PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπραβο ρε παγκαλε!!!



GEORGE316
03-06-11, 12:45
https://news247.gr/ellada/politiki/vasikos_misthos_162_812_eyrw_sto_grafeio_toy_theod wroy_pagkaloy.1095052.html

σοβαρα τωρα...
τεραστιο μπραβο στο παγκαλο απο μενα...
αφου τοσα χρονια τρωει,κλεβει ,ψευδεται,ενω ταυτοχρονα μας βριζει μας κοροιδευει και ακομα ειναι αντιπροεδρος μιας κυβερνησης...μπραβο..

Z4 DCT
03-06-11, 12:49
Εμ γιατι εχει φαει τα σιδερα τοσο καιρο να μας βγαλει ολους τρελους και οτι ολοι μαζι τα φαγαμε.........160000+ μισθολογικη δαπανη στο γραφειο του!!!! :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::t humbsdown:

kloukakis
03-06-11, 12:56
Μισό ρε παιδιά..... 160Κ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?????????

Monsta
03-06-11, 13:01
Μισό ρε παιδιά..... 160Κ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?????????

Λέει........
έτος 2011

Z4 DCT
03-06-11, 13:03
Μισό ρε παιδιά..... 160Κ ΤΟΝ ΜΗΝΑ?????????

Προυπολογιζμος εξοδων για το ετος....ασχετα αν ξεπεραστικε κατα πολυ......νομιζω τελικο ποσο ειναι 200000+....αυτοι νομοθετουν...οτι θελουν κανουν......:thumbsdown::thumbsdown:

kloukakis
03-06-11, 13:08
Όχι ότι 14Κ τον μήνα δεν είναι εξωφρενικό ποσό ειδικά σήμερα, απλά πλεον όλα τα περιμένω ακόμα και αυτά που λες οτι δεν γίνονται με τίποτα...

Bellof-3
03-06-11, 13:11
https://www.cosmo.gr/Politics/Hellas/326419.html

GEORGE316
03-06-11, 14:07
bellof αυτο το ποσο για τα κινητα αναφεροταν και στο αρθρο,γιαυτο δεν εβαλα αλλο λινκ για την ειδηση.
και σαν να μην εφτανε αυτο,ο λαος που αρχιζει να ξυπνα και να διαμαρτυρεται,αντιμετωπιζ υμε τις ειρωνιες των πολιτικων που λενε οτι αν δεν ειχαμε δημοκρατια δεν θα μπορουσατε να διαμαρτυρεστε...
σωπα ρε μαγκα καστανιδη!!
ο λαος διαμαρτυρεται αλλα εσεις κανεται αυτο που γουσταρετε ε???
και στο φιναλε εσεις οι 300 υπηρετες των 10 εκατομυριων εισαστε...αν εμεις θελουμε να χορευετε θα χορευετε!!
στο τελος μας τη λενε κι ολας οτι δε σεβομαστε τους θεσμους...
τελικα ποιος εχει ευθυνη????
ο σιμητης-παπανδρεου γερος-γιος,μητσοτακης-καραμανλης θειος-ανηψιος η εγω ??????????αντε βαλτε τους ολους στη φυλακη να σπανε πετρες..

panose30
03-06-11, 14:12
ε για να γινει ετσι οπως ειναι μονος του τα φαγε τα περισσοτερα!!το θεμα ειναι πως εχουν μουτρα να βγαινουν και στις τηλεορασεις και να παραμυθιαζουν το κοσμο με τα τοσα σκανδαλα που συμβαινουν και θα συμβαινουν οσπου αυτα τα 300 ζωα γιατι μονο με ζωα μπορω να τους παρουσιασω (οσο πιο ευγενικα μπορω λογω φορουμ)...ειναι ακομη εκει μεσα στην βουλη τους με τα χειρουργικα τους νομοσχεδια να καταστρεφουν και να τρωνε τα λεφτα του απλου κοσμου που ζει με ψοροδεκαρες πλεον για να τρωνε αυτοι με χρυσα κουταλια

giannis_compact
03-06-11, 14:21
Το έχω πεί πολλές φορές και σε φίλους και σε γνωστούς αλλά όλοι μου λένε πως έχω άδικο!Προσωπικά πιστεύω ακράδαντα πως η Ελλάδα λόγω γεωγραφικής θέσης,ορυκτού πλούτου και τουρισμού είναι πλούσιο κράτος!Δε φταίει η χώρα μας!Φταίνε τα ρεμάλια που την κυβερνούν!Δεν υπάρχει τίποτα που να γίνεται σωστά με αυτούς που έχουμε μπλέξει εδώ και χρόνια!Υπάρχει κακοδιαχείριση σε ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως τους τομείς!ΑΝ υπήρχε θέληση πιστεύετε πως δε θα ξελασπώναμε?Εγώ πιστεύω ναι!Αλλά ακόμη και αυτή τη στιγμή αυτοί οι κύριοι μας ΚΛΕΒΟΥΝ και παίζουν με τη νοημοσύνη μας!

Samaro
03-06-11, 14:45
Ρε παιδιά έχω μια απορία !!!
Αφου όλοι τους βρίζουμε, ΠΟΙΟΣ τους ψηφίζει ;;;;;:think::think:

pilot
03-06-11, 14:49
στην αρχαιότητα, όταν κάποιος αναλάμβανε δημόσιο αξίωμα του μετρούσαν ΟΛΗ την περιούσια του.. μετά το τέλος της θητείας του την ξαναμετρούσαν και αν έβρισκαν έστω και ένα ζευγάρι σανδάλια παραπάνω τον έστελναν στα κάτεργα.. Επίσης όποιος τολμούσε να προσβάλει τα ιδανικά της δημοκρατίας τον περίμενε η κρεμάλα!!!

Τώρα τι να λέμε...δεν υπάρχει επαφή..

pilot
03-06-11, 14:57
Ρε παιδιά έχω μια απορία !!!
Αφου όλοι τους βρίζουμε, ΠΟΙΟΣ τους ψηφίζει ;;;;;:think::think:

ελα ντε???? βασικά το εκλογικό σώμα έχει συρρικνωθεί πάρα πολύ! Η αποχή και το άκυρο ΔΕΝ είναι λύση! Με αυτό τον τρόπο αφήνουμε τα κομματόσκυλα και τους βολεψάκηδες να εκλέγουν αυτούς που θέλουν!! Μην πετάμε την ψήφο μας... τώρα θα μου πεις ποιον??? Τουλάχιστον να μη βγει κανείς ώστε να προβληματιστούν..τι να πω..

Πάντως έχουμε τόσους λαμπρούς επιστήμονες και λαμπρά μυαλά σε όλο τον κοσμο, θα έπρεπε να έρθουν κάπως με κάποιο τρόπο και αναλάβουν αυτοί.. Άνθρωποι που έχουν ΔΟΥΛΕΨΕΙ και έχουν κοπιάσει για να τα καταφέρουν στην ζωή και όχι οι 300 ΑΧΡΗΣΤΟΙ προδότες!!!:ranting2::ranting2::ranting2:

ίσως είναι πολύ ουτοπικό αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση..

DRAKOULAS
03-06-11, 15:49
https://news247.gr/ellada/politiki/vasikos_misthos_162_812_eyrw_sto_grafeio_toy_theod wroy_pagkaloy.1095052.html

σοβαρα τωρα...
τεραστιο μπραβο στο παγκαλο απο μενα...
αφου τοσα χρονια τρωει,κλεβει ,ψευδεται,ενω ταυτοχρονα μας βριζει μας κοροιδευει και ακομα ειναι αντιπροεδρος μιας κυβερνησης...μπραβο..

σοβαρα τωρα...
εσυ στη θεση του παγκαλου αν εβλεπες 10 μυρια ηλιθιους να κοιμουνται ορθιοι τοσα χρονια τι θα εκανες, δε θα εκανες τα ιδια? Για ****** τον εχεις τον Παγκαλο??
στη φωτο του λινκ που εχεις βαλει εχει αρχισει και μεταλλασεται σε ιπποποταμο ε....!!!!!:thumbsdown:

hades7
03-06-11, 16:01
εγω προσωπικα εχω μουτζωσει απειρες φορες τα μουτρα μου που ειμαι ανενεργος πολιτης του καναπε και δεν εχω συνηδητα ψηφισει στη ζωη μου παρα μονο μια φορα Δημοσθενη Βεργη για καλαμπουρι οταν ημουν φανταρος αλλα αναρωτιεμαι ολοι οι αλλοι που ψηφιζαν τους γνωστους κ@ριολ... ολα αυτα τα χρονια και βολευτηκαν δεξια αριστερα σε καποια θεση και τωρα κλαιγοντε μηπως χρηζουν αυτομαστιγωματος?

