PDA

Επιστροφή στο Forum : m3 e36 ή e30 m5 (drift project)



nik200
13-06-11, 10:54
μετα απο καποια χρονια συμβιωσης με το opelaki μου, ηρθε ο καιρος να αλλαξω αμαξι πιστας..και αυτη την φορα αποφασισα να παω σε κατι πραγματικα δυνατο και με "κωλο"..τα δυο καλυτερα που εχω δει να αποδιδουν ειναι με διαφορα το μ3 ε36 (286) μετατροπη παντα και το ε30 με μ5 μοτερ (ειτε 315 ειτε 340hp)...και τα δυο αμαξια τα θεωρω τρομερα αξιολογα για πιστα και drift με τις καταλληλες επεμβασεις...το 30αρι οδηγικα μου αρεσει ενα κλικ περισσοτερο για drift σε σχεση με το 36αρι αλλα το 36αρι ειναι ενα πολυ πιο συγχρονο αμαξι και καλυτερη βαση για να κανεις "παπαδες"...

εσεις μεταξυ των δυο τι θα επιλεγατε???

dark knight
13-06-11, 10:57
θα προτεινα ε30

dblade
13-06-11, 11:08
Aν βρεις τελεια καροτσα ε30 χωρις να ειναι καταπονημενη κυριως στο μπροστινο μερος χτυπησε την ετσι και αλλιως αυτο ειναι το κυριως τα υπολοιπα ντριφτοπραγματα μπαινουν και στα δυο αμαξια και το 30αρι ειναι και ποιο τουμπανο. Αλλα κυριο μελημα ειναι η καροτσα να ειναι οκ και να μην μπλεξεις για αυτο ολο και περισσοτεροι διαλεγουν 36αρια για να μην εχουν θεμα.

nik200
13-06-11, 11:36
μην ξεχναμε οτι το ε30 εχει πολυ πατεντα πανω για να γινει σωστο..

Panos 316T
13-06-11, 12:09
Νικολη κατσε να τελειωσει με το καλο ο χρηστος να χεις μια πιο ρεαλιστικη αποψη και μετα να κρινεις.

nik200
13-06-11, 12:14
φιλε πανο εγω ηδη εχω μπει στου χρηστου μαμα στην πιστα..και το αμαξι γ@μουσε δεν το συζητω (και ο χρηστος φυσικα)..και τωρα με ολα πανω θα ειναι απιστευτο...

Panos 316T
13-06-11, 12:28
Πιστευω οτι πρεπει να βαλεις πολλα πραγματα στη ζυγαρια για να αποφασισεις,απο τι θα σε ευχαριστουσε περισσοτερο σαν ντριφταρισμα,τις μοντιφιες ,την συντηρηση και κυριως το οικονομικο.
για το30αρι γνωριζεις τι γινεται οπως γνωριζεις του ντοκτορα;

nik200
13-06-11, 12:30
Πιστευω οτι πρεπει να βαλεις πολλα πραγματα στη ζυγαρια για να αποφασισεις,απο τι θα σε ευχαριστουσε περισσοτερο σαν ντριφταρισμα,τις μοντιφιες ,την συντηρηση και κυριως το οικονομικο.
για το30αρι γνωριζεις τι γινεται οπως γνωριζεις του ντοκτορα;

κοιτα το 30αρι για αρχη θελει ενσχυση μπροστα πριν το cage..απο κει και περα το μ5 μπαινει με λιγο πατεντα..τα ηλεκτρικα γινεται της μουρλης..ακρα παιζουν πολλα να βαλεις...γενικα καμια σχεση με το ε36 αμα ειναι μ3 (εστω μετατροπη)...που με μια αναρτηση πας πιστα..

Panos 316T
13-06-11, 12:36
Η ζυγαρια εχει ηδη αρχισει να γερνει..:)

