PDA

Επιστροφή στο Forum : κεφαλαιο ματ



spar@
29-06-11, 17:24
Χαιρομαι γιατι ειναι οι μονοι δημοσιοι υπαλληλοι που κανουν με τοσο ζηλο την δουλεια τους, πραγματικα δεν ειναι τα 700ευρο, αυτην την δουλεια θελανε να την κανουνε απο μικρα παιδια, κανανε το χομπι τους επαγγελμα.Ειναι ωραιο να πετας πετρες, να δερνεις 50αρηδες ειναι ωραιο να γεμιζεις χημικα ολη την Αθηνα. Συλληψεις? χμμμμμ συναδελφικη αλληλεγγυη!

https://www.youtube.com/watch?v=xr4YF02ZS9w
δειτε τον αξιωματικο!!!!!

να στε καλα παιδια... εισαστε ηρωες! και μην ξανακουσω τπτ γιαυτα τα παιδια που παλευουν για να ζησουν, για το μεροκαματο, κινδυνευουν την ζωη τους για να δερνουν τους πατεραδες μας! Σημερα προστατευσατε την καταστροφη ΣΑΣ!

nikos1400
29-06-11, 17:40
δεν ξερω ρε φιλε αληθεια....
τις στηνουν αυτες τις καταστασεις...? δεν ξερω.

διαταγες απο ανωθεν?
ελλειψη διαταγων απο ανωθεν?
ελλειψη παιδειας?
'προβοκατσιες'?
βαλτοι απο 'εξω'?
.....

ξερω (καλα) παιδια που ανακουφιστηκανε οταν φυγανε απο τα ΜΑΤ (μεταθεση).

spar@
29-06-11, 17:59
εγω ακομα και αν ηταν η δουλεια μου και τα λεφτα μου για να φαω, και δεν μπορουσα να το αποφυγω με τπτ ακομα και να δηλωσω αρρωστος, θα πηγαινα, απλα σαν ανθρωπος εχεις κριση και πρεπει να ξερεις που ειναι το αδικο, αν δεν μπορεις να το ατιμετωπισεις απλα λουφαρεις, αν λουφαριζαν οι 8/10 δεν θα ηταν ετσι τα πραγματα, αν ομως ερεθιζεσαι χτυπωντας τον πατερα σου τον παππου σου την αδερφη σου και το γιο σου τοτε εισαι αρρωστος...ή μαγκας!
Ωραια προστατευσαν την καταστροφη τους, εδειραν την οικογενεια τους/μας προστατευσαν τους συναδελφους τους, γιαυτο παντα θα υπαρχουν οι κουκουλοφοροι, και το βραδυ θα κοιμηθουν περιφανοι σπιτι τους.... Δεν ξερω πως μπορει να ζει ενας ανθρωπος ο οποιος εχει δειρει καποιον αλλον αδυναμο, ξερωντας πολυ καλα οτι δεν εχει φταιξει πουθενα....

Driver M
29-06-11, 18:13
Όποιος ήταν σήμερα κέντρο, είδε πολύ καλά τα αίσχη που έκαναν (και συνεχίζουν να κάνουν μέχρι αυτή τη στιγμή) οι ένστολοι.

ΝΤΡΟΠΗ

paganis
29-06-11, 18:36
παντως αυτες οι ληψεις δεν ειναι σημερινες! να φοραν ολοι μπουφαν...τελη ιουνιου δεν νομιζω! παντως οτι αρκετοι αστυνομικοι...ειναι απλα *******...ειναι αληθινο...οπως και οτι προστατευουν τους γνωστους -αγνωστους των επεισοδιων! οι παρακρατικοι παντα βολευαν την εξουσια και την επιβολη της....

Samaro
29-06-11, 20:28
παντως αυτες οι ληψεις δεν ειναι σημερινες! να φοραν ολοι μπουφαν...τελη ιουνιου δεν νομιζω! παντως οτι αρκετοι αστυνομικοι...ειναι απλα *******...ειναι αληθινο...οπως και οτι προστατευουν τους γνωστους -αγνωστους των επεισοδιων! οι παρακρατικοι παντα βολευαν την εξουσια και την επιβολη της....

Σωστός !!!!!
Γράφει ::
Μεταφορτώθηκε από το χρήστη TheAthensga την 20 Δεκ 2010
αλλα και στον τίτλο 15/12 /10

panos90
29-06-11, 20:41
να ενα σημερινο


https://www.youtube.com/watch?v=6-QAhMJtUI0&feature=player_embedded

dblade
29-06-11, 21:04
Και να ηταν καμια 20 μπροσταριδες που να ηξεραν καμια τεχνη πχ λεω εγω παγκρατιο να τους εκαναν τους γαμ@@@@τσους αλου μυτες αλου ποδια να σου πω εγω αν ειναι δυνατον κοπελες μπροστα και βαρανε στο σταυρο!!! :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Thomelef
29-06-11, 21:08
πολύ θα γούσταρα να με κλείνανε σε ένα δωμάτιο με έναν τέτοιο κωλόμαγκα.
μόνοι μας. εγώ και αυτός. εκεί θα φανεί το πόσο άνδρας είναι ο καθένας απο αυτούς τους
χλεχλέδες που το παίζουν εξουσία και πουλάνε έτσι τσαμπουκάδες και χτυπάνε τον απλό
κοσμάκη...
ας μπλέξουν με κάνα τρελό ένας με έναν, που για να σταματήσει ο καυγάς πρέπει να πέσει
ο ένας αναίσθητος κάτω, να δούμε τι @@ έχουν και πόσο ζυγίζουν.

dblade
29-06-11, 21:16
To 90% ειναι χεστιδες μονοι τους οπως και η ομαδες διας φενονται τουμπανα με το γιλεκο πιστολια και ετσι.
Σκηνικο με φιλο μου κατι λεει στους αστυνομικους για πλακα του την πεφτουν 4 ατομα διας ειμασταν 2 ο φιλος μου 1,85 σχεδον 100 κιλα πλατες καχιασβιλι ερχετε ο αστυνομικους τουμπανο παει να τον χτυπησει του πιανει τα χερια ο φιλος μου και δεν του τα αφηνε ηρθαν και οι αλλοι 2 και τον εβγαλαν απο τα χερια του.
Αμα τους πετυχεις στο δρομο χωρις στολες πιστολια " εξουσια " κτλ ειναι ενα τπτ για αυτο τα περνω λιγοι ειναι οι σωστοι αστυνομικοι και τους βγαζω το καπελο αλλα στους μαζι με τους κακους καιγονται και οι καλοι δυστυχως.

dblade
29-06-11, 21:17
πολύ θα γούσταρα να με κλείνανε σε ένα δωμάτιο με έναν τέτοιο κωλόμαγκα.
ας μπλέξουν με κάνα τρελό ένας με έναν, που για να σταματήσει ο καυγάς πρέπει να πέσει
ο ένας αναίσθητος κάτω, να δούμε τι @@ έχουν και πόσο ζυγίζουν.

Δεν αξιζε θα το διαπιστωνες και μονος σου και θα ελεγες με αυτο τον μαλ@@@ ουτε να τον δειρω δεν αξιζει.

nikos1400
29-06-11, 21:36
Δυστυχως μερικα επαγγελματα τα ξεκινανε απο την αρχη λαθος.

Πολιτικοι
Γιατροι
Αστυνομικοι
Δικαστικοι
(και αλλα σιγουρα)

Θα επρεπε τα κριτηρια "προσληψης" να ειναι άλλα.
Εγω π.χ. μετα τα 30 και βλεποντας διάφορα που συμβαινουν στη ζωη διαπιστωσα οτι ισως να μου αρεσε να ειμαι αστυνομικος, αλλά σε ενα αλλο παραλληλο συμπαν που και το κρατος γενικοτερα ητανε 'σωστο'. Οχι να χρησιμοποιειται η αστυνομια οπως και οπου κ@υλωσει ο καθε ασχετος. Γιατι οι εκαστοτε υπ. δημοσιας ταξης πιστευω οτι ουδεποτε εκπαιδευτηκαν σε θεματα που θα επρεπε. Ή τουλαχιστον δεν θα επρεπε να παρεμβαινουν στη λειτουργια της αστυνομιας, μιας και για αυτο το λογο (υποτιθεται) υπαρχει η διοικηση αυτης.

Το ξερω ειναι γελοιο και παιδιστικο, αλλά
εναν Batman χρειαζομαστε πλεον...
:wassat:
Πως θα βγουμε απο αυτο το βουρκο ?

dblade
29-06-11, 21:52
Σωστος νικο αλλα οπως ειπα και πριν ειναι καποιοι που καταχραζουν εξουσια επειδη θελουν να δειρουν το οτιδηποτε για να αναδειχτουν οι ιδιοι.
Εχω φιλο στα ματ και λυπατε να χτυπησει γερους παιδια κτλ ομως μου λεει κα να μην θελω εγω το κανουν αλλοι για εμενα οποτε δεν μπορεις να κανεις τπτ ειναι φαυλος κυκλος απλως προσπαθω να ειμαι οσο σωστος γινεται αναλογα με την περισταση.
Και οντως θελουμε ενα "μπατμαν" για να βαλει μια ταξη.

spar@
29-06-11, 22:06
παντως αυτες οι ληψεις δεν ειναι σημερινες! να φοραν ολοι μπουφαν...τελη ιουνιου δεν νομιζω! παντως οτι αρκετοι αστυνομικοι...ειναι απλα *******...ειναι αληθινο...οπως και οτι προστατευουν τους γνωστους -αγνωστους των επεισοδιων! οι παρακρατικοι παντα βολευαν την εξουσια και την επιβολη της....


η ληψη δεν ειναι σημερινη, ειναι απ τον χειμωνα που μας περασε, αλλα τι να αλλαζει? λες τα παιδια οι "αξιωματικοι" να μην υπαρχουν πια στο σωμα??? ολο οι ιδιοι ειναι...

z3 2.2
29-06-11, 22:09
ποιοι "κουκουλοφοροι" ποια "ΜΑΤ".....πλακα κανετε ρε παιδια?
οι "κουκουλοφοροι ειναι τηλεκατευθυνομενοι προβοκατορες και τα ΜΑΤ ειναι οι αποδεκτες της προβοκατσιας.
ημαρτον πια τοσα χρονια το ιδιο ποιημα!
Ξαφνικα πεταγονται 50 ατομα και καινε το Συνταγμα και 2.000 τσεοι δεν μπορουν να τους πιασουν????
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

fanisk
29-06-11, 22:11
Τα κρατικα σκυλια εκαναν το καθηκον τους παλι , ελπιζω με τα λιγοστα λεφτα που παιρνουν να εχουν να βγαζουν τα φαρμακα του αναπνευστικου προβληματος σε καμια 10αρια χρονια.. που σιγουρα θα αποκτησουν με τοση χημεια!!
Α ξεχασα, τοτε ολη η βουλη θα εχει μεταναστευσει Ελβετια, και αυτοι που σημερα προστατεψαν το αισχος και τη προδοσια, θα ζητανε ενα καρβελι ψωμι να φανε.

fanisk
29-06-11, 22:29
https://4.bp.blogspot.com/-Yoi45QFocjM/TguJHxgKoSI/AAAAAAAArQg/4xRe5kfmtjE/s1600/tromaktiko.jpg

Ντροπη τομαρια :thumbsdown:

dblade
29-06-11, 22:37
Βαρατε τον παππου μην σας ξεφυγει ο τρομοκρατης :ranting2: :ranting2: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

spar@
29-06-11, 22:37
εγω βλεπω 3 ηρωες και εναν εγκληματια... τα παιδια ορμηξαν πανω του διχως να σκεφτουν τπτ.... Η Ρ Ω Ε Σ,
εντομεταξυ δεν εχουν ιχνος τσιπας πανω τους, αυτοι οι δυο που βαρανε ανετα μπορει να ειναι και ο πατερας του ενως απ τους δυο....αλλα να σας πω κατι πρωτα η δουλεια και μετα τα προσωπικα...

dblade
29-06-11, 22:40
Δες και αλλο ενα την προσπαθεια να καταστηλουν ενα "εγκληματια"

https://www.sport-fm.gr/videos/1022763
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

spar@
29-06-11, 22:50
να τος ο σωστος ο επαγγελματιας που ξερει να ηρεμει το πληθος, που παει μονο για τις πενταροδεκαρες που παιρνει και σκοτωνεται στους δρομους για να ζησει την οικογενεια του..... μπραβο ΗΡΩΑ που αφηνεις το σπιτι σου να σε μεσα στους δρομους και να βαζεις την ζωη σου σε κινδυνο για πενταροδεκαρες για την ασφαλεια ολων μας...

Samaro
29-06-11, 22:56
ποιοι "κουκουλοφοροι" ποια "ΜΑΤ".....πλακα κανετε ρε παιδια?
οι "κουκουλοφοροι ειναι τηλεκατευθυνομενοι προβοκατορες και τα ΜΑΤ ειναι οι αποδεκτες της προβοκατσιας.
ημαρτον πια τοσα χρονια το ιδιο ποιημα!
Ξαφνικα πεταγονται 50 ατομα και καινε το Συνταγμα και 2.000 τσεοι δεν μπορουν να τους πιασουν????
ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!
:original:.................https://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=21427&Itemid=139

spar@
29-06-11, 23:00
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/06/video_2932.html

Δειτε αυτο το βιντεο, δειτε πως προκαλουν, την συμπεριφορα τους στον μεγαλο ανθρωπο και μετα δειτε και τους γνωστους αγνωστους με τα καδρονια....

