PDA

Επιστροφή στο Forum : [Ε30 Μ3] Ο πρώτος* έρωτας και παντοτινός



Monsta
18-06-11, 20:40
Σήμερα είδα για πρώτη φορά από κοντά αυτοκίνητο του αγαπητού Γιάννη (Lunatic).

Όπως λοιπόν το είχα φανταστεί, το συγκεκριμένο 30άρι είναι ένα πραγματικά εξαιρετικό κομμάτι. Ο Γιάννης στάθηκε πολύ τυχερός, αφού ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε ρίξει πολύ δουλειά και ακόμα περισσότερο χρήμα, ώστε να φέρει το αυτοκίνητο στη τωρινή του κατάσταση.

Μέσα είναι απλά καινούριο. Τα πάντα, μέχρι και το καντράν. Μου θύμισε το δικό μου, το Ε34 Μ5, που ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του είχε βάλει επίσης τα πάντα όλα καινούρια, χωρίς να ληφθεί καν υπόψη το κόστος.

Ο χώρος του κινητήρα φαίνεται πεντακάθαρος, αλλά και όλα τα περιφερειακά φρεσκο-τοποθετημένα.

Απ έξω και όσο αφορά το χρώμα του, παρότι σχετικά φρεσκοβαμμένο, έχει κάποιες ατέλειες οι οποίες με ένα καλό detailing θα είναι παρελθόν. Βέβαια αυτές τις ατέλειες, τις πιάνει το δικό μου μάτι λόγω δουλειάς, ενώ όταν έρθει η ώρα να το 'αναλάβουμε', το αμαξάκι θα γίνει συνολικά .....πιπίλα.

Προς το παρών θαυμάστε αυτές τις -άθλιας ποιότητας- φωτό.

Θα ενημερώσω και πάλι το συγκεκριμένο θρεντ, όταν έρθει η ώρα του detailing, γι αυτό παρακαλώ αφήστε το εδώ. :original:


https://img13.imageshack.us/img13/4182/lunatic1.jpg

https://img685.imageshack.us/img685/9669/lunatic2m.jpg

https://img59.imageshack.us/img59/3462/lunatic3.jpg

https://img171.imageshack.us/img171/6586/lunatic4.jpg

https://img192.imageshack.us/img192/3228/lunatic5.jpg

https://img23.imageshack.us/img23/8161/lunatic6.jpg

https://img535.imageshack.us/img535/5357/lunatic7.jpg










*παρέα με το πρώτο Audi Quattro. :original:

dark knight
18-06-11, 20:45
οτι και να πει κανεις ειναι λιγο!!!πολυ ωραιο!!!καλοταξιδο

stef
18-06-11, 20:50
Ξεκίνα detailing από τώρα!
Το αμάξι είναι κ@..λ@ !!!

hades7
18-06-11, 21:06
Για το εντυπωσιακό προξενιο ο χρήστης janissa αμηφθει με το πόσο των 9800 ευρώ προ φόρων και έχει θέσει σοβαρή υποψηφιότητα για μάνατζερ της χρονιάς στα φετινά βραβεία status . Ρε Γιαννη τι συνικεσιο ήταν αυτό; Γιαννη lunatic καλοταξιδοοοοοοοοοοοοοοο

Stathis
18-06-11, 21:10
:shok::shok::shok:

dblade
18-06-11, 21:27
Πωωωωωωωωω :shok: :shok: :shok: :shok: :worthy: :worthy: :tt1: :tt1: :salias: :salias:

S8N
18-06-11, 21:46
Πολύ τους χαίρομαι κάτι τέτοιους ανθρώπους με μεράκι, οι οποίοι προτιμούν νά "μπλεξουν" αντί ν' αγοράσουν μια απο τις σύγχρονες άχρωμες και αοσμες βολίδες. Νά το χαίρεσαι Γιάννη!

Panos 316T
18-06-11, 22:13
Κωστα μπορει να γινει ακομα πιο κουκλα απο οτι ειναι τωρα;;;!!!

υγ:δεν εχω δει πιο πεντακαθαρο και τακτοποιημενο μηχανοστασιο!

Skyline_IS
18-06-11, 22:16
Πραγματικα το αμαξι μοιαζει σαν να βγηκε χθες απο το εργοστασιο..Εκπληκτικη δουλεια ο προηγουμενος ιδιοκτητης αλλα παει σε εναν ανθρωπο που φαινεται οτι εχει μερακι και αγαπαει πραγματικα αυτο το αμαξι...

Bassakos
18-06-11, 22:40
παιδια το αμαξι ειναι σε εξαιρετικη κατασταση τι να λεμε τωρα! ! !
λες και ειναι 3 εως 5 ετων αμαξι το πολυ!

Christos 330
18-06-11, 22:40
14 εγγεφαλικα και 12 εφραγματα μαζι !!!!

Καλοριζικο Γιανναρα !!!!!!

Τοσα χρονια αυτη η τρελα σου με αυτο το αυτοκινητο και τελικα το αγγιζεις και οχι

μονο . . .

Ελπιζω να μου κανετε την εκπληξη να ερθετε μια βολτουλα Θεσσαλονικη με Πανο . . .

Να το προσεχεις και για να σε προσεχει ρε!!!!Θελει φροντιδα το πραμα οχι αστεια!!!!

E60_Arkadia
18-06-11, 23:17
Τι γνησιο και κουραφεξαλα,αυτο ειναι καλυτερο απο γνησιο.Καλοριζικο Γιαννη και καλα χιλιομετρα,ειναι εντελως στην πενα...

5555
18-06-11, 23:19
Σαν να ειναι καινουργιο . Πολυ προσεγμενο
@Κωστας
Κρατα μας ενημερους με details & photos

Z4 DCT
19-06-11, 08:45
:1::1::1:

nikos1400
19-06-11, 09:41
τι να πουμε....
:notworthy:

μονο εμεις που δεν μπορουμε να το δουμε απο κοντα,

δε θα μας πειραζε να δουμε πολλες ωραιες μεγαλες καθαρες φωτογραφιες !
:thumbsup:

edit: και βιντεο γιατι οχι?

Gregory_///M
19-06-11, 10:14
Φοβερό......:notworthy: :notworthy:

Thomelef
19-06-11, 10:44
ωραίο αμάξι...μπράβο γιάννη!!!το σαλόνι του είναι σε υπεράψογη κατάσταση...

Stefanos_Cool
19-06-11, 12:30
Εξαιρετικό! thumb

Monsta
20-06-11, 19:37
Πραγματικά πιστεύω ότι με τόσους φανατικούς Ε30 Μ3άκιδες ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, η bmw θα πρεπε ν ακολουθήσει το παράδειγμα της vw με τη λαλακία το beetle.

Να φτιάξει δηλαδή μία σύγχρονη εκδοχή του αυτοκινήτου στο Μέχικο (ή οπουδήποτε αλλού, it doesn't really matter), χωρίς να ξεφύγει από το αρχικό σχέδιο του Ε30. Και βέβαια με ένα ατμοσφαιρικό μοτέρ. Κάτι θα βρει στο ράφι της δε μπορεί. Θα το ρετουσάρει και λιγουλάκι για να περιορίσει κάπως τους ρύπους όπως αρμόζουν οι σύγχρονοι καιροί και θα του βάλει και μια τιμή (στο Τζέρμανι) γύρω στα 30-35.

Θα πουλήσουν σα ζεστό ψωμάκι...














Και μετά ξύπνησα :)

nikos1400
20-06-11, 19:40
Πραγματικά πιστεύω ότι με τόσους φανατικούς Ε30 Μ3άκιδες ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, η bmw θα πρεπε ν ακολουθήσει το παράδειγμα της vw με τη λαλακία το beetle.

Να φτιάξει δηλαδή μία σύγχρονη εκδοχή του αυτοκινήτου στο Μέχικο (ή οπουδήποτε αλλού, it doesn't really matter), χωρίς να ξεφύγει από το αρχικό σχέδιο του Ε30. Και βέβαια με ένα ατμοσφαιρικό μοτέρ. Κάτι θα βρει στο ράφι της δε μπορεί. Θα το ρετουσάρει και λιγουλάκι για να περιορίσει κάπως τους ρύπους όπως αρμόζουν οι σύγχρονοι καιροί και θα του βάλει και μια τιμή (στο Τζέρμανι) γύρω στα 30-35.

Θα πουλήσουν σα ζεστό ψωμάκι...














Και μετά ξύπνησα :)

απ'το στομα σου στου Αυτοκινητο-Θεου το αυτι !!
:hyper:

εχω συχνα το ιδιο ονειρο.
περιμενω...

EVERGET
20-06-11, 19:49
Koύκλα και με πολλές ιδιαίτερες λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά! Πατάκια alpina βλέπω, γνήσιος πυροσβεστήρας σκόνης (που είναι μόνο για ομορφιά και δεν διανοείσαι να τον χρησμοποιήσεις!!!), καινούργια δέρματα ακόμη και στο τιμόνι (φοθορά και γιαλάδα στο οποίο προκαλεί αηδία στους "κολλημένους"), καθρέπτες benchmark σχεδιασμού, κ.ά πολλά!!!

Γιάννη να το χαίρεσαι!!!!

GEORGE316
21-06-11, 11:44
ο γιαννης εχει εδω και πολυ καιρο μαραζι αυτο το αυτοκινητο.χαιρομαι πραγματικα που βρηκε ενα σε τοσο καλη κατασταση.αν μου ελεγαν οτι βγηκε τωρα απο το εργοστασιο θα το πιστευα...
ειναι εξαιρετικο.κουκλι ζωγραφιστο!!
παχνη στα πεταλα ροδου ενα ανοιξιατικο πρωινο του απριλη,
αρωμα γυναικας μετα απο μια νυχτα θυελλωδους ερωτα,
χρωμα που διαλεγει ενας ζωγραφος για να ζωγραφισει την αντανακλαση των ξανθων μαλλιων μιας νεραιδας στα νερα της λιμνης...

fanisk
21-06-11, 17:39
ο γιαννης εχει εδω και πολυ καιρο μαραζι αυτο το αυτοκινητο.χαιρομαι πραγματικα που βρηκε ενα σε τοσο καλη κατασταση.αν μου ελεγαν οτι βγηκε τωρα απο το εργοστασιο θα το πιστευα...
ειναι εξαιρετικο.κουκλι ζωγραφιστο!!
παχνη στα πεταλα ροδου ενα ανοιξιατικο πρωινο του απριλη,
αρωμα γυναικας μετα απο μια νυχτα θυελλωδους ερωτα,
χρωμα που διαλεγει ενας ζωγραφος για να ζωγραφισει την αντανακλαση των ξανθων μαλλιων μιας νεραιδας στα νερα της λιμνης...

Γιωργο τετοια λες και ριχνεις τα γκομενακια?? :thumbsup:

stef
01-07-11, 17:15
Που είναι οι φώτος μετά το κέρωμα-γυάλισμα-επαναφορά???

Monsta
01-07-11, 20:39
Στο detailingworld, δεν τις είδες???????

stef
02-07-11, 10:22
Θα με τρελλάνεις?
Δώσε μου link!!!

kwstakhs_Z4
02-07-11, 12:47
αυτα τα 30αρια ειναι θανατος!!! φοβερο!

Stathis
03-07-11, 10:13
ειπα να μην πω αυτο που σκεφτομαι, αλλα θα το πω τελικα...

λιγο απογοητευτικη η συμπεριφορα του φιλου μας του γιαννη...
μια χαρα εβαλε την αγγελια αναζητησης του αυτοκινητου, μια χαρα καναμε κουβεντα για κανενα χρονο με πανω απο 5000 views και καμια 100η replies, απο τοτε που επιτελους το ονειρο εγινε πραγματικοτητα, δεν σε ειδα δεν σε ξερω...

με γεια του με χαρα του του ανθρωπου και κανενα προβλημα, τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο αλλωστε, αλλα να σου ευχονται τα καλοριζικα καποιοι ανθρωποι εδω μεσα και να μην λες ενα ευχαριστω, ειναι καπως...

τεσπα, καλη καρδια και καλα χιλιομετρα και παλι...:thumbsup:

Kostas_1
03-07-11, 11:03
ειπα να μην πω αυτο που σκεφτομαι, αλλα θα το πω τελικα...

λιγο απογοητευτικη η συμπεριφορα του φιλου μας του γιαννη...
μια χαρα εβαλε την αγγελια αναζητησης του αυτοκινητου, μια χαρα καναμε κουβεντα για κανενα χρονο με πανω απο 5000 views και καμια 100η replies, απο τοτε που επιτελους το ονειρο εγινε πραγματικοτητα, δεν σε ειδα δεν σε ξερω...

με γεια του με χαρα του του ανθρωπου και κανενα προβλημα, τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο αλλωστε, αλλα να σου ευχονται τα καλοριζικα καποιοι ανθρωποι εδω μεσα και να μην λες ενα ευχαριστω, ειναι καπως...

τεσπα, καλη καρδια και καλα χιλιομετρα και παλι...:thumbsup:

και μαλιστα να μπαινεις μονο για up στην αγγελια σου...
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=175346#post175346

Καλα χλμ κι απο μενα :original:

Stathis
03-07-11, 11:12
:shok: τιποτα δεν ξεφευγει απο το αγρυπνο ματι του καρχαρια! χαχαχα
δεν το ειχα προσεξει ρε κωστα...

m_power_lunatic
03-07-11, 11:55
Bρε παραπονιαρηδες,αφου και ''διπλα'' ειμαι απων αυτη την περιοδο-δουλεια στο φουλ και ταξιδια στην Κυπρο.Το thread με τον καλωπισμο υπαρχει,η εξελιξη θα ενημερωθει αφου γινανε οι πρωτες αγορες κτλ.

Παντα καλοκαιρια ''χανομαι''-οχι εντελως εχω ποσταρει οπως βλεπετε και μετα την αγορα λογω φορτου εργασιας-ειναι η δουλεια μου ετσι.

Αν παντως νιωσατε ετσι,ΣΥΓΓΝΩΜΗ δεν το εκανε επιτηδες.

Ευχαριστω παντως ρε παιδια ειπα πολλες φορες για τη βοηθεια,αυτο ητανε αδικο τωρα............

850CSI
03-07-11, 16:40
kuklaaaaaa