PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκ@τ@..



fanisk
09-06-11, 18:29
..κυριολεκτικα !
Γυρναω απο το γραφειο, μπαινω στο γκαραζ και μεχρι να στειλω ενα μηνυμα στο κινητο.. σαν κατι να μυριζει. Τι ειναι ρε γαμωτο? Πεθανε κανα ποντικι εδω μεσα? Αφου δεν εχουμε. Πατησα σκατα μαλλον! Κανα κουραδακι σκυλου θα ειναι.. θα το πιασω με ενα γαντι να το πεταξω.

Βγαινω απο το αμαξι και μου ερχεται μια ΜΠΟΧΑ.. εμπρος αριστερα. Κοιταω τη ροδα, πρεπει να ειχα πατησει μισο τονο σκατο :shok: Δεν ξερω τι πραμα αφησε τοσα κοπρανα μαζεμενα, ζωο? Ανθρωπος?

Τι γαντι να παρεις τωρα.. θελει σχολαστικο πλυσιμο γιατι θα βρωμαει 1 βδομαδα το γκαραζ.

Σηκωσα λιγο το αμαξι ισα να χωρεσει ο γρυλλος (θελω εναν low profile σιγουρα), φερνω το αεροκλειδο βγαζω τη ζαντα και αρχιζει η μανουρα.. τη βγαζω στο δρομο και με ενα κατσαβιδι παω απεναντι στο οικοπεδακι να ξυσω τα κοπρανα (μη τα βγαλω μπροστα απο το γκαραζ και τα ξαναπατησω). Βγαζω τα πολλα, τριβω με ενα σφουγγαρι κουζινας, ποτιζω με το λαστιχο, ξανα παλι.

Παει αυτο, πηρα και το brake dust remover της Facom που ειχα προχειρο και ψεκασα ζαντα, αναρτηση, 6πιστονο, εγιναν τζαμι ολα. Αφου ξεσκατισαμε λοιπον, δεσιμο παλι με αεροκλειδο (αν και μ'αρεσε η ιδεα του AlexM, μου το εχει πει και ο Nikos M5, για ροποκλειδο!!).. εχουμε 3 μεριες μαυρες - φρενα, αναρτηση, ζαντα - και μια καθρεπτη :th_Laie_67-1: Ισως μεσα στο Σ/Κ το σηκωσω στα jack stands και το καθαρισω ολο.

Στη ζαντα βλεπω μαυρα σημαδακια ομως που δεν φυγαν με αυτο.. με τι φευγουν Monsta?? Καταλαβες ποια λεω?

:thanks:

giannis_compact
09-06-11, 18:31
Πώ ρε Φάνη πώς άντεξες με τη μπόχα???

Stefanos_Cool
09-06-11, 18:34
Ρε Φάνηηηη... την τρέλα μου μέσα, βρώμισε όλο το φόρουμ... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

paganis
09-06-11, 18:35
δεν θα ηταν πιο απλο να βγαλεις το αμαξι απο το γκαραζ,,να πιασεις το λαστιχο και να το καθαρισεις??? δικαιολογια εψαχνες να δεις τα φρενα και να καθαρισεις τις δαγκανες..μου φαινεται εμενα...χαχααα

Kostas_1
09-06-11, 18:36
.... Κοιταω τη ροδα, πρεπει να ειχα πατησει μισο τονο σκατο :shok: Δεν ξερω τι πραμα αφησε τοσα κοπρανα μαζεμενα, ζωο? Ανθρωπος?...
Μηπως μενει κοντα σας ο
https://meapopsi.files.wordpress.com/2011/05/pagkalos.jpg?w=231&h=279

Monsta
09-06-11, 18:41
Καλά ρε, σήκωσες τ αμάξι και έβγαλες ζάντα για να καθαρίσεις......σκ@τ@????? ΛΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!! Και δε πήγαινες σ ένα βενζινάδικο να στα καθαρίσει ένας πάκι??

Anyway, τα μαυράκια αυτά που βλέπεις και δεν έφυγαν με το πλύσιμο, λογικά είναι πετρωμένο / ψημένο brake dust. Θέλει υπομονετικό τρίψιμο με αλοιφές (μεσαίους κόκκους) για να μαλακώσει και να καθαρίσει.