kloukakis
13-06-11, 12:45
Πόσο εύκολα το πούλησες τώρα που πήρες το Μ??:hystericalbs1: Το είχες τόσο χρόνια αλλά μόλις έγινες BMWδακιας θέλεις να ντριφτάρεις ξάφνου με BMW:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:! Τώρα θα σε αποκαλώ και εγώ κολλημένο BMWδακια και δεν ακούω τίποτα!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ρε τρελέ εμείς θα σου πούμε? Αφού τα ξέρεις απο πρώτο χέρι εσυ αυτά....
Νικ το Ε30 μου αρέσει πάρα πάρα πολύ, αλλά έχει φορεθεί πολύ ρε φίλε...
Οκ θέλει λιγότερα άλογα για να παίξει, αλλά εσένα απ ότι φαίνεται δεν θα σου λείψουν. Λόγο γεωμετρίας-πλαισίου κτλ πιστεύω πως το Ε36 μπορεί να βγάλει περισσότερη δύναμη κάτω που σε έναν αγώνα αυτό είναι όπως ξερεις που μετράει. Αφού ρε συ το είδες του άλλου του μουρλού πώς πάει και δεν μασάει πουθενά. Τώρα που θα έχει και όλα τα αξεσουάρ θα πηγαίνει ακόμα καλύτερα. Στο κάτω κάτω βάλα εκεί ένα Μ5 μοτέρ ή τούρμπισέ το ακόμα καλύτερα. Πάντως στο εξωτερικό όπως φαίνεται όλοι οι μεγάλοι προτιμούν το Ε36.

ΥΓ: Να πάτε να χεστείτε και οι τρεις που φτιάχνεται τέτοια πράγματα και εμείς αι άμοιροι φοιτηταί ψάχνουμε να βρούμε λάστιχα και βενζίνες για τα 140 αλογατάκια μας!!!:ranting2:

ziaba
13-06-11, 12:46
ανάμεσα στ 2 επιλέγω 36αρι θα το βρεις κ πανευκολα

black_beauty
13-06-11, 13:12
ανάμεσα στ 2 επιλέγω 36αρι θα το βρεις κ πανευκολα

+10000
Κι εγω ε36 ψηφιζω δαγκωτο ομως!! :thumbsup:

E36 M3 USA
13-06-11, 14:06
E36 M3

nik200
13-06-11, 14:34
ετσι για να μην λενε και οι κακες οι γλωσσες (κωστη εσενα λεω..χιχιχ)
και ε30 δυνατο ηταν να παρω (3.5λτ) και ε36 μ3 ηταν να παρω (γιατρε ξερεις τιποτα??χιιχιχ)..αλλα τελικα δεν εκατσε τοτε και μετα πηρα το 46αρι κωστα..αρα απο τοτε ημουν bmwdakias....οποτε και τα δυο τα ξερω...ισως τα 30αρια πιο καλα..απο πολλους φιλους..

παιζει και ενας αλλος παραγοντας πολυ..οτι το 36αρι αν δεν ειναι μ3 δεν στηνεται και ευκολα..ενω το 30αρι ειναι γελοιο...για βαλτε και αυτο στα υποψιν..

kloukakis
13-06-11, 14:54
ετσι για να μην λενε και οι κακες οι γλωσσες (κωστη εσενα λεω..χιχιχ)
και ε30 δυνατο ηταν να παρω (3.5λτ) και ε36 μ3 ηταν να παρω (γιατρε ξερεις τιποτα??χιιχιχ)..αλλα τελικα δεν εκατσε τοτε και μετα πηρα το 46αρι κωστα..αρα απο τοτε ημουν bmwdakias....οποτε και τα δυο τα ξερω...ισως τα 30αρια πιο καλα..απο πολλους φιλους..

παιζει και ενας αλλος παραγοντας πολυ..οτι το 36αρι αν δεν ειναι μ3 δεν στηνεται και ευκολα..ενω το 30αρι ειναι γελοιο...για βαλτε και αυτο στα υποψιν..

Ρε εγώ το ξέρω οτι ήσουν απο πριν BMWδακιας, εσύ δεν το ήξερες:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:!

Αυτο που είπες για το στήσιμο του Ε36 δεν το έπιασα. Ακόμα και το δικό μου με στοιχειώδη πράγματα και ένα καλό διαφορικό το θεωρώ αρκετά καλό σαν συμπεριφορά. Μάλιστα στο ντριφτ με την λίγη δύναμη που έχω δεν έχω θέμα στησίματος. Εσύ ρε δεν μου είχες πει οτι σου είχε κάνει φοβερή εντύπωση οτι ντριφτάρει και στρίβει εξίσου καλα όταν είχαμε πάει ντραφι? Δεν φταίει μόνο το διαφορικό γι αυτό. Παρεπιπτώντως πήρα Μ-πακ αντιστρεπτικές και συνεμπλοκ πολυουρεθανίου γι αυτές:thumbsup:! Μόλις έρθουν τα συνεμπλοκ τις κούμπωσα χεχε!:mpaks:

manos
13-06-11, 16:21
αν και κατοχος ε36 μ3,για ντριφτ θα επαιρνα το 30αρι!πολυ πιο παιχνιδιαρικο thumb

