PDA

Επιστροφή στο Forum : Διάρρηξη αυτοκινήτου...



S8N
08-06-11, 12:45
Που λέτε, χθες το απογευματάκι κατέβηκα στο κέντρο (πλατεία Βάθη) για να διευκρινήσω κάποιες λεπτομέρειες σε εργασίες αναστήλωσης ενός διατηρητέου. Είχα πάρει το RAV4 του πατέρα μου αφενός λόγω λόγω δακτυλίου, αφετέρου λόγω μεγάλου χώρου αποσκευών, το οποίο και πάρκαρα σε καλό και άνετο σημείο (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα). Όταν πήγα να το πάρω μισή ώρα αργότερα, διαπίστωσα πως είχαν σπάσει το τζάμι του συνοδηγού, είχαν κόψει με κοπίδι την μεμβράνη που συγκρατούσε το τζάμι και είχαν κλέψει ΤΙ?

Τον αυτόματο εσωτερικό αντιθαμβωτικό καθρέπτη. Αν έχετε το Θεό σας.

Το RAV έχει deadlocks και δεν κατάφεραν ν' ανοίξουν την πόρτα, οπότε τη δουλειά την έκαναν χωμένοι από το παράθυρο. Με όλο το σκύψιμο τους έπεσαν και τα γυαλιά ηλίου στο πατάκι, τα οποία τώρα έχει η αστυνομία για έλεγχο αποτυπωμάτων.

Δύο πράγματα μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση πάντως:

1. Για να βγάλουν τον καθρέπτη, έσπασαν το παρμπρίζ.

2. Γύρω από το αυτοκίνητο υπήρχαν ένα κάρο σύριγγες, οι οποίες απουσίαζαν όταν το πάρκαρα. Άρα πρόκειται κατά πάσα πιθανότητα για πρεζόνια.

Απολογισμός:

1. Παρμπρίζ (δωρεάν λόγω ασφάλισης έναντι θραύσης κρυστάλλων).
2. Πλευρικό τζάμι συνοδηγού (δωρεάν για τον ίδιο ακριβώς λόγο).
3. Μεμβράνη τζαμιού (???)
4. Νέος εσωτερικός καθρέπτης... Μιλάμε για μια απλή φτηνιάρικη μαλακία με ανιθαμβωτική λειτουργία, τυπικής αισθητικής Toyota, κατασκευασμένης από ανακυκλωμένα προφυλακτικά και LEGO, με έναν παραμορφωτικό καθρέπτη της μαύρης συμφοράς (κοιτάζεται η Ζέτα Μακρυπούλια και βλέπει την Ντόρα Μπακογιάννη), έναν αισθητήρα κινέζικης προέλευσης και ένα κουμπάκι μη φωτιζόμενο το οποίο απενεργοποιεί τον αυτοματισμό. Όλες οι καλωδιώσεις είναι ανέπαφες, εμφανείς κι ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ (άλλη ιαπωνική πρωτοτυπία αυτό). Τιμή? Κάθεστε? 740 ευρώ. :shok::shok::shok: Συμπεριλαμβανομένης της έκπτωσης 10%.

Κι ύστερα λέμε ότι εμείς με τα BMW είμαστε κορόιδα που πληρώνουμε την έλικα στο καπώ...

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02191024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02201024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02211024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02221024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02231024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02241024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02251024x768.jpg

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/IMAG02261024x768.jpg

A8hnaios
08-06-11, 12:54
Γ@μισετα!!!!!! αντε να μη τα χες αυτα////

Ptboul
08-06-11, 12:58
Κι ύστερα λέμε ότι εμείς με τα BMW είμαστε κορόιδα που πληρώνουμε την έλικα στο καπώ...


και το ταυράκι στο καπό Άρη δεν είναι φθηνό μιας και τείνει να γίνει πρίμιουμ μπραντ.

Για την ιστορία, να πω ότι πριν 5 μέρες πήγα στο φωτογραφείο της γειτονιάς κ ο άνθρωπος ήταν ανάστατος μιας κ έφαγε 2πλό χτύπημα:α)του άνοιξαν το μαγαζί κ του πήραν ότι επαγγελματικό εξοπλισμό είχε(!) (πάει για κλείσιμο δηλ.)