Monsta
09-06-11, 18:42
Ρε Φάνηηηη... την τρέλα μου μέσα, βρώμισε όλο το φόρουμ... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΛΟΟΟΟΟΛ!!!! :hystericalbs1:

tmilatos
09-06-11, 18:46
Χαχαχαχαχαχαχα :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:
Οποιος νυκτες περπατει.... που ελεγε και ο Σταθαρας!
Τραβα του μια μυνηση τωρα, τον βρηκα τον αλητη...

https://www.youtube.com/watch?v=WCddoukwfOU


-Θεοφιλος-

DIMITr|S
09-06-11, 18:47
Ρε Φάνηηηη... την τρέλα μου μέσα, βρώμισε όλο το φόρουμ... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

αχαχα ελιωσα!

halkida116mpack
09-06-11, 18:47
Φανη ειναι ασχημο αυτο που επαθες αλλα σορυ το διαβασα και πεθανα απο τα γελια...:hystericalbs1:

fanisk
09-06-11, 18:50
Πώ ρε Φάνη πώς άντεξες με τη μπόχα???

..δυσκολα Γιαννη!!!!!!!


δεν θα ηταν πιο απλο να βγαλεις το αμαξι απο το γκαραζ,,να πιασεις το λαστιχο και να το καθαρισεις??? δικαιολογια εψαχνες να δεις τα φρενα και να καθαρισεις τις δαγκανες..μου φαινεται εμενα...χαχααα

Οχι Λευτερη γιατι τα κοπρανα ειχαν μπει και μεσα στα αυλακια, και ηθελα να βεβαιωθω οτι θα φυγει και το παραμικρο που ισως δεν εφευγε με το νερο.. με το karcher θα επρεπε να σπρωχνω και το αμαξι μπρος-πισω για να καθαρισω ολα τα αυλακια!


Καλά ρε, σήκωσες τ αμάξι και έβγαλες ζάντα για να καθαρίσεις......σκ@τ@????? ΛΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!! Και δε πήγαινες σ ένα βενζινάδικο να στα καθαρίσει ένας πάκι??

Anyway, τα μαυράκια αυτά που βλέπεις και δεν έφυγαν με το πλύσιμο, λογικά είναι πετρωμένο / ψημένο brake dust. Θέλει υπομονετικό τρίψιμο με αλοιφές (μεσαίους κόκκους) για να μαλακώσει και να καθαρίσει.

Ναι ναι ναι :th_Laie_67-1: Ναι σαν να εχει πετρωσει ειναι.. εχεις ονοματα αλοιφων? Τριβω με το χερι με τι ομως? Με πανι MF ή με το συρμα κατσαρολας ? :hystericalbs1:

Λεω το Σ/Κ να κανω και τις υπολοιπες 3 μεριες :whistle:

individual
09-06-11, 19:01
που να κυκλοφορησεις και στην επαρχια που κυκλοφοραμε εμεις.....
απλα καθημερινο φαινομενο....ειδικα το καλοκαιρι που βγαζουν τα ζωα για βοσκη!!!!

andreas110080
09-06-11, 19:08
:oops:

Monsta
09-06-11, 19:13
Θες κόκκους....θα πρότεινα 03Β της autoglym με mf.

stef
09-06-11, 19:31
Θες κόκκους....θα πρότεινα 03Β της autoglym με mf.

Ολόκληρο κ γενικό καθάρισμα-πηλό-γυάλισμα-κέρωμα θέλει.
Άσε με ρε Κώστα μην ανοίξω το στόμα μου......:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Monsta
09-06-11, 19:36
Να ορίστε Φαν. Ο Στεφ θα σου ανεβάσει σε λίγο κάνα θρεντάκι από detailingworld να γουσταρίζεις.

fanisk
09-06-11, 19:37
Ολόκληρο κ γενικό καθάρισμα-πηλό-γυάλισμα-κέρωμα θέλει.
Άσε με ρε Κώστα μην ανοίξω το στόμα μου......:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Αμα δεν βαλω το aero kit, δεν κανω τα υπολοιπα.. και αυτο θα αργησει!
Ενα βιολογικο θελω καποια στιγμη, πανω που το εψηνα ανοιξε ο καιρος και σκεφτομαι πως απο τη καμπριολαδα παλι σκατα θα γινει!

Και οχι να μην ανοιξεις το στομα σου, παρε το 03Β που σιγουρα εχεις και ελα το Σ/Κ να τριψουμε :hystericalbs1:

panose30
09-06-11, 19:44
shit happens!!!

stef
09-06-11, 19:51
Αμα δεν βαλω το aero kit, δεν κανω τα υπολοιπα.. και αυτο θα αργησει!
Ενα βιολογικο θελω καποια στιγμη, πανω που το εψηνα ανοιξε ο καιρος και σκεφτομαι πως απο τη καμπριολαδα παλι σκατα θα γινει!

Και οχι να μην ανοιξεις το στομα σου, παρε το 03Β που σιγουρα εχεις και ελα το Σ/Κ να τριψουμε :hystericalbs1:


Kαλά, εγώ αύριο φεύγω για 4ήμερο...
Κοιμήσου εσύ...:th_Laie_67-1:

fanisk
09-06-11, 19:55
Kαλά, εγώ αύριο φεύγω για 4ήμερο...
Κοιμήσου εσύ...:th_Laie_67-1:

https://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41591_47657950700_7037097_n.jpg

Στασου μυγδαλα !
Καπιταλιστικο γουρουνι κατσε να παρω Αλεκα και Τσιπρα να κλεισουν τα λιμανια.. θες και 4ημερο σε χαλεπους καιρους :th_Laie_67-1:

stratos
09-06-11, 20:13
Φάνη, υπάρχει και η περίπτωση της αμμοβολής....

https://image.customclassictrucks.com/f/30573087/0910cct_04_o+1946_ford_f100_stretched_sheetmetal_r epair+orange_county_sand_blasting.jpg

fanisk
09-06-11, 20:14
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Z4 DCT
09-06-11, 22:29
Πω πω ρε Φανουρη τωρα το ειδα!!!!:shok:

Ακομα δε καταλαβες απο που ηταν αυτα τα κακακια????.....θυμασαι μια επεμβασουλα???...παλια??? ...που ειχε χαλαρωσει ο σφυκτιρ????.....θυμηθηκες???/,,.......εμ μα βρε παπαρα σου φευγουν και δε το καταλαβαινεις, τα βλεπεις και δε το θυμασαι......αστα να πανε τα ρημαδια....:hystericalbs1::hystericalbs1::h ystericalbs1:


βρωμισα και μονο που διαβασα ολη την διαδικασια...βραδυατικα....

fanisk
09-06-11, 23:12
Πω πω ρε Φανουρη τωρα το ειδα!!!!:shok:

Ακομα δε καταλαβες απο που ηταν αυτα τα κακακια????.....θυμασαι μια επεμβασουλα???...παλια??? ...που ειχε χαλαρωσει ο σφυκτιρ????.....θυμηθηκες???/,,.......εμ μα βρε παπαρα σου φευγουν και δε το καταλαβαινεις, τα βλεπεις και δε το θυμασαι......αστα να πανε τα ρημαδια....:hystericalbs1::hystericalbs1::h ystericalbs1:


βρωμισα και μονο που διαβασα ολη την διαδικασια...βραδυατικα....

Δικο σου ηταν το σκατομανι ρε μοναντερε? :ranting2::ranting2:

aristent
09-06-11, 23:22
ρε 'σεις βρωμισατε το φορουμ!!!!!:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

nikos1400
09-06-11, 23:23
ρε Φανη !
στο χωριο μου λεμε:

"οποιος τη νυχτα πορπατει,
λασπες και σκ@τ@ τσαλοπατει!"

:th_Laie_67-1:
:hystericalbs1:

Nino
09-06-11, 23:27
Στους δρόμους διακρίσεις δεν γίνονται, και BMW να έχεις Σκατα θα πατησεις
:hystericalbs1:

panos90
09-06-11, 23:32
picture or it never happened

nikos valvetronic
11-06-11, 22:53
Φανη πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα:th_Laie_67-1:!! Να πω κι εγω τι επαθα μια και ειμαι 100% εντος θεματος!
Ειμαι με της δουλειας το VITO στις κατηφορικες στροφες των Αγ.Θεοδωρων (παω Θεσ/νικη-Αθηνα) και βλεπω ενα χαρτι στον αερα να ερχεται και να προσγειωνεται πανω στον υαλοκαθαριστηρα.Παταω και εγω το λεβιε να φυγει το χαρτι απο πανω και παθαινω το απιστευτο: το χαρτι ειναι γεματο σκατα τα οποια απλωνει αργα και ηδονικα ο υαλοκαθαριστηρας απο τη μερια του οδηγου! Δεν ξερω ποιος φουστης νταλικιερης το πεταξε απο την ακρη του δρομου ή ποια μανα εκανε αλλαγη παμπερς on the fly παντως αφου αδεισα ολο το παγουρι η μυρωδια δεν εφευγε με τιποτα γιατι ειχαν μεινει πολλα πανω στο σκελετο του καθαριστηρα και εμπενε μεσα ακομα και στην ανακυκλωση!! Τελικα σταματησα για πετρελαιο στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και μου καθαρισε το παρμπριζ μια γκομενα που δουλευε εκει. Σιγουρα θα με θυμαται ακομα οχι γιατι ειμαι ομορφοπαιδο!!:hystericalbs1:

z3 2.2
12-06-11, 00:06
Φανη εχεις καει .-

Leonidas_E39
12-06-11, 00:10
Καλη μας όρεξη.:hystericalbs1::hystericalbs1:

fanisk
12-06-11, 01:04
Φανη πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα:th_Laie_67-1:!! Να πω κι εγω τι επαθα μια και ειμαι 100% εντος θεματος!
Ειμαι με της δουλειας το VITO στις κατηφορικες στροφες των Αγ.Θεοδωρων (παω Θεσ/νικη-Αθηνα) και βλεπω ενα χαρτι στον αερα να ερχεται και να προσγειωνεται πανω στον υαλοκαθαριστηρα.Παταω και εγω το λεβιε να φυγει το χαρτι απο πανω και παθαινω το απιστευτο: το χαρτι ειναι γεματο σκατα τα οποια απλωνει αργα και ηδονικα ο υαλοκαθαριστηρας απο τη μερια του οδηγου! Δεν ξερω ποιος φουστης νταλικιερης το πεταξε απο την ακρη του δρομου ή ποια μανα εκανε αλλαγη παμπερς on the fly παντως αφου αδεισα ολο το παγουρι η μυρωδια δεν εφευγε με τιποτα γιατι ειχαν μεινει πολλα πανω στο σκελετο του καθαριστηρα και εμπενε μεσα ακομα και στην ανακυκλωση!! Τελικα σταματησα για πετρελαιο στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και μου καθαρισε το παρμπριζ μια γκομενα που δουλευε εκει. Σιγουρα θα με θυμαται ακομα οχι γιατι ειμαι ομορφοπαιδο!!:hystericalbs1:

:shok: :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Εχω λιωσει :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1: Προσπαθω να σκεφτω πως ηταν η εκφραση σου οταν εβλεπες τον υαλοκαθαριστηρα να πηγαινει πανω κατω και να τα απλωνει :hystericalbs1:

fanisk
12-06-11, 01:04
Φανη εχεις καει .-

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Jimmakos
12-06-11, 07:24
Φάνη αφού διάβασα τι έπαθες θα ήθελα να σου αφιερώσω ένα minimal αριστούργημα......

Τίποτε δεν απόμεινε στον κόσμο πια για μένα,
όλα βρωμούν τριγύρω μου και φαίνονται χεσμένα.
Όλα σκατά γενήκανε και ο δικός μου κώλος
σκατά εγίνηκε κι αυτός, σκατά ο κόσμος όλος.

Μόνο σκατά φυτρώνουνε στον τόπο αυτό τον άγονο
κι όλοι χεσμένοι είμαστε, σκατάδες στο τετράγωνο.
Μας έρχεται κάθε σκατάς, θαρρούμε πως σωθήκαμε,
μα μόλις φύγει βλέπομε πως αποσκατωθήκαμε.