Dr. Yamastura
13-06-11, 16:38
Nίκο πρέπει να ξεκαθαρίσουμε κάποια θέματα:
1.Είναι μονόδρομος τα πολλά άλογα εξ αρχής.Να μην μπεις σε διαδικασία και για εύρεση μοτέρ,που δεν συμφέρει,αφού λόγω εποχής θα σου έρθει πιο φθηνά να τα πάρεις έτοιμα.Άρα έτοιμο Μ5 Ε30 ή Μ3 Ε36.
2.Το 30άρι έιναι πιο παλιά καρότσα και συνήθως με αρκετά σάπια...
Σε περίπτωση που βρεις Ε30 Μ5,θα είναι σίγουρα σκισμένο,αφού είναι εξ ορισμού μετατροπή για σκίσιμο,ντριφτ,καγκουριές γενικότερα...(αναφέρομαι κυρίως στην καρότσα)
Αντιθέτως το Μ3 Ε36 μπορεί να έχει και τα ίδια χιλιόμετρα,αλλά η καρότσα του είναι σίγουρα πιο ανθεκτική και πιο σύγχρονη και σίγουρα θα έχει χρησιμοποιηθεί και για νορμάλ οδήγηση,από τον εκάστοτε ιδιοκτήτη
3.Το Ε36 είναι τρομερά φιλική καρότσα για ντριφτ,περισσότερο απ΄το30άρι,το οποίο το έχω συζητήσει και με αρκετά άτομα του χώρου και το έχω διαπιστώσει και ο ίδιος.
4.Παίρνεις μια πολλή καλή μετατροπή Μ3 Ε36 με 5κ.
Όποτε έχεις χρήματα το αναβαθμίζεις σιγά σιγά με τα ΣΩΣΤΆ πράγματα.Μην τσιγκουνευτείς ούτε ευρώ..Θα το βρεις μπροστά σου.
Ούτε δευτερόλεπτο δεν έχω μετανιώσει για το 36άρι...:thumbsup:
Αν δεις και σε αγώνες εξωτερικού οι περισσότεροι πια έχουν 36αρια.
Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα συμπληρώσω μετά!!

kloukakis
13-06-11, 16:53
Ακριβώς! Πες τα ρε κτηνίατρε!!!!!

Κατ αρχήν τώρα που το σκέφτομαι, εγώ, ο ντοκ και ο Μικε είμαστε με Ε36!! Εσένα πως να σε δεχτούμε στο Team με Ε30??:tease:

nik200
13-06-11, 18:41
Ακριβώς! Πες τα ρε κτηνίατρε!!!!!

Κατ αρχήν τώρα που το σκέφτομαι, εγώ, ο ντοκ και ο Μικε είμαστε με Ε36!! Εσένα πως να σε δεχτούμε στο Team με Ε30??:tease:

δεν μασαω..εχω και 46αρι..ιχιχιχιχιχι:shok:

kloukakis
13-06-11, 18:45
Και ποιος σου είπε οτι δεχόμαστε 46άρια? Χαχαχαχαχα

Νικ οτι και να πάρεις θα το πας τάπα, απλά πάρε οτι καλύτερο για να αξιοποιήσεις όσα ξέρεις και να τρέξεις και σε κανέναν αγώνα χωρίς μειονέκτημα. Εξ άλλου είμαι σίγουρος ότι για εκεί το πας ή θα το πας χεχε....

Stunt Mike
13-06-11, 20:56
παιζει και ενας αλλος παραγοντας πολυ..οτι το 36αρι αν δεν ειναι μ3 δεν στηνεται και ευκολα..ενω το 30αρι ειναι γελοιο...για βαλτε και αυτο στα υποψιν..

Δεν ισχυει φιλε αυτο που λες....οι μονες διαφορες που εχουν τα απλα 36αρια με τα Μ3 στο στησιμο ειναι τα συνεμπλοκ(μπαινουν πανευκολα) για να εχεις καλη καστερ και οι αντιστρεπτικες μπροστα πιανουν στ'αμορτισερ(αν βαλεις ρυθμιζομενη οπως εγω τις βαζεις ετσι αν θες).Τις υπολοιπες ρυθμισεις σε καμπερ και συγκλιση τις κανεις σ'ενα οποιοδηποτε ευθυγραμμισα(εγω τις εκανα).Οσον αφορα το 30αρι παλι κανεις λαθος γιατι εχει μακραν λιγοτερες ρυθμισεις ειδικα στον πισω αξονα που δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Απλως ειναι 200kg ελαφρυτερη καροτσα και με 200+ αλογα κανει οτι κανει ενα Μ3 Ε36 στην πιστα..........
Υ.Γ. στο θεμα μοτερ ξερεις την αποψη μου...ειναι αγραφος κανονας του ντριφτ οτι το τουρμπο ειναι μονοδρομος αν θες να παιξεις με τα μεγαλα παιδακια!thumb

Stunt Mike
13-06-11, 21:37
ΥΓ: Να πάτε να χεστείτε και οι τρεις που φτιάχνεται τέτοια πράγματα και εμείς αι άμοιροι φοιτηταί ψάχνουμε να βρούμε λάστιχα και βενζίνες για τα 140 αλογατάκια μας!!!:ranting2:

Εμ αφου εχεις κολλησει με το λειψοκυλινδρο!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:Να σου βρω κανα σοβαρο μοτερακι να χωσεις?thumb

Dr. Yamastura
13-06-11, 22:12
Εμ αφου εχεις κολλησει με το λειψοκυλινδρο!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:Να σου βρω κανα σοβαρο μοτερακι να χωσεις?thumb
Ναι ρε Κώστα!!Πέρα από την πλάκα πρέπει ν αλλάξεις μοτέρ...
Άσε τις μ@λ@κίες με τους κομπρέσσορες και τους άγραφους...:thumbsdown:
Κάνεις άλλη φορά πειράματα και διδακτορικό....:original:

kloukakis
14-06-11, 09:55
Χμμμμμ για να σκεφτώ:think:.

Λοιπόν μου λέτε:
Να πετάξω τον τετράφτερο
Να πετάξω το quaife για να βάλω το μεγαλύτερο
Να πετάξω τον κομπρέσσορα
Να πετάξω συνεμπλοκ μηχανής-σασμαν
Να πετάξω το χταποδάκι που μόλις πήρα
Να πετάξω ότι γνώσεις μαζεύω 1 χρόνο τώρα + τα έξοδά τους
Και να μην παίξω 200-220 άλογα που μπορούν να ανέβουν

Για να:
πάω 200 άλογα
να πάρω 100-150 κιλά (+2 άτομα)
αφήσω τον Παπαρανδέου να με ρημάζει

Χμμμμμ:think::think: μισό να το σκεφτώ
.
.
.
.
.
.
.
:no::judge:

Ρε πάτε καλά? Ζήτω τα τετρακύλινδρα:tease::wub::clap::worth y::banana: :dance1: :gr:

ΥΓ: Αφού και εσείς αργά η γρήγορα για εκεί πάτε:original:

nik200
14-06-11, 10:01
Χμμμμμ για να σκεφτώ:think:.

Λοιπόν μου λέτε:
Να πετάξω τον τετράφτερο
Να πετάξω το quaife για να βάλω το μεγαλύτερο
Να πετάξω τον κομπρέσσορα
Να πετάξω συνεμπλοκ μηχανής-σασμαν
Να πετάξω το χταποδάκι που μόλις πήρα
Να πετάξω ότι γνώσεις μαζεύω 1 χρόνο τώρα + τα έξοδά τους
Και να μην παίξω 200-220 άλογα που μπορούν να ανέβουν

Για να:
πάω 200 άλογα
να πάρω 100-150 κιλά (+2 άτομα)
αφήσω τον Παπαρανδέου να με ρημάζει

Χμμμμμ:think::think: μισό να το σκεφτώ
.
.
.
.
.
.
.
:no::judge:

Ρε πάτε καλά? Ζήτω τα τετρακύλινδρα:tease::wub::clap::worth y::banana: :dance1: :gr:

ΥΓ: Αφού και εσείς αργά η γρήγορα για εκεί πάτε:original:

εγω σαν τετρακυλινδρος θα σε υποστηριξω..
τετρακυλινδρο ναι..σε ε36 οχι..αχαχαχαχαχαχαχαχαχ:shok:

kloukakis
14-06-11, 10:11
Να παρεις Ε30 ΡΕ!!:ranting2:

Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος....... Ε36 318ις δεν είναι εκείνο που σας ράβει και τους 3??:think:

Νικ πάει πουθενά το μυαλό σου εσένα που τα ξέρεις αυτα?ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχαχαχαχαχα ααχχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

nik200
14-06-11, 10:21
Να παρεις Ε30 ΡΕ!!:ranting2:

Εξάλλου αν δεν κάνω λάθος....... Ε36 318ις δεν είναι εκείνο που σας ράβει και τους 3??:think:

Νικ πάει πουθενά το μυαλό σου εσένα που τα ξέρεις αυτα?ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχαχαχαχαχα ααχχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

μην συγκρινεις ασυγκριτα ποσα..αμαξι φουλ στημενο..και ελαφρωμενο και τουρμπατο με αμαξια μαμα κατα ουσια...εδω εισαι λαθος..ξερεις οτι εγω ειμαι ο πρωτος που δεν πιστευω στην δυναμη...αλλα κατσε ενα λεπτο..

και στο κατω κατω η μετατροπη ειναι μετατροπη..και μπορει να "γεννησει" ανα πασα ωρα και στιγμη...γιαυτο και με βλεπεις και επιμενω με bullet proof επιλογες..

υγ..πιστεψε με..το αμαξι που λες με του γιατρου..στημενο και ετοιμο δεν μπορει να κουνηθει..

kloukakis
14-06-11, 10:28
μην συγκρινεις ασυγκριτα ποσα..αμαξι φουλ στημενο..και ελαφρωμενο και τουρμπατο με αμαξια μαμα κατα ουσια...εδω εισαι λαθος..ξερεις οτι εγω ειμαι ο πρωτος που δεν πιστευω στην δυναμη...αλλα κατσε ενα λεπτο..

και στο κατω κατω η μετατροπη ειναι μετατροπη..και μπορει να "γεννησει" ανα πασα ωρα και στιγμη...γιαυτο και με βλεπεις και επιμενω με bullet proof επιλογες..

υγ..πιστεψε με..το αμαξι που λες με του γιατρου..στημενο και ετοιμο δεν μπορει να κουνηθει..

(Το ξέρω ρε χαζέ, ασε λίγο να τους δουλέψω:wink:)

nik200
14-06-11, 10:34
κωστη κανονισε να παρω κανα ε36 και να πεταει μουτρα....
εκει θα σε βαλω για αντιβαρο πισω για να πεταει κωλους...

TSAF
14-06-11, 11:33
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=8185

ετοιμο και θα παρεις και λεφτα απο το σαλονι.!!!!!!!!!!!!!!!!

ziaba
14-06-11, 12:08
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=8185

ετοιμο και θα παρεις και λεφτα απο το σαλονι.!!!!!!!!!!!!!!!!

κ με αυτα θα πληρώσει τα τέλη κυκλοφορίας ή ασφάλεια

kloukakis
14-06-11, 12:12
κωστη κανονισε να παρω κανα ε36 και να πεταει μουτρα....
εκει θα σε βαλω για αντιβαρο πισω για να πεταει κωλους...

Ρε αδερφέ σου έχουμε διαθέσιμα 3 "Ε36 δείγμα δωρεάν" για να δοκιμάσεις εκ τον οποίον το ένα είναι γ@μάτο(το δικό μου), ένα είναι γάμ@το(του Sa Yonara)και ένα που γ@μεί.... Τι άλλο να σου κάνουμε πια?? Να σου υπογράψουμε συμβόλαιο με την άσφαλτο?:drive:

Dr. Yamastura
14-06-11, 19:20
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=8185

ετοιμο και θα παρεις και λεφτα απο το σαλονι.!!!!!!!!!!!!!!!!

Να πάρει γνήσιο για ντριφτ???!!!
Τι να το κάνει?Να πληρώσει κερατιάτικα?
Εκτός αν το δίνει 6000 ευρώ....που θα δώσει και 1200 το δεκεμβριο για τέλη κυκλοφορίας συν τις ασφάλειες....
Τελείως ασύμφορο...

mike21
14-06-11, 20:12
νίκο εγώ με τη σειρά μου θα σου έλεγα να κοιτάξεις ποιό αυτοκίνητο εκ των δύο πρωταγωνιστεί στο πανελλήνιο πρωτάθλημα drift,καταρχήν ο Μ5 είναι σαφώς ποιό δυνατός και ροπάτος απο τον Μ3,εάν σε αυτό προσθέσουμε και το ελαφρύτερο σασί του Ε30 ήδη η ζυγαριά γέρνει,σαφώς πιό λίγα χρήματα για εξέλιξη το Ε30,ειδικά στο θέμα ανάρτηση,τέλος θα θυμίσω σε όλους ότι το 2009 το πρωτάθλημα drift το πήρε ο κώστας καπότης με Ε30 Μ5,δηλαδή αποκτάς ένα αυτοκίνητο με το οποίο εάν έχεις τα κατάλληλα χέρια μπορείς να κάνεις οτιδήποτε θέλεις(τουλάχιστον στην ελλάδα)


υγ.είναι πανεύκολο να το συνδέσεις ηλεκτρολογικά,εγώ το σύνδεσα μόνος μου χωρίς να είμαι ηλεκτρολόγος

Stunt Mike
14-06-11, 21:39
Χμμμμμ για να σκεφτώ:think:.

Λοιπόν μου λέτε:
Να πετάξω τον τετράφτερο
Να πετάξω το quaife για να βάλω το μεγαλύτερο
Να πετάξω τον κομπρέσσορα
Να πετάξω συνεμπλοκ μηχανής-σασμαν
Να πετάξω το χταποδάκι που μόλις πήρα
Να πετάξω ότι γνώσεις μαζεύω 1 χρόνο τώρα + τα έξοδά τους
Και να μην παίξω 200-220 άλογα που μπορούν να ανέβουν

Για να:
πάω 200 άλογα
να πάρω 100-150 κιλά (+2 άτομα)
αφήσω τον Παπαρανδέου να με ρημάζει

Χμμμμμ:think::think: μισό να το σκεφτώ
.
.
.
.
.
.
.
:no::judge:

Ρε πάτε καλά? Ζήτω τα τετρακύλινδρα:tease::wub::clap::worth y::banana: :dance1: :gr:

ΥΓ: Αφού και εσείς αργά η γρήγορα για εκεί πάτε:original:

Καταρχην δεν ειναι αναγκη ν'αλλαξεις διαφορικο...υπαρχουν 316-318 τουρμπατα με μιση χιλιαδα αλογα και μικρο καβουκι και ΔΕΝ σπανε....BMW εχεις φιλαρακι οχι Nissan....Ολα τ'αλλα πουλα τα και βαλε 6κυλινδρο με μικρο καβουκι,δεν παθαινει τιποτα.Αλλα περα απ'την πλακα εγω δεν ειμαι εναντια στον 4κυλινδρο αλλα πιο πολυ ειμαι εναντια στον κομπρεσσορα.Θα πας ταβανι 200-230 αλογα και 25 κιλα ροπης,ενω με μια τουρμπινα μπορεις να ξεπερασεις και τα 300hp με σωστες δοκιμασμενες λυσεις.Και ξαναρωτα τον εαυτο σου:εχεις δει πολλα κομπρεσσορατα ντριφταδικα??Στο ντριφτ θες ξεσπασμα ροπης και σκυλιασμα στις ψηλες.Μονο ο κομπρεσσορας δεν μπορει να στα παρεχει αυτα....

nik200
16-06-11, 12:58
παρακαλουνται οι κυριοι μιχαλης και κωστας να μην μου χαλανε το θεμα..αχχααχαχαχαχ

Bassakos
16-06-11, 13:52
να πω και εγω την γνωμη μου χωρις να ειμαι γνωστης του χωρου

εξαρτατε τι χρηση θελεις να κανεις με το αμαξι,,,,,αν το θελεις για την παρτη σου να μπαινεις πιστα να γουσταρεις τοτε ενα Ε30 με Μ30 3,5cc μοτερ (απο 535 / 735 ) θα εισαι μια χαρα! χωρις "πολλα" εξοδα ...

τωρα αν θελεις να παιξεις με "μεγαλα" παιδια και να κατεβεις σε αγωνες κτλ κτλ τοτε οχι οτι το Ε30 δεν μπορει να ανταπεξελθει...απλα ποιο οικονομικα θα σου ερθει να παρεις μια μετατροπη Ε36 Μ3 παρα να φτιαξεις απο το "0" ενα Ε30 Μ3 απο Ε36 η Μ5 απο Ε34 + οτι το 36αρι ειναι ρυθμισημο πισω σε καμπερ κτλ, (αν και τσο 30αρι βαζεις καρπεροβιδες πισω αν θες)

dblade
16-06-11, 19:58
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=146270580&__lp=29&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&minFirstRegistrationDate=1985-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&categories=SportsCar&lang=en&pageNumber=1