Thomelef
03-06-11, 16:35
έλα μωρέ τώρα...λές και δεν ξέρουμε όλοι μας τι μ@λ@κίες γίνονται μέσα στα βουλευτικά γραφεία,
και ειδικότερα στα πολύ μεγάλα όπως του μ@λ@κ@ του πάγκαλου...εδώ το ένα βόδι και μισό ο
τσοχατζόπουτσ@ς γάμους στην γαλλία μου ήθελε κάποτε...τι κάναμε όλοι μας???γαργάρα, και την
τουμπέκα την ψηλή κάναμε...τώρα που αρχίσαμε να αλλάζουμε τρύπες στα ζωνάρια, ξαφνικά
όλοι ξυπνήσαμε και διαμαρτυρόμαστε...εγώ έχω γράψει σε κάποιο άλλο θρεντ, πως στις επόμενες
εκλογές, θα γίνει το τεράστιο crash test για το πόσο ηλίθιος λαός είμαστε...απο εκεί και πέρα,
δεν έχω να πώ τπτ άλλο. βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια. ας κοιτάξουμε να σώσουμε
ότι μπορούμε ο καθένας μας, και να μείνουμε στην θέση μας...τπτ άλλο δεν έχω να πώ. όλα
αυτά που ζούμε σήμερα προήλθαν απο τις οικογένειες παπανδρέου - καραμανλή - μητσοτάκη...
είτε μας αρέσει είτε όχι, εμείς τους βάλαμε σε αυτή την θέση.

pilot
03-06-11, 16:51
έλα μωρέ τώρα...λές και δεν ξέρουμε όλοι μας τι μ@λ@κίες γίνονται μέσα στα βουλευτικά γραφεία,
και ειδικότερα στα πολύ μεγάλα όπως του μ@λ@κ@ του πάγκαλου...εδώ το ένα βόδι και μισό ο
τσοχατζόπουτσ@ς γάμους στην γαλλία μου ήθελε κάποτε...τι κάναμε όλοι μας???γαργάρα, και την
τουμπέκα την ψηλή κάναμε...τώρα που αρχίσαμε να αλλάζουμε τρύπες στα ζωνάρια, ξαφνικά
όλοι ξυπνήσαμε και διαμαρτυρόμαστε...εγώ έχω γράψει σε κάποιο άλλο θρεντ, πως στις επόμενες
εκλογές, θα γίνει το τεράστιο crash test για το πόσο ηλίθιος λαός είμαστε...απο εκεί και πέρα,
δεν έχω να πώ τπτ άλλο. βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια. ας κοιτάξουμε να σώσουμε
ότι μπορούμε ο καθένας μας, και να μείνουμε στην θέση μας...τπτ άλλο δεν έχω να πώ. όλα
αυτά που ζούμε σήμερα προήλθαν απο τις οικογένειες παπανδρέου - καραμανλή - μητσοτάκη...
είτε μας αρέσει είτε όχι, εμείς τους βάλαμε σε αυτή την θέση.

αυτό ξαναπέστο..

yannisv
03-06-11, 19:44
Καλά 24/7 να μιλάς τέτοιο λογαριασμό δε σηκώνεις ακόμη και στο εξωτερικό να μιλάς...αλλά τί τον νοιάζει....εγώ λέω να του πάρουν ένα αη-φον και να του βάλουν σκάηπ του παιδιού μπας και πέσει ο προϋπολογισμός του γραφείου του....τουλάχιστον να χρεώνεται μόνο τη χρήση του θρει-τζη όταν δε βρίσκει γουάη-φάη.

dark knight
03-06-11, 21:20
καλα δεν νομιζω να υπαρχει αυτη την στιγμη πιο αντιπαθης πολιτικος απο αυτον στο Ελληνικο κοινοβουλιο

Thomelef
03-06-11, 21:33
καλα δεν νομιζω να υπαρχει αυτη την στιγμη πιο αντιπαθης πολιτικος απο αυτον στο Ελληνικο κοινοβουλιο

λοβέρδος παπακωνσταντίνου...ειδικά ο δεύτερος, είναι ο μέγκα ψέυτης...ξέρει πως
λέει πίππες, και ταυτόχρονα ξέρει πως και αυτοί που τις ακούνε ξέρουν ότι είναι πίππες.
αυτός όμως εκεί...την πίππα του θα την πεί, και να πα'να γ@μηθούνε όλοι...

dark knight
03-06-11, 21:40
παγκαλος το νουμερο 1.εκτος του οτι υποστηριζει οτι ψεμα λενε οι αλλοι και βριζει τους Ελληνες πολιτες μετα βγαινει και μοιραζει μυνησεις οταν οι αλλοι τον λενε τοφαλλο

fanisk
03-06-11, 21:55
παγκαλος το νουμερο 1.εκτος του οτι υποστηριζει οτι ψεμα λενε οι αλλοι και βριζει τους Ελληνες πολιτες μετα βγαινει και μοιραζει μυνησεις οταν οι αλλοι τον λενε τοφαλλο

Και ο Πεταλωτης σαν να παχυνε λιγο τελευταια :th_Laie_67-1:

Thomelef
03-06-11, 22:02
Και ο Πεταλωτης σαν να παχυνε λιγο τελευταια :th_Laie_67-1:

ναι...φήμες λένε πως τα γιαούρτια που έφαγε εχθές δεν ήταν με 0% λιπαρά, και
πως τα αυγά ήταν απο στρουθοκάμηλους...πέρασε και τις πέτρες για ψωμάκια, ε
καταλαβαίνεις...θέλει καμμιά νταλίκα σόδες το παιδί...

dark knight
03-06-11, 22:33
Και ο Πεταλωτης σαν να παχυνε λιγο τελευταια :th_Laie_67-1:

ακολουθει την διαιτα του παγκαλου:th_Laie_67-1:

fanisk
03-06-11, 22:40
Μ'αρεσει που πλεον τους ψιλοκυνηγα ο κοσμος, αυτους τους αυνανες που οπου υπαρχει πρασινομπλε εκδηλωση πανε και χειροκροτανε σαν τα ζομπι, και τρεχουν να βγαλουν φωτο με τον παπανδρεοσαμαρα, και τρεχουν να σφιξουν το χερι, ποτε θα τους κυνηγησει καποιος?

Περασαν οι χρυσες εποχες, καποτε οσοι πηγαιναν βολευοντουσαν ή επειδη ειχαν βολευτει. Τωρα γιατι πατε ρε ζωα??

Και εγω ειμαι περιεργος για το αποτελεσμα των επομενων εκλογων! Και για το αποτελεσμα, αλλα και για το ποσο κοσμο θα δω να χειροκροτα τα λαμογια.

Η Γκερεκου ειπε πως καταδικαζει την επιθεση που δεχτηκαν στη Κερκυρα και φυγαν με το καικι χωρις φωτα σαν λαθρομεταναστες... τον αντρα της που το παιζει τσαμπα λεζαντας με λεφτα που χρωσταει ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ (ΙΚΑ), θα βρεθει ενας ******ς να τον καταδικασει??

Α ξεχασα, αυτοι ζητουν αναδρομικες αυξησεις :hystericalbs1:

Eleni
04-06-11, 05:23
Υπαρχει "ξενος δακτυλος" και πολλα αλλα συμφεροντα....... προκαθωρισμενα πριν αρκετα χρονια....

S8N
04-06-11, 10:02
Υπαρχει "ξενος δακτυλος" και πολλα αλλα συμφεροντα....... προκαθωρισμενα πριν αρκετα χρονια....

Δυστυχώς Ελένη, όπως αποδεικνύεται, δεν υπάρχει απλός ξένος δάκτυλος αλλά ξένος κωλοδάκτυλος.

A8hnaios
04-06-11, 10:52
46 χιλιαρικα για κινητα ρεεε!! ο χοντρος αα ρε παλιοπ@υσταααα

pilot
04-06-11, 16:05
Υπαρχει "ξενος δακτυλος" και πολλα αλλα συμφεροντα....... προκαθωρισμενα πριν αρκετα χρονια....

αυτό είναι μεγάλη αλήθεια...

paganis
04-06-11, 17:58
Το κακο με την γνωστη δηλωση του Παγκαλου...ειναι οτι, αυτος συνεχιζει και τρωει...ενω ο λαος ειναι πλεον στην πεινα! οταν βλεπω το προσωπο του στην τηλεοραση...πραγματικα νιωθω αηδια και απογοητευση..που τετοια γουρουνια ,συνεχιζουν και οριζουν την τυχη μου!

sophie
04-06-11, 21:05
46000 σε κινητα ε?
Προφανώς τηλεφωνούσε από το κινητό στο σουβλατζίδικο και μέχρι να δώσει ΟΛΗ την παραγγελία...

oldcarskickass
04-06-11, 21:13
Το κακο με την γνωστη δηλωση του Παγκαλου...ειναι οτι, αυτος συνεχιζει και τρωει...ενω ο λαος ειναι πλεον στην πεινα! οταν βλεπω το προσωπο του στην τηλεοραση...πραγματικα νιωθω αηδια και απογοητευση..που τετοια γουρουνια ,συνεχιζουν και οριζουν την τυχη μου!

Το θέμα συνονόματε δεν είναι τι τρώνε τώρα που έχουν σφίξει και τα πράγματα αλλά το τι τρώγανε τόσο καιρό που << όλα ήταν καλά >>.

fanisk
04-06-11, 21:33
46000 σε κινητα ε?
Προφανώς τηλεφωνούσε από το κινητό στο σουβλατζίδικο και μέχρι να δώσει ΟΛΗ την παραγγελία...

Βαλε μεσα και ταρω, καφεμαντεια, χαρτομαντεια, χειρομαντεια, κανα ροζ τηλ, και GPRS στο κιν χωρις να το κλεινει ποτε, σιγα μην εχει ανακαλυψει το 3G... να τα 46.000¤ :th_Laie_67-1: