PDA

Επιστροφή στο Forum : ποδηλατο???



z3outofmind
30-06-11, 00:24
παιδια θελω τα φωτα σας....Ειμαι ετοιμος για αγορα!!!!
2 επιλογες και οι δυο για δρομο και μονο η χρηση...
1τη επιλογη https://www.bike-center.gr/product_info.php?cPath=180_140&products_id=4648&osCsid=6399a39c15cfc853b8fb60e1777caef3
2ρη επιλογη https://www.bike-center.gr/product_info.php?cPath=180_139&products_id=4597&osCsid=6399a39c15cfc853b8fb60e1777caef3

Monsta
30-06-11, 07:56
Επειδή έχω Scott Yecora και έχω καβαλήσει και Ideal Megisto για αρκετά χλμ θα σου πω το εξής.

Το Scott σαφώς και είναι κορυφαίας ποιότητας ποδήλατο με φοβερή ποιότητα κύλησης, αλλά και με το Ideal έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τόσο που ίσως να μη μπορούσα να δικαιολογήσω τη διαφορά τιμής.

Samaro
30-06-11, 08:20
Οπως τα λέει ο Κώστας !

Εγώ πάλι εχω το Ergomax του 2009 και είμαι καταευχαριστημένος.

Πιστεύω ότι η διαφορά χρημάτων του με το Scott δεν αντιστοιχεί στην διαφορά ποιότητας. Αν υπάρχει !!! Γιατί προσωπικά δεν την διέκρινα !!!

Και τα δύο φυσικά είναι του Μανιατόπουλου, μόνο που το IDEAL το συναρμολογεί στην Πάτρα.!!!

Monsta
30-06-11, 08:47
Αντώνη, έχεις ψάξει καθόλου τα KCP? Θέλω να πάρω ένα 28άρι, καβάλησα ένα μοντέλο τους το Marathon και μου άρεσε πολύ. Τιμές περίπου 1/2 από Ideal. Μού είπαν εν τω μεταξύ ότι είναι ελληνικά και κατασκευάζονται Πολωνία ( ; ). Τα δεσίματα / ραψίματά τους πάντως είναι παρόμοια με Scott / Ideal, ενώ μοιράζονται και τα ίδια περιφερειακά.

Monsta
30-06-11, 08:53
https://www.mbike.gr/article.asp?catid=4057&subid=2&pubid=7901

Vasilis
30-06-11, 08:57
μην τα εξισωνουμε ολα!

οι απαιτησεις μας σαφως δεν ειναι πρωταθλητισμου ή κατι παρομοιο!

οι διαφορες δεν αφορουν τους κοινους θνητους...δεν θα τις καταλαβαιναμε αλλωστε!

οπως μια BMW δεν ειναι ιδια με καποιο αντιγραφο της...ετσι κ το Ideal δεν θα μπορουσε να ναι πανομοιοτυπο με το Scott!

στις καθημερινες μας αναγκες μας καλυπτει σαφως εξισου...δεν θα παψει ομως να φερει το λογοτυπο Ideal μ οτι αυτο συνεπαγεται!

Με τα σημερινα δεδομενα θα επελεγα σαφως το πιο φθηνο κ οχι το πιο επωνυμο,χωρις αυτο να σημαινει οτι θα επελεγα κ κατι κινεζικο!

Τα Ideal ειναι μια πολυ καλη απομιμηση ξενων ποδηλατικων οικων...ειναι ''πιστά'' αντιγραφα επωνυμων ποδηλατων σε πολυ συμφερουσες τιμες!

Επαναλαμβανω οτι θα σε καλυψει πανω απο τις προσδοκιες σου...αλλα Scott δεν θα ναι!

Κ ενα οποιοδηποτε αυτοκινητο καλυπτει τις αναγκες μας με το παραπανω ...αλλα BMW δεν ειναι...μην τα εξισωνουμε ολα!

