef
07-07-11, 08:50
Φτιαχνω το παιδικο δωματιο της μικρης Θεας μου!

Κρεβατακι ...απο κουνια πλεον!

το θεμα ειναι οτι θελω ενα μονο κρεβατακι υφασματινο με αποθηκευτικο χωρο

Στην προχειρη αναζητηση μου βρηκα απο NEOSET στα 600 ευρα :shok: χωρις το στρωμα :shok: :shok:(που εκει θελω να δωσω μεγαλυτερη βαση φυσικα)

μου φανηκαν πολλα τα λ7!


εχει κανεις καμμια καλυτερη ιδεα στο που να αποτανθω για πιο προσγειωμενες τιμες?

εχω βρει πολλες φορες την λυση μεσα απο την κοινοτητα μας γι αυτο κ απευθυνομαι στους φιλους για μια εναλλακτικη!


:thanks: εκ των προτερων!

αν θέλεις βασίλη, σου δίνω το τηλ του κουμπάρου μου, που έχει εργοστάσιο με
παιδικά έπιπλα.
είναι εδώ θεσσαλονίκη, και έχει τεράστια γκάμα. απο τους μεγαλύτερους κατασκευαστές
είναι βασικά, και έχει γκάμα και απο μελαμινικά, και απο λουστράτα με μεγάλο
χρωματολόγιο...
αν σε ενδιαφέρει πές μου να σου στείλω τηλ.

Vasilis
07-07-11, 08:52
αν θέλεις βασίλη, σου δίνω το τηλ του κουμπάρου μου, που έχει εργοστάσιο με
παιδικά έπιπλα.
είναι εδώ θεσσαλονίκη, και έχει τεράστια γκάμα. απο τους μεγαλύτερους κατασκευαστές
είναι βασικά, και έχει γκάμα και απο μελαμινικά, και απο λουστράτα με μεγάλο
χρωματολόγιο...
αν σε ενδιαφέρει πές μου να σου στείλω τηλ.

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση φιλε Θωμα...

ωστοσο απο Σαλονικα- Αθηνα θα χω κ μεταφορικα ...συν του οτι δεν θα μπορουμε να μιλησουμε κ να δω κατ ιδιαν αυτο που θα επιλεξω!

καμμια γνωμη για Αθηνα?

(μηπως εχει ιστοσελιδα να εβλεπα δειγματα?)


ευχαριστω πολυ παντως!

Thomelef
07-07-11, 09:06
www.woodyline.gr
πάρε ένα τηλ και μίλα. τα δωμάτια σπάνε κιόλα. δλδ μπορείς να πάρεις πχ. ένα κρεβάτι και μια
ντουλάπα μόνο, ή ένα γραφείο, ή οτιδήποτε...
αν κρίνω την τιμή που είπες για το κρεβάτι μόνο, συμφέρει και ας έχει καπέλο μεταφορικά...
να φανταστείς περίπου στην ίδια τιμή που έγραψες, στέλνω εγώ κρεβατοκάμαρες. ο νικολάι
σε δικό μου κρεβάτι κοιμάται!!!χαχαχαχαχαχα...
πάρε και ζήτα τον σταύρο, και πές ότι είσαι φίλος μου.

GEORGE316
07-07-11, 09:26
Η νεοσετ παντα ειχε τσιμπημενες τιμες.
ομως ο θωμας εδωσε καλη λυση.ποια η διαφορα αθηνα θεσσαλονικη,αν η τιμη ειναι συμφερουσα?

Thomelef
07-07-11, 10:26
βασικά ο συγκεκριμένος, παλαιότερα έβγαζε κάνα δυο σειρές κατ'αποκλειστικότητα για την NEOSET.
επίσεις έχει δουλέψει και με την MODECO, και κάποια στιγμή του είχα κάνει και κονέ με την SATO,
σε μια σκέψη που έκαναν για παιδικό δωμάτιο. φυσικά δεν έγινε ποτέ, μιάς και ποτέ δε πούλησε
παιδικά η συγκεκριμένη εταιρεία...
είναι καλή άκρη ο κουμπάρος για παιδικό ρε...στην ελλάδα δύο είναι. ένας αυτός, και ένας
στην λαμία, ονόματι λάτας.

Z4 DCT
08-07-11, 17:44
Βασιλη κοιτα ρε φιλε σε και σε ανεξαρτητο επιπλοποιο...ψαχνουμε και μεις για γραφειο και μετα απο πολλες αναζητησεις και τρελες τιμες, καταληξαμε σε εναν τετοιο...
Αλλο απο στρωμο μονο μια ειναι η επιλογη για παιδικο αν θες την γνωμη μου TEMPUR....

https://www.tempur.gr/

Samaro
08-07-11, 17:51
Βασιλλάκο, στα ΙΚΕΑ κοίταξες ;;

S8N
08-07-11, 18:09
Αν και πιστεύω πως θα τακτοποιηθείς μια χαρά με τη λύση που έδωσε ο Θωμάς, να σου πω και τη δική μου εμπειρία... Την αναζήτηση την ανέλαβε η γυναίκαι μου η οποία κατέληξε στη Laro στον παράδρομο της Ε.Ο. Αθηνών Λαμίας στη γέφυρα της Λυκόβρυσης. Έχουν κάποιες έξυπνες λύσεις με την έννοια ότι τα έπιπλά τους μπορούν με προσθαφαιρέσεις τμημάτων να γίνουν αγνώριστα και να καλύψουν κάθε ηλικία, διαρρύθμιση ή γούστο.

Οι τιμές είναι πάνω κάτω αυτές που γνωρίζεις, έχουν όμως και stock. Όσον αφορά το στρώμα, μη τσιγκουνευτείς Βασίλη φίλε μου. Δε σου λέω να πάρεις coco-mat, πάρε όμως ένα καλό Media strom όπως πήρα εγώ στη δική μου. Έχει μεγάλη σημασία για ένα παιδί σε τόσο μικρή ηλικία.

z3 2.2
08-07-11, 23:44
Δυο πραγματα δεν χωρανε τσιγγουνια στη ζωη μας.
1. Τα παπουτσια γιατι μεσα σε αυτα περναμε τη μιση μας ζωη
2. Το στρωμα του κρεβατιου μας γιατι πανω του περναμε την αλλη μιση.

Περαν αυτου του σοφοτατου ρητου,θα σου προτεινα να πας μια βολτα στα 120 μιας που εκει θα βρεις πολλους κατασκευαστες.
Γνωμη μου ειναι να παρεις ενα κρεβατι που να παταει ολοκληρο κατω,σαν κουτι,για να μην μαζευει απο κατω σκονη αλλα και για να εχεις τον πολυτιμο αποθηκευτικο χωρο.

GiannisRob
09-07-11, 00:24
Αν και πιστεύω πως θα τακτοποιηθείς μια χαρά με τη λύση που έδωσε ο Θωμάς, να σου πω και τη δική μου εμπειρία... Την αναζήτηση την ανέλαβε η γυναίκαι μου η οποία κατέληξε στη Laro στον παράδρομο της Ε.Ο. Αθηνών Λαμίας στη γέφυρα της Λυκόβρυσης. Έχουν κάποιες έξυπνες λύσεις με την έννοια ότι τα έπιπλά τους μπορούν με προσθαφαιρέσεις τμημάτων να γίνουν αγνώριστα και να καλύψουν κάθε ηλικία, διαρρύθμιση ή γούστο.

Οι τιμές είναι πάνω κάτω αυτές που γνωρίζεις, έχουν όμως και stock. Όσον αφορά το στρώμα, μη τσιγκουνευτείς Βασίλη φίλε μου. Δε σου λέω να πάρεις coco-mat, πάρε όμως ένα καλό Media strom όπως πήρα εγώ στη δική μου. Έχει μεγάλη σημασία για ένα παιδί σε τόσο μικρή ηλικία.

Laro προτιμήσαμε και εμείς, και στη δική μου περίπτωση, το κρεβάτι μου που το έχω απ'το σχολείο είναι ακόμα σαν καινούριο. Αντίθετα το σετ γραφείο - βιβλιοθήκη από τη Νεοσετ που έχει σχεδόν την ίδια ηλικία (ένα χρόνο πιο παλιά) θυμίζουν περισσότερο αυτό:

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=177761#post177761

:cheers:

Z4 DCT
09-07-11, 07:41
Laro προτιμήσαμε και εμείς, και στη δική μου περίπτωση, το κρεβάτι μου που το έχω απ'το σχολείο είναι ακόμα σαν καινούριο. Αντίθετα το σετ γραφείο - βιβλιοθήκη από τη Νεοσετ που έχει σχεδόν την ίδια ηλικία (ένα χρόνο πιο παλιά) θυμίζουν περισσότερο αυτό:

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=177761#post177761

:cheers:


Aκομα στο παιδικο κρεβατι απο το σχολειο κοιμασαι πουλακι μου???...εκει ''τζιτζικωνεις'' ακομα??......απο τι ειναι φτιαγμενο απο inox 316??? :hystericalbs1::hystericalbs1:

m-power_01
09-07-11, 17:23
Aκομα στο παιδικο κρεβατι απο το σχολειο κοιμασαι πουλακι μου???...εκει ''τζιτζικωνεις'' ακομα??......απο τι ειναι φτιαγμενο απο inox 316??? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Είναι και αυτός στην κατηγορία φτερού!
Αντε τυχερέ τώρα που θα ανέβει ο ρομπ αθήνα θα σας πάω για τραμπάλα! :th_Laie_67-1:

GiannisRob
09-07-11, 17:45
Aκομα στο παιδικο κρεβατι απο το σχολειο κοιμασαι πουλακι μου???...εκει ''τζιτζικωνεις'' ακομα??......απο τι ειναι φτιαγμενο απο inox 316??? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Παίζεις με τον πόνο μου συνονόματε και θα λογαριαστούμε από βδομάδα στην τραμπάλα! Θα ανέβω Αθήνα από βδομάδα και θα με πάει ο Σπύρος στην παιδική χαρά. Να πεις και 'συ στην μαμά σου να σε φέρει να παίξουμε!

:D :D :D :D :D

Σοβαρά τώρα, επισύναψα φωτό του κρεβατιού. Από κάτω, έχει ένα δεύτερο κρεβάτι συρρόμενο, που έχει μηχανισμό και σηκώνεται στο ύψος του κύριου κρεβατιού. Πολύ βολικό!

Το Ε30 είναι για να ζηλεύει ο Σπύρος :D

:cheers:

m-power_01
09-07-11, 17:52
Το Ε30 είναι για να ζηλεύει ο Σπύρος :D

:cheers:

Εκεί στην βιβλιοθήκη είναι η υδρολογία που χρωστας???:th_Laie_67-1:

GiannisRob
09-07-11, 18:05
Εκεί στην βιβλιοθήκη είναι η υδρολογία που χρωστας???:th_Laie_67-1:

Την πέρασα την π@#$%^α τον Σεπτέμβρη...

Έχω όμως κάτι Εφαρμοσμένα Μαθηματικά που με ταλαιπωρούν. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει ο βοηθός σου?

:D:D

m-power_01
10-07-11, 06:00
Την πέρασα την π@#$%^α τον Σεπτέμβρη...

Έχω όμως κάτι Εφαρμοσμένα Μαθηματικά που με ταλαιπωρούν. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει ο βοηθός σου?

:D:D

Να σου κουβαλάει τα βιβλία...:th_Laie_67-1:

spar@
10-07-11, 20:39
πο τι ειναι αυτα τα κρεβατακια, εγω με τον Σπυρο λυγιζουμε σιδερα.... και σεις εισαστε ακομα στα ξυλα.???
αχαχαχααχαχ

stamatis m3 e30
10-07-11, 21:30
ΙΚΕΑ! εγω του γιου μου το δωματιο το εφτιαξα ολο απο εκει....απλα πηρα ενα στρωμα καλυτερο και μου στοιχισε τα μισα λεφτα απο οτι της κορης μου!!!

Χρίστος
10-07-11, 21:41
Βασιλη κραβατι παρε οτι ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ.Το σχεδιο ειναι ΔΙΚΟ της θεμα.
Δωσε οτι να ναι απο χρηματα.
Στο στρωμα ομως ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ.
Εκει μη τσιγκουνευτεις ουτε κατα διανοια.

Τα βλεπω καθε μερα τα αποτλεσματα με τα κ@λ@στρωματα τι ζημιες κανουν.

Αμα διαθεσεις 600ε πχ, καλυτερα 500 για στρωμα και 100 για κρεβατι που λεει ο λογος.
Και αυτο καθε λιγα χρονια αλλαγη.Μολις αρχισει και κανει κοιλια

330Ci
10-07-11, 23:39
Λοιπόν, στην Ηλιουπόλεως λίγο πριν τη γυμναστική ακαδημία είναι ένα "εργοστάσιο" ενός τύπου, ο οποίος φτιάχνει τα έπιπλα του Βασιλειάδη (αν έχεις περάσει απο τον Βασιλειάδη ξέρεις για τι εννοώ), σε τιμές 40-50% κάτω. Για κρεβάτι + ανατομικό-ορθοπεδικό στρώμα θα δώσεις κανα 500άρικο και θα είναι πεύκο, όχι κόντρα πλακέ της Νεοσέτ. Στο λέω γιατί την πάτησα με το ένα παιδί, αλλά τη γλύτωσα στο δεύτερο και εκ των υστέρων χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο. Αν σε ενδιαφέρει να ρωτήσω τη σύζυγο πως τον λένε, γιατί εμεις οι άντρες ξέρεις δεν θυμόμαστε τέτοιες λεπτομέρειες :D

Vasilis
11-07-11, 01:25
Αν δε σου κανει κόπο,ρωτάς τη σύζυγο!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά...


Sent from my iPhone using Tapatalk