PDA

Επιστροφή στο Forum : 135i bmw performance pack



Monsta
18-01-10, 12:11
Σήμερα έχουμε τη τιμή να φιλοξενίσουμε αυτή τη "κακιά" κυρία για κάτι δουλίτσες... :tt1:

Z4 DCT
18-01-10, 12:13
Σήμερα έχουμε τη τιμή να φιλοξενίσουμε αυτή τη "κακιά" κυρία για κάτι δουλίτσες... :tt1:

Μου βρωμαει ΜΑΤ!!!!!!!:thumbsup:

liakos
18-01-10, 12:16
Μου αρεσουν πολυ οι προσθηκες που μπαινουν με αυτο το κιτ. Αγριευει το αυτοκινητο. Και το τιμονι αυτο ειναι εκπληκτικο. Μια ερωτηση. Ο ηχος της εξατμισης πως ειναι??

Monsta
18-01-10, 12:19
Μου αρεσουν πολυ οι προσθηκες που μπαινουν με αυτο το κιτ. Αγριευει το αυτοκινητο. Και το τιμονι αυτο ειναι εκπληκτικο. Μια ερωτηση. Ο ηχος της εξατμισης πως ειναι??

Το αμάξι φοράει πρόγραμμα. Όσο για τον ήχο εμένα μου ακούγεται νορμάλ στο ρελαντί τουλάχιστον και στις μανούβρες που το έκανα μπρος-πίσω.

scania124
18-01-10, 12:20
στην τελευταια φωτο τι ειναι αυτο το ασημι κουμπι.....????

Monsta
18-01-10, 12:23
Ξέχασα να σας δείξω και το short shift με αυτό το καταπληκτικό λεβιεδάκι bmw performance.

Monsta
18-01-10, 12:23
στην τελευταια φωτο τι ειναι αυτο το ασημι κουμπι.....????

Bilstein ανάρτηση ρυθμιζόμενη ΑΠΟ ΜΕΣΑ :shok:

scania124
18-01-10, 12:29
Bilstein ανάρτηση ρυθμιζόμενη ΑΠΟ ΜΕΣΑ :shok:

ελα ρε????καλο.!!!!!!!!
το λεβιεδακι τα σπαει.......εχω και εγω τετοιο

BILL007
18-01-10, 12:43
Απο μέσα ρύθμιση?Είναι στο πακέτο της performance να υποθέσω?

:tt1::tt1:
:tt1::tt1:

Monsta
18-01-10, 12:54
Απο μέσα ρύθμιση?Είναι στο πακέτο της performance να υποθέσω?

:tt1::tt1:
:tt1::tt1:

Όχι δεν είναι της performance. Ανεξάρτητη Bilstein ανάρτηση ρυθμιζόμενη από μέσα.

Driver M
18-01-10, 13:16
Το αμάξι πραγματικά σούπερ και φαίνεται και πολύ φορτωμένο...

Αλλά μου προξενεί φοβερή εντύπωση που για rcd έχει business και όχι professional! Μάλλον προτιμάει να ακούει τον biturbo...:th_Laie_67-1:

Monsta
18-01-10, 13:24
Το αμάξι πραγματικά σούπερ και φαίνεται και πολύ φορτωμένο...

Αλλά μου προξενεί φοβερή εντύπωση που για rcd έχει business και όχι professional! Μάλλον προτιμάει να ακούει τον biturbo...:th_Laie_67-1:

Ακριβώς. Ούτε κουνάβια ούτε φουλ δέρμα.

Ένα - ένα τα θυμάμαι....έχει και δισκόπλακες bmw performance τρυπητές....

KOSTADAS
18-01-10, 13:50
Το αμάξι φοράει πρόγραμμα. Όσο για τον ήχο εμένα μου ακούγεται νορμάλ στο ρελαντί τουλάχιστον και στις μανούβρες που το έκανα μπρος-πίσω.

τι προγραμμα φοραει?

320d
18-01-10, 14:15
Bilstein ανάρτηση ρυθμιζόμενη ΑΠΟ ΜΕΣΑ :shok:

bilsTEIN
pss10 B16
https://www.bilstein.de/fileadmin/user_upload/pdfs/infoblatt/en/infoblatt_b16_ridecontrol_en.pdf

Monsta
18-01-10, 18:11
τι προγραμμα φοραει?

....από τον Καφούνη

Action Man
18-01-10, 18:43
Πανέμορφο.....

Stamatis
18-01-10, 20:01
Πολυ ωραιο πραγματικα.

Το καλυτερο παντως που εχει περασει απο εσενα ειναι ενα ε46 μπλε. Αυτο ηταν αμαξι.
Και ερχεται η ωρα να το ξαναπεριποιηθεις νομιζω.

Monsta
19-01-10, 13:24
Πολυ ωραιο πραγματικα.

Το καλυτερο παντως που εχει περασει απο εσενα ειναι ενα ε46 μπλε. Αυτο ηταν αμαξι.
Και ερχεται η ωρα να το ξαναπεριποιηθεις νομιζω.

Έλα ρε Σταμάτη να πεις μια καλημέρα, κερνάω καφεδάκι....

Monsta
19-01-10, 13:25
Οι φρενάρες....performance pack & χαρακτοί δίσκοι...

Monsta
19-01-10, 13:36
Το "μπουλντόγκ" έτοιμο, μάχιμο και ξανά σαν καινούριο ....

Επισκευές: Πίσω φτερό συν/γού ΕΝΤΕΛΩΣ τοπικά σε δύο σημεία (βλ. 335 Στράτου :rolleyes: ). Εμπρός προφ/ρας τοπικά αριστερά.

Περιποίηση: Αφαίρεση επιφανειακών γρατζουνιών από 'βρώμικα πανιά' (γυάλισμα) & κέρωμα δύο στρώσεων διαρκείας.

ΥΓ: Να σημειώσω εδώ ότι το βάψιμο στο πίσω φτερό λόγω του ότι ήταν χτυπημένο σε δύο σημεία, κάτω από κανονικές συνθήκες, θα απαιτούσε βερνίκωμα μέχρι το νεύρο (πάνω από τη τάπα βενζίνης). Για να το αποφύγουμε αυτό και να μη φαίνεται το πίσω φτερό όλο βαμμένο, κάναμε δύο ξεχωριστά τοπικά σβησίματα σε δύο διαφορετικές χρονικές στιγμές. Κέντημα δηλαδή, που πήρε μία ολόκληρη μέρα, το οποίο όμως είναι η σπεσιαλιτέ μας και είμαστε υπερήφανοι γι αυτό :D

Monsta
19-01-10, 13:38
oops οι φωτό......

stratos
19-01-10, 17:54
Το "μπουλντόγκ" έτοιμο, μάχιμο και ξανά σαν καινούριο ....

Επισκευές: Πίσω φτερό συν/γού ΕΝΤΕΛΩΣ τοπικά σε δύο σημεία (βλ. 335 Στράτου :rolleyes: ). Εμπρός προφ/ρας τοπικά αριστερά.

Περιποίηση: Αφαίρεση επιφανειακών γρατζουνιών από 'βρώμικα πανιά' (γυάλισμα) & κέρωμα δύο στρώσεων διαρκείας.

ΥΓ: Να σημειώσω εδώ ότι το βάψιμο στο πίσω φτερό λόγω του ότι ήταν χτυπημένο σε δύο σημεία, κάτω από κανονικές συνθήκες, θα απαιτούσε βερνίκωμα μέχρι το νεύρο (πάνω από τη τάπα βενζίνης). Για να το αποφύγουμε αυτό και να μη φαίνεται το πίσω φτερό όλο βαμμένο, κάναμε δύο ξεχωριστά τοπικά σβησίματα σε δύο διαφορετικές χρονικές στιγμές. Κέντημα δηλαδή, που πήρε μία ολόκληρη μέρα, το οποίο όμως είναι η σπεσιαλιτέ μας και είμαστε υπερήφανοι γι αυτό :D

Ναι αλλά αυτό είναι μαύρο ενώ για το δικό μου τα είπαμε. Παρόλαυτά θα έρθω αρχές καλοκαιριού να το δούμε τι γίνεται.

Monsta
19-01-10, 19:25
Ναι αλλά αυτό είναι μαύρο ενώ για το δικό μου τα είπαμε. Παρόλαυτά θα έρθω αρχές καλοκαιριού να το δούμε τι γίνεται.

Είναι απίστευτο να βγαίνει το μαύρο με 4 μέταλλα και 2 πέρλες με ακρίβεια 100% σύμφωνα και με το φασματογράφο (χωρίς πλάκα) και να υπάρχει πρόβλημα στο Alpine White χωρίς κανένα μέταλλο ή πέρλα. Αχ αυτοί οι κατασκευαστές, τους αρέσει να μας παιδεύουν.... :ranting2:

Τεσπά προχτές λάβαμε όλες τις ενημερώσεις και διορθώσεις του 3-μήνου για λευκά και κόκκινα και μέσα ήτανε και το alpine.

Οπότε λογικά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Christos 330
19-01-10, 19:28
oops οι φωτό......

Μια 19 αρα μαυρη με νικελ χειλος πιστευω θα ηταν κατι το ιδιαιτερο

σε αυτο το αμαξι . . .

nfot
19-01-10, 20:25
Είναι απίστευτο να βγαίνει το μαύρο με 4 μέταλλα και 2 πέρλες με ακρίβεια 100% σύμφωνα και με το φασματογράφο (χωρίς πλάκα) και να υπάρχει πρόβλημα στο Alpine White χωρίς κανένα μέταλλο ή πέρλα. Αχ αυτοί οι κατασκευαστές, τους αρέσει να μας παιδεύουν.... :ranting2:

Τεσπά προχτές λάβαμε όλες τις ενημερώσεις και διορθώσεις του 3-μήνου για λευκά και κόκκινα και μέσα ήτανε και το alpine.

Οπότε λογικά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Sedona Red εχει το μαγαζι;

Monsta
19-01-10, 20:36
Sedona Red εχει το μαγαζι;

Είναι individual?

Δώσε μου 3-ψήφιο κωδικό (στο μπροστινό θόλο ή στη πόρτα του οδηγού ανάλογα το μοντέλο) και θα το κοιτάξω αύριο στο pc.