Vasilis
30-06-11, 08:59
κ μιας κ προανεφερε κ ο Μονστα για τα περιφερειακα μερη...ενας καλος σκελετος με κορυφαια περιφερειακα θα σε καλυψει στο μεγιστο!

GEORGE316
30-06-11, 09:37
τρομακτικες διαφορες ενα ποδηλατο "παιδικο" ας το πω,που παιρνουμε στα παιδια μας,απο ενα ποδηλατο" σοβαρο" οπως το αποκαλω,με καλο ελαφρυ σκελετο,καλα περιφερειακα...
ειανι μερα με τη νυχτα.
απο τα παιδικα ποδηλατα ειχα τη τυχη να καβαλησω για μεγαλο διαστημα ενα scott.
τυφλος που ειδε το φως του..
ομως δεν το παμε για πρωταθλητισμο...
ενα "φθηνο" αλλα καλο.

ORPHEUS
30-06-11, 10:56
γιατί δεν κοιτάς και specialized , κορυφαίοι σκελετοί, και νομίζω ότι έχουμε χρήστη στο φόρουμ dealer της specialized. και το μαγαζί που έχεις επιλέξει πάντως έχω ακούσει καλά λόγια, ένας φίλος μου έχει πάρει δυο ποδήλατα από αυτόν

υσ δεν έχω specialized

georggge46
30-06-11, 11:23
μην τα εξισωνουμε ολα!

οι απαιτησεις μας σαφως δεν ειναι πρωταθλητισμου ή κατι παρομοιο!

οι διαφορες δεν αφορουν τους κοινους θνητους...δεν θα τις καταλαβαιναμε αλλωστε!

οπως μια BMW δεν ειναι ιδια με καποιο αντιγραφο της...ετσι κ το Ideal δεν θα μπορουσε να ναι πανομοιοτυπο με το Scott!

στις καθημερινες μας αναγκες μας καλυπτει σαφως εξισου...δεν θα παψει ομως να φερει το λογοτυπο Ideal μ οτι αυτο συνεπαγεται!

Με τα σημερινα δεδομενα θα επελεγα σαφως το πιο φθηνο κ οχι το πιο επωνυμο,χωρις αυτο να σημαινει οτι θα επελεγα κ κατι κινεζικο!

Τα Ideal ειναι μια πολυ καλη απομιμηση ξενων ποδηλατικων οικων...ειναι ''πιστά'' αντιγραφα επωνυμων ποδηλατων σε πολυ συμφερουσες τιμες!

Επαναλαμβανω οτι θα σε καλυψει πανω απο τις προσδοκιες σου...αλλα Scott δεν θα ναι!

Κ ενα οποιοδηποτε αυτοκινητο καλυπτει τις αναγκες μας με το παραπανω ...αλλα BMW δεν ειναι...μην τα εξισωνουμε ολα!

Βασιλη μου δυστυχως θα διαφωνησω μαζι σου σε αυτο ! Το οτι η Ideal ειναι Ελληνικη δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλη εταιρια ... ! Δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τους οικους του εξωτερικου , βγαζει κορυφαια ποδηλατα και σε πολυ καλες τιμες ! Η εταιρια αυτη δεν ειναι χθεσινη ,ειναι πολλα χρονια στον χωρο με πολλες εξαγωγες ! Να φανταστεις εγω πριν 15 χρονια ετρεχα με ενα Ideal Nevada ,το οποιο τοτε θεωρουνταν απο τα κορυφαια στο χωμα μαζι με GT , Giant , Marin κλπ ....

georggge46
30-06-11, 11:31
και μια φωτογραφια απο τοτε ...

ghost-rider
30-06-11, 11:43
Προσωπικα θεωρώ πως ενα race pro δεν εχει ανταγωνισμο στο χωμα. Απεναντι σε ενα specialized η ενα canondale ειναι ποδηλατο σειρας αλλα μεχρι εκει νομιζω. Δεν ειναι καθολου λιγη η ιντεαλ και μαλιστα τα τελευταια χρονια κανει εξαιρετικα βηματα και στα δρομου που επασχε παλια...