β) Έχει ένα Ε34 (ίδιο με το δικό μου) κ αφού του κατέστρεψαν αφαλούς οδηγού- συνοδηγού κ δε τα κατάφεραν να το διαρρήξουν έσπασαν το πίσω τζάμι του παραθύρου κ πήραν πράγματα ευτελούς αξίας. Σύμφωνα με τα λεγόμενα της αστυνομίας πρόκειται για πρεζόνια as well.

ps: εγώ το μηχανάκι μου ακόμα το κλαίω κ ακόμα το ψάχνω :crying:

hades7
08-06-11, 13:07
αν μου επιτρεπεις συνονοματε να καλαμπουρησουμε λιγο ολα αυτα που μας συμβαινουν σεβομενος βεβαια την ταλαιπωρεια που περασες θα σου ελεγα
προτον τα τζαμια σου ειναι πιο φιμε και απο την μαυρη σακουλα σκουπιδιων
δευτερον εβαλες τα κλεφτρωνια και μεσα αφου σου αφησαν και τα γυαλια
τρiτον πες την αληθεια οτι το διατηρητεο που εχρειζε αναστηλωσης ηταν το γνωστο AMNEZIA CLUB... αληθεια περασες καλα?

nikos-Mpacket
08-06-11, 13:07
Τι λες ρε Αρη,ζουγκλα εχει καταντησει η Αθηνα.

Απο κατι τετοια που ακουω ολο και συχνοτερα τον τελευταιο καιρο και τα μεταφερω στην γυναικα μου που εχει το μαγαζι στο κεντρο,εχει την πορτα συνεχεια κλειδωμενη μην τυχον και φαει κανενα πεσιμο.

Αντε να δουμε που θα καταληξει αυτη η ιστορια γιατι αργα η γρηγορα θα αρχισει ο κοσμος να παιρνει τον νομο στα χερια του για να γλιτωσει την ζωη του.

Αρη μου περαστικα και αυτο να ειναι ολο το κακο.

S8N
08-06-11, 13:08
Σημειώστε ότι στην Carglass είχε, πέραν του Avensis και του Τransporter που φαίνονται στη φωτό, 3 λεηλατημένα BMW (E46 & E90).

aristent
08-06-11, 13:29
:shok:
Ζουγκλα!!!!
Τι να πει κανεις?....ευτυχως που δεν πηραν ολο το οχημα?....ελπιζω να βρεθει και πιο οικονομικη λυση για τον καθρεπτη(μεταχειρισμενος,λ ιγο ψαξιμο αλλου,κλπ.)

...απο την αλλη σκεφτομαι ποσο "τυχερος" εισαι που δεν τους/τον προλαβες.....πως να αντιδρασει κανεις?...καμμια φορα βλεποντας να καταστρεφεται η περιουσια σου αντιδρας χωρις να το πολυσκεφτεις και ορμας,....αλλα αυτο ειναι πολυ επικινδυνο και ας φαινεται ο αλλος "μισοριξια".

Andreas_E92
08-06-11, 13:34
Με 740 ευρώ που έχει ο καινούριος καταλαβαίνω γιατί μπήκαν στον κόπο να τον ξαφρίσουν!

gant
08-06-11, 13:53
Αρη μήπως κρέμονταν τίποτα κανένα φυλακτό απ τον καθρέπτη?

Με τον ίδιο τρόπο (σπάνοντας το τζάμι του συνοδηγού, πριν από ένα χρόνο, αφαίρεσαν όλο τον καθρέπτη για ένα σταυρουδάκι, αξίας 20ε, απ το πεζώ 206, μπροστά στην είσοδο του Πολυτεχνείου επί της Εγνατίας!

Monsta
08-06-11, 13:59
Άρη λυπάμαι καταρχήν. Αυτό δε μου το είπες στο τηλ.

Anyway, το αμάξι δεν το έχεις ασφαλισμένο για 'μερική κλοπή'?

Nikos
08-06-11, 14:41
Ρε συ Αρη.......αν στον καθρεφτη σου κοιταζοταν η Μακρυπουλια και νομιζε οτι εβλεπε τη Ντορα....μηπως αντιστοιχα αν κοιταζοταν η Ντορα εβλεπε τη Μακρυπουλια ? Δηλαδη δια της ατοπου απαγωγης καταληγω στο συμπερασμα οτι μπορει τη ζημια να στην εκανε καμια φολα που ηθελε να κοιταζεται στον καθρεφτη και να νομιζει οτι ειναι κουκλα.......(ρε φιλε στη Βαθη δεν κυκλοφορεις ουτε με πτυσσομενο πατινι πλεον....θα στο κλεψουν για να βγαλουν το γρασσο απ τα ρουλεμαν...)

fanisk
08-06-11, 14:44
Ρε συ Αρη.......αν στον καθρεφτη σου κοιταζοταν η Μακρυπουλια και νομιζε οτι εβλεπε τη Ντορα....μηπως αντιστοιχα αν κοιταζοταν η Ντορα εβλεπε τη Μακρυπουλια ? Δηλαδη δια της ατοπου απαγωγης καταληγω στο συμπερασμα οτι μπορει τη ζημια να στην εκανε καμια φολα που ηθελε να κοιταζεται στον καθρεφτη και να νομιζει οτι ειναι κουκλα.......(ρε φιλε στη Βαθη δεν κυκλοφορεις ουτε με πτυσσομενο πατινι πλεον....θα στο κλεψουν για να βγαλουν το γρασσο απ τα ρουλεμαν...)

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Αρη καλυτερα που το σπασαν οταν ελειπες, παρα να σε σταματουσαν στο δρομο με οπλο.. εχουμε και εμεις RAV4, κανει 740€ αυτο το τσουτσουνι ?? Δεν το ειχα σε εκτιμηση..

Dathanaso
08-06-11, 14:49
Κριμα φιλε μου.
Βολεψου με ebay γιατι δεν ειναι καιροι για 700αρια?
Ασφαλεια κλοπης δεν ειχες?

teokots
08-06-11, 15:33
φιλε μου σιγουρα πρεζονια ειναι.εσωτερικο καθρεφτη τους ζητησαν κ εψαξαν να βρουν.αλλα μην απορεις ποθ σ πηραν αυτο.στοθ πατερα μου στην αθηνα του εσπασαν την κλειδαρια και ξερεισ τι του πηραν αφου δεν βρηκαν μεσα λεφτα?το φαρμακειο και τον πυροσβεστηρα...η αθηνα πλεον τυσ ανηκει,δυστηχως.

kloukakis
08-06-11, 15:47
4. Νέος εσωτερικός καθρέπτης... Μιλάμε για μια απλή φτηνιάρικη μαλακία με ανιθαμβωτική λειτουργία, τυπικής αισθητικής Toyota, κατασκευασμένης από ανακυκλωμένα προφυλακτικά και LEGO, με έναν παραμορφωτικό καθρέπτη της μαύρης συμφοράς (κοιτάζεται η Ζέτα Μακρυπούλια και βλέπει την Ντόρα Μπακογιάννη)

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:


Περαστικά Αρη!! Πάλι καλά δε λες που δεν έγινε μεγαλύτερη ζημιά? Τώρα σε τι κοινωνία ζούμε και θα ζήσουμε είναι απορίας άξιο....

S8N
08-06-11, 16:56
Το αυτοκίνητο είναι του πατέρα μου και δεν είναι ασφαλισμένο για μερική ή ολική κλοπή. Έχω ψάξει όλο το e-bay Αγγλίας-Γερμανίας και τελικά μόνο στην Αμερική βρήκα καθρέπτη. Κοστίζει 150 δολλάρια με μεταφορικά + τελωνείο κι έχει και homelink (το οποίο όμως δε λειτουργεί στην Ευρώπη)...

Μήπως να πω κι εγώ σε κανα πρεζόνι να μου βρει? :th_Laie_67-1:

Αυτό το RAV πάντως έχει και γαμώ τα ακριβά ανταλλακτικά. Το εμμετικής αισθητικής πλαστικό κάλυμμα της ρεζέρβας κοστίζει 600 ευρώ...

παρεπιπτόντως, Κώστα (Monsta), αυτό δεν είναι το RAV για το οποίο σου μιλούσα. Του αδερφού μου είναι μαύρο. Θέλω κόστος και για PDR στην γκαραζόπορτα, ε!

Z4 DCT
08-06-11, 17:05
Αρη τι εκανες στην πλατεια Βαθης με αμαξι οχι δικο σου....εεεεεε???????

https://stoklari.blogspot.com/2011/06/blog-post_5153.html



:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:


Ολα καλα τελος καλο....αφου δεν επεσες πανω τους!!!! την ωρα που το εκαναν

mixalis
08-06-11, 17:29
....... Κοστίζει 150 δολλάρια με μεταφορικά + τελωνείο......

Άρη μήπως πρέπει να το ψάξεις καλύτερα γιατί αν σου έδωσαν τιμή από εκεί για το τελωνείο λένε ψέμματα αν όμως το υπολόγισες μόνος σου κάπου κάνεις λάθος.....:whistle:

stamatis m3 e30
08-06-11, 17:35
ειναι γνωστο φαινομενο το σπασιμο του τζαμιου στην αθηνα! εγω που εχω το γραφειο στο κεντρο καθε μερα σπανε και καμια 10αρια. στο δικο μου το εχουν σπασει και αυτο εξω απο το γραφειο μυ.ειχα αφησεις ενα σακκακι κρεμασμενο στην κρεμαστρα πισω και το σπασανε και το πηρανε. γενικως μολις δουνε κατι που μπορει να τους γυαλισει...το σπανμε και ας περνανε 300 απο μπροστα....δεν θα μιλησει κανεις..μιας και κινδυνευει να φαει καμια μαχαιρια!!!!

μια φορα καποια κοπελα μαλλον ειχε αφησει την τσαντα της κρυμενη στο πισω καθισμα...μολις την πηραν χαμπραρι το γυροφερναν κανενα 5 λεπτο...και φυσικα το σπασανε και το πηρανε!

οπως επισης να προσεχετε οταν κατεβαινετε αθηνα οχι το χρυσαφικα στο λαιμο σας εκτεθειμενα γιατι πολυ απλα θα τα χασετε...μην μπειτε στον κοπο να τους κυνηγησετε ..αδικως κοπος!!!

ειδικα απο την κατω πλευρα..πλατεια καραισκακη...μαρνης κλπ κλπ!!!

το νου σας!!! τα πρεζακια δεν πειραζουνε!!!


οτσν κατεβαινετε αθηνα το αμαξι μονο σε παρκινγκ!!!

kloukakis
08-06-11, 17:36
Τελωνείο για 150Ε ειναι λίγο δύσκολο, αλλά και να περάσει το ποσό θα είναι πολύ μικρό.

giannis_compact
08-06-11, 17:43
Η κατάσταση στην Αθήνα έχει ξεφύγει τελείως!Τον Μάρτιο κατέβηκε ο πατέρας μου στην Αθήνα και του έκλεψαν ένα αξιοπρεπές ποσό χωρίς να κατλάβει το παραμικρό!

Nino
08-06-11, 18:04
Έλα να μάθεις στην πλατεία Βάθης
Έλα να μάθεις, τι ζωή περνώ
Έλα να κάτσεις δίπλα μου να κλάψεις
ένα βραδάκι τέρμα Αχαρνών
Έλα να μάθεις στην πλατεία Βάθης
Έλα να μάθεις, τι ζωή περνώ

Πρώτη εκτέλεση: Σωτηρία Μπέλλου

Θλιβομαι γιατι καποτε περπατουσα ασφαλης σε αυτα τα μερη, στη βαθης στη Μαρνης στη πλατεια καραισκακη (εμενα πισω απο το περοκε).
1983-1989 δεν ειχαμε καν αμαξι τοτε, ενα παλιο παπι καποια στιγμη που το μοιραζομασταν τρεις,αναλογα ποιος ειχε γυναικοδουλεια!!.
Και κραχτες ειχε και τζιναβωτους ειχε και ποινικους ειχε και πορνες αλλα ηταν μερος του "τοπιου" δεν σε πειραζε κανεις αν δεν εχωνες την μουρη σου εκει που δεν επρεπε.
Πρεζονια οχι πολλα και μονο ζητα εκαναν δεν πειραζαν κανενα.
Το κυριωτερο ομως ηταν οτι ο δρομος περπατιωτανε απο ολους νεους γερους γυναικες... μετα ηρθαν οι ορδες των "βαρβαρων" σκουρων και λοιπων λαθρομεταναστων και η Αθηνα "τελειωσε".
Ευγε "κυριοι" τα καταφερατε, να μην τολμαμε να κυκλοφορησουμε στην ιδια μας τη πολη..
Αρη συγνωμη για το off topic,δεν προσπερνω τον βανδαλισμο και το κοστος που προκυπτει του αυτοκινητου σου.
Δυστυχως σημερα καθε ποσο ειναι σοβαρο ποσο μαλλον οταν αντιπροσωπευει ενα μηνιατικο για καποιους.

gnx
08-06-11, 18:31
...ειχε και ποινικους ειχε και πορνες αλλα ηταν μερος του "τοπιου" δεν σε πειραζε κανεις αν δεν εχωνες την μουρη σου εκει που δεν επρεπε.

ωραία περιγραφή Γιάννη

beliris
08-06-11, 18:33
Δυστυχώς τα ίδια έχουμε και στην Θεσ/νίκη.Πριν ένα χρόνο μου έσπασαν το ίδιο τζάμι(συνοδηγου) στην Ε46 και μου πήραν το ραδιο CD,κόβοντας την πλεξούδα του!!!Ταλαιπωρήθηκα με την τοποθέτηση καινούργιου βύσματος στην πλεξούδα!!!
Τώρα θα μας κλέψουν όλη την Ε46 με το Μνημόνιο 2.........

spar@
08-06-11, 18:40
εχετε δει τι γινεται στην carglass??? εχω σκεφτει μπας και του κοβει μεροκαματο, γιατι εχω εμπειριες ρε παιδια που εχουν σπασει τζαμι για να παρουν 1 ευρο,επισης σπανε δυσευρετα μικρα φινιστρινια που τα χρεωνουν αστα να πανε... δεν λεω οτι δεν υπαρχει εγκληματικοτητα απλα μεσα σε ολα αυτα εχετε σκεφτει μην εχουν μπλεχτει λαθος ατομα???
θυμαστε παλια οταν ειχαν δημιουργηθει οι πρωτες εταιριες σεκουριτι τι εξαρση ειχαμε σε ληστειες σε εξωχικες κατοικιες?

5555
08-06-11, 20:20
Πραγματικα πολυ λυπαμαι αλλα και εξοργιζομαι για την καταντια της Αθηνας
Ενα μεγαλο μπραβο στους αρχοντες της Αθηνας ξεφτιλες...
Οσο για τα λαμογια οτι χειροτερο να παθουν που σου μαγαρισαν την περιουσια σου

E60_Arkadia
08-06-11, 20:32
Αρη τετοιο ειναι το τογιοτα σου? Μην περιμενεις καθρεφτη αντιθαμβωτικο,με 33 ευρω μια χαρα ειναι.https://cgi.ebay.it/TOYOTA-RAV-4-SPECCHIETTO-RETROVISORE-INTERNO-ORIGINALE-/300564914250?pt=Ricambi_automobili&hash=item45fb10a04a

Monsta
08-06-11, 21:40
Τ
παρεπιπτόντως, Κώστα (Monsta)...................Θέλω κόστος και για PDR στην γκαραζόπορτα, ε!


Άρη μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα σπουδαίο. In fact, it's a piece of cake αν ακολουθήσεις τις παρακάτω diy συμβουλές του σύγχρονου pdrαρίστα.

Άκου λοιπόν τι θα κάνεις:

Αρχικά εντοπίζεις το πρόβλημα. Το κοιτάς καλά καλά σα να του λες.....your a$$ belongs to me boy. Στη συνέχεια παίρνεις μια βαριοπούλα, δλδ ότι ακριβώς χρησιμοποιούμε και μεις σε παρόμοιες καταστάσεις (βαθουλώματα / χτυπήματα) και ξεκινάς ένα καλλιτεχνικό swing (βλ. Tiger Woods). Μένεις ΕΚΕΙ!!!! Κρατάς την αναπνοή σου και μετράς μέχρι το......20. Τώρα είσαι έτοιμος ν αρχίσεις να χτυπάς με όλη σου τη δύναμη. Προσοχή όμως: Μόνο 3 σφυριές / φορά....η λαμαρίνα χρειάζεται ξεκούραση...να κουράρει. Κάνεις τώρα 5' διάλειμμα και συνεχίζεις μέχρι να έρθει στα ίσα της...eventually θα έρθει, trust me. Χωρίς στόκους, χωρίς βαψίματα, χωρίς τίποτα. Θα διαπιστώσεις ότι αργά αλλά σταθερά, θα έχεις αποτέλεσμα.

Στο τέλος δεν θα το πιστεύεις ούτε εσύ ο Ίδιος. thumb




On topic:

Γιατί πήγες car glass και δε προτίμησες γνήσιο παρπρίζ Toyota? Η ασφαλιστική δεν μπορεί να σε αναγκάσει να βάλεις ιμιτασιόν, αν εσύ δεν είσαι σύμφωνος.

S8N
08-06-11, 22:25
Ο πατέρας μου το πήγε Κώστα... Του είπα να ζητήσει γνήσιο. Κάποιος είχε αναφέρει σε παρόμοιο ποστ ότι αν το ζητήσεις δε φέρουν αντίρρηση.

nikos1400
08-06-11, 22:55
Τι γινεται ρε παιδια εκει πανω στην Αθηνα !?!?

Καθε μερα πλεον διαβαζουμε και απο ενα τετοιο περιστατικο, αλλο ελαφρυτερο, αλλο "βαρυτερο" ... Απο τουτη τη μικρη μας "κοινοτητα" και μονο !!

Που θα καταληξει αυτη η ιστορια...?


Αρη περαστικα σας.
Θα μπορουσε να'ναι και χειροτερα.

(και ευτυχως δεν πηγες με το δικο σου, κατι ηξερες! :D)

katsaraios
08-06-11, 23:08
παρομοιο ανημερα 15αυγουστος ενα καινουριο μπλουζακι kappa πισω και μια πετσετα θαλασης.
Μιχ.Βοδα 300 μετρα απο την Πλ.Βαθης σπασμενο τζαμι και λειπουν μονο αυτα.
το καλυτερο ομως μετα απο 10-15 μερες(τοτε εμενα εκει 2000),πετυχαινω οδηγωντας αλλοδαπο με το ιδιο μπλουζακι ,ρε παιδια μα το θεο ανεβηκα πεζοδρομιο και τον αρπαξα ,τελικα ο κακομοιρης δεν ηταν ο βουτηχτης ,δεν θα μπορουσε αλλωστε αφου ηταν medium το μεγεθος χαχαχααχαχαχ ,αλλα με το που ειδα το χρωμα και τις ριγες σαλταρα...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
08-06-11, 23:18
παρομοιο ανημερα 15αυγουστος ενα καινουριο μπλουζακι kappa πισω και μια πετσετα θαλασης.
Μιχ.Βοδα 300 μετρα απο την Πλ.Βαθης σπασμενο τζαμι και λειπουν μονο αυτα.
το καλυτερο ομως μετα απο 10-15 μερες(τοτε εμενα εκει 2000),πετυχαινω οδηγωντας αλλοδαπο με το ιδιο μπλουζακι ,ρε παιδια μα το θεο ανεβηκα πεζοδρομιο και τον αρπαξα ,τελικα ο κακομοιρης δεν ηταν ο βουτηχτης ,δεν θα μπορουσε αλλωστε αφου ηταν medium το μεγεθος χαχαχααχαχαχ ,αλλα με το που ειδα το χρωμα και τις ριγες σαλταρα...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:





ΕΣΥ για small εψαχνες; :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

katsaraios
08-06-11, 23:22
ΕΣΥ για small εψαχνες; :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

εντελως το αντιθετο XL :thumbsup::thumbsup:

bill_m3
09-06-11, 07:35
Τι να πούμε γι΄αυτά που γίνονται και αυτά θα που έρχονται!

Άρη και εγώ κάπου διάβασα ότι σου βάζουν γνήσιο αν το ζητήσεις!!

Eleni
09-06-11, 13:19
Το αυτοκίνητο είναι του πατέρα μου και δεν είναι ασφαλισμένο για μερική ή ολική κλοπή. Έχω ψάξει όλο το e-bay Αγγλίας-Γερμανίας και τελικά μόνο στην Αμερική βρήκα καθρέπτη. Κοστίζει 150 δολλάρια με μεταφορικά + τελωνείο κι έχει και homelink (το οποίο όμως δε λειτουργεί στην Ευρώπη)...

Μήπως να πω κι εγώ σε κανα πρεζόνι να μου βρει? :th_Laie_67-1:

Αυτό το RAV πάντως έχει και γαμώ τα ακριβά ανταλλακτικά. Το εμμετικής αισθητικής πλαστικό κάλυμμα της ρεζέρβας κοστίζει 600 ευρώ...

παρεπιπτόντως, Κώστα (Monsta), αυτό δεν είναι το RAV για το οποίο σου μιλούσα. Του αδερφού μου είναι μαύρο. Θέλω κόστος και για PDR στην γκαραζόπορτα, ε!
Αρη, απο που σου ειπαν $150 ? Αν θες κατι απο εδω (Νεα Υορκη) στειλε μου μηνυμα με κωδικο ανταλλακτικου η χρονολογια κ μοντελο..., υπαρχουν ψιλοδιαφορες στα μοντελα εδω. Πρεπει να εχει εδω νομιζω λιγοτερο απο $100..... Αν δεν ειναι επειγον, ερχομαι τελος Ιουλιου.