Driver M
29-06-11, 23:04
Mην το ψάχνετε ρε παιδιά, μέρος του συστήματος είναι κι αυτοί αφού αυτό προστατεύουν.
Οκ, υπάρχουν κι ορισμένοι που πάνε αναγκαστικά στα ΜΑΤ γιατί δεν συμπληρώνεται ο αριθμός και δεν θα ήθελαν, αλλά αυτοί ούτε χημικά με το τσουβάλι ρίχνουν, ούτε γέρους, κοπέλες και εν τέλει απλούς πολίτες βαράνε, ούτε βγάζουν όλο το άχτι και τα κόμπλεξ τους στο λαό που στην τελική και για το δικό τους δίκιο διαδηλώνει.

Σήμερα στο Σύνταγμα ήταν στις σκηνές των ιατρών και το μετρό κόσμος τέζα λιπόθυμος από τα δακρυγόνα και παρά τις εκκλήσεις να σταματήσουν οι ρίψεις από τους ΜΑΤατζήδες, αυτοί συνέχιζαν ακάθεκτοι ρίχνοντας ακόμα και μέσα στην πλατεία και στις σκάλες.
Και υπόψιν, ουσιαστική πρόκληση δεν υπήρξε παρά μόνο στο κάτω μέρος της πλατείας και μπροστά από τα ξενοδοχεία (κλασικά προβοκατόρικες ενέργειες αφού όσοι διαδηλωτές παλεύαμε πραγματικά αγωνιζόμασταν να σπάσουμε τον κλοιό μπροστά απ'τη βουλή, όχι να σπάμε μάρμαρα και περιουσίες γενικότερα σε μέρος άσχετο με τον πραγματικό στόχο), αλλά και πάλι χημικά με το τσουβάλι προς όλο τον κόσμο δεν δικαιολογούνται (απαραίτητο μπάξιμο η αντιασφυξιογόνος μάσκα, ακόμα και για γέρους και παιδιά!).

Το θέμα είναι πως οι άνθρωποι που πληρώνουμε για να μας προστατεύουν, μας χτυπάνε με μίσος και προστατεύουν τους εχθρούς μας, τους πολιτικούς.
Και μόνο γι'αυτό, οι ένστολοι ΑΥΤΟΙ αποτελούν εχθρούς του πολίτη και ως τέτοιοι πρέπει να αντιμετωπίζονται.

Leonidas_E39
29-06-11, 23:19
Εγω συμφωνω σε οσα εχετε πει παραπανω και να συμπληρωσω οτι ολη αυτη η κακη συμπεριφορα σε ενα ποσοστο ειναι απορρεα της οικογενειας η οποια εχει αφησει υποσυνειδητα βια και καταπιεση, συμπτωματα τα οποια εχουν ενισχυθει με το αξιωμα - θεση που εχουν λόγω δουλειας μεσα στην κοινωνια. Εχω δει προσωπικα μεσα σε Στρατιωτικες Σχολες τι πλυσιμο εγκεφαλου παιζει με αποτελεσμα να βλέπεις παιδακια 20 χρονων αποφοιτωντας απο αυτες να νομιζουν οτι ειναι οι Γ@@αω.

Οταν ομως προσγειωνονται στην πραγματικοτητα μενουν αποθημενα πολλα πραγματα σε σημειο να γινονται κακοχαρακτηρες και να περιμενουν την καταλληλη στιγμη για να να ξεσπασουν.

Skyline_IS
29-06-11, 23:27
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/06/video_2932.html


Νιωθω ντροπη και αηδια που αυτοι και γω ειμαστε ελληνες.

strof
30-06-11, 00:04
εγω βλεπω 3 ηρωες και εναν εγκληματια... τα παιδια ορμηξαν πανω του διχως να σκεφτουν τπτ.... Η Ρ Ω Ε Σ,
εντομεταξυ δεν εχουν ιχνος τσιπας πανω τους, αυτοι οι δυο που βαρανε ανετα μπορει να ειναι και ο πατερας του ενως απ τους δυο....αλλα να σας πω κατι πρωτα η δουλεια και μετα τα προσωπικα...

Εγω ομως βλεπω να κραταει και ενα ροπαλο κατω απο το αλλωθι της σημαιας...

nikos-Mpacket
30-06-11, 00:48
https://www.youtube.com/watch?v=S20_JuaX8gg"]https://www.youtube.com/watch?v=S20_JuaX8gg

Δεν θα πω τιποτα περι του θεματος λογω μιας παλιας ιστοριας που ειχα με τα ΜΑΤ.
Το μονο που θα πω γνωριζωντας καποια πραγματα απο "μεσα" θα σας πω οτι συμπεριφερονται ετσι γιατι γνωριζουν το εξης,οτι και να κανουν θα τους καλυψει το Σωμα και το ωραιο συστημα που εχουν φτιαξει,υπαρχουν και εδω παιδια που ειναι στην Αστυνομια και σιγουρα καταλαβαινουν τι εννοω.
Αν την εχουν πληρωσει καποιοι-ελαχιστοι-ειναι για τα ματια του κοσμου ή γιατι δεν γινοταν αλλιως.

Παντως δεν ειναι ολοι γουρουνια,υπαρχουν και αστυνομικοι που ειναι πολιτισμενοι,τιμουν την δουλεια που κανουν,προστατευουν και βοηθουν τον πολιτη οπου χρειαζεται ΑΛΛΑ πανω απ'ολα τιμουν το Εθνοσημο στην στολη τους.

spar@
30-06-11, 00:54
Εγω ομως βλεπω να κραταει και ενα ροπαλο κατω απο το αλλωθι της σημαιας...
το αλλωθι της σημαιας? το ροπαλο που κραταει ειναι η προεκταση του κονταριου της σημαιας και φενεται πιο μεγαλο γιατι μαλλον ειναι γυρισμενη αφισσα, τον βλεπεις για πολυ ταραξια δηλαδη τον τυπο? γιαυτο τρεχει να κρυφτει??
και θα στο θεσω διαφορετικα, εστω οτι ειναι ροπαλο, πιστευεις να κινδυνεψαν οι ηρωες απ τον μπαρμπα??? ο κοσμος ειναι σε αγανακτηση παππουδες κατεβαινουν γιατι πεινανε και φωναζουν, τετοιες ωρες δεχεσαι τα παντα και λουφαρεις, βαρας μονο αν δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο και κινδυνεψεις...αυτο που ειδα σημερα δυστυχως οχι απο κοντα, ηταν υπερβαλλοντας ζηλος για την υπηρεσια...
εχω ανεβασεις και αλλες φωτο και βιντεακια γιατι δεν σχολιαζεις κατι??
υ.γεγω σαν 21 χρονων, αν ειχα απεναντι μου εναν 60αρη με ροπαλο που ηξερα οτι εχει δικιο θα το βουλωνα, γιατι θα ηξερα οτι παλευει για το δικιο.. σαν σηκωνα ροπαλο μονο αν κινδυνευε η ζωη μου, και θα χτυπαγα για αμυνα οχι για επιθεση!
υ.γ και επειδη τα τυπακια ειναι γνωστα, αυτοι τα προκαλουν ολα, ακομα και στα γηπεδα προκαλουν για να πεσει ξυλο, οταν εχεις 200 τελειωμενα πιτσιρικια αμυαλα απεναντι σου και εισαι σε υπηρεσια για φυλαξη, δεν προκαλεις και αν σε προκαλεσουν σε βρισιες δεν απαντας!

Driver M
30-06-11, 01:04
το αλλωθι της σημαιας? το ροπαλο που κραταει ειναι η προεκταση του κονταριου της σημαιας και φενεται πιο μεγαλο γιατι μαλλον ειναι γυρισμενη αφισσα, τον βλεπεις για πολυ ταραξια δηλαδη τον τυπο? γιαυτο τρεχει να κρυφτει??
και θα στο θεσω διαφορετικα, εστω οτι ειναι ροπαλο, πιστευεις να κινδυνεψαν οι ηρωες απ τον μπαρμπα??? ο κοσμος ειναι σε αγανακτηση παππουδες κατεβαινουν γιατι πεινανε και φωναζουν, τετοιες ωρες δεχεσαι τα παντα και λουφαρεις, βαρας μονο αν δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο και κινδυνεψεις...αυτο που ειδα σημερα δυστυχως οχι απο κοντα, ηταν υπερβαλλοντας ζηλος για την υπηρεσια...
εχω ανεβασεις και αλλες φωτο και βιντεακια γιατι δεν σχολιαζεις κατι??
υ.γεγω σαν 21 χρονων, αν ειχα απεναντι μου εναν 60αρη με ροπαλο που ηξερα οτι εχει δικιο θα το βουλωνα, γιατι θα ηξερα οτι παλευει για το δικιο.. σαν σηκωνα ροπαλο μονο αν κινδυνευε η ζωη μου, και θα χτυπαγα για αμυνα οχι για επιθεση!
υ.γ και επειδη τα τυπακια ειναι γνωστα, αυτοι τα προκαλουν ολα, ακομα και στα γηπεδα προκαλουν για να πεσει ξυλο, οταν εχεις 200 τελειωμενα πιτσιρικια αμυαλα απεναντι σου και εισαι σε υπηρεσια για φυλαξη, δεν προκαλεις και αν σε προκαλεσουν σε βρισιες δεν απαντας!
Tι κάθεσαι και εξηγείς ρε συ?

Αν κάποιος νομίζει ότι 3 ένστολοι φουλ στον εξοπλισμό απειλούνται από έναν παππού με...ρόπαλο, είναι δικαίωμά του.
Και τα υπόλοιπα παληκάρια των ΜΑΤ σήμερα μάλλον απειλήθηκαν πολύ και βαράγανε κορίτσια, γέρους, ακόμα και ξεκάρφωτους που έτρωγαν σουβλάκια στο Μπαϊρακτάρη (ναι έγινε κι αυτό, το είπαν και τα κανάλια).
Ξέρεις πόσο επικίνδυνα είναι τα καλαμάκια και τα κεμπάπ?

DIMITr|S
30-06-11, 01:08
ντρεπομαι π το λεω αλλα εχουμε περασει σε καθεστως χουντας...βλεπω πραγματα π δεν περιμενα ποτε μου να δω..,https://m.youtube.com/watch?gl=US&hl=el&client=mv-google&v=QGj-3KhRlHc καληνυχτα ελλαδα

kloukakis
30-06-11, 02:06
Όλοι αυτοί που βαράνε γέρους και κοπέλες.... ότι και αν έκαναν.....να ψοφήσουν τώρα παρακαλώ πολύ. Ευχαριστώ!

fanisk
30-06-11, 02:15
Εγω ομως βλεπω να κραταει και ενα ροπαλο κατω απο το αλλωθι της σημαιας...

Δεν πρεπει να ειναι ροπαλο strof μαλλον το κονταρι της σημαιας ειναι, αλλα και να ειναι, ποσο κινδυνευουν 3 ΜΑΤ με φουλ εξαρτηση απο τον συγκεκριμενο? Μαλλον οσο κινδυνευουν απο εναν που μολις εχουν πιασει, τον κλωτσανε στο κεφαλι μη τυχον και φυγει απο τα 10 ΜΑΤ γυρω του :th_Laie_67-1: Γιατι πας να τους δικαιολογησεις?

Οι τυποι ειναι αρρωστοι, ουτε το δεοντα σεβασμο δεν δειχνουν σε ανθρωπους που τους ριχνουν καμια 30αρια χρονια :thumbsdown: Αν στη θεση του ηταν καποιος μπαχαλακιας με μπουκαλια καλως να τον δερναν!
Ελπιζω να πεινασουν πιο συντομα απο ολες τις υπολοιπες κοινωνικες ομαδες, και να καταλαβουν το μεγαλο λαθος τους. Τι σκατα, αυτοι δεν εχουν τα ιδια προβληματα, τις ιδιες ανησυχιες για το μελλον τους?

fanisk
30-06-11, 03:00
Εδω τα κρατικα σκυλια δεχονται επιθεση απο επικινδυνους κουκουλοφορους :hystericalbs1:

https://www.youtube.com/watch?v=6-QAhMJtUI0&feature=player_embedded#t=12s

Εδω στο 0.43 ο επικινδυνος πεσμενος δεχεται επιθεση στο κεφαλι.


https://www.youtube.com/watch?v=4R6dyg7rbqk&feature=player_embedded

Χημικα στην εισοδο του μετρο που μεσα υπαρχουν επικινδυνοι ανθρωποι σε λιποθυμη κατασταση.


https://www.youtube.com/watch?v=ZM_7otsmHWA

Ντροπη :thumbsdown:

fanisk
30-06-11, 03:09
https://www.zougla.gr/file.ashx?fp=%7E/Uploads/000Filippos/65xronos_maketo_mesa.jpg

https://www.zougla.gr/file.ashx?fp=%7E/Uploads/000Filippos/vlcsnap-2011-06-29-21h34m12s220.png

Τουλαχιστον 5 ΜΑΤ διπλα σε κουκουλοφορο με σιδερογωνια στο χερι, οχι δεν ειναι παρακρατικος απλα εχασε το δρομο :hystericalbs1:

spar@
30-06-11, 03:13
Φανη αυτοι αν δεις στο βιντεο που ανεβασα πριν απ το τρομακτικο, χαιρετιουνται και ανεβαινουν πανω με τους αλλους ηρωες... δες το!
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/06/video_2932.html δες τα τελευταια δευτερολεπτα τους μαγκες σε δραση!

spar@
30-06-11, 03:21
Θελω να ξερετε, οτι αυτο το παχυδερμο το γυμνο που μιλαει με τους ηρωες και χαιρετιουνται, πριν θα εσπαγε καποιανου φιλου μας το μαγαζι και το αυτοκινητο, ξερετε απο αυτα που πληρωνουμε με τα λεφτα που βγαζουμε δουλευοντας και οχι σπαζοντας....Οι Ηρωες ειχαν ποιασει τον 60αρη τυπο ο οποιος ηταν ακρως επικινδυνος και ειχε προβει σε πολλα ποινικα αδικηματα....

fanisk
30-06-11, 03:31
Το ειδα.. πολλα μπανια θα κανει φετος ο μ@λακας αμα καταλαβουν πουθενα τα τατουαζ που τα δειχνει κιολας..
Και στη Κερατεα τα ιδια καναν οι ξεφτυλισμενοι, περιμενα να ακουσω καμια ειδηση "απεγνωσμενος πηρε τη καραμπινα και καθαρισε 2-3 ΜΑΤ", αντε να βρεθει κανας τετοιος στη πλατεια να αγιασει το χερι του !
Μετα και απο τα σημερινα, καμια συμπαθεια και συμπονοια σε αυτα τα ρεμαλια που απο τη πλυση εγκεφαλου δεν καταλαβαινουν τι ειναι σωστο και τι οχι, που πρεπει να χτυπησεις και που οχι. Ντροπη και καλο ασθμα απο τα CS.

spar@
30-06-11, 08:43
https://www.youtube.com/watch?v=vVIOQRDomDk


https://www.youtube.com/watch?v=Vcz18BlDZ10

αυτοι ειναι και οι Διας-Δελτα, οι Ηρωες των 700ευρο...
παιδια θυμαστε.???

https://www.youtube.com/watch?v=iVO4iVD2peM

καποτε κλαιγοσασταν και λεγατε για τον εξοπλισμο και τα λεφτα και για το κρατος σημερα τι εγινε??? καταπολεμησατε το εγκλημα?
Συγχαρητηρια

ORPHEUS
30-06-11, 10:33
ΜΑΤ........ κανένας αξιοπρεπείς άνθρωπος δεν κάνει αυτή την δουλειά για να ζήσει, δεν υπάρχει δικαιολογία , είμαι περίεργος για ένα ματατζη πως θα είναι η καθημερινότητα του εκτός "εργασίας", πως θα περνάει τις ελεύθερες ώρες του , θα διαβάζει, θα ακούει μουσική, θα παίζει με τα παιδιά του? μπορεί να ασχολείται με κάποια τέχνη ζωγραφική πχ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

αλήθεια όποιος γνωρίζει κάποιον, κάτι, θα ήθελα να γράψει διότι δεν έχω καμία κοινωνική συναναστροφή με αυτό το είδος , (και ούτε θέλω)

stamatis m3 e30
30-06-11, 11:24
και αυτα που βλεπετε στα βιντεο αν δεν εισασταν κατω δεν ειναι τιποτα σε αυτα που δεν εχουν καταγραφει!!!!

χτες ηταν αλλου οι ματζηδες!!!βαραγανε στο ψαχνο οπου βρισκανε και οποιον βρισκανε!!!


θα ηθελα να ειμουνα 20 χρονων χωρις οικογενειακες υποχρεωσεις ωστε να μην φοβαμαι αν αυριο που θα ειμαι αν θα ειμουν στην ψειρου θα ειχαν να φανε τα παιδακια μου,και θα σου ελεγα τι ξυλο και ντου θα επεφτε χτες...οχι σε ολους..σε αυτους που βαραγανε μεγαλους ανθρωπους,γυναικες περισσοτερο!!! εχε χαρη ρε πουστ@κια κομπλεξικα!!! αλλα θα φατε μπαλονι με μπογια που θα χασετε τον κοσμο απο μπροστα σας!!! και μετα ξυλικι που δεν θα βλεπεις!!! γιατι το ιδιο κανετε και εσεις ...βομβαριζετε και εκει που ο αλλος προσπαθει να δει και να αναπνευσει πατε και τον βαρατε κιολας!!!


ΟΥΣΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ ΚΟΛΟΠΑΙΔΑ!!!!

dblade
30-06-11, 12:35
αλήθεια όποιος γνωρίζει κάποιον, κάτι, θα ήθελα να γράψει διότι δεν έχω καμία κοινωνική συναναστροφή με αυτό το είδος , (και ούτε θέλω)

Γνωριζω ενα πολυ καλα και ειναι ψηλο νορμαλ στην κανονικη του ζωη και μου ελεγε τις προαλες οτι λυπατε να χτυπαει γερους και γριες και δεν το κανει αλλα το κανουν σχεδον ολοι οι υπολοιποι για αυτον οποτε δεν ειχε νοημα.

SuperSonic
30-06-11, 12:47
ΜΑΤ........ κανένας αξιοπρεπείς άνθρωπος δεν κάνει αυτή την δουλειά για να ζήσει, δεν υπάρχει δικαιολογία , είμαι περίεργος για ένα ματατζη πως θα είναι η καθημερινότητα του εκτός "εργασίας", πως θα περνάει τις ελεύθερες ώρες του , θα διαβάζει, θα ακούει μουσική, θα παίζει με τα παιδιά του? μπορεί να ασχολείται με κάποια τέχνη ζωγραφική πχ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

αλήθεια όποιος γνωρίζει κάποιον, κάτι, θα ήθελα να γράψει διότι δεν έχω καμία κοινωνική συναναστροφή με αυτό το είδος , (και ούτε θέλω)



Ανθρωποι ειναι και αυτοι φιλε μου οπως ολοι μας και εχουν δυσκολη δουλεια.
Και βεβαια υπαρχουν κακοι στην δουλεια τους οπως επεισης σε ολες τις δουλειες κανενας δεν ειανι τελειως αλλα ΔΕΝ βραζουν ολοι στο ιδιο καζανι..:original:

Konstantinos E60
30-06-11, 13:18
Πάντως μια χαρά τα κατάφεραν τα λαμόγια.Ασχολούμαστε πλεον με τους μπάτσους,με το αν ειναι καρκινιγόνα τα δακρυγόνα,για το ποιος ξεκίνησε τα κλωτσομπούνια και για αλλα
πολλά και την π@υτσα του μεσοπρόθεσμου την ψιλοξεχάσαμε !!
Πως ειπαμε λεγεται ετούτο ?? Διαχείρηση μαζών ??

giannis_compact
30-06-11, 13:30
«Συγγνώμη» εκ μέρους των συναδέλφων του, για την άνευ προηγουμένου αστυνομική εκτροπή, που έστειλε στο νοσοκομείο εκατοντάδες πολίτες, ζήτησε ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αστυνομικών Υπαλλήλων.

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/193524/zitao-suggnomi-apo-tous-polites-einai-dropi/

m-power_01
30-06-11, 13:39
Μία κουβέντα θα πω. Αυτήν την φορά ελπίζω πως όλοι είδαμε.

giannis_compact
30-06-11, 13:45
Μία κουβέντα θα πω. Αυτήν την φορά ελπίζω πως όλοι είδαμε.

Έχω αναθεωρήσει όλες τις απόψεις μου περί του θέματος!

ORPHEUS
30-06-11, 13:50
Ανθρωποι ειναι και αυτοι φιλε μου οπως ολοι μας και εχουν δυσκολη δουλεια.
Και βεβαια υπαρχουν κακοι στην δουλεια τους οπως επεισης σε ολες τις δουλειες κανενας δεν ειανι τελειως αλλα ΔΕΝ βραζουν ολοι στο ιδιο καζανι..:original:

δεν ξέρω πως ορίζεις τους ανθρώπους , αλλά εγώ δεν περιορίζομαι στα φυσικά χαρακτηριστικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σύστημα αξιών μπορεί να έχει ένας άνθρωπος που για τον βιοπορισμό του να δέρνει γέρους , γυναίκες, και ότι άλλο βρεθεί μπροστά του διότι του το είπε η υπηρεσία.
συμφωνώ ότι σε όλες τις δουλειές υπάρχουν καλοί και κακοί όμως στην συγκεκριμένη "δουλειά" πως ξεχωρίζει ο καλός από τον κακό???? δέρνει λιγότερο ο ένας από τον άλλο , δέρνει πιο αποτελεσματικά, τέλος πάντων ποιο είναι το κριτήριο που ο καλός ξεχωρίζει από τον κακό
Δυστυχώς δεν έχουν συνείδηση τι υπηρετούν με τις πράξεις τους, ούτε ποιος είναι ο ρόλος της υπηρεσίας τους
χτύπησαν ανθρώπους που διαδήλωναν και για την δικιά τους ποιότητα ζωής
Ο ρόλος των ΜΑΤ είναι ίδιος ακριβώς με των κουκουλοφόρων..........το ΜΠΑΧΑΛΟ αυτές οι δυο ομάδες δεν μπορούν να λειτουργήσουν μόνες τους , πρέπει να γίνει μίξη και των δυο για να έχουμε το " επιθυμητό " αποτέλεσμα.
χτες ψηφιστήκαν μετρά τα οποία καταδικάζουν τον ελληνικό λαό στην απόλυτη φτώχεια και εμείς ασχολούμαστε για την υπέρμετρη βια των δυνάμεων καταστολής, η δουλειά έγινε :original:

Ptboul
30-06-11, 14:18
Το ξερω ειναι γελοιο και παιδιστικο, αλλά
εναν Batman χρειαζομαστε πλεον...
:wassat:
Πως θα βγουμε απο αυτο το βουρκο ?

τον πιάσανε κι αυτόν ρε Νικολιό

https://www.expirationchug.com/wp-content/gallery/2batman/17.jpg

Thomelef
01-07-11, 09:13
Πάντως μια χαρά τα κατάφεραν τα λαμόγια.Ασχολούμαστε πλεον με τους μπάτσους,με το αν ειναι καρκινιγόνα τα δακρυγόνα,για το ποιος ξεκίνησε τα κλωτσομπούνια και για αλλα
πολλά και την π@υτσα του μεσοπρόθεσμου την ψιλοξεχάσαμε !!
Πως ειπαμε λεγεται ετούτο ?? Διαχείρηση μαζών ??

+1000000000000000000000000000000000000
και αυτό δείχνει τρανά για ακόμα μια φορά, το πόσο στημένο είναι όλο το σύστημα...
έβγαλαν τους μπάτσους να τα κάνουν π@@τ@ν@, όλοι ασχολούνται με τα επισόδεια
εδώ και 2 μέρες, και για την @@ που φάγαμε δεν λέει κανείς τπτ.

TOMIS
01-07-11, 09:27
Εγω το μονο που χρειαζεται να πω ειναι οτι φοβαμαι γιατι πλεον το κανουν απροκαλυπτα μπροστα σε καμερες μπροστα σε ολα..Καποτε κρατιοντουσαν αλλα πλεον το συστημα τους καλυπτει πληρως και πιστευω οτι δεν εχουμε δει αρκετα ακομα...

nik200
01-07-11, 10:10
τυγχανει να εχω ξαδερφο στα "ματ"..ο οποιος μου λεει το εξης..μην πιστευετε τηλεορασεις..και βιντεο..ολα ειναι κατευθυνομενα..συν η καθε επιθεση που προβαλεται απο τα media..μπορειτε να ξερετε τι εχει προηγηθει??
ποσες φορες εχετε δει μια ιστορια η οποια ειναι τελειως διαφορετικη αν αρχισει απο ενα διαφορετικο σημειο??

και ναι υπαρχουν και καλοι και κακοι..και πουλημενοι και ψευτονταηδες οπως σε ολες τις δουλειες..λεει ο ξαδερφος..

στα τελευταια επεισοδια της κερατεας..επειδη ετυχε ο ξαδερφος να ειναι εκει.."εφαγε" μολοτωφ και παραλιγο να καει ζωντανος..εσεις θα κανατε αυτη την δουλεια για 800 ευρω??εσεις στην δουλεια σας αν καποιος επιτιθονταν σε ενα συναδελφο σας δεν θα τον προστατευατε??δεν θα δερνατε καποιον ο οποιος παιζει με την ζωη σας????ευτυχως γλιτωσε με ελαφρα καψιματα!!

δεν θα παρω την πλευρα κανενος γιατι πολυ απλα δεν ειμαι μπροστα να ξερω ακριβως τι γινεται..αν βαρανε οι αστυνομικοι λαο ναι ειναι 200% υπολογοι..αλλα τι φταινε και οι αστυνομικοι να τρωνε μολοτωφ, πετρες κτλ στο κεφαλι απο τον καθε παρακρατικο την στιγμη οπου εχουν 5 εντολες και τις οποιες δεν μπορουν να παραβουν..γιατι αυριο δεν θα εχουν δουλεια..

ναι καταδικαζω τους πουλημενους οι οποιοι ηταν αυτοι που τους βαραγαν στο σχολειο και τωρα βγαζουν το αχτι τους με σημαια την ελληνικη αστυνομια..στον καθε πολιτη..

GEORGE316
01-07-11, 10:17
μα ειναι δυνατο να πιστευεται οτι ολα αυτα δεν ειναι μελετημενα?
εισαστε σοβαροι???
οσοι ειχαμε δωσει εξετασεις για στρατιωτικες αστυνομικες σχολες,θα θυμουνται οτι μονο απο το ψυχολογικο τεστ οι ψυχολογοι μας εβγαλαν ακομα και τι βρακι φοραγαμε...
εσεις τι λετε???βαζουν στα ματ ανθρωπους που εχουν γερη κριση και λογικη??
ανεγκεφαλους βαζουν που ξερουν οτι φανατιζονται ευκολα,οτι μπορουν να γινουν υποχειρεια.οτι εχουν εξουσιομανια.αυτα τα ξερουν ηδη εκ των προτερων.
οι κουκουλοφοροι πιστευεται οτι ειναι αναρχικοι και αντιεξουσιαστες?θελετε να γελασω τωρα?
50 τσογλανια να καινει μια πολη και 2000 αστυνομικοι να κανουνε γαργαρες??
εδω εγω επιασα κλεφτη μονος μου με χαρακτηριστικε ευκολια χρησιμοποιωντας μονο τα χερια μου και αυτοι που εχουν οπλα δεν μπορουν να κανουν καλα 50 νοματαιους??
παρτε το χαμπαρι ρε!!το παιχνιδι του "κρατους¨παιζουμε εδω και χρονια.σκοτωνωμαστε μεταξυ μας κατηγορωντας ο ενας τον αλλο.
ενα λεω και αποδεικνυω τα λεγομενα μου...
οι χουλιγκανς στα γηπεδα ποιι ειναι???
δεν υπαρχουν παιδια που επειδη εχουν κατωτατο επιπεδο νοημοσυνης και καθολου μορφωση και οικογενειακη υποσταση φανατιζονται με την ομαδα και πηγαινουν στο γηπεδο για φασαρια?οχι για να δουν την ομαδα και αν καποιος τους κοιταξει να τσαμπουκαλευτουν,αλλα πηγαινουν στο γηπεδο μονο για φασαρια.
εικοσι χρονια ψαχναν να βρουν τη 17 νοεμβρη,μολις εβγαινε το πασοκ να ειδηση οτι ανακαλυψαν το φορτηγακι
εβγαινε η νδ χτυπηματα της 17 νοεμβρη,ξαναεβγαινε το πασοκ,ανακαλυψανε γιαφκα...
ενταξει ειπαμε να κανουμε τους μ@λ@κες αλλα ποσο?
αποδειξη???????????
πριν 10 χρονια υπηρχαν κουκουλοφοροι????????????????ΟΧΙ!! !
εξαθρωσαν τη 17 νοεμβρη για να μας παραμυθιασουν και καλα οτι πιασαν τρομοκρατες,αλλα ταυτοχρονα δημιουργησαν μια αλλη ομαδα,τους κουκουλοφορους.
απλα πραγματα...μεχρι τωρα οι αγανακτησμενοι εκαναν ειρηνικες διαδηλωσεις αλλα ουτε εγω πιστευα οτι θα κρατησει το κινημα.
αφου το κινηαμ αυτο απεκτησε τους πολιτες που ηταν πραγματι αγανακτησμενοι(απεκτησε οπαδους δηλαδη)επρεπε να γινει κατι ωστε να χαρακτηριστουν και αυτοι!!!!
να δειτε που σε λιγες μερες θα ακουσουμε απο στομα πολιτικοι περι αγανακτησμενων κουκουλοφορων.

spar@
01-07-11, 10:38
τυγχανει να εχω ξαδερφο στα "ματ"..ο οποιος μου λεει το εξης..μην πιστευετε τηλεορασεις..και βιντεο..ολα ειναι κατευθυνομενα..συν η καθε επιθεση που προβαλεται απο τα media..μπορειτε να ξερετε τι εχει προηγηθει??
ποσες φορες εχετε δει μια ιστορια η οποια ειναι τελειως διαφορετικη αν αρχισει απο ενα διαφορετικο σημειο??

και ναι υπαρχουν και καλοι και κακοι..και πουλημενοι και ψευτονταηδες οπως σε ολες τις δουλειες..λεει ο ξαδερφος..

στα τελευταια επεισοδια της κερατεας..επειδη ετυχε ο ξαδερφος να ειναι εκει.."εφαγε" μολοτωφ και παραλιγο να καει ζωντανος..εσεις θα κανατε αυτη την δουλεια για 800 ευρω??εσεις στην δουλεια σας αν καποιος επιτιθονταν σε ενα συναδελφο σας δεν θα τον προστατευατε??δεν θα δερνατε καποιον ο οποιος παιζει με την ζωη σας????ευτυχως γλιτωσε με ελαφρα καψιματα!!

δεν θα παρω την πλευρα κανενος γιατι πολυ απλα δεν ειμαι μπροστα να ξερω ακριβως τι γινεται..αν βαρανε οι αστυνομικοι λαο ναι ειναι 200% υπολογοι..αλλα τι φταινε και οι αστυνομικοι να τρωνε μολοτωφ, πετρες κτλ στο κεφαλι απο τον καθε παρακρατικο την στιγμη οπου εχουν 5 εντολες και τις οποιες δεν μπορουν να παραβουν..γιατι αυριο δεν θα εχουν δουλεια..

ναι καταδικαζω τους πουλημενους οι οποιοι ηταν αυτοι που τους βαραγαν στο σχολειο και τωρα βγαζουν το αχτι τους με σημαια την ελληνικη αστυνομια..στον καθε πολιτη..

επειδη την καραμελα με τα 700-800ευρο την βαρεθηκα, θα πω κατι και ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμαι γιαυτο, γιατι το χω ξαναπει και οι μισοι με φαγατε... ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ το διαλεγει.... ξερεις απ την αρχη που πας... και μην μου λες για τα λεφτα γιατι ξερεις ποσα λεφτα παιρνουν οι ουκ και καποιες απ τις ειδικες δυναμεις??? θα σου πω ...
τα ιδια λεφτα με τους "κιφινες" ΗΡΩΕΣ που δερνουν γερακους και γυναικες...

τωρα για τα επεισοδια εγω ειδα τα βιντεο, και μιλησα με πολλους που ηταν εκει, αφου ειναι τοσο ΗΡΩΕΣ γιατι δεν ποιανουν αυτους τους μαγκες που κανουν τα επεισοδια?? ααα ξεχασα ναι συναδελφικη αλληλεγγυη...
ολες οι διαταγες υπακουονται μεχρι το σημειο που η κριση σου θα σου πει το αντιθετο, και αν δεν αντιδρασεις θα βρεις τροπο να λουφαξεις, ετσι γλιτωνεις και την δουλεια σου.... Αν δεν εχουν κριση τοτε δεν ειναι ανθρωποι, αν βγουνε και πουνε οτι ειναι ζωα οκ να το ξερουμε!
Δεν γινεται να σου πουνε δερνε.... διπλα να ειναι κουκουλοφοροι και να ανοιγω κεφαλια απο 60αρηδες... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ... πρεπει να εχεις ψυχολογικα προβληματα!!
Δεν γινεται η δουλεια μου να ειναι να ηρεμησω την κατασταση και να προφυλαξω περιουσιες, διπλα να σπανε μαγαζια και εγω να βαραω γυναικες....
Δεν γινεται καποτε να κλαιγομαι για εξοπλισμο για ανεπαρκη εκπαιδευση, καραμελα ηρωων 700ευρο, (δεν ακουσα να πουνε οι αγαπημενοι δημοσιογραφοι για τους ηρωες πυροσβεστες.... ουτε διαδηλωση εγινε για αυτους...) αλλα οι μαγκες οι ηρωες ενω καποτε φωναζαν (να καει η π..τανα η βουλη) κατεβηκαν, υπακουοντας αυτους που βριζανε για να δειρουν ποιους? αυτους που πηγαιναν λουλουδια και τις μαναδες που κλαιγανε για τους συναδελφους τους...

υ.γ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ, επειδη το ξερω ομως οτι δεν ειναι ολοι ετσι, ας βγουνε τα παλικαρια που ειναι κομπλε να κανουν τις καταγγελιες τους, ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΕΛΤΑΔΕΣ, με το πουλμαν απ τιςς Σερρες με τους οπαδους της ΑΕΚ που τους πηγανε οι αστυνομικοι να φανε ξυλο..και μετα κανανε καταγγελιες οι σωστοι αστυνομικοι στα λαμογια!

nik200
01-07-11, 11:16
επειδη την καραμελα με τα 700-800ευρο την βαρεθηκα, θα πω κατι και ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμαι γιαυτο, γιατι το χω ξαναπει και οι μισοι με φαγατε... ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ το διαλεγει.... ξερεις απ την αρχη που πας... και μην μου λες για τα λεφτα γιατι ξερεις ποσα λεφτα παιρνουν οι ουκ και καποιες απ τις ειδικες δυναμεις??? θα σου πω ...
τα ιδια λεφτα με τους "κιφινες" ΗΡΩΕΣ που δερνουν γερακους και γυναικες...

τωρα για τα επεισοδια εγω ειδα τα βιντεο, και μιλησα με πολλους που ηταν εκει, αφου ειναι τοσο ΗΡΩΕΣ γιατι δεν ποιανουν αυτους τους μαγκες που κανουν τα επεισοδια?? ααα ξεχασα ναι συναδελφικη αλληλεγγυη...
ολες οι διαταγες υπακουονται μεχρι το σημειο που η κριση σου θα σου πει το αντιθετο, και αν δεν αντιδρασεις θα βρεις τροπο να λουφαξεις, ετσι γλιτωνεις και την δουλεια σου.... Αν δεν εχουν κριση τοτε δεν ειναι ανθρωποι, αν βγουνε και πουνε οτι ειναι ζωα οκ να το ξερουμε!
Δεν γινεται να σου πουνε δερνε.... διπλα να ειναι κουκουλοφοροι και να ανοιγω κεφαλια απο 60αρηδες... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ... πρεπει να εχεις ψυχολογικα προβληματα!!
Δεν γινεται η δουλεια μου να ειναι να ηρεμησω την κατασταση και να προφυλαξω περιουσιες, διπλα να σπανε μαγαζια και εγω να βαραω γυναικες....
Δεν γινεται καποτε να κλαιγομαι για εξοπλισμο για ανεπαρκη εκπαιδευση, καραμελα ηρωων 700ευρο, (δεν ακουσα να πουνε οι αγαπημενοι δημοσιογραφοι για τους ηρωες πυροσβεστες.... ουτε διαδηλωση εγινε για αυτους...) αλλα οι μαγκες οι ηρωες ενω καποτε φωναζαν (να καει η π..τανα η βουλη) κατεβηκαν, υπακουοντας αυτους που βριζανε για να δειρουν ποιους? αυτους που πηγαιναν λουλουδια και τις μαναδες που κλαιγανε για τους συναδελφους τους...

υ.γ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ, επειδη το ξερω ομως οτι δεν ειναι ολοι ετσι, ας βγουνε τα παλικαρια που ειναι κομπλε να κανουν τις καταγγελιες τους, ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΕΛΤΑΔΕΣ, με το πουλμαν απ τιςς Σερρες με τους οπαδους της ΑΕΚ που τους πηγανε οι αστυνομικοι να φανε ξυλο..και μετα κανανε καταγγελιες οι σωστοι αστυνομικοι στα λαμογια!

μα τα ιδια πραγματα ακριβως λεμε..και εσυ καταδικαζεις τα λαμογια..και εγω!!
και εγω σιχαινομαι τους "αλητες" ματατζηδες και εσυ..

εχουν εντολη οι "ματ" να μην πειραζουν καποιους κουκουλοφορους..αλλιως μπλεκουν διχως αυριο..και ναι λιγοι ειναι δικοι τους!!!!

και πραγματι η πλειονοτητα των "ματ" ειναι θερμοκεφαλοι χωρις κριση αλλα οχι ολοι..

γιατι δεν το βλεπεις οπως καθε δουλεια??οπου το 90% ειναι λαμογια και το 10% καλοι..

και μια ερωτηση..αν και εσενα σου πεταγαν μολοτωφ..τι θα εκανες????

GEORGE316
01-07-11, 11:18
οτι ακριβως εγραψα παραπανω...μαλωνουμε μεταξυ μας και το μνημονιο καλα κρατα.
το μεσοπροθεσμο ψηφιστηκε και το δευτερο δανειο που θα μας ξεπουλησει και με υπογραφες πλεον ετοιμαζεται σε δυο μηνες...
δεν πειραζει....ας μαλωνουμε εμεις για του ς αστυνομικους....δε παιζει προβλημα καλυτερα..
στην επομενη διαδηλωση οι πολιτες θα εχουν καδρονια και αυτοι,οι ματατζηδες θα εχουν πιστολια θα σκοτωθουμε και θα περασει παλι η οποια ψηφοφορια...
ΡΕ!!!ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΝΑ!!!!
μετα μπηκαν οι πολιτικοι στο παιχνιδι και φυλακισαν το μεγαλυτερο στρατηγο της ελλαδας!!(ο μ.αλεξανδρος στην αρχαιοτητα και ο κολοκοτρωνης στη συγχρονη ελλαδα)
αν ειναι να μαλωνουμε για το ξαδερφο ματατζη και το παππου που του ανοιξαν το κεφαλι ενω εγω το εβλεπα απο τη τηλεοραση πινοντας μπυρα και τρωγοντας φαγητο(τη πιτσα την εκοψα ....ειναι ακριβη)

spar@
01-07-11, 11:32
μα τα ιδια πραγματα ακριβως λεμε..και εσυ καταδικαζεις τα λαμογια..και εγω!!
και εγω σιχαινομαι τους "αλητες" ματατζηδες και εσυ..

εχουν εντολη οι "ματ" να μην πειραζουν καποιους κουκουλοφορους..αλλιως μπλεκουν διχως αυριο..και ναι λιγοι ειναι δικοι τους!!!!

και πραγματι η πλειονοτητα των "ματ" ειναι θερμοκεφαλοι χωρις κριση αλλα οχι ολοι..

γιατι δεν το βλεπεις οπως καθε δουλεια??οπου το 90% ειναι λαμογια και το 10% καλοι..

και μια ερωτηση..αν και εσενα σου πεταγαν μολοτωφ..τι θα εκανες????
αν μου πεταγαν μολοτοφ θα κυνηγαγα αυτους που μου την πεταξαν, εσενα αν χτυπα ξυλο σου κλεψουν κατι αυριο θα βγεις με μια καραμπινα και οποιον βλεπεις κοντα στο σπιτι σου θα πυροβολεις??
δεν ερχομαι σε αντιπαραθεση μαζι σου συζητηση κανουμε!

spar@
01-07-11, 11:44
οτι ακριβως εγραψα παραπανω...μαλωνουμε μεταξυ μας και το μνημονιο καλα κρατα.
το μεσοπροθεσμο ψηφιστηκε και το δευτερο δανειο που θα μας ξεπουλησει και με υπογραφες πλεον ετοιμαζεται σε δυο μηνες...
δεν πειραζει....ας μαλωνουμε εμεις για του ς αστυνομικους....δε παιζει προβλημα καλυτερα..
στην επομενη διαδηλωση οι πολιτες θα εχουν καδρονια και αυτοι,οι ματατζηδες θα εχουν πιστολια θα σκοτωθουμε και θα περασει παλι η οποια ψηφοφορια...
ΡΕ!!!ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΝΑ!!!!
μετα μπηκαν οι πολιτικοι στο παιχνιδι και φυλακισαν το μεγαλυτερο στρατηγο της ελλαδας!!(ο μ.αλεξανδρος στην αρχαιοτητα και ο κολοκοτρωνης στη συγχρονη ελλαδα)
αν ειναι να μαλωνουμε για το ξαδερφο ματατζη και το παππου που του ανοιξαν το κεφαλι ενω εγω το εβλεπα απο τη τηλεοραση πινοντας μπυρα και τρωγοντας φαγητο(τη πιτσα την εκοψα ....ειναι ακριβη)
καταρχην δεν μαλωνουμε, ολα αυτα που λες ειναι γνωστα! απλα θελω να μου πεις μια λυση...
οσο ψηφιζουν για το "καλο" ολων μας 150 ρουφιανοι, οι οποιοι δεν εχουν καν κριση και λογο, γιατι ξερουν οτι αν δεν ακολουθησουν τους κανονες του κομματος θα φυγουν, οπως και εγινε με εναν μονο που ειχε το θαρρος της γνωμης του..παντα θα περναει οτι θελουν.
Τι λυση προτεινεις?

Z4 DCT
01-07-11, 11:46
Τι λυση προτεινεις?

Την λυση ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ....thumb

Konstantinos E60
01-07-11, 12:01
Την λυση ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ....thumb

Αυτή την "λύση" την προετόιμαζαν οι Ρουμάνοι για χρόνια !!
Εδω για να "ανοίξει" κεφάλι,πολιτικού οχι διαδηλωτή, πρέπει να πέσει πείνα με όλη την σημασία της λέξεως !!!
Δεν φτάνει μόνο η αγανάκτηση μερικών χιλιάδων και το ξέρουν πολύ καλά αυτό τα λαμόγια μας thumb.
Και το "να οργανωθούμε ρε παιδιά να συντονιστούμε...!!! " μου θυμίζει ενα ανέκδοτο για ρωμαϊκό όργιο :th_Laie_67-1:
και καλά θα κανουμε να το σταματήσουμε γιατι προσωπικά εμενα εχει αρχίσει να με εκνευρίζει !! Ο καθένας ας-θα κάνει οτι μπορεί !! Ετσι και αλλιως όλοι την παρτη μας κοιτάμε.Εδω για έναν καφέ λέμε να παμε,μια φορά τον χρόνο,και απο τους 100 ερχονται οι 40...!!!

Driver M
01-07-11, 12:25
μα τα ιδια πραγματα ακριβως λεμε..και εσυ καταδικαζεις τα λαμογια..και εγω!!
και εγω σιχαινομαι τους "αλητες" ματατζηδες και εσυ..

εχουν εντολη οι "ματ" να μην πειραζουν καποιους κουκουλοφορους..αλλιως μπλεκουν διχως αυριο..και ναι λιγοι ειναι δικοι τους!!!!

και πραγματι η πλειονοτητα των "ματ" ειναι θερμοκεφαλοι χωρις κριση αλλα οχι ολοι..

γιατι δεν το βλεπεις οπως καθε δουλεια??οπου το 90% ειναι λαμογια και το 10% καλοι..

και μια ερωτηση..αν και εσενα σου πεταγαν μολοτωφ..τι θα εκανες????
Αν σε κάθε κλάδο το 90% ήταν λαμόγια φίλε και το 10% καλοί, τότε ζήτω που καήκαμε.
Αλλά και πάλι υπάρχουν 2 μεγάλες διαφορές.
Στα υπόλοιπα λαμόγια (με ορισμένες εξαιρέσεις υψηλόβαθμων του δημοσίου) μπορείς να κάνεις καταγγελίες, αγωγές, αναφορές και να τιμωρηθούν. Με τα ΜΑΤ υπάρχουν εκατοντάδες βίντεο, καταγγελίες πολιτών και πλήθος αυτοπτών μαρτύρων σχετικά με βαναυσότητες και υπέρμετρη χρήση βίας και δεν τους πειράζει κανείς. Κι αυτό, γιατί τέτοιους τους θέλουν, άξεστους, αγροίκους και ψευτονταήδες.
Επιπλέον, στα υπόλοιπα επαγγέλματα ακόμα και λαμόγιο να είναι κάποιος, δεν ρισκάρω τη ζωή μου κορώνα γράμματα λόγω της αυθαιρεσίας του αυτής.
Όταν όμως ένστολοι βαράνε με γκλοπ στο κεφάλι, πετάνε ομοβροντίες δακρυγόνων-ασφυξιογόνων (τα οποία όποιος έχει εισπνεύσει καταλαβαίνει πως από καθαρά θέμα τύχης δεν έχει τύχει να έχουμε μαζικές λιποθυμίες επί τόπου με κίνδυνο ποδοπατήματος κλπ) αλόγιστα, ακόμα και σε γέρους και παιδιά, τότε είναι ζήτημα χρόνου να θρηνήσουμε θύματα, από ανθρώπους που είναι εκεί υποτίθεται για να προστατεύουν τον πολίτη.

Δικαιολογίες δεν υπάρχουν για υπανθρώπους με τέτοιες συμπεριφορές.
Ούτε αυτά περί 700-800 ευρώ (αν και είναι παραπάνω αλλά δεν παίζει ρόλο) λένε κάτι, γιατί κανείς δεν ανάγκασε κανέναν να καταταγεί στην αστυνομία ή στους ειδικούς φρουρούς, οπότε ας έκανε κάτι άλλο στη ζωή του, πιο αξιοπρεπές για την κοινωνία και λιγότερο επικίνδυνο για τον ίδιο.
Που και πάλι και υποχρεωτικό να ήταν, το να βαράς με τέτοιο μίσος ανθρώπους που αγωνίζονται για το δίκιο τους (και το δικό σου μαζί!) χρήζει ψυχιατρικής νοσηλείας.
Ο καθένας λοιπόν είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.
Ο κόσμος έχει μάτια και βλέπει και έχει βγάλει τα συμπεράσματά του για όλους αυτούς που υπερασπίζονται μετα υπερβάλλοντος ζήλου τα τομάρια που μας κυβερνούν.

Z4 DCT
01-07-11, 12:35
Αυτοι που μας κυβερνουν ειναι αλητες.κλεφτες,δοσιλογοι και απατεωνες.....πουλημενα κρεατα...

ΑΛΛΑ

Στην αστυνομια υπαρχουν οπως και σε καθε αλλο σωμα και καλοι και κακοι.....το οτι αυτοι ειναι η δουλεια τους να βαρανε κοσμο, ναι ειναι αποκρουστικο και πολυ ενοχλητικο, και ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ!!!!!, αλλα οχι ολους σε ενα τσουβαλι ρε παιδια....
Γενικα οποις σηκωνει χερι σε απλους ειρηνικους δηαδηλωτες ειναι καταπτυστος, οποιος ομως αφηνει διαδηλωτη (μπαχαλακι) που σπαει περιουσια αλουνου να φευγει και με τα δυο του ποδια και δε του γαμαε! την μανα που τον γεννησε ειναι ακομα πιο μαλακ@ςς μτατζης!!!!


Αλλα φανταστητε και το αλλο, ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ........:whistle:

Driver M
01-07-11, 13:11
Αυτοι που μας κυβερνουν ειναι αλητες.κλεφτες,δοσιλογοι και απατεωνες.....πουλημενα κρεατα...

ΑΛΛΑ

Στην αστυνομια υπαρχουν οπως και σε καθε αλλο σωμα και καλοι και κακοι.....το οτι αυτοι ειναι η δουλεια τους να βαρανε κοσμο, ναι ειναι αποκρουστικο και πολυ ενοχλητικο, και ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ!!!!!, αλλα οχι ολους σε ενα τσουβαλι ρε παιδια....
Γενικα οποις σηκωνει χερι σε απλους ειρηνικους δηαδηλωτες ειναι καταπτυστος, οποιος ομως αφηνει διαδηλωτη (μπαχαλακι) που σπαει περιουσια αλουνου να φευγει και με τα δυο του ποδια και δε του γαμαε! την μανα που τον γεννησε ειναι ακομα πιο μαλακ@ςς μτατζης!!!!

Αλλα φανταστητε και το αλλο, ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ........:whistle:
Γι'αυτούς λέμε Γιάννη, όχι για όλους.
Μόνο που στα ΜΑΤ είναι η πλειοψηφία.

Απο'κει και πέρα, για'μένα πιο μαλ@κας ΜΑΤατζής από αυτόν που βαράει ανυπεράσπιστους ειρηνικούς πολίτες δεν υπάρχει, ό,τι άλλο και να έκανε.

https://www.youtube.com/watch?v=5J3KpzuAXgk&feature=player_embedded"]https://www.youtube.com/watch?v=5J3KpzuAXgk&feature=player_embedded

nik200
01-07-11, 13:14
Αυτοι που μας κυβερνουν ειναι αλητες.κλεφτες,δοσιλογοι και απατεωνες.....πουλημενα κρεατα...

ΑΛΛΑ

Στην αστυνομια υπαρχουν οπως και σε καθε αλλο σωμα και καλοι και κακοι.....το οτι αυτοι ειναι η δουλεια τους να βαρανε κοσμο, ναι ειναι αποκρουστικο και πολυ ενοχλητικο, και ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ!!!!!, αλλα οχι ολους σε ενα τσουβαλι ρε παιδια....
Γενικα οποις σηκωνει χερι σε απλους ειρηνικους δηαδηλωτες ειναι καταπτυστος, οποιος ομως αφηνει διαδηλωτη (μπαχαλακι) που σπαει περιουσια αλουνου να φευγει και με τα δυο του ποδια και δε του γαμαε! την μανα που τον γεννησε ειναι ακομα πιο μαλακ@ςς μτατζης!!!!


Αλλα φανταστητε και το αλλο, ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ........:whistle:

αυτο λεω και γω..και χιμηξαν να με φανε..
και μαλλον καποιοι ζουν στον κοσμο τους αν δεν πιστευουν οτι γενικα ελαχιστοι κανουν σωστα και τιμια την δουλεια τους..ειμαι στο ιδιωτικο τομεα και τα βλεπω καθε μερα...

spar@
01-07-11, 13:48
αυτο λεω και γω..και χιμηξαν να με φανε..
και μαλλον καποιοι ζουν στον κοσμο τους αν δεν πιστευουν οτι γενικα ελαχιστοι κανουν σωστα και τιμια την δουλεια τους..ειμαι στο ιδιωτικο τομεα και τα βλεπω καθε μερα...
επειδη εχουμε διαφορετικη γνωμη δεν σημαινει οτι χιμηξαμε να σε φαμε..ετσι δεν ειναι?
συμφωνω μαζι σου, οσο το 90% δεν κανει καλα την δουλεια του, δηλαδη οσο στις δημοσιες υπηρεσιες ξυνονται, οσο οι ταμειες στα σουπερμαρκετ βαρανε αλλα νταλα, οσο οι οδοκαθαριστηρες δεν κανουν καλα τις γωνιες, οι αστυφυλακες μπορουν να ανοιγουν κεφαλια ανθρωπων, εγω το εγραψα αλλωστε και στην αρχη, οι μονοι δημοσιοι υπαλληλοι που οχι μονο κανουν την δουλεια τους αλλα κανουν και το κατι παραπανω!
στην Ελλαδα κανεναν δεν ενοχλει τιποτα μεχρι να το αντιμετωπισει ο ιδιος!

GEORGE316
01-07-11, 13:50
καταρχην δεν μαλωνουμε, ολα αυτα που λες ειναι γνωστα! απλα θελω να μου πεις μια λυση...
οσο ψηφιζουν για το "καλο" ολων μας 150 ρουφιανοι, οι οποιοι δεν εχουν καν κριση και λογο, γιατι ξερουν οτι αν δεν ακολουθησουν τους κανονες του κομματος θα φυγουν, οπως και εγινε με εναν μονο που ειχε το θαρρος της γνωμης του..παντα θα περναει οτι θελουν.
Τι λυση προτεινεις?

το μαλωνω το γραφω ακριβως γιαυτο.
επειδη ειναι γνωστα και στην ουσια μαλωνουμε χωρις να το καταλαβαινουμε.
τη λυση την εχω γραψει και εδω.
σε οση ιστορια εχω διαβασει,σε αυτες τις ακραιες περιπτωσεις μονο ενοπλη επανασταση και αλλαγη πολιτευματος....
μπορει να ποναει,αλλα αλλη λυση δεν υπαρχει.
ακομα και ο λεβεντης να βγει στην εξουσια(πχ μικρου κομματος) παλι τα ιδια θα γινονται γιατι πολυ απλα το συστημα ειναι ετσι δομημενο.
η ελλαδα χρειαζεται ενα πατριωτη που θα βαλει σε πρωτο πλανο την ελλαδα,συνεπως τους ελληνες (βλεπε μεταξα που ειπε στους τοτε δανειστες δεν πληρωνω γιατι αν πληρωσω εσας δε θα εχει ο λαος μου και θα προκληθεικοινωνικη αναταραχη).
βεβαια αυτο ποναει,αλλα ποιους τελικα ποναει??
μηπως αυτους που παντα κοιταν μονο το τομαρι τους??
γιατι αν υπαρχει νομος που λεει οτι η κλεψια απαγορευεται και κλεβει χωρις να θελει να τιμωρηθει,το τε τομαρι ειναι!!!!!και αν φωναζει οτι αυτος ο νομος ειναι απαραδεκτος ειναι πιο τομαρι!!!!
αν δε μου αρεσει ας βρω μια χωρα οπου επιτρεπεται η κλεψια και να παρω τα ματια μου εκει.
παντα υπερ της δημοκρατιας ημουν.αν ομως δημοκρατια θεωρειται αυτο,τοτε δικτακτορια και βασιλεια !!!!!
και για να δειτε ποσο φαρισαικα ειναι ολα αυτα...
εδω ο στρος καν ειναι πισω απο καγκελα επειδη πηδηξε!!!!!ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 90 ΧΡΟΝΙΑ...μεσα σε δυο ωρες τον ειχαν βρει και τον ειχαν συλλαβει με χειροπεδες...εδω ολοι οι βουλευτες κλεβουν και προκαλουν και αντι να συλλαμβανονται μας αποκαλουν τζαμπατζηδες!!!!!
και μη νομιζεται οτι εχω αυταπατες οπως οι αριστεροι και ξαφνικα ολοι θα εχουν μεριδιο στο πλουτο....καμμια σχεση...
αν εγω δουλευω σα σκυλι και πηρα porsche μαγκια μου.παρε και εσυ!!
αλλα οταν εγω δουλευω και παιρνω μιζες και εσυ δουλευεις σωστα και δικαια και εγω σε συκοφαντω και χανεις τη δουλεια σου και εγω παιρνω πορσε ....καταλαβαινεται οτι εχει διαφορα...
ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.η αρχικη ΙΕΡΗ εννοια που πρεπει να εδραιωθει.
να εφαρμοζονται οι νομοι.αν γινει αυτο αυτοματως τα πραγματα γινονται παραδεισενια για την ελλαδα(βεβαια με τοσες τροποποιησεις που εχουν παρει οι νομοι.....γιατι μη ξεχναμε νοος ειναι και το ασυλο του βουλευτη........

Thomelef
01-07-11, 16:36
στην Ελλαδα κανεναν δεν ενοχλει τιποτα μεχρι να το αντιμετωπισει ο ιδιος!

αυτό και τπτ παραπάνω. η πιο σωστή κουβέντα...δουλέψτε αυτή την κουβέντα στο
μυαλό σας, και θα δείτε ότι έτσι ακριβώς είναι.

Z4 DCT
01-07-11, 19:38
Εγινε και νεα παραγγελια σε δακρυγονα....αξιας 900000ε......φρεσκο πραγμα οχι ληγμενα:whistle:

SuperSonic
01-07-11, 20:01
δεν ξέρω πως ορίζεις τους ανθρώπους , αλλά εγώ δεν περιορίζομαι στα φυσικά χαρακτηριστικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σύστημα αξιών μπορεί να έχει ένας άνθρωπος που για τον βιοπορισμό του να δέρνει γέρους , γυναίκες, και ότι άλλο βρεθεί μπροστά του διότι του το είπε η υπηρεσία.
συμφωνώ ότι σε όλες τις δουλειές υπάρχουν καλοί και κακοί όμως στην συγκεκριμένη "δουλειά" πως ξεχωρίζει ο καλός από τον κακό???? δέρνει λιγότερο ο ένας από τον άλλο , δέρνει πιο αποτελεσματικά, τέλος πάντων ποιο είναι το κριτήριο που ο καλός ξεχωρίζει από τον κακό
Δυστυχώς δεν έχουν συνείδηση τι υπηρετούν με τις πράξεις τους, ούτε ποιος είναι ο ρόλος της υπηρεσίας τους
χτύπησαν ανθρώπους που διαδήλωναν και για την δικιά τους ποιότητα ζωής
Ο ρόλος των ΜΑΤ είναι ίδιος ακριβώς με των κουκουλοφόρων..........το ΜΠΑΧΑΛΟ αυτές οι δυο ομάδες δεν μπορούν να λειτουργήσουν μόνες τους , πρέπει να γίνει μίξη και των δυο για να έχουμε το " επιθυμητό " αποτέλεσμα.
χτες ψηφιστήκαν μετρά τα οποία καταδικάζουν τον ελληνικό λαό στην απόλυτη φτώχεια και εμείς ασχολούμαστε για την υπέρμετρη βια των δυνάμεων καταστολής, η δουλειά έγινε :original:





Φυσικα δεν ειμαι υπερ τις βιας και ειδικα οταν μιλαμε για γυναικες και ηλικιωμενους ανθρωπους..Αλλα ξαναλεω οτι και τα Ματ ανθρωποι ειναι και αυτη ειναι η δουλεια τους τι να κανουμε..?
Και βεβαια δεν μου αρεσει η εικονα που ειδα απο τα Ματ αλλα σκεφτομαι και το αλλο τι θα γινοταν αν δεν υπηρχαν και αυτοι..?
Και μιλαω για το καθε κωλοπαιδο που την εχει δει αναρχικος και εμφανιζεται μονο σε τετοιες καταστασεις..

Προσπαθηστε να καταλαβετε κατι οσο ωμό και αν φαινεται..Τα Ματ ΔΕΝ ειναι αστυνομικοι..

υ.γ Σε καμια περιπτωση δεν ειμαι υποστηρικτης των Ματ ισα ισα το αντιθετο..

Z4 DCT
01-07-11, 20:11
ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ




https://www.youtube.com/watch?v=-YirGCKbHRc&feature=player_embedded

fanisk
01-07-11, 20:11
Φυσικα δεν ειμαι υπερ τις βιας και ειδικα οταν μιλαμε για γυναικες και ηλικιωμενους ανθρωπους..Αλλα ξαναλεω οτι και τα Ματ ανθρωποι ειναι και αυτη ειναι η δουλεια τους τι να κανουμε..?
Και βεβαια δεν μου αρεσει η εικονα που ειδα απο τα Ματ αλλα σκεφτομαι και το αλλο τι θα γινοταν αν δεν υπηρχαν και αυτοι..?
Και μιλαω για το καθε κωλοπαιδο που την εχει δει αναρχικος και εμφανιζεται μονο σε τετοιες καταστασεις..

Προσπαθηστε να καταλαβετε κατι οσο ωμό και αν φαινεται..Τα Ματ ΔΕΝ ειναι αστυνομικοι..

υ.γ Σε καμια περιπτωση δεν ειμαι υποστηρικτης των Ματ ισα ισα το αντιθετο..

Θα ειχε μπει στη βουλη ο κοσμος και θα πηδαγε τα λαμογια απο ολες τις τρυπες.
Τοσες μερες δεν ειχε ανοιξει ρουθουνι ενω οι "αναρχικοι" μπορουσαν να τα σπανε καθε μερα, τελευταια στιγμη λες να το θυμηθηκαν? Καθαρη προβοκατσια ειναι.

SuperSonic
01-07-11, 20:21
Δεν δικαιολογο τα ΜΑΤ σε καμια περιπτωση για την συμπεριφορα τους οχι μονο τωρα αλλα και σε παλιοτερες καταστασεις αλλα αν το προβλημα τις χωρας ειναι τα ΜΑΤ τοτε να γινουμε ολοι Χουλιγκανια να τους ισοπεδώσουμε..

Πιστευω οτι εχουμε ποιο σοβαρα προβληματα σαν χωρα και λαος απο το να αχοληθουμε με τα ματ..

HULK
01-07-11, 20:35
https://www.gossip-tv.gr/story/116191/kurie-kokkalake-aute-einai-e-astunomia-sas

:D

SuperSonic
01-07-11, 20:38
https://www.gossip-tv.gr/story/116191/kurie-kokkalake-aute-einai-e-astunomia-sas

:D

Σιγα μην πιασει τον μπομπιρα..:original:

Αυτα ειναι αισχρα πραγματα απο ανθρωπους που ειναι μαλακες χωρις μυαλο..

fanisk
01-07-11, 20:41
https://www.gossip-tv.gr/story/116191/kurie-kokkalake-aute-einai-e-astunomia-sas

:D

Δεν ειναι για γελια.. καρκινο μεχρι τα νυχια να βγαλει ο μπασταρδος :ranting2:

Z4 DCT
01-07-11, 20:51
Αυτος δεν ειναι ελληνας αστυνομικος ρε παιδια......

z3 2.2
01-07-11, 23:11
Ανθρωποι ειναι και αυτοι φιλε μου οπως ολοι μας και εχουν δυσκολη δουλεια.
Και βεβαια υπαρχουν κακοι στην δουλεια τους οπως επεισης σε ολες τις δουλειες κανενας δεν ειανι τελειως αλλα ΔΕΝ βραζουν ολοι στο ιδιο καζανι..:original:

Η διαφορα εδω ομως αγαπητε,ειναι πως οταν αυτα τα κομπλεξικα παρακρατικα αποβρασματα δεν κανουν καλα τη δουλεια τους,κοσμος ματωνει χωρις λογο.
Επισης οταν αυτα τα τηλεκατευθυνομενα ανδρεικελα δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους δεν εχουν καμια επιπτωση.
Στα φρυδια μου και αν περνουν τρεις κι εξηντα,και γω τα ιδια παιρνω αλλα ειναι Επαγγελματιας με εψιλον κεφαλαιο.
Και εαν δεν μπορουν να κανουν αυτην τη δουλεια σωστα ας μαζευτουνε ολοι μαζι καπου και να βαραει ο ενας το κεφαλι του αλλου.
Και δεν κατηγορω μονο τα χαζεμενα της πρωτης γραμμης,αλλα κατηγορω και ολους τους εντολοδοχους της προδοσιας.
Και οταν λεω προδοσια το εννοω.
Παρακρατικες εντολες στους κολπους της αστυνομιας......

Πιασανε ρε γαμω το κερατο μου τη 17Ν τον ΕΛΑ και ενα σωρο αλλες τρομοκρατικες οργανωσεις,διελευκανουν ενα σωρο δυσκολες υποθεσεις,βγαινουν παληκαρισια μπροστα στο πιστολιδι,προφυλασουν εμενα και τη χωρα μου απο τους εγκληματιες ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ 5-10 ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 'ΓΝΩΣΤΟΥΣ-ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ'?????

Ποσο ηλιθιους μας περναει αυτο το συστημα σε αυτην την χωρα πια?
Σε μια πορεια να παει καποιος,μεσα σε μια ωρα θα εχει γινει μαρτυρας του πιο φτηνου θεατρικου.
Κυριοι προταγωνιστες οι προβοκατορες "γνωστοι-αγνωστοι-κρατκοπαρακρατικοι" και το κρατος σε ρολο οργανο της ταξης.

Αηδια

katsaraios
02-07-11, 09:42
τι φωναζετε ρε παιδια..
αν καποιος ανατρεξει στην προσφατη μεταπολεμικη περιοδο θα διαπιστωσει οτι παρακρατικοι και εντεταλμενοι ταραχοποιοι υπηρχαν αφθονοι σε τουτο τον τοπο,υπαρχουν απειρα παραδειγματα που απο οτι φαινεται μπορουν ακομα και σημερα να γινονται copy-paste και να αποπροσανατολιζουν η να χειραγωγουν μαζες και κοινωνικα στρωματα.
Δεν ειναι τρελοι ουτε φανατικοι οι παλαιοτερων γενιων παθοντες που συγκρινουν και κατονομαζουν καταστασεις βιας και τραμπουκισμου με τις σημερινες καταστασεις.

tmilatos
02-07-11, 10:59
Δυστυχως μερικα επαγγελματα τα ξεκινανε απο την αρχη λαθος.

Πολιτικοι
Γιατροι
Αστυνομικοι
Δικαστικοι
(και αλλα σιγουρα)

Θα επρεπε τα κριτηρια "προσληψης" να ειναι άλλα.
Εγω π.χ. μετα τα 30 και βλεποντας διάφορα που συμβαινουν στη ζωη διαπιστωσα οτι ισως να μου αρεσε να ειμαι αστυνομικος, αλλά σε ενα αλλο παραλληλο συμπαν που και το κρατος γενικοτερα ητανε 'σωστο'. Οχι να χρησιμοποιειται η αστυνομια οπως και οπου κ@υλωσει ο καθε ασχετος. Γιατι οι εκαστοτε υπ. δημοσιας ταξης πιστευω οτι ουδεποτε εκπαιδευτηκαν σε θεματα που θα επρεπε. Ή τουλαχιστον δεν θα επρεπε να παρεμβαινουν στη λειτουργια της αστυνομιας, μιας και για αυτο το λογο (υποτιθεται) υπαρχει η διοικηση αυτης.

Το ξερω ειναι γελοιο και παιδιστικο, αλλά
εναν Batman χρειαζομαστε πλεον...
:wassat:
Πως θα βγουμε απο αυτο το βουρκο ?


Oι γιατροι που κολλανε σ'αυτα που λες? Αν θες κανε ενα explain...



-Θεοφιλος-

nik200
02-07-11, 19:15
για δειτε και αυτο ομως...

https://www.kamikazi.gr/2011/07/blog-post_2936.html

Thomelef
02-07-11, 19:53
για δειτε και αυτο ομως...

https://www.kamikazi.gr/2011/07/blog-post_2936.html

του κώλου τα εννιάμερα...βγήκε ένας, να βγάλει τρελούς ένα κάρο πολίτες που είδαν
ματατζήδες να κυνηγάνε γέρους, να χτυπάνε στην ψύχρα ακάλυπτους πολίτες κτλ κτλ.
άνεργος???ναι ρε μ@@νί. άνεργος. όχι θα σε πληρώνει ο ελληνικός λαός, για να υπηρετείς
τα λαμόγια της βουλής, και να δαγκώνεις το χέρι που σε ταίζει.
δεν με ενδιαφέρει αν είναι σωστός αυτός ή όχι. αν δεν τον εκφράζει αυτό που κάνει,
να πάρει τα μπούλα του.

m-power_01
04-07-11, 14:43
https://www.youtube.com/watch?v=z6g9EPHyJnY&feature=player_embedded"]https://www.youtube.com/watch?v=z6g9EPHyJnY&feature=player_embedded

Thomelef
04-07-11, 18:01
σκεφτήτε μόνο, πως οι βλάκες που και για αυτούς χτυπάει η καμπάνα, τι συμφέροντα υπερασπίζονται...
είμαι σίγουρος πως δεν θα αργήσει η στιγμή που θα δούμε, πηγαδάκια των 10 ατόμων να έχουν
στην μέση δυο τέτοια γουρούνια (γιατί περί γουρουνιών πρόκειτε τελικά), και να τους κάνουν
μαύρους στο ξύλο...είναι πάρα πολύ λίγοι, και ο κόσμος ακόμα δεν κατάλαβε τι ψηφίστηκε αυτές
τις μέρες στην κουμαντατορ του συντάγματος...

oldcarskickass
05-07-11, 01:40
Όλα αυτά είναι το αποτέλεσμα και όχι η δημιουργός αιτία του σάπιου συστήματος.

Μπορεί τα ΜΑΤ να σπάνε στο ξύλο ΟΠΟΙΟΝ βρουν μπροστά τους.

Είναι όμως κάτι που το κάνουν μπροστά στα μάτια ΟΛΩΝ και το κάνουν ΚΑΙ επειδή το γουστάρουν.

Όταν ο καθένας από εμάς (ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ Στη φωτιά για το καθένας) έκανε την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ λαμογίτσα, είτε ήταν πχ δημόσιος υπάλληλος και δεν πάταγε στη δουλειά, είτε φοροδιέφευγε, είτε έπαιρνε λεφτά από εκεί που δεν έπρεπε, είτε εκμεταλλεύοταν ο ίδιος κάποια αδυναμία του κράτους, τότε ΚΑΙ ο ίδιος έχει ΡΙΞΕΙ ΞΥΛΟ χωρίς να το ξέρει, στην επόμενη γενιά και ακόμα και στον διπλανό του.

Και για να ξεκαθαρίσω, σιχαίνομαι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ανάρμοστη συμπεριφορά είτε από ματατζή είτε από παπατζή, αλλά πλέον έχω ΣΙΧΑΘΕΙ μέχρις εμετού την ελληνική υποκρισία ότι ΚΑΙ καλά για ΟΛΑ φταίνε οι άλλοι και ΠΟΤΕ εμείς.

Όταν σαν έθνος πρώτα, κράτος μετά, άνθρωπος στο τέλος δεν ξέρεις που είσαι, που μπορείς να πας και τι είσαι διατεθειμένος να δώσεις για να αποκτήσεις αυτά που θες, αυτά παθαίνεις.

Κατακριτέα λοιπόν τα μο@@@σκυλα που ρίχνουν απρόκλητα ξύλο κατακριτέα και ΙΔΙΑ με την προηγούμενη συμπεριφορά όμως και η στάση μας απέναντι στους ευατούς μας πρώτα από όλα.

Thomelef
05-07-11, 08:32
Όλα αυτά είναι το αποτέλεσμα και όχι η δημιουργός αιτία του σάπιου συστήματος.

Μπορεί τα ΜΑΤ να σπάνε στο ξύλο ΟΠΟΙΟΝ βρουν μπροστά τους.

Είναι όμως κάτι που το κάνουν μπροστά στα μάτια ΟΛΩΝ και το κάνουν ΚΑΙ επειδή το γουστάρουν.

Όταν ο καθένας από εμάς (ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ Στη φωτιά για το καθένας) έκανε την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ λαμογίτσα, είτε ήταν πχ δημόσιος υπάλληλος και δεν πάταγε στη δουλειά, είτε φοροδιέφευγε, είτε έπαιρνε λεφτά από εκεί που δεν έπρεπε, είτε εκμεταλλεύοταν ο ίδιος κάποια αδυναμία του κράτους, τότε ΚΑΙ ο ίδιος έχει ΡΙΞΕΙ ΞΥΛΟ χωρίς να το ξέρει, στην επόμενη γενιά και ακόμα και στον διπλανό του.

Και για να ξεκαθαρίσω, σιχαίνομαι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ανάρμοστη συμπεριφορά είτε από ματατζή είτε από παπατζή, αλλά πλέον έχω ΣΙΧΑΘΕΙ μέχρις εμετού την ελληνική υποκρισία ότι ΚΑΙ καλά για ΟΛΑ φταίνε οι άλλοι και ΠΟΤΕ εμείς.

Όταν σαν έθνος πρώτα, κράτος μετά, άνθρωπος στο τέλος δεν ξέρεις που είσαι, που μπορείς να πας και τι είσαι διατεθειμένος να δώσεις για να αποκτήσεις αυτά που θες, αυτά παθαίνεις.

Κατακριτέα λοιπόν τα μο@@@σκυλα που ρίχνουν απρόκλητα ξύλο κατακριτέα και ΙΔΙΑ με την προηγούμενη συμπεριφορά όμως και η στάση μας απέναντι στους ευατούς μας πρώτα από όλα.

μεγάλη κουβέντα λευθέρη...όπως έχω πεί και παλαιότερα. αν δεν κάνεις πρώτα
αυτοκριτική, δεν κάνεις τπτ!!!
για τα υπόλοιπα, είναι η γνωστή κατάσταση που επικρατεί στην χώρα μας εδώ και
πολά χρόνια.

nik200
05-07-11, 09:48
δυο πολυ ενδιαφεροντα βιντεο...


https://www.youtube.com/watch?v=k_BOawEaoNc

https://www.youtube.com/watch?v=miXey7mzkqw&feature=player_embedded#at=333

Driver M
05-07-11, 10:32
Πολύ ωραία βίντεο που αποδεικνύουν σε μεγάλο βαθμό τα όσα είπαμε προηγουμένως περί υπερβάλλοντος ζήλου από πλευράς ΜΑΤ κλπ.

Ελπίζω απλά βλέποντας έναν συνάδελφό τους να τους δείχνει το σπασμένο του πόδι που απέκτησε δεχόμενος επίθεση ενώ βοηθούσε έναν συμπολίτη να καταλάβουν ορισμένοι το λάθος τους και να αλλάξουν συμπεριφορά.
Το εύχομαι πραγματικά.

nik200
05-07-11, 11:56
Πολύ ωραία βίντεο που αποδεικνύουν σε μεγάλο βαθμό τα όσα είπαμε προηγουμένως περί υπερβάλλοντος ζήλου από πλευράς ΜΑΤ κλπ.

Ελπίζω απλά βλέποντας έναν συνάδελφό τους να τους δείχνει το σπασμένο του πόδι που απέκτησε δεχόμενος επίθεση ενώ βοηθούσε έναν συμπολίτη να καταλάβουν ορισμένοι το λάθος τους και να αλλάξουν συμπεριφορά.
Το εύχομαι πραγματικά.

ο εν λογω αστυνομικος..λεει μεγαλες αληθειες..respect..

oldcarskickass
05-07-11, 23:24
μεγάλη κουβέντα λευθέρη...όπως έχω πεί και παλαιότερα. αν δεν κάνεις πρώτα
αυτοκριτική, δεν κάνεις τπτ!!!
για τα υπόλοιπα, είναι η γνωστή κατάσταση που επικρατεί στην χώρα μας εδώ και
πολά χρόνια.

Ε ναι ρε συ Τόμι, ξέρεις τι έχω τρελαθεί και έχω βαρεθεί να κατηγορώ συνέχεια τους άλλους για ότι αρνητικό συμβαίνει σε εμένα.

Όταν βλέπω όμως στην πορεία της ζωής μου ότι τα ίδια λάθη που κατέκρινα στους άλλους σε εμένα ΠΑΝΤΑ τα δικαιολογούσα, άλλαξα στάση άρδην.

Στα γεγονότα στο Σύνταγμα δυστυχώς δεν ήμουν παρών λόγω εξεταστικής αλλά δυστυχώς αυτό που έχω να πω είναι ότι πέρα από την κωλοσυμπεριφορά των ΜΑΤ σαν ανθρώπων (πρώτον) και σαν αστυνομικών (δεύτερον) και από αυτά που είδα και διάβασα στο νετ είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ είμαστε κοινωνικά χωρισμένοι και διχασμένοι, ΑΡΑ 1000% χωρίς μέλλον.

Και εξηγούμαι.

Δε μπορεί άνθρωπος που ξέρει τι του γίνεται να είναι fan αυτής της κατάστασης της πολιτικής που επικρατεί στη χώρα μας. Όταν όμως βλέπεις όλο αυτό το αδικαιολόγητο ΜΕΝΟΣ των αστυνομικών ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ μέρα καταλαβαίνεις ότι αυτοί οι άνθρωποι όχι απλά ξέρουν τι κάνουν αλλά ελπίζουν κιόλας ότι αυτοί που προστατεύουν έχουν καλό σκοπό.

Βλέποντας παράλληλα το όλο κίνημα και μερικές φορές από κοντά και χωρίς ΠΟΤΕ να σπάσει ΕΝΑ ΝΥΧΙ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορώ να φανταστώ ότι ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ διαδηλωτής θα έβριζε έστω παραπάνω από το πρέπον, δεν μιλάω να σηκώσει πέτρα να σπάσει κάτι, ή να ταράξει το σύμπαν. Οπότε οδηγούμαι προσωπικά στο συμπέρασμα ότι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι υπάρχουν άτομα τα οποία ΟΝΤΩΣ πιστεύουν το κυβερνητικό έργο και το Επιδοκιμάζουν ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ του, γιατί ΔΕΝ υπάρχει χειρότερος τρόπος απαξίωσης ενός κινήματος από το να το εμπλουτίσεις με σωματική βία.
Πέρα από αυτούς που πληρώνονται για να το κάνουν είμαι επίσης 1000% σίγουρος ότι υπάρχουν και ανιδιοτελή σκουλήκια άξια θανάτου οι οποίοι το πιστεύουν και δεν περιμένουν πληρωμή (άμεση τουλάχιστον) από την κυβέρνηση.

Γιατί και οι μεν του κινήματος και οι δε των δυνάμεων καταστολής στην ίδια πραγματικότητα επιστρέφουν όταν φεύγουν από την πλατεία. Και αυτή είναι ότι ο μισθός κανενός δεν φτουράει για να χτίσει το μέλλον του, και επιπροσθέτως ΚΑΙ οι δύο στην ίδια σάπια κοινωνία ζούνε.

Οπότε έχουμε ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ πρόβλημα και των δύο ομάδων (και των περισσότερων οικονομικών τάξεων) και μια εκ διαμέτρου αντίθετη αντιθετότατη συμπεριφορά από άτομα που ζούνε στην ΙΔΙΑ κοινωνία με τα ίδια προβλήματα.

Αυτό κατ εμέ είναι το τραγικό.

S8N
06-07-11, 19:17
https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/2-07-11_447977_1.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/34jd79x.jpg

S8N
06-07-11, 19:21
Η πραγματική:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/organo.jpg

Οι παραλλαγές:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/dwtsr.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/400.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/003.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/001.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/0mortal.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/00-moon1.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/0hp.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/organo8.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/Image15.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/organo4.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/pentozali.jpg

nikos1400
06-07-11, 19:23
https://img837.imageshack.us/img837/4878/newpicture3o.jpg
απο εφημεριδα Χ.Ν.

nikos1400
06-07-11, 19:26
Η πραγματική:



Οι παραλλαγές:

[IMG]/IMG]

:hystericalbs1::th_Laie_67-1:
:hystericalbs1:
καλα επεσα κατω....
:th_Laie_67-1:
που τα βρισκεις...

S8N
06-07-11, 19:28
:hystericalbs1::th_Laie_67-1:
:hystericalbs1:
καλα επεσα κατω....
:th_Laie_67-1:
που τα βρισκεις...

https://24wro.blogspot.com/2011/07/blog-post_9254.html thumb

oasisa
06-07-11, 21:42
Ρε παίδες όταν βλέπω να γράφεται για αστυνομικούς διακρίνω πολύ πίκρα. Αν δεν είστε ακραίων αριστερών πεποιθήσεων πρέπει να έχετε απωθημένα, δε ξέρω τι άλλο να πω. Εγώ ΔΕΝ είμαι αστυνομικός αλλά έχω φίλους αστυνομικούς! Δεν ντρέπομαι για αυτό! Δεν τους χαρακτηρίζω χέστες αλλά ούτε ανθρώπους με ψυχολογικά προβλήματα( Μιλάμε για την πλειοψηφία και όχι για μεμονωμένους). Συμφωνώ απόλυτα πως την περασμένη εβδομάδα γίνανε ακρότητες από ορισμένους και είναι κατακριτέες. Πολίτες που διαδηλώνουν ειρηνικά είναι αδιανόητο να τους κτυπάνε! Από την άλλη πρέπει να βλέπεται και τα πράγματα πιο αντικειμενικά και με μεγαλύτερη ωριμότητα και όχι μόνο με προκατειλημμένες σκέψεις. Είναι σώμα ένστολο και εκτελούν διαταγές( δεν μπορο΄υν να πουν αντε και γαμ….. δεν εκτελώ εντολές) και αν το καταλάβατε για κάποιες μέρες μετά τη ψήφιση του μεσοπρόθεσμου ασχολιόντουσαν ΅όλοι με τη συμπεριφορά των αστυνομικών και όχι με τα μέτρα που μας πη….. Μήπως λέω μήπως δεν ήταν τόσο τυχαίο! Σταματήστε ρε σεις να τους βρίζεται συνεχώς και να λέτε πράγματα που παραπέμπουν σε παιδια. Καλό είναι να γίνεται αντικειμενική κριτική. όταν ο καθένας βρεθεί σε δύσκολη θέση την αστυνομία σίγουρα θα πάρει τηλ. Όταν διαβάζω θέμα ανάλογο στο φόρουμ νομίζω πως είμαι σε κανένα άλλο σιτε του λεγόμενου γνωστού άγνωστου χώρου. Και μη ξεχνάτε πως στο σιτε υπάρχουν και αστυνομικοί που καθημερινά ανταλλάσουμε γνώμες και μου δημιουργείτε την πεποίθηση πως αν τους ξέρατε θα κάνατε αίτηση να αποβληθούν από το φόρουμ.

S8N
06-07-11, 22:13
Τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες, εντούτοις σε διαβεβαιώ πως εγώ τουλάχιστον τίποτα το προσωπικό δεν έχω με την αστυνομία. Ίσα ισα, σέβομαι τους αστυνομικούς κι εκτιμώ αφάνταστα το έργο που προσφέρουν για τις πενταροδεκαρες που παίρνουν. Δεν κανω καν λόγο για τις καθημερινές θυσίες και τους κινδύνους της δουλειάς τους. Έχω πλήρη επίγνωση του τι σημαίνει εντολή και ποιες κυρώσεις επισύρει η άρνηση εκτέλεσής της. Έχω κουμπάρο στα ανώτατα κλιμάκια της Δίας και μου έδειξε το κράνος του μετα τα επεισόδια, το οποίο θυμίζει κεφαλογραβιερα. Αλλά οι εικόνες μιλούν από μόνες τους, δε νομίζεις; τι νά κάνουμε δηλαδή, νά στρουθοκαμηλιζουμε;

oasisa
06-07-11, 22:42
Εγώ δεν είπα πως τα επεισόδια της περασμένη εβδομάδας δεν ήταν τίποτα. αντιθέτως τα κατακρίνω όπως έγραψα.απλά διαφωνώ με το τρόπο προσέγγισης ορισμών στο φόρουμ,οχι μόνο για τα συγκεκριμένα επεισόδια αλλά και για άλλα σχετικά θέματα με αστυνομία που έχουν ανοιχτεί. διάβασε λίγο https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=344848&cid=4 .επαληθεύομαι πιιστεύω, σημείωση: έγραψα τις απόψεις μου και μετά διάβασα το άρθρο. και μην ξεχνάμε ο καθένας λέει την αποψή του χωρίς να πει πως πρέπει να την ασπάζονται όλοι.

Driver M
06-07-11, 23:50
Φίλε, η πηγή που παρέθεσες τι αποδεικνύει?
Πως η αστυνομία είναι το πιόνι της κυβέρνησης και κάνει ό,τι της πει.
Σωστά?

Είπε κανείς το αντίθετο?
Απο'κει και πέρα, πρέπει να πούμε πως καλά κάνει και είναι άμοιρη ευθυνών?
Με τη λογική αυτή και ο πληρωμένος δολοφόνος εντολές εκτελεί, δεν έχει κάτι προσωπικό με αυτόν που καθαρίζει οπότε δεν φταίει αυτός, το ψωμί του βγάζει(ακραίο παράδειγμα αλλά έπιασες φαντάζομαι τι θέλω να πω).

Ακόμα κι έτσι όμως, αν και προσωπικά τη λογική αυτή δεν τη δέχομαι, δε νομίζω πως είχε κανείς εντολές πχ να βαράει γέρους όπως είδαμε σε εικόνες.
Αυτό ήταν προσωπική έμπνευση μάλλον του συγκεκριμένου ΜΑΤατζή (που δυστυχώς ήταν πολλοί τέτοιοι την προηγούμενη βδομάδα), αλλά δεν είδα να υπάρχει καμια τιμωρία για τις περιπτώσεις αυτές που σε λίγο καιρό θα είναι ο κανόνας (να αφήνουν απείραχτους κουκουλοφόρους και να βαράνε τους απλούς πολίτες) και γι'αυτό φέρει ευθύνη τόσο η δικαιοσύνη, όσο και οι υπέυθυνοι της αστυνομίας αλλά και οι συνάδελφοί του που δεν τον σταματήσανε και δεν ενημέρωσαν τους ανώτερούς τους για την απαράδεκτη συμπεριφορά του.

Όπως και να'χει, είτε ακολουθούν τυφλά εντολές σαν υπάκουα στρατιωτάκια είτε δείχνουν υπερβάλλοντα ζήλο (κατά τη γνώμη μου είναι συνδυασμός και των 2), ένστολοι σαν αυτούς που είδαμε τις προάλλες είναι επικίνδυνοι για τους πολίτες και τέτοιες τακτικές βίας και εκφοβισμού πρέπει να εκλείψουν γιατί εκτός από άδικες, κάποια στιγμή θα τους γυρίσουν μπούμερανγκ.

oldcarskickass
07-07-11, 08:25
Ρε παίδες όταν βλέπω να γράφεται για αστυνομικούς διακρίνω πολύ πίκρα. Αν δεν είστε ακραίων αριστερών πεποιθήσεων πρέπει να έχετε απωθημένα, δε ξέρω τι άλλο να πω. Εγώ ΔΕΝ είμαι αστυνομικός αλλά έχω φίλους αστυνομικούς! Δεν ντρέπομαι για αυτό! Δεν τους χαρακτηρίζω χέστες αλλά ούτε ανθρώπους με ψυχολογικά προβλήματα( Μιλάμε για την πλειοψηφία και όχι για μεμονωμένους). Συμφωνώ απόλυτα πως την περασμένη εβδομάδα γίνανε ακρότητες από ορισμένους και είναι κατακριτέες. Πολίτες που διαδηλώνουν ειρηνικά είναι αδιανόητο να τους κτυπάνε! Από την άλλη πρέπει να βλέπεται και τα πράγματα πιο αντικειμενικά και με μεγαλύτερη ωριμότητα και όχι μόνο με προκατειλημμένες σκέψεις. Είναι σώμα ένστολο και εκτελούν διαταγές( δεν μπορο΄υν να πουν αντε και γαμ….. δεν εκτελώ εντολές) και αν το καταλάβατε για κάποιες μέρες μετά τη ψήφιση του μεσοπρόθεσμου ασχολιόντουσαν ΅όλοι με τη συμπεριφορά των αστυνομικών και όχι με τα μέτρα που μας πη….. Μήπως λέω μήπως δεν ήταν τόσο τυχαίο! Σταματήστε ρε σεις να τους βρίζεται συνεχώς και να λέτε πράγματα που παραπέμπουν σε παιδια. Καλό είναι να γίνεται αντικειμενική κριτική. όταν ο καθένας βρεθεί σε δύσκολη θέση την αστυνομία σίγουρα θα πάρει τηλ. Όταν διαβάζω θέμα ανάλογο στο φόρουμ νομίζω πως είμαι σε κανένα άλλο σιτε του λεγόμενου γνωστού άγνωστου χώρου. Και μη ξεχνάτε πως στο σιτε υπάρχουν και αστυνομικοί που καθημερινά ανταλλάσουμε γνώμες και μου δημιουργείτε την πεποίθηση πως αν τους ξέρατε θα κάνατε αίτηση να αποβληθούν από το φόρουμ.

Και εγώ έχω φίλους αστυνομικούς και δεν ντρέπομαι καθόλου. Δεν μπορώ να ντραπώ για πράξεις και συμπεριφορές άλλων.

ΑΛΛΑ είναι ορισμένα πράγματα που γίνονται και άλλα πράγματα που ΔΕΝ γίνονται.

Και ξέρεις κάτι θα τα δικαιολογούσα ΟΛΑ τα έκτρωπα εκ μέρους των ΜΑΤ, αλλά ρε φίλε τόσος πανικός και τόσο ξύλο για να πιάσουν 30 άτομα;;
Που αν κάποιος κατέβαινε λιμανάκια ή Ribas πριν καμιά δεκαετία θα έβλεπε ότι όταν έσκαγαν τα περιπολικά σταματούσαν ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ 20 30 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

Και τώρα είχε πέριξ της Βουλής περί τους 3.000 αστυνομικούς και συνέλαβαν 30 άτομα.
ΤΡΙΑΝΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΟ; Μας κάνουν πλάκα; Και το πόσα άτομα θα συλληφθούν ΔΕΝ είναι θέμα εντολών ή διαταγών. Ο ματατζής και ο εκάστοτε αστυνομικός είναι όργανο ΕΠΙΒΟΛΗΣ της τάξεως και του νόμου. ΠΑΕΙ και τελείωσε. Και από όσο θυμάμαι οι ταραξίες ήταν ΠΑΡΑΠΑΝΩ από 30. Οπότε οι ματατζήδες και οι παρόντες αστυνομικοί ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΡΗΤΗ διαταγή σύλληψης να τους συλλάβουν ΧΩΡΙΣ δεύτερη κουβέντα. Αλλά βλέπεις είναι δύσκολο να συλλάβεις ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ σου οι οποίοι εργάζονται με άλλα ρούχα και άλλο στόχο εργασίας.

*το παραπάνω δεν περίμενα ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ να το πω, αλλά βλέπεις είναι το ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ κάποιου που είδε τι γίνεται έστω μέσα από τα μίντια.

Και ξέρω την στάνταρ δικαιολογία των αστυνομικών / ΜΑΤ σε περίπτωση μη σύλληψης, όπως βγήκε ένας εκπρόσωπος του στην τιβι πριν 4 - 5 μέρες. Ότι λέει θα τους αφήσουν την επόμενη μέρα. ΡΕ ΦΙΛΕ και την επόμενη ΩΡΑ να τους αφήσουν από την στιγμή που τους συνέλαβες εσένα η δουλειά σου είναι να τους συλλάβεις, δεν είναι ΟΥΤΕ να τους δικάσεις ΟΥΤΕ να κρίνεις το πότε και αν θα αφεθούν ελεύθεροι.