georggge46
30-06-11, 11:54
Προσωπικα θεωρώ πως ενα race pro δεν εχει ανταγωνισμο στο χωμα. Απεναντι σε ενα specialized η ενα canondale ειναι ποδηλατο σειρας αλλα μεχρι εκει νομιζω. Δεν ειναι καθολου λιγη η ιντεαλ και μαλιστα τα τελευταια χρονια κανει εξαιρετικα βηματα και στα δρομου που επασχε παλια...

Μετα απο 4 χρονια με το Ideal Nevada εν ετη 1999 πηρα ενα Canonndale F800 ... Σε πληροφορω οτι το Nevada αν και παλιοτερο ηταν εξισου καλο με το Canonndale .... !

Samaro
30-06-11, 15:21
Αντώνη, έχεις ψάξει καθόλου τα KCP? Θέλω να πάρω ένα 28άρι, καβάλησα ένα μοντέλο τους το Marathon και μου άρεσε πολύ. Τιμές περίπου 1/2 από Ideal. Μού είπαν εν τω μεταξύ ότι είναι ελληνικά και κατασκευάζονται Πολωνία ( ; ). Τα δεσίματα / ραψίματά τους πάντως είναι παρόμοια με Scott / Ideal, ενώ μοιράζονται και τα ίδια περιφερειακά.

Κώστα δεν τα ξέρω καθόλου !
Οι γνώσεις μου για τα ποδήλατα δεν είναι πολλές !! Αν όμως τα συγκεκριμένα έχουν αλουμινένιο σκελετό και μια καλή σειρά περιφερειακών τότε γιατί όχι ;;

Nino
30-06-11, 15:36
Το ποδηλατο εχει μπει για τα καλα στη ζωη μας,καθημερινα στο δρομο συνανταμε ολο και περισσοτερους που εχουν επιλεξει να μετακινουνται και συγχρονωςς να αθλουνται.
Το τερπνον μετα του ωφελιμου!!
Αν αναλογιστει κανεις τον καθιστικο τροπο ζωης και τις συνεπειες αυτου στο καρδιαγγειακο συστημα η ποδηλασια γινεται ολο και πιο επιτακτικη.
Τα δε δυσβασταχτα οικονομικα μετρα και οι επιβαρυνσεις απο φορους σε καυσιμα τελη κλπ στρεφουν τον απλο κοσμο σε αυτη τη νεα για τη χωρα μας κατασταση.
Ετσι και μιας και οι ποδηλατες πια αποτελουν μερος της καθημερινης ζωης στους δρομους,παραγοντες συγκοινωνιολογοι του υπυργειου μεταφορων προτειναν τη εκδοση (δοκιμαστικα) πινακιδων κυκλοφοριας στα ποδηλατα.
Ανεπιβεβαιωτες φημες μιλανε και για την υποχρεωτικη ασφαλιση των διτροχων.
Η δε κατηγοριοποιηση τους ακομα δεν εγινε γνωστη αλλα εκτιμαται οτι και απο την επιβολη τελων κυκλοφοριας θα υπαρξει ενα σημαντικο οικονομικο οφελος για τα δημοσια ταμεια...

αυτο θα μπορουσε να ειναι ειδηση του αμεσου μελλοντος... και απο αυτους ολα ειναι πιθανα...

υγ Πληροφοριακα υπηρξε εποχη (παλιααα)που βεβαια δεν "κρατησε" για πολυ που και στα ποδηλατα εβγαζαν πινακιδες.

Samaro
30-06-11, 15:39
Αρχικό μήνυμα απο Vasilis
μην τα εξισωνουμε ολα!

οι απαιτησεις μας σαφως δεν ειναι πρωταθλητισμου ή κατι παρομοιο!

οι διαφορες δεν αφορουν τους κοινους θνητους...δεν θα τις καταλαβαιναμε αλλωστε!

οπως μια BMW δεν ειναι ιδια με καποιο αντιγραφο της...ετσι κ το Ideal δεν θα μπορουσε να ναι πανομοιοτυπο με το Scott!

στις καθημερινες μας αναγκες μας καλυπτει σαφως εξισου...δεν θα παψει ομως να φερει το λογοτυπο Ideal μ οτι αυτο συνεπαγεται!

Με τα σημερινα δεδομενα θα επελεγα σαφως το πιο φθηνο κ οχι το πιο επωνυμο,χωρις αυτο να σημαινει οτι θα επελεγα κ κατι κινεζικο!

Τα Ideal ειναι μια πολυ καλη απομιμηση ξενων ποδηλατικων οικων...ειναι ''πιστά'' αντιγραφα επωνυμων ποδηλατων σε πολυ συμφερουσες τιμες!

Επαναλαμβανω οτι θα σε καλυψει πανω απο τις προσδοκιες σου...αλλα Scott δεν θα ναι!

Κ ενα οποιοδηποτε αυτοκινητο καλυπτει τις αναγκες μας με το παραπανω ...αλλα BMW δεν ειναι...μην τα εξισωνουμε ολα!





Βασιλη μου δυστυχως θα διαφωνησω μαζι σου σε αυτο ! Το οτι η Ideal ειναι Ελληνικη δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλη εταιρια ... ! Δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τους οικους του εξωτερικου , βγαζει κορυφαια ποδηλατα και σε πολυ καλες τιμες ! Η εταιρια αυτη δεν ειναι χθεσινη ,ειναι πολλα χρονια στον χωρο με πολλες εξαγωγες ! Να φανταστεις εγω πριν 15 χρονια ετρεχα με ενα Ideal Nevada ,το οποιο τοτε θεωρουνταν απο τα κορυφαια στο χωμα μαζι με GT , Giant , Marin κλπ ....

Βασίλη μου, δυστυχώς και εγώ θα συμφωνήσω με το Γιώργο !!!

Αλλοι έχουν το όνομα και άλλοι έχουν την χάρη !!!! :original:
Και το λέω, επειδή πρίν το Ergomax, είχα ένα Ideal σιδερένιο Mountain του γιού μου το οποίο ακόμα είναι φοβερό !!!

Το θέμα είναι για μένα ότι η Ideal, σε αντίθεση με τα περισσότερα εισαγόμενα χρησιμοποιεί ακριβά περιφερειακά. Κυρίως της Shimano που θεωρώ κορυφαία !!!

Samaro
30-06-11, 15:48
..........................................

Ετσι και μιας και οι ποδηλατες πια αποτελουν μερος της καθημερινης ζωης στους δρομους,παραγοντες συγκοινωνιολογοι του υπυργειου μεταφορων προτειναν τη εκδοση (δοκιμαστικα) πινακιδων κυκλοφοριας στα ποδηλατα.
Ανεπιβεβαιωτες φημες μιλανε και για την υποχρεωτικη ασφαλιση των διτροχων.
.................................................. .
αυτο θα μπορουσε να ειναι ειδηση του αμεσου μελλοντος... και απο αυτους ολα ειναι πιθανα...

υγ Πληροφοριακα υπηρξε εποχη (παλιααα)που βεβαια δεν "κρατησε" για πολυ που και στα ποδηλατα εβγαζαν πινακιδες.
Γιάννη !! ακόμα την έχω την άδεια ποδηλάτου μου, απο το 1968 !!!:th_Laie_67-1:
Είχα τότε ένα δισκέλετο τσέχικο τρέλα !!:th_Laie_67-1:

fanisk
30-06-11, 16:06
Γιάννη !! ακόμα την έχω την άδεια ποδηλάτου μου, απο το 1968 !!!:th_Laie_67-1:
Είχα τότε ένα δισκέλετο τσέχικο τρέλα !!:th_Laie_67-1:

Αντωνη θα μας τη σκαναρεις να δουμε πως ειναι??? Σβησε τα στοιχεια που θες thumb

Bassakos
30-06-11, 16:50
θα ελεγα και τα specialized οπως αναφερθηκε και πριν καποια ποστ εχω ενα στην κατοχη μου ειναι παρα πολυ καλα! ο Κασιματης ειναι ο επισημος dealer
και εχει εδρα στον Πειραια γραφει και εδω νομιζω μιας και εχει Ε46 Μ3

https://www.kassimatiscycling.gr/

Vasilis
30-06-11, 17:52
προς αποφυγη παρεξηγησεων...

τα IDEAL ειναι αριστα ποδηλατα...την σημερον ημερα με την οικονομικη κριση, δεν θα δινα δεκαρα παραπανω για ενα SCOTT...ή οποια αλλη επωνυμη εταιρια θελετε ξενου οικου!

ωστοσο...ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΣ τους ξενους οικους δεν μπορεις να χεις τον δικο σου χωρο στην ποιοτικη αγορα!

τα ΙDEAL οπως προανεφερα ειναι ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ξενων ,φθασμενων ποδηλατων...αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι αξιολογα!

στην δικη μας περιπτωση,αποζηταμε εναν καλο σκελετο με καλυτερα περιφερειακα...εκει ειναι η ουσια!

η ποιοτητα κυλισης θα ναι σαφως ανωτερη βαζοντας ποιοτικοτερα περιφερειακα κ οχι εχοντας εναν σκελετο κατα ενα ή μισο κιλο ελαφρυτερο!

οποιος ασχολειτε με ποδηλασια (κ δεν το παιζω ειδημων...ρωτησα κ εμαθα) θα μαθει οτι τα κινητα μερη του ποδηλατου ειναι αυτα που κανουν την μεγαλη διαφορα!

σαφως κ ο σκελετος αν ειναι απο ανθρακονημα δεν θα με πειραξει αν ειναι SCOTT ή IDEAL!

Στο δικο μου ποδηλατο που κοστισε αν θυμαμαι 600 ευρω (μαζι με κατι εξτρα)...εβγαιναν με τον ιδιο σκελετο αλλα 4 ή 5 μοντελα κ το ακριβοτερο αγγιζε το 1500αρικο!φανταστειτε οτι ειχαμε τον ιδιο σκελετο ακριβως!

τεσπα ...ψιλα γραμματα για μας τους ερασιτεχνες!


κλεινοντας θελω να αναφερω οτι δεν πρεπει να απαξιωνονται οι ελληνικες προσπαθειες...δεν ειχα καμμια τετοια προθεση!Οχι ομως να τις κανουμε κ ξεχωριστες,οταν αυτες ειναι αντιγραφες!

Περι ορεξεως...FIDUSA!Οι γνωστες ξερουν...κ ελληνικη κ ποδηλατο στα ''μετρα'' σου...με το αναλογο κοστος φυσικα!

καθε ποδηλατο κ ξεχωριστο-μοναδικο κομματι!


βουρ για IDEAL λοιπον...της κορης μου τετοιο της πηρα για αρχη παντως κ ειναι εξαισιο!

Samaro
01-07-11, 08:19
Αντωνη θα μας τη σκαναρεις να δουμε πως ειναι??? Σβησε τα στοιχεια που θες thumb
Εντάξει Φάνη θα το κάνω !! :original:

georggge46
01-07-11, 10:03
προς αποφυγη παρεξηγησεων...

τα IDEAL ειναι αριστα ποδηλατα...την σημερον ημερα με την οικονομικη κριση, δεν θα δινα δεκαρα παραπανω για ενα SCOTT...ή οποια αλλη επωνυμη εταιρια θελετε ξενου οικου!

ωστοσο...ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΣ τους ξενους οικους δεν μπορεις να χεις τον δικο σου χωρο στην ποιοτικη αγορα!

τα ΙDEAL οπως προανεφερα ειναι ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ξενων ,φθασμενων ποδηλατων...αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι αξιολογα!

στην δικη μας περιπτωση,αποζηταμε εναν καλο σκελετο με καλυτερα περιφερειακα...εκει ειναι η ουσια!

η ποιοτητα κυλισης θα ναι σαφως ανωτερη βαζοντας ποιοτικοτερα περιφερειακα κ οχι εχοντας εναν σκελετο κατα ενα ή μισο κιλο ελαφρυτερο!

οποιος ασχολειτε με ποδηλασια (κ δεν το παιζω ειδημων...ρωτησα κ εμαθα) θα μαθει οτι τα κινητα μερη του ποδηλατου ειναι αυτα που κανουν την μεγαλη διαφορα!

σαφως κ ο σκελετος αν ειναι απο ανθρακονημα δεν θα με πειραξει αν ειναι SCOTT ή IDEAL!

Στο δικο μου ποδηλατο που κοστισε αν θυμαμαι 600 ευρω (μαζι με κατι εξτρα)...εβγαιναν με τον ιδιο σκελετο αλλα 4 ή 5 μοντελα κ το ακριβοτερο αγγιζε το 1500αρικο!φανταστειτε οτι ειχαμε τον ιδιο σκελετο ακριβως!

τεσπα ...ψιλα γραμματα για μας τους ερασιτεχνες!


κλεινοντας θελω να αναφερω οτι δεν πρεπει να απαξιωνονται οι ελληνικες προσπαθειες...δεν ειχα καμμια τετοια προθεση!Οχι ομως να τις κανουμε κ ξεχωριστες,οταν αυτες ειναι αντιγραφες!

Περι ορεξεως...FIDUSA!Οι γνωστες ξερουν...κ ελληνικη κ ποδηλατο στα ''μετρα'' σου...με το αναλογο κοστος φυσικα!

καθε ποδηλατο κ ξεχωριστο-μοναδικο κομματι!


βουρ για IDEAL λοιπον...της κορης μου τετοιο της πηρα για αρχη παντως κ ειναι εξαισιο!

Με FIDUSA ετρεχα στην πιστα ! Αν και ''μικρη'' εταιρια [οχι εμπορικη] βγαζει καταπληκτικα χειροποιητα ποδηλατα !!

Υ.γ. Για ερασιτεχνης εισαι ψαγμενος βλεπω ...

georggge46
01-07-11, 10:07
Αυτη την εβδομαδα το The Mall εχει αφιερωμα στο ποδηλατο με πολλα ''εργαλεια'' να το κοσμουν !

Samaro
01-07-11, 11:16
Αντωνη θα μας τη σκαναρεις να δουμε πως ειναι??? Σβησε τα στοιχεια που θες thumb
Νά την Φάνη !!! Σωτήριο έτος 1968 !! :th_Laie_67-1:

fanisk
01-07-11, 11:24
Νά την Φάνη !!! Σωτήριο έτος 1968 !! :th_Laie_67-1:

Δεν ειχα ξαναδει ποτε.. ευχαριστω-ουμε πολυ Αντωνη!! thumb

fanisk
01-07-11, 11:30
Ενας καλος σκελετος με καλα περιφερειακα, ειναι ενα γρηγορο ποδηλατο.
Ενας κακος σκελετετος με φτηνα περιφερειακα, ειναι ενα βαρυ αργο ποδηλατο σε καθε πεταλια.

Οσο βαρος χανουμε σε τροχους, κεντρα, ακτινες, ροτορες, αλυσιδα, πισω κασετα, crankset και μεσαια τριβη, τοσο πιο ευχαριστες θα ειναι οι πεταλιες μας γιατι θα "σπρωχνουμε" λιγοτερη κινουμενη μαζα.

Οι σκελετοι βγαινουν σε διαφορα μεγεθη, αν δεν εχουμε το σωστο για το σωμα μας, παλι λαθος πεταλι θα εχουμε.

Τα φτηνα FS οσο τουμπανα και να δειχνουν μας κουραζουν περισσοτερο γιατι η αναρτηση δεν εχει lockout που ειναι χρησιμο στο δρομο για να μην "χανονται" πεταλιες.

z3outofmind
03-07-11, 01:39
παιδια θελω τα φωτα σας....Ειμαι ετοιμος για αγορα!!!!
2 επιλογες και οι δυο για δρομο και μονο η χρηση...
1τη επιλογη https://www.bike-center.gr/product_info.php?cPath=180_140&products_id=4648&osCsid=6399a39c15cfc853b8fb60e1777caef3
2ρη επιλογη https://www.bike-center.gr/product_info.php?cPath=180_139&products_id=4597&osCsid=6399a39c15cfc853b8fb60e1777caef3

τελικα πειρα ideal ergomax..Με κατι μπιχλιμπιδια 600ε...το εχω δυο μερες
εγραψα συνολικα 25χιλ...Σαν ερασιτεχνης αφωνος....παει μονο του...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα παιδια...το scott fb50 φοβερο,το οδηγησα αλλα με χαλασε οτι ειναι πολυ περιορισμενη η χρηση του...οτι ειχε τιμη 730ε χωρις πεταλια,στεκα δεν επερνε μονο με πατεντα,η σελα του δεν ειχε καμια σχεση με του ergomax,αποψη μου...Γενικα πολυ καλο αλλα για να το επερνα και να εφευγα θα πηγαινα ανετα στα 900ευροπουλα οποτε απο εδω πανε και οι αλλοι.. IDEAL!!

Vasilis
03-07-11, 10:21
τελικα πειρα ideal ergomax..Με κατι μπιχλιμπιδια 600ε...το εχω δυο μερες
εγραψα συνολικα 25χιλ...Σαν ερασιτεχνης αφωνος....παει μονο του...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα παιδια...το scott fb50 φοβερο,το οδηγησα αλλα με χαλασε οτι ειναι πολυ περιορισμενη η χρηση του...οτι ειχε τιμη 730ε χωρις πεταλια,στεκα δεν επερνε μονο με πατεντα,η σελα του δεν ειχε καμια σχεση με του ergomax,αποψη μου...Γενικα πολυ καλο αλλα για να το επερνα και να εφευγα θα πηγαινα ανετα στα 900ευροπουλα οποτε απο εδω πανε και οι αλλοι.. IDEAL!!



Καλοριζικο κ καλες πεταλιες!

Πολλες κ απροβληματιστες βολτες φιλε μου...ειμαι σιγουρος οτι θα το απολαυσεις!:thumbsup::thumbsup:

Samaro
03-07-11, 16:05
τελικα πειρα ideal ergomax..Με κατι μπιχλιμπιδια 600ε...το εχω δυο μερες
εγραψα συνολικα 25χιλ...Σαν ερασιτεχνης αφωνος....παει μονο του...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα παιδια...το scott fb50 φοβερο,το οδηγησα αλλα με χαλασε οτι ειναι πολυ περιορισμενη η χρηση του...οτι ειχε τιμη 730ε χωρις πεταλια,στεκα δεν επερνε μονο με πατεντα,η σελα του δεν ειχε καμια σχεση με του ergomax,αποψη μου...Γενικα πολυ καλο αλλα για να το επερνα και να εφευγα θα πηγαινα ανετα στα 900ευροπουλα οποτε απο εδω πανε και οι αλλοι.. IDEAL!!
Καλορίζικο συνάδελφε !!! Καλές βόλτες !!! :original:
Υ.Γ. Βάλε καμιά φωτό !!