Σκατά βρωμάει τούτος δω, σκατά βρωμά κι εκείνος,
σκατά βρωμάει το σκατό, σκατά βρωμά κι ο κρίνος.
Σκατά κι εγώ, μες στα σκατά, και με χαρτί χεσμένο
ό,τι κι αν γράψω σαν σκατό προβάλλει σκατωμένο.

Σκατά τα πάντα θεωρώ και χωρίς πια να απορώ,
σκατά μασώ, σκατά ρουφώ, σκατά πάω να χέσω,
απ' τα σκατά θα σηκωθώ και στα σκατά θα πέσω.

Όταν πεθάνω χέστε με, τα κόλλυβά μου φάτε
Και πάλι ξαναχέστε με και πάλι ξαναφάτε,
μα απ' τα γέλια τα πολλά κοντεύω ν' αρρωστήσω
και δεν μπορώ να κρατηθώ, μου φεύγουν από πίσω.

Σκατά ο μεν, σκατά ο δε, σκατά ο κόσμος όλος
κι απ' το πολύ το χέσιμο μου πόνεσε ο κώλος!





:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
12-06-11, 09:21
Φανη πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα:th_Laie_67-1:!! Να πω κι εγω τι επαθα μια και ειμαι 100% εντος θεματος!
Ειμαι με της δουλειας το VITO στις κατηφορικες στροφες των Αγ.Θεοδωρων (παω Θεσ/νικη-Αθηνα) και βλεπω ενα χαρτι στον αερα να ερχεται και να προσγειωνεται πανω στον υαλοκαθαριστηρα.Παταω και εγω το λεβιε να φυγει το χαρτι απο πανω και παθαινω το απιστευτο: το χαρτι ειναι γεματο σκατα τα οποια απλωνει αργα και ηδονικα ο υαλοκαθαριστηρας απο τη μερια του οδηγου! Δεν ξερω ποιος φουστης νταλικιερης το πεταξε απο την ακρη του δρομου ή ποια μανα εκανε αλλαγη παμπερς on the fly παντως αφου αδεισα ολο το παγουρι η μυρωδια δεν εφευγε με τιποτα γιατι ειχαν μεινει πολλα πανω στο σκελετο του καθαριστηρα και εμπενε μεσα ακομα και στην ανακυκλωση!! Τελικα σταματησα για πετρελαιο στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και μου καθαρισε το παρμπριζ μια γκομενα που δουλευε εκει. Σιγουρα θα με θυμαται ακομα οχι γιατι ειμαι ομορφοπαιδο!!:hystericalbs1:


Ουτε να το σκεφτομαι δε θελω!!!, ψυχολογικο προβλημα μπορει να αφησει ενα τετοιο κακο:shok:

Leonidas_E39
12-06-11, 09:35
Να πω και εγω την εμπειρια μου σχολώντας απο την δουλεια μηνα ιουλιο και εχοντας ανακαλυψει δρομο με τον οποιο κερδιζες κανα 20 λεπτο διαδρομη, περνωντας ομως μεσα απο καποια χωρια προσπαθούσα να πείσω τον συνοδηγό να κλεισει το παραθυρο για να ανοιξω Air contition, ο Ηλιας ηταν ανενδοτος γιατι δεν ηταν μαθημενος στις ανεσεις της λιμουζινας μου (Daewoo Matiz) τι με τα λίγα τι με τα πολλα περναμε ενα κοπαδι με καμια 30αρια αγελαδες που τις ειχαν βγαλει για βοσκη και πανω σε μια αριστερη σημαδευω μια ναρκη σε μεγεθος μπαλας ποδοσφαιρου.

Το αποτελεσμα ολο το χερι του Ηλια εκανε ενα ωραιοτατο μπανιο απο φρεσκοτατο σκ@το αγελάδας. Ευτυχως ειμασταν μεσα στο χωριο οπου βρηκαμε βρυση να πλυθει και αυτος και το ματιζακι . Επακόλουθο ηταν μολις μπηκε στο αμαξι να κλεισει το παραθυρο και να ανοιξει το Air condition μονος του